KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Chabarovsk - 7. listopadu 2021   15:00

Jaroslavl
Jaroslavl
10:23' Korškov (Kraskovskij) • 21:50' Kajumov (Jelesin, Georgij Ivanov) • 27:38' Korškov (A. Anisimov, Kraskovskij)
3:4
(1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)

2:3 (SN)

Chabarovsk
Chabarovsk
35:27' Jordán  (Lenc) • 45:23' A. Kuzněcov  (Archipov) • 52:01' Nikolišin  (V. Butuzov, Byčkov) • ' Galuzin
Jaroslavl
Pasquale (Murašov) – Rafikov, A. Marčenko, Jelesin, Misjul, M. Osipov, Čerepanov – Boucher, Maxim Šalunov, J. Averin – A. Anisimov, Kraskovskij, Korškov – Georgij Ivanov, Kajumov, Denis Alexejev – Sagadějev, Arťom Iljenko, P. Kudrjavcev – Berjozkin.
Sergejev, Ščeňov – Goljak, Gorděnko
Arena 2000, Jaroslavl
1633 diváků
Chabarovsk
Alikin (Bartošák) – Byčkov, Jordán, Volgin, S. Těreščenko, Znacharenko, Aljajev, V. Vasiljev – Ljubimov, Galuzin, Lenc – V. Butuzov, Nikolišin, Tomášek – Šarov, Alexejev, Fajzullin – A. Kuzněcov, Slepec, Archipov.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 34:33 (11:9, 11:9, 8:12 – 4:3)

David Tomášek (CHA) 0+0, 1 střela, 1 neproměněný nájezd, čas na ledě 20:06
Hokejisté Amuru Chabarovsk ukončili čtyřzápasovou černou sérii, kdy v Jaroslavli neskórovali, přestože to tak v polovině zápasu vůbec nevypadalo. Domácí vedli 3:0, jenže hosty vrátil do hry kuriózní zásah Michala Jordána a v poslední třetině již byli jasně lepší a dalšími dvěma góly si vynutili prodloužení. V tom se žádná z velkých šancí neujala a až dramatický rozstřel vyhrávají hráči z Dálného Východu 3:2.
V samostatných nájezdech zvítězil Amur Chabarovsk.

Autorem vítězné branky je VLADIMIR GALUZIN.
Vladimir GALUZIN proměňuje rozhodující nájezd švihem po ledě a rozjásal střídačku hostů.
Jegor KORŠKOV odvrací mečbol přesnou střelou.
Ivan NIKOLIŠIN skóruje po ledě.
Pavel KUDRJAVCEV střílí do brankáře.
Roman LJUBIMOV také zakončuje nepřesně.
Reid BOUCHER neproměňuje.
Radan LENC pěkně mezi betony vyrovnává.
Artur KAJUMOV prostřelil Alikina a otevírá skóre.
David TOMÁŠEK neproměňuje. Pasquale mu dal do kličky hůl.
Maxim ŠALUNOV po velkorysém oblouku minul bránu.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení přineslo několik velkých šancí na obou stranách, ale na skóre se nic nezměnilo. O majiteli druhého bodu rozhodne až rozstřel.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:40'
Po vyhraném buly před vlastní bránou vyrazili domácí do bleskového brejku, Boucher z pravého kruhu pálí jen do brankáře.
64:32'
Vladimir Butuzov najíždí jeden na jednoho, Rušan Rafikov svou holí tečuje jeho švih do ochranné sítě.
64:13'
Kraskovskij z otočky minul chabarovskou pravou tyčku.
63:40'
Edward Pasquale zachraňuje Jaroslavl, když rozklekem zneškodnil samostatný nájezd Vladimira Galuzina!
62:56'
Jegor Korškov si udělal z útočného pásma za přihlížení všech zbylých aktérů rychlobruslařský ovál, své sólo zakončil ranou do tyče!
62:20'
Celá česká trojka se sešla na ledě, po kombinaci s Tomáškem a Lencem střílí Jordán nepřesně.
60:36'
Arťom Aljajev mohl prodloužení rychle rozseknout, z mezikruží však nepropálil Pasqualeho.
60:01'
Hokejisté Amuru s českou trojicí na ledě dokázali smazat třígólové manko a vynutit si prodloužení. V závěru zápasu měli více ze hry a domácí zuby nehty ubránili bod. Druhý stále mohou vybojovat v prodloužení, které zanedlouho začne.

Střely na bránu 30:30 (11:9, 11:9, 8:12)
60:00'
58:48'
Protiútok nedotáhl Kraskovskij, domácí se však do pásma brzy vrátili a Boucher přinutil k zákroku po delší době Alikina.
57:35'
Obrázek hry se oproti první polovině zápasu naprosto otočil. Lokomotiv mele z posledních sil a znovu jen vyhazuje na zakázané uvolnění.
57:02'
Arťom Aljajev napřáhl na modré čáře, jeho golfák končí za jaroslavelskou bránou.
55:58'
Chabarovští cítí možnost dovést obrat k dokonalosti, domácí v nouzi vyhazují přes všechny čáry.
54:48'
Znacharenko nebezpečně mířil od modré čáry pod břevno, Pasquale byl na místě.
54:05'
Domácí získali nastřelený puk za vlastní bránou a přenášejí hru do území soupeře, kde dopadli stejně jako před chvílí Amur.
52:01'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Takový vývoj za stavu 3:0 a jasné převahy Jaroslavle sotva kdo čekal. Butuzov střílel z mezikruží a z bezprostřední blízkosti doklepává IVAN NIKOLIŠIN.
Asistence: Vladimir Butuzov, Roman Byčkov.
52:00'
Dnešní utkání sleduje 1633 diváků.
51:40'
Akci domácího mužstva zhatila posunutá chabarovská brána.
50:28'
Pasquale zasahuje lapačkou proti Kuzněcovově střele přes obránce a domácí hokejisté si mohou oddechnout při reklamní přestávce.
49:20'
Na modré čáře dvakrát napřáhl a zase svěsil hůl Michal Jordán, napotřetí si našel prostor ke střele zápěstím, míří však vedle.
48:47'
Nápor Chabarovsku pokračuje. Radan Lenc dobře zapracoval za bránou, prudkou přihrávku Romana Ljubimova však na zadní tyči nezamknul Vladimir Galuzin.
47:59'
Archipov prudce centruje od pravého hrazení, najíždějící obránce Volgin nedokázal puk mezi kruhy zpracovat.
47:35'
Lokomotiv přestál několik závarů, hosté jsou hladoví po vyrovnání.
46:33'
Domácí si jen na chvilku pomáhají zakázaným uvolněním.
45:23'
Archipov přihrál zpětně mezi kruhy, ALEXANDR KUZNĚCOV provedl blafák do bekhendu dokonale a dává pod víko kontaktní gól.
Asistence: Dmitrij Archipov.
44:28'
Hosté drželi zuby nehty puk v útočném pásmu. Tomášek nakonec posouval bekhendem jen na Jelesina.
42:34'
41:49'
Rušan Rafikov pálí během zkrácené přesilovky těsně vedle.
41:14'
40:56'
Střelu Maxima Osipova od modré čáry přizvedla teč do ochranné sítě.
40:34'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Archipov – 2 min., vražení na mantinel).
40:01'
Také prostřední část vyhráli domácí o gól, když na rychlou teč Kajumova navázal svou druhou dnešní trefou z dorážky Korškov. Až pak přišly chvíle dlouho bezzubých hostů, za které český obránce Jordán ukončil téměř pětizápasovou sérii bez vstřelené branky na ledě Jaroslavle.
Stejně jako druhou třetinu budou domácí hokejisté i tu třetí zahajovat v oslabení, které potrvá ještě minutu a 14 vteřin.

Střely na bránu 22:18 (11:9, 11:9).
40:00'
39:14'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Reid Boucher – 2 min., podrážení).
38:49'
Červení i bílí se teď rozhlíželi a pár vteřin hledali, kde skončila Boucherova střela. Puk se nacházel za bránou.
38:09'
Lokomotiv si držel útočící hráče Amuru v rozích a u mantinelů. Nakonec křížná střela od modré letí mimo a odráží se až do středního pásma.
36:45'
Kirill Slepec se snažil došťouchnout vyražený kotouč z brankoviště, ale kontaktní gól nedává.
35:58'
Lokomotiv okamžitě podniká protiútok a Alikin zastavuje na brankovišti kratší závar.
Amur skóruje na ledě Lokomotivu po neuvěřitelných 286 minutách a 18 vteřinách. Předchozí čtyři zápasy zde prohrál s nulou.
35:27'
Kuriózní trefou ukončuje letité čekání Amuru na gól v Jaroslavli MICHAL JORDÁN. Jeho střelu Pasquale neudržel v lapačce a kotouč dopadl na horní síť. Tam ho úplně zbytečným zbrklým klepnutím vrátil před bránu domácí Osipov a po Lencově přistrčení Jordán zblízka doklepl do mezírky.
Asistence: Radan Lenc.
34:55'
Pasquale si po delší době sáhl na kotouč, když svou holí vyráží Znacharenkovu dalekonosnou střelu po ledě.
34:15'
Jegor Korškov nebyl daleko od hattricku. Odražený puk vracel do odkryté brány bekhendem po ledě, Alikin se však stačil mrštně přemístit po čáře.
33:41'
Zakázané uvolnění je pískáno hokejistům Chabarovsku.
32:18'
Reid Boucher si najížděl z pravého křídla na střed, poslední klička však již byla navíc.
31:17'
Hráči Jaroslavle si opět vynutili tlak, který zastavuje až Alikin, který chytá do lapačky tvrdou střelu Kraskovského.
28:51'
Hostující Šarov střílí z pravého křídla po ledu, Pasquale raději podržel kotouč a počkal si na komerční pauzu.
27:38'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde rozebrali obranu hostů do šroubku. Alikin ještě vyrazil betonem Kraskovského střelu, ale odražený puk posouvá Anisimov a druhý pokus již dostal snadno do sítě JEGOR KORŠKOV.
Asistence: Arťom Anisimov, Pavel Kraskovskij.
26:50'
Obě mužstva dobře brání střední pásmo a tak se hra omezuje jen na nastřelování puků, které nevede ke střelbě, natož k šancím.
23:57'
Čerepanov přizvedl Galuzinovu střelu od modré do ochranné sítě. Hosté získávají vhazování v útočném pásmu.
23:23'
Bezradný Amur se zmohl jen na zakázané uvolnění.
21:50'
Anisimov vystihl rozehrávku hostů ve středním pásmu, v útočném si počkal na spoluhráče a po následné kombinaci zvyšuje ARTUR KAJUMOV tečí Jelesinovy střely od modré. Asistence: Alexandr Jelesin, Georgij Ivanov.
20:02'
20:01'
V první třetině se trefil pouze domácí Korškov, hosté v závěru nevyužili ani 79 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku a jejich více než čtyřzápasové střelecké mlčení v Jaroslavi stále trvá.

Střely na bránu 11:9.
20:00'
19:21'
V okamžiku, kdy se otevřela dvířka trestné lavice pro prvního z vyloučených hráčů, střílí po Tomáškově ne právě ideální přihrávce Butuzov. Domácí brankář vyrážečkou přesměroval do ochranné sítě.
18:44'
Těreščenkovu křížnou ránu vystihl Pasquale rozklekem a domácí trojice vyhazuje.
18:02'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Šalunov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
17:48'
Maxim Šalunov si v oslabení dojel vyhozený kotouč a po odrazu o zadní mantinel ho z úhlu napálil do betonu Jevgenije Alikina.
17:21'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., držení).
17:12'
Chytrou přihrávku Jegora Korškova bekhendem zpoza brány nevyužil Pavel Kraskovskij. Krátkým příklepem z brankoviště zasáhl jen beton chabarovského brankáře.
16:38'
Kudrjavcev z rohu kluziště našel před bránou Averina, kterého hosté nepustili do zakončení.
15:16'
Jordán s Byčkovem si několikrát vyměnili puk u vlastní brány, nakonec ho pod tlakem odevzdávají vyhozením na hokejky Lokomotivu.
14:16'
Druhá reklamní přestávka po trochu hlušší pasáži zápasu.
12:03'
Na moment nastala nebezpečná situace v domácím území, ovšem Nikolišinovu přihrávku vystihl padající obránce.
11:20'
Chabarovští zavezli puk do útočného pásma, na buly však neuspěli.
10:23'
JEGOR KORŠKOV si najel z rohu před bránu a po rychlém zamíchání kotouč zasunul puk po ledě pod Alikina.
Asistence: Pavel Kraskovskij.
9:05'
Na Tomáškovu prudkou přihrávku nedosáhl nataženou holí Vladimir Butuzov.
8:36'
8:00'
Maxim Šalunov dostal nabito na pravý kruh, Alikin si povyjel a prudký příklep, na který dobře viděl, chytá.
7:35'
Amur si počíná v oslabení aktivně a Vladimir Galuzin delší čas podržel puk v útočném pásmu.
6:36'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ivan Nikolišin – 2 min., hákování).
6:13'
Po přihrávce zpoza brány trefuje Anisimov zblízka jen chabarovského brankáře, který dnes dostal jako obvykle přednost před českým reprezentantem Bartošákem.
4:52'
Diváci pískají, když rozhodčí ponechali bez povšimnutí podražení Denise Alexejeva za domácí bránou.
4:22'
Zakázané uvolnění Amuru, kterému dnes pro zranění chybí nejproduktivnější hráč Gorškov.
3:33'
Před bránou se pro hosty nečekaně zjevil obránce Daniil Misjul, bekhendem zblízka nenašel skulinu v Alikinově postoji.
2:21'
Domácí se poprvé dostali do zakončení, Rušan Rafikov zleva střílí do betonu Jevgenije Alikina.
1:37'
Hostující Ivan Nikolišin tvrdou střelou z kruhu přivítal v zápase Pasqualeho, kterému dnes kryjí na lavičce záda při absenci dalších tří gólmanů jen dorostenci.
0:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Murašov, Šarpanov) – Rafikov, Marčenko, Jelesin, Misjul, Osipov, Čerepanov – Boucher, Šalunov, Averin – Anisimov, Kraskovskij, Korškov – Ivanov, Kajumov, D. Alexejev – Sagadějev, Iljenko, Kudrjavcev – Berjozkin.

Amur Chabarovsk: Alikin (Bartošák, Jevgrafov) – Byčkov, Jordán, Volgin, Těreščenko, Znacharenko, Aljajev, Vasiljev – Ljubimov, Galuzin, Lenc – Butuzov, Nikolišin, Tomášek – Šarov, A. Alexejev, Fajzullin – Kuzněcov, Slepec, Archipov.

Rozhodčí: Sergejev, Ščeňov – Goljak, Gorděnko.