KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Dynamo Moskva - 21. října 2021   18:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Dynamo Moskva
13:40' Petunin  (O'Dell, Klinkhammer) • 25:50' S. Bojkov   • 49:36' V. Jefremov  (Andrej Sergejev)
Nižněkamsk
Kulakov, Ščenjov – Kučava, Lazarev
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
1552 diváků

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u hokeje zase někdy na viděnou.
Dynamo Moskva si po výhře polepšilo v tabulce Západní konference na třetí pozici. V příštím utkání se za tři dny doma střetne s Viťazem. Nižněkamsk bude hrát rovněž v neděli, a to na ledě Nižného Novgorodu.

Dnešní utkání sledovalo 1 552 diváků.
Také ve třetí třetině vsítilo Dynamo jednu branku a potvrdilo tak na ledě Nižněkamsku roli papírového favorita. Na konečných 3:0 zvyšoval v 50. minutě dvě vteřiny po konci přesilové hry Vladislav Jefremov, jenž našel přízemním pokusem z levého kruhu skulinku mezi betony Sudnicina. Neftěchimik nehrál špatně, recept ale na výborně chytajícího Bočarova nenašel.

59:47'
Ještě jedno přerušení hry. Vhazuje se ve středním pásmu.
59:36'
Štěstí ještě v závěru zkusil Kirill Vorobjov. Jeho pokus z pravé strany byl tečován mimo hrací plochu.
59:06'
Začala poslední minuta utkání. Duel už se pouze dohrává.
58:41'
Ronald Knot se opřel do kotouče z vlastního obranného pásma. Nikým netečovaná rána skončila na zadním hrazení a pískáno je zakázané uvolnění.
58:23'
Rozhodčí musí v závěru řešit několik menších rozmíšek. Zatím se jim daří držet aktéry na uzdě. Podrážděný Rafael Bikmullin odjíždí na střídačku.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Za tohoto skóre s největší pravděpodobností i celého zápasu.
57:51'
Ivan Bočarov lapil do výstroje nahození od modré čáry. Aktivně si před brankovištěm počínal Marat Chajrullin, k dorážce se ale nedostal.
57:21'
Eric O'Dell mířil z pravého kruhu pro vhazování zápěstím do lapačky připraveného Sudnicina.
56:38'
Hraje se delší dobu bez přerušení. Bulat Šafigullin nezachytil na modré čáře zpětnou přihrávku a domácí se tak museli z pásma vystěhovat.
56:07'
Pavel Porjadin se před brankou natahoval na teč. Ivan Bočarov vyrážel k levému mantinelu.
55:19'
Na hře Neftěchimiku je znát nervozita. Nepřesnosti jsou nyní ostatně k vidění na obou stranách.
54:41'
Nižněkamsk rozehrává zpoza vlastní branky. Domácím se rychle krátí čas.
54:06'
Dan Sexton si popojel s kotoučem až k vrcholku pravého kruhu. Po zemi pak mířil vedle levé tyče. Možná došlo i na nějakou teč.
53:48'
Vjačeslav Vojnov napřáhl k dalekonosné dělovce od červené čáry. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
53:06'
Hokejisté z hlavního města vyhodili puk přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Bočarovem.
52:59'
Sergej Bojkov opouští trestnou lavici. Dynamo Moskva hraje v plném počtu.
52:45'
A zase. Ani tato přesilovka Neftěchimiku své ovoce nepřinese.
52:26'
Hostům se už poněkolikáté podařilo dostat puk z obranné třetiny.
51:48'
Neftěchimik má dost možná poslední možnost vykřesat naději. Přesilovka se ale domácím absolutně nedaří.
50:59'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Sergej Bojkov – 2 min., vražení na hrazení).
50:48'
Timur Chafizov se zničehonic dostal ke kotouči před brankou. Z dobré pozice mířil jen do ostražitého Ivana Bočarova.
50:12'
Nižněkamsk hraje ve třetí dvacetiminutovce sympaticky, přesto už prohrává o tři branky. Tohle již budou mít domácí velmi těžké.
49:36'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Souběžně s koncem přesilovky přichází třetí branka Dynama. VLADISLAV JEFREMOV mířil z levého kruhu švihem mezi betony Sudnicina a přibližuje favorita k vítězství. Asistence: Andrej Sergejev.
49:01'
Teď už přeci jen zámek v pásmu, po němž napřáhl k dělovce od modré čáry Andrej Sergejev. Sudnicin měl dobrý výhled a ukryl touš mezi betony.
48:12'
Nižněkamsku se daří v oslabení držet kotouč na svých holích. Dynamo je i v početní výhodě dost nevýrazné.
47:41'
Dynamo má možnost navýšit vedení poté, co Čiviljov poslal k zemi za moskevskou brankou Vadima Šipačova.
47:34'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Čiviljov – 2 min., podrážení).
47:19'
Ivan Bočarov opouští branku. Dynamo hraje v ponechané výhodě.
47:08'
Lukáš Klok upadl po souboji o kotouč za vlastní brankou. Vylučovat se nebude.
46:47'
Na hokejistech Nižněkamsku je znát touha snížit. Teď jsou domácí směrem dopředu aktivnějším týmem. Dynamo se de facto jen brání.
46:10'
Následně ještě závar před brankou Dynama, která zůstala chvíli úplně odkryta. Nižněkamsku se ale kontaktní gól vstřelit nepodařilo.
45:59'
Od modré čáry prudce vypálil Michail Sidorov. Ivan Bočarov vyrážel pravým betonem.
44:12'
Vadim Šipačov nabral rychlost na levé straně. Poté vypálil prudce do připravené lapačky Sudnicina.
44:00'
Hodně nepovedená přesilová hra Nižněkamsku je u konce.
43:15'
Lukáš Klok posunul od modré čáry kotouč do pravého kruhu. Marat Chajrullin poslal nepovedenou křižnou střelu daleko vedle vzdálenější levé tyčky.
42:54'
Další vyhození Dynama. Nižněkamsku se v početní výhodě nedaří založit kloudnou akci.
42:30'
Neftěchimik musí rozehrávat až zpoza vlastní branky.
42:08'
Nižněkamsk má po Zajcevově vyhození kotouče za plexisklo k dispozici svou první přesilovou hru.
42:00'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:22'
Rafael Bikmullin se dostal do úniku. Ivan Bočarov vytáhl důležitý zákrok a nadále drží čisté konto.
40:42'
Vhazování po levé ruce Alexandra Sudnicina.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Také ve druhé části hry byli aktivnější hosté, kteří gólem Sergeje Bojkova odskočili na rozdíl dvou branek. Následně si Dynamo zahrálo v krátkém sledu hned tři přesilové hry, další góly ale nepřidalo. Nižněkamsk při hře ve čtyřech paradoxně několikrát zahrozil z rychlého přečíslení, Bočarova ale domácí dosud nepřekonali.

39:34'
Závěr periody patří znovu Dynamu, které je usazeno v útočném pásmu. Před Sudnicina se dostal Vladislav Michajlov, křižná střela mu ale sjela z čepele a zamířila po zemi jen do rohu kluziště.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Dan Sexton aktivní v útočném pásmu. Hezky se prokličkoval až do zakončení z mezikruží. Jeho střela švihem letěla kousek vedle levé tyče. V ochozech to jen zahučelo.
38:20'
Alexandr Sudnicin vyrážel do růžku kluziště střelu od modré čáry.
38:08'
Dan Sexton je zpátky na ledě. Stále platí dvoubrankový rozdíl ve skóre.
37:52'
Kotouč se z hole Kirilla Vorobjova dostal až mimo hrací plochu. Aktéři se znovu stěhují před Sudnicina. Do konce přesilovky Dynama schází poslední vteřiny.
37:40'
Krátce po buly se Nižněkamsku podařilo vyhodit kotouč až k protější brance.
37:31'
Po střele z levé strany dochází na vhazování. Hra zůstává v obranném pásmu Nižněkamsku.
37:08'
Také tentokrát je přesilová hra Dynama nemastná, neslaná. Polovina z ní je navíc minulostí.
36:08'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 2 min., sekání).
35:57'
Dynamo Moskva si zahraje v krátkém sledu už třetí přesilovou hru. Pokud tedy nevyužije svou aktuálně ponechanou výhodu.
35:15'
Pavel Porjadin tečoval dlouhé nahození, zakázané uvolnění se nepískalo. Probíhá souboj o puk za brankou Dynama.
34:20'
Stále stejný obrázek. Hosté jsou sice častěji v pásmu soupeře, Nižněkamsk ale výborně dostupuje a nedává Dynamu prostor založit jakoukoliv kloudnou kombinaci.
33:47'
Neftěchimik se bez problému ubránil. Domácí jsou opět v plném počtu.
33:06'
Dynamu se v početní výhodě nedaří trvaleji usadit v útočném pásmu a kombinovat.
32:12'
Nižněkamsk se znovu nebál při vlastním oslabení vyrazit do útoku ve třech hráčích. Marat Chajrullin přihrával zleva na zadní tyč, Ivan Bočarov kotouč zachytil.
31:47'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., faul kolenem).
31:17'
Aktuálně se hraje hokej nahoru dolů. Oba týmy jsou směrem dopředu hodně aktivní.
30:22'
Alexandr Sudnicin teď výborně ustřežil brankovou čáru, když ve skrumáži nepustil za záda pokus Vladislava Jefremova. Dynamo bylo blízko třetímu zásahu.
29:45'
Danila Popov je zpět na ledě. Nižněkamsk přežil oslabení bez újmy na skóre, ba co více, málem se dočkal snížení.
29:32'
Domácí se při vlastním oslabení dostali do akce dva na jednoho. Marat Chajrullin zvolil místo přihrávky střelu. Ta zamířila po zásahu Bočarova za vzdálenější pravou tyč.
28:26'
Dynamo hraje svou první dnešní přesilovku. Po krátké přihrávce zprava střílel na bližší tyč Eric O'Dell. Alexandr Sudnicin jeho pokus výtečně vyrazil.
27:45'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Danila Popov – 2 min., hákování).
27:10'
Souboj za domácí brankou vyzněl lépe pro Neftěchimik, který se osvobodil.
26:23'
Dan Sexton nahazoval z levé strany kotouč před branku na teč. Křižný pokus zamířil za vzdálenější tyč.
25:50'
Hosté navyšují náskok. SERGEJ BOJKOV naznačil na pravé straně střelu, poté si potáhl kotouč do kruhu a z toho zamířil zápěstím do pravého horního růžku nad lapačku Sudnicina. Bez asistence.
25:21'
Bogdan Trinějev potáhl kotouč po pravém křídle. Poté střílel zápěstím do před sebou stojícího protihráče.
24:32'
Hosté jeli dva na jednoho, Andrej Sergejev ale puk na volného spoluhráče z pravé strany nepropasíroval.
24:07'
Hra se přesunula na protější konec hrací plochy, kde byla přerušena. Následuje vhazování v obranném pásmu Nižněkamsku.
23:50'
Po vyhraném buly vypálil z otočky od levého mantinelu Dan Sexton. Bočarov vyrážel u bližší tyče betonem.
23:34'
Vhazuje se po levici Bočarova. Ten po změně stran ještě nemusel zasahovat, zatímco jeho protějšek Sudnicin už pětkrát.
23:02'
Pedan odjel za dopomoci spoluhráčů z kluziště. Duel pro něj s velkou pravděpodobností skončil.
22:57'
Za hostující brankou zůstává ležet po souboji s Pavlem Porjadinem Andrej Pedan, kolem kterého už se vytvořil hlouček spoluhráčů společně s lékařem. Obránce Dynama si každopádně ublížil sám.
22:32'
Domácí celek chyboval v rozehrávce, čehož mohl využít Michail Fisenko. Proti jeho střele k levé tyči zasáhl Sudnicin vyrážečkou. Puk skončil v ochranné síti.
22:02'
Rob Klinkhammer našel střelou zápěstím z levého kruhu jen připravenou lapačku Sudnicina.
21:14'
Alexandr Sudnicin teď výborně vyrážel betony pohotovou střelu z mezikruží. Následně ustál i skrumáž.
20:50'
Dynamo je od úvodu druhé třetiny aktivnějším týmem a neustále operuje s kotoučem v útočném pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:55.
Úvodní třetina zápasu mezi Nižněkamskem a Dynamem Moskva nabídla jedinou trefu. Zaznamenal ji ve 14. minutě Alexandr Petunin, jenž dorážel do odkryté branky střelu O'Della z okraje pravého kruhu. Jinak byl k vidění spíše podprůměrný hokej, který příliš zajímavých momentů nenabídl. Uvidíme, zda na tom něco změní druhá třetina.

19:53'
Lukáš Klok obdržel přihrávku na levou stranu. Tam si potáhl puk na střelu k bližší tyči. Ivan Bočarov máchl lapačkou a přerušil hru.
19:11'
Ronald Knot dostal zleva přihrávku mezi kruhy. Kotouč si ale nezvládl zpracovat a rychlá akce Nižněkamsku tak přišla vniveč.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:35'
Skákavé nahození ze středního pásma Alexandr Sudnicin raději ukryl před dojíždějícím Stanislavem Galijevem do rukavice.
18:21'
Další buly uvnitř středového kruhu. Tuto disciplínu si dnes oba týmy užívají do sytosti.
17:54'
Sergej Bojkov schytal bolestivý úder pukem z hole Bulata Šafigullina někam pod krk a odjel na střídačku v předklonu.
17:20'
Vladislav Jefremov nezachytil na modré čáře zpětnou přihrávku. Dynamo muselo opustit útočnou třetinu.
16:57'
Lukáš Klok nedosáhl na kotouč. Neftěchimiku je pískáno zakázané uvolnění. Teď je hra dost rozkouskovaná.
16:39'
A další buly. Chvíli se zdálo, že by mohli rozhodčí na domácí straně vylučovat. První trest v utkání ale udělen není.
16:06'
Ofsajd Nižněkamsku. Vhazuje se ve středním pásmu.
15:29'
Náznak dalšího hostujícího přečíslení. Vadim Šipačov vyprodukoval z levé strany něco mezi přihrávkou a střelou. Puk každopádně podržel ve výstroji Alexandr Sudnicin. Adepti na dorážku si museli nechat zajít chuť. A že jich bylo.
14:38'
Zadáci Dynama kombinují s pukem před vlastní brankou. Hosté se uklidnili vedoucí trefou a mohou teď hrát v naprosté pohodě.
13:40'
Klinkhammer vyhrál souboj v rohu kluziště a našel zadovkou v pravém kruhu O'Della. Jeho ránu Sudnicin vyrazil, na dorážku pohotového ALEXANDRA PETUNINA, před nímž byla prázdná branka, už byl ale krátký. Asistence: Eric O'Dell a Rob Klinkhammer.
13:19'
Dynamo se dostala do rychlého přečíslení dva na jednoho. Vadim Šipačov zvolil místo zakončení přihrávku napravo na obsazeného spoluhráče. Z akce tak nic nebylo. Dobře zasáhl vracející se Ruslan Petriščev.
12:47'
Bulat Šafigullin dojel nahození a zpoza svatyně přihrával před pravou tyč Timuru Chafizovovi. Ten skulinku mezi gólmanem a brankovou konstrukcí nenašel.
11:57'
Na programu je další komerční pauza. Zatím sledujeme spíše podprůměrný duel, poslední minuty jsou nicméně příslibem zlepšení.
11:47'
Ansel Galimov zhatil vypíchnutím kotouče na modré čáře kombinaci Dynama. Následně se hnal do brejku, jeden z hostů jej ale na poslední chvíli čistým způsobem o kotouč obětavě odzbrojil.
10:21'
Velká skrumáž před domácí brankou pohromou pro Nižněkamsk neskončila. Dynamo je nicméně nadále v pásmu.
10:13'
09:48'
Domácí se dostali do zajímavého přečíslení dvou na jednoho. Marat Chajrullin na tečovaný kotouč z levé strany nedosáhl, tudíž nemohl zasouvat do opuštěné části klece.
09:07'
V krátkém sledu další hostující vyhození přes všechny čáry. Celá situace se tak bude opakovat. S tím rozdílem, že tentokrát se vhazuje po Bočarovově pravici.
08:59'
Pokus o založení akce z hole Andreje Sergejeva skončil zakázaným uvolněním. Vhazuje se po levé ruce Ivana Bočarova.
08:51'
Dan Sexton byl v útočné třetině dříve než kotouč. Po odpískaném ofsajdu se hra stěhuje do středního pásma.
08:26'
Neftěchimik se aktivně snaží napadat hostující rozehrávku, což se mu v těchto chvílích daří. Dynamo nezvládá založit souvislejší útok.
07:41'
Michail Sidorov střílel slabě zpoza obránce. Ivan Bočarov si připsal zákrok z kategorie snadných a puk vyrazil.
06:45'
Domácí se na chvíli dostali ve dvou hráčích do útočného pásma. Po nahození se v něm ale dlouho "neohřáli".
05:59'
Sergej Bojkov vypálil od modré čáry. Alexandr Sudnicin vyrážel vedle levé tyčky. Už pátá střela hostujícího výběru.
05:48'
Andrej An. Mironov vypálil od modré čáry. Alexandr Sudnicin vyrážel. Následně lapil domácí brankář do lapačky pokus z pravé strany. Na programu je první komerční pauza.
05:22'
Až v probíhající šesté minutě utkání si připsal Ivan Bočarov první zákrok, když pohodlně vyrážel betonem nahození od pravého mantinelu.
05:02'
Nižněkamsk vyhrál souboj za vlastní klecí a posunul kotouč do středního pásma.
03:25'
Dynamo je dle očekávání od začátku aktivnějším týmem. Nyní hosté kombinují s pukem v útočné třetině, střelecké příležitostí ale nenalézají.
02:55'
Ivan Muranov obdržel krátký pas mezi kruhy. Švihem našel pouze připravenou lapačku Sudnicina.
02:33'
Nižněkamsk se provinil zakázaným uvolněním. Aktéři se opět stěhují před Sudnicina.
01:48'
První přerušení. Vhazovat se bude před Sudnicinem.
00:30'
Nižněkamsk nastoupil do zápasu v tmavě modrých dresech. Hosté z Moskvy v bílých.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Tuohimaa) – K. Vorobjov (A), Knot, M. Sidorov, Klok, Petriščev, Glazkov, Puzanov – Chajrullin (C), Čiviljov, Porjadin – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin (A) – Ansel Galimov, J. Popov, Vladislav Šutov.

Dynamo Moskva: I. Bočarov (A. Jerjomenko) – A. Mironov (A), Vojnov, Andrej Sergejev, Volkov, A. Pedan, J. Zajcev, S. Bojkov – Raševskij, Šipačov (C), Galijev – Petunin, O'Dell (A), Klinkhammer – Igumnov, Fisenko, Trinějev – Muranov, V. Jefremov, V. Michajlov.

Rozhodčí: Kulakov, Ščenjov – Kučava, Lazarev.
Dynamo porazilo Nižněkamsk už třikrát v řadě. V letošním kalendářním roce se nicméně oba týmy střetnou poprvé.
Dynamo figuruje s 26 nastřádanými body na čtvrtém místě Západní konference. V minulém utkání utnuli Moskevští nelichotivou sérii tří porážek v řadě, když předevčírem zvítězili v prodloužení 5:4 na ledě silné Kazaně. Dynamo je po Magnitogorsku druhým nejproduktivnějším účastníkem celé KHL, když se v 19 odehraných zápasech prosadilo celkem sedmdesátkrát. Lví podíl má na tomto čísle Vadim Šipačev (12+21), s 33 kanadskými body nejproduktivnější hráč celé soutěže. Ještě o gól více vsítil nejlepší týmový střelec Dmitrij Raševskij (13+5).
Nižněkamsk uzavírá po devatenácti odehraných zápasech elitní osmičku Východní konference, a to při lehce negativním skóre 50:55 a se ziskem 17 bodů. V posledních dvou zápasech okusil Neftěchimik přídavek. Zatímco na ledě Čerepovce padl 5:6 po prodloužení, Chabarovsk doma v úterý zdolal po samostatných nájezdech 3:2. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je se 16 kanadskými body pětadvacetiletý ruský snajpr Marat Chajrullin (10+6). Dvorním nahrávačem je pak český bek Lukáš Klok (3+9).
Hezký čtvrteční podvečer. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem šestici zápasů. V tomto textovém přenosu se podrobněji podíváme na souboj mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Dynamo Moskva. Roli papírových favoritů v něm budou zastávat hosté z ruské metropole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.