KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Jaroslavl - 2. listopadu 2021   17:00

Novgorod
Novgorod
11:53' Lennström (Žafjarov, Miele) • 25:50' Lennström (Miele, Zaar) • 31:14' Žafjarov (Mišarin, Miele)
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
18:46' Arťom Iljenko  (M. Beljajev) • 33:14' M. Beljajev  (A. Marčenko)
Novgorod
Vasiljev, Bukin – Zacharenkov, Šišlo
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
Jaroslavl

Česká a slovenská stopa

Žádný Slovák ani Čech se zápasu nezúčastnil.
Novgorod po výhře nad Jaroslavlí navázal kontakt s elitní osmičkou

První třetina nabídla dva góly. Díky využité přesilovce šli do vedení domácí, poslal je tam Theodor Lennström. Hosté potom zlepšili hru a na trefu švédského legionáře odpověděl Arťom Iljenko. Po úvodní periodě tak měly oba týmy k výhře stejně daleko.

Na začátku druhé části dostala diváky do varu bitka mezi Andrejem Belevičem a Reidem Boucherem, který za předchozí zásah do oblasti hlavy a krku dohrál. V pětiminutové přesilovce pak skóroval Andy Miele, jeho gól však rozhodčí zneplatnili. Prapor Torpeda znovu pozvedl až Theodor Lennström, na jeho druhou trefu v zápase pak už v rovnovážném počtu navázal Damir Žafjarov. Přesně za dvě minuty ale vrátil Jaroslavl do hry Michail Beljajev a po dvou třetinách tak platil stav 3:2.

Ten se ani přes enormní snahu Jaroslavle v závěrečné periodě nezměnil. Nižnij Novgorod tak potvrdil pravidlo "můj dům, můj hrad", které mezi oběma soupeři platí už od října 2019, čili sedmý zápas v řadě.
Střely na branku: 31:39 (8:15, 15:11, 8:13).
59:59'
Hosté ještě vytvořili před brankovištěm skrumáž, ale Andrej Tichomirov puk do branky nepustil.
59:49'
Jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby vyhazuje Novgorod na zakázané uvolnění.
59:32'
Jegor Averin měl šanci o chvíli později, kdy bekhendem zblízka trefil brankáře do vyrážečky.
59:14'
Myslím, že ani Andrej Tichomirov sám neví, jak chytil střelu po vhazování. Důležité ale je, že se mu to povedlo a Jegor Averin už se k dorážce nedostal.
59:05'
Domácí vypálili přes celé kluziště. Branku ale netrefili, i když byli blízko.
58:53'
Pokus o vyrovnání. Rušan Rafikov mířil zápěstím do výstroje Andreje Tichomirova.
58:04'
Před Gončarukem stihl odvrátit Pavel Kraskovskij, jinak by domácí hráč střílel do opuštěné branky.
57:39'
V přerušené hře si Igor Nikitin vzal oddechový čas a během něj posadil Pasqualeho na lavičku.
57:05'
Arťom Iljenko to nemyslel vůbec špatně. Nahozením zpoza branky čekal na nějaký odraz, který by před Tichomirovem nadělal neplechu. Nic takového ale nenastalo.
56:12'
Konečně se aspoň na steč vydal Sergej Gončaruk, nahozený kotouč ale nedostihl.
55:11'
V ulitě schovaný Novgorod trpělivě vyčkává, s čím dalším na něj Jaroslavl vyrukuje. Aby se ta pasivita domácímu týmu nevymstila.
53:35'
Hosté opět v útoku. Přihrávku mezi vrcholy obou kruhů dostal Jegor Averin, ale nenaložil s ní podle vlastních představ.
52:49'
Jenže zpětná přihrávka po vyhraném buly byla nepřesná a opustila třetinu. Novgorod se tak ubránil bez vlastního přičinění.
52:43'
Novou možnost hostům dává zakázané uvolnění.
51:55'
Pavel Kraskovskij ani s podporou svých spoluhráčů nebyl schopen zahájit jaroslavlskou akci.
50:40'
Damir Žafjarov v sólo akci. Uvolnil se na levé straně a kolem obránce vypálil na přední tyč. Edward Pasquale vytěsnil puk očima.
49:24'
Stejný hráč se později objevil v zakončení, při kterém otestoval kvalitu Pasqualeho vyrážečky.
48:48'
Georgij Ivanov dojel k zadnímu mantinelu a zadovkou u přední tyče hledal Alexejeva. Jenže nepočítal s tím, že prostor kolem branky vyčistí Zijat Pajgin.
47:20'
Další pokus měl na svědomí Andrej Belevič. Ten to zkoušel na Pasqualeho od střídaček, ale Kanaďan měl otevřený výhled.
46:44'
Následné buly vyhráli domácí, Gončarukova střela z otočky se minula účinkem.
46:03'
Zpátky se vrátil Zijat Pajgin a před televizní pauzou provětral Pasqualeho lapačku.
45:27'
Domácí po delší době v útoku. Přes modrou čáru převezl puk Andrej Belevič, ale vyhnaný Daniel Zaar byl donucen z útočného pásma vycouvat.
44:21'
Jaroslavl na soupeře v posledních minutách zatlačila. Novgorodští vydechli až díky icingu.
43:59'
Přesnější mušku měl Maxim Osipov, ten prověřil Tichomirova z hranice slotu zápěstím.
43:48'
Z pozice levého beka zakončující Pavel Kraskovskij domácí branku minul.
43:00'
Práci měl i Edward Pasquale. Za nahozeným pukem spěchal Denis Počivalov a kanadský gólman ho před ním schoval pod lapačku.
42:31'
Do něj se hosté horko těžko vraceli, ale nakonec to dokázali. Arťom Anisimov pak brankáře Tichomirova zkusil překvapit střelou z nulového úhlu.
41:42'
Daniil Tesanov mě v tom jenom utvrdil, když na modré čáře nezpracoval přihrávku a nechal si puk odskákat ven z pásma.
41:14'
Začátek třetí třetiny provázejí nepřesnosti.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:48.
Na začátku druhé části dostala diváky do varu bitka mezi Andrejem Belevičem a Reidem Boucherem, který za předchozí zásah do oblasti hlavy a krku dohrál. V pětiminutové přesilovce pak skóroval Andy Miele, jeho gól však rozhodčí zneplatnili. Prapor Torpeda znovu pozvedl až Theodor Lennström, na jeho druhou trefu v zápase pak už v rovnovážném počtu navázal Damir Žafjarov. Přesně za dvě minuty ale vrátil Jaroslavl do hry Michail Beljajev. Po dvou třetinách tak platí stav 3:2.
Střely na branku: 23:26 (8:15, 15:11).
40:00'
39:49'
Po mantinelu ještě nahazoval Nikita Čerepanov, jeho spoluhráči se však k puku nedostali.
39:00'
Hlasatel ohlásil minutu do konce třetiny.
37:38'
Kenny Agostino se proháčkoval zpět a z osy útočného pásma vyprášil Pasqualeho beton. V navazující akci mířil do středu branky zápěstím i Maxim Fedotov.
36:50'
Kombinace mezi Gončarukem a Mišarinem úspěch neslavila. Hosté jejich souhru vystihli a všechny své soupeře vyhnali ven z pásma.
36:12'
Ofsajd Jaroslavle.
35:36'
Po přenesení hry na druhou stranu kluziště Damir Žafjarov v odvážném souboji ztratil puk.
34:33'
Domácí zakládají akci od své branky.
33:14'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Přesně po dvou minutách jsou hosté zpátky ve hře! U trestných lavic rozjetý MICHAIL BELJAJEV vypálil kolem couvajícího Fedotova, Tichomirov křižnou střelu neudržel a puk mu spadl k tyči za brankovou čáru. Asistence: Alexej Marčenko.
32:28'
Jegor Averin z Jaroslavle si proti přesile ukousl příliš velké sousto.
31:14'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Torpedo zvládlo přečíslení dva na jednoho! Úplně sám zůstal vzadu Barancev. Z druhé vlny najížděl Agostino, ale DAMIR ŽAFJAROV se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe. A dobře udělal. Jen těžko chytatelná rána nad Pasqualeho pravé rameno znamená pro Novgorod dvougólový náskok. Asistence: Georgij Mišarin a Andy Miele.
30:23'
Přihrávku do jízdy dostal Sergej Gončaruk, jeho nepříjemnou ránu Pasquale ztlumil ve výstroji.
29:13'
Novgorodský gólman stopnul nahození po ledu.
27:47'
Středem hřiště rozjetý Arťom Michejev se do pásma Jaroslavle nedostal.
26:07'
Jaroslavl je kompletní.
25:50'
Pětiminutovou přesilovku Novgorod přeci jen využil! Mieleho nabídku do volného prostoru přijal THEODOR LENNSTRÖM a svým druhým gólem kolem klečícího Kudrjavceva upravil na 2:1. Dobrou práci přitom odvedl i Daniel Zaar, ten Pasqualemu clonil ve výhledu a má druhou asistenci. Asistence: Andy Miele a Daniel Zaar.
24:37'
Po Lennströmově vyražené střele skóroval Andy Miele! Jeho gól však rozhodčí zřejmě z důvodu postavení hráče v brankovišti zneplatnili.
24:13'
Teď už Novgorodští zasypali Pasqualeho střelami. Andy Miele, Artur Ťanulin, Kenny Agostino ani Theodor Lennström však se skóre nepohnuli.
22:40'
Hosté se zatím brání statečně.
21:07'
Novgorod tak čeká pětiminutová přesilovka.
21:07'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Reid Boucher – 5 min. + osobní trest do konce utkání, nedovolený zásah do hlavy nebo krku).
21:07'
Sudí ještě přehodnotili svůj verdikt a Boucherovi přidali trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, kvůli němuž bitka vlastně vznikla.
21:07'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andrej Belevič – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Reid Boucher – 5 min., bitka).
21:07'
Diváky dostala do varu bitka! Pěstmi se do sebe pustili Andrej Belevič a Reid Boucher. Dlouho trvající duel skončil nerozhodně.
20:49'
Jeho brankář Tichomirov si pohlídal nahození Pavla Kraskovského. Uvidíme další vhazování.
20:11'
Už jedenáct vteřin po návratu z kabin se přerušuje. Na vině je zakázané uvolnění Novgorodu.
20:01'
Druhá třetina začne v 17:51.
První třetina nabídla dva góly. Díky využité přesilovce šli do vedení domácí, poslal je tam Theodor Lennström. Hosté potom zlepšili hru a na trefu švédského legionáře odpověděl Arťom Iljenko. Po úvodní periodě tak mají oba týmy k výhře stejně daleko.
Střely na branku: 8:15.
20:00'
19:49'
Rafikovův pokus o obrat Tichomirov znegoval.
18:46'
Jaroslavl zaslouženě srovnává! ARŤOM ILJENKO se u zadního mantinelu přetlačoval s Orlovem a ve vzájemném souboji oba hráči upadli. Iljenko se však po volném puku natáhl a v kleče ho usměrnil k bližší tyči, od které se Tichomirov na okamžik vzdálil. Asistence: Michail Beljajev.
18:16'
Před domácím brankářem bylo opět rušno! Přímo do brankoviště nahrnul puk Kudrjavcev a v nepřehledné situaci sudí přerušili hru.
17:47'
V posledních minutách hosté oplývají aktivitou. Na slotu si našel prostor Jegor Korškov, jeho pokus Andrej Tichomirov vytáhl ven vyrážečkou.
16:59'
Arťoma Anisimova nepustil k bráně Andrej Belevič. Dobrá práce domácího obránce.
16:02'
Arťom Iljenko z Jaroslavle byl v útočném rohu proti dvojnásobné přesile bez šance.
14:49'
Hosté překombinovali akci, která je dovedla do mezikruží. Denis Alexejev tam přitom dostal parádní zpětnou přihrávku. Tohle rozhodně šlo sehrát lépe.
14:09'
Na druhé straně Michail Orlov přinutil Pasqualeho střelou z křídla k pokleku.
13:02'
Žádost Ivanova o vyrovnání Tichomirov odmítl.
11:53'
THEODOR LENNSTRÖM už zprava ano a Novgorod vede! V přesilovkové souhře Žafjarov vrátil na modrou čáru, Miele přihrál na kruh pro vhazování a švédský bek ranou z první napnul síť za přesunujícím se brankářem. Jak jednoduché. Asistence: Damir Žafjarov a Andy Miele.
11:41'
Damir Žafjarov zleva Pasqualeho nepřekonal.
10:48'
Maxim Fedotov opustil trestnou lavici, Nižnij Novgorod má k dispozici trochu zkrácenou přesilovku.
10:30'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., vysoká hůl).
10:30'
Poměr sil na ledě se vyrovná.
09:26'
Lokomotiv se dlouho neuměl udržet v pásmu. Pak dostal přihrávku na pravou stranu Arťom Anisimov a z kruhu pro vhazování vystrašil Tichomirova.
08:48'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Maxim Fedotov – 2 min., vysoká hůl).
08:48'
Přesilovou hru si vyzkouší i Novgorod.
07:29'
Jaroslavl znovu vyhodila puk z obranné třetiny, to už dobíhají poslední vteřiny Boucherova trestu.
06:43'
Domácí konečně v pásmu. Po sérii přihrávek pálil na Pasqualeho od modré čáry Theodor Lennström.
06:04'
Zodpovědně bránící hosté se už podruhé osvobodili. Při snaze o návrat do pásma Damir Žafjarov nezachytil dlouhou přihrávku a je pískán icing.
05:32'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Reid Boucher – 2 min., hákování).
05:32'
Kirill Urakov neuspěl v souboji jeden na jednoho. V další akci pak u zadní tyče kvůli faulu promáchl Denis Počivalov. První přesilovku si zahraje Novgorod.
04:29'
Domácí nezůstali pozadu a zahrozili Michejevem, soupeř potom vyhodil puk přes všechny čáry.
03:13'
První zákroky má Andrej Tichomirov. Domácí gólman dvakrát vychytal Jegora Averina.
02:22'
V opatrném úvodu dojel Alexej Marčenko za svou branku a tam počkal na dostřídání spoluhráčů.
01:34'
Domácí bek Maxim Fedotov přijel k nahozenému puku dřív než Jegor Korškov.
00:40'
První útoky týmům nepřinesly užitek.
00:01'
S céčkem na dresu se objeví Zijat Pajgin (4+3) a Alexej Marčenko (3+10). Slovenský reprezentant Marek Hrivík naopak dnešní duel vynechá.
Důležitou součástí budou brankáři. Domácí Andrej Tichomirov má úspěšnost zákroků 92,24%, Kanaďan Edward Pasquale zase 91,53%.
Nejlepšími střelci jsou Američan Ken Agostino (11 gólů) a na druhé straně Pavel Kraskovskij (8 gólů).

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Murygin) – Pajgin (C), M. Orlov, Lennström, M. Fedotov, Marin, Mišarin, Turbin – Agostino, Miele (A), Žafjarov (A) – Čechovič, Belevič, Zaar – Verjajev, A. Michejev, Ťanulin – Urakov, Počivalov, Gončaruk – Ilja Fedotov.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – Rafikov, A. Marčenko (C), Malyšev, Barancev, Čerepanov, M. Osipov (A), Misjul – P. Kudrjavcev, Georgij Ivanov, J. Averin – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Boucher, A. Anisimov (A), Denis Alexejev – Tesanov, Arťom Iljenko, M. Beljajev.

Rozhodčí: Vasiljev, Bukin – Zacharenkov, Šišlo.
V Nagornyj aréně už začalo rozbruslení a to je ten správný čas ukázat vám sestavy. Takhle je poskládali Kanaďan David Nemirovsky a Kazach Igor Nikitin.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Nižnij Novgorod – Lokomotiv Jaroslavl.
Slovenská stopa

Marek Hrivík (Nižnij Novgorod)
První setkání v sezoně

Jaroslavl – Nižnij Novgorod 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky:
10. Boucher (De. Alexejev), 46. A. Marčenko (De. Alexejev, Kajumov), 46. Kraskovskij (Korškov), 58. Boucher (De. Alexejev, A. Marčenko) – 29. Žafjarov (Lennström, Agostino), 56. Miele (Pajgin), 57. Agostino (Žafjarov, Hrivík).
Průběh: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Marek Hrivík 0+1, 3 střely, čas na ledě 20:14
Lokomotiv Jaroslavl

I tak je Lokomotiv pasován do role mírného favorita, třebaže v Novgorodu už tři a půl roku nevyhrál. Naposledy tam slavil v březnu 2018 a to ještě k tomu až v prodloužení. Mysl bookmakerů do jisté míry ovlivňuje dlouhodobě lepší tabulkové postavení, které ani letos není výjimkou. Jaroslavl je totiž ve své konferenci šestá a její náskok na Novgorod po výhře nad Spartakem vzrostl na pět bodů.
Torpedo Nižnij Novgorod

Tým s jelenem ve znaku je v tabulce šestý a očekává se, že v nejbližší době ještě půjde nahoru, protože doma odehraje hned šest po sobě jdoucích zápasů. Polovinu z nich stihne ještě před reprezentačním srazem, druhou polovinu po něm. Vstřícný listopadový los se po třech prohrách v řadě hodí, je ale třeba ho umět využít. Vzájemná setkání s Jaroslavlí naznačují, že by to mohlo vyjít, v posledních šesti totiž platilo pravidlo "můj dům, můj hrad".
Vítejte u Kontinentální hokejové ligy! Západní konference nabídne duel Nižnij Novgorod – Jaroslavl, který budete moci sledovat v úterý od 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.