KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Soči - 7. listopadu 2021   15:00

Novgorod
Novgorod
01:36' Žafjarov (Lennström) • 15:18' Žafjarov (Agostino, J. Martynov) • 34:50' Urakov (Pajgin) • 46:17' Lennström (Žafjarov, Agostino) • 50:49' Žafjarov (Lennström, Miele)
5:1
(2:1, 1:0, 2:0)
Soči
Soči
04:45' Miščenko  (Glotov, Dyblenko)
Novgorod
Tichomirov (P. Kočetkov) – M. Orlov, Pajgin, Lennström, J. Martynov, Mišarin, Marin – Agostino, Miele, Žafjarov – Zaar, Čechovič, Belevič – A. Michejev, Ťanulin, Verjajev – Gončaruk, Urakov, Počivalov.

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.
Zápas je za námi. Nižnij Novgorod si po dobrém výkonu připisuje třetí vítězství v řadě a oplácí tak svému soupeři porážku z minulého víkendu. Naopak Soči dnes dostalo hned pět branek, na což v poslední době není zvyklé. Největší podíl na výhře Torpeda měl bezpochyby Damir Žafjarov, který tři góly sám dal a na ještě jeden další přihrál.
59:35'
Tichomirov nemusel zasahovat, střela soupeře totiž byla hokejkou ztečována mimo tři tyče.
59:00'
Nyní se už nějakou dobu hraje v pásmu hostujícího celku.
57:22'
Domácí se hru snaží ještě více uklidnit a drží puk ve svém obranném pásmu daleko od soupeře.
56:10'
Čas v posledních chvílích ubíhá poměrně rychle a teď už je snad definitivně jasné, kdo zvítězí.
55:00'
Soči se ještě snaží, už to ale bude asi k ničemu, Tichomirov ale musí být pozornější než po většinu třetí třetiny.
53:46'
Teď už to měl domácí gólman těžší. S forhendovou kličkou během úniku soupeře si ale dokázal poradit!
53:20'
Tichomirov se nyní musel vložit do hry. Na jeho branku totiž letěla střela od modré čáry. Domácí brankář zakročil lapačkou.
52:30'
Soči zažívá trochu pád z výšin, protože na své klasické poměry totiž poslední zápasy hrálo zejména defenzivně velmi dobře. Dnes už se to ovšem říct nedá.
51:30'
Je tak velmi pravděpodobné, že zápas už se bude víceméně dohrávat. Dle mého už je totiž bezpochyby rozhodnuto.
50:49'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Pátý puk ze své sítě musí lovit brankář Treťjak. DAMIR ŽAFJAROV se totiž z pravého kruhu trefil přesně nad vzdálenější beton a zkompletoval tak hattrick. Asistence: Theodor Lennström, Andy Miele.
50:36'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).
50:35'
Nic moc zajímavého se na ledě neděje. Akorát to, že tým Soči hrál nyní v šesti hráčích na ledě.
50:00'
Obrázek hry je jinak stále stejný, Torpedo bez větších komplikací kontroluje hru.
48:40'
Soči teď mělo zajímavý protiútok, využít jej ale nedokázalo ani k zakončení této nadějné akce.
47:25'
Soči se nedaří zakládat útoky, puk jim často utíká až do pásma soupeře, kde jej hráči Torpeda většinou seberou.
46:50'
Domácí tým se tak ještě více přibližuje vítězství. Vede totiž už o tři góly. Čtyři branky Soči v posledních několika utkáních, minimálně pěti, ani jednou nedostalo.
46:17'
Tohle už je dnešní klasika. THEODOR LENNSTRÖM dostal přihrávku na levý kruh a dokázal jej v klidu poslat za dezorientovaného gólmana. Asistence: Damir Žafjarov, Kenny Agostino.
45:58'
A podruhé za sebou vidíme icing...
45:48'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu přesouvá hru zpět před branku Soči.
45:35'
Torpedo i nadále v klidu brání svůj náskok. Zatím to nevypadá, že by soupeř měl zvednout natolik, aby dokázal vyrovnat.
44:20'
Domácí tým je zatím lepší i ve třetí periodě. Soči nemělo ani jednu větší šanci.
43:47'
Další domácí střela byla sražena do ochranné sítě. Bude se tak opět vhazovat před brankářem Treťjakem.
42:28'
Teď už pasáž trvalo skoro jednu celou minutu. Bylo ale přerušena ofsajdem domácího týmu.
41:36'
Začátek třetí třetiny je zatím velmi rozkouskovaný. Za první minutu a půl se už mnohokrát přerušovalo.
41:15'
Na druhé straně musel být Tichomirov pozorný proti střele Lipona, který nabral dobrou rychlost. Domácí gólman zasáhl vyrážečkou.
40:50'
S následnou střelou od modré čáry si pak brankář Treťjak poradil a navíc puk udržel ve své výstroji.
40:40'
Přečíslení domácích dva na jednoho gólem nekončí! Puk byl totiž usměrněn jen vedle pravé tyče.
40:01'
Druhá perioda je za námi a blíže vítězství jsou zatím hokejisté domácího celku, kteří dokázali navýšit své vedení na dva góly. Torpedo bylo po většinu doby lepší, i Soči ale mělo určitě záblesky. Uvidíme, co nám přichystá třetí třetina.
40:00'
39:44'
Puk se dotkl střídačky hostujícího celku. To znamená, že bude následovat vhazování v pásmu domácích.
39:10'
Závěr opět patří spíše domácímu celku, který nyní kombinuje v útočném pásmu.
38:30'
Další poměrně zajímavá domácí střela, tentokrát z pravého kruhu. Puk ale branku taktéž minul.
37:51'
Oba týmy již hrají v plném počtu.
37:21'
Pěkná nabídka od levého mantinelu mezi kruhy v podání domácího celku mezi tři tyče usměrněna nebyla.
36:40'
Hraje se tedy ve čtyřech hráčích na obou stranách . Zatím hlavně v pásmu Soči, ale s pukem na holích právě jeho hráčů.
36:10'
Přesilová hra Soči měla pouze jepičí život. Po deseti sekundách byl totiž vyloučen i slovenský útočník Bakoš.
35:51'
Vyloučení v týmu HK Soči (Martin Bakoš – 2 min., podrážení).
35:41'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Georgij Mišarin – 2 min, nedovolené bránění).
35:15'
Střelci Nižného Novgorodu to tak zatím dnes neměli moc složitého, prakticky ve všech případech jim totiž stačilo pouze poslat kotouč do odkryté branky.
34:50'
Domácí tým odskakuje na rozdíl dvou tref. KIRILL URAKOV si našel odražený puk od zadního mantinelu a bez problémů jej doklepl do branky za nepřesunutého gólmana. Asistence: Zijat Pajgin.
34:17'
Treťjak teď skončil na zadku, střela od modré čáry ale přesná nebyla a poté se kotouče ujali už hosté.
33:30'
Tlak Nižného Novgorodu už ale není takový jako před přesilovou hrou a je to vyrovnanější. Zatím asi nejvíce v dosavadním průběhu zápasu.
32:50'
Poslední chvíle se hra přelévá ze strany na stranu, na přesný zásah v prostřední dvacetiminutovce však i nadále čekáme.
31:34'
Před domácí branku se hezky prosmýkl brankář Kamalov, jeho klička do bekhendu ale receptem na gólmana Tichomirova nebyla.
31:15'
Druhá perioda má zatím rychlejší průběh než ta první. Góly nám ale naopak nepřináší.
30:15'
Pro domácí to tak bylo poměrně jednoduché oslabení, teď by se samozřejmě rádi vrátili ke své předchozí hře.
29:41'
29:10'
Teď už Tichomirov sice musel zasahovat, po vyražení kotouče se ovšem Torpedo dokázalo znovu rychle osvobodit.
28:35'
Soči zatím úplně nenakopává ani přesilovka, soupeř se v klidu brání.
27:41'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergej Gončaruk – 2 min., vysoká hůl).
27:26'
Tlak v útočném pásmu v podání domácího týmu stále pokračuje. Teď už to určitě hodně připomíná druhou polovinu první třetiny.
26:42'
Domácí se snaží i střílet, žádné extra nebezpečné pokusy to ale nejsou a na svůj třetí gól tak musejí i nadále čekat.
25:43'
Nižnij Novgorod po krátké pasáží už opět převzal otěže a nyní se drží v útočném pásmu více než jeho soupeř.
24:51'
Čechovič a jeho otočka kolem branky úspěch neslavila, brankář Treťjak svůj beton měl postavený dobře.
24:10'
Zajímavě vypadající protiakce Torpeda byla až příliš pozdržena na pravém křídle a nakonec nebyla ani zakončena.
23:13'
Zákrok už také pro Treťjaka, Se střelou od levého mantinelu z úhlu to ale úplně složité neměl.
22:33'
Nástup Soči je nakonec poměrně aktivní, minimálně určitě lepší než závěr první periody.
22:00'
Nedlouho poté byl pak kolem branky Torpeda velký závar, brankář Tichomirov a jeho obrana ale tuto situaci nakonec dokázali ustát.
21:40'
Do poměrně hezké pozice na levý kruh se kotouč odrazil Arťomu Nikolajevovi, ten ovšem z pokleku branku přestřelil.
21:15'
Soupeř mu zatím moc nepůjčuje kotouč, sám se ovšem do útočného pásma moc nedostává.
21:00'
Druhá třetina už se hraje, Uvidíme, zda se Soči zvedne. Druhá polovina první třetiny od něj totiž dobrá nebyla.
20:01'
První třetina zápasu je za námi a domácí tým po zásluze vede. Soči sice na rychlý přesilovkový gól dokázalo odpovědět a ze začátku hrálo dobře, od přibližně poloviny třetiny jsou ale jasně lepší hráči Torpeda.
20:00'
19:26'
Nebezpečný protiútok domácího celku gólem nekončí, bekhendová klička totiž byla až příliš dlouhá.
19:12'
Jednoduchá práce po delší době i pro Tichomirova, který lapačkou sebral pomalý padající kotouč.
18:05'
Soči tak může být rádo, že neprohrává už o dvě branky, V tomto stavu to potřebují hosté udržet do přestávky a během ní se pak znovu zformovat.
17:16'
Skvělý Treťjak se teď natáhl proti střele z předbrankového prostoru po přihrávce zpoza branky a zabránil tak třetímu gólu soupeře!
16:45'
Další práce Treťjaka. S přízemní střelou z vrcholu levého kruhu si poradil betonem a následně puk sebral do své lapačky.
16:15'
Soči by se potřebovalo probrat, protože momentálně je to od něj špatné. Velký rozdíl oproti začátku zápasu.
15:18'
Aktivita domácího celku mu přináší ovoce a Nižnij Novgorod tak opět vede. Nahození Matynova skončilo jen u DAMIRA ŽAFJAROVA a ten tak dorážkou do odkryté branky vstřelil svůj druhý dnešní jednoduchý gól. Asistence: Kenny Agostino, Jegor Martynov.
14:59'
Snad poprvé vidíme delší pasáž bez přerušení. Většinu doby se hraje ve středním nebo hostujícím pásmu.
14:05'
Hostům se totiž nedaří vytvářet žádné střely a ani přechody do útočného pásma, v tomhle je nyní lepší jejich soupeř.
13:20'
A hráči Torpeda se stále drží v útočném pásmu. Soči je od svého oslabení výrazně pasivnější než předtím.
12:48'
Hra se nám v posledních minutách opět trochu otočila a momentálně bych řekl, že jsou aktivnější spíše domácí hokejisté.
12:22'
Další zákrok pro gólmana hostujícího celku. Belevič zakončoval po přejezdu modré čáry z levé strany, Treťjak puk bez problémů ukryl do lapačky.
11:57'
11:46'
Přesilová hry domácích jsou zatím poměrně dobré. Tu druhou využili a v té druhé už musel Treťjak párkrát zasáhnout.
11:12'
Další rychlá kombinace Torpeda a opět nebyla zakončena. Tohle domácím zatím chybí, protože obranu soupeře se jim celkem daří rozhodit.
10:40'
A po překažené přihrávce se hosté navíc mohli vydat dopředu a ušetřit ještě více sekund.
10:15'
Dobrý úvod do oslabení pro hosty. Podařilo se jim totiž kotouč v klidu vyhodit.
09:57'
Vyloučení v týmu HK Soči (J. C. Lipon – 2 min., nedovolené bránění).
09:50'
Domácí tým hrají výhodu a pokud ji nevyužije, čeká jej druhá přesilová hra v zápase.
09:15'
Utkání nám sice zatím nabízí střely a zejména Tichomirov se zatím nenudil, žádné velké šance to ale úplně nejsou.
08:35'
Gončaruk nyní vtrhl do pásma po levém křídle a vystřelil po zemi z kruhu. Treťjak se ohlížel, ale k jeho štěstí mu kotouč zůstal někdo mezi betony.
07:46'
Zápas je zatím poměrně rozkouskovaný a á poměrně pomalý průběh. Na tom má samozřejmě podíl také delší pauza kvůli zranění Kolgotina.
07:00'
Soči ukazuje, že má dobrou formu a jeho tabulkové postavení momentálně neodpovídá předváděné hře. Nižnij Novgorod to stejně jako před týdnem nebude mít jednoduché.
06:20'
To Tichomirov má zatím více práce než jeho protějšek. Musel totiž předvést další zákrok.
05:50'
Po inkasovaném gólu ale domácí už zase trochu ožili a teď předvedli hezkou a rychlou kombinaci. Ta však nakonec po otočce zakončena nebyla.
05:25'
Další práci měl ovšem Tichomirov, který dokázal lapit střelu z levé strany a po přerušení hry tak následuje první komerční přestávka.
05:12'
Domácí tým tak své rychle získané vedení moc dlouho neudržel a teď se bude muset opět snažit. Přece jen je stále samotný začátek utkání.
04:45'
Soči právě vstřelilo branku!
Přichází tak vyrovnání. Nahození na branku od levého mantinelu a trošku překvapivě skončilo až v sítě. Střelcem gólu je IVAN MIŠČENKO. Asistence: Vasilij Glotov, Jaroslav Dyblenko.
04:35'
Torpedo ale po svém gólu rychle trochu polevilo a teď se mu moc nedaří a neví, co naložit s pukem.
04:10'
Tentokrát to měl brankář Nižného Novgorodu ještě jednodušší. Stačilo mu totiž jen do lapačky sebral nahození od pravého mantinelu ze středního pásma.
03:30'
Teď už k tomu však došlo a Tichomirov musel zasahovat, se střelou doprostřed branky si ale poradil bez problémů.
03:08'
Hosté se pokoušejí rychle odpovědět, zatím však gólmana i přes zvýšenou aktivitu úplně neohrozili.
02:15'
Pro Soči, které v poslední době není zvyklé inkasovat moc branek, je to tak složitý začátek.
01:36'
Domácí tým přesilovou hru využívá. Kotouč se dostal na pravý kruh k DAMIRU ŽAFJAROVOVI, kterému jen stačilo jej poslat do prázdné brány. Asistence: Theodor Lennström.
01:30'
Nedlouho po vhazování byl sestřelen další soupeř, ten už odkulhává na střídačku.
01:15'
Přivolána už byla i nosítka, hostující útočník to ale zvládne i bez nich, zato s pomocí dvou spoluhráčů. Přejeme brzké uzdravení!
01:15'
Nepěkný moment. Dmitrij Kolgotin byl při snaze zablokovat střelu nastřelen přesně do obličeje a a zatím to nevypadá, že by se mu chtělo úplně zvedat.
01:04'
Vyloučení v týmu HK Soči (Amir Garajev – 2 min., vysoká hůl).
01:04'
Teď už se Torpedo dostalo do útok, se střelami z úhlu to ale brankář měl jednoduché.
00:42'
Jako první se u kotouče drží hokejisté domácího celku, zatím však pouze ve své třetině.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (P. Kočetkov) – M. Orlov, Pajgin, Lennström, J. Martynov, Mišarin, Marin, Turbin – Agostino, Miele, Žafjarov – Zaar, Čechovič, Belevič – A. Michejev, Ťanulin, Verjajev – Gončaruk, Urakov, Počivalov.

HK Soči: Treťjak (Hellberg) – Dyblenko, Miščenko, Rundblad, Kamalov, J. Alexandrov, Jaks, Zorkin, Valencov – Babenko, Feoktistov, Glotov – A. Nikolajev, Garajev, Peťkov – Bakoš, Melničenko, Lipon – Žabrejev, Kolgotin, Kotljarevskij.

Rozhodčí: Gofman, Oskirko – Galimov, Lazarev.
Československá účast:

Marek Hrivík (NNO) – zraněný
Martin Bakoš (SOC)
HK Soči

Hostující tým je rok co rok jedním z jasných adeptů, kdo skončí ještě v základní části před branami vyřazovacích bojů a nejinak je tomu i v letošní sezoně. Horší než Soči je totiž na západě pouze Viťaz, který má ještě o bod, konkrétně tedy 21 bodů. Forma hostů v posledních době je ale na jejich poměry opravdu skvělá. Z pěti utkání totiž vyhráli hned čtyři, naposledy vynulovali v Lotyšsku Rigu. Soči navíc neinkasuje mnoho gólů, ve zmíněných pěti zápasech jich totiž dostalo jen pět, což je opravdu dobrá bilance. Podaří se mu porazit Torpedo i tentokrát?
Torpedo Nižnij Novgorod

Čeká nás repríza zápasu z minulého týdne. Nižnij Novgorod jej nezvládnul a ze Soči odjel bez vstřeleného gólu s prázdnou. Od té doby se mu ale dařilo výrazně lépe, když na domácím ledě porazil jak Jaroslavl, tak Minsk. Soupeři od Černého moře bude chtít porážku určitě oplatit a v tomto utkání je za považován za mírného favorita. Tabulkový posun ovšem dvě poslední výhry Torpeda neznamenaly, v tabulce západní konference je deváté s tříbodovou ztrátou na Spartak a Jaroslavl.
Zdravím vás u zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetnou týmy Torpedo Nižnij Novgorod a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.