KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Minsk - 22. října 2021   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
12:36' N. Korotkov  • 12:51' Šarov (N. Jefremov) • 19:27' Setdikov (Kručinin, N. Shore)
3:2
(3:2, 0:0, 0:0)
Minsk
Minsk
05:48' Strömwall  (L. Bengtsson) • 08:06' K. Voronin  (Strömwall, Sapego)
Novosibirsk
Beljajev, Sergejev – Ivanov, Sivov
Sibir Arena, Novosibirsk
2 700 diváků
Minsk

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního dne. Na počtenou!

Michal Čajkovský (SIB) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 17:02
Novosibirsk si dnes připsal velmi cenné vítězství nad favorizovaným Minskem. Všechny góly dnešního klání přišly v první třetině. Bělorusové se dostali celkem rychle do dvoubrankového vedení, avšak ve 13. minutě se trefili domácí Korotkov a Šarov. Rozhodující branku vstřelil pár sekund před koncem první periody Nikita Setdikov. Ve třetí třetině Sibir kvalitně bránil své vedení, avšak na konci si Dinamo vytvořilo tlak. Z vyrovnání se ale neradovalo, takže Novosibirsk dnes zvítězil 3:2.
59:44'
Máme tady ještě jedno přerušení. Kotouč totiž opustil kluziště, takže se bude vhazovat před Säterim .
59:18'
Teď už domácí dostali touš do neutrální zóny. Do konce třetí třetiny schází čtyřicet sekund a Dinamo se bude muset znovu dostávat dopředu.
58:49'
Nahození Malteho Strömwalla z kruhu zřejmě zazvonilo o zadní tyč domácí svatyně. Nechybělo moc a bylo by vyrovnáno.
58:25'
Slovenský obránce Michal Čajkovský netrefil prázdnou klec hostů. Na řadu tak přichází zakázané uvolnění Sibiru.
58:02'
Domácí skvěle zastavují pokusy hostů. Poté dokonce i posunuli touš do středního pásma.
57:45'
Hostující brankář už zůstal na střídačce. Minsk má výhodu vhazování v útočném pásmu.
57:33'
Rychlý protiútok Alexeje Kručinina zakončením neskončil. Útočník Novosibirsku byl čistým způsobem přiražen na mantinel.
56:56'
Vpřed si to mířil i Jegor Milovzorov. Domácí se snaží využívat pootevřených okének v defenzívě Minsku, který už hraje na riziko.
56:06'
Čas pro domácí mohl pošetřit kapitán Jevgenij Česalin, jehož nahození ze středního pásma zamířilo na brankáře Bolšakova.
55:22'
Do konce řádné hrací doby chybí už jen pět minut. Stále platí, že už 35 minut čekáme na branku.
54:32'
Jako tank se po levém křídle vpřed probíjel Nikita Jefremov, který při přečíslení dvou na jednoho ještě vybízel svého spoluhráče Liho, jenž však promáchl.
53:53'
Z nejhoršího jsou domácí pro tuto chvíli venku. Nyní mají dostatek času a prostoru k poslání čerstvých sil na ledovou plochu.
53:09'
Běloruský celek si dlouho přihrával v útočném pásmu, ale přesná finální přihrávka nepřišla. Sibir nyní brání jako jeden muž.
52:51'
Ilja Usov dorážel z předbrankového prostoru. Vzápětí domácí touš vyhodili z hrací plochy, ale po teči, takže vylučovat se nebude.
52:26'
Alexandr Šarov byl blízko ke vstřelení své druhé branky v utkání. Po přesné přihrávce kolegy se dostal k zakončení. Dlouhým blafákem do forehandu ale Sergeje Bolšakova nepřekonal.
51:46'
Tečovaná střela Vladislava Jerjomenka rozhodně nebyla pro domácího brankáře nikterak snadná k přečtení. Säteri měl štěstí, že touš nakonec zapadl nad horní tyč.
51:11'
Minsk ale v posledních desítkách sekund zabral. Jistě nás čeká velmi dramatický závěr tohoto duelu.
50:32'
Vladimir Alistrov mířil z mezikruží k zadní tyči. Harri Säteri ale výtečně zasáhl vyrážečkou.
50:05'
Po dobré práci Sergeje Sapega na modré čáře se ke střele chystal Kempe, ale těsně před ním stačili zasáhnout vracející se hráči Novosibirsku.
49:32'
Čtvrtá formace Dinama na chvíli udržela puk v útočném pásmu, ale posléze vyrazili do brejku domácí. Sudí nakonec odpískali přihrávku vysokou holí, o kterou se postaral Alexandr Šarov.
48:52'
Nahození Dmitrije Ovčinnikova od modré čáry stačil hostující brankář vyrazit do rohu kluziště.
47:56'
Teď to s nadějemi domácích nevypadalo vůbec špatně. Po ztrátě kotouče Sapega se před bránou Bolšakova vytvořil závar. Sibir ale ze své aktivity další gól vytěžit nedokázal.
47:22'
Tedenbyho klička u modré čáry byla zbytečná. Švédský hráč se tak vystavil do ofsajdu, který posléze byl i odpískán.
46:44'
Rána Alexandra Suvorova byla sražená do rohu kluziště. O chvíli později se těžiště hry přeneslo na opačnou stranu. Zasahovat musel Sergej Bolšakov.
45:57'
Domácí přežili i druhé oslabení v rychlém sledu. Minsk se zatím z vyrovnání radovat nemohl.
45:44'
Beck se snažil tečovat střílené nahození z levého kruhu. Zámořský útočník těsně minul vzdálenější tyč.
45:31'
Hosté teď měli opravdu velký tlak. Ke dvěma kvalitním střelám ze strany se dostal hostující Tedenby. Säteri se v přesilovkách soupeře zatím činí.
43:57'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Šarov – 2 min., držení).
43:56'
43:23'
Finský gólman znovu úspěšně zasáhl, tentokrát proti pohotové střele Denise Mosaljova. Ještě pár sekund z přesilovky hostů ale zbývá.
42:59'
Taylor Beck si najel na vrchol pravého kruhu, odkud zápěstím vystřelil. Säteri posunul lapačkou touš do rohu kluziště.
42:20'
Začátek oslabení ale zvládli domácí perfektně. Okamžitě černou gumu odhodili do středního pásma.
41:56'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexej Kručinin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
41:12'
Kotouč už získali domácí, kteří si přihrávají v obranném pásmu. Sledujeme spíše opatrný start třetího dějství.
40:37'
Přechod do útočného pásma se hostům nevydařil. Sedmatřicet sekund po začátku třetí třetiny je pískán ofsajd Minsku.
40:01'
Je za námi druhá třetina, která žádný gól nenabídla. Zřejmě největší šanci prostředního dějství měl na hokejce hned ve 22. minutě hostující Roman Gorbunov, kterého ale precizně vychytal Harri Säteri. Uvidíme, jestli ve třetí třetině Novosibirsk svůj náskok udrží.
Střely na branku po 2. třetině: 15 – 13
40:00'
39:29'
Šikovnou kombinaci zakončoval Tedenby, který ale napálil poctivě se vracejícího obránce.
39:06'
Už nám probíhá poslední minuta druhé třetiny. O vzruch se postaral Denis Golubev, který nahodil černou gumu na bránu hostů.
38:43'
Tvrdý pokus od modré čáry v podání domácích skončil na vyrážečce brankáře Bolšakova.
38:06'
Anton Lindholm pozdržel hru, neboť vyčkával na dostřídání svých spoluhráčů. Až nyní tedy vyráží kupředu.
37:41'
Hosté teď drží puk v útočném pásmu, ale domácí situace před bránou zatím dobře pokrývají.
36:51'
Přihrávka Mattiase Tedenbyho do brankoviště domácích nebyla vůbec špatná. Chybělo jen málo k přesnému zakončení Alistrova.
36:18'
Další zásah pro hostujícího muže v masce, který si tentokrát pokryl pokus Jegora Alanova.
35:47'
Lapačka brankáře Sergeje Bolšakova byla na druhé straně rychlejší, a proto je hra přerušena. Po lehké strkanici se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama Minsk.
35:14'
Harri Säteri musel řešit složité chvíle u své brány. Ránu Švéda Strömwalla z levého kruhu ale udržel v lapačce.
34:36'
Ilja Morozov sice byl u odraženého puku jako první, ale poté podklouzl. Měl velké štěstí, že hosté jeho zaváhání nedokázali potrestat.
33:46'
O aktivitu se stará čtvrtá formace. Přihrávka Denise Mosaljova do předbrankového prostoru byla velmi nebezpečná.
33:17'
Dmitrij Děrjabin nedokázal poslat skákající kotouč směrem na bránu domácího celku. Po delší době ale Minsk tlačí.
32:23'
Opět působí aktivnějším dojmem domácí, kteří se pokoušeli udržet touš před brankou Dinama.
31:49'
Minsk musel vyklidit útočné pásmo, neboť čárovým rozhodčím byl signalizován ofsajd. Bělorusové se ve druhém dějství moc nemůžou dostat do tempa.
31:02'
Jokipakkovo nahození od modré čáry nezapadlo mezi tři tyče. Posléze Minsk vyhodil kotouč alespoň do neutrální zóny.
30:35'
Jegor Milovzorov pokračoval v aktivním střídání. Obkroužil klec hostů a následně se rychle vytočil. Sergej Bolšakov si ale bližší tyč pokryl, přičemž ramenem stačil zasáhnout.
29:52'
Série ran Jegora Milovzorova byla pro hosty velmi nepříjemná. Druhý projektil forvarda Sibiru zapadl pár centimetrů nad horní tyč.
29:12'
V těchto chvílích je to z obou stran takové neučesané. Oba celky marně dobývají útočné pásmo.
28:31'
Jevgenij Česalin aktivně dotíral na soupeře Sapega, jemuž nedopřál ani chvilku volného prostoru.
27:44'
Po první komerční pauze ve druhé třetině už pokračujeme ve hře. Hokejisté Sibiru si mění touš ve vlastní třetině.
26:52'
Voroninova přihrávka hledala před bránou stojícího Kempeho, který ale pobídku svého spoluhráče promáchl.
26:05'
Säteri se za svou svatyní vložil do rozehrávky. Kotouč poslal po mantinelu přesně na hůl spoluhráče Čajkovského.
25:18'
Dlouho se o touš bojovalo v útočném pásmu domácích, avšak hokejisté v modrých dresech nakonec museli odjet z ofenzivní zóny.
24:44'
Na druhé straně tvrdě střílel z mezikruží Vladimir Alistrov. Harri Säteri byl připraven, zasáhl opravdu pohotově.
24:25'
Valentin Pjanov se na brankovišti hostů dostal k dorážce, ale nutno podotknout, že zas tolik prostoru nedostal. Bolšakov zasáhl bez větších potíží.
23:48'
Okénka v obraně Sibiru se ale poměrně často otevírají. Zatím však Novosibirsk ve druhé periodě neinkasoval.
22:46'
Do šance se dostával i Švéd Mario Kempe. Bekhendová střela útočníka s číslem 23 na dresu skončila v moci Säteriho.
21:53'
21:38'
Po obrovské chybě domácí defenzívy si to mířil úplně sám na brankáře Säteriho útočník Roman Gorbunov. Zvolil rychlou střelu, ale finský gólman odolal. Důležitá chvíle pro něj i jeho tým.
21:09'
Teď už ale domácí nemají tolik potřebný tlak. Honí kotouč jen podél mantinelu.
20:26'
Tvrdá rána Jyrkiho Jokipakky od modré čáry skončila na těle bránícího hráče. Posléze se Minsk osvobodil. Musíme připomenout, že Sibir hraje přesilovku.
20:01'
Za námi je první třetina, která nabídla hned pět branek. V úvodu to rozhodně nevypadalo, že by mohlo padnout tolik gólů, neboť zhruba 4 minuty jsme čekali na první střelu. Poté ale v rozmezí 6. až 9. minuty dvakrát skórovali hosté. Jejich vedení bylo smazáno ve 13. minutě z holí Korotkova a Šarova. V úplném závěru třetiny skóre překlopil na stranu Novosibirsku Nikita Setdikov.
Střely na branku po 1. třetině: 9 – 6
20:00'
19:53'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Mario Kempe – 2 min., hákování).
19:27'
Sibir právě vstřelil branku!
Následná nádherná souhra útočníků Novosibirsku končí třetím gólem v hostující síti. Alexej Kručinin si precizně vyměnil puk se Shorem a následně i vystřelil. Těsně před Bolšakovem puk tečoval mimo dosah všech protagonistů NIKITA SETDIKOV. 3:2. Asistence: Alexej Kručinin a Nick Shore.
19:22'
Obránci Minsku zvládli nepříliš ideální situaci ve vlastním pásmu.
18:40'
Nahození Romana Gorbunova skončilo na hrudi domácího brankáře. Hra je přerušena. Osmdesát sekund před koncem první periody se bude vhazovat před Säterim.
18:14'
Vladislav Jerjomenko prokázal, že i on má značné ofenzivní choutky. Jeho přihrávka do strany na levý kruh se však s přesností nepotkala.
17:19'
Dostáváme se do závěrečné pasáže první třetiny. O touš se nyní svádí důrazný souboj za brankou Dinama.
16:44'
Lukas Bengtsson si na poslední chvíli střelu od modré čáry rozmyslel. Nakonec přihrál do strany, odkud ale projektil směrem na finského gólmana ve službách Sibiru nepřišel.
16:15'
Alexej Kručinin důrazně operoval na brankovišti soupeře. Rychleji u puku ale byl brankář Sergej Bolšakov.
15:54'
Jegor Alanov zvládl odehrát puk na útočné modré čáře, jinak by hosté vyráželi zřejmě do přečíslení.
15:18'
Pavel Varfolomejev se dostal ke kotouči v mezikruží. Ve chvíli, kdy už mohl pálit, puk posouval na svého kolegu. Střela z kruhu nakonec nepřišla.
14:52'
Nepřesná rozehrávka běloruského celku skončila jen odpalem na icing. Čeká nás vhazování po pravici Sergeje Bolšakova.
14:08'
I v další minutě jsme viděli poměrně aktivní hokej. Ke střelám se dostaly oba celky.
12:51'
Domácí smazali náskok soupeře opravdu bleskurychle. ALEXANDR ŠAROV dokonale tečoval nahození Nikity Jefremova mezi betony hostujícího brankáře. 2:2. Asistence: Nikita Jefremov.
12:36'
Na konci 13. minuty se domácí radují ze snížení své ztráty. NIKITA KOROTKOV ujel obráncům Minsku a těsně před Bolšakovem zvolil dlouhou forehandovou kličku. Kotouč nakonec dokázal dostat za beton hostujícího gólmana. 1:2. Bez asistence.
11:51'
V posledních sekundách přesilovky přeskočil Čajkovskému kotouč hokejku. Bývalý obránce Sparty se musel rychle vracet, hosté ale i tak prostrčili černou gumu před bránu. Tam se nejlépe zorientoval Alistrov, který ale Säteriho nepřekonal.
11:24'
Li nabil mezi kruhy Česalinovi. Rána kapitána Novosibirsku zapadla těsně vedle bližší tyče.
10:56'
Jyrki Jokipakka zvládl souboj ve vlastním pásmu. To nic ale nemění na faktu, že začátek přesilovky se Sibiru vůbec nepovedl.
10:17'
Nepřesnou rozehrávku Sibiru z vlastního pásma téměř dokonale vystihl Vladimir Alistrov. Kličku ale útočník hostů s číslem 72 na zádech nezvládl.
09:51'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Lukas Bengtsson – 2 min., hrubost).
09:51'
Jegor Milovzorov našel spoluhráče u modré čáry, ale brankář Bolšakov nepředvedl nikterak náročný zásah.
08:50'
Oba týmy už hrají v plném počtu. Hra čtyř proti čtyřem svědčila Minsku jednoznačně lépe.
08:44'
Další střelu, tentokrát z mezikruží, vyslal Arťom Děmkov. Jeho pokus byl hokejkami domácích hráčů sražen do ochranné sítě.
08:06'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Dinamo se ujímá už dvoubrankového vedení! KIRILL VORONIN nabral na levém křídle obrovskou rychlost, díky které se dostal k zakončení. Z nepříliš ideální pozice touš pověsil přesně pod břevno, tudíž Säteri zasáhnout nestačil. 2:0. Asistence: Malte Strömwall a Sergej Sapego.
07:59'
Vjačeslav Litovčenko marně bojoval o puk v útočném pásmu. Hosté uklidňují hru u své brány.
07:16'
Dmitrij Korobov to zkusil po bráně Novosibirsku, nicméně Harri Säteri nepředvedl žádný náročný zákrok.
06:50'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Tyler Graovac – 2 min., hrubost).
06:24'
Po komerční přestávce už pokračujeme ve hře. K zakončení bekhendem se dostal Šaškov, jehož projektil ale mezi tři tyče nezaplaval.
05:48'
Po dlouhém rozboru u videa gól nakonec platí! Rána MALTEHO STRÖMWALLA se totiž od zadního mantinelu odrazila před bránu, kde si rukou srazil kotouč do svatyně obránce Jyrki Jokipakka, nikoliv Mario Kempe. Minsk tedy využívá přesilovku a vede. 0:1. Asistence: Lukas Bengtsson.
05:48'
Ale nakonec se ještě bude telefonovat. Jak rozhodčí rozhodnou? Půjde Minsk do vedení?
05:48'
Hosté sice vsítili branku, ale ta rozhodčími nebyla uznána kvůli tomu, že Mario Kempe dorazil touš do sítě rukavicí.
05:20'
Ani teď se běloruský celek v útočné třetině neudržel. Hokejisté v bílých dresech se zatím směrem dopředu trápí.
04:56'
Nikita Korotkov dostal hned po vhazování kotouč z vlastní třetiny. Hosté se tak budou muset vracet do útočné zóny.
04:39'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Vadim Kudako – 2 min., podrážení).
04:00'
Dmitrij Korobov nepřihrál přesně směrem na vlastní modrou čáru. Domácí ale nepřesnost nedokázali potrestat.
03:16'
Michal Čajkovský nabral rychlost, ale až ke střele se nedostal. Znovu byl v rozhodující chvíli až příliš osamocen, a proto si obránci Minsku s ním poradili.
02:43'
Přestože se hraje téměř tři minuty bez přerušení, na první střelu na bránu zatím čekáme na obou stranách.
02:15'
Kotouč protečoval do útočného pásma Nikita Šaškov. Zatím více tlačí na pilu hokejisté Novosibirsku.
01:40'
Alexej Kručinin zvládl sprintérský souboj, ale v rohu kluziště stejně o kotouč přišel. Jeho spoluhráči mezitím stihli vystřídat.
01:09'
Tempo hry je zatím z obou stran spíše opatrné. Hosté teď získali puk u své branky.
00:32'
Oleg Li manévroval s kotoučem na hokejce ve středním pásmu. Mezi třemi hráči Minsku ale nepronikl, tudíž mu nezbývalo nic jiného, než černou gumu jen nahodit.
00:01'
Dozněly nám hymny Běloruska i Ruska. Za okamžik utkání mezi Sibirem a Dinamem začne.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Kudako, Ilja Morozov, Čajkovský, J. Alanov, Jokipakka, N. Jefremov, K. Alexejev – O. Li, Litovčenko, Česalin (C) – Šarov, Pjanov, Milovzorov (A) – N. Shore, Setdikov, Kručinin – Golubev, N. Korotkov (A), Nikita Šaškov – D. Ovčinnikov.

HC Dinamo Minsk: S. Bolšakov (Šostak) – V. Jerjomenko, A. Lindholm, L. Bengtsson, D. Korobov (C), Sapego, Almqvist, Děrjabin – Graovac, Alistrov, Tedenby – Strömwall, M. Kempe, K. Voronin – T. Beck (A), Děmkov, Usov – Mosaljov (A), Varfolomejev, R. Gorbunov – Suvorov.

Rozhodčí: Beljajev, Sergejev – Ivanov, Sivov.

HC SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibir je na tom v tabulce podstatně hůře. Nyní se krčí na desáté pozici ve Východní konferenci, horší tam jsou už jen celky Vladivostoku a Kunlunu. Novosibirsk uhrál jen 13 bodů z devatenácti zápasů, navíc už čtyři utkání čeká na zisk minimálně bodu. Naposledy vyhrál 8. října doma s Viťazem, poté ale nestačil na Rigu, Jokerit, Omsk a Viťaz. S posledně jmenovaným týmem v minulém klání prohrál 2:5. V týmové produktivitě se nejlépe vede Američanovi Nicku Shoreovi, který má na svém kontě 10 kanadských bodů.

HC DINAMO MINSK

Běloruský celek načal sezonu ve velkém stylu. Momentálně se po devatenácti odehraných zápasech drží na druhé příčce Západní konference s jednobodovou ztrátou na první Petrohrad. V současné chvíli navíc drží desetizápasovou bodovou sérii, při které jen jednou prohrál v prodloužení, jinak všechny další duely vyhrál. Předminule slavil doma s Vladivostokem výhru 3:2 a v úterý zvládl utkání s Nur-Sultanem 6:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Švéd Mattias Tedenby, jenž si připsal 7 branek a 9 asistencí.
Vzájemné zápasy z minulé sezony

Novosibirsk – Minsk 0:6
Minsk - Novosibirsk 5:4

Michal Čajkovský (SIB)
Patrik Rybár (MIN)
Jakub Krejčík (MIN)
Přeji příjemné páteční odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Dnes se můžeme těšit na utkání mezi Sibirem Novosibirsk a Dinamem Minsk. Začínáme ve 14:30. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.