KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Čerepovec - 29. listopadu 2021   17:30

Čerepovec
14:20' Liška  (Press) • 34:26' Chochlov  (Press, Joonas Nättinen) • 58:56' A. Alexejev  (D. Dumbadze)
Petrohrad
Andris Ansons, Alexej Bělov – Alexander Sadovnikov, Nikita Šalagin
Ledovyj dvorec, Petrohrad
Čerepovec

S konstatováním, že Severstal Čerepovec zaslouženě veze dva body z Petrohradu po výhře 3:1, se s Vámi loučí a hezký pondělní večer přeje Tomáš Lysý.
Využití: 0-1.
Čerepovec v dnešním utkání zaslouženě bere dva body za vítězství. V první třetině byl Severstal lepším týmem, kdy ještě dvě gólové šance nevyužil, ale v 15. minutě se již prosadil Adam Liška parádní trefou do šibenice.

Do druhé části nastoupil jiný Petrohrad, jenže domácí nevyužili snad čtyři gólové šance a poté je zbrzdila špatně zahraná přesilová hra. Naopak hosté svou první přesilovku využili, když Ilja Chochlov viděl velký provoz před brankou a střelu z modré poslal pod horní tyčku.

Také do třetí části vstoupili domácí s velkou aktivitou, ale gólem byli odměněni až v čase 51:41, kdy Nikita Gusev projel rozhozenou obranou a krátce po přesilovce hostí střelou z kruhů snížil. Dvě a čtvrt minuty před koncem si vzali domácí oddechový čas a odvolali gólmana, ale více než závar před brankou díky agilnímu Mičkovovi nevytěžili. Naopak Alexejev vzápětí srazil přihrávku na modrou, puk se dostal k Dumbadzenu, který vrátil Andreji Alexejevovi do středního pásma puk a ten trefil prázdnou klec – 1:3.
58:56'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Přihrávku na modrou na Robinsona srazil Alexejev k Davidu Dumbadzemu. Tem mu ihned přihrál puk na pravou stranu do středního pásma a trefit prázdnou branku nedělalo ANDREJI ALEXEJEVOVI žádný problém. Asistence: David Dumbadze.
58:47'
Domácí hráči utahují kohoutky a Severstal nyní jen horko těžko odolává.
58:23'
Matvej Mičkov hezky zavezl puk po pravé straně před branku. Už to vypadalo, že vhodný moment prováhal, ale poté vyzval přihrávkou před branku ke střele Joonase Kemppainena. K němu rychle přistoupil protihráč a pomohl svému gólmanovi. V následném závaru skončil puk právě před Podjapolským.
57:49'
Domácí si vyžádali oddechový čas, po kterém zůstává Lars Johansson na lavičce a zkusí to v šesti bez brankáře.
56:54'
Již tři a půl minuty se hraje bez přerušení, což napomáhá rychlému spádu hry.
56:08'
V situaci čtyři na čtyři se dostal Marčenko díky Morozovově přihrávce do útočného pásma, čímž překonal hráz Severstalu. Dále ale jeho kroky nevedly, ztratil puk.
56:00'
Poslední čtyři minuty mají hráči Petrohradu na srovnání stavu.
55:31'
A hosté už myslí spíše na defenzívu. Nyní byli ve čtyřech na obranné modré, přesto se domácí dokázali na chvíli do útočného pásma dostat.
54:18'
Severstal se dostává mírně pod tlak, což je vzhledem k nedávné kontaktní brance SKA poměrně očekávané.
53:34'
Michail Vorobjov si na pravém kruhu poklekl ke střele z první, ovšem Podjapolskij byl na jeho ránu připraven a zapisuje sedmadvacátý úspěšný zákrok.
52:27'
Trenér hostí Andrej Razin a jeho kolega Jevgenij Michalkevič se hodně rozčilují, protože Makar Chabarov opravdu jen lehce podrazil soupeře. Nakonec je vše řešeno rozhodčími a faul je odvolán. Po komerční pauze se bude pokračovat v pěti.
51:43'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Trvalo to, ale domácí přece jen snižují. Po vyhození puku zkusil Petrohrad rychlý útok do rozhozené obrany. NIKITA GUSEV přebral kotouč do jízdy ve středním pásmu od Kamalova, projel po modré osou hřiště mezi kruhy a zamířil na Podjapolského, kterému puk teploměrem propadl do sítě. Asistence: Nikita Kamalov, Stěpan Falkovskij.
51:13'
Domácí se ubránili a hrají v pěti.
50:37'
Hosté dvakrát nic moc nevymýšlejí, stěžejní je pro ně neudělat chybu a nepustit soupeře na dostřel. Přesilovou hru hrají opatrně.
49:13'
Finský forvard Leo Komarov dostává dvě minuty za sekání.
49:04'
Leo Komarov byl před brankou hodně dotěrný na Vladislava Podjapolského, který měl puk ve své moci, a srazil ho k zemi. To se samozřejmě nelíbilo hostům, konkrétně Nikolaji Timašovovi, který se jal svého maskovaného muže bránit a hned z toho je šarvátka.
48:56'
Nikita Kamalov sice zavezl puk do útočného pásma, ale poté neměl komu přihrát, proto jen nahodil puk po prknech.
48:29'
A nyní hrají v plném počtu.
48:23'
Hosté se krátce po této šanci osvobozují.
47:32'
Kombinace domácích je ale zpomalená. Mat Robinson si dlouho hrál s pukem na pravém kruhu. Když ale nahrál na modrou, tak jeho spoluhráč vystřelil a v předbrankovém prostoru byl kousek od úspěšné dorážky Anton Burdasov.
47:18'
Až nyní se povedlo Petrohradu znovu zavést puk do útočného pásma.
46:42'
Po vyhraném buly domácí svírají svého soupeře. Dělová rána z levého kruhu od Joonase Kemppainena si cíl mezi tři tyče nenašla a hosté se hned osvobozují.
46:29'
Po pravé straně se do útočného pásma dostával jeden z domácích hráčů, kterého zastavil nedovoleně Maxim Kazakov. Zcela jasné a zbytečné podrážení dává Petrohradu další šanci na kontaktní branku.
45:49'
Hosté hrají v plném počtu.
45:01'
Domácí navíc mají problém se vůbec usadit v útočném pásmu.
44:35'
Přesilovka se zatím domácím hráčům nedaří. Severstal se brání na jedničku.
43:49'
Domácí si během útočné akce vybojovali faul a mají jednu z posledních možností, jak se vrátit do zápasu. Daniil Vovčenko dostává dvě minuty za hákování.
43:13'
Nättinen prohrál buly s Kemppinenem, ve finském souboji byl tak lepší domácí forvard. Mnohem více důvodů ke spokojenosti má ale útočník Severstalu.
42:07'
Marné dobývání branky Vladislava Podjapolského v podání SKA pokračuje, nyní se domácí provinili zakázaným uvolněním.
41:12'
Po dobrém napadání Kamalova ještě domácí udrželi puk v pásmu. A hned z toho byla slibná šance, když Mičkov nejprve zkusil nepříjemnou střelu z velkého úhlu na bližší tyč. Tu sice Podjapolskij vyrazil, ale mladík v kádru SKA si za brankou dojel puk a nahrál mezi kruhy na Michaila Vorobjova. Forvard Petrohradu střelou zblízka nebyl úspěšný.
41:00'
Hosté vyhazují do středního pásma a jdou střídat.
40:32'
Domácí mají opět nástup do třetiny aktivnější. Sedov vyslal pas na Mata Robinsona, jehož rána z první vyprášila betony gólmana.
Vyloučení: 1-1
Do druhé třetiny nastoupil zcela jiný Petrohrad. Domácí hráli výborně a vytvořili si několik opravdu velkých až gólových šancí, nicméně ztroskotali zatím na skvěle chytajícím Vladislavu Podjapolském. Pak jim paradoxně uškodila přesilovka, která Petrohradu nevyšla. Následně dostali početní výhodu i hosté a využili jí bezezbytku, když Ilja Chochlov viděl velký provoz před brankou a poslal puk pod břevno – 0:2. Také po tomto gólu již hosté zvládli zbytek třetiny bez problémů a jsou na nejlepší cestě ke dvěma bodům.
40:00'
39:50'
Domácí mají puk před svou brankou a tím také druhá třetina skončí, útok již nestihnou.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Severstal sice neohrozil branku Petrohradu, ale půlminutovým pobytem v útočném pásmu ušetřil cenné sekundy do konce druhé části hry.
37:55'
Hosté nejenže v pohodě brání dvoubrankový náskok, navíc ještě nepouštějí soupeře k vlastní brance a útočí.
36:18'
Ačkoliv Andrej Kuzmenko nedostal puk do ideální palebné pozice, obtočil se s ním kolem osy a poté vypálil. Ovšem Podjapolskij kotouč viděl a zasáhl.
35:52'
Anton Burdasov byl za brankou v sevření protihráčů, ovšem dokázal puk po prknech posunout na volného spoluhráče.
35:21'
Pro hosty bude nyní extrémně důležité vydržet s náskokem do konce druhé třetiny. Zejména kvůli tomu, že přežili velké šance domácích a na rozdíl od Petrohradu využili přesilovku.
34:26'
Severstal vede už o dvě branky. ILJA CHOCHLOV dostal přihrávku na modrou a měl dostatek času připravit si kotouč na střelu. Viděl, že před Johanssonem je mnoho hráčů, takže vystřelil. Puk před domácí hokejisty Kalamova se Sedovem a přes clonící hosty Nättinena a Lišku zapadl pod horní tyčku. Asistence: Robin Press, Joonas Nättinen.
33:10'
Mat Robinson podrazil soupeře a jde si odsedět dvě minuty.
32:46'
Signalizovaný trest pro hosty, přesilovku si vyzkouší po přerušení – a po komerční pauze – také Severstal.
31:40'
Oslabení zvládli hosté na jedničku a tohle by mohlo trošku utnout domácí tlak.
31:00'
Severstal se podruhé za sebou úspěšně osvobozuje.
30:25'
Hosté se ale zatím dobře brání a nepouští soupeře do výraznějších šancí.
29:40'
Ivan Rogov je vyloučen dvěma minutami za sekání a v kontextu posledních akcí domácích to budou krušné dvě minuty.
29:33'
Tvrdou ránu zblokoval před brankou zřejmě Ivan Rogov, který navíc předtím fauloval.
29:05'
Danila Moisejev se po první třetině také řádně probral. Nyní nabral rychlost, obkroužil branku a chtěl zasunout puk k pravé tyči z pohledu Podjapolského, což se mu ale nepovedlo.
28:01'
Další akce Petrohradu končí u Vladislava Podjapolského, který nahozený puk dobře viděl a pokryl. Gólman hostí zatím drží svůj tým.
27:13'
Tohle bylo pro Ilju Chochlova hodně tvrdé. Na pravém kruhu totiž dostal puk na střelu z první Nikita Kamalov, ovšem vytloukl pouze dobrý blok beka Severstalu. Ten upadl na led a po přerušení je za pomocí spoluhráčů odnášen na střídačku, kde si pořádně odfrkne.
26:48'
Další akce SKA. Mezi kruhy si sjížděl na přihrávku Morozov, ale puk do ideální pozice nedostal.
25:26'
Jedna z dalších šancí domácích. Byl to zřejmě Joonas Kemppainen, který se na pravé straně opřel do puku. Ačkoliv rána byla tak tvrdá, že Podjapolskij ztratil balanc a spadl na zadní část těla, puk vyrazil.
24:42'
Domácí si sjíždí pro vyhozený puk a už jsou zase na zteč branky Podjapolského. Obraz hry se po první třetině zcela změnil.
23:44'
A další velká šance Petrohradu. Joonas Kemppainen vysílal střílenou přihrávku na branku, která udělala Podjapolskému velké problémy a nechybělo moc, aby se k dorážce dostal Anton Burdasov.
22:59'
Až nyní si hosté na chvíli odpočinou, když mají buly před Larsem Johanssonem.
21:47'
V kabině SKA musel být pořádný řev, protože je tu už druhá gólová šance domácích během prvních dvou minut. Moisejev krásně přihrál křížem před branku na Michaila Vorobjova, který zblízka našel jen betony gólmana Severstalu.
21:01'
Danila Moisejev měl velkou šanci na srovnání. Na pravé straně si udělal místo a jel sám na Podjapolského, ale střelou mezi betony ho nepřekonal!
Bez vyloučení.
První třetina je minulostí a vyšla mnohem lépe hostům. Ti byli prakticky po celou první periodu nebezpečnější. Již v úvodu zapsal dobrou šanci Liška, jehož střela zblízka skončila na betonech Johanssona. V polovině dvanácté minuty pak domácí gólman vychytal únik Guslistova. O dvě minuty později ale už kapituloval, když neměl nárok proti výborné střele Adama Lišky do pravé šibenice – 0:1. Hosté si pak náskok v pohodě pohlídali až do konce třetiny.
20:00'
19:59'
V poslední sekundě si zapsal Vladislav Podjapolskij ještě jeden zákrok, který byl úspěšný, takže hosté odchází do kabin s nejtěsnějším náskokem.
19:44'
Alexandr Volkov dobře sebral soupeři kotouč a ještě zkusí jeden rychlý protiútok. Domácí na něj nemají ale moc času.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny. Ještě před tím Kodola z pravého kruhu mířil na bližší tyčku Johanssona. Puk minul jeho lapačku, ale šel vedle branky.
18:05'
Anton Burdasov nevyřešil situaci dva na dva dobře a do protiútoku jdou hráči Čerepovce. Ale naštěstí pro branku domácích, ani tato akce nedopadla dobře.
17:35'
Severstalu se v probíhající sezoně KHL daří a je to vidět i na dnešním utkání. Prakticky celou první třetinu jsou hosté lepší.
16:25'
Další akci hostí se domácí ubránili jen za cenu vyhození puku do středního pásma.
15:54'
Domácí jsou samozřejmě obdrženou brankou zaskočení a zatím nedokázali nalézt kloudnou odpověď. Což je vlastně obrázek celé první třetiny.
14:20'
Krásná práce ADAMA LIŠKY. Slovenský forvard dostal na vrchol levého kruhu dobrou přihrávku do jízdy a na jeho rychlost neměl šanci zareagovat Mat Robinson. Dvaadvacetiletý forvard si sjel blíže k brance a trefil se nechytatelně do vzdálenější šibenice. Asistence: Robin Press.
12:28'
Největší šance dosavadního průběhu zápasu. Nikita Guslistov ujel do samostatného úniku, do kterého se dostal po chybě Volkova na modré. Tváří v tvář ale neuspěl střelou mezi betony Larse Johanssona.
12:10'
Hned po buly se dostal k zakončení Michail Vorobjov, kterého ale vychytal brankář Podjapolskij.
12:03'
Tentokrát si hosté nedělali žádné násilí. Věděli, že před jejich brankou je poměrně dost hráčů soupeře, tak vyhodili puk na zakázané uvolnění.
11:18'
Domácí si sjeli pro nepřesně zahraný puk hostí a hra se opět přesune před branku Podjapolského po zakázaném uvolnění.
10:05'
Tentokrát se podařilo domácím alespoň získat buly po levici gólmana.
09:37'
Po téměř čtyřech minutách je hra přerušená. Výraznější šance jako například ta, ve které se ocitl Liška, nevidíme.
09:07'
Ivan Morozov byl blízko k tomu, aby poprvé vážněji ohrozil branku hostí. Mezi kruhy se dostal k puku, ale rána mu nesedla.
08:40'
Další rozehrávka od vlastní branky končí na útočné modré Petrohradu, kde Čerepovec vystavil neprostupnou hráz.
07:47'
Domácí se nemohou pořádně usadit před branku Vladislava Podjapolského. Jakmile jsou hosté částečně pod tlakem, ihned odpalují puk do středního pásma.
06:07'
Buly u obranné modré Čerepovce měli úspěšnější hosté, kteří po chvilce zavezli kotouč do útočného pásma. Ale opět bez nějakého ohrožení Johanssona.
06:00'
A znovu rychlý protiútok Petrohradu. Ten skončil po tom, co Andrej Kuzmenko na modré trošku zpomalil a vystavil spoluhráče do ofsajdu.
05:15'
Stěpan Falkovskij bere ve vlastním pásmu odražený puk a opět míří na zteč. Nyní projel až na druhou stranu kluziště a zkusil nahození z pravého kruhu, které ale měl Vladislav Podjapolskij pod kontrolou.
04:30'
Domácí mají puk za brankou, střídají a rozjíždí útočnou akci.
03:40'
Dobrá pasáž hostí. Po rychlém přechodu přes modrou oklamal Nättinen na pravém kruhu napadajícího Kuzmenka, vybruslil si zpět na modrou a poslal ostrý nahozený puk, který chtěl tečovat Adam Liška. Nakonec se dostal k dorážce, ale levý beton Larse Johanssona byl na místě.
02:47'
Arťom Čmychov chyboval v rozehrávce, domácí se ale na levém kruhu Bardakovem neprosadili.
01:59'
Nahozený puk od Timašova končí zblokovaný, zatímco Oscar Fantenberg jde do kabiny a míří patrně na šití.
01:43'
Nadále jsou ale hosté velmi aktivní a rychle napadají rozehrávku Petrohradu.
01:18'
Hosté získali nahozený puk za svou brankou a chtěli jít dopředu, ale obrana SKA jim vystavila na útočné modré stopku.
00:01'
Stadionem zní ruská státní hymna, což je neklamné znamení, že za okamžik začínáme.

SKA Petrohrad: Lars Johansson (Samonov) – Fantenberg (A), N. Sedov, Kamalov, M. Robinson, Falkovskij, Grjaznov, Lisov – Kemppainen, Burdasov (C), Kuzmenko – M. Vorobjov, Danila Moisejev, N. Gusev (A) – L. Komarov, V. Zykov, Alexandr Volkov – Ivan Morozov, Mičkov, K. Marčenko – Bardakov.
Trenér: Valerij Bragin

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Press, Chochlov, Rogov, N. Makejev, M. Chabarov, Timašov, Čmychov – A. Alexejev (A), Joonas Nättinen, Liška – Kodola, Vovčenko (A), D. Dumbadze – Geraskin (C), Guslistov, M. Kazakov – Abrosimov, Dmitrij Moisejev, Kolmykov – Jemec.
Trenér: Andrej Razin

Rozhodčí: Andris Ansons, Alexej Bělov – Alexander Sadovnikov, Nikita Šalagin.
Československá stopa v utkání

Adam Liška (CER)
Severstal Čerepovec

Hokejisté Čerepovce hrají nad očekávání dobře. Bodově jsou dokonce i před dnešním soupeřem, a sice o bod, sami okupují čtvrtou příčku Západní konference. Razinova družina se pyšní fantastickou formou, když v předešlých patnácti utkáních prohrála pouze dvakrát. Naposledy změřila síly s Nižním Novgorodem, který na domácím ledě porazila 3:1. Nejproduktivnějším hráčem celku je osmnáctibodový Vladislav Kodola.
SKA Petrohrad

Petrohrad zatím výrazně zaostává za očekáváním. Jeden z horkých adeptů na titul je po 32 odehraných zápasech až na 5. místě Západní konference, avšak netřeba klesat na mysli, protože ztráta na vedoucí Jokerit je pouhé tři body. Zdá se, že SKA se začíná blýskat na lepší časy. Svěřenci kouče Bragina ještě nedávno drželi nelichotivou sérii šesti porážek v řadě, tu ovšem přerušili vítězstvím 8:2 nad Nižněkamskem a druhou výhru v řadě vybojovali proti Kazani, kterou porazili 4:3 po prodloužení. Týmové produktivitě vévodí Andrej Kuzmenko s 35 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný pondělní podvečer. Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Petrohradem a Čerepovcem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.