KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : OMSK - 5. listopadu 2021   12:30

23:27' Kadějkin (Chafizullin, Pustozjorov) • 30:24' Alalykin (Platt, Metsola)
2:4
(0:1, 2:1, 0:2)
OMSK
OMSK
10:42' Kaski  (C. Knight, Cehlárik) • 32:26' Kaski  (Sošnikov, C. Knight) • 43:55' Brjukvin  (Kablukov, Běreglazov) • 59:40' Dědunov  (Cehlárik)
Ufa
Gofman, Spirin – Koljasnikov, Kuprijanov
Ufa Arena, Ufa
2 108 diváků
OMSK

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (OMS) 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,55 %
Peter Cehlárik (OMS) 0+2, 1 střela na bránu, čas na ledě 18:18
Utkání přihlíželo 2 108 diváků.
Statistiky zápasu

Střely na branku – 31:25 (7:9, 17:9, 7:7)
Zblokované střely – 10:23
Vyhraná vhazování – 19:36
Trestné minuty – 12:11
Hity – 16:24
Hokejisté Avangardu Omsk v dramatickém utkání zvítězili na stadiónu Ufy 4:2 a přerušili tak sérii dvou porážek v řadě.

Hosté v první třetině získali vedení na svou stranu, ale domácí v prostředním dějství dokonali obrat, náskok ovšem až do sirény neudrželi a připustili vyrovnání. Za stavu 2:2 se šlo do závěrečné dvacetiminutovky, v níž důležitý krok k vítězství udělali hosté ve 44. minutě, třetí přesilovou hru v utkání využil Vladimir Brjukvin. Domácí vrhli všechny zbytky sil do útoku a v koncovce sáhli i k powerplay, ale ani tento krok nevedl k vyrovnání, střelou do prázdné brány naopak pojistil vítězství Avangardu Pavel Dědunov.

Svěřenci kouče Hartleyho se díky vítězství vyšvihli na pátou pozici Východní konference před Jekatěrinburg, Ufa zůstává třetí za Čeljabinskem a Magnitogorskem.
59:40'
Avangard právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Po výborné práci Cehlárika v rohu kluziště získal kotouč za brankou soupeře PAVEL DĚDUNOV. Bez problémů ji obtočil a zasunul puk k levé tyčce, obránce Larsen vyhodil brankovou konstrukci ze svého postavení pozdě. Asistence: Peter Cehlárik.
59:14'
Z poloviny hřiště střílel na prázdnou bránu Ville Pokka, leč těsně minul. Od zadního mantinelu se kotouč odrazil na hokejku Prochorkina, ani on neuspěl.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Domácí riskují! Po dalším nahození Markuse Granlunda gólman Juha Metsola odjel na střídačku, Ufa zkouší powerplay.
58:11'
Domácí marně bojují o získání trvalé pozice v útočném pásmu. Dmitrij Ševčenko zastavil nahození Chochrjakova a vrátil hru do střední třetiny.
57:32'
Zakázané uvolnění, hra putuje zpátky před Šimona Hrubce. Alexej Běreglazov doufal, že by třeba Ševčenko mohl puk tečovat, avšak nedosáhl na něj.
57:13'
Na další zákrok český gólman ještě čeká. Zaměstnat jej bezesporu chtěl Alexej Pustozjorov, jenže puk mu sjel z čepele hole, takže výsledkem byla dost nepřesná rána.
56:48'
Výborný zákrok Šimona Hrubce. Povyjel proti zakončení Markuse Hranlunda, které vyrazil před sebe a okamžitě ho přikryl lapačkou.
56:14'
Z velkého úhlu střílel Pavel Dědunov. Juha Metsola zasahovat nemusel, protože puk se odrazil od bočního oblouku ke spoluhráči Mjasiščevovi.
55:57'
Hosté pošetřili několik cenných vteřin v útočném pásmu. Za bránou srdnatě bojoval Alexandr Děrgačov a dvojici obránců dalo velké množství práce kotouč vydolovat z pod jeho bruslí.
55:27'
To nevyšlo. Stěpan Sannikov sice nabruslil do útočného pásma, jenže pak vyprodukoval moc prudkou nahrávku na modrou, Chafizullin ji nezpracoval.
54:51'
Obránce Šakir Muchamadullin povyjel do pravého kruhu, odkud natáhl ke střele zápěstím. Dobře mířený pokus vyrazil Hrubec vyrážečkou do ochranné sítě.
54:26'
Do útočné třetiny najel Pjotr Chochrjakov. Krátce za modrou zabrzdil a nabil Panininovi, domácí kapitán rozezvučel mantinel za bránou.
53:47'
Domácí gólman Juha Metsola si netroufl odjet za bránu vypomoci s rozehrávkou. Vše nechal na Kuljominovi, ten přes Pokku nahrál osamocenému Plattovi.
53:16'
Šakir Muchamadullin ještě udržel útočné pásmo a před clonícím Ševčenkem nahodil touš na bránu. Šimon Hrubec černou gumu ukryl ve výstroji.
52:46'
Po hodně dlouhé době došlo k přerušení hry. Damir Šaripzjanov pod velkým tlakem zvolil sázku na jistotu, vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
52:28'
S přihrávkou napříč pásmem Nikolaj Prochorkin počítal a kotouč až k Alalykinovi nepustil. Vzápětí poslal oblouček do střední třetiny.
51:59'
S dalším zklidněním přišel Alexej Jemelin. I on ujel za vlastní bránu, kde se zbavil forčekujícího Granlunda a v klidu nahrál Děrgačovovi.
51:09'
Fanoušci ženou Ufu za vyrovnáním. Domácí bojují ze všech sil, ale na dobře organizovanou defenzivu soupeře není vůbec lehké vyzrát.
50:40'
Akce hostujícího mužstva ještě chvíli pokračovala. Lehké nahození Pokky tečoval Nikita Komarov, ale jen vedle brány.
50:23'
Oliwer Kaski klidně může pomýšlet na hattrick, to by byl od obránce parádní počin. Tvrdou střelu usměrnil nad horní tyčku.
49:42'
Pochvalu za defenzivní činnost zaslouží Nikolaj Prochorkin. Larsenovi nenechal ani centimetr volného prostoru, nakonec ho obral o kotouč.
49:20'
Za vlastní brankou podržel cenné vteřinky Alexej Běreglazov. Počkal na vystřídání spoluhráčů, pak rozjel akci přes Knighta.
48:43'
Skoro se nepřerušuje, to samozřejmě hraje do karet Avanagardu. Nyní vyhodil Alexej Běreglazov a Cehlárik tečoval, takže nemohla být řeč o icingu.
48:15'
Nikolaj Kuljomin ujel společně se Zuabrevem do útoku dvou proti dvěma. Sám vystřelil forhendem, prostor u levé tyče o kus minul.
47:54'
Hráči Avangardu nezapomněli útočit, což ukázal Corban Knight. nabral velkou rychlost po pravém mantinelu a svižným projektilem prověřil pozornost Metsoly.
47:28'
Čas hraje proti Ufě. Ta ovšem ani zdaleka střetnutí nezabalila a tvrdě bojuje o vyrovnání, ve hře samozřejmě zůstává i případný obrat.
46:51'
Daniil Alalykin zametl kotouč před branku, kde o něj svedl velký souboj Markus Granlund, přetlačil ho ovšem krajan Ville Pokka.
46:02'
Hokejisté v bílých dresech podle očekávání nikam nespěchají. Dlouho si dal Nikolaj Prochorkin záležet s rozehrávkou, aby nakonec zapojil do hry Dědunova.
45:46'
Pjotr Chochrjakov zapojil po levém mantinelu do hry Stěpana Sannikova. Forvard nabral velkou rychlost, ale pak narazil na překážku jménem Alexej Běreglazov.
45:23'
První útočná formace Salavatu získala útočné pásmo, ale ne na dlouho. Teemu Hartikainen nahrával po mantinelu do míst, kde očekával Panina, ten však stál úplně jinde.
44:29'
Domácí nyní musí více přidat do ofenzivy, čímž ovšem otevřou více mezírek v defenzivě, zatímco hosté se mohou více zaměřit na obranu.
43:55'
Třetí přesilovkový úspěch Avangardu v utkání! Metsola vyrazil tečovanou střelu Kablukova od modré před sebe k holi VLADIMIRA BRJUKVINA, jenž našel cestu, kudy nasměroval černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Ilja Kablukov a Alexej Běreglazov.
43:05'
Stěpan Sannikov tak dlouho obtěžoval na modré čáře Pokku, až jej donutil nahrát ven z útočného pásma. Obranná čtveřice může vystřídat.
42:44'
Do pravého kruhu dostal ideální nahrávku do hokejky Dmitrij Ševčenko. Neváhal a střílel z první, Metsola se stihl přesunout a zakročit levým betonem.
42:03'
Dvě přesilové hry dnes hosté využili, přidají i třetí úspěch? Vladislav Kartajev v útočné třetině zahákoval Děrgačova, což rozhodčím neuniklo.
41:48'
Na zakázané uvolnění vyhodil Corban Knight ho ještě chtěl zrušit, ale velké manko na Philipa Larsena smazat nedokázal.
41:24'
Úvod závěrečné dvacetiminutovky zahájili aktivněji hosté. Nikita Komarov hledal před bránou Děrgačova, ten touš tečoval těsně vedle pravé tyče.
40:48'
Za vlastní brankou Šakir Muchamadullin zaváhání nepřipustil. Bez rozmýšlení odehrál puk před forčekujícím Brjukvinem na zakázané uvolnění.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Drama mezi Ufou a Omskem může pokračovat, nyní může rozhodovat každá menší chyba.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:22.
Druhá třetina přinesla tři góly, do závěrečné dvacetiminutovky půjdou celky za vyrovnaného stavu 2:2. Dlouhou pětiminutovku nejprve využil ve 24. minutě Alexandr Kadějkin, načež obrat dokonal o sedm minut později po krásné individuální akci Daniil Alalykin. Hosté ovšem nesložili zbraně a vrátili stav do nerozhodné podoby během dlouhé přesilovky pěti proti třem, svůj druhý gól v utkání vstřelil Oliwer Kaski.
Střely na bránu po 2. třetině: 24 – 19.
40:00'
39:43'
Zřejmě poslední zákrok prostředního dějství si připsal Šimon Hrubec proti střele Mjasiščeva k bližší tyči, kterou vyrazil pravým betonem.
39:24'
Posunutá brána i na druhé straně. Pjotr Chochrjakov si nabruslil mezi dva protihráče a svižnou střelou prověřil pozornost Hrubce, ten zasáhl lapačkou. Dojíždějící Hartikainen ztratil stabilitu a skončil v bráně.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Vyrážečkou si zahrál Juha Metsola. Zastavil za bránou pomalu letící nahození Kablukova, puk přenechal přijíždějícímu bekovi Varlovovi.
38:09'
Obránce Andrej Zubarev strčil do Nikity Šošnikova, jenž ztratil stabilitu a spadl na bránu soupeře, jež vypadla ze svého postavení.
37:53'
Přes bránícího Děrgačova střílel po ledě zadák Philip Larsen. Šimon Hrubec včas zareagoval, levým betonem vykopl kotouč do rohu kluziště.
37:21'
Zpoza brány Nikita Komarov zkusil nahodit do brány a doufal, že by si třeba Metsola mohl kotouč sám srazit do brány. Nestalo se.
36:42'
Protiútok Avangardu skončil ofsajdem. Corban Knight nabral až moc velkou rychlost a pas Pokky obdržel až za modrou čáru.
36:10'
Směrem dozadu zapracoval Nikolaj Kuljomin. Využil vyšší rychlost a natlačil se před Ševčenka, načež po mantinelu nahrál volnému Sannikovovi.
35:35'
Protihráčem těsně bráněný Markus Granlund zvládl vypálit z levého kruhu. Mířil na zadní tyč, ale Hrubec zasahovat nemusel, touš minul bránu.
35:13'
Finský strážce svatyně má na kontě další úspěch. Tentokráte si poradil s pokusem Kablukova po ledě, betonem vyražený puk pod sebe posunul vyrážečkou.
34:39'
Snadný zákrok pro Metsolu. Na nahození Dědunova od levého mantinelu od počátku viděl a černou gumu ukryl ve výstroji.
34:18'
Pod tlakem hrál Semjon Čisťakov směrem k vlastní bráně. Měl štěstí, že nejblíže měl puku Alexej Běreglazov, ten rozehrál na Prochorkina.
33:15'
Pokračující tradiční přesilovku již hosté nevyužili. Od pravého mantinelu nahazoval Žarkov, Metsola touš udržel před brankovou čárou.
33:02'
Trest na obou stranách. Jaroslav Kosov za zbytečné sekání, kterým se provinil proti Metsolovi, ten měl v té době už dávno puk pevně pod kontrolou. Jenže právě domácí gólman neudržel nervy na uzdě a protihráče trefil vyrážečkou do helmy, takže dostal dvě minuty za hru vysokou holí.
32:26'
Dlouhou početní převahu hosté využili ve své druhé polovině, skóre je opět nerozhodné! Do pravého kruhu dostal nabito OLIWER KASKI, který tvrdou střelou mezi pravou ruku a tělo Metsoly zaznamenal svůj druhý gól v zápase. Asistence: Nikita Sošnikov a Corban Knight.
31:35'
První nebezpečí Juha Metsola zvládl. Ve změti hokejek si našel volný kotouč, který následně přikryl lapačkou, čímž přerušil hru.
31:07'
Hosté mají příležitost vyrovnat v přesilové hře, a to rovnou dvojnásobné! Menší dvouminutový nejprve inkasoval ruský zadák Andrej Zubarev za podrážení, načež při ponechané výhodě soupeře Geoff Platt bolestivě trefil kolenem Komarova. Oba hokejisté jsou vyloučeni na dvě minuty.
30:24'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak tohle byla velká paráda, jež znamená obrat ve skóre! DANIIL ALYKIN nabral velkou rychlost po levém mantinelu, kam dostal nahrávku od Platta. Následně se zvládl natlačit před bránu a ještě, než přeletěl přes Hrubce, mu bekhendem poslal kotouč mezi betony. Asistence: Geoff Platt a Juha Metsola.
29:38'
Středem ujížděl do úniku Stěpan Sannikov. Jeho rychlost ovšem zachytil Oliwer Kaski a čistým způsobem ho zastavil.
29:15'
Omsk vysvobodil čárový rozhodčí. Igor Mjasiščev totiž sice zvládl těžké zpracování, ale za modrou čárou, takže odpískal ofsajd.
28:58'
Početní převaha Salavatu je minulostí. Nápor ovšem pokračuje, Alexej Jemelin okamžitě spěchal vypomoci do defenzivy.
28:18'
Tlak domácího mužstva pokračuje. Markus Granlund naznačil střelu, aby nakonec nahrál Hartikainenovi, Fin minul cílový prostor.
27:57'
Do třetice již hokejisté v tmavě zelených dresech dokonce zakončili. Jmenovitě Stěpan Sannikov, pokus z mezikruží zblokoval Kaski.
27:30'
Půlminuta z přesilovky pryč a hosté mají problém vůbec udržet útočné pásmo. Nejprve vyhodil Corban Knight, o chvíli později Cehlárik.
26:58'
Na ledě skončil Alexej Pustozjorov. Muži v pruhovaném nechali ve hře pokračovat a k přerušení sáhli až v momentě, kdy se domácí hokejista z ledu delší dobu nezvedal. Po vzájemné domluvě ovšem rozhodčí nakonec přeci jen vylučují, dvě minuty udělili Jemelinovi.
26:32'
Útok hostů nebyl povedený, do brejku vystartoval Pjotr Chochrjakov. Zodpovědnost vzal na sebe, zápěstím však vysoko přestřelil.
26:01'
Sám proti dvěma Alexandr Děrgačov udržel puk na holi, zadovkou dokonce přesně nahrál na hůl Knightovi, rána z první proletěla nad břevnem.
25:45'
Útok Omsku zastavil hvizd čárového rozhodčího. Příliš netrpělivý by na modré čáře Dmitrij Ševčenko, do ofsajdu vystavil Žarkova.
25:22'
Hokejisté v bílých dresech nyní musí přepnout a uvědomit si, že už zase mohou útočit. Oslabená bylo dlouhé a přestáli jej poměrně dobře.
24:50'
Corban Knight je zpátky na ledě. Během jeho pětiminutového trestu skórovali domácí alespoň jednou, čímž posunuli stav do remízové podoby.
24:31'
Při vlastním oslabení zakončil Nikita Sošnikov. natlačil tělo před Metsolu, avšak z bezprostřední blízkosti nezvedl puk nad jeho pravý beton.
24:10'
Přesilovka Salavatu pokračuje, protože pětiminutový trest se v žádném případě neruší, doběhne až do poslední vteřiny. Fanoušci ženou své oblíbence za obratem.
23:27'
Je vyrovnáno! Na nemohoucnost spoluhráčů v koncovce už se nemohl dívat ALEXANDR KADĚJKIN. Ruský útočník najel od modré čáry blíže bráně, načež křižnou střelou na lapačku Hrubce rozvlnil síť za jeho zády. Asistence: Dinar Chafizullin a Alexej Pustozjorov.
22:48'
Stále platí, že Šimon Hrubec v tomto dlouhém oslabení zasahovat nemusel. Další blok předvedl Nikolaj Prochorkin, a to proti zakončení Granlunda.
22:29'
Ne, Ufě se vůbec nedaří vytvořit si dobrou palebnou pozici. Získat útočné pásmo není takovým problémem, leč střel je málo.
21:59'
Přes všechny čáry vyhodil Alexej Běreglazov, čímž umožnil střídání sobě i ostatním třem spoluhráčům. Naskakuje nová čtveřice.
21:18'
Nakonec od modré střílel Dinar Chafizullin. Oliwer Kaski ukázal, že kromě střílení gólů umí i výborně zasahovat v defenzivě, pokus zblokoval.
20:58'
Šimon Hrubec zatím zasahovat nemusel. Domácí sice obsadili útočné pásmo, ale k žádnému střeleckému pokusu ještě nedošlo.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Domácí se mohou těšit z pětiminutové přesilovky, během níž určitě zaútočí na vyrovnání.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:26.
První třetina zápasu mezi Ufou a Omskem nabídla jednu branku, o kterou se postarali hosté. Ti využili doposud svou jedinou přesilovou hru, prosadil se finský obránce Oliwer Kaski. Úvod druhé třetiny stráví hokejisté Ufy v dlouhé početní převaze, protože těsně před odchodem do kabin vyfasoval pětiminutový trest za vražení na hrazení jeho nejproduktivnější hráč v sezóně Corban Knight.
Střely na bránu po 1. třetině: 7 – 9.
20:00'
19:50'
Nejproduktivnější hráč Omsku v sezóně si pár minut nezahraje! Corban Knight obdržel za vražení na hrazení od rozhodčích trest na 5 minut + do konce utkání, Grigorij Panin se po jeho zákroku hodně těžce sbíral z ledu.
19:18'
Hra ve čtyřech na obou stranách příliš vzruchu nepřinesla. Ani jeden z týmů si nevytvořil takovou šanci, kterou by šlo prohlásit za gólovou.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:54'
Rychlou svižnou střelou od pravého mantinelu chtěl Corban Knight zaskočit Metsolu. FInský gólman mohl zůstat klidným, střela měla k přesnosti daleko.
18:23'
Před forčekujícím Hartikainenem Corban Knight přesunul hru k levému mantinelu na Brjukvina, který nabruslil až do útočného pásma, zde jej ovšem tvrdým hitem zpacifikoval Larsen.
17:46'
Z velkého úhlu střílel Andrej Zubarev. Sice se ozval zvuk tyčky, ale pouze z vnější strany, tento pokus neměl moc šancí na úspěch.
17:17'
Po zákroku Hrubce před jeho bránou došlo k potyčce mezi Markusem Granlundem a Damirem Šaripzjanovem. Oba hokejisté vyfasovali dvě minuty za hrubost.
16:47'
Hra opět v útočném pásmu Salavatu. Philip Larsen nečekaně zabrzdil a tím se zbavil Děrgačova, posléze nabil do levého kruhu Sannikovovi, který forhendem minul prostor u bližší tyčky.
16:25'
Na dlouhou hokejku, ale přece Dmitrij Ševčenko odpálil černou gumu z obranného pásma. Unavená lajna Avangardu může vystřídat.
15:44'
Defenzivní povinnosti si Dinar Chafizullin splnil na jedničku. Udržel na zádech nepříjemně dotírajícího Komarova, odrazem puku o mantinel přenesl hru na Panina.
15:01'
Ufu dělily od vyrovnání centimetry! Teemu Hartikainen si hodil puk zprava více do středu a vypálil na bližší, levou tyč. Hrubce zachránilo břevno!
14:43'
Nahození Geoffa Platta směřovalo mimo tři tyče, přesto si pro něj Šimon Hrubec sáhl, aby dopřál spoluhráčům více času na vydechnutí.
14:24'
Přes obránce střílel z pravého kruhu Corban Knight. Juha Metsola si našel prostor, odkud na černou gumu viděl, zasáhl vyrážečkou.
13:42'
Akce střídá akci, že by byl zápas nudný, to se rozhodně říct nedá. Vladimir Brjukvin viděl u levé tyče stojícího Komarova, tomu touš smolně propadl mezi bruslemi.
13:13'
Přečíslení tří proti dvěma domácí nevyřešili ideálně. Stěpan Sannikov nahrál za brusle Kuljominovi, akci dojíždějící Igor Mjasiščev forhendem minul.
12:25'
Za vlastní bránu ujel před Sannikovem bek Kirill Gotovec. Počkal v tomto prostoru na vystřídání spoluhráčů, následně nahrál Celhárikovi.
12:03'
První lajna Salavatu dostává hodně prostoru na ledě. Znovu v hlavní roli Teemu Hartikainen, zápěstím vypálil nepřesně.
11:31'
Hru otočil aktivní Teemu Hartikainen. Před branku posílal žabičku Granlundovi, ten v nelehké pozici promáchl.
11:05'
Aktivita hostujícího celku zapisuje. Do střeleckých statistik se chtěl zapsat slovenský forvard Peter Cehlárik, příklepem minul.
10:42'
Přesilovka využita, Omsk vede! S pokusem Knighta si ještě Metsola poradil, ale vyjel úplně mimo bránu. Odražený kotouč si našel OLIWER KASKI, finský obránce trefil odkrytou část domácí svatyně. Asistence: Corban Knigh a Peter Cehlárik.
10:15'
První přesilovou hru si zahrají hokejisté Avangardu. Na trestnou lavici odjel domácí kapitán Grigorij Panin, který za vlastní bránou podrazil Kosova.
10:05'
Situaci dvou proti dvěma vyřešil Dmitrij Ševčenko střelou zápěstím. Mířil do horního růžku, avšak o pár čísel přestřelil.
09:37'
Na teč nahazoval Grigorij Panin. Žádný ze spoluhráčů puk netečoval, naopak úspěšný blok zaznamenal Alexej Běreglazov.
09:12'
Útok třetí lajny Omsku nebyl vůbec špatný. Alexandr Děrgačov nahrál do pravého kruhu Brjukvinovi, jenž prověřil brankářův pravý beton.
08:33'
Alexej Pustozjorov schytal tvrdý hit od Nikity Komarova. Podle všeho špatně dopadl na pravou ruku, v předklonu odjel na střídačku.
08:15'
Útok domácího mužstva zastavila píšťalka čárového rozhodčího. Markus Granlund udělal kličku před modrou čáru, následně ho do ofsajdu vystavil Chochrjakov.
07:51'
Zákrok pro Juhu Metsolu. Střelu z pravého kruhu v podání Cehlárika velmi dobře viděl, načež máchl lapačkou a puk v ní schoval.
07:17'
Mezi třemi protihráči chtěl prokličkovat Teemu Hartikainen. Podle očekávání neuspěl, puk mu vypíchl z pod hole Alexej Běreglazov.
06:50'
Buly v útočném pásmu zvládl Nikolaj Prochorkin, jenže Oliwer Kaski. Šimon Hrubec pak musel zasahovat proti střele Kuljomina.
06:22'
Zmatky v předbrankovém prostoru Ufy neskončily gólem. Velkou šanci měl Jaroslav Kosov, jeho forhendová dorážka ovšem proletěla o kousek vedle tyče.
05:48'
Domácí útok odstartoval gólman Juha Metsola, jenž zastavil vyhození Ševčenka po mantinelu. Kotouč zpracoval pro Panina.
05:27'
Vysoký forčekink Vladimira Brjukvina nadělal domácím obráncům nemalé problémy. Nakonec si poradili, Larsen přenesl hru do středního pásma.
04:43'
Dlouho si dal Grigorij Panin na čas s rozehrávkou. nakonec volil pas po pravém mantinelu na Hartikainena, ten se neprotáhl kolem Šaripzjanova.
04:05'
Zákrok pro Šimona Hrubce. Nemusel řešit nic složitého, lehké nahození Chafizullina podržel v lapačce a zasloužil se o přerušení hry.
03:49'
Markus Granlund vystihl nahrávku Ševčenka a sprintoval do protiútoku. Od levého mantinelu rozvlnil střelou ze zápěstí jenom boční síť.
03:25'
Za brankou Ufy nabruslil Alexandr Děrgačov. V tomto prostoru nic zajímavého nevymyslel, klička proti Larsenovi mu vůbec nevyšla.
02:54'
Teemu Hartikainen vyzval k rychlostnímu souboji Pokku. V souboji dvou Finů uspěl obránce, který měl dostatečný náskok.
02:19'
Úvod střetnutí probíhá ve svižném tempu, ještě se nepřerušovalo. Alexej Běreglazov nahodil z vlastního obranného pásma, do útočného jej protečoval Vladimir Brjukvin.
01:35'
Z dobré pozice, z vrcholku pravého kruhu, střílel Nikolaj Kuljomin. gólman mu výrazně zmenšil střelecký úhel, Rus nakonec cílové zařízení minul.
01:07'
Zaútočili i domácí. Jmenovitě Corban Knight, jenž se proháčkoval kolem dvou protihráčů, načež zvedl touš bekhendem příliš vysoko.
00:41'
Šimon Hrubec zasahovat nemusel. Andrej Zubarev sice zakončil od modré čáry, ale černá guma proletěla o kus vedle pravé tyče.
00:10'
Zápas mezi Ufou a Omskem právě začal! Na úvodním buly uspěl Pjotr Chochrjakov, první útok tak patří domácímu celku.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – P. Larsen, Chafizullin, Muchamadullin, Panin (C), Zubarev, Mjasiščev, Varlov – Hartikainen (A), Chochrjakov, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Pustozjorov, Kartajev, Sannikov – G. Kuzmin, Alalykin, Platt – Sučkov.

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, K. Gotovec, Čisťakov – D. Ševčenko, C. Knight (A), Sošnikov – Kosov, Prochorkin, Cehlárik – N. Komarov, Děrgačov, Brjukvin – V. Žarkov, Kablukov, Dědunov.

Rozhodčí: Gofman, Spirin – Koljasnikov, Kuprijanov.

Šimon Hrubec (OMS)
Peter Cehlárik (OMS)
Avangard Omsk

Ufa může být s dosavadním průběhem sezóny spokojená, o Omsku se totéž říci, zatím, nedá. Nasbíral o jedenáct bodů méně než soupeř a na Východě jsou v tabulce šestí, přičemž mířili určitě výše. Hartleyho družina v předešlých pěti střetnutích zvítězila jedinkrát, shodou okolností doma porazila právě Ufu.Momentálně drží sérii dvou porážek v řadě, nestačila na Kazaň ani Nižněkamsk. Týmové produktivitě celku vévodí Corban Knight s 24 body.
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Ufy ukazují, že patří k tomu nejlepšímu, co ruská KHL nabízí. V 26 zápasech posbírali 38 bodů a v tabulce Východní konference jsou na pěkném třetím místě, více bodů získaly jen Magnitogorsk a Čeljabinsk. Svěřenci finského kouče Lamsy v posledních osmi utkáních prohráli pouze dvakrát, naposledy zvládli dramatické utkání s Chabarovskem, doma vyhráli těsně 3:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je pětadvacetibodový Markus Granlund.
Všem fannykám a fanouškům hokeje přeju krásné páteční odpoledne. Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Ufou a Omskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.