KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Petrohrad - 27. září 2021   18:30

Vitaz
Vitaz
05:56' K. Ljamin (M. Aaltonen, Audette) • 25:48' Smolin (V. Popov) • 30:07' Ojamäki (Audette, M. Aaltonen) • 32:01' Audette  • 58:24' Audette  • ' Indrašis
6:5
(1:1, 3:0, 1:4 - 0:0)

2:1 (SN)

Petrohrad
Petrohrad
13:24' Kemppainen  (Ožiganov, Burdasov) • 40:29' Burdasov  (K. Marčenko) • 45:24' Vey  (Kemppainen) • 54:31' Cicjura  (Chusnutdinov, Kemppainen) • 59:56' K. Marčenko
Vitaz
Romasko, Sidorenko – Sadovnikov, Lazarev
Ledovyj dvorec Viťaz
Petrohrad
Samonov (31. Askarov) – Kirsanov, Ožiganov (A), Dyblenko, Falkovskij, Galeňuk, Pylenkov, Pautov – K. Marčenko, Vey, Cicjura – Chusnutdinov, Kemppainen, Burdasov (C) – Moisejev, Händemark, Ketov (A) – Grošev, Kameněv, Bardakov – Svečkov.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Dnešní dlouhé utkání je u konce. Domácí Viťaz nakonec vítězí po nájezdech, ač před poslední třetinou vedl již o tři branky a pět vteřin před koncem základní hrací doby vedl o jednu. Hrdinou v nájezdech se stal Miks Indrašis, který proměnil hned dva a dokázal tak otočit nepříznivý vývoj nájezdové loterie. Viťaz v dalším utkání čeká 29.9. doma Jaroslavl. Petrohrad čeká ve stejný den doma Čeljabinsk.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz Moskevská oblast.
Autorem vítězné branky je MIKS INDRAŠIS.
Miks Indrašis si opět počínal naprosto suverénně a rozhoduje o výhře pro svůj tým.
Linden Vey zkusil vypálit na lapačku. Ježov si to celé pohlídal.
Jevgenij Ketov si parádně roztáhl brankáře, ale trefil jen hokejku Ježova.
Miks Indrašis zachoval pevné nervy a střelou pod víko vyrovnal stav.
Marat Chusnutdinov naopak přesně našel mezeru mezi betony Ježova a slaví první gól nájezdů.
Miro Aaltonen zkoušel procedit puk mezi betony Askarova, což se mu nepovedlo.
Anton Burdasov také úspěšný nebyl, stále tak platí stav 0:0.
Rozvážný Niko Ojamäki nechal vyniknout brankáře Askarova.
Na druhé straně se o podobnou kličku pokoušel Kirill Marčenko, také neúspěšně.
Neskóroval ani Daniel Audette bekhendem.
Linden Vey se rozhodl pro zakončení z mezikruží. Napálil jen beton Ježova.
Fjodor Malychin se pokoušel o kličku, ale puk mu v poslední chvíli ujel.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nenabídlo odpověď na otázku o vítězi dnešního zápasu, rozhodovat tak budou až samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:43'
První přerušení přichází až nyní, když Ježov přikryl puk ve vlastním brankovišti. Nájezdy jsou blízko.
64:04'
V nastaveném čase se stále nepřerušila hra!
64:01'
Začíná poslední minuta prodloužení.
62:51'
Po levé straně se chtěl do pásma dostat Burdasov. Po chvilce ale ztratil rychlost a hru raději otočil.
61:55'
Do největší šance prodloužení se dostal hostující Joonas Kemppainen. Samostatný nájezd na Ježova však proměnit nedokázal, přestřelil branku.
60:41'
Dobrým presinkem získal puk Burdasov, Petrohrad si v klidu chystá útok.
60:05'
Domácí vyhráli vhazování, jsou tak jako první na tahu.
60:01'
Začalo prodloužení.
Hodně divoká třetí třetina je minulostí. Její výsledek 1:4 z domácího pohledu posílá zápas do prodloužení, kde se můžeme těšit na dramatický hokej. Hrát se bude pět minut 3 na 3. Případně mohou na řadě přijít i nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:56'
Branka platí, zápas tak pravděpodobně putuje do prodloužení.
59:56'
Vypadá to, že ještě není rozhodnuto. Rozhodčí zkoumají těsný přechod hostujícího týmu přes modrou čáru.
59:56'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak tenhle fantastický závěr pokračuje! Hostující tým vyrovnává čtyři vteřiny před koncem. Na pravé straně pásma si odraženou střelu našel KIRILL MARČENKO a pohotovou střelou dorazil puk za bezmocného Ježova.
59:16'
Dvakrát to z velkého úhlu zkusil Anton Burdasov. Ani jednou se jeho pokus nedostal až k Ježovovi.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:34'
Jaroslav Askarov odjíždí z branky a hosté to zkusí v šesti.
58:24'
Oddechový čas pro hosty.
58:24'
Viťaz právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný příběh utkání pokračuje. Domácí tým se minutu a půl před koncem zápasu dostává do vedení. DANIEL AUDETTE se uvolnil od pravé strany na střed a vypálil. Askarov měl zakrytý výhled a puk spatřil až za svými zády.
57:14'
I s trochou štěstí se do zakončení dostal Miks Indrašis, nakonec pouze napálil Askarova do výstroje.
56:50'
Hodně sebevědomě si puk do jízdy poslal Igor Ožiganov, dobruslit ho před soupeřem nedokázal.
55:31'
Viťaz se hned dostal do útočného pásma, ale k zakončení to nevedlo.
54:31'
Máme tu vyrovnáno. Parádní stíhací jízda hostů pokračuje. VlLADISLAV CICJURA dostal prostor na levém kruhu a okamžitě vypálil. Jeho pokus se přenesl přes rameno brankáře Ježova a nakonec i zapadl za jeho záda. Asistence: Marat Chusnutdinov, Joonas Kemppainen.
54:01'
Šikovnou nahrávku zpoza branky vymyslel hostující Joonas Kemppainen. Pro hosty by stačilo pouze přiložit hokejku, což se nestalo.
53:25'
Niko Ojamäki rychle přešel modrou čáru, z levé strany si puk nevedl na střed a vypálil. Tečovaný pokus letěl kousek vedle.
53:12'
Petrohrad začíná být aktivnější. Nyní otočil hru v útočném pásmu a od modré pálil Jaroslav Dyblenko do připraveného Ježova.
52:43'
Následuje komerční přestávka.
51:44'
Zpoza branky se do střelecké pozice vytočil Kirill Marčenko, Ježov mu však šanci zneškodnil betonem.
51:29'
Dlouhá nahrávka Petrohradu je nepřesná a píská se zakázané uvolnění. Přerušuje se po více než čtyřech minutách.
50:54'
Od levého hrazení se uvolnil Alexandr Jaremčuk a vypálil. Bekhendový pokus nakonec nemusel Askarov řešit.
50:20'
Zatím nejrychlejším bruslařem dnešního utkání je Alexandr Jaremčuk, kterému byla naměřena rychlost 35 km/h.
49:47'
Dlouhé nahození domácích úspěchem neskončilo a dopředu tak mohou opět hosté.
49:18'
V posledních minutách se hraje hodně nepřesný hokej, puk často mění svého majitele.
47:39'
Už mohlo být vyrovnáno! Na pravém kruhu se od soupeře rychle otočil Fredrik Händemark a vypálil pouze do horní tyčky domácí klece.
46:59'
Před brankou Petrohradu se s pukem rázem otočil Niko Ojamäki a bekhendem vypálil. Pohotový pokus skončil na betonu Askarova.
46:42'
46:37'
Z hodně velkého úhlu se o střelecký pokus postaral Miks Indrašis. Askarov v hostující brance zasahovat nemusel.
46:13'
Do rychlého brejku se snažil probít Niko Ojamäki, proti přesile ale ztratil puk ze své kontroly.
45:24'
Hosté využívají přesilovkou hru a rázem už je to jen o jednu branku. LINDEN VEY nejprve chtěl vytvořit střeleckou pozici pro Joonase Kemppainena, nahrávka ale neprošla, a tak se hostující útočník dostal k puku znovu a jeho střela z úhlu zapadla do sítě domácí branky. Asistence: Joonas Kemppainen.
44:51'
O první střelu přesilovky se postaral až nyní Kirill Marčenko, jehož pokus z pravého kruhu si našel lapačkou Ilja Ježov.
44:21'
Ani na druhý pokus se Petrohrad v útočném pásmu neprosadil a domácí tak sbírají další cenné vteřinky.
44:00'
Domácí tým vyhrál vhazování a okamžitě vyhazuje puk přes všechny čáry.
43:57'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Miro Aaltonen – 2 min., krosček).
43:08'
Ke střele od modré se dostal hostující Jaroslav Dyblenko. Jeho pokus však pouze orazítkoval hruď brankáře Ježova.
42:46'
Nyní se puk často stěhuje z hole na hůl.
41:25'
Zakázané uvolnění domácího celku.
41:11'
Viťaz se okamžitě dostal do útočného pásma a z pravé strany pálil Popov. Branku ale výrazně minul.
40:29'
Petrohrad se do toho opřel a hned v první minutě třetí třetiny snižuje. Kirill Marčenko si udělal prostor na středu pásma a vypálil. Jeho pokus ještě úspěšný nebyl, následně se ale ke kotouči dostal ANTON BURDASOV a ten svou dorážkou už branku slavit mohl. Asistence: Kirill Marčenko.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:17.
Čtyřicet minut hry je pryč a domácí vedou jednoznačně 4:1. Třígólový náskok získali ve druhé třetině. První branku druhé části dal Michail Smolin po rychlém přechodu do útočného pásma, na 3:1 upravil Niko Ojamäki při hodně kuriózní dvojnásobné přesilovce, kdy měli nejprve hrát hosté přesilovku, ale nakonec z toho byla přečíslení 5 na 3 pro Viťaz. A o poslední branku třetiny se postaral samostatným únikem Daniel Audette.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 17:17
Vyloučení: 4:6
Vyhraná vhazování: 17:19
40:00'
39:58'
Druhá perioda se dohrává v rohu kluziště, do šaten půjde rozhodně v lepším rozpoložení Viťaz.
39:08'
Další střelecký pokus si připsal hostující bek Igor Ožiganov. Tentokrát hostující sedmadvacítka pálila vedle branky.