To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
Na "kdyby" se ale nehraje, Finové nakonec v nájezdech rozodli o svém vítězství a získávají důležité body do tabulky.
Na druhou stranu ale mohlo také utkání dopadnout vítězstvím Švýcarska, které ještě několik vteřin před koncem třetí třetiny vedlo 4:3 a nebýt vyrovnávací branky "muže utkání", Markuse GRANLUNDA, muselo by se Finsko vyrovnávat s druhou porážkou v řadě.
Skončilo dnešní utkání, v němž se nakonec z vítězství 5:4 po nájezdech raduje Finsko. Nutno dodat, že si bod navíc z dnešního utkání zaslouží, neboť svého soupeře více než dvě třetiny zápasu přehrávalo.
00:65
Finsko právě vstřelilo branku!
A MARKUS GRANLUND jako první a zároveň poslední, dává svůj nájezd, když překonává Nyffelera pěknou kličkou do pravé strany a tím pádem rozhoduje o zisku bodu navíc pro Finsko! Asistence: bez asistence.
Vzápětí ani Švýcar Andrighetto nepřekonává Korpisala, za Finsko se chystá k nájezdu Granlund.
Za Finsko jede Jarvelainen, nedává.
Ale také nedává!
Za Švýcarsko jede Richard.
Začíná nová série, Jarvelainen však také na Nyffelera nevyzrál.
Ani Teravainen nedává, první tři exekutoři nájezdů neúspěšní na obou stranách.
Bertschy ani nezakončil, puk mu sklouzl před Korpisalem z hole.
Armia za Finsko také nedává, jeho střelu Nyffeler chytá do lapačky.
Na druhé straně také Bertaggia nedává.
Také nedává, Nyffeler ho dokázal vybruslit.
Granlund na finské straně.
Je to Martschini, blafák do prava neúspěšný!
První pojede nájezd někdo ze Švýcarů.
Samostatné nájezdy začínají.
Poměr střel je drtivě ve prospěch Finska - 55:23, ale důležité je, že oběma týmům se podařilo dát čtyři branky, je to tedy stále nerozhodně a o tom, kdo získá bod navíc, rozhodnou nájezdy, které po rychlé úpravě ledu budou následovat.
Je to tak, o vítězi tohoto utkání tak budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:20
Poslední minuta prodloužení, to se již bude zřejmě pouze dohrávat, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
64:00
Finové se ale ubránili a sami nahazují do útočné třetiny.
63:30
Antonietti zaváží puk do třetiny Finska.
62:40
Až nyní se podařilo Švýcarům vymanit z tlaku soupeře, Kukan vyváží puk, jsou z toho dvě dobré střely, ta Kunzleho již končí v náruči Korpisala, vhazování po jeho pravici.
62:18
Leino střílí z levé strany, ale lehkou střelu chytá Nyffeler do své lapačky, vhazování po jeho pravici.
61:50
Ale stále se Finové drží ve třetině soupeře, Granlund se dostává ke střele z pravé strany, ale Nyffeler vyráží.
61:10
Navíc celou tu dobu hráli Finové pouze proti třem, až nyní naskakuje ve třetí třetině vyloučený Bertschy.
60:36
Hra ve čtyřech svědčí Finům, mají nyní více prostoru na kombinace ve třetině Švýcarska.
60:10
První střelu v prodloužení si připisují Finové, Nyffeler vyráží.
60:01
Začalo prodloužení.
Po šedesáti minutách se nerozhodlo, bude tedy následovat pětiminutové prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:48
Závar před Nyffelerem, ten chvíli netušil, kde je puk, který na něho vyslal od modré Teravainen a poté ho doslova zasypal hrozen hráčů v modrém, puk však brankovou čáru nepřekročil.
59:30
Švýcaři vyhazují puk ven ze třetiny.
59:01
Na trestnou lavici putuje Bertschy, Finové mohou strhnout vedení na svou stranu!
58:28
MARKUS GRANLUND se prosazuje okamžitě po buly, kterou vyhrál Barkov, puk se dostává Armiovi, která se snaží střílet, ale přes hokejky bránících hráčů se nakonec puk dostává na pravou stranu právě ke Granlundovi, který zakončuje v pokleku! Asistence: Joel Armia.
58:15
Další zákrok Nyffelera, ten chytá a pozor, Finové zkouší hru bez brankáře, Korpisalo na střídačce, šest Finů na ledě. vhazování před Nyffelerem!
57:45
Šýcaři vyváží puk až do třetiny Finů, ale nijak je nenapadají, v podstatě šlo pouze o čas na vystřídání.
56:55
Finové opět před Nyffelerem, z levé strany střílí Armia, gólman připravený a chytá.
56:07
Finové se tlačí do zakončení, střela Vainia z levé strany, Nyffeler vyráží.
54:15
Čeká nás dramatická koncovka, Finsko prohrává již pouze o gól.
53:05
Finům se povedlo protlačit puk za záda výborně chytajícího Nyffelera, když se puk přes nohy bránícího Bertaggii dostává až k na pravé straně volnému TEUVO TERAVAINENOVI, který již neměl problém se zakončením do odkryté části branky. Asistence: Miikka Salomaki, Rasmus Ristolainen.
52:32
Finové od úvodních okamžiků nastěhováni před Nyffelerem.
51:49
Nakonec je z toho osobní trest pro Siebera dva + deset minut a do konce utkání a na trestnou lavici jde také finský hráč Nykopp a ještě někdo ze Švýcarů, Finsko hraje přesilovou hru.
51:49
Čekáme na konečný verdikt rozhodčích, jaký trest bude Sieberovi udělen.
51:49
Tvrdý faul na modré čáře Švýcarska, na trestnou laivici putuje Lukas Sieber, která tvrdě loktem srazil na zem Ville Pokku, který má krvavý šrám v obličeji a je ošetřován na střídačce.
51:31
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je z toho branka! Švýcarsko využívá přesilovou hru, když střílel od modré Bertschy, jeho střelu dokázal ještě Korpisalo vyrazit, ale na dorážku DARIA SIMIONEHO z brankoviště byl již krátký. Asistence: Christoph Bertschy, Sandro Zangger.
51:20
Až nyní se mladíkům Švýcarksa podařilo usadit ve třetině soupeře.
50:50
Švýcarům se nedaří usadit v pásmu soupeře, ale to jim zřejmě nevadí, vedou a důležité je zastavit tlak Finska.
50:13
Finové vyhazují puk ven ze třetiny.
49:50
Tlak Finska se otupí, Armia odchází na trestnou lavici za podražení.
49:20
Nyní se konečně první pětka Finska prosazuje, kombinuje ve třetině soupeře.
48:58
Švýcaři nyní velice dobře napadají rozehrávku soupeře, Finové těžko prostupují přes střední pásmo.
48:20
Finové rozehrávají od vlastní branky, ale jejich rozehrávka je nepřesná.
48:05
Neskutečné, tři Švýcaři si nyní počkali na Granlunda na vlastní modré a srazili ho všichni najednou! Granlund jen bezmocně kroutí hlavou.
47:25
Granlund se také dostává do zakončení, ale je tísněn a střela z levé strany postrádá potřebné parametry.
46:40
Ristolainen střílí z mezikruží, do střely se mu však vložil jeden z obránců a puk míří mimo!
46:21
Nyffeler nyní drží puk ve své lapačce po střele Armii, puk by však i tak šel mimo. Bylo ale již třeba přerušit hru a trochu zastavit sílící tlak soupeře.
45:35
Další střela Finska, z pravé strany od modré pálil Hannikainen, ale mimo.
45:03
Neuenschwander nyní v dobrém obranném zákroku, Finsko opět dostává svého soupeře pod tlak!
44:20
Nahození puku do třetiny Švýcarska, Finové dobruslují puk a usazují se před Nyffelerem.
43:38
Střílí Armia z pravé strany, Nyffeler vyráží, do zakončení se dostává Barkov, ale gólman Švýcarska je pozorný a chytá.
43:22
Ofsajd Finska při přechodu do třetiny. Vhazování ve středním pásmu.
42:40
Puk opouští třetinu Švýcarska, nakonec je z toho šance Neuenschwandera, který se natlačil před bránícího Riikolu, ale z pravé strany již nedokázal zakončit.
42:00
Finové nyní budou muset ještě více "přidat plyn", ale soupeř se třetí brankou dostal do větší pohody.
41:10
Ale pozor, Finové chybují v rozehrávce, puk na jejich modré získává ALESSIO BERTAGGIA, který si nabruslil více na levou stranu a z levého kruhu pro vhazování prostřeluje Korpisala! Asistence: bez asistence.
40:50
Finsko vstupuje opět velice dravě do třetí dvacetiminutovky, zatím bez střelecké příležitosti.
40:16
A vzápětí další, vhazovat se bude opět před Nyffelerem.
40:10
Zakázané uvolnění Švýcarska.
40:01
Oba týmy již nastupují na led, třetí třetina za okamžik začne.
O převaze týmu Finska svědčí i statistika počtu střel - 50 : 23! Podobnou převahu mají mladíci Finska i v gólových šancích - 36 : 15. Švýcarsko čeká tvrdá práce ve třetí třetině.
Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 10:15 hodin.
Tlak Finska byl korunován dvěma brankami, kterými dokázali vyrovnat stav utkání na současných 2:2. Nejprve se ve 26. minutě prosadil při přesilové hře Granlund a za pět minut vyrovnal další přesnou střelou Teravainen. Švýcaři se nezmohli na odpověď, proto oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu.
Do druhé třetiny vtrhli finští mladíci s větším nasazením i pohybem a dokázali své protivníky zatlačit do jejich pásma, což mělo za následek více faulů na straně Švýcarska, tím pádem více vyloučení a více útočných manévrů před Nyffelerem.
40:00
39:32
Švýcarům patří poslední vteřiny třetiny, tlačí se do zakončení, ale Finsko jejich útoky zvládá.
39:00
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:24
Finové v plném počtu a navíc Hannikainen se hned zapojuje do hry, je z toho samostatný únik, ale Nyffeler finského hráče dokázal vychytat!
38:00
Martschini střílí z levé strany, puk prolétl těsně kolem finské branky, tam ale nebyl nikdo, kdo by ho mohl tečovat.
37:45
Bertschy střílí z pravé strany, ale Korpisalo jeho střelu viděl a chytá.
37:35
A znovu, Švýcarům se přesilová hra nedaří.
37:19
Další vyhození puku, Finové se brání zatím úspěšně.
37:08
Kukan neudržel puk na modré, hra se stěhuje do středního pásma.
36:58
Finové vyhazují puk ze třetiny.
36:36
Korpisalo chytá střelu Kukana od modré. Vhazování po jeho pravici.
36:24
Další přerušená hra a další vyloučení, tentokrát na druhé straně, Hannikainen odchází na trestnou lavici, přesilovou hru si zahrají i Švýcaři.
35:38
Švýcaři v plném počtu.
35:29
Ztečovaná střela Granlunda z pravé strany od modré. Z této přesilové hry, zdá se, Finové nic nevytěží.
35:10
Švýcaři ale opět vyhazují.
34:55
Puk se ocitá až za Korpisalem, Finové střídají a budou se pokoušet o další protiútok.
33:50
Švýcaři se osvobozují, navíc tam byl nepříjemně atakován Cedric Hachler, který se těžce zvedá z ledu po ataku Maatyho.
33:38
Znovu se vylučuje a opět to bude hráč Švýcarska, na trestnou lavici již usedá Guerra za hákování.
33:00
Až nyní se unavená pětice Švýcarů osvobozuje a prchá na střídačku, na led naskakuje druhá pětka.
32:40
Ovšem u puku stále Finsko, Švýcarsko pod drtivým tlakem.
32:15
Vainio se snaží střílet od modré, puk nakonec končí za bránou soupeře.
32:00
Další útok se žene do třetiny Švýcarska.
31:30
Finové nyní opět svírají soupeře, druhá třetina je zatím jasně v jejich moci.
31:05
Gól však, dle rozhodnutí sudích, padl již v první vteřině přesilové hry pět na čtyři, proto se nyní hraje již v pěti.
30:59
Ovšem nakonec se právě TEUVO TERAVAINEN prosazuje, když si tentokrát sjel od modré čáry až mezi kruhy pro vhazování a střelou zápěstím překonává Nyffelera! Finové využívají přesilovou hru pět na tři. Asistence: Aleksander Barkov, Miikka Salomaki.
30:14
Teravainen pálí z pravé strany, Nyffeler vyráží.
29:52
Muller je tím vyloučeným hráčem, Finsko bude hrát více než půl minuty přesilovou hru pět na tři!
29:33
Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici půjde někdo ze Švýcarů, Finové hrají v šesti.
29:10
Střela Armia končí v náruči Nyffelera, Finové jsou nastěhováni ve třetině soupeře.
28:59
Christoph Bertschy hákuje a je vyloučen na dvě minuty.
28:23
Vhazování po pravici Nyffelera. Puk opouští pásmo.
28:00
Další souboj v rohu třetiny Švýcarska, nakonec je z toho zakončení Joela Armii, který se tlačí k levé tyči, ale tam byl již připravený Nyffeler.
27:25
Švýcaři vyváží puk ven ze třetiny, ten se tam ale okamžitě vrací, Finové udávají tempo hry.
27:14
Nakonec hru přerušuje posunutá branka Švýcarů, nyní ale Finové svírají svého soupeře!
26:45
Puk opět ve třetině Švýcarů, Nykopp svádí souboj v pravém rohu.
25:49
Na druhé straně skvělá šance Švýcarů, Andrighetto dostal výbornou přihrávku z pravé strany od svého spoluhráče, ale nepodařilo se mu překonat již sedícího Korpisala!
25:21
Nyní to již MARKUSI GRANLUNDOVI vyšlo, překnou přízemní střelou od modré se prezentoval Vainio, puk však do branky tečoval právě Granlund z pravé strany, na to byl Nyffeler již krátký. Asistence: Juuso Vainio, Miikka Salomaki.
24:45
Na ledě elitní lajny, Finové nahazují do pásma.
24:30
Finové se tlačí do útoku, daří se jim usadit ve třetině, ale nakonec se Pokkovi nepodařilo udržet puk na modré.
24:13
Finsko v plném počtu.
23:43
Richard se pokusil překvapit Korpisala z bezprostřední blízkosti z pravé strany, puk ale vystřeluje obránce ven ze třetiny.
23:20
Až nyní se Švýcarsko usazuje před Korpisalem.
23:00
Finové výborně brání, soupeře se zatím nedostal ani ke střele.
22:35
Finsko se osvobzuje vyhozením puku ze třetiny a navíc je odpískán ofsajd Švýcarů při přechodu do útočné třetiny, vhazování ve středním pásmu.
22:13
Bude se vylučovat, za faul na Andrighetta, který se tlačil před Korpisalem do zakončení, odchází na trestnou lavici Armia, Švýcarsko bude hrát přesilovou hru.
21:50
Až nyní se Švýcaři dostávají do útočné třetiny.
21:19
Armia střílí okamžitě po přechodu modré čáry zpoza obránce, Nyffelere vyráží pravým betonem.
21:00
Hraje se stále ve třetině Švýcarska.
20:40
Ale Švýcarsko přečkalo oslabení bez úhony, puk v lapačce Nyffelere po střele Granlunda z pravého kruhu pro vhazování.
20:20
Finsko pokračuje v přesilové hře.
20:01
Oba týmy jsou na hrací ploše, druhá třetina začne za malý okamžik.
Finsku nepomohl ani oddechový čas, který si kouč Harri Rindell vzal po obdržené druhé brance.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 9:25 hodin.
Švýcaři se naopak prezentovali v první třetině výborným výkonem, kdy vycházeli zejména s pevné defenzivy, která eliminovala jakékoliv pokusy soupeře. Navíc se mladíci ze země helvétského kříže dokázali smai dvakrát prosadit, a to ve 14. minutě, kdy se trefil Marschini a minutu poté se prosadil také Andrighetto, který tak stanovil konečné skóre první třetiny.
Finové se v první třetině nedokázali dostat do pořádné šance a jedinou dobrou šanci si vytvořili až při přesilové hře, a to v samém závěru třetiny, kdy se před Nyffelera natlačil Granlund, ale ani on branku nedal.
Skončila první třetina, ve které jsme viděli opravdu pěkný, rychlý a kombinační hokej. Asi již není překvapením, že lepším týmem bylo Švýcarsko, které o své síle přesvědčuje již řadu let a i na letošním mistrovství bude patřit mezi nejlepší týmy!
20:00
19:51
Ještě šance Granlunda, který najíždí před Nyffelera z pravé strany, ale ani střelou zblízka nepřekonává švýcarského gólmana.
19:28
Armia sjíždí s pukem z levé strany mezi kruhy, ale do zakončení se nedostává.
19:00
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:50
Finsko od úvodních vteřin před Nyffelerem.
18:40
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Robin Leone za podražení.
18:15
Do zakončení se nedostal další finský hráč, která prováhal správný okamžik střelby a o puk přišel.
17:38
Snaha o vysunutí Martschiniho neúspěšná, v opačném případě by šel mladý Švýcar sám na Korpisala!
17:00
Hra se střehuje před Nyffelera, ale Švýcarsko stále výborně brání, mladí hokejisté Finska se nedokáží prosadit do dobré střelecké pozice.
16:32
Střídání na obou stranách, na ledě čtvrté pětky. Vhazování ve středním pásmu.
16:05
Hraje se nahoru-dolů, pěkný hokej.
15:45
Puk ale opouští třetinu.
15:30
Nepřesná rozehrávka Švýcarska, puk se stěhuje před Nyffelera.
15:00
Je za náma zajímavá dvoumitovka, během které Švýcaři dvakrát "sekli" do ambicí Finska, které se nyní musí vyrovnat s dvoubrankovým náskokem svého dnešního soupeře.
14:02
Finský kouč si bere oddechový čas.
14:02
A vzápětí druhá branka Švýcarska! Finsko nyní dvakrát propadlo v obraně, Tanner Richard nikým neatakován naservíroval puk z pravé strany před bránu, kde, také nikým neatakován, čekal SVEN ANDRIGHETTO, který pohodlně zasunul puk za záda Korpisala. Asistence: Mike Kunzle, Tanner Richard.
13:01
Švýcarsko jde do vedení! Výborná kombinace Kukana s LINO MARTSCHINIM, který doráží za záda Korpisala přihrávku Kukana, v závaru před gólmanem se nejlépe zorientoval a dává první branku utkání. Asistence: Dario Simion, Dean Kukan.
12:42
Artturi Lehkonen výborně střílí z mezikruží do protipohybu Nyfferera, ten se musí hodně natahovat, fantastický zákrok!
12:14
Švýcarsko se nyní nedostává do zakončení, soupeře odebírá puky již při přechodu přes modrou čáru.
11:40
Lehká střela z levé strany Jarvelainena, Nyffeler vyráží.
11:22
Vhazování ve středním pásmu, opět u puku Finové.
11:02
Finové získávají puk po buly, nakonec je z toho sražená střela do ochranné sítě.
10:52
Puk v lapačce Korpisala, vhazování ve třetině Finska, předtím ale komerční přestávka.
10:34
Puk ve třetině Švýcarska, ale obránci dokáží vytěsnit finské střelce k mantinelům, ti to mají hodně těžké.
10:05
Hraje se dlouho bez přerušení, sledujeme výtečný hokej!
09:35
Nyní se ale zdá, že Finové opticky vyrovnávají hru, nicméně stále se nemohou dostat k řádnému zakončení, Švýcaři dobře brání.
09:18
Neuenschwander si připravoval pozici ke střele na pravé straně ve třetině Finska, ale puk mu vypíchl bránící hráč.
08:35
Druhá pětka Finska na ledě, ale ani ona si nedokáže vypracovat střeleckou příležitost.
07:40
Nepřesná kombinace, puk má soupeř.
07:11
Nyní ale Balmelli propadá v útočném pásmu, Finsko jde do protiútoku.
06:49
Ale Balmelli vyhzauje puk do středního pásma.
06:27
Finové zaváží puk do třetiny soupeře.
06:10
Nepřesná rozehrávka Švýcarska, zakázané uvolnění, vhazování před Nyffelerem.
05:54
Poměr střel - 8:0 pro Švýcarsko.
05:16
Švýcaři v úvodu utkání lépe bruslí, přehrávají svého soupeře, ten se nyní osvobozuje jen za cenu vyhození puku ven ze třetiny.
05:00
Vhazování před Korpisalem, Finsko vyhrává buly.
04:37
Ale Švýcaři vytěsňují soupeře pryč ze třetiny.
04:20
Nyní i Finsko ve třetině soupeře.
03:50
Švýcarsko ale udává tempo hry v úvodu utkání, což je pochopitelné, vzhledem k odehrané přesilové hře.
03:17
Šest střel vypálili hokejisté Švýcarska při přesilové hře, ani jedna však neskončila za zády Korpisala.
02:55
Finsko v plném počtu, vyloučený Barkov skáče na led.
02:40
Až nyní unavená finská bránící čtveřice může vystřídat, Finsko vyhazuje puk ze třetiny.
02:20
Kukan střílí z mezikruží, puk je vša tečován obráncem mimo bránu, Korpisalo v ohni střel.
01:25
Švýcarsko nastěhováno před Korpisalem.
00:55
První vyloučení v utkání, Barkov oslabuje finský výběr, odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
00:40
Švýcarsko za vlastní bránou, střídání, na led přichází druhá pětka.
00:10
Úvodní buly pro Švýcarsko.
00:01
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas s mírným zpožděním za pár okamžiků začne.
Utkání začne každým okamžikem.

Finsko: Korpisalo (Laurikainen) - Maatta, Ristolainen, Granlund, Jarvelainen, Salomaki - Lindbohm, Pokka, Armia, Barkov, Teravainen - Riikola, Vainio, Hannikainen, Leino, Lehkonen - Auvinen, Nykopp, Salminen, Lamberg

Švýcarsko: Nyffeler (Boltsahauser) - Hachler, Kukan, Richard, Kunzle, Andrighetto - Guerra, Antonietti, Leone, Neuenschwander, Sieber - Muller, Marti, Bertaggia, Bertschy, Zangger - Baltisberger, Martschini, Ness, Simion, Balmelli

Rozhodčí: Kulakov (RUS), Smith (CAN) - Sivov (RUS), Staňo (SVK).
Finští hokejisté na úvod šampionátu přejeli výsledkem 5:1 Lotyše, avšak po prohře o dvě branky proti českému výběru nemají vůbec nic jistého. Právě mezi trojicí Česko, Švýcarsko a Finsko se rozhodne o případných čtvrtfinalistech.
Švýcaři ve svých dvou zápasech na turnaji jednou zvítězili a to nad Lotyšskem poměrem 7:2. V dalším utkání statně vzdorovali Tre Kronor, kdy dokonce dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit pouze s porážkou po nájezdech. Ve skupině jsou zatím na druhé pozici a v souboji s Finskem budou potřebovat zvítězit.
Příjemné nedělní ráno! Předposlední zápasy v základních skupinách dnes napoví o rozložení postupových sil. Velice důležitý zápase mezi sebou sehrají Švýcaři s Finskem a bude se hrát s největší pravděpodobností o postup do čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.