To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
Branky Švédska ve třetí třetině dali dva hráči, a to v 50. a v 52. minutě levé křídlo třetí formace Arvidsson a v 60. minutě pečetil vítězství pátou brankou Wennberg.
Dnešní utkání je u konce, favorit utkání nakonec potvrdil svou roli, zejména ve třetí třetině, kdy se sice až tolik do zakončení nedostával, jako v předchozích dvou třetinách, o to více byl ale úspěšnější, když třemi brankami rozhodl o svém celkovém vítězství 5:1.
60:00
59:45
Utkání se již dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
59:14
Švédsko právě vstřelilo branku!

ALEXANDER WENNBERG si naburslil s pukem do třetiny Lotyšů, z pravé strany se dostal až mezi kruhy pro vhazování a přesnou střelou zápěstím překonává Punnenovse. Asistence: bez asistence.
59:00
Začíná poslední minuta tohoto utkání.
58:30
Ale Lundström nemusí zasahovat proti jediné střele soupeře, Švédsko výborně brání.
57:45
Lotyšsko nastěhováno před Lundströmem.
56:31
Vyloučený Kurmis naskakuje na led, Lotyšsko hraje v plném počtu.
55:50
Nepřesná střela Djoose od modré, puk opouští třetinu Lotyšska.
55:10
Další "kolotoč" ve třetině Lotyšska, ale puk se ocitá za modrou, rozhodčí stěhují hru do středního pásma.
54:31
Edgars Kurmis jde na trestnou lavici za podražení, Švédsko si zahraje další přesilovou hru.
53:58
Nepřesnost v rozehrávce Švédska, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Lundströma.
52:45
Nyní se Lotyšsko dostává do třetiny soupeře, ale po nepřesné střele od modré se k puku dostávají opět hokejisté Švédska.
52:28
Další velká šance Švédska, Rakell. střílí z pravé strany z blízkosti Lotyšské brány, ale Punnenovs akrobaticky zachraňuje.
51:52

Definitivní klid do vlastních řad dává čtvrtou brankou Švédska VIKTOR ARVIDSSON, který se prosazuje střelou od modré. Punnenovs měl zakrytý výhled. Asistence: Christian Djoos, Filip Forsberg.
51:40
Švédsko od úvodních vteřin nastěhováno ve třetině soupeře.
51:01
Kulda opět fauluje, tentokrát však dostává osobní desetiminutový trest.
50:24
Ale už i Rask se vrací na led, hraje se v plném počtu.
49:45
Lotyšsko je v plném počtu a má více než půl minuty výhodu přesilové hry, než se vrátí vyloučený Rask.
49:24

Nyní to již vyšlo, VIKTOR ARVIDSSON si nabruslil s pukem na holi z levé strany do mezikruží a přesnou střelou zápěstím do protipohybu "vymetl" růžek Lotyšské brány! Asistence: Filip Forsberg, Rickard Rakell.
48:32
Karlsson se dostává do samostaného úniku, zakončuje, ale fantastický zákrok Punnenovse, který lapačkou vytěsňuje puk mimo bránu!
48:24
Rask však fauluje za bránou Lotyšska, je vyloučen na dvě minuty, bude se hrát ve čtyřech.
48:16
Výborný zákrok Punnenovse proti střele jednoho ze Švédů.
47:39
Kulda však vzápětí oslabuje svůj tým, Lotyšsko se bude bránit ve čtyřech.
47:31
Blugers se dostává ke střele, ale v poslední chvíli je zablokován jedním ze soupeřů, puk skrývá pod svou lapačkou Lundström.
47:10
Hra je nyní poměrně vyrovnaná, Lotyšům se daří konečně bruslit se svým soupeřem.
46:49
Oba vyloučení hráči jsou již na ledě, hraje se v plném počtu na obou stranách.
46:21
Rask se dostal dvakrát z levé strany do zakončení, nejprve jen čepelí holí posunul puk směrem do brány, ale Punnenovs byl pohotový, pak se dostal ještě k dorážce, ale i tu dokázal gólman vytěsnit!
46:00
Dokonce se i při hře čtyři na čtyři dostanou lotyšští hráči před Lundströma, což se jim v dosavadním průběhu zápasu nedařilo.
45:30
Lotyšský kouč Leonids Tambijevs si bere oddechový čas. Jeho tým, i přes drtivý tlak soupeře, drží necelou čtvrthodinu před koncem třetí třetiny stále nadějný stav.
44:49
Lotyš Bukarts i Švéd Djuse odcházejí na trestnou lavici, každý dostává dvouminutový trest, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
44:40
Kurmis byl důrazný v souboji v levém rohu ve třetině Švédska a vybojoval puk.
44:10
Al ztrácí i Nilsson při přechodu do třetiny soupeře.
43:20
Jevpalovs spěchá za pukem do třetiny soupeře, ale tam v rohu puk ztrácí.
42:56
Zakázané uvolnění Lotyšska, vhazování před Punnenovsem.
42:23
Ofsajd Švédů, Arvidsson byl již s pukem za modrou.
42:15
Lotyši se osvobozují vyhozením puku do středního pásma.
41:39
Ale nyní je již vše při "starém pořádku" - Švédsko nastěhováno ve třetině soupeře.
40:50
V úvodu třetí třetiny se opět Lotyšsku lépe "dýchá".
40:01
O drtivé převaze Švédska svědčí i statistika počtu střel po dvou třetinách - 30:10!

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 14:47 hodin.
Lotyšsku se povedlo z ojedinělé akce, navíc při dvojnásobné početní výhodě, vyrovnat, když se ve 24. minutě trefil Blugers. To však bylo z jejich strany vše. Švédsko si opět vytvořilo neskutečné množství šancí, které však nevedly k další brance, až na střelu Collberga ze 37. minuty, která znamenala zatím rozdílovou branku.
Skončila druhá třetina, ve které se jen zvětšil rozdíl mezi oběm mužstvy. V první třetině se chvílemi dostávali Lotyši do hry, ve druhé se však převážně pouze bránili. Švédsko si dělá na ledě doslova co chce. Jen neschopnost střelců a dobrý Punnenovsem v bráně soupeře může za to, že Švédsko vede "pouze" o gól.
40:00
39:43
Další střela z levé strany, kterou zblokoval Augstkalns do ochranné sítě.
39:20
Puk se ale rychle vrací před Punnenovse.
38:50
Molin veze puk až na modrou do brány Lotyšů, nikdo mu není schopný vzít puk. Nakonec se Lotyši osvobozují.
38:15
Další útočné snahy Švédska, Lotyši nestíhají.
38:00
Začíná poslední dvouminutovka druhé třetiny.
37:20
Nyní se před Lundströma snaží natlačit i Lotyši, těm ale schází dostatečný důraz v soubojích s urostlými Švédy.
36:19

Další střela se již povedla, z mezikruží po vyhraném vhazování v pravém kruhu střílí SEBASTIAN COLLBERG přesně k levé tyči , Punnenovs byl na tuto skvělou střelu již krátký. Asistence: Emil Molin.
36:10
Každá střela od modré je nebezpečná pro Punnenovse, kterému neustále někdo ze Švédů stíní a brání ve výhledu, stejně jako nyní, kdy pálil Forsberg.
35:44
Poměr střel je drtivě ve prospěch Švédska - 25:6!
35:34
Lipsbergs odchází za hákování na dvě minuty, budeme sledovat další velký tlak Švédska, které bude mít výhodu přesilové hry.
35:20
Signalizované vyloučení u Lotyšska, Švédi hrají v šesti.
34:50
Puk ve třetině Švédska, Lundström po dlouhé době musí zasahovat.
34:10
Lotyši se snaží napadat soupeře v rozehrávce.
33:29
Lotyšsko v plném počtu.
33:05
Djoos nedůsledný při práci s kotoučem na modré, Lotyši vypíchli a na pár okamžiků se osvobozují.
32:20
A znovu, Švédi se tlačí před Punnenovse až příliš, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
32:03
Obrovský závar před Punnenovsem, již se zdálo, že jeden ze Švédů bude střílet do odkryté brány z mezirkuží, ale rozhodčí přerušují hru pro postavení hráče v brankovišti.
31:29
Rozhodčí opět vylučují, na trestnou lavici putuje Kristaps Nimanis.
31:15
Další závar před Punnenovsem.
30:25
Půlhodina hry za námi, stav je sice stále vyrovnaný, je ale pouze otázkou času, kdy se Švédsku podaří vstřelit rozdílový gól. Jsou jednoznačně lepší.
29:34
Collberg se dostal za obranu soupeře, natlačil se před Punnenovse, ale jeho blafák do pravé strany nebyl vůbec povedený.
29:15
Neskutečný kolotoč, Lotyši jsou všude později!
28:50
Lotyši se nedokáží vymanit ze třetiny, Punnenovs již drží puk ve své výstroji po střele z pravé strany, aby si mohli jeho spoluhráči odpočinout a vystřídat.
28:15
Oba týmy jsou již v plném počtu.
27:38
Série nebezpečných střel míří na Punnenovse, ten zatím odolává, ale to je ohromný tlak Švédů!
26:55
Hra ve čtyřech svědčí Švédům, ti jsou opět před Punnenovsem.
26:09
To již neplatí, Siksna odchází na trestnou lavici a přesilovka Lotyšska končí.
26:00
Ale Švédsko je nastěhováno před Punnenovsem, místo toho, aby to bylo obráceně. Přesilovou hru hrají Lotyši.
25:43
A bude se opět vylučovat, Rickard Rakell, který před pár vteřinami naskočil z trestné lavicie jde opět odpykávat dvouminutový trest!
25:25
Švédsko v plném počtu.
25:23
Ozolinš se nebál, pronikl do třetiny po levé straně a zhruba metr za modrou střílí, Lundström pozorný.
25:15
Ale soupeř si ve hře ve čtyřech neobyčejně věří.
24:40
Lotyši pokračují v přesilové hře, tentokrát již "pouze" v pěti proti čtyřem.
23:54
Lotyšsko právě vstřelilo branku!

A nakonec je z toho vyrovnání! TEODORS BLUGERS několikrát zamíchal s kotoučem zády k brance v pravém kruhu pro vhazování a nakonec střílí, překvapil i Lundströma a vyrovnává! Asistence: Edgars Siksna.
23:40
Švédi vyhazují ze třetiny, ale puk je již opět před jejich brankou.
23:25
A pozor, další faul Švédů, Rakell byl nyní až příliš agresivní při průniku do třetiny soupeře fauloval, to bude přesilová hra pět na tři pro Lotyšsko, velká příležitost na vyrovnání!
23:00
Ale Lotyši se opět nedokáží usadit ve třetině soupeře.
22:32
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Linus Arnesson.
22:10
Švédi jsou stále nastěhováni ve třetině Lotyšska.
21:55
Forsberg střílí nepříjemně z pravé strany od modré, střela zápěstím však končí přímo v dobře postaveném Punnenovsovi.
21:20
Vúvodu třetiny se opticky může jevit hra obou týmů vyrovnaná, ale ke střele se Lotyšsko vůbec nedostává, narozdíl do svého soupeře.
20:50
20:27
Lotyši vstupují do druhé třetiny v oslabení.
20:01
Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 13:59 hodin.
Ač byl tlak Švédů místy drtivý, nakonec z toho byla "jen" jedna branka v síti Punnenovse, která navíc padla až v samém závěru, devětačtyřicet vteřin před koncem třetiny, kdy se při hře čtyři na tři prosadil Molin.
Skončila první třetina dnešního utkání, ve které se ukázala síla Švédska zejména v úvodu a v závěru první dvacetiminutovky. Lotyši se sice snažili, ale i při přesilových hrách nedokázali zatlačit soupeře do jeho pásma.
20:00
19:35
Nyní se již hraje ve čtyřech na obou stranách, ale tlak Švédů je obrovský.
19:11

A bylo jen otázkou času, kdy se prosadí některý ze Švédů, nakonec se po přihrávce Collberga z levé strany prosazuje u pravé tyče klečící EMIL MOLIN. Asistence: Elias Lindhölm, Sebastian Collberg.
18:59
Kritický stav před Punnenovsem, Lotyši se pouze ve třech brání.
18:51
A pozor, zároveň je vyloučen i Blugers, to znamená, že Lotyšsko bude hrát ve třech!
18:51
A přesilová hra Lotyšů končí, na trestnou lavici za sekání odchází Siksnis.
18:50
Neuvěřitelně sebevědomý výkon Švédů při vlastním oslabení!
18:29
Ale zatím to není na ledě znát, Švédové jsou nastěhováni před Punnenovsem!
18:00
Začínají poslední dvě minuty první třetiny, Lotyši hrají přesilovou hru.
17:43
Faul na Nimanise, na trestnou lavici odchází kapitán Švédského výběru, William Karlsson.
17:32
Nick Sörensen zkouší pozornost Punnenovse střelou z mezirkuží, gólman Lotyšska pozorný.
17:05
Švédi vyhrávají vhazování.
16:50
Na ledě již Raskova formace, ale rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude před Lundströmem.
16:00
Naskakují elitní lajny obou mužstev a na hře je to hned znát, první pětka Švédů okamžitě vytváří tlak.
15:30
Na ledě čtvrté formace.
15:05
Vhazování před Punnenovsem. K puku se dostávají Lotyši.
14:50
Ale ani Švédům se v této části třetiny nedaří přebruslit svého soupeře.
14:20
Rozehrávka Lotyšska je zatím trochu chaotická.
13:55
Všechny akce však končí pouze v rozích.
13:32
Po delší době se puk stěhuje před branku Švédska.
13:08
Lotyšsko v plném počtu. Na konci přesilové hry však zasypali Švédi Punnenovse sérií nepříjemných střel, ten je zatím ale pozorný.
12:40
Zbývá něco kolem půl minuty do návratu Augstkalnse.
12:15
Molinovi však utíká puk za modrou čáru, Lotyši se osvobozují.
12:05
Znovu jsou Švédi nastěhováni ve třetině soupeře.
11:37
Velký tlak Švédů ještě zesílil při přesilové hře, Punnenovs však zatím stíhá chytat všechny střely soupeře.
11:08
Další vyloučení, tentokrát jde na trestnou lavici Lotyš Augstkalns.
11:00
Série nebezpečných situací před Punnenovsem nakonec řeší jeden z Lotyšů odpálením puku ven ze třetiny. To byl tlak!
10:32
Na ledě to vypadá, jako by Švédsko hrálo přesilovou hru.
09:54
Statistika střel zatím nevypadá úplně nejhůř, z pohledu outsidera dnešního utkání, týmu Lotyšska - 8 : 10.
09:34
Nimanis si již nevěděl ve středním pásmu rady, tak alespoň nastřelil do třetiny, puk končí v ochranné síti, vhazování před Lundströmem.
09:15
Až nyní mohou Lotyši v klidu vystřídat.
08:58
Švédsko nastěhováno ve třetině soupeře.
08:05
Emil Molin střílí na závěr oslabení na Punnenovse od modré čáry, ten střelu z levé strany chytá.
08:03
07:56
Přesilovou hru hrají Lotyši, ale soupeř ohrozil jejich gólmana mnohem častěji.
07:20
A dokonce se Raskovi podařilo vystihnout přihrávku, postupoval ve dvojici na gólmana sopueře, ale nakonec se do zakončení nedostal.
06:30
Švédský tým vyhazuje puk ven ze třetiny.
06:03
Sebastian Collberg je vyloučen na dvě minuty, Lotyšsko bude mít výhodu přesilové hry.
05:55
Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde někdo ze Švédů.
05:00
Lotyši čekají na svého soupeře ve středním pásmu, Švédi mají zatím problémy s přechodem do třetiny soupeře.
04:23
Švédsko začíná hrát svůj tradiční hokej, Lotyši se pouze brání.
03:42
Nakonec střílí Lindhölm, ale gólman Lotyšů chytá.
03:27
Švédsko nyní nastěhováno před Punnenovsem.
02:55
A první zákrok registrujeme i u gólmana Lotyšska.
02:03
Tvrdý a přesný bodyček Nilssona na jednoho z Lotyšů, ten se ale rychle zvedá z ledu.
01:45
Kurmis zkouší pozornost švédského gólmana střelou ještě před modrou čárou.
00:58
Na ledě druhé pětky obou týmů, ale Švédsko posílá do hry svou třetí formaci.
00:23
Utkání začíná lépe Lotyšsko, které již dvakárt ohrozilo Lundströma v brance Švédů.
00:01

Lotyšsko: Punnenovs (Miscuks) - Rosinskis, Lipsbergs, Kulda, Blugers, Jevpalovs - Siksna, Zvirbulis, Lipsbergs, Kuzmenkovs, Jelisejevs - Nimanis, Augstkalns, Bukarts, Ozolinš, Kurmis - Skuratovs, Siksnis, Ševčenko, Andersons, Rancevs

Švédsko: Lundström (Dansk) - Nilsson, Vikstrand, Forsberg, Karlsson, Sandberg - Djuse, Hagg, Collberg, Lindhölm, Molin - Djoos, Arnesson, Arvidsson, Rask, Rakell - Wennberg, Boyce Rotevall, de la Rose, Sörensen

Rozhodčí: Massy, Stricker - Dussureault, Raming.
Začátek dnešního utkání se nezadržitelně blíží, přesto začne dnešní utkání s mírným zpožděním.
Severské mužstvo spoléhá na talentovaného Vicotra Raska, který na ledě mnohdy hýří aktivitou. Další hrozbou pro lotyšskou obranu může být sebevědomý Sebastian Collberg.
Jak již bylo zmiňováno, Švédsko dvakrát vyhrálo. Nejprve přemohli v prvním zápase českou reprezentaci v poměru 4:1, o den později pak vyhráli nad Švýcary až v loterii zvané samostatné nájezdy - 3:2sn.

Lotyšsko má jiné problémy. Nejprve prohráli s Finskem vysoko 1:5, v souboji se Švýcarskem také nepochodily. Jejich soupeř totiž šlapal přesně jako švýcarské hodinky a pokořil Lotyše v poměru 7:2.
Švédové i přes lehké klopýtnutí vedou skupinu A, s pěti body se logicky řadí na první příčku. Lotyšská reprezentace se nachází až na páté, tedy sestupové pozici. Země z východu Evropy již inkasovala dvanáct branek, což je druhý nejvyšší počet obdržených branek na turnaji. Hůře už jsou na tom pouze Němci.
Čtvrtý hrací den v ruské Ufě nabídne mimo jiné souboj mezi Lotyšskem a Švédy. Utkání by mělo mít jasného favorita. Seveřané si budou chtít spravit chuť poté, co ztratili bod se Švýcary. Naopak Lotyši ještě na šampionátu nevyhráli a pokud chtějí setrvat v elitní skupině, musí uspět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.