To je ode mně pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosu na počtenou!

4. ČESKÁ REPUBLIKA - 2 z., 3 body, skóre 4:5

Střely na branku: 39-31
Trestné minuty: 4-10
Vyhraná vhazování: 44-30
Přesilové hry: 1/5-1/2

Branky a nahrávky: 31. Collberg (Vikstrand, Molin), 47. Djusse (Rakell), 65. Rask - 15. Antonietti (Martschini), 33. Kunzle (Martschini, Andrighetto). Rozhodčí: Gofman, Jablukov - George, Staňo.
Velice zajímavé utkání mezi Švédskem a Švýcarskem nakonec skončilo vítězstvím severské země po samostatných nájezdech 3:2. Nutno říci, že Švýcaři si za průběh utkání alespoň bodový zisk zasloužili, jelikož nebyli až tak horším celkem jako favorizovaní obhájci. Poprvé na letošním turnaji jsme mohli vidět samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Victor Rask.
Nejlepšími hráči dnešního utkání vyhlášeni Melvin Nyffeler a Filip Sandberg.
65:00
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jediným úspěšným exekutorem byl VICTOR RASK, který si tak připisuje rozhodující trefu a Švédům vystřeluje důležitý druhý bod z dnešního utkání!
A nedává, Lundstrom ucpal prostor mezi jeho betony!
Lino Martschini musí dát.
A Rask prostřeluje Nyffelera! Švýcaři budou muset dát!
Třetí sérii začne Victor Rask.
Ani on ale nebyl úspěšný.
Za Švýcary to zkusí Andreghetto.
Střelec vyrovnávací branky na 1:1 zkusil bekhendový blafák, Nyffeler opět vyráží.
Co Sebastian Collberg?
V brance Švédů se objevil náhradní brankář Lundstrom a pokus švýcarského kapitána se štěstím chytil.
Za Švýcary pojede první kapitán Chritopsh Bertschy.
Vikstrand zkusil kličku do forhendu, na Nyffelera si ale nepřišel.
Jako první pojedou Švédi, konkrétně Mikael Vikstrand.
Prodloužení branku nepřineslo, i když jsme viděli šance na obou stranách. Kapitáni obou celků, jak Forsberg, tak Bertschy, ale ve svých šancích neuspěli, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy, které rozhodnou, který z týmů si odnese bonusový bod za výhru.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Puk je sice v obranném pásmu Švýcarů, v moci ho ale má právě bránící se celek.
63:55
Andrighetto se kličkou uvolnil do střelecké pozici, jeho střela trefila Lassinanttiho do ramene.
63:20
Ofsajd Švédů.
63:00
Bertschy se dostal do velké šance, z úhlu ale Lasinanttiho nepropálil!
62:45
Švýcaři získali kotouč na své hokejky, následně uklidnili hru a budou se snažit rozjet další útok.
61:40
Forsberg se dostal do brejku, tváří tvář Nyffelerovi ale s bekhendovou kličkou neuspěl!
61:22
Švýcaři v ofsajdu.
60:50
Zajímavé nahození Hachlera nakonec k Lassinanttimu nedošlo.
60:01
Statistiky ve třetí třetině:

Střely na branku: 7-13 (celkem 37-28)
Trestné minuty: 0-0 (celkem 4-10)
Vyhraná vhazování: 11-12 (celkem 36-34)
Přesilové hry: 0/0-0/0 (celkem 1/5-1/2)
V třetí třetině padla jediná branka, když se ve 47. minutě po vyhraném vhazování prosadil Emil Djusse. Za chvilku tedy uvidíme prodloužení.
57:53
Lassinantti opět v pozoru, k puku se totiž dostal ve středním pásmu Neuenschwander, který poté dokázal i vyzkoušet pozornost švédského brankáře.
57:30
Švýcarský time-out.
57:30
Nyffeler kryje Karlssonovu střelu.
56:35
Andrighetto si vybruslil s kotoučem až před branku, kde jeho střelu z otočky musel reflexivně lapit Lassinantti.
55:40
Švýcaři se osvobozují vyhozením do středního pásma.
54:45
Střely Rakella i Djusseho likviduje Nyffeler.
54:03
Lindholm se dostal do slibného brejku, švýcarští obránci se ale stačili rychle vrátit a zmařit mu jeho šanci.
53:50
Lassinantti dlouho krotil kotouč ve své výstroji až ho nakonec raději poslal za svou branku.
53:27
52:40
Švédi se zdají z dosavadního průběhu hry a hlavně výsledku trochu nervózní.
51:51
Nyffeler je nyní slušně obstřelován, další tvrdou dělovku Arvidssona z mezikruží kryje na svém plastrónu.
51:40
Puk na švýcarské střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu Švýcarska.
51:11
Dlouho neviditelný Forsberg zkusil vystřelit, Nyffeler byl ale připraven.
50:34
Bertschyho pokus z úhlu kryje Lassinantti.
50:10
Vikstrand ani nadvakrát nedostal kotouč k Nyffelerově svatyni.
49:30
Sieber pouze nahazuje na Lassinanttiho a úprkem míří střídat, Švédi přitápějí pod kotlem.
48:45
V posledních momentech zápasu je hra obou týmů hodně rozháraná, nikomu se nedaří rozehrávka z vlastní třetiny.
47:30
V další obrovské šanci Boyce Rotevall, který z úhlu trefil pouze boční síť! Švédové ale zůstávají v tlaku.
47:15
Zakázané uvolnění Švédů.
46:40
V další šanci se objevil Boyce Rotevall, v záklonu ale vypálil pouze do Nyffelera.
46:14
Z ničeho nic Švédové srovnávají na 2:2. Po vyhraném vhazování zkusil vypálit EMIL DJUSSE, který za přispění jednoho z bránících hráčů vyrovnává! Asistence: Rickard Rakell.
46:11
Nyffeler uklidní hru pokrytím kotouče v lapačce.
45:40
Na druhé straně se do střely cpal Lindholm, Nyffeler je ale stále pozorný.
45:25
Simion se tlačil před Lassinanttiho, střelecký pokus švýcarského útočníka ale nebyl úspěšný.
44:17
Postavení mimo hru Švýcarů.
43:20
Wennbergova kličkovaná nakonec byla úspěšná, Švédi se usadili v útočném pásmu.
42:50
Lassinantti odráží svou vyrážečkou Kukonovu ránu.
42:18
Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:58
Ofsajd Švýcarů.
41:40
Nyffeler toho nyní moc neviděl, tak byl rád, že Vikstrandova střela mířila mimo jeho branku.
41:08
Další pokus z hokejky Bertaggii musí lapit Lassinantti.
40:30
Třetí třetinu začíná tvrdou ránou od modré Robin Leone.

Přesilové hry: 1/3-1/2 (celkem 1/5-1/2)
Druhá třetina nabídla další dvě branky, po jedné na obou stranách a obě v přesilovkách. Nejdříve v 31. minutě srovnal stav utkání Sebastian Collberg, o dvě minuty později se ale z dorážky prosadil Mike Kunzle, který tak vrátil svému celku vedení.
40:00
39:10
Krásná individuální akce Filipa Sandberga skončila střelou mimo tři tyče.
38:54
Zakázané uvolnění Švýcarů, hra se opět stěhuje před jejich branku.
38:08
I Švýcaři jsou již v pěti.
38:00
Kotouč opět v ochranné síti, vhazování před Nyffelerem.
37:37
Švédi hrají v plném počtu.
37:10
Po nahození od mantinelu se k dorážce hnali Neuenschwander se Sieberem, švédští obránci ale vše pohlídali.
36:35
Švédi mají opět problém s rozehrávkou.
36:08
Přesilovka Švýcarů ale netrvala moc dlouho, přesněji pouze 4 vteřiny, za držení je totiž vyloučen Cedric Hachler.
36:04
Švýcaři v plném počtu, začíná jejich minutu a půl dlouhá přesilovka.
35:37
Opět se bude vylučovat, tentokrát ale na švédské straně. Za podražení míří na trestnou lavici Viktor Arvidsson.
35:34
Nyffeler drží kotouč ve své lapačce.
35:20
Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu Švédska.
35:07
Vikstrandovo lehounké nahození od modré čáry končí v Nyffelerových chráničích.
34:25
Skvělou práci odvádí při oslabení Richard, který už zaslouženě míří na střídačku.
34:04
Snaha byla až příliš velká a za zbytečný zákrok jde na trestnou lavici pykat kapitán země Helvétského kříže Christoph Bertschy.
33:30
Švýcaři chytili další dech a nyní forčekují švédské beky, kteří si s touto situací neví moc rady.
32:10
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
I Švýcaři umí využít početní výhodu. Martshiniho nahození od modré skončilo sice na břevnu, nejrychleji se ale v předbrankovém prostoru zorientoval MIKE KUNZLE, který opět převrací skóre na švýcarskou stranu! Asistence: Lino Martschini a Sven Andrighetto.
31:45
Kukan mířil nad branku.
31:22
Andrighetto se tlačil do střely, byl ale podražen Tomem Nilssonem, Švýcaři si tak zahrají první přesilovku v dnešním zápase.
30:41
Puk se po několika přihrávkách dostal opět k SEBASTIANU COLLBERGOVI, který konečně propálil Nyffelera srovnává tak skóre na 1:1! Asistence: Mikael Vikstrand a Emil Molin.
30:30
Collbergova střela skončila na zadním plexiskle.
30:16
Švédi si zahrají další přesilovku, Tanner Richard zasáhl hokejkou do obličeje Wennberga.
29:55
Forsberg a jeho kličky nyní neměly úspěch, dopředu tak míří opět švýcarští hráči.
29:15
Icing se nepíská, Kukan tak může hrát.
28:50
Arvidssonův pokus odrazil Nyffeler.
28:25
Švýcaři točí se svými soupeři v jejich vlastním obranném pásmu.
27:33
27:20
Forsbergův slabý pokus v klidu pokryl Nyffeler ve své lapačce.
26:35
Kukan vyzkoušel Lassinanttiho pozornost z velkého úhlu, poté se strhla menší šarvátka, kterou rozhodčí brzy roztrhli.
26:00
Nyffeler kryje tvrdou ránu Molina od modré.
25:07
Postavení mimo hru také na druhé straně.
25:00
Ze zajímavé situace 3 na 2 Švédi dokázali vymyslet ofsajd.
24:05
Další střelu Bertschyho odráží Lassinantti do rohu.
23:45
Obrovská chyba švédské obrany, která zapomněla na Martschiniho, který číhal před Lassinanttim, jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale švédský brankář dokázal polapit!
22:50
U odraženého puku byl nejrychleji Forsberg, který ale nedokázal střelou zápěstím dobře chytajícího Nyffelera překonat.
22:27
Nyffeler opět musí zasahovat proti střele Alexandera Wennberga.
22:10
Postavení mimo hru Švédů.
21:30
Další pokus z hole Victora Raska skončil v Nyffelerově lapačce.
20:45
Švédi vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, Lindholmovu ránu z pravého kruhu likviduje Nyffeler.

Přesilové hry: 0/2-0/0
Po první třetině je stav hodně překvapující, favorizovaní Švédové prohrávají se Švýcary po první dvacetiminutovce 0:1, když se v 15. minutě trefil Eliot Antonietti, který využil krásné pobídky Lina Martschiniho. Nutno dodat, že Švédi v úvodu lehce dominovali, v druhé části první periody se ale jejich tlak zcela vytratil.
20:00
19:53
Richard ujížděl s Kunzlem dva na jednoho, prvně jmenovaný ovšem zasekl kotouč a vybídl přihrávkou Deana Kukana, kterému se ale střela vůbec nepovedla.
19:15
Třetí lajna Švédska v čele s Raskem chvíli točila své soky v jejich obranné třetině, dlouhého trvání to ale nemělo.
18:10
Forsberg z mezikruží netrefil branku, na druhé straně neuspěl ani Lukas Sieber.