Německo - Kazachstán | ONLINE | 5.1.2020 11:00 | MS do 20 let 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Kazachstán - 5. ledna 2020   11:00

Ukončeno
Německo
Německo
12:18' Bokk (Jentzsch, Seider) • 30:12' Bokk (Hüttl) • 31:35' Fleischer (Valenti, Schinko) • 33:03' Reichel (Peterka) • 34:27' Heinzinger (Jentzsch) • 55:45' Mik (Mass, Schütz)
6:0
(1:0, 4:0, 1:0)
Kazachstán
Kazachstán
Německo
Sestavy:
Hane (Ancicka) – Seider, Mik, Hüttl, Wirt, Dersch, Mass, Heinzinger – Bokk, Jentzsch, Schütz – Peterka, Brune, Reichel – Lobach, Schinko, Kinder – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.
Rozhodčí
Morozov, Tscherrig – Hagerstrom, Lederer
Ostravar aréna, Ostrava
Kazachstán
Sestavy:
Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov, Dichanbek, Butenko, A. Koroljov, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Omirbekov, Čaporov, Asuchanov – Musorov, Bujalskij, Bojko – Alexandrov, Ljapunov, Bondarenko – Čalov, Sajko.
Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s Vámi pro dnešní den končím, nicméně dnes se ještě odehrají dvě utkání na juniorském světovém šampionátu, které u nás můžete sledovat. Utkání o bronz mezi Švédskem a Finskem pro Vás odkomentuje Daniel Kinc a finále mezi Kanadou a Švédskem komentátorka Klára Petrásková. Přeji krásný zbytek nedělního dne, na shledanou!
Nejlepší hráči utkání: Dominik BokkVladislav Nurek
Utkání mezi Německem a Kazachstánem je za námi. Je to jasné – z elitní skupiny se poroučí Kazachstán, který prohrává třetí rozhodující utkání o šest branek. Nutno říci, že Německo dnes předvedlo velice spolehlivý výkon a po celou dobu až na pár momentů kontrolovalo hru. Velice tomu taktéž příspěl velice dobrý výkon brankáře Hendrika Haneho, který v případě zaváhání jeho spoluhráčů podržel svůj tým.
Konec zápasu.
59:08'
Utkání se dohrává ve svižném tempu, nicméně již teď je jasné, že o sestupujícím je rozhodnuto.
58:02'
Zakázané uvolnění Kazachstánu, vhazovat se bude před Nurkem.
57:40'
Dennis Lobach střílel od modré, ale trefil pouze brusle bránícího Kazacha.
56:48'
Zakázané uvolnění kazašského celku.
55:45'
Německo právě vstřelilo branku!
Dá se říci, že většina branek v dnešním utkání padá po velikém nedůrazu bránících hráčů v prostoru před brankovištěm. Tentokrát od modré čáry střílel Philipp Mass, jehož střelu brankář Nurek vyrazil pouze před sebe na hokejku ERICA MIKA, který neměl problém zasunout puk do brány – 6:0! Asistence: Philipp Mass, Justin Schütz.
53:25'
Ačkoliv se dá říci, že je o vítězi zápasu rozhodnuto, tak Kazaši ještě sympaticky bojují a snaží se vstřelit alespoň jednu branku.
52:35'
Stanislav Alexandrov se již pomalu dostával k zakončení, ovšem na poslední chvíli mu puk odebral jeden z bránících Němců.
50:49'
Andrej Bujalskij svižnou střelou zaměstnal brankáře Haneho, který puk zachytil do své lapačky.
49:55'
Alexander Dersch srazil u mantinelu čistě Stanislava Alexandrova, který se rychle sbírá z ledu a pokračuje ve hře.
48:26'
Nurkovi se nepodařilo zachytit nahození od modré do lapačky, a tak měl málem příležitost ke střele jeden z německých útočníků, ovšem naštěstí pro Kazachy jeden z obránců dokázal dříve vyhodit kotouč alespoň do středního pásma.
46:34'
Alexander Dersch vystřelil od modré, ale trefil pouze bránícího Kazacha.
45:09'
Tentokrát to zkusil z mezikruží Luis Schinko, ale brankář Nurek vyrazil puk betonem.
44:23'
Maxim Musorov byl nepříjemně sražen u mantinelu a s bolestivými grimasy odjel na střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.
43:23'
Další šance na skórování Německa! Jeden z hráčů v černožlutém se dostal k puku v předbrankovém prostoru, ale trefil pouze Nurka.
42:59'
Střela jednoho z kazašských hráčů byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Haneho.
42:13'
Kazachům se nedaří projít přes střední pásmo, které Němci spolehlivě brání.
40:40'
Němci se od začátku třetiny drží v útočném pásmu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá perioda je minulostí. Německému týmu se podařilo vstřelit hned čtyři branky a vypadá to, že je o vítězi utkání rozhodnuto.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:50'
Ofsajd německého celku, bude se vhazovat ve středním pásmu.
39:26'
Na druhé straně ujížděl sám na brankáře Haneho jeden z kazašských hráčů, ovšem střelou mezi betony na něho nedokázal vyzrát.
38:08'
Další zákrok Vladislava Nurka po střele Tima Fleischera.
36:37'
Luis Schinko měl dobrou příležitost ke skórování ve vlastním oslabení, ovšem trestuhodně přestřelil z bezprostřední blízkosti branku Kazachstánu.
36:20'
Vyloučení v týmu Německo (Daniel Wirt – 2 min., hákování).
36:05'
Ninu Kinderovi tentokrát sjel kotouč z čepele a nezakončil dle svých představ, tudíž Vladislav Nurek neměl větší potíže se zachycením kotouče do své lapačky.
35:41'
Další střelecký pokus Němců končí v lapačce Vladislava Nurka.
35:34'
A mohlo to být o šest branek. Tentokrát ujížděl sám na brankáře Justin Schütz, ovšem toho vychytal kazašský brankář lapačkou. Následuje komerční přestávka.
34:27'
Německo právě vstřelilo branku!
Tohle je již ledová sprcha pro celý kazašský tým, který dokázal polovinu zápasu držet s Němci krok, ale momentálně se celý tým rozsypal jako domeček z karet. Po dorážce se tentokrát prosadil obránce NIKLAS HEINZINGER – 5:0! Asistence: Taro Jentzsch.
33:03'
Německo právě vstřelilo branku!
Přečíslení dva na jednoho končí branku! John Peterka ujel společně s LUKASEM REICHELEM. Peterka přihrál parádně druhému jmenovanému, který poslal puk za Nurka – 4:0! Asistence: John Peterka.
31:35'
Německo právě vstřelilo branku!
Tohle již nevypadá pro Kazachstán dobře. Další rychlý útok německoho týmu končí brankou. Yannik Valenti vystřelil z pravého kruhu, ovšem puk se odrazil pouze k nehlídanému TIMU FLEISCHEROVI, který dorazil puk za bezmocného Nurka – 3:0! Asistence: Yannik Valenti, Luis Schinko.
30:12'
Německo právě vstřelilo branku!
Jen se vrátil Justin Schütz z trestné lavice, tak Němci navyšují své vedení! Od modré vystřelil Leon Hüttl, brankář Nurek střelu vyrazil pouze na hokejku DOMINIKA BOKKA, který měl již jednoduchou práci a uklidil kotouč do poloodkryté branky Kazachstánu – 2:0! Asistence: Leon Hüttl.
29:44'
Jednomu z Kazachů se podařilo vystřelit a následoval lehký závar v brankovišti Haneho. Německý brankář nakonec dokázal schovat puk do své lapačky a vhazovat se bude po jeho pravici.
29:09'
Němci v poklidu vyhazují.
28:07'
Jan Nijenhuis se dostal ve vlastním oslabení až před brankáře Nurka, ovšem toho trefil pouze do ramene!
27:58'
Vyloučení v týmu Německo (Justin Schütz – 2 min., vysoká hůl).
27:41'
Vladislav Nurek skryl do své lapačky a následuje komerční přestávka.
27:01'
Ani tentokrát se Kazachstánu nedaří usadit v útočném pásmu a vytvořit si nějaký tlak, který by potencionálně směřoval k vyrovnání.
25:27'
Vyloučení v týmu Německo (Louis Brune – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká John Peterka.
25:27'
Jusup Asuchanov se již za doprovodu spoluhráče a lékaře zvedl z ledu a odjel na střídačku.
25:27'
Na řadě je další vyloučení na německé straně, když Louis Brune srazil u mantinelu jednoho z kazašských hráčů, který zůstává ležet na zemi.
25:21'
Oba týmy hrají v plném počtu.
24:53'
Danil Butenko zkusil nahodit kotouč od modré čáry, ovšem německý brankář byl pozorný a zachytil puk do své lapačky.
24:02'
Vyhození Německa až za branku Vladislava Nurka.
23:55'
Ani Kazachstánu se přesilová hra zatím tolik nedaří dle představ.
23:21'
Vyloučení v týmu Německo (Nino Kinder – 2 min., vysoká hůl).
22:40'
Nino Kinder z levé strany najížděl na kazašského brankáře, kterého prověřil lehkým nahozením. Následně se německý útočník pokusil o střelu ještě jednou, ale znovu byl neúspěšný.
22:06'
Oba týmy hrají v plném počtu.
21:21'
Další vyhození Kazachstánu. Německému týmu se nedaří dostat do útočného pásma.
20:15'
Temirlan Gajtamirov vyhazuje puk až za německou branku.
20:06'
Vyloučení v týmu Kazachstán (Alichan Omirbekov – 2 min., vysoká hůl).
20:01'
Začala druhá třetina.
Vypadá to, že je již vše v pořádku a utkání může začít.
Utkání se na několik minut přerušuje z důvodu vody na ledové ploše. Za několik minut sudí posoudí, jestli může utkání pokračovat.
Oba týmy jsou již zpátky na ledové ploše a druhá třetina nám za malý moment začne.
Je za námi první třetina utkání mezi Německem a Kazachstáném. Lepší je rozhodně domácí celek, který si vytvořil několik slibných střeleckých pokusů, ovšem pouze jediný prošel za brankáře Vladislava Nurka, kterého překonal Dominik Bokk. Kazaši si vytvořili jen pár slibných šancí, ale ani jedna se neproměnila v branku.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Běží poslední minuta první periody.
18:24'
Němci kontrolují závěr třetiny a nenechají soupeře usadit ve v jejich obranném pásmu.
16:50'
Alichan Omirbekov se za doprovodu svých spoluhráčů zvedá z ledu a míří na střídačku. Věříme, že kazašský forvard bude moci pokračovat ve hře.
16:44'
Moritz Seider tentokrát ve vlastním pásmu tvrdě a čistě sestřelil jednoho z kazašských hráčů, který zůstává ležet na zemi a je v obležení doktora kazašského mužstva.
15:40'
Andrej Bujalskij se dostal rychle do útočného pásma a svižnou střelou prověřil Hendrika Haneho, ale ten byl znovu pozorný a puk vyrazil levým betonem.
14:50'
Komerční přestávka.
14:50'
Německo je po vstřelené brance jednoznačně lepším týmem, tentokrát střílel z levého strany John Peterka, ale Vladislav Nurek byl pozorný.
12:55'
Na druhé straně velká šance Kazachů! Po rychlém protiútoku dostal dobrou přihrávku Maxim Musorov, ovšem ten trefil bohužel pro Kazachstán německého brankáře pouze do betonu.
12:18'
Německo právě vstřelilo branku!
Máme zde úvodní branku dnešního duelu! Německo zamklo svého soupeře v jeho vlastním obranném pásmu a předvedlo rychlou kombinaci. Moritz Seider posunul kotouč od modré na Taro Jentzsche, který rychle přihrál mezi kruhy DOMINIKU BOKKOVI, a ten se z první nemýlil – 1:0! Asistence: Taro Jentzsch, Moritz Seider.
11:51'
Zakázané uvolnění Kazachstánu.
10:36'
Ansar Šaichmeddenov tentokrát prověřil pozornost německého brankáře Haneho, který neměl problém se zachycením puku do své lapačky. Vhazovat se bude po pravici rodáka z Düsseldorfu.
10:06'
Zakázané uvolnění Kazachů.
09:47'
Němci momentálně byli usazeni v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim dostat do nějaké dobré koncovky. Po krátkém závaru v kazašském brankovišti puk do své lapačky schoval Vladislav Nurek.
08:50'
Ofsajd německého celku.
07:59'
Až teď se to Němcům povedlo a Moritz Seider se z první možné střelecké pozice pokusil vystřelit, ale puk zamířil pouze do ochranné sítě.
07:50'
Němci se snaží dostat do útočného pásma, ale nedaří se jim to.
06:40'
Následuje komerční přestávka.
06:40'
Další zákrok si připisuje gólman Vladislav Nurek, kterého tentokrát prověřil jeden z německých hráčů střelou z bezprostřední blízkosti.
05:14'
Lukas Reichel momentálně využil chyby jednoho z kazašských obránců a ujížděl z levé strany sám na brankáře Nurka, ovšem branku naneštěstí pro Němce vůbec netrefil.
04:36'
Německo hraje v plném počtu.
04:06'
Kazachům se kromě jednoho momentu nedaří dostat do útočného pásma a přesilová hra za několik sekund končí.
03:19'
Německo se znovu osvobodilo.
03:10'
Teď se Kazachstán usadil na chvilku v útočném pásmu a o střelu od modré se postaral Temirlan Gajtamirov, ovšem brankář Hendrik Hane měl čistý výhled a zachytil kotouč.
02:53'
Další vyhození Německa, o které se postaral Leon Hüttl.
02:26'
Jeden z německých hráčů vyhazuje kotouč až k brankáři Nurkovi.
02:24'
Vyloučení v týmu Německo (Jan Nijenhuis – 2 min., podrážení).
01:41'
Další zakázané uvolnění Kazachstánu, vhazovat se bude po levici kazašského brankáře.
01:21'
Oleg Bojko převzal kotouč ve středním pásmu a ujížděl na jediného beka Německa Leona Hüttla. Střelou zápěstím prověřil také on německého brankáře, který bez sebemenších problému zachytil kotouč.
00:45'
Zakázané uvolnění Kazachstánu.
00:35'
První zákrok si připsal na své konto brankář Vladislav Nurek, kterého prověřil z pravého kruhu jeden z německých hráčů. Vhazovat se bude po levici kazašského brankáře.
00:12'
Hned v úvodu zápasu se do útočného pásma dostali Němci, ovšem po několika sekundách se povedlu Kazachstánu vyhodit.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše. Utkání nám za pár minut začne.
Maximálně dvě stovky fanoušků čekají zde v Ostravar Areně na zahájení duelu mezi Německem a Kazachstánem.
Úvodní sestavy:

Německo: Hane (Ancicka) – Seider, Mik, Hüttl, Wirt, Dersch, Mass, Heinzinger – Bokk, Jentzsch, Schütz – Peterka, Brune, Reichel – Lobach, Schinko, Kinder – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.

Kazachstán: Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov, Dichanbek, Butenko, A. Koroljov, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Omirbekov, Čaporov, Asuchanov – Musorov, Bujalskij, Bojko – Alexandrov, Ljapunov, Bondarenko – Čalov, Sajko.

Rozhodčí: Morozov, Tscherrig – Hagerstrom, Lederer.
Německo

Němci zejména na začátku turnaje nevypadali jako outsider skupiny. V prvním utkání s USA se půl zápasu přetahovali se silným soupeřem o výsledek, ovšem nakonec padli. Naši západní sousedi porazili po skvělém výkonu pouze český tým, když zvítězili 4:3. Jelikož Česko získalo bod ze zápasu s USA, tak to znamenalo, že to budou Němci, kdo si zahraje zápasy o udržení.

V prvním duelu o udržení nedali Němci svému soupeři žádnou šanci, když zvítězili 4:0 a očekávalo se, že tomu tak bude i ve druhém zápase. Kazachstán však všechny překvapil, když v čele se skvělým brankářem Nurkem přehrál Němce 4:1.

Německou ofenzivu táhne křídlo Dominik Bokk, který zaznamenal v pěti zápasech šest kanadských bodů (4+2). Hned v závěsu jsou John-Jason Peterka (4+1), Tim Stützle (0+5) a obránce Moritz Seider (0+5). Nutno podotknout, že v posledním utkání chyběl Němcům útočník Tim Stützle, kterého skolila horečka a je otázkou, jestli dnes tento produktivní forvard nastoupí.
Kazachstán

Kazaši prozatím odehráli na světovém šampionátu šest duelů, ovšem vyhráli pouze jediný – ve včerejším zápase přehráli Německo 4:1 a vybojovali si tak poslední rozhodující utkání, které rozhodne o tom, kdo se udrží v elitní divizi.

Nejblíže k vítězství ve skupině byl kazašský celek v zápasu se Slováky, kde do 57. minuty platil vyrovnaný stav, ovšem v posledních třech minutách Slováci vstřelili dvě branky a zvítězili.

Nejproduktivnějším hráčem kazašského týmu je útočník Maxim Musorov (4+0) – ten na šampionátu vstřelil prozatím čtyři branky. Šikovný útočník v letošní sezoně taktéž stihl odehrát dvanáct utkání za Barys Nur-Sultan v KHL. V bráně se Kazaši spoléhají na Vladislava Nurka – ten podržel kazašské mužstvo zejména ve včerejším utkání s Němci, kdy pochytal třiačtyřicet střel německého týmu a kapituloval pouze jedinkrát v samém závěru zápasu.
Krásné dopoledne u sledování online přenosu rozhodujícího třetího utkání o udržení na juniorském Mistrovství světa IIHF hokejistů do dvaceti let 2020! Proti sobě se postaví týmy Německa a Kazachstánu – vítěz zápasu se udrží v elitní divizi, načež druhý tým sestoupí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.


Články odjinud