Německo - USA | ONLINE | 27.12.2019 19:08 | MS do 20 let 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Německo : USA - 27. prosince 2019   19:08

Ukončeno
Německo
Německo
02:32' Peterka (Stützle, Bokk) • 22:53' Peterka (Seider, Bokk) • 28:36' Bokk (Schütz, Reichel)
3:6
(1:2, 2:2, 0:2)
USA
USA
07:04' Harris  (Zegras, Kaliyev) • 18:37' Jones  (Zegras, Pinto) • 34:16' Pinto  (Zegras, Miller) • 38:31' Hall  (Zegras, Pivonka) • 47:18' Brink  (Robertson, Wahlstrom) • 50:51' Wahlstrom  (Pinto)
Německo
Sestavy:
Ancicka (Hane) – Seider (C), Mik, Wirt, Hüttl (A), Mass, Dersch, Heinzinger – Jentzsch, Reichel, Bokk – Stützle, Schütz (A), Peterka – Schinko, Kinder, Lobach – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.
Rozhodčí
Fatejev (RUS), Pešina (CZE) – Šalagin (RUS), Synek (SVK)
Ostravar Aréna, Ostrava (kapacita: 10 004 míst)
5013 diváků
USA
Sestavy:
Wolf (Knight) – Harris, M. Samuelsson (C), Stastney, Miller, Jones, Emberson, York – Robertson, Wahlstrom (A), Pinto – Drury, Caufield (A), Ford – Turcotte, Beecher, Brink – Zegras, Hall, Kaliyev – Pivonka.
Přenos se aktualizuje automaticky

Třetí třetina nakonec nepřinesla žádné velké překvapení, Němci už další odpor předvést nezvládli. Američané totiž svůj výkon zlepšili po všech stránkách, zrychlili, přidali na agresivitě, těžké momenty navíc v defenzívě ustáli mnohem lépe než v první či druhé třetině. Další hokejový šok v podání outsidera se sice nekoná, nicméně pro Němce může být jejich výkon příslibem pro další vývoj skupiny B. Zejména to je varování pro české hráče, kteří se Německu postaví hned zítra. Ode mě je to z Ostravy pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Nejlepší hráči utkání: Trevor Zegras (USA) – John Peterka (Německo)
Konec zápasu.
59:50'
Yannik Valenti se pokusil o tvrdý forčeking, zjevně už ale ani on příliš nechce zabírat do plných. Američané koncovku odehrávají ve svém obranném pásmu bez velkých potíží.
58:50'
Jordan Harris už příliš nerozmýšlel co s pukem, tudíž raději pouze kotouč vyhazuje do rohu a sprintuje zpět na střídačku. USA závěr po taktické stránce zvládá s bravurou.
57:21'
Ty Emberson mířil těsně vedle šibenice, Američané drží svého soupeře nyní v hrsti. Němci už viditelně ztrácí motivaci, tvrdý boj však v rozích pokračuje i přes tento fakt.
56:17'
Samuelsson se vrací na hrací plochu, což znamená, že německá přesilovka nebyla úspěšná. Američané zjevně zabránili vysoké šanci na zdramatizování celého duelu.
55:28'
Nino Kinder se dostal spolu s Valentim hned k několika dorážkám, americká obrana za cenu sebeobětování a rizika ale drží. Neuspěl ani Leon Hüttl.
55:03'
Tim Stützle pálil těsně vedle tyče, německý tlak vrcholí!
54:17'
Německý trenér Tobias Abstreiter si vybírá oddechový čas, Američané to při dvojnásobném oslabení nebudou mít lehké.
54:17'
Američané jdou do tří, i přes tříbrankový náskok provokace Němců moc nezvládají. Za faul v předbrankovém prostoru si půjde odsedět menší trest Mattias Samuelsson (USA), který udeřil hokejkou protihráče do obličeje.
53:48'
Taro Jentzsch pálil z osy kluziště těsně vedle branky! Německá aktivita nyní vrcholí a tahle rána byla opravdu těsná.
53:03'
Oliver Wahlstrom (USA) přes své excelentní individuální vystoupení nakonec neudržel nervy a při forčekingu si podržel německého protihráče. Navíc jej ještě pošťuchoval po přerušení, do sudích obdržel menší trest za držení.
51:55'
Taro Jentzsch se už už chystal k oslavě gólu, jenomže jeho akce skončila v poslední chvíli ranou mimo německou branku. Zjevně ještě americký protivník nekapituloval.
50:51'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Pojď sem, kam jdeš!? Takto by se dala charakterizovat branka v podání OLIVERA WAHLSTROMA, který si vyměnil puk s Pintem ve středním pásmu a po levém mantinelu si projel až před branku. Krásná klička do forhandu byla jen ozdobou jeho excelentní individuální akce. Asistence: Shane Pinto.
50:04'
Na Američanech je vidět obrovské espirit a nabytá vůle ke hře, kterou jen podporuje nadějně se vyvíjející skóre. Němci hrají lehce už v letargii.
49:33'
Zachary Jones se proháčkoval až před Ancicku, nicméně německý brankář předvedl další fantastický zákrok, když zůstal s betonem a pukem před brankovou čárou. O další se už postarali beci německého celku.
49:05'
Alexander Turcotte pálil těsně vedle německém branky!
48:29'
John Beecher se ve velké rychlosti snažil dostat kotouč do předbrankového prostoru, avšak jeho dynamika mnohé spoluhráče asi příliš překvapila. Nahrávka tak nikoho nenašla, Američané přesto i nadále soupeře presují.
47:18'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Americký tlak vyvrcholil v pravou chvíli. Po tvrdém přesilovkovém napadání a několikeré střele se nejlépe ve slotu zorientoval BOBBY BRINK, jemuž se podařilo podstřelit padajícího Ancicku. Američané rázem získávají dvougólový polštář a větší pohodu. Asistence: Nicholas Robertson.
46:46'
Nicholas Robertson hned nadvakrát zkoušel ohrozit německou branku, zatím však Ancicka předvádí parádní výkony hodné elitní brankářské extratřídě. Dva skvělé zákroky drží německé šance.
45:47'
Německo se snažilo ubránit statut quo v předbrankovém prostoru, jenomže Daniel Wirt (GER) svou agresivitu přehnal. Za hákování v rohu kluziště je poslán na trestnou lavici.
45:11'
Brink se hned nadvakrát dostal do vyložené pozice, pokaždé však z úhlu pálil jen do perimetru Ancicky. Německo se může po americkém tlaku na chvíli znovu oklepat.
44:10'
Němci hrají ve třetí třetině sice zodpovědně, jenomže v ofenzívě za svými soupeři zatím zaostávají. Američané předvádějí najednou mnohem svižnější a ladnější hru, než v předešlých okamžicích. Nováček elitní skupiny bude mít těžkou práci.
43:20'
Nicholas Robertson si nabruslil na osu kluziště a bez velkého míření se pokusil otestovat pozornost Ancicky, který ovšem stál na svém místě. Prudká rána zápěstím skončila zablokovaná v lapačce německého muže v masce.
42:26'
Yannik Valenti hned nadvakrát Wolfovi v brance pořádně zatopil! Jeho první rána mířila na beton, ta druhá s mnohem větší kadencí pak skončila americké,mu brankáři na hrudi. Němcům scházelo jen víc důrazu.
41:39'
Arthur Kaliyev hledal někoho před brankou, jenomže jeho pas spoluhráči nepochopili. Kotouč tak v mžiku směřuje až do obranného pásma USA, Němci si mohou na chvíli oddechnout.
40:18'
John Peterka se pokusil dostat hned nadvakrát dostat ke střelbě, vyšlo mu to až na druhý pokus. Wolf však byl tentokrát znovu připraven, puk skončil v jeho lapačce. Hned od začátku to jen potvrzuje, jak pokračujeme ve svižném hokeji.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhé třetině jsme viděli nejprve německý obrat na 3:2, následně se Američané ale dvěma brankami dostali zase do vedení 4:3, které udrželi až do konce třetiny. V globálu, jak už z vývoje duelu vypovídá, sledujeme nesmírně vyrovnanou a dynamickou přestřelku, kde Němci nehrají rozhodně druhé housle oproti USA: Diváci v Ostravě tak sledují už třetí hokejový thriller během dvou dnů, rozhodnutí může padnout už ve třetí třetině. Ta startuje přibližně v 20:52.
Střely na branku ve 2. třetině: Německo – USA 8:13
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:32'
Tvrdost Američanů nyní zamezila dalšímu německému ataku, germánská snaha o překonání defenzívy skončila na nepřesném pasu k mantinelu. Oba celky střídají.
38:31'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Justin Schütz a Dominik Bokk svou tutovku před chvíli naprosto prohospodařili. Lekci z produktivity jim udělil z protiútoku Zegras, jenž se prohnal kolem branky a nahrál přímo na CURTISE HALLA. Milimetrově přesná rána prošla okolo betonu Ancicku až do sítě, Němci tuto akci budou asi hodně litovat. Asistence: Trevor Zegras.
37:41'
Tim Stützle se dostával do zakončení, jenomže jeho klička nakonec neuspěla. To Eric Mik byl o kousek úspěšnější, jenže pálil jen do Wolfa.
36:29'
Ancicka nyní předvedl spektakulární zákrok lapačkou! Německé defenzíva se prozatím se svou hrou na riziko ale gólu vyhýbá, americká energie ale hraje proti jejich úkolu.
35:30'
Mattias Samuelsson se postaral o ránu z první z osy, jenomže blok z německých těl se tentokrát postaral o rychlé řešení situace. Americký tlak pokračuje i nadále.
34:16'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Máme znovu vyrovnáno! Americké přečíslení se stalo pro německé naděje pro tuto chvíli smrticí. Fantasticky hrající Zegras se vrhl do předbrankového prostoru, odkud ještě vyslal kolmici na SHANA PINTA, který se postaral o ránu k tyči. Pro Ancicku takřka neřešitelná situace. Asistence: Trevor Zegras, K'Andrew Miller.
32:56'
Lobach se vrací zpět na hrací plochu, americká přesilovka byla i tentokráte nevyužita.
32:27'
Robertson se snažil dostat německou defenzívu do kleští, jenomže jeho rána z levé strany k ničemu příliš nevedla. Puk skončil za bránou, kde už si bránící hráči s nastalou situací poradili.
31:27'
Před americkou brankou se strhla pořádná pranice, kterou nicméně rozhodčí velmi brzy vyřešili. Strhla po seknutí Alexandera Turcotta (USA) po lapačce brankáře Ancicky, mstitel Moritz Seider (GER) byl poslán taktéž na trestnou lavici.
30:56'
Američané se hned natřikrát pokoušeli dostat ke střelbě, jenže v poslední chvíli je zastavil zákrok Dennise Lobacha (GER), který se podle všeho postaral o krosček.
29:10'
Další tutovka Němců, už to klidně mohlo být 4:2! Lukas Reichel totiž pořádně tvrdě napřáhl ze slotu a Wolf jen díky štěstí vytasil svou lapačku do trajektorie rány. Dorážka Peterky pak byla taktéž nesmírně nebezpečná.
28:36'
Německo právě vstřelilo branku!
Německo se znovu ujímá vedení! Všechny předpoklady sázkových kanceláří nebo expertů jsou zbořeny. Německý brejk totiž znovu ukázal potenciál nováčka elitní skupiny, když se Schützovi podařilo utrhnout kousek prostoru na levém křídle a následně fantasticky nahrál na DOMINIKA BOKKA. Jeho rána do protipohybu Wolfa byla jen formalita. Asistence: Justin Schütz, Lukas Reichel.
27:23'
Nicholas Robertson se dostal k palbě ze zajímavého úhlu, jenomže jeho bomba byla ztečována německou defenzívou těsně mimo pravou tyč. Ancicka se jen s úlevou po ráně podíval, tohle bylo těsné!
26:38'
Američané na delší dobu okupovali německou obrannou třetinu, jenomže jejich tlak zatím nemá dostatečnou kadenci. Útočníci zámořského výběru ovšem ve svém snažení pokračují.
25:25'
Justin Schütz a Tim Stützle si připsali další velké šance! Wolf musel nyní předvést excelentní zákroky, američtí beci ve druhém případě odpálili puk tělem z dosahu dorážejícího Bokka.
24:16'
A další tutovka! Lukas Reichel se pořádně opřel do puku na modré čáře a svou dělovkou mimořádně asi vylekal brankáře Wolfa. Americký strážce brankoviště ovšem zvládl kotouč udržet ve výstroji, německá ofenzíva se i nadále uhnízdí v útočném pásmu.
23:02'
Nino Kinder pálí těsně nad americkou branku! Američané jsou rázem pod neuvěřitelným tlakem, Němci opravdu ukazují svou podceňovanou sílu.
22:53'
Německo právě vstřelilo branku!
Další vyrovnání! Německý tlak při početní výhodě nyní dokonale překvapil zámořské borce. Po nečekaném odrazu od zadního mantinelu se totiž puk dostal do brankoviště, kde se jej ujmul JOHN PETERKA a díky své houževnatosti prodral kotouč až za ležícího Wolfa. Asistence: Moritz Seider, Dominik Bokk.
21:34'
Němci se mohou připravit také na přesilovou hru, neboť u mantinelu zůstal ležet Schütz. Dle sudích jej totiž do obličeje trefil vysokou holí Trevor Zegras (USA).
21:22'
Schütz se vrací zpátky na ledovou plochu, americká přesilovka využita nebyla.
20:19'
Shane Pinto se pokusil projít přes německý obranný val, jenomže jeho snaha byla marná. Po nepozornosti o puk totiž přišel, americká pětka se musí vydat zpátky do středního pásma. Přesilovka to zatím není povedená.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina souboje mezi USA a Německem přinesla svižný vývoj. Do vedeni se sice jako první dostali velmi aktivní němečtí mladíci, Američané s velkým štěstím ovšem v průběhu dvaceti minut překlopili skóre na svou stranu. Dlouhou dobu nicméně potvrzovali svůj potenciál právě Němci, otázkou zůstává, co se jim ještě se zápasem povede udělat. Pokračujme přibližně v 20:00.
Střely na branku v 1. třetině: Německo – USA 7:6
20:00'
První třetina skončila.
19:22'
Američané si zahrají další přesilovku, neboť sudí Němce trestají za jejich přehnanou houževnatost v osobních soubojích. Na trestnou lavici míří za sekání Justin Schütz (GER).
18:37'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Na řadu přichází americký úder! I přestože se zámořský výběr v poslední době trápil, tak po nečekaném přenesení hry do předbrankového prostoru se o parádní trefu postaral ZACHARY JONES. Na této brance má ovšem obrovskou zásluhu Zegras, který vymyslel geniální zadovku. Asistence: Trevor Zegras, Shane Pinto.
17:40'
Němci měli hned tři tutovky v krátkém časovém rozmezí! Bokk se Seiderem opravdu ukazují svůj obrovský potenciál. Wolf měl nyní obrazně z pekla štěstí.
16:05'
Německý útok vypadal velmi nadějně, jenomže těsně před střelbou formace nováčka šampionátu se dostalo na amrickou záchrannou brzdu. Za pohotový taktický faul je vyloučen Jacob Pivonka (USA), konkrétně za sekání.
15:22'
John Beecher hledal na ose hřiště Turcotta, nicméně nahrávka prvně jmenovaného byla příliš prudká. USA znovu opouští útočné pásmo.
14:29'
Cameron York na modré čáře zkoušel zamířit, nicméně puk mu velmi nečekaně přeskočil čepel. Američané se musí vracet do středního pásma, zámořskému výběru spolupráce opravdu zatím příliš nefunguje.
14:04'
Lukas Reichel se pokusil vyjet si do střelby na levé straně, jenomže ke slotu se vůbec nedostal. Do trajektorie jeho rány zápěstím se dostal ovšem americký bek, puk končí v ochranné síti.
13:53'
Američanům se nepovedla moc rozehrávka, Oliver Wahlstrom totiž sprintoval za přihrávkou jen marně. Sudí pískají USA icing.
13:06'
Alexander Turcotte se dostal do obrovské tutovky! Americký forvard měl před sebou na polovinu odkrytou branku, jenomže jeho bomba nakonec letěla těsně vedle branky. Německá střídačka si musela pořádně oddechnout.
12:32'
Němci jsou v poslední době obecně mnohem aktivnější než jejich soupeř, což jen dokázal protiútok Fleischera a Heinzingera jejich pokus byl ovšem zastaven zapískaným ofsajdem.
11:40'
Dominik Bokk se vehnal do rychlého kontru, jenomže nakonec se nedokázal dostat k ideální střelecké pozici. Přesto si připsal doposavad jednu z největších tutovek Němců! Wolf však byl ve střehu.
10:58'
Nejprve se do brejku na americkou branku valil Schütz, po rychlé obrátce naopak byla pod hrozbou ohrožení německá strana, když do protiútoku vyrazil Nicholas Robertson. Celá přetahovaná nakonec končí zblokovanou střelou do ochranné sítě.
10:09'
Jan Nijenhuis se pokoušel probojovat do střelby, nicméně i on byl zastaven v ofsajdové pasti. Oba celky se v této chvíli dost zkonsolidovaly a nemají moc snahu o rizikové akce, hra tak na dynamice dost ustála.
09:11'
Jedna přetěžká přihrávka na Wahlstroma a už je z amerického postupu konečná. Ani tentokrát se nedokázal výběr USA dostat před Pivonku, sudí mu totiž pískají ofsajd.
08:20'
Američané se i nyní pokoušeli o rychlý prostup směrem na branku, nicméně nejjednodušší varianta se nakonec ukázala jako přetěžká. Německé šiky se dokázaly velmi funkčně zformovat, na řadu tak musel přijít návrat do základních pozic.
07:04'
Spojené státy právě vstřelily branku!
A máme srovnáno! JORDAN HARRIS se objevil na ose hřiště a díky podklouznutí jednoho z protihráčů se mu před očima naskytl obrovský prostor na manévrování. Rána ze středu proletěla přesně do šibenice. Asistence: Trevor Zegras, Arthur Kaliyev.
06:39'
Němci jsou v ofenzivní fázi své hry nesmírně agilní a nebojácní, i tentokrát se USA nepodařilo dostat puk z vlastního pásma. Zatím jde o překvapivý vývoj zápasu.
05:37'
Jack Drury se postaral o parádní střelu! Jeho dělovka z levé strany ale nakonec nenašla svůj cíl. Ancicka se tak za pukem jen ohlédl, neboť směřoval jen za zadní plexisklo. Američané se postupně zlepšují.
04:51'
Oliver Wahlstrom se snažil vytočit směrem na branku, nicméně ke střelbě se už vůbec nedostal. Německá obrana jen velmi brzy zastavila.
03:23'
Američané logicky svou hru okamžitě zrychlují, jejich reakce nicméně zatím na Němce moc neplatí. Nedokázali se totiž prozatím trefit mezi tři tyče Ancickovy brány. Zámořský výběr ovšem v útočení neustává.
02:32'
Německo právě vstřelilo branku!
Experti a skauti nelhali! V německém týmu se opravdu ukrývá obrovský potenciál., což jen při první přesilovce potvrdil JOHN PETERKA, který se ukázal u levé tyče a po krásné přihrávce přesně na hůl mu stačilo pouze přesně vypálit. Wolf byl bez šance na úspěch. Asistence: Tim Stützle, Dominik Bokk.
01:26'
Rozhodčí po americkém přerušení mohou přeci jen vylučovat, za podražení v obranném pásmu je vylučován Oliver Wahlstrom (USA).
01:15'
Leon Hüttl vypálil při signalizované výhodě, Wolf jen tak tak zvládl v brance reagovat. Němci navíc ještě v tlaku pokračují a to rovnou v šesti mužích.
00:35'
Američané se snaží hned od startu o rychlý postup směrem na branku, zatím však Němci v defenzívě drží. I přesto, že Schütz podklouzl, zvládli se americké hrozbě ubránit.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky už míří na hrací plochu, startujeme za malinký okamžik!
Pro uzpůsobení programu zámořských vysílatelů se podobně jako v NHL start utkání posunuje přibližně o osm minut oproti oficiálnímu startu, v aréně prozatím probíhá slavnostní ceremoniál.
Úvodní sestavy:

Německo: Ancicka (Hane) – Seider (C), Mik, Wirt, Hüttl (A), Mass, Dersch, Heinzinger – Jentzsch, Reichel, Bokk – Stützle, Schütz (A), Peterka – Schinko, Kinder, Lobach – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.

USA: Wolf (Knight) – Harris, M. Samuelsson (C), Stastney, Miller, Jones, Emberson, York – Robertson, Wahlstrom (A), Pinto – Drury, Caufield (A), Ford – Turcotte, Beecher, Brink – Hall, Pivonka, Kaliyev.

Rozhodčí: Fatejev (RUS), Pešina (CZE) – Šalagin (RUS), Synek (SVK).
Hlavními rozhodčími tohoto utkání je Rus Ivan Fatejev spolu s českým arbitrem Vladimírem Pešinou, coby čároví jsou pak delegováni Rus Nikita Šalagin a Slovák Šimon Synek.
Příprava obou celků na šampionát

Německo
07.11.2019 Norsko x Německo 1:6 (Turnaj 4 zemí)
08.11.2019 Slovensko x Německo 3:2 (Turnaj 4 zemí)
09.11.2019 Německo x Švýcarsko 3:2 (Turnaj 4 zemí)
13.12.2019 Švýcarsko x Německo 4:5 (příprava)
14.12.2019 Švýcarsko x Německo 2:3 náj. (příprava)
21.12.2019 Německo x Finsko 1:6 (příprava v Brně)
23.12.2019 USA x Německo 7:1 (příprava v Havířově)

USA
22.12.2019 Švédsko x USA 4:6 (příprava v Českém Těšíně)
23.12.2019 USA x Německo 7:1 (příprava v Českém Těšíně)
Poslední 3 vzájemná utkání
23.12.2019 USA x Německo 7:1 (příprava)
29.12.2014 USA x Německo 6:0 (MS U20 2015)
22.12.2014 USA x Německo 5:2 (příprava)
USA
Američtí hokejisté patří na juniorském šampionátu tradičně mezi favority na medaili, nejinak by tomu mělo být i letos. Tým složený koučem Scottem Sandelinem, jinak trenérem operujícím v univerzitní NCAA, bude zakládat na exkluzivním výchovném programu. Američané se však dlouhou dobu na tomto poli nedokázali výrazněji ukázat, svůj první mistrovský titul získali až v roce 2004, posléze triumfovali ještě v roce 2010, 2013 a 2017. Práce metodiků v Národním výchovném programu tudíž poslední dobou plodí výrazné výsledky, když navíc produkuje častěji hráče, kteří chodí přímo do NHL.

Na loňském šampionátu Američané v čele s Jackem Hughesem a Ryanem Poehlingem po vyřazení Čechů ve čtvrtfinále následně skosili i Rusko v semifinále, ve finále nakonec brali pouze stříbro, když je odsoudil ke smutku Kappo Kakko. Z tehdejšího kádru se v Třinci objeví zkušený brankář Spencer Knight, který by měl být brankářskou jedničkou. Zároveň i prospekti Islanders Oliver Wahlstrom a Philadelphie Joel Farabee. Rozhodně musíme vypíchnout i extratalenty Cola Cauldfielda nebo Ryana Johnsona. Tři kanadské body (2+1) si připsal během čtvrtečního zámořského derby Shane Pinto hrající v NCAA.

Američané se v přípravě ukázali pouze ve dvou zápasech, nicméně oba dva zvládli na výbornou. Porazili v Českém Těšíně jak Švédy, tak své soupeře ze skupiny – tedy ambiciózní Němce. V prvním duelu na šampionátu ovšem body nezískali. Nad Kanadou sice ve čtvrtek vedli 2:0 po první třetině, nicméně jejich velký rival nakonec ukázal svou sílu. USA sice ještě zvládly vyrovnat v závěru na 4:4, po nástupu hvězdičky javorových listů Lafreniera nakonec skousávaly porážku 4:6.
Německo
Němečtí borci zažívají na šampionátu návrat mezi juniorskou smetánku. V nejstarší mládežnické kategorii totiž poslední čtyři reprezentační cykly hrávali Němci jen v divizi IA. Coby nováček elitní skupiny tak jsou považování mnohými ve skupině B po boku USA, Ruska a Kanady spíše za outsidery.

Němečtí mladíci (do roku 1989 coby Západní Němci) se mezi elitou objevili v minulosti hned 27krát, svého největšího úspěchu dosáhli na domácím šampionátu v roce 1981, kdy skončili pátí. O to se postaral zejména nejproduktivnější hráč celého turnaje Dieter Hagen, pozdější hvězda DEL v Kolíně nebo Düsseldorfu. V letech 1977 a 1981 pak skončila tehdejší NSR na šesté příčce. Nikdy poté se už německá dvacítka nedokázala umístit lépe, ba naopak hned devětkrát ji potkal sestup do nižší divize. Po krachu v roce 2015 si museli Němci počkat čtyři dlouhé roky na další účast mezi elitou. Což bylo mimochodem nejdelší čekání od ročníků 1999 až 2002, kdy taktéž hrál tým pouze nižší divizi. Němci však v posledních letech zažívají obrovský progres v trénování mládeže poté, co restartovali celou výchovnou filozofii v rámci konceptu POWERPLAY 26.

Jak už bylo zmíněno, Němci se v minulé sezóně museli už počtvrté v řadě v kategorii U20 popasovat s přetěžkým bojem v divizi IA. V prosinci loňského roku na šampionátu této výkonnostní kategorie nicméně měli velkou výhodu v podobě domácího prostředí, neboť turnaj šesti aspirantů na postup pořádal bavorský Füssen.

Němečtí hokejisté oproti smůle v roce 2017, kdy taktéž na domácí půdě skončili o dva body mimo postupovou příčku, tentokrát zvládli turnaj s bravurou. Domácí junioři zvítězili nad stejně starými Rakušany, Nory, Lotyši, Bělorusy i Francouzi. Mezi hvězdy tehdejšího turnaje se zařadilo trio Bokk, Seider a Stützle, které se objeví na v Ostravě. Devatenáctiletý pravák Dominik Bokk se stal v loňském draftu první volbou St. Louis. Skauti na něm oceňují excelentní techniku s holí, přehled při hře jeden na jednoho a velmi nadstandardní střelu. V minulosti si prošel akademií Kolína, z ní zamířil na „švédskou cestu”. Dva roky působil ve Växjö, letos hraje nejvyšší mužskou soutěž za Rögle. Obránce Moritz Seider, který se stal nejlepším střelcem turnaje a odnesl si ocenění za nejlepšího beka šampionátu. Po anabázi v Erfurtu a akademií v Mannheimu si letos vyzkoušel i americký hokej. V posledním draftu si jej Detroit vybral už v prvním kole, celkově jako šestého hráče. Zatím se však objevuje jen v zápasech farmářského Grand Rapids. Seider patří dle mnohých skautů mezi nejzajímavější hráče svého ročníku. Mimochodem, vytáhlý bek se ukázal i na letošním šampionátu dospělých v Bratislavě a Košicích, kde šokoval v tak mladém věku dvěma vstřelenými brankami. A konečně Tim Stützle – stále sedmnáctiletý útočník je mnohými experty označován jako nový Leon Draisaitl. V loňské sezóně se výrazně postaral o postup německé U18 do elitní divize. V letošním ročníku stabilně hraje dospělou DEL za Mannheim

Trenér německé dvacítky Tobias Abstreiter měl hráče k dispozici na turnaji Future Challenge, na začátku listopadu pak na posledním ostrém testu – Turnaj čtyř zemí na Slovensku – brali dvě výhry, následně porazili i dvakrát Švýcary. V generálkách po závěrečném kempu ve Füssenu nicméně Německo prohrálo vysoko v Brně s Finy i v Havířově s Američany.
Hezký páteční večer, světový šampionát hokejistů do 20 let pořadáný Moravskoslezským krajem pokračuje druhým dnem. Ostravská skupina B si přichystala pro fanoušky třaskavý souboj mezi nováčkem elitní divize Německem a favorizovanými USA. Utkání startuje v 19:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.


Články odjinud