MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Rusko - 2. ledna 2020   12:38

1:3
(0:0, 1:3, 0:0)
Rusko
Rusko
21:12' Voronkov  (Děnisenko, Alexandrov) • 34:07' Chovanov  (Děnisenko) • 38:13' Voronkov  (Chovanov, Zamula)
Švýcarsko
Campbell (CAN), Heikkinen (FIN) – Lederer (CZE), Nordlander (SWE)
Werk Arena, Třinec
3158 diváků
Rusko

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a třeba už u večerního duelu z třinecké Werk Areny na viděnou.
Třemi nejlepšími švýcarskými hráči na turnaji byli vyhlášeni Tim Berni, Janis Moser a Valentin Nussbaumer. Krom cenného ocenění si domů přinesou i hodinky od jednoho z partnerů turnaje.
STATISTICKÉ OKÉNKO:

Střely: 15:36.
Střely ve 3. třetině: 5:11.
Trestné minuty: 14:10.
Úspěšnost brankářů: 91,67% : 93,33%.

Hráči utkání: Luca Hollenstein (Švýcarsko) a Jaroslav Askarov (Rusko).
Zápas je u konce, Rusové podle očekávání porazili Švýcary 3:1 a postupují do semifinále. Cesta Švýcarů turnajem naopak končí.

Všechny branky byly k vidění ve druhé třetině. Ve 22. nahození Grigorije Děnisenka od modré dokázal Luca Hollenstein vyrazit pouze před sebe, kde se k dorážce dostal Dmitrij Voronkov. Švýcarům se pak sice povedlo ještě po závaru před ruskou brankou a následné trefě Gaétana Jobina vyrovnat, zbytek třetiny už ale byl v režii Rusů. Nejdříve ruskou sbornou poslal zpět do vedení po výborné přihrávce od Grigorija Děnisenka Alexander Chovanov, o chvilku později pak přesnou tečí puku skóroval podruhé v zápase Dmitrij Voronkov.
59:44'
Rusové drží puk za vlastní brankou.
59:07'
Na konci pohledné ruské kombinace stál Grigorij Děnisenko, z první z příklepu ale švýcarskou branku nakonec minul.
59:00'
Minuta do konce třetí třetiny.
58:22'
Grigorij Děnisenko to zkusil švihem od modré, Luca Hollenstein jeho pokus mířící do pravé šibenice ale dokázal pohledným zákrokem lapačkou zastavit.
58:13'
Konec všem švýcarským nadějím. Tim Berni (Švýcarsko) nedovoleným způsobem zastavil jednoho z Rusů u mantinelu, tohle bude za dvě minuty.
58:08'
Nahození Davida Aebischera ze středu hřiště schoval Jaroslav Askarov v lapačce, nakonec ale stihl puk ještě rozehrát.
57:30'
Dmitrij Voronkov vyhazuje puk z vlastní třetiny, Rusové můžou jít střídat.
57:21'
Přihrávka Janisa Mosera po modré skončila sražená jedním z ruských obránců na střídačce.
56:58'
Nahození Janisa Mosera prolétlo těsně nad břevnem ruské branky.
56:48'
Švýcaři to zkusí bez brankáře!
56:48'
Oddechový čas pro domácí.
56:35'
Střela Giliana Kohlera z vrcholu levého kruhu skončila sražená nad ruskou brankou, podobně byl i úspěšnější i jeden z jeho spoluhráče, který to chvilku potom zkusil od modré.
56:15'
56:04'
Bastian Guggenheim získal před vlastní branou puk a vyhodil ho po plexisklu až za polovinu hřiště.
55:19'
Rusům se zatím v početní výhodě moc nedaří, Švýcarům se opět povedlo získat puk a vyvézt ho až na ruskou polovinu.
54:55'
David Aebischer získal puk, popojel s ním na červenou a vyhodil ho až za branku talentovaného ruského gólmana Jaroslava Askarova.
54:46'
Luca Hollenstein opět v akci, tentokrát musel zasáhnout proti nahození od modré.
54:26'
Švýcaři vyhráli buly a vyhodili puk za ruskou branku.
54:15'
Komerční přestávka.
54:15'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gian-Marco Wetter – 2 min., sekání).
53:32'
Tak dlouho čekal Nico Gross na vhodný moment pro střelu, až zajel za ruskou branku a musel žabičkou poslat puk jednomu ze svých spoluhráčů.
52:15'
51:59'
Už to vypadalo, že Joel Salzgeber půjde do samostatného úniku na ruskou branku, jeden z dojíždějících obránců mu ale ještě nakonec stihl vypíchnout puk z čepele.
51:32'
Jeden z Rusů zahrál v útočné třetině Švýcarů vysokou holí, hra tak bude pokračovat vhazováním po levici Jaroslava Askarova.
51:11'
Jegor Zamula od modré šikovně poslal puk na volného Alexandera Chovanova, ten ale z první trefil svým zakončením doprostřed branky pouze přesouvajícího se Luca Hollensteina.
50:41'
Rusové se nepřesnou kombinací vyhnali z útočné třetiny hřiště.
Dnešní utkání sleduje 3158 diváků.
50:15'
50:15'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Bastian Guggenheim – 2 min., podrážení).
49:57'
Daniil Žuravljov opět pálil od modré, tentokrát před ním stojící obránce srazil pokus ruského obránce hokejkou do rohu kluziště.
49:23'
Daniil Žuravljov to zkusil švihem od modré, branku Švýcarska ale nakonec přestřelil.
48:56'
48:56'
Střela Ivana Morozova z ostrého úhlu skončila sražená holí jednoho ze švýcarských obránců v ochranné síti nad domácí brankou.
48:10'
Simon Knak zkusil proklouznout mezi dvě ruskými obránci, to se mu nakonec nepovedlo a o puk přišel.
47:32'
46:24'
Alexandr Romanov to zkusil švihem z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, branku Ruska ale netrefil.
46:05'
Maxim Sorkin získal puk na modré a bez váhání ho vyhodil na polovinu soupeře.
45:42'
Po nepřesné domácí kombinaci puk opět končí až za švýcarskou brankou.
45:12'
Ilja Kruglov (Rusko) neudržel nervy na uzdě a před vlastní brankou srazil jednoho ze švýcarských útočníků na zem. Tohle bude za dvě minuty.
45:04'
44:39'
Po krátké švýcarské kombinaci se do zakončení z pravé strany dostal Nico Gross, ruskou branku ale z první nakonec minul.
43:55'
Valentin Nussbaumer se dokázal šikovně prokličkovat do prostoru mezikruží odkud ale svým přízemní zakončením nedokázal Jaroslava Askarova překonat.
43:33'
Rusové získali puk a podařilo se jim ho vyhodit až za švýcarskou branku.
43:04'
Vyloučení v týmu Rusko (Vasilij Podkolzin – 2 min., sekání).
42:52'
Nahození Daniila Pylenkova z pravé strany dokázal Luca Hollenstein vyrazit pouze před sebe, kde se k puku naštěstí pro švýcarské fanoušky dostal jako první jeden z obránců.
42:41'
Luca Hollenstein opět v akci, tentokrát musel zasáhnout proti zakončení z vrcholu levého kruhu.
42:22'
Danila Galeňuk to zkusil z hranice pravého kruhu pro vhazování, jeho zakončení švihem nakonec prolétlo těsně vedle levé tyče švýcarské branky.
41:51'
Zakázané uvolnění Švýcarů.
41:14'
David Aebischer tvrdě narazil jednoho Rusa na plexisklo a získal tak pro svůj tým puk.
40:52'
Střela Daniila Pylenkova od modré z příklepu skončila sražená v ochranné síti nad švýcarskou brankou.
40:14'
A máme tu první střelu ve třetím dějství dnešního zápasu! Proti nahození z pravé strany teď musel zasáhnout Luca Hollenstein.
40:01'
Na úvodním buly byl úspěšnější Sandro Schmid, jako první se tak do útoku podívají Švýcaři.
40:01'
Hráči už jsou zpět na hřišti, třetí třetina začne během minuty.
První branky se fanoušci v třinecké Werk Areně dočkali až po 22. minutách hry, kdy nahození Grigorije Děnisenka od modré dokázal Luca Hollenstein vyrazit pouze před sebe, kde se k dorážce dostal Dmitrij Voronkov. Švýcarům se pak sice povedlo ještě po závaru před ruskou brankou a následné trefě Gaétana Jobina vyrovnat, zbytek třetiny už ale byl v režii Rusů. Nejdříve ruskou sbornou poslal zpět do vedení po výborné přihrávce od Grigorija Děnisenka Alexander Chovanov, o chvilku později pak přesnou tečí puku skóroval podruhé v zápase Dmitrij Voronkov.

Střely: 10:25.
Střely ve 2. třetině: 7:15.
Třetí třetina začne přibližně v 14:21.
40:00'
39:53'
Po nepřesné kombinace ve středním pásmu se Rusové dopustili zakázaného uvolnění.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
38:13'
38:13'
Rusko právě vstřelilo branku!
A máme tu třetí ruskou branku! Alexander Chovanov svým nahozením z pravé strany hřiště našel hůl DMITRIJE VORONKOVA, který jednoduše tečoval puk za záda přesouvajícího se Luca Hollensteina. Asistence: Alexander Chovanov, Jegor Zamula.
37:42'
Po vyhraném buly vyhodil David Aebischer puk za ruskou branku.
37:36'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Matthew Verboon – 2 min., vysoká hůl).
37:34'
37:13'
Přihrávku Vasilija Podkolzina zpoza švýcarské branky srazil jeden z domácích obránců mimo vlastní obranné pásmo.
37:00'
Alexandr Romanov to zkusil z příklepu od modré, jeho zakončení k levé tyči nakonec bez problémů schoval v lapačce dobře chytající Luca Hollenstein.
36:42'
Střelu Grigorija Děnisenka tečoval před švýcarskou brankou Dmitrij Vornkov, Luca Hollenstein ale dokázal na změnu trajektorie letu puku dobře zareagovat a kotouč srazil hrudí před sebe, kde ho přikryl lapačkou.
36:15'
Už to vypadalo, že Tim Berni dokáže vyhodit, puk se ale nakonec od brusle švýcarského obránce odrazil zpět k jednomu z ruských útočníků.
35:34'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sandro Schmid – 2 min., hákování).
35:10'
Nikita Alexandrov po vyhraném buly obešel parádní stahovačkou švýcarského obránce a z bezprostřední blízkosti domácí branky to zkusil švihem, puk nakonec prolétl těsně vedle pravé tyče.
35:04'
34:07'
Grigorij Děnisenko parádní střílenou přihrávkou z prostoru pravého kruhu pro vhazování našel u levé tyče úplně volného najíždějícího ALEXANDERA CHOVANOVA, kterému už stačilo pouze nasměřovat hokejku tak, aby puk skončil za zády švýcarského gólmana. Asistence: Grigorij Děnisenko.
33:36'
Ruská střela od modré prolétla vysoko nad břevnem švýcarské branky.
33:30'
Ilja Kruglov se dostal do zakončení z hranice pravého kruhu pro vhazování, nakonec ale dokázal trefit pouze před sebou stojícího švýcarského obránce.
32:59'
Už to vypadalo, že se Maxim Sorkin procpe ze strany do zakončení z bezprostřední blízkosti, jeden ze švýcarských obránců mu ale za pět minut dvanáct ještě stihl vypíchnout puk z hokejky.
32:30'
Jeden z Rusů teď na hranici pravidel srazil Valentina Nussbaumera na hrazení a získal puk.
30:59'
Střela Daniila Žuravljova od modré z příklepu proletěla vedle pravé tyče švýcarské branky.
30:55'
30:38'
30:38'
I na druhé straně to jiskří, Ivan Morozov ale švýcarského gólmana nakonec překonat nedokázal.
30:24'
Tim Berni našel přihrávkou ze strany v mezikruží úplně volného Simona Knaka, ten z první v pokleku ale dokázal trefit pouze přesouvajícího se Jaroslava Askarova.
30:10'
Další nadějně vypadající švýcarská střela od modré, ani tentokrát ale neletěla mezi tři tyče švýcarské branky.
29:30'
Další trefa Janise Mosera od modré, tentokrát talentovaný švýcarský obránce poslal puk těsně nad břevno ruské branky. Sborné se navíc podařilo v rohu kluziště získat puk a vyhodit ho až za domácí branku.
28:48'
Janis Moser to zkusil střelou švihem od modré, jeho zakončení letělo pouze doprostřed branky, kde už klečel připravený Jaroslav Askarov.
28:30'
Ivan Morozov (Rusko) vysokou holí zasáhl Fabiana Berriho do obličeje, Švýcaři teď tak budou hrát dvě minuty přesilovou hru.
27:35'
Zakončení Daniila Misjula z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vyrazil Luca Hollenstein pouze nad sebe, s pomocí jednoho z obránců se mu ale nakonec povedlo puk odrazit mimo nebezpečí vlastní branky.
27:29'
27:29'
Švýcarské zakázané uvolnění.
27:08'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Závaru po buly před ruskou brankou využil GAÉTAN JOBIN, který napodruhé svým bekhendovým zakončením k levé tyči překonal Jaroslava Askarova. Bez asistence.
27:03'
Nepřesná ruská kombinace končí zakázaným uvolněním.
26:44'
26:13'
Po krátké švýcarské kombinace to z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zkusil Joel Salzgeber, svou střelou příklepem ale dobře chytajícího Jaroslava Askarova nepřekonal.
25:42'
Další švýcarské střela! Tentokrát to zkusil Joel Salzgeber z pravé strany, Jaroslav Askarov si ale dobře pohlídal prostor mezi ramenem a bližší tyčkou a puk za svá záda nepropustil.
25:19'
Do zakončení rychlého ruského brejku se dostal Vasilij Podkolzin, těsně před švýcarskou brankou ale podklouzl, nakonec tak do brankoviště nedopravil puk, nýbrž sebe.
25:01'
Valentin Nussbaumer to zkusil z hranice pravého kruhu pro vhazování, ruskou branku ale nakonec těsně minul.
24:44'
Vyloučení v týmu Rusko (Jegor Zamula – 2 min., hákování).
24:44'
Ani jedna ze dvou střel Kyena Sopa neskončila za zády zatím bezchybně chytajícího Jaroslava Askarova. Ruský brankář si tak na své konto připisuje další dva dobré zákroky.
24:12'
Po dobré přihrávce ze strany se do zakončení z první z prostoru mezikruží dostal Alexander Chovanov, Luca Hollenstein se ale nakonec dokázal dobře přemístit přes polovinu branky a razantní střelu vyrazil betonem.
Zakončení Jegora Zamula z úhlu srazil jeden ze švýcarských obránců holí nad břevno vlastní branky.
21:48'
Daniil Misjul střelou příklepem z hranice kruhu pro vhazování rozezněl břevno švýcarské branky!
21:12'
A máme tu první branku zápasu! Nahození Grigorije Děnisenka od modré dokázal Luca Hollenstein vyrazit pouze před sebe, kde se k dorážce dostal DMITRIJ VORONKOV, který bez zaváhání skóroval střelou k levé tyči. Asistence: Grigorij Děnisenko, Nikita Alexandrov.
20:41'
Chvilku po buly se povedlo Janisovi Moserovi vyhodit puk až za ruskou branku.
20:37'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Fabian Berri.
20:01'
Na úvodním buly druhé třetiny byl úspěšnější Dmitrij Voronkov, jako první se tak do útoku podívají Rusové.
20:01'
Hráči už jsou zpátky na kluzišti, druhá třetina začne za necelé dvě minuty.
První třetina je za námi, Rusové mají herní převahu, víc gólových šancí si ale zatím dokázali vytvořit Švýcaři, kteří těží zejména z rychlých brejků. Do obrovské šance se dostal v 7. minutě Tim Berni, Jaroslav Askarov ale nakonec předvedl neskutečný zákrok a puk vyrazil hokejkou. Do velké šance se dostali na závěr třetiny i Rusové, ani tentokrát ale přečíslení 2 na 1 neskončilo brankou.

Střely: 3:10.
Druhá třetina začne přibližně v 13:24.
20:00'
19:59'
Ještě na závěr se do zakončení od modré dostal Kirill Marčenko, střelou švihem ale nakonec švýcarskou branku přestřelil.
19:29'
Švýcaři se na závěr třetiny uvolňují vyhozením puku k ruské brance.
19:13'
Ruskou střelu od modré vyrazil Luca Hollenstein vyrážečkou do rohu kluziště.
19:00'
Minuta do konce první třetiny.
17:49'
Další obrovská šance Rusů! Po hrubce ve švýcarské se Rusko dostalo do přečíslení 2 na 1, Daniil Žuravljov dobrou přihrávkou našel volného spoluhráče u pravé tyči, ten ze stoprocentní pozice ale nakonec švýcarskou branku minul.
17:19'
Valentin Nussbaumer nenechal nic náhodě a ze středního pásma vyhodil puk až za ruskou branku.
16:47'
Valentin Nussbaumer se šikovnou otočkou prosmýkl mezi dvojicí ruských obránců, do zakončení se ale z prostoru mezikruží už nakonec nedostal.
15:47'
Střelu Jegora Sokolova od modré chvilku po buly srazil před ním stojící švýcarský obránce.
15:41'
15:41'
Závar před domácí brankou ukončil Luca Hollenstein, který v brankovišti zalehl puk.
15:26'
Nadějně vypadající ruská střela z prostoru mezikruží nakonec prolétla těsně nad břevnem švýcarské branky.
14:52'
Fabian Berri si zkusil ruského obránce obejít nahozením puku o mantinel, ten ale dobře vystihl pohyb švýcarského střelce a o puk ho připravil.
13:51'
Do zakončení z modré z příklepu se dostal Alexandr Romanov, jeho přízemní pokus doprostřed branky ale nakonec dokázal Luca Hollenstein vyrazit betonem do rohu kluziště.
12:51'
Simon Knak nevěděl co s pukem a tak ho zkusil zpoza modré nahodit na ruskou branku, ještě předtím než kotouč k brankáři ho svou holí srazil jeden z hostujících obránců.
12:14'
12:02'
Po hrubce v domácí kombinaci se Rusům opět podařilo vyhodit puk.
11:40'
Další švýcarská střela! Nico Gross to zkusil švihem z prostoru pravého kruhu pro vhazování, puk letící pod víko ruské branky ale nakonec bez problémů schoval do lapačky Jaroslav Askarov.
11:00'
Přihrávku Nico Grosse po modré dokázal jeden z ruských obránců srazit mimo hostující obrannou třetinu.
10:39'
Švýcarská střela z levé strany hřiště končí sražená vyrážečkou ruského gólmana Jaroslava Askarova v ochranné síti nad plexisklem.
10:14'
10:14'
Vyloučení v týmu Rusko (Grigorij Děnisenko – 2 min., hákování).
10:05'
09:57'
Tak dlouho Rusové čekali na střelu, až to Grigorij Děnisenko zkusil švihem ze strany. Zakončení hostujícího kapitána nakonec jen prolétlo kolem levé tyče švýcarské branky.
09:11'
Po krátké kombinaci Rusů se do zakončení dostává Kirill Marčenko, přesouvajícího se švýcarského gólmana ale nakonec překonat nedokázal.
08:45'
Po sražené střele od modré se podařilo Švýcarům vyhodit puk až za ruskou branku.
08:05'
Gian-Marco Wetter (Švýcarsko) to tentokrát trošku přehnal a svým seknutím zlomil hokejku jednomu z Rusů, teď si tak půjde na dvě minuty sednout na trestnou lavici.
07:54'
Přihrávka Luca Hollensteina se proletěla podél mantinelu až za ruskou branku, zakázané uvolnění.
06:55'
Tak tohle byl neuvěřitelný zákrok! Po střele Matthewa Verboona ze strany se do stoprocentní střelecké pozice dostal Tim Berni, Jaroslav Askarov se ale nakonec dokázal přesunout přes celou délku branky a neskutečným zákrokem hokejkou zabránit vstřelení branky.
06:34'
06:34'
Další nebezpečná ruská střela z modré, i tentokrát ale předvedl švýcarský gólman Luca Hollenstein pohotový zákrok.
06:31'
Po sražené střele Daniila Misjula se do zakončení z prostoru mezikruží dostal Kirill Marčenko, svým zakončením z příklepu k pravé tyči ale nakonec zatím bezchybně chytajícího Luca Hollensteina překonat nedokázal.
05:47'
Gian-Marco Wetter nenechal nic náhodě, za polovinou hřiště vyhodil puk až za branku Ruska a po takřka minutovém ruském tlaku radši odjel střídat.
04:51'
Alexandr Romanov se dokázal tělem šikovně vecpat před dojíždějícího švýcarského obránce, na toho dalšího, který stál před ním, už byl ale krátký a tak zkusil vystřelit. Jeho trefa nakonec skončila sražená v ochranné síti nad plexisklem.
04:03'
Tak tohle klidně mohlo skončit brankou, při švýcarském přečíslení 2 na 1 našel Joel Salzgeber výbornou přihrávkou najíždějícího Jeremi Gerbera, kterému ale nakonec puk přeskočil čepel hokejky.
03:07'
Nahození Daniila Pylenkova od modré prolétlo těsně vedle levé tyče švýcarské branky.
02:50'
Daniil Pylenkov svým padáčkem za obranu Švýcarů nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, puk tak skončil za brankou domácí týmu. Zakázané uvolnění pro Rusy.
02:01'
Puk končí sražený v ochranné síti, hra bude pokračovat vhazováním po levici Luci Hollensteina.
01:26'
Už to vypadalo, že se švýcarský střelec Kyen Sopa dostane do zakončení, nakonec mu ale ještě jeden z ruských obránců stihl odebrat puk.
01:02'
Rusové se snaží proniknout do útoku, dělá jim ale problém přechod před polovinu hřiště.
00:03'
Na úvodním buly byl úspěšnější švýcarský centr, jako první se tak do útoku podívají hokejisté ze země helvetského kříže.
00:01'
Za hlasitého potlesku přítomných fanoušků vstupují oba dva celky na hrací plochu, první čtvrtfinálový duel začne během necelých dvou minut.

Švýcarsko: Hollenstein (Charlin) – Berni (C), Aebischer, Guggenheim, Moser, Pezzullo, Gross – Berri (A), Schmid, Wetter – Verboon, Nussbaumer, Kohler (A) – Gerber, Salzgeber, Sopa – Patry, Knak, Jobin – Mettler.

Rusko: Askarov (Miftachov) – Galeňuk, A. Romanov (A), Zamula, Pylenkov, Žuravljov (C), Misjul, Malyšev – Chovanov, Sokolov, Děnisenko – Ivan Morozov, Alexandrov, Dorofejev – Marčenko, Voronkov (A), Podkolzin – Kruglov, Sorkin, Rtiščev – Grošev.

Rozhodčí: Campbell (CAN), Heikkinen (FIN) – Lederer (CZE), Nordlander (SWE).
Ještě jednou vás zdravíme, tentokrát už přímo z třinecké Werk Areny, kde za necelou hodinu vypukne duel mezi Švýcarskem a Ruskem. Přejeme příjemnou zábavu.
PREVIEW ZÁPASU

Skupinová fáze juniorského mistrovství světa je za námi, na řadu teď tak přicházejí čtvrtfinálové boje. Jako první se odehraje ten mezi Švýcarskem a ruskou sbornou. Byť Švýcaři vstoupí do zápasu z lepší pozice, jelikož v třinecké skupině A skončili na druhém místě, zatímco Rusové až na třetím, o favoritovi dnešního mače nemůže být pochyb.

Čtvrteční duel bude pro fanoušky o to peprnější, že se oba celky potkaly na juniorském šampionátu už v loni v zápase o třetí místo. Těmi šťastnějšími nakonec byli po šedesáti minutách Rusové, kteří zvítězili 5:2 a získali tak bronzové medaile. Z týmu Švýcarska na tenhle zápas vzpomínají například Nico Gross, Matthew Verboon nebo Tim Berni, za Ruskou tehdy nastoupil Grigorij Děnisenko společně s Alexandrem Romanovem.
Krásné poledne všem hokejovým fanouškům. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu juniorského mistrovství světa mezi Švýcarskem a Ruskem. Utkání začíná ve 12:30