MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Rakousko - 11. srpna 2022   04:00

Německo
Německo
08:00' Eham (Blank, Leonhardt) • 23:37' Blank (Klein, Eham) • 28:49' Blank (Volek, Samanski) • 31:03' Blank (Volek)
4:2
(1:1, 3:1, 0:0)
Rakousko
Rakousko
02:45' Peeters  (Urbanek, Scherzer) • 21:40' Dobnig  (Peeters, Scherzer)
Německo
Kika, Kova – Cattaneo, Oliver
473 diváků
Rakousko

Alexander Blank se dnes prezentoval dobrým výkonem, který korunoval hattrickemn.
Nejlepší hráči zápasu
Německo: Alexander Blank
Rakousko: Senna Peeters
Německo vyhrává tento zápas 4:2 a na střely 44:17. Rakousko dvakrát vedlo, ale na třetí a čtvrtou německou branku odpovědět nedokázalo. Zaslouženě vyhrává Německo.
59:30'
Německo hraje takticky velmi dobře.
58:59'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Buly před brankou Rakouska.
58:50'
Rakousko to zkouší bez brankáře v šesti.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a pravděpobně i v tomto zápase.
57:37'
Sebastian Wraneschitz vytěsnil kotouč vedle branky po střele z ostré pozice. Následně jeho tým vyhodil.
57:14'
Německo v přesilové hře na nějakou výraznější šanci čeká, nicméně kontroluje hru, což mu vzhledem k výsledku stačí.
56:51'
Rakousko vyhodilo znovu přes všechny čáry.
56:22'
Alexander Blank se dostal do zakončení, se kterým si poradil Sebastian Wraneschitz. Bude se vhazovat.
56:00'
Rakousko se dvakrát dokázalo osvobodit vyhozením z vlastního pásma. Hráči Německa musí o útočné pásmo bojovat.
55:46'
Vyloučení v týmu Rakousko:
Senna Peeters – 2 min., hákování.
55:14'
Sebastian Wraneschitz kryje střelu, kterou vyslal jeden z hráčů Německa, Vhazovat se tedy bude před brankou.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Německo vede o dvě branky. Komerční přestávka.
54:40'
Rakousko rozehrává od své branky a pokouší se zbytky sil ještě vložit do útočné snahy.
53:30'
Luca Münzenberger rozehrává od své branky, soupeři jej napadali, ale Ian Scherzer kotouč vybojovat nedokázal.
53:06'
Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, což vyhovuje především Německu.
52:14'
Německo se ubránilo, následně brankář Florian Bugl přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou, zakončoval Lukas Necesany.
51:21'
Německá čtveřice vyhazuje přes všechny čáry.
51:04'
Přesilovku hraje Rakousko, ale musí se dostat stabilněji do útočného pásma.
50:27'
Martin Urbanek vysla tvrdou ránu od modré čáry, ale neuspěl. Následně se znovu dostal do zakončení, se kterým si brankář poradil.
50:23'
Sledujeme znovu hru čtyři na čtyři, krátkou přesilovku Rakousko neproměnilo. Ale šanci měl Senna Peeters, který minul.
50:13'
Vyloučení v týmu Německo:
Luca Münzenberger – 2 min., nedovolené bránění.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Komerční přestávka.
49:18'
Ještě minutu budeme sledovat hru čtyři na čtyři. Lukas Necesany to zkoušel individuálně, ale propracovat do šance se nedokázal.
49:15'
Špatná rozehrávka Rakouska vrací hru před jeho branku. Tento styl hry týmu, který je veden jako hostující, nevyhovuje.
48:31'
Sledujeme hru čtyři na čtyři.
48:22'
Maciej Rutkowski – 2 min., sekání.
47:30'
Danjo Leonhardt mohl zakončovat, ale rozhodl se ještě pro kombinaci. Následně si obrana Rakouska dokázala poradit.
47:07'
Luca Münzenberger pokračoval v akci spoluhráčů. Následná rána končí těsně vedle branky.
46:31'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme přesilovku Německa. To se však musí dostat do útočného pásma.
46:22'
Ryan Del Monte zakončoval, jeho pokus byl zblokovaný. Komerční přestávka.
45:50'
Dlouhou přesilovku si nyní zahraje celek Německa. Po vyhraném buly se usadil v útočném pásmu.
45:47'
Luca Auer – 5 min., faul kolenem.
45:17'
Janick Wernicke ani jeho kolega nedokázali překonat brankáře soupeře. Florian Bugl svůj tým podržel jistým zákrokem rukavicí.
45:00'
Úvodních pět minut hry ve třetí třetině jasně ukázalo, že Rakousko to bude mít ve zbytku zápasu hodně těžké.
44:36'
Rakouská obrana rozehrává od své branky, Ian Scherzer se v útočném pásmu k puku nedostal, hrát tak může obrana.
44:05'
Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí úvod třetiny nenabízí. Německo drží dvoubrankový náskok.
43:02'
Ofsajd a v něm Oskar Maier. Buly ve středním pásmu.
42:22'
Německo dokázalo dostat kotouč do středního pásma, a tak mohlo vystřídat. Následně neuspěl Leon Wallner po samostatné akci.
42:09'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry má Rakousko.
41:00'
Maciej Rutkowski to zkoušel individuálně, ale v rozhodující chvíli mu kotouč uskočil z hokejky.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, oba kluby měly v jejím začátku šanci, ale prosadit se nedokázaly.
40:01'
Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině. Německo zaslouženě vede nad Rakouskem 4:2.
40:00'
39:26'
Thomas Heigl zkoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale neuspěl.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.
38:22'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, ve které pokračuje dobrá hra Německa.
37:32'
Rakousko hraje v plném počtu. Toto oslabení dokázalo ubránit.
37:16'
Luca Münzenberger se dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Sebastian Wraneschitz. Bude se vhazovat.
36:36'
Rakousko se zatím s přehledem brání, v početní nevýhodě nedává soupeři mnoho prostoru.
35:47'
Tato dlouhá přesilovka se týmu ve tmavých dresech rozhodně nedaří tak, jak by si představoval.
35:27'
Defenziva Německa se dostala do problémů, ale situaci ve spolupráci s brankářem dokázala vyřešit.
35:11'
Rakousko vyhazuje přes všechny čáry až k brance Německa.
34:44'
Josef Eham se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.
34:04'
Německo hraje přesilovku, usadilo se v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.
33:32'
David Reinbacher – 2+2, vysoká hůl.
33:20'
26:10, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, více ze hry má Německo.
32:19'
Komerční přestávka.
31:03'
Německo právě vstřelilo branku!
Krásná kombinace Německa, využitá přesilovka a vedení o dva góly. Volek našel ALEXANDERA BLANKA, který v pohodě zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Justin Volek,
30:52'
Joshua Samanski pálil, jeho rána byla zblokovaná před brankou. K dorážce se tým nedostal.
30:35'
Německo se usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
30:14'
Sebastian Wraneschitz kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
29:46'
David Reinbacher – 2 min., sevření puku rukou.
28:49'
Německo jde do vedení, proměnila přesilovku, tvrdou ránou se dokázal prosadit střelou tahem ALEXANDER BLANK. Asistence: Justin Volek a Joshua Samanski.
28:39'
Joshua Samanski to vzal na sebe. Vypálil z ostré pozice. Ale neuspěl.
28:23'
Rakousko však dokázalo vyhodit, a tak jeho soupeř musí rozehrávat od své branky.
28:07'
Přesilovku si zahraje Německo, které se rychle usadilo v útočném pásmu.
28:05'
David Reinbacher – 2 min., sekání.
27:35'
Maciej Rutkowski hodně aktivně napadal rozehrávku soupeře a nechybělo mnoho, aby se kotouče zmocnil.
27:08'
Rakousko nyní rozehrává od své branky, Tobias Sablattnig měl velké problémy, soupeři ho připravili o puk.
26:55'
Po krátké komernčí přestávce pokračuje zápas dál.
26:36'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rakouska.
26:00'
Stav zápasu je vyrovnaný, ale střelecky vede Německo 18:8. Maximilian Preiml měl další velkou šanci, ale trefil jen brankáře Německa.
25:45'
Senna Peeters jel hodně pomalu svůj nájezd, před brankou vypálil, ale nevymyslel vůbec nic. Brankář v pohodě vyrazil puk.
25:45'
Bennet Rossmy – TS, hákování.
25:36'
Lukas Necesany se dokázal výborně vrátit a zastavil nebezpečně vypadají akci soupeře.
25:17'
Německo rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
25:00'
Rakouský brankář moc nevěděl, kde má kotouč, ale po střele Haakona Hänelta ukryl puk pod sebe. Hra je přerušená.
23:37'
Velmi rychle dokázalo Německo vyrovnat, povedenou tečí před brankou usměrnil puk mimo dosah brankáře ALEXANDER BLANK. Asistence: Adrian Klein a Josef Eham.
23:30'
Josef Eham kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu.
22:33'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Německo vede na střely 16:6, ale na góly znovu prohrává.
21:40'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Německo nedokázalo vyhodit kotouč, toho využilo Rakousko. Střelou z otočky se prosazuje JONAS DOBNIG. Pěkná akce Rakouska. Asistence: Senna Peeters a Ian Scherzer.
21:30'
Senna Peeters se dostal do zakončení z pravé strany, Florian Bugl vyrazil.
21:02'
Finální přihrávka do střelecké pozice dělá hokejistům Rakouska velké problémy. I proti mají pouze čtyři střely na branku.
20:42'
Rakousko se sice dostalo do útočného pásma, ale jeho akci rychle ukončil dobře se vracející Joshua Samanski.
20:01'
Alexander Blank se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus vyrazil brankář.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou.
20:01'
V Edmontonu se blíží západ slunce a končí nám také první třetina. Senna Peeters poslal Rakousko do vedení, za Německo srovnal Josef Eham. Po první třetině platí plichta.
20:00'
19:45'
Už se podle všeho nic nestane, třetina nám končí.
19:25'
Německo se v závěru první třetiny usadilo v útočné třetině, ale zakončit se mu nepodařilo.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:30'
Nyní však musí brankář Florian Bugl rozehrávat od své branky, což se mu nepovedlo podle představ, ale Moritz Lackner se k puku nedostal.
17:57'
Sebastian Wraneschitz si tak tak dokázal poradit s nebezpečnou střelou soupeře. Německo v tomto zápase hraje dobře, na střely vede 14:4.
16:40'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho výraznějších šancí k vidění není.
15:46'
Josef Eham se po pěkné akci dostal sám před braku. Byli tam také dva obránci, kteří je odtlačili z dobré střelecké pozice.
15:25'
Vypadalo to, že bude Luca Auer vyloučený, ale nakonec nechávají sudí hru bez vyloučení. Hrajeme tedy pět na pět.
15:01'
Následně dobrou šanci mělo Německo, které ale nedokázalo překonat brankáře. Sebastian Wraneschitz si tak tak poradil.
14:33'
Moritz Lackner a Oskar Maier mířili na branku soupeře v situaci dva na jednoho, ale finální přihrávka nebyla přesná.
14:12'
Oskar Maier rozehrával od své branky, při otočce před brankou o puk přišel. Následně je hra přerušená. Komerční přestávka.
13:46'
Německo je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 10:2.
12:25'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
12:22'
Německo vyhrálo buly v útočném pásmu, následně puk kryje brankář Rakouska. Komerční přestávka.
12:06'
Německo hraje v plném počtu.
11:22'
Rakouská přesilovka se rozhodně nedaří podle představ, německý celek hraje zodpovědně.
11:00'
Leon Wallner kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu. Následnou ránu od modré čáry zastavil německý brankář.
10:27'
Alexander Blank se dostal do zakončení, ale Sebastian Wraneschitz jeho pokus dokázal hokejkou vyrazit nad branku.
10:06'
Sledovat budeme nyní hru čtyři na čtyři, a pak přesilovku Rakouska.
10:06'
09:40'
Rakousko je pod velkým tlakem, čtveřice hráčů se s vypětím všech sil brání.
09:14'
Danjo Leonhardt pokračoval v akci, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.
08:47'
Přesilovku nyní hraje Německo, rychle se usadilo v útočném pásmu.
08:31'
Luca Auer – 2 min., nedovolené bránění.
08:00'
Osmá rána Německa už byla úspěšná, a tak je vyrovnáno. Po nádherné akci a přihrávce Blanka zasunul kotouč do prázdné branky obranou nepokrytý JOSEF EHAM. Asistence: Alexander Blank a Danjo Leonhardt.
07:30'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Německo nyní zahrálo pouze na zakázané uvolnění.
07:15'
Moritz Lackner vypálil a jeho rána končí mimo branku. Komerční přestávka.
06:43'
Sebastian Wraneschitz měl co dělat, aby si poradil s dalším zakončením soupeřů. Německo hraje v úvodu zápasu aktivně.
05:57'
Lukas Hörl se s kotoučem vracel za svou branku, odkud rozehrával. Následně ale přišel o puk.
05:20'
Maciej Rutkowski to zkoušel individuálně, ale přes obránce se nedokázal propracovat do střelecké pozice.
05:00'
Další německý pokus od modré čáry byl zblokovaný. Gólman zasahovat nemusel.
04:10'
Danjo Leonhardt byl volný před brankou, ale neuspěl. Následně jeho spoluhráči měli dvě tři dobré pozice. Rakouský brankář kryje puk a Alexander Blank se k dorážce už nedostal.
03:44'
Německá hra působí poněkud opařeným dojmem. Hokejisté ve tmavých dresech se pokouší se vrátit k aktivní hře.
02:45'
Poněkud překvapivý začátek zápasu, první střelou v zápase se prosazuje Rakousko. Střelou nad beton a pod vyrážečku brankáře se prosazuje ránou z kruhu SENNA PEETERS. Asistence: Martin Urbanek a Ian Scherzer.
02:15'
První přesilovku si v tomto zápase zahraje Rakousko. To se ale marně pokouší zformovat přesilovkovou formaci v útočném pásmu.
02:03'
Bennet Rossmy – 2 min., hákování.
01:48'
Haakon Hänelt měl zajímavou pozici, na chvilku zůstal volný před brankou, ale neuspěl.
01:13'
Německo vstoupilo do zápasu aktivně, usadilo se v útočném pásmu, ale nedokázalo se prosadit a vypracovat si výraznější šanci.
00:48'
Sebastian Wraneschitz musel zasahovat jako první, do střelecké pozice se dostal německý Danjo Leonhardt.
00:01'
Zápas začal, Německo hraje ve tmavých dresech, Rakousko v bílém.
00:01'
Zápas brzy začne.

Německo: Bugl (Lunemann) – Szuber (A), Münzenberger (C), Glötzl (A), Klein, Geibel, Dziambor, Elten – Leonhardt, Eham, Blank – Samanski, Volek, Schweiger – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Proske, Del Monte, Heigl – Heigl.

Rakousko: Wraneschitz (Sommer) – Sablattnig, Urbanek, Reinbacher, Tialler, Hörl, Necesany, Lindner, Preiml – Wallner (C), Lackner, Maier – Peeters (A), Thaler (A), Scherzer – Auer, van Ee, Dobnig – Geifes, Kramer, Wernicke.
Utkání se bude hrát v Rogers Place, kde sídlí NHL tým Edmonton Oilers.
Německo svůj úvodní zápas na turnaji výrazně prohrálo, na Američany nestačilo vysoko 1:5. V zápase bylo od první do poslední minuty outsiderem a vyprodukovalo si malé množství šancí. Naopak pro Rakousko bude tento zápas premiérou na turnaji. Rakušané sehráli dva přípravné zápasy, Lotyšsko porazili 4:2 a Česku podlehli 3:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. V tomto zápase skupiny B proti sobě nastoupí Německo a Rakousko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.