MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : USA - 28. prosince 2022   22:00

Ukončeno
Slovensko
Slovensko
02:14' L. Nemec (Žlnka, Š. Nemec) • 30:01' Dvorský (Štrbák, Repčík) • 31:48' Bačo (Groch, Kmec) • 33:20' Mešár (Š. Nemec, Šotek) • 50:46' Repčík (Kmec) • 58:53' Čiernik (Š. Nemec)
6:3
(1:2, 3:0, 2:1)
USA
USA
04:42' Boucher  (McGroarty, Gauthier) • 06:48' Brindley  (Hutson, Stramel) • 55:08' Boucher  (Gauthier, Cooley)
Slovensko
Sestavy:
Gajan (Marinov) – Š. Nemec (C), Funtek, Štrbák, Nátny, Kmec, Groch, Bečár – Mešár (A), Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, L. Nemec (A), Repčík – Dej, Štefančík, Bačo – Šotek.
Rozhodčí
Magnusson (SWE), Salonen (FIN) – Goncalves (FRA), Grillo (USA).
Avenir Centre, Moncton, Kanada
6 438 diváků
USA
Sestavy:
Mbereko (Augustine) – Peart, Hughes (C), Hutson, Chesley, Ufko, Behrens (A), Mittelstadt – Gauthier, Snuggerud, Cooley – McGroarty, Blake, Lucius – Boucher, Savage (A), Duke – Brindley, Connors, Stramel – Lipkin.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Střely na branku: 26 – 36.
Hvězdy a pruhy se nově ocitly na předposledním místě ve skupině a zítra je čeká důležité velmi střetnutí se Švýcarskem, které si nemohou dovolit ztratit, pokud si nechtějí výrazně zkomplikovat život. Slováky pak v pátek večer čeká zápas s nepříjemným Lotyšskem.
USA po první třetině vedly 2:1, Slovensko pak po pauze šokovalo své soupeře studenou sprchou a v rozmezí několika desítek sekund otočilo na 4:2. Náskok pak až do konce utkání nepustilo, odolalo místy enormnímu americkému tlaku a připsalo si veledůležité tři body.
Dva dny po parádním českém vítězství nad Kanadou si překvapivý úspěch nad papírovými favority připisují také Slováci, kteří poráží Spojené státy 6:3! Tým Ivana Feneše dnes v Avenir Centre podal po všech směrech výborný výkon a vyhrává naprosto zaslouženě.
Nejlepší hráči utkání:
Adam GAJAN – Tyler BOUCHER.
Konec zápasu.
59:56'
Verdikt pro Roberta Bača (SVK) zní pět minut a do konce utkání, prvotní zákrok na Repčíka se pak obejde bez trestu. Na poslední čtyři sekundy utkání na lavici usedne paradoxně Repčík.
59:56'
Celou kočkovanou odstartoval zákrok na Repčíka, po které se rozhodl svého spoluhráče pomstít Bačo. Ten poměrně dlouho držel jednoho z protihráčů u ledu, přitom mu zatlačil hokejkou na krk.
59:56'
No, co si budeme nalhávat, tohle se dalo čekat. Po souboji o puk v rohu za Gajanem vznikla skupinová strkanice, ještě se bude trestat.
59:28'
Utkání se už jen dohrává, Mbereko zůstává v brankovišti. Savage nyní operuje s pukem na kruhu.
58:53'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Máme hotovo, slovenské mladé pušky dnes udělaly klíčový krok směrem k postupu do vyřazovacích bojů a po úctyhodném výkonu poráží Spojené státy! Prázdnou branku ze svého obranného pásma zasáhl ALEX ČIERNIK – 6:3! Svěřenci Ivana Feneše si zaslouží všechnu čest! Asistence: Šimon Nemec.
58:22'
Gajan při přesunu k opačné tyči nedopatřením vyhodil klec z její předepsané pozice. Funtek si po přerušení za brankovištěm vyřizoval účty s jedním z protihráčů, rozhodčí je ale od sebe rychle oddělili.
58:01'
Slovensko tentokrát pryž poslalo do rohu kluziště, teď už to zakázané uvolnění bylo. Přerušuje se.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:36'
Vyhozený kotouč nyní minul opuštěnou americkou branku o několik centimetrů. Cestou na druhý konec hrací plochy byl zřejmě tečován, icing to není.
57:30'
Dalším pánem na holení byl Red Savage, Adam Gajan si s jeho dorážkou poradil a puk schoval do své výstroje. Slovenský brankář podává excelentní výkon.
57:11'
Gajan čelil prudkému zakončení z modré čáry, Blakeovu ránu betonem vyrazil do ochranné sítě. Divoký závěr zápasu se tak na malou chvíli zastaví.
57:02'
Slovensko drží puk u mantinelu za svou klecí a odkrajuje cenné vteřinky ze zbytku základní hrací doby.
56:42'
Mešár vyhodil puk na zakázané uvolnění, Kaidan Mbereko se znovu klidí z hracího pole. Americká klec po krátké době opět zeje prázdnotou!
55:58'
Slovenská klec je pod obrovským tlakem, tohle by pro tým kouče Feneše nemuselo dopadnout dobře! Gajan se teď musí hodně otáčet!
55:08'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tak pozor, v Monctonu to možná bude ještě hodně zajímavé! Spojené státy se prosazují při hře šest na čtyři a stahují své manko na dva góly! Gauthierova střela se od protihráče odrazila do Gajanova betonu a odtud šla na hůl nehlídaného TYLERA BOUCHERA, který z pozice u tyčky zakončil do takřka prázdné branky – 5:3! Asistence: Cutter Gauthier, Logan Cooley.
54:40'
Mbereko míří na střídačku, Amerika zkusí štěstí v dvojnásobné početní výhodě!
54:40'
Komplikace pro Slovensko, Servác Petrovský (SVK) těsně po vhazování omylem vyhodil puk nad mantinel. Fenešovi svěřenci půjdou do čtyř.
54:34'
Další únik Slovenska! Čiernikovi ovšem puk ujel z hokejky, a Mbereka tak pořádně neprověřil. Brankář USA kotouč hravě vytěsnil betonem.
53:57'
Těsně před americkým brankovištěm teď Mberekovi znepříjemňoval život Šotek, který ale za strážce svatyně nakonec puk neprotlačil.
53:22'
Rychlou sérii přihrávek z prostoru pro vhazování uzavřel Hughes, který ale slovenskou klec minul.
52:46'
Gajan si po přerušení pohrává s kotoučem, který lapil do své rukavice. Z křídla ho chtěl překvapit Lucius, gólman měl ale amerického forvarda přečteného.
52:27'
Dění běželo jen pár sekund, Slováci pak vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazování u Gajana.
Střely na branku: 23 – 27.
52:14'
Za slovenskou klecí teď někdo zahrál puk vysokou holí, máme tu nejspíš poslední komerční přestávku.
51:39'
Americká střela z prostoru mezi kruhem a modrou čarou se neujala, puk končí za brankovištěm.
50:46'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelný výkon svěřenců Ivana Feneše se bez bodového zisku neobejde, Slovensko má k famózní výhře už opravdu blízko! PETER REPČÍK se odpoutal od bránícího protihráče a svůj nájezd uzavřel zakončením z hranice brankoviště. Mbereko sice zakročil včas, kotouč se ale následně od vracejícího se amerického zadáka odrazil za čáru – 5:2! Asistence: Jozef Kmec.
50:28'
Své ofenzivní kvality teď dávají na odiv zase hráči Spojených států, kteří kombinují v útočném pásmu.
49:43'
Dvorský se teď blýskl jedovatou tečí, Mbereko měl znovu co dělat! Slovensko se nehodlá k výhře probránit a chce si pojistit svůj náskok!
48:51'
Tohle byla obrovská šance pro Slovensko! Šotek vybojoval puk u mantinelu a posunul ho na střed na volného Žlnku, jehož krátký únik položený Mbereko vychytal! Skvělý zákrok!
48:35'
Na McGroartyho se nalepil protihráč a nedovolil mu z prostoru před brankovištěm zakončit, Amerika se ale i nadále drží v útočném pásmu.
48:15'
Slováci se dostali do přečíslení tři na dva, Šotek střelou z pravé strany neuspěl. Pár sekund nato to z podobné pozice zkusil znovu, Mbereko opět připraven.
Dnešní utkání sleduje 6 438 diváků.
47:44'
Slovensko už poněkolikáté vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění, další vhazování se uskuteční po pravé ruce dosud výborného Adama Gajana.
47:19'
Pod další neúspěšné zakončení Spojených států se podepsal Hughes, který z kruhu trefil jen mantinel.
Střely na branku: 18 – 25.
46:51'
Cooleyho za americkou brankou pronásledoval protihráč, útočník ale nakonec stihl včas rozehrát puk dopředu.
46:17'
Žlnka krátkou přihrávkou vysunul do útoku Dvorského, jehož projektil Mbereko vyrazil do rohu.
45:40'
Po McGroartyho zakončení z voleje přišla chaotická skrumáž, se kterou si ale maskovaný strážce slovenské klece poradil. Teď to nemá vůbec jednoduché.
44:56'
McGroarty z prostoru pro vhazování slovenskou branku výrazně přestřelil. USA se nevzdávají, před týmem Ivana Feneše je pěkně náročných patnáct minut.
44:20'
Hutsonovo nahození se zastavilo na clonícím spoluhráči, Gajan tak tentokrát nemusel zasahovat.
43:43'
Spojené státy drží hru před brankou Adama Gajana, Slovensku se teď nedaří se dostat ke kotouči a znovu se přesunout do útočného pásma.
43:12'
Podél mantinelu ve slovenské třetině se teď bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno několik hráčů.
42:43'
Oba týmy hrají v plném počtu, Amerika je po pěti minutách na hrací ploše v pěti. Slováci během dlouhé přesilovky na Mbereka poslali jen tři střely.
42:03'
Z vyššího trestu pro Connorse zbývá ještě půlminuta, Slovensku se nedaří Mbereka dostat pod tlak. USA dlouhé oslabení zvládá naprosto exemplárně.
41:36'
Tentokrát Spojeným státům ulehčil situaci Behrens, který vyhodil puk až za Gajanovu klec.
40:46'
Lipkin využil trochu laxního přístupu Slováků a pomalou přihrávku podél hranice útočného pásma vyšťouchl za modrou čáru. Amerika se kvalitně brání.
40:09'
Máme tu poslední dějství. Dylan Duke sedí na trestné lavici, kde stoprocentně stráví ještě dvě a půl minuty. Potenciální slovenský gól ho nevysvobodí.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 16 – 21.
Tohle byla pro slovenské mladé pušky třetina snů! Po vyrovnaných úvodních minutách svěřenci Ivana Feneše zaskočili papírového favorita třemi slepeným brankami, a do posledního dějství v Avenir Areně vstoupí s dvougólovým náskokem. Utkání tak mají velmi slibně rozehrané a míří vstříc cennému a především důležitému bodovému zisku. Dotáhnou duel do vítězného konce, nebo USA ještě neřekly své poslední slovo?
Další třetina začne přibližně v 0:01.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:53'
Američané mají poslední sekundy prostřední části pod kontrolou, druhá třetina pomalu končí.
39:30'
Dvorského zakončení bylo zblokováno, kotouč se od protihráče odrazil do ochranné sítě.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:55'
Libor Nemec drží puk v neutrální zóně, Slovensko hledá cestu zpět do ofenzivní třetiny.
38:24'
Po Mešárově střele z kruhu ještě přišla série dorážek z hranice brankoviště, Mbereko ale tentokrát nepovolil a jeden z jeho spoluhráčů pak puk vyhodil.
37:52'
Spojené státy dlouhé oslabení zahájily dobře a vyhazují kotouč až ke Gajanově brankovišti.
37:34'
Kenny Connors (USA) se zvedá z trestné lavice a míří do sprch, v Monctonu dnes dohrál! Pětiminutový trest za vražení na hrazení za něj odpyká Duke.
37:34'
Americké frustrace naplno vyplavaly napovrch, Connors naprosto zbytečně u střídaček dohrál rozehrávajícího Nátného! Situaci zkoumá video, z tohohle kouká velký problém pro USA...
37:20'
Hra USA je o poznání agresivnější než dosud, svěřenci Randa Pecknolda jsou evidentně rozladění.
36:56'
Hra se drží před Gajanem, který v poslední minutě musel vytáhnout z rukávu minimálně dva zákroky. Spojené státy se snaží co nejdříve stáhnout manko.
36:13'
V neutrální zóně se teď rodil rychlý protiútok, Spojené státy si ale vysunutého Dvorského pohlídaly.
Střely na branku: 13 – 20.
35:40'
Slovensko vyhazuje puk ven ze svého obranného pásma. Amerika kontroluje kotouč a snaží se něco vymyslet v útoku, teď ale působí trochu bezradně.
34:58'
Lucius se po pravé straně snažil projet před brankoviště, Groch ho tam ale nepustil a místo toho rychlého protihráče natlačil za slovenskou svatyni.
34:26'
Na Cooleyho se nalepili hned dva protihráči, forvard ale i tak z posledních sil zvládl zakončit. Gajan kotouč bez větších obtíží vytěsnil za brankoviště.
33:37'
Peart sbírá kotouč za svou klecí a rozehrává, Americkou hru teď nicméně doprovází celá řada nepřesností.
33:20'
Slovensko právě vstřelilo branku!
A už je to o dvě branky, opaření Američané znovu inkasují a v Monctonu je zaděláno na pořádné překvapení! Mbereka tentokrát překvapil FILIP MEŠÁR, jenž se prosadil z prostoru mezi kruhem a hranicí pásma. Takhle si tým Randa Pecknolda nejspíš průběh střetnutí nepředstavoval – 4:2! Asistence: Šimon Nemec, Alex Šotek.
32:48'
Za Gajanem se teď bojuje o kotouč, gól Spojené státy naštval. Slovensko je zatlačeno ve svém pásmu.
31:48'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Druhá třetina je ze strany týmu kouče Feneše výborná, Mbereko musí ze své klece lovit třetí kotouč! Náskok Slovákům pěkným zakončením z pravé strany vrací ROBERT BAČO, který puk poslal přesně do prostoru mezi ramenem amerického brankáře a rohem svatyně – 3:2! Asistence: Šimon Groch, Josef Kmec.
31:07'
Čiernik vypálil z pravého kruhu, jeho zakončení ale bylo zblokováno. Sledujeme strhující a vyrovnanou podívanou, která rozhodně nenudí.
Střely na branku: 11 – 16.
30:43'
Chaotický americký přechod do ofenzívy se nezdál čárovému rozhodčímu, který odpískal ofsajd.
30:01'
Slovensko právě vstřelilo branku!
V polovině utkání je vyrovnáno, v Avenir Areně začínáme od začátku! Slováci rozjeli kombinaci v útočném pásmu, kterou povedenou střelou z modré čáry do pravého horního rohu uzavřel DALIBOR DVORSKÝ. Mbereko jeho ránu pravděpodobně ani neviděl, Adam Sýkora mu totiž ukázkově clonil na mezikruží – 2:2! Asistence: Maxim Štrbák, Peter Repčík.
29:21'
Sledujeme povedenou pasáž hry ze strany Slovenska, vyvrcholí přesilovkovou trefou? Lane Hutson (USA) míří na trestnou lavici za hákování.
29:19'
Paže jednoho z hlavních rozhodčích znovu vystřelila nahoru, Slovensko má ponechanou výhodu.
28:24'
Spojené státy vyhodily kotouč na zakázané uvolnění, po krátké pauze uvidíme buly před Mberekem.
27:57'
Tohle byla parádní akce z dílny Slováků! Americká obrana zapomněla na Petrovského, kterého Mešár našel pěknou přihrávkou od mantinelu a Mbereko měl následně co dělat, aby pěkně jedovatou teč z kruhu vyrazil!
27:32'
Hra se nyní drží hlavně v neutrální zóně, ani jednomu celku se nedaří se usadit před svatyní soupeře.
Střely na branku: 9 – 15.
26:54'
Sledujeme dlouhou pasáž hry bez přerušení, o něco málo více ze hry teď mají Fenešovi svěřenci.
26:29'
Z hranice útočné třetiny pálil Groch, Mbereko se přesunul k opačné tyči a nahození vyrazil.
25:58'
Nemec pronesl puk za modrou čáru a zkusil ho zahrát podél mantinelu za brankoviště, kde ale v té době neměl ani jednoho spoluhráče. Tohle Slovensku nevyšlo.
25:09'
Funtek z neutrální zóny nahodil kotouč za Mbereka, slovenská pětka se následně vydala na střídačku.
24:44'
Hraje se nahoru dolu. Spojené státy kontrolují kotouč, nedaří se jim se ale usadit u Gajana.
23:44'
Mittelstadt za brankou připravil o kotouč útočícího Mešára, slovenský pobyt v americké třetině tentokrát čítal jen jednotky sekund. Amerika je na puku.
23:23'
Do slovenských statistik putuje další zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Gajanově levici.
22:59'
Duke byl teď až moc důrazný, natlačil se přímo až do brankoviště a srazil se s Gajanem. Rozhodčí zastavuje hru, další buly proběhne ve středním pásmu.
22:42'
Honzek odzbrojil protihráče v prostoru pro vhazování, Slovensko se snaží přesunout hru před Mbereka.
22:13'
Mbereko si teď poradil s nenápadným bekhendem, který na něj letěl z prostoru mezi kruhem a brankovištěm.
21:30'
Čerstvě vysvobozený zadák nyní drží puk za Gajanem a čeká, až se na led dostane nová slovenská formace.
21:13'
Americkou početní výhodu uzavírá nepřesná rána z pravého kruhu, Slovensko je v plném počtu.
20:47'
Skrumáž před Gajanem branku nepřinesla. Pár sekund poté to z pravého kruhu zkusil Snuggerud, jehož zakončení brankář vytěsnil do ochranné sítě.
20:02'
Prostřední část je tu. Nemec se vrátil na trestnou, USA třetinu zahajují přes minutu dlouhou přesilovkou.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 6 – 11.
Úvodní dějství je minulostí! Slovensko vstoupilo do zápasu dobře a už ve třetí minutě se radovalo z prvního gólu, Spojené státy ovšem inkasovaný zásah probral z počáteční letargie a svěřenci Randa Pecknolda pak celkem rychle otočili skóre. Stav po první třetině zní 2:1 pro USA, které měly na ledě po většinu doby převahu a nebýt slušného výkonu Gajana mezi třemi tyčemi, mohl by jejich náskok být ještě výraznější.
Další třetina začne přibližně ve 23:04.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
Slovensko se už podruhé osvobodilo, Americe se nedaří se v závěru periody usadit před Gajanem.
19:11'
Početní výhody se nyní ujmou USA, Šimon Nemec (SVK) je po faulu u mantinelu trestán za podrážení.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:35'
Spojené státy si v oslabení počínají velmi solidně, Slovensko většinu své první přesilovky tráví ve svém obranném pásmu. Mbereko je bez práce.
18:04'
Slováci bezúspěšně hledají cestu zpět do útočného pásma, tentokrát puk vymrštil Gauthier.
17:44'
Puk letí přes všechny čáry až za Gajanovo brankoviště, Slovensko se musí stáhnout z útočného pásma.
17:07'
Fenešův výběr vyhrál buly před Mberekem a rozjel kombinaci, bránící Američané ho ale aktivně napadají a snaží se ho co nejdříve připravit o kotouč.
Střely na branku: 6 – 10.
16:47'
Slovensko má šanci se vrátit zpět do zápasu, po konci reklamní přestávky si zahraje přesilovku. Jimmy Snuggerud (USA) je vykázán za podrážení.
16:38'
Adam Gajan si na své konto připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát včas zasáhl vyrážečkou.
15:58'
Mittelstadtovo nahození z modré čáry bylo zblokováno, USA se ale i nadále drží v útočném pásmu.
15:23'
Brindley od mantinelu nahodil puk před brankoviště, kde se jej ještě někdo neúspěšně pokusil tečovat. Gajan tak tentokrát nebyl nucen zasáhnout.
14:31'
Mbereko nahození z modré čáry vyrážečkou vytěsnil do rohu hrací plochy, kde si volný puk vzal na svou hůl jeden z hráčů Spojených států.
13:56'
Ufko zachytil ujíždějící kotouč na hranici pásma a nahodil ho za Gajana, kde o něj bojuje Savage.
13:12'
Spojené státy mají na hrací ploše převahu, Slovensku se nedaří se prokousat ven z vlastní obranné zóny. Američané ho dusí výborným forčekem.
12:40'
Teď ale Slováky zachránila branková konstrukce, Gauthier z prostoru pro buly nastřelil tyčku!
12:18'
Po přihrávce zpoza branky přišla na Gajana rána z voleje z pravého kruhu, kterou připravený strážce slovenské svatyně vytěsnil mimo nebezpečí.
11:37'
Nepovedená rozehrávka jednoho ze Slováků ze středního pásma skončila až za americkou svatyní, hra se tak aspoň na pár sekund vrátí ke Gajanovi.
Střely na branku: 5 – 8.
11:10'
Bleskový protiútok uzavřel Boucher, Gajan byl připraven a další zákrokem nás poslal do reklamní pauzy.
10:47'
Slovensko se teď zuby nehty snaží se udržet v útočném pásmu, Amerika ale houževnatě brání a nepouští protihráče do zakončení. Mbereko je bez práce.
10:23'
Gauthier nahodil pryž na Gajana z neutrální zóny, Spojené státy momentálně rychle střídají formace.
09:47'
Nátny nezvládl odzbrojit rychlého Brindleyho, jenž se obtočil kolem klece a následně vystřelil. Jeho zakončení ale nebylo přesné a skončilo až v ochranné síti.
09:25'
Rychlá akce Fenešových svěřenců vedla k zakončení z pravé strany, které připravený Mbereko bez větších obtíží zastavil. Hra je na chvíli přerušena.
09:12'
V rohu za slovenskou svatyní sledujeme bitvu o kotouč, do které je zapojeno hned několik hráčů.
08:40'
Groch chtěl vyhodit puk ven ze své zóny, což se mu ale nepodařilo. Amerika se ještě chvíli držela vepředu, než se musela stáhnout za modrou čáru.
07:45'
Hughes se odpoutal od bránících protihráčů a poslal puk na mezikruží na Cooleyho, který jej obratem ztratil. Slovensko se dostává ke kotouči.
Střely na branku: 4 – 7.
07:29'
Spojené státy se teď pokusily za Gajana puk doslova protlačit, slovenská defenzíva opět situaci nezvládla. Gólman ovšem nakonec pryž dostal pod kontrolu.
06:48'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tým Randa Pecknolda otáčí skóre a ujímá se vedení! Hutson se uvolnil u pravého mantinelu a zkusil na Gajana vystřelit, přičemž jeho zakončení do bližšího horního rohu slovenské branky tečoval GAVIN BRINDLEY! Krásná práce amerického útočníka na kruhu – 1:2! Asistence: Lane Hutson, Charlie Stramel.
06:17'
Před Gajanem teď zavládl chaos, slovenská obrana pod náporem kapitulovala a měla velké štěstí, že Američani této situace nevyužili!
05:57'
Blakeova střela byla zblokována, Amerika je usazena v útočném pásmu a snaží se překonat gólmana.
05:30'
Slováci do svého druhého oslabení vstoupili dobře a v úvodních sekundách drží hru daleko od Gajana.
04:42'
To bylo rychlé, gól platí! Situace se tak pro Slovensko komplikuje, dvě trestné minuty za neúspěšnou trenérskou výzvu jede odsedět František Dej (SVK).
04:42'
Platnost zásahu bude muset ještě potvrdit video, slovenská střídačka využívá trenérskou výzvu! Podle Ivana Feneše byl Gajan totiž nedovoleně bráněn a nemohl adekvátně zasáhnout.
04:42'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Americe k využití přesilovky stačilo patnáct sekund, v Monctonu máme vyrovnáno! Sérii přihrávek z kruhu uzavřel Gauthier, jehož odraženou střelu za položeného Gajana doklepl nedostatečně hlídaný TYLER BOUCHER – 1:1! Asistence: Rutger McGroarty, Cutter Gauthier.
04:27'
Slovensko teď ovšem půjde do čtyř, Alex Čiernik (SVK) dostává menší trest za hákování.
03:56'
Spojené státy si do statistik zapisují zakázané uvolnění, další buly tak proběhne před Mberekem.
03:35'
Gajan vyjel za své brankoviště a rozehrál vyhozenou pryž dopředu, Fenešův tým teď kontroluje hru.
02:52'
Slováci stále nemají dost, Američanům vstup do střetnutí nevychází dle představ. Obrana hvězd a pruhů si teď nepohlídala Honzeka, který po straně zaútočil a donutil Mbereka předvést další zákrok.
02:14'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Výborný start pro Slováky, svěřenci Ivana Feneše ve třetí minutě odskakují do vedení! Z pravého křídla se před brankoviště posunul LIBOR NEMEC, jehož následné zakončení se štěstím proklouzlo skrz hustou clonu před Mberekem až za záda amerického brankáře – 1:0! Asistence: Adam Žlnka, Šimon Nemec.
01:54'
Sledujeme rychlou a vyrovnanou podívanou, od úvodního buly se zatím v Monctonu nepřerušovalo.
01:28'
Behrens se uvolnil na pravé straně a zkusil zakončit, Gajanovu branku ovšem přestřelil.
00:55'
Hraje se nahoru dolu, častěji jsou na kotouči stále Slováci. Těm se však nedaří vybojovat útočné pásmo, Mbereko dosud nebyl nucen zasáhnout.
00:12'
Slovensko po vyhraném prvním buly nahazuje kotouč za Mberekovu svatyni a snaží se se usadit v útoku.
00:01'
Utkání právě začalo.
Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!
Oba celky jsou na ledě, v monctonském Avenir Centre je vše připraveno. Za chvíli startujeme.
Úvodní buly je naplánováno na desátou večer našeho času, dá se však očekávat, že se zhruba o pět až deset minut opozdí, jak je ostatně v zámoří zvykem.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer, bitva začíná zhruba za hodinu! Níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy.
Úvodní sestavy:

Slovensko: Gajan (Marinov) – Š. Nemec (C), Funtek, Štrbák, Nátny, Kmec, Groch, Bečár – Mešár (A), Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, L. Nemec (A), Repčík – Dej, Štefančík, Bačo – Šotek.
Trenér: Ivan Feneš.

USA: Mbereko (Augustine) – Peart, Hughes (C), Hutson, Chesley, Ufko, Behrens (A), Mittelstadt – Gauthier, Snuggerud, Cooley – McGroarty, Blake, Lucius – Boucher, Savage (A), Duke – Brindley, Connors, Stramel – Lipkin.
Trenér: Rand Pecknold.

Rozhodčí: Magnusson (SWE), Salonen (FIN) – Goncalves (FRA), Grillo (USA).
VZÁJEMNÁ BILANCE NA MSJ

Pro zajímavost přikládáme výsledky posledních pěti soubojů USA a Slovenska na předchozích šampionátech. Čtyři duely vyhrál favorit z země hvězd a pruhů, jeden pro sebe urval outsider. Kdo se bude radovat dnes?

2021, čtvrtfinále: USA – Slovensko 5:2
2018, skupina: USA – Slovensko 2:1
2017, skupina: USA – Slovensko 2:3
2016, skupina: Slovensko – USA 2:5
2014, skupina: USA – Slovensko 3:0
USA (3. místo)
1 Z, 1–0–0–0, 5:2 (+3), 3 body

Amerika ve svém prvním představení na turnaji vyzvala na souboj Lotyšsko, které papírového favorita ze zámoří pořádně potrápilo. Spojené státy sice nakonec dokráčely ke třem bodům, tým z Pobaltí ale zlomily až v poslední dvacetiminutovce. Před startem třetí třetiny bylo skóre vyrovnané 2:2, přičemž USA si pak zajistily výhru díky brankám Luciuse, Savage a Hughese.

26. 12.: Lotyšsko – USA 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Ravinskis (Rullers, Ozolinš), 35. Fenenko (Rullers) – 21. Snuggerud (Cooley), 30. Behrens (Savage, Duke), 42. Lucius (Behrens, Blake), 47. Savage (Duke), 54. Hughes (Peart, Stramel).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

USA: Augustine – Peart, Hughes, Hutson, Chesley, Behrens, Ufko, Mittelstadt – Gauthier, Cooley, Snuggerud – McGroarty, Lucius, Blake – Duke, Savage, Boucher – Connors, Stramel, Brindley – Lipkin.
SLOVENSKO (5. místo)
1 Z, 0–0–0–1, 2:5 (-3), 0 bodů

Slováci včera zahájili pouť základní skupinou B tuhou bitvou s Finskem. Po první třetině sice díky trefám Päivärinty a Repčíka platil vyrovnaný stav, seveřané se však ve druhé části ujali tříbrankového vedení a vyhnali Andrisíka z branky. Po pauze se pak prosadil znovu Repčík, na jeho zásah ovšem rychle zareagoval Lambert a upravil na konečných 5:2 z pohledu Suomi.

27. 12.: Finsko – Slovensko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Päivärinta (Suomi, Ervasti), 24. Kemell (Koivunen, Salin), 28. O. Kapanen (Kemell), 34. Nyman (Vilén, O. Kapanen), 46. Lambert (Ervasti) – 20. Repčík (Dvorský, Štrbák), 44. Repčík (Štrbák, Čiernik).
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Slovensko: Andrisík (34. Marinov) – Bečár, Š. Nemec, Nátny, Štrbák, Groch, Funtek, Kmec – Honzek, Petrovský, Mešár – Čiernik, Dvorský, Sýkora – L. Nemec, Repčík, Žlnka – Bačo, Dej, Štefančík.
Příjemnou středu u sledování hokejového Mistrovství světa juniorů! Nabitý program letošního šampionátu pokračuje duelem mezi Slovenskem a USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.


Články odjinud