Ode mne je to pro tuto chvíli vše, ale my se z Kolína nad Rýnem přihlásíme opět zhruba za hodinu, kdy se společně v on-line přenosu podíváme na zápas Slovenska s Dánskem. Pěkný zbytek dne.
Nejlepší hráči

Raphael Andergassen (Itálie) – Andris Džerinš (Lotyšsko)
Utkání je u konce! Lotyši se nakonec neskutečně natrápili se svým soupeře, ale minutu před koncem se dočkali, vstřelili kýženou vedoucí branku a nakonec zvítězili 2:1!

Rozhodnutí si na svou hůl připravil hradecký útočník Andris Džerinš, který zůstal sám mezi kruhy a nabídku od Robertse Bukartse proměnil střelou příklepem ve vítěznou trefu! Lotyši tak mají po třech zápasech tři výhry a vedou celou skupinu A.
59:59
A nakonec přišla ještě jedna střela, a to od Insama, ovšem jeho pokus brankář Lotyšska vytáhl ramenem!
59:55
Pět sekund před koncem je zde přesilovka pro Italy. Ronalds Keninš (Lotyšsko) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
59:40
Lotyši však dvakrát po sobě vyhodili a jsou nesmírně blízko cenným třem bodům.
59:20
Italové jsou bez brankáře a zkoušejí hru v šesti!
58:41
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je rána do vazu italského reprezentace, Lotyči poprvé v zápase vedou! Roberts Bukarts vybojoval kotouč za brakou, zleva si nabruslil na osu hřiště a poté nabidl ANDRISI DŽERINŠOVI, který z první příklepem propálil změť těl před sebou včetně brankáře Bernarda – 1:2! Asistence: Roberts Bukarts.
58:26
Miks Indrašis projel po pravém křídle, ale nic jiného, než nepřesnou přihrávku, která navíc byla sražena do ochranné sítě, ze svého repertoáru nevykouzlil. Buly před Bernardem.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:38
Pobaltský celek bojuje momentálně sám se sebou a hledá cestu nahuštěnou obranou soupeře, ta se však zatím neotevírá.
56:47
Lotyši už vrhají většinu svých sil do útoku a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době, ale to se jim zatím nedaří, soupeři hrají velmi aktivně.
56:05
Ro. Bukarts projel do pásma a doslova napálil kotouč do chumlu těl, nikdo nevěděl, kde puk je, nicméně nakonec jej Italové vyvezli.
55:38
Utkání sleduje 6 332 diváků!
55:38
Kaspars Daugavinš nezpracoval prudký pas od spoluhráče z obranné třetiny, byl navíc přichycen ofsajdu.
54:50
Po vyhraném buly navíc vyvezli kotouč, nechali jej v rohu hřiště a spořádaně odjeli střídat. Čas běží dál.
54:14
Dalším, kdo pálil, byl Miks Indrašis, ale ani nezamířil tam, kam by sám chtěl. Italové celou situaci ustáli.
53:55
Uvis Balinskis nebezpečně nahodil od modré čáry, kde zůstal sám s kotoučem, ale žádný z jeho spoluhráčů ani natřikrát nedokázal dostrkat kotouč do sítě.
53:14
Italové už nyní spíše jen brání a vyhazují kotouče. Zdá se, že by bod z dnešního utkání brali všemi deseti.
52:36
Lotyši předvedli další brejk, ale Italové se v pěti lidech skvěle vrátili a vůbec je nepustili do zakončení.
52:01
Hra je hodně kouskována a to platí také nyní, kdy další průnikovoiu akci celku z Pobaltí zastavil ofsajd.
51:20
Bernard si nyní hodně pohrával s nervy svých fanoušků, ale nakonec rozehrávku holí zvládl a nadvakrát odpálil kotouč do rohu hřiště.
50:47
Na druhé straně si připsal zákrok také Andreas Bernard a vhazuje se po jeho levici.
50:31
V další akci squadry azzuri ujel po pravém křídle Traversa, svou střelu směřoval pod břevno, ale Elvis Merzlikins jeho ránu skvěle vytáhl ramenem.
49:27
Italové nezvykle dlouho zamkli soupeře v jeho třetině a vrcholem byla střela Friga, ta však branku přeletěla.
48:50
A sami se snažili zahrozit, když na pravé straně zůstal osamocen rozjetý Andris Džerinš, ale svou bekhendovou střelu nenasměroval mezi tyče.
48:05
Lotyši jsou v plném počtu.
47:48
Navíc se vydali dopředu a po průniku Spruktse mohl dorážet jeden z jeho kolegů, ale byl dobře ustrážen.
47:14
A to platí i nyní, kdy se Lotyši vysvobodili potřetí, za další deset sekund také počtvrté.
46:48
A po chvíli znovu, italů úvodní minuta početní převahy vůbec, ale vůbec nevychází.
46:24
Lotyši ale velmi rychle vyhazují, puk za brankou Bernarda.
46:05
Teodors Blugers fauloval ve středním pásmu a Italové si zahrají přesilovku. Útočník Lotyšů si odpyká dvě minuty za držení protihráče.
45:31
Anton Bernard se na levé straně do zakončení přes dva soupeře nedostal, znovu se hra rychle překlápí opačným směrem.
44:48
Po dalším nahození Bernardovi vypadl kotouč, ale Sprukts se k dorážce nedostal. Lotyši kombinují i nadále.
44:16
Roberts Bukarts napřáhl po buly na modré čáře, jeho střela byla skryta, ale nakonec zaduněla jen o zadní mantinel.
43:41
V rohu útočného pásma pobaltského celku byl ale kotouč zalehnut, a tak se nikdo v bílém k zakončení neprodral.
43:14
Armin Hofer na modré čáře v tísni bleskurychle nahodil, jeho pokus ale přeletěl branku a do útoku jdou tak znovu Lotyši.
42:52
Zasahovat nakonec musel Andreas Bernard, ale připsal si úspěšný zákrok a kotouč skončil v jedho rukavici.
42:10
Třetí část začíná velmi opatrně, oba celky jsou si vědomy, že jedna chyba může rozhodnout celý zápas, a tak se nikam neženou.
41:39
Luca Frigo na druhé straně prudce vypálil ze zápěstí od levého mantinelu, ale ani jeho pokus si nenašel cestu do sítě.
41:02
Kudla vyslal od modré pomalou, ale o to nebezpečnější střelu, nicméně ta se snesla vedle pravé tyče.
40:37
A další akci celku v bílém zastavuje píšťalka čárového rozhodčího – ofsajd.
40:10
Lotyši se ihned po vítězném buly vydali dopředu, ale soupeř nahození od modré zblokoval.
40:01
Střely na branku – 18:11
Druhá část je za námi, žádnou branku jsme neviděli, a ani šancí jsme moc neviděli. Italové měli dvě při přesilové hře, nicméně tu nezužitkovali, a poté deptali soupeře skvělým napadáním ve svém obranném pásmu. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 17:45.
40:00
39:43
Litým bojem o kotoučem ve středním pásmu končí druhá třetina, ani jednomu z celků už se branku soupeře ohrozit nepovede.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:24
Ani nyní Lotyši nic nevytěžili v útočném pásmu, oba střelecké pokusy byly zablokovány.
37:50
Italové nyní hrají hodně na jistotu a všechny kotouče pouze vyhazují, respektive v útočném pásmu nahazují, Lotyši zatím nemají moc starostí.
37:17
Hra se otočila a před Elvisem Merzlikinsem vznikl velký chumel, nakonec lotyšský brankář musel ven za branky, ale kotouč pohotovým skokem pokryl.
36:49
Od pravého hrazení bez přípravy nahodil prude Ro. Bukarts, ale nikdo do jeho nabídky svou hůl nevložil, a tak kotouč skončil v rohu hřiště.
36:19
A italskou reprezentaci zastavilo naopak zakázané uvolnění.
35:33
Lotyči byli na kotouči hodně aktivní, ale o šanci se připravili v konečném součtu sami, když je zastavil ofsajd.
34:58
Nakonec hru přerušil brankář Andreas Bernard, který schoval kotouč ve své rukavici. Vhazuje se po jeho pravici.
34:30
V posledních minutách se hraje nahoru dolů, oba celky se snaží hodně útočit a kombinovat směrem dopředu.
33:54
Tommaso Goi na druhé straně dobře najel z levé strany a svou střelu schoval před obránce, ale svatyni soupeře o centimetry minul.
33:16
Po sérii několika nepřesností v útočné třetině se ke kotouči dostal Lotyši, Janis Sprukts dostal přihrávku na levou stranu, ale puk mu přeskočil hůl.
32:22
Miks Indrašis si sjel na modrou čáru a vypustil střelu ze zápěstí, ale Bernard měl volný výhled a kotouč odrazil levým betonem.
32:01
A v další šakci zakončoval hned dvakrát v krátkém sledu Džerinš, ale Bernard si s jeho oběma pokusy poradil.
31:32
Vitalijs Pavlovs dostal na pravé straně prostor ke střele, ale jeho pokus, jenž byl lehce tečován, si cestu do sítě nenašel.
30:54
Lotyši předvedli po vyhraném buly velký tlak do branky, ale opět se ke střele nedostali, a Italové znovu jednoduše vyhodili dpo středního pásma.
29:55
A hra se po přesunu na druhou stranu opět přerušeje, tentokrát je pískán ofsajd Lotyšům.
29:34
Na opačné straně si mohl šanci vypracovat Morini, ale ani jemu přáno, a tak kotouč v těžké pozici netrefil.
29:06
Na brankovišti zůstal chvílu volný Janis Sprukts, brankáře Italů však skvěle zareagoval svou holí a kotouč mu vypíchl.
28:29
Italům přesilovka pomohl a mají na ledě převahu, nyní však jejich akci zastavuje další ofsajd.
27:54
27:32
Další možnost italského celku! Po nepřehledné situaci mezi kruhy našel Bernard křižnou přihrávkou úplně volného Scandellu, ale Elvis Merzlikins se skvěle přesunul a kotouč pokryl!
26:57
Lotyši se poté osvobodili vyhozením a oba celky jdou střídat.
26:30
Nejprve pálil Anton Bernard, ale jeho pokus byl zablokován, následně se ale na brankovišti dostal k dorážce, Traversa, který těsně minul branku!
25:54
A nakonec si přesilovku zahrají Italové. Vyloučen je Miks Indrašis, a to na dvě minuty za podražení.
25:46
Lotyši ožili a do další šance se mohl dostat Gints Meija, nicméně mu kotouč utekl, a nepískal se ani faul, o který si hostující celek hodně hlasitě žádal.
25:07
Ro. Bukarts přihrávkou naslepo našel mezi kruhy volného Kasparse Daugavinše, tomu však do rány na poslední chvíli obětavě lehl obránce.
24:33
Andris Džerinš si najel po levé straně, nic neřešil a pohotově vypálil, ale brankář Bernard jeho ránu dokázal udržet ve svém náručí.
23:20
Nakonec si první nebezpečnější střelu připsal Kulda, ale jeho pokus od modré pouze proletěl kolem pravé tyče.
22:51
Na začátku druhé třetiny sledujeme opět opatrnou hru z obou stran, ani jednomu z celků se nikterak nedaří zahrozit.
21:38
V další akci se za kotoučem vydal Andris Džerinš, rychle zabrzdil a nahrál spoluhráči, tomu však rána z první nesedla.
20:58
Ani Lotyši ale ve své úvodní akci ve druhém dějství nic nepředvedli, nakonec se Zemgus Girgensons protáhl kolem hrazení, ale byl čistě zastaven.
20:10
Italové vyhráli úvodní buly druhé třetiny a na chvíli se usadili v pásmu, nicméně střela z jejich strany nepřišla.
20:01
První dvacetiminutovka je za námi a zatím je stav nerozhodný. Do vedení šli už po třech minutách hry překvapivě Italové, když se prosadil Marco Insam při přečíslení přesnou ranou do šibenice. O vyrovnání se postarali Lotyši v přesilové hře, která byla pátou využitou na turnaji. Po nahození Galvinše se pohotovou tečí prosadil útočník Andris Džerinš. Uvidíme, co nám nabídne další třetina. Buďte u ní s námi.
Střely na branku - 8:5
Další třetina začne přibližně v 17:00.
20:00
19:34
Lotyši zakončili třetinu v útočném pásmu, ale vážnější šanci si nevypracovali.
19:02
Luca Frigo ujel po křídle a zkusil akce dva na dva vyřešit rychlou střelou ze zápěstí, ovšem obránce ji dobře srazil. Poté v porkačujícím útoku dával kotouč na teč před branku Morinimu, ale ten zamířil těsně vedle.
18:34
Zanatta na modré čáře dostla prostor ke střele, velmi dobře vystřelil, ale Merzlikins se blýskl pohotovým zákrokem lapačkou.
17:59
Miks Indrašis se protáhl po levém křídle až do útoku, jenže ke střele se nedostal. Kotouč mu sjel z hole a nedostal se tak ani k volnému Ri. Bukartsvo.
17:24
Sledujem opět neurovnanou pasáž hry plnou nepřesností, oba celky se střídají v nepřesných rozehrávkách.
16:41
Scandella si dobe z pravé strany nahodil kotouč do pásma, ale poté byl zdvojen a rozehrát na spoluhráče nedokázal. K puku se dostal brankář Lotyšska a naopak on bleskově rozehrál.
16:04
To na druhé straně hřiště se dostal ke střele Ro. Bukarts, ale ani on nezamířil přesně.
15:36
Enrico Miglioranzi jako další ohrozil po buly branku soupeře, brankář Elvis Merzlikins však jeho pokus pohodlně s pomocí své hole odrazil do rohu hřiště.
15:06
A to se potvrzuje i nyní, kdy se kotouč octl v ochranné síti po nepřesné přihrávce. Následuje komerční přestávka.
14:47
Italové však v poslední desítkách vteřin neskutečně rychle napadají rozehrávku soupeře a Lotyši pouze odpalují kotouče od svých čepelí.
14:05
Na druhé straně po buly nebezpečně nahazoval Giulio Scandella, nikdo z jeho spoluhráčů však kotouč netečoval, a ten tak skončil za brankou.
13:34
Navíc si hokejisté z Pobaltí vzápětí nerozumli v rozehrávce znovu, a tak jejich akce končí zakázaným uvolněním.
12:57
Lotyši po vstřelené brance ožili a opět se ženou směrem dopředu. Bukartsovi však nyní kotouč utekl.
12:09
Je vyrovnáno, Lotyši potvrzují svou skvělou formu v přesilovkách. Na modrou čáru dostal kotouč Galvinš, který prudce nad ledem vypálil příklepem před branku, kde stál ANDRIS DŽERINŠ, a útočník hradeckého Mountfieldu jeho pobídku umně ztečoval mezi betony brankáře Itálie – 1:1! Asistence: Guntis Galvinš, Kaspars Daugavinš.
12:00
Hned v úvodu přesilovky si najel mezi čárky Kaspars Daugavinš, zkusil rychle vystřelit ze zápastí na vzdálenější tyč, ale našel jen lapačku připravené Bernarda.
11:48
Italové byli v útoku a ohrozili brankáře, ovšem nakonec si paradoxně oni zahrají v oslabení. Vyloučen je Giovanni Morini, který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
10:58
Kristaps Sotnieks se protáhl středem do útoku, udělal kličku obránci, který mu však vystavil ukázkový bodyček a navíc jej vůbec nenechal zakončit.
10:21
Lotyši i nadále pokračovali v útočném snažení, na modré ale znovu o kotouč přišli.
09:43
Roberts Bukarts měl první možnost Lotyšů! Útočník Zlína projel do pásma, kde si narazil se spoluhráčem a poté se octl sám před Bernardem, ale ten proti jeho bekhendové střele včas sklapl betony a pokryl i následnou dorážku!
09:08
Navíc si Lotyši poté nerozuměli v rozehráve, Daugavinš nedosáhl na prudkou přihrávku, a bylo odpískáno zakázané uvolnění.
08:27
A Italové poté opět jednoduše vyhodili, ušetřili cenné vteřinky a spořádané odjíždějí střídat. Tento styl jim minimálně v úvodu vychází naprosto skvěle.
07:48
Oba celky vystřídaly a na led naskočily čtvrté formace. Při tlaku Lotyšů nahrával před branku Meija, ale nikdo v bílém na pas nedosáhl.
07:18
Hra se opět přesunula na opačnou stranu kluziště, kde ale v rohu hřiště Lotyši po vlastní chybě o kotouč přišli, a italové pohodlně vyhazují.
06:30
Diego Kostner dostal na pravé straně rychlou přihrávku, z první vypálil, ale brankář Merzlikins jeho pokus dokázal vyrazit.
05:58
Pobaltský celek opět směrem dopředu nic nepředvedl, Italové v úvodu předvádějí naprosto ukázněnou práci dopředu a Lotyši neví kudy kam.
05:19
Italové měli dobrou půlminutu velký tlak v útočné třetině, ale nakonec se ke střele vůbec nedostali, Scandellovi utekl kotouč v závěru akce do střední třetiny.
04:43
Jenže opět o kotouč přišli a dopředu se vydal po pravém hrazení Markus Gander, jeho rychlá střela se ale mezi tyče nevešla.
04:17
Lotyši se však nechcou nechat zneklidnit nepovedeným úvodem a opět se tlačí směrem dopředu.
03:38
Itálie právě vstřelila branku!
Tak to je šok, Italové jdou do vedení! MARCO INSAM vybojoval kotouč už ve středním pásmu a rázem se spoluhráčem postupovali v brejku 2 na 1. Útočník Itálie vzal celou situaci na sebe a nechytatelnou střelou zápěstím vymetl vzdálenější šibenici branky Lotyšska – 1:0! Asistence: Tommaso Traversa
03:17
Italové ihned po buly vyrazili dopředu a chvíli jeli 2 na 1, ovšem Diego Kostner nedostal přesnou přihrávku.
02:58
A stejný problém postihl na druhé straně ledové plochy Italy, ti dokonce vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Andrease Bernarda.
02:25
A stejně tak to pobaltskému celku nevyšlo ani nyní, Džerinš byl příliš rychlý při průjezdu do pásma, a byl odpískán ofsajd.
01:50
Lotyši jsou v úvodu aktivnější a stále se ženou dopředu, Italové jim však přechod do pásma velmi ztěžují už ve střední třetině.
01:01
Miks Indrašis se protáhl po levé straně, nejprve zkusil vypálit z rychlé stahovačky, nicméně byl zablokován, a oapkovaná střela skončila vedle branky.
00:27
Andergassen byl za brankou odstavn, dopředu vyrazili Lotyši a brankáře Bernard si po prvním ostrém nahození připisuje úvodní zákrok celého klání.
00:05
Italové ovládlu úvodní vhazování celého duelu a ihned se ženou do útočné třetiny.
00:01
Oba celky jsou již na hrací ploše. Italové, kteří jsou dnes v zápisu vedeni jako domácí, nastupují v modrých dresech, Lotyši se naopak oděli do bílého.

Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Gander, Goi, Lambacher.

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks (A), A. Kulda, Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis – Daugavinš (C), Džerinš (A), Roberts Bukarts – Sprukts, Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Pavlovs, Meija, Bičevskis – Blugers.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Tobias Wehrli (SUI) – Ivan Dědulja (BLR), Alexander Otmachov (RUS).
Lotyšsko

Pobaltský celek je na tom přesně naopak, po dvou utkáních má na svém kontě plný bodový zisk, šest vstřelených branek a pouze jednu inkasovanou. Lotyši se výrazně hlásí do boje o postup, dnešní utkání by však pro ně mělo být jen formalitou, ty těžká přijdou až v dalších dnech.

Utkání na turnaji

Sobota 06.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem

LotyšskoDánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Meija (A. Kulda), 42. Indrašis (Rihards Bukarts, Sprukts), 53. Indrašis (Roberts Bukarts, Balinskis)

Sestava Lotyšska: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, A. Kulda (A), Cibulskis, Galvinš, Freibergs, Balinskis, Jaks – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Daugavinš (C), Džerinš, Roberts Bukarts – Indrašis, Sprukts (A), Rihards Bukarts – Meija, Blugers, Bičevskis.

--------------------------------------------------------------------------------

Neděle 07.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
LotyšskoSlovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Sprukts (Rihards Bukarts), 28. Girgensons (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 51. Džerinš (Cibulskis) – 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

Sestava Lotyšska: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, A. Kulda (A), Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Jaks – Daugavinš (C), Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts (A), Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Pavlovs, Meija, Bičevskis – Blugers.
Itálie

Squadra azzura má za seboz na turnaji dvě klání, ve kterých vybojovala pouze bod, a podle očekávaná, které jí byly kladeny před začátkem Mistrovství světa, bude až do konce skupnové fáze bojovat o přežití v elitní skupině.

Sobota 06.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
SlovenskoItálie 3:2pr. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella)

Sestava Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank.

Neděle 07.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Itálie – Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 24. Traversa (And. Bernard, Helfer) – 10. Andronov (Barabanov, Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Naměstnikov, N. Gusev), 36. Naměstnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. S. Plotnikov (Kučerov, Naměstnikov), 46. Mozjakin (Šipačov, Panarin), 46. Naměstnikov (Kučerov), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov)

Sestava Itálie: Cloutier (And. Bernard) – Hofer, Helfer (A), T. Larkin, L. Zanatta, Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Scandella, Morini, Frigo – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Gander, Goi, Frank.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje! Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná v Paříži a Kolíně nad Rýnem, je v plném proudou a v úterý nás čeká již pátý hrací den celého šampionátu. Úterní program v kolínské skupině A otevře duel mezi Itálií a dosud neporaženým Lotyšskem. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.