Velká Británie - Dánsko | ONLINE | 14.5.2019 16:15 | MS v hokeji 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Velká Británie : Dánsko - 14. května 2019   16:15

Ukončeno
Velká Británie
Velká Británie
0:9
(0:3, 0:5, 0:1)
Dánsko
Dánsko
08:49' Jesper Jensen  (Eller, M. Lauridsen) • 09:37' Bau Hansen  (Boedker, Regin) • 12:11' Poulsen  (Olesen) • 21:08' Bruggisser  (Boedker, Madsen) • 23:17' Eller  (Jensen Aabo, Regin) • 24:38' Nicklas Jensen  (Eller, M. Lauridsen) • 31:00' Nicklas Jensen  (Storm, Eller) • 35:44' Poulsen  (Jesper Jensen, Olesen) • 51:53' Poulsen  (Jakobsen)
Velká Británie
Sestavy:
Bowns (22. Whistle) – Lee, Richardson (A), O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst – Lachowicz, Davies, J. Phillips (C) – Farmer, Perlini, Shields – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Betteridge – Ferrara.
Rozhodčí
Martin Fraňo (CZE), Olivier Gouin (CAN) – Dmitrij Goljak (BLR), Roman Kaderli (SUI)
Steel Arena
Dánsko
Sestavy:
Dahm (Galbraith) – Jensen Aabo, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Nicklas Jensen (A), Eller, Storm – Boedker (C), Regin (A), Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.
Přenos se aktualizuje automaticky

V závěrečné části hry už dánský tlak nebyl tak výrazný, přesto se seveřané dočkali ještě jednoho zásahu. Ve vlastním oslabení ujel Morten Poulsen a přidal svůj třetí gól v utkání. Během stejné přesilové hry se prosadili ostrované, gól ale neplatil. Matthew Myers totiž stečoval puk do brány vysokou holí.

Britové i přes vysokou porážku objíždí kolečko kolem stadionu a děkují svým fanouškům za podporu, ti se jim odvděčují potleskem. Sympatické gesto.

Nejlepším hráčem Velké Británie byl zvolen Stephen Lee (GBR), na druhé straně si toto ocenění díky vstřelenému hattricku vysloužil Morten Poulsen (DEN).

Střely na bránu po třech třetinách: 19:42
Konec zápasu.
59:33'
Julian Jakobsen manévroval u levé tyče brány Velké Británie a nakonec poslal puk před brankoviště, tam jej ale nikdo nezachytil.
58:54'
Tak přeci jen je ještě vidět snaha o vstřelení desátého gólu. Jackson Whistle už byl téměř překonaný, když ležel na břiše, Mathias Bau Hansen ale poskakující kotouč do sítě nedorazil.
58:34'
Mikkel Boedker zavezl puk do útočné třetiny a zadovkou jej přenechal Nicholasu Jensenovi, jehož střela od modré čáry zmizela v brankářově lapačce.
58:10'
Závěr utkání už se dohrává spíše z povinnosti. Na kotouči se držela Velká Británie, zakázané uvolnění ale vrátí hru před Jacksona Whistla.
57:17'
Matias Lassen se dostal do problémů, když mu při rozehrávce praskla hokejka. Mladý obránce si ale poradil i bez ní a Britové se do šance nedostali.
56:48'
Morten Poulsen se prodral až před brankoviště a zblízka se snažil bekhendem dostat puk do sítě, Jackson Whistle byl ale připravený s betony na správném místě.
56:10'
Na přihrávku Nikolaie Meyera čekala hned dvojice Dánů, puk ale zamířil přesně mezi ně a seveřané se tak připravili o útočné pásmo sami.
55:41'
Velká Británie získala kotouč a snažila se o dlouhou rozehrávku, ta ale končí pouze zakázaným uvolněním.
55:00'
Mikkel Boedker číhal před brankovištěm, ta do těch míst také nakonec zamířila, puk ale mířil daleko před dánského útočníka, který se natahoval marně.
54:33'
Dánové nejen, že se ubránili, ale ještě ke všemu se prosadili ve vlastním oslabení. To je pozvedlo a teď už zase dominují, jako ve druhé periodě. Z levého kruhu střílel Nicholas Jensen, Jackson Whistle ale předvedl úspěšný zákrok.
52:57'
Britové už se radovali ze vstřelené branky, v publiku se zvedla vlna nadšení, gól ale nakonec nemůže být uznán. Matthew Myers tečoval před brankovištěm vysokou holí.
51:53'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Velká Británie inkasuje ve vlastní přesilové hře. Morten Madsen vyslal do úniku MORTENA POULSENA, který si připravil kotouč na bekhend a zavěsil jej nekompromisně pod horní tyč! Tím také dovršil hattrick. Asistence: Julian Jakobsen.
51:45'
Stále ještě schází nasadit jednu spojovací součástku, vše už ale spěje ke zdárnému konci a za malou chviličku bude hra pokračovat.
51:45'
Vyloučení v týmu Dánsko (Lars Eller – 2 min., hození hole nebo předmětu).
51:45'
Dánové udeřili do ležící hokejky. Nevím, jestli ve snaze podat ji spoluhráči, nebo odpálit puk z holí Britů, každopádně se bude vylučovat. Ale na to si ještě budeme muset chvilku počkat, protože za dánskou svatyní po souboji u mantinelu opět vypadl plát plexiskla ze svého postavení a do hry se dostane technická četa.
50:46'
Julian Jakobsen z levé strany mířil do horního růžku, který jenom těsně minul. Odražený kotouč ale sebrali domácí a mohou se pokusit znovu zaútočit.
49:57'
Ben Lake číhal před brankovištěm, kam také dostal přihrávku, puk mu ale projel mezi bruslemi a zamířil ven z útočného pásma.
49:22'
V těchto chvílích tlak Dánska opadl a Britové začínají nenápadně vystrkovat růžky, zatím se ale do šance nedostávají.
48:25'
Velká Británie se poprvé ubránila v oslabení a Robert Farmer mohl ihned po návratu z trestné lavice zamířit dopředu, dánská obrana jej ale odzbrojila.
47:25'
Teď se v početní převaze hostům nedaří. Nejprve hokejisté v modrém vyhodili kotouč přes všechny čáry, pak se Dánové nepřesností v kombinaci sami vyhnali za modrou čáru.
46:41'
Dánové se po vyhození Velké Británie rychle dostali zpátky do útočného pásma, kde už začali kombinovat. Využijí i pátou přesilovou hru?
46:15'
Vyloučení v týmu Velká Británie (Robert Farmer – 2 min., nedovolené bránění).
46:15'
Po střele Colina Shieldse z pravé strany vypadl dánskému brankáři kotouč z výstroje a na brankovišti se strhla rozmíška, po které bude hlavní sudí vylučovat.
45:33'
Morten Poulsen nabral rychlost na levé straně a taktéž se hned po přechodu modré čáry snažil vystřelit na bránu, puk ale zablokoval rozhodčí.
45:12'
Oliver Larsen dostal přihrávku na pravé křídlo po vyhrané buly ve středním pásmu. Přejel modrou čáru a okamžitě nahodil puk na bránu, Jackson Whistle chytil puk do lapačky.
44:30'
Nikolai Meyer objel britskou bránu a hledal před brankovištěm najíždějícího si Mathiase Bau Hansena, v poslední chvíli ale Britové vložili hůl do přihrávky.
43:16'
Velká Británie překazila kombinaci soupeře a po levé straně mířil dopředu Brett Perlini. Ten vystřelil z okraje kruhu přes obránce, Sebastian Dahm ale jeho pokus vyrazil.
42:15'
Nick Olesen se pustil mezi přesilu protihráčů, prodral se až mezi kruhy, ke střele ho ale nakonec hokejisté v modrém nepustili.
41:43'
Mathias Bau Hansen uviděl mezi kruhy sjíždějícího Larse Ellera, puk mu hodil ale do výše pasu, s tím dánský útočník mnoho vymyslet nemohl.
40:56'
Mathias Bau Hansen si nechal projet puk mezi bruslemi a díky tomuto manévru přešel modrou čáru. Pak přenechal kotouč Oliveru Larsenovi, jeho rána ale na bránu neprošla.
40:20'
Larse Ellera trefila přihrávka spoluhráče zezadu do helmy, možná i proto pak dánský útočník našel přihrávkou jenom hůl Roberta Lachowicze.
40:01'
Začala třetí třetina.
Velká Británie se do útoku dostávala jenom sporadicky a Dánové si vytvořili drtivý tlak, který podepsali dalšími pěti trefami. Krátce po začátku druhé části hry zvýšil náskok seveřanů Phillip Bruggisser. Britové se pak připravili o přesilovou hru dvěma vyloučeními a Dánové je za to zle potrestali. V početní převaze se z gólu radovali Lars Eller s Nicklasem Jensenem, Dánsko tak využilo všechny čtyři přesilovkové možnosti.

To ale stále nebylo vše. Hostující mužstvo na útočné aktivitě nijak neubíralo a přidalo ještě další dvě trefy. Druhý příspěvek do statistické kolonky s góly připsali Nicklas Jensen s Mortenem Poulsenem. Třetí třetina začne přibližně v 17:53.

Střely na bránu po dvou třetinách: 13:28
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:31'
Paul Swindlehurst nabral rychlost, a jakožto obránce se zjevil na hrotu útoku. Přebruslil dánského beka, jeho prudká rána zápěstím ale mířila mimo tři tyče.
38:39'
Britům se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, u mantinelu jej zachytil Phillip Bruggisser. Ten pak vystřelil od modré čáry a nadělal pořádně potíže domácímu gólmanovi.
37:33'
Jackson Whistle teď sklidil ovace publiku. Z pravého křídla se na něj řítil Peter Regin, který mířil do horního růžku, tam ale bleskově vystřelila brankářova lapačka.
37:09'
Mike Hammond dostal průnikovou přihrávku mezi dva bránicí hráče, ti se ale k útočníkovi v modrém rychle sjeli a kotouč mu odebrali.
35:44'
Dánsko právě vstřelilo branku!
MORTEN POULSEN zvyšuje skóre už na 8:0, velké uznání teď patří ale Jesperu Jensenovi. Ten převzal kotouč za bránou a krásnou přihrávkou před brankoviště uvolnil svého spoluhráče, který se trefil k pravé tyči britské svatyně. Asistence: Jesper Jensen, Nick Olesen.
34:36'
Po střele Mika Hammonda vznikl před dánskou bránou závar a Velká Británie si snad poprvé v zápase vytvořila takovou převahu, akce ale skončila zblokovanou střelou od modré čáry.
33:35'
Luke Ferrara teď vedl kotouč po levém křídle a Velká Británie mířila do přečíslení tří na jednoho, celou akci ale zhatila nepřesnost v jejich kombinaci.
32:44'
Pětice hráčů Velké Británie teď neví, kam dřív skočit. Dánové stále kombinují v útočném pásmu a hledají ideální prostory pro zakončení.
31:44'
Dánové jsou nadále v tlaku a moc nechybělo, aby přidali osmou branku! Proti střele z úhlu se musel Jackson Whistle hodně natahovat, aby puk rukavicí chytil před brankovou čarou.
31:00'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Jenže hned z dalšího protiútoku Britové opět inkasují. Frederik Storm předal puk NICKLASI JENSENOVI, který si na levé straně posunul kotouč na bekhendovou stranu čepele a zblízka poslal puk mezi brankářovy betony. Asistence: Frederik Storm, Lars Eller.
30:53'
Ale povzbuzování britských fanoušků je velice sympatické. Robert Lachowicz mířil dopředu po pravém křídle a tribunami se hned ozýval nadšený křik.
29:46'
Robert Dowd si teď hodně zahrával. Málem přišel o kotouč před vlastní bránou, nakonec z toho byla ale pohledná rozehrávka rychlého protiútoku. Chybělo tomu jen jedno – přesnost. Puk mířil příliš daleko před jeho spoluhráče.
28:47'
Dánové jsou stále nastěhováni v útočném pásmu, jejich převaha je ale spíše optická. Jackson Whistle je v těchto chvílích bez práce. Tedy alespoň co se zákroků týče.
27:21'
Po delší době se domácí dostali do útoku, ke střele je ale Dánsko nepustilo. Naopak hosté mohli krátce na to vyrazit do protiútoku, ten ale překazila nepřesná rozehrávka. Přesto se bude vhazovat v pásmu Velké Británie, Jackson Whistle raději podržel kotouč pod lapačkou.
26:27'
Oddechový čas ale příliš nezabral a Velká Británie je stále pod tlakem. Rána Nicholase Jensena od modré čáry ale na bránu neprošla.
25:27'
Ohromná šance, ve které se zjevil Jesper Jensen! Byl sám v ideální pozici mezi kruhy, střelu ale nasměřoval přesně do prostředka klece, a Jackson Whistle si tak mohl oddychnout.
24:38'
Trenér Peter Russell si po nepovedeném startu druhé periody vyžádal oddechový čas pro Velkou Británii.
24:38'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové pokračovali přesilovou hrou pět na čtyři a v početních převahách jsou dnes zkrátka stoprocentní. Po kombinaci na jeden dotyk poslal Lars Eller přihrávku přes úhlopříčku pásma na NICKLASE JENSENA, který se z úhlu trefil ukázkově! Asistence: Lars Eller, Markus Lauridsen.
23:17'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Z oslabení se rázem stala přesilová hra čtyři na tři Dánové se prosazují popáté! LARS ELLER dostal nabito do pravého kruhu, odkud bez přípravy trefil bližší horní roh britské svatyně! Asistence: Jesper Jensen Aabo, Peter Regin.
23:01'
Vyloučení v týmu Velká Británie (Paul Swindlehurst – 2 min., nedovolené bránění).
22:57'
Vyloučení v týmu Velká Británie (Robert Dowd – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
22:04'
Dánové i ve vlastním oslabení vyrazili do přečíslení dvou na jednoho! Lars Eller přihrával z pravé hřiště před brankoviště na Frederika Storma, puk ale v síti neskončil! Ostrý start pro Jacksona Whistla.
21:51'
Vyloučení v týmu Dánsko (Oliver Larsen – 2 min., nedovolené bránění).
21:08'
Střídání v týmu Velká Británie: ze hřiště odchází Ben Bowns, přichází Jackson Whistle.
21:08'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Takový vstup do druhé třetiny si asi Britové nepředstavovali. Úžasný projektil ze své hole vyslal PHILLIP BRUGGISSER! Po mohutném nápřahu vyslal tvrdou dělovku, která zacinkala o tyč a skončila v bráně! Asistence: Mikkel Boedker, Morten Madsen.
20:17'
Dánové odvrátili první útočnou snahu svého soupeře, ale hra se vrátí do jejich pásma. Vysoký pokus o dlouhou rozehrávku totiž skončil až na tribuně.
20:01'
Začala druhá třetina.
Dánsko si v první třetině výrazně vylepší statistiku procenta využitých přesilových her. Jesper Jensen nejprve zužitkoval dvojnásobnou početní převahu, a než stačil vypršet trest druhého potrestaného hráče, prosadil se také Mathias Bau Hansen. Netrvalo dlouho a do listinu střelců se zapsal i Morten Poulsen, hosté si tak v první dvacetiminutovce vypracovali pohodlný náskok a potvrzují roli favorita. Druhá perioda začne přibližně v 17:01.

Střely na bránu po první třetině: 6:13
20:00'
První třetina skončila.
19:26'
Velká Británie si nerozuměla při založení útočné akce. Puk tak jenom odevzdala soupeři a vydala se na střídačku.
18:21'
Ben O'Connor nahodil puk od modré čáry a k teči se málem dostal Ben Lake, Sebastian Dahm ovšem nakonec v poklidu vyrazil puk betony.
17:41'
Robert Dowd se ocitl mezi kruhy s pukem na holi, v publiku to jenom zahučelo, ale v poslední chvíli mu do rány skočil jeden z blokujících obránců Dánska.
15:49'
Velká Británie kombinuje v útočném pásmu, ale ne a ne se dostal ke střele. Už to vypadalo, že by mohl Ben O'Connor vypálit od modré čáry, ale rychle se k němu dostal blokující hráč, a britský obránce tak kotouč nahodil jenom za bránu.
14:52'
Robert Dowd se na druhé straně uvolnil v prostoru pravého kruhu, jeho střelu ale Sebastian Dahm zneškodnil.
14:33'
Oliver Larsen vysoko napřáhl a vyslal prudkou ránu od modré čáry, Ben Bowns ji ovšem dobře viděl a udržel ji ve výstroji.
14:17'
Mike Hammond a Ben Lake se snažili přejít do útočného pásma, vlastními přihrávkami se ale vyšachovali a při přechodu modré čáry se dostali do ofsajdu.
13:12'
Blesková kombinace v útočném pásmu, Dánsko ale nakonec puk na bránu nedostalo. Nicholas Jensen v pravém kruhu trefil kotouč špatně, a ten zůstal ležet pod dánským obráncem.
12:11'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Jenže akce měla pokračování! Nick Olesen vybojoval za domácí svatyní puk zpátky a předal ho na okraj levého kruhu MORTENU POULSENOVI, který prostřelil britského brankáře kolem vyrážečky! Asistence: Nick Olesen.
12:05'
Nicholas Jensen se vydal na útočný výlet, obkroužil bránu a snažil se zasunout puk kolem tyče, tam byl ale s betony Ben Bowns včas.
11:21'
Mike Hammond, doposud jediný střelec Britů, vyslal jedovatou ránu z levého kruhu, kterou Sebastian Dahm jenom vyrazil, k dorážce se ale nikdo v modrém nedostal.
09:37'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Seveřané proměnili i pokračující přesilovou hru pět na čtyři a bleskově se dostávají do dvoubrankového trháku! Mikkel Boedker nahrál zpoza brankové čáry na levý kruh, kde stál MATHIAS BAU HANSEN a z první se trefil do protějšího horního rohu britské brány! Asistence: Mikkel Boedker, Peter Regin.
08:49'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Hosté dvojnásobnou početní převahu využívají a otevírají skóre dnešního utkání! Lars Eller z pravého kruhu poslal přihrávku do brankoviště přesně na hůl JESPERA JENSENA, který už měl snadnou pozici! Asistence: Lars Eller, Markus Lauridsen.
08:16'
Britové i ve třech vyhodili puk ven ze svého pásma, Dánové se ale do útoku rychle vrátili. Střelu Markuse Lauridsena domácí brankář vyrazil rukavicí.
07:56'
Vyloučení v týmu Velká Británie (Paul Swindlehurst – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
07:42'
Puk se po vhazování dostal ven ze třetiny Velké Británie a Dánové musí zakládat útočnou akci hezky od začátku.
07:36'
Vyloučení v týmu Velká Británie (Jonathan Phillips – 2 min., hákování).
06:39'
Dánové se drží více na kotouči a snaží se útočit, do koncovky se ale nedostávají. Obrana Velké Británie zatím pracuje spolehlivě.
05:57'
Nicholas Jensen vyslal přízemní střelu od modré čáry, tu ale domácí brankář viděl a vykopl pravým betonem.
05:02'
Až teď končí kotouč v lapačce Bena Bownse. Lars Eller se bleskově prosmýkl po pravém křídle, se střelou od mantinelu ale nepochodil.
04:52'
Ani teď nemusí britský brankář zasahovat. Oliver Lauridsen sice napřahoval na modré čáře, trefil ale jenom blokujícího hráče před sebou.
03:59'
Dánové sice získali kotouč z buly, do šance se ale nedostali. Obránci si nepřesně přihráli na modré čáře a puk jim utekl do středního pásma.
03:42'
Brankáři jsou zatím bez práce. Teď si ale bude muset dávat pozor Ben Bowns, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po jeho levici.
02:51'
Dallas Ehrhardt se snažil o střelu z pravého kruhu, ta byla ale zablokována a puk se odrazil do rohu kluziště.
02:30'
Lars Eller opustil trestnou lavici. Dánsko se ubránilo bez větších potíží. Přesto teď Britové pokračují v útočné snaze.
01:57'
Britové se v přesilové hře ještě nedostali ani ke střele. Puk teď letí z hokejky dánského obránce až za bránu Bena Bownse.
00:58'
Velká Británie marně hledala cestu přes střední pásmo dopředu. A když už ji našla, narazila hned na modré čáře na blok Dánska.
00:30'
Vyloučení v týmu Dánsko (Lars Eller – 2 min., nedovolené bránění).
00:16'
Puk je ve hře a z ochozů se okamžitě ozývá skandování Britů doprovázené bubnem. Dopředu se ale ženou Dánové.
00:01'
Utkání právě začalo.
Britové, kteří jsou vedeni v zápise jako domácí a oblékají modrou sadu dresů, se objevují na hřišti jako první. Dánové v bílém je následují vzápětí. Kapitáni se ještě pozdraví, vymění si vlaječky a utkání bude moct začít.
Ještě jednou hezké odpoledne z Košic! Deset minut před začátkem utkání jsou tribuny dost prořídlé, přesto očekáváme příjemnou hokejovou atmosféru. V hledišti je vidět spousta britských vlajek a příznivci z Ostrovů tu už ukázali, že umí své hochy hlasitě podpořit.
Úvodní sestavy:

Velká Británie: Bowns (Whistle) – Lee, Richardson (A), O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst – Lachowicz, Davies, J. Phillips (C) – Farmer, Perlini, Shields – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Betteridge – Ferrara.

Dánsko: Dahm (Galbraith) – Jensen Aabo, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Nicklas Jensen (A), Eller, Storm – Boedker (C), Regin (A), Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Olivier Gouin (CAN) – Dmitrij Goljak (BLR), Roman Kaderli (SUI).
Poslední zápas:

 Dánsko – Německo 1:2

Branky a nahrávky: 51. Bau Hansen (Meyer, O. Larsen) – 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels (Kahun, Mauer)

Dánsko: Dahm (Nielsen) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller (A), Storm – Boedker, Regin (C), Madsen (A) – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Německo: Niederberger (Treutle) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul – Plachta, Draisaitl (A), Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Noebels, Fauser, Bergmann.
 Dánsko

Dánové vstoupili do šampionátu duelem s Francií, se kterou dvakrát prohrávali a pokaždé museli dotahovat. To se jim podařilo a zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli šťastnější než jejich soupeř ze země galského kohouta. Rozhodující nájezd proměnil Frederik Storm.

Také druhé utkání seveřanů bylo napínavé až do konce. Německo si ve druhé periodě sice vypracovalo dvoubrankový náskok, jenže Dánové v polovině třetí periody snížili. Snažili se vyrovnat, možnost měli i v přesilové hře. V jejich využívání jsou ale čtvrtí nejhorší na tomto mistrovství a neprosadili se ani tentokrát. Německu tak na vítězství stačily dva góly.

Umístění v tabulce: 6.
Počet bodů: 2
Skóre: 6:6
Nejproduktivnější hráč: Frederik Storm (2+1)
Poslední zápas:

 Velká Británie – Kanada 0:8

Branky a nahrávky: 3. Joseph (Henrique, Nurse), 13. Mantha (McCann, Stecher), 23. Turris (Mantha), 28. D. Strome (Marchessault, Chabot), 40. Fabbro (Jost, Turris), 41. Turris (Mantha), 47. Couturier (Mantha, Chabot), 51. Mantha (Theodore, Jost)

Velká Británie: Bowns (51. Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley – Farmer, Perlini, Betteridge – Lake, Hammond, Dowd – Lachowicz, Davies, J. Phillips – Kirk, Myers, Ferrara.

Kanada: Hart (M. Murray) – Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro – D. Strome, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, Joseph – Bertuzzi.
 Velká Británie

Ostrované jsou v tuto chvíli jediným týmem ve skupině A, který nezískal ani jeden bod. V prvním utkání se proti Německu dlouho drželi, nakonec mu ale podlehli 1:3. O výsledku rozhodla až třetí třetina. To druhý mač už měl mnohem jednoznačnější průběh. Britové v něm narazili na Kanadu, se kterou prohráli 0:8.

Velká Británie je outsiderem šampionátu, také proti Dánsku může jenom překvapit. Přesto do Košic přicestovala početná skupina fanoušků zpoza Lamanšského průlivu. Ti vědomi si šancí svého mužstva vytváří skvělou atmosféru a užívají si každý zápas. Aby také ne. Na zápasy proti týmům jako jsou Kanada, Finsko nebo USA, čekali 25 let. Britové byli v elitní skupině naposledy v Bolzanu v roce 1994. V té době se pro představu v dresu české reprezentace proháněli Bedřich Ščerban nebo Otakar Janecký.

Umístění v tabulce: 8.
Počet bodů: 0
Skóre: 1:11
Nejproduktivnější hráč: Mike Hammond (1+0)
Hezké odpoledne z košické Steel Areny! Vítám vás u on-line přenosu zápasu mezi Velkou Británií a Dánskem. Utkání začíná v 16:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud