MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Kazachstán - 17. května 2022   19:20

Švýcarsko
Švýcarsko
23:58' Malgin (Kurashev, Siegenthaler) • 34:32' Simion  • 55:39' Herzog (Ambühl)
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)
Kazachstán
Kazachstán
45:47' Blacker   • 57:52' Orechov  (Michajlis, Valk)
Švýcarsko
Hansen (NOR), Stano (SVK) – Beresford (GBR), Zunde (LAT)
Helsinki Ice Hall, Helsinky
2 858 diváků
Kazachstán

S konstatováním, že Švýcaři zdolali Kazachstán 3:2 se s vámi z Helsinek loučíme a ve středu, kdy nás čekají utkání Italů s Francouzi a Švýcarů se Slováky, zase na počtenou.
Švýcaři zapisují na letošním MS třetí výhru a zůstávají stoprocentní. Zato Kazachstánci přes vynikající výkon Andreje Šutova, který chytil 40 ze 43 střel soupeře, dál čekají na první body.
Střely na branku v zápase: 43:14.
Nejlepší hráči utkání: Pius Suter – Valerij Orechov.
Helsinky viděly hodně zajímavé utkání, v němž Švýcaři nakonec potvrdili roli velkého favorita. Nadřeli se ale nejspíš více, než sami očekávali. Po bezbrankové první třetině sice zcela ovládli druhou část, což vyjádřili góly Malgina a Simiona, ale ve třetí třetině dvakrát udeřili i Kazachstánci, a tak vítěznou branku zapsal až v 56. minutě Herzog.
59:54'
Rozhodčí odpískali Švýcarům zakázané uvolnění, což se vůbec nelíbí jejich střídačce. Po poradě se omlouvají a vhazuje se na středovém kruhu. To už Kazachstánci nejspíš nestihnou.
59:28'
Meier posílá puk do středního pásma, ale Kazachstánci mají ještě relativně dost času na vyrovnání.
59:12'
Švýcaři posílají kotouč na zakázané uvolnění. Šutov prchá na střídačku, Kazachstánci to zkoušejí s šesti hráči v poli.
59:01'
Jurij Michajlis si bere oddechový čas a Kazachstán ještě zkusí s výsledkem něco udělat!
58:42'
Švýcaři jsou nastěhováni v útočné třetině, zatím to nevypadá, že by měl jejich soupeř v závěru sahat po vyrovnání.
58:11'
Středem hrací plochy se protáhl Andres Ambühl, který z mezikruží mířil k levé tyči. Kazachstánský brankář je hlavním mužem tohoto večera, protože to co předvádí je neskutečné!
57:52'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Tak přece jen nás ještě čeká pořádně dramatický závěr. Michajlis našel v prostoru pravého kruhu Valerije ORECHOVA, jehož střela prošla Aeschlimannovi mezi betony. Asistence: Nikita Michajlis a Curtis Valk.
57:39'
Enzo Corvi si v útočném pásmu vyměnil kotouč s Andresem Ambühlem. Avšak prvně jmenovaný černou gumu nezpracoval a zamířil s ní jen za branku.
56:54'
Šestakov vyslal na Aeschlimanna střelu z kategorie propagačních, švýcarský gólman s ní nemohl mít problémy.
56:31'
Zajímavé utkání v helsinkém stánku sleduje 2 858 diváků.
56:27'
Kazachstánce při útočné snaze dvakrát zastavili Švýcaři, potřetí se pak o ni připravili sami, když vyhodili puk přes všechny čáry.
55:39'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
O osudu zápasu je téměř jistě rozhodnuto! Výbornou práci předvedl Andres Ambühl, který objel branku a naservíroval skvělou přihrávku na zadní tyčku. FABRICE HERZOG už měl snadnou úlohu a černou gumu zametl do branky. Asistence: Andres Ambühl.
55:03'
Švýcaři vyslali na branku už jubilejní čtyřicátou střelu, postaral se o ni agilní Kukan, Šutov znovu bezchybný.
54:44'
Na pravém kruhu to na sebe vzal Timo Meier, který předvedl rychlou střelu zápěstím. Jeho zakončení letělo ke vzdálenější tyči, avšak Andrej Šutov je dnes téměř nepřekonatelný.
54:01'
To se naopak píská na opačné straně.
53:50'
Kazachstánci cítí šanci a jsou nebezpeční, Švýcaři vyhazují puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
53:32'
Curtis Valk si na levém kruhu obhodil Andreu Glausera a poté vystřelil po ledě do oblouku branky. Kazachstán začíná favorita pořádně zlobit.
52:46'
Znovu hodně zajímavá pasáž hry, která se stěhuje ze strany na stranu. Tentokrát musel zasahovat švýcarský gólman po střele Asetova, s níž ale neměl sebemenší problém.
51:55'
Na druhé straně menší závar před brankou Aeschlimanna, pak se ke střele od modré dostal Šalapov, ale jeden ze švýcarských bránících hráčů se obětavě položil do střely.
51:22'
Přihrávku na zadní tyčku dostával Philipp Kurashev, který mohl dát Švýcarsku pojistku. Ovšem Andrej Šutov se skvěle položil na ledovou plochu a zasáhl znovu betonem!
50:54'
Šutov dál neskutečně drží Kazachstánce, kteří devět minut před koncem ztrácejí jen gól. Tentokrát si poradil se střelou Hischiera.
50:34'
U střídaček došlo k souboji mezi Enzoem Corvim a Kirillem Savickijem, puk poté opustil hrací plochu.
50:13'
Siegenthaler našel na útočné modré Corviho, ale ten nedokázal puk zpracovat a zmocnili se jej tak hráči v bílo-modrých dresech.
49:26'
Kazachstánu se přesilovka vůbec nedaří, nyní je zastavuje hvizd čárových rozhodčích – ofsajd.
48:55'
Za hostující obranou zůstal Pius Suter, který se zprava řítil sám na brankáře. Snažil se zakončit k levé tyči, avšak skvěle chytající Andrej Šutov puk vyrazil betonem!
48:41'
Ve vlastním oslabení se dokonce do úniku dostal Herzog, ale Šutov si poradil jak s jeho prvním pokusem, tak i následnou dorážkou.
48:26'
Kazachstánci si po přechodu útočné modré nerozuměli, Švýcaři znovu vyhazují puk přes všechny čáry.
48:12'
Nikita Michajlis posouval kotouč po mantinelu do rohu hrací plochu, Švýcarsku se vzduchem podařilo vyhodit přes všechny čáry.
47:41'
Na trestnou lavici usedl Tobias Geisser, který se provinil hákováním. Kazachstán má ideální šanci ke srovnání skóre.
47:40'
Podél pravého mantinelu projel do pásma Roman Starčenko, který se vydal do středu hrací plochy a při zakončení byl soupeřem faulován.
46:45'
Kazachstánci se osvobozují ze švýcarského sevření, vyhazují kotouč přes všechny čáry.
46:00'
A mohlo to být znovu o dva góly. Kurashev posílal ke vzdálenější tyči přihrávku na Hischiera, který před poloprázdnou brankou promáchl.
45:47'
Švýcarský celek propadl v útočném pásmu a Kazachstán se vydal do přečíslení při vlastním oslabení! Celou situaci na sebe vzal JESSE BLACKER, který z pravého kruhu zamířil přesně mezi brankářovu ruku a tělo. Zápas tak dostává nový náboj a slibuje zajímavou koncovku! Bez asistence.
45:08'
Veterán Ambühl si nabruslil drze před branku, kde byl nedovoleně zastaven Jegorem Šalapovovem, který vyfasoval menší trest za podrážení. Je tady švýcarská přesilovka.
44:06'
Pokus z vrcholu levého kruhu vyslal proti brance Janis Moser, avšak Andrej Šutov zapisuje do statistik další zákrok betonem.
43:59'
A další Šutovův zákrok, tentokrát po střele obránce Kukana. Vzápětí došlo před brankou k menší strkanici, kterou sudí dokázali velmi rychle ukočírovat.
43:27'
Ve třetí třetině Kazachstán zlepšil pohyb a mnohem lépe přistupuje k soupeři. Rychlost hostujících hráčů je zjevná, a tak se hra vyrovnává.
43:01'
Šutov si připisuje další zákrok poté, co Egli tvrdě střílel z prostoru pravého kruhu. Kazachstánský gólman vyrazil betonem.
42:43'
Kotouč končí za švýcarskou střídačkou, vhazuje se ve středním pásmu blíž ke švýcarské brance.
42:07'
Dalším nahozením od modré čáry se prezentoval Valerij Orechov, jehož pokus byl sražený vedle levé tyče. Stejný hráč to zkoušel i o malou chvíli později, ale ani tentokrát brankáře nezaměstnal.
41:46'
Kazachstánci předvedli krásnou kombinaci, na jejímž konci Valk vybídl ke skórování do prázdné branky Michajlise, ale ten trestuhodně minul! To byla obrovská příležitost ke zdramatizování zápasu.
40:58'
Od modré čáry nahazoval kotouč na branku Roman Starčenko, jehož snažení srazil k zadnímu mantinelu Nico Hischier.
40:46'
Začátek třetí třetiny se nese ve znamení řady nepřesností, ani jeden z gólmanů zatím nemusel zasahovat.
40:01'
Druhé dvacetiminutovce dominovalo Švýcarsko, které odšpuntovalo svůj výkon Malginovým gólem, jehož ještě napodobil Dario Simion. Pokud má reprezentaci helvetského kříže něco trápit, je to fakt, že se nedaří první formaci. Pro Kazachstán duel není ztracen, ale musí přidat a výrazně zkvalitnit koncovku, protože pár slibných příležitostí si připravil.

Střely na branku: 30:8.
Střely na branku ve druhé třetině: 22:5.

Další třetina začne v 21:00 hodin.
40:00'
39:20'
Akolzin zpoza branky našel před Aeschlimannem Rachmanova, který z blízkosti branky nastřelil jen boční tyč.
38:58'
Odraženého kotouče se na ose hrací plochy chopil Damien Riat, jenž střelou po ledě mířil k pravé tyči. Andrej Šutov vykopl beton a nepříjemný pokus zastavil.
38:40'
V rohu útočného pásma ztratil černou gumu Timo Meier a kazachstánský obránce raději vyhodil za cenu zakázaného uvolnění.
38:03'
Blacker si nabruslil do dobré palebné pozice, ale švýcarská obrana mu nedovolila vyzkoušet pozornost Aeschlimanna, který má zatím na kontě pouhých šest zákroků.
37:26'
Přihrávka od švýcarského obránce byla zachycena Philippem Kurashevem, který se nacházel dále od modré čáry, takže mu do pásma dříve přejel Timo Meier.
37:05'
Fora ukázal šikovnou stahovačku, po které tvrdě vypálil na Šutova. Ten znovu ukryl kotouč do své lapačky, ve druhé třetině si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat.
36:35'
Kazachstán otočil kormidlem hry a mířil do otevřené obrany. Jenomže Curtis Valk přejel spoluhráči přes modrou čáru dříve, takže se píská ofsajd.
36:05'
Siegenthaler zkoušel z ostrého úhlu překvapit kazachstánského gólmana, který vyrazil puk do ochranné sítě. Po další komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
35:44'
Arkadij Šestakov zajel za branku, odkud se snažil přihrát do střelecké pozice. Ovšem celou dobu měl na zádech soupeře, a tak mu přihrávka nevyšla.
35:09'
Švýcaři vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravé ruce Aeschlimanna.
34:32'
Na útočné modré čáře objel soupeře DARIO SIMION, který se tak ocitl v samostatném uniku a zamířil přesně nad brankářovu vyrážečku. Švýcarsko tak potvrzuje papírové předpoklady a uniká do vedení 2:0. Bez asistence.
33:48'
Švýcarské nahození nadělalo Šutovovi nemalé problémy. K odraženému kotouč si najel Malgin, gólmana přeloboval a už se zdálo, že z toho bude gól, jenže baseballovým způsobem skvěle zasáhl Blacker.
32:54'
Kazachstán se po delší době vydal do akce, ale nepřešel přes modrou čáru. Rozhodčí odpískali ofsajd, který je navíc uveden jako úmyslný.
32:30'
Meier z prostoru kruhu přestřelil. Švýcarská útočná aktivita ale pokračovala, ukončil ji až Šutov, když schoval puk do lapačky.
31:54'
Kotouč z modré čáry mířil na vrchol pravého kruhu, kde už byl napřažený Timo Meier. Jeho dělovka mířila těsně nad ledem k první tyči, avšak Andrej Šutov se skvěle přesunul.
31:40'
Švýcaři se rychle dostali zpátky do útočné třetiny. Moser dostal nabito na modré, ale Šutov se dobře roztáhl na brankovišti a jeho střelu chytá do lapačky.
30:55'
Až nyní se Kazachstánci osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.
30:48'
Z pravého kruhu hledal hůl spoluhráče Nico Hischier, avšak Fabrice Herzog usměrnil černou gumu jen do brusle bránícího hráče.
30:08'
Po další komerční přestávce si zahrají první přesilovku také Švýcaři. Na lavici hanby usedl Kirill Paňukov, který se provinil podrážením.
29:30'
V posledních minutách sledujeme hodně zajímavý hokej. Nyní zahrozili znovu i Kazachstánci, když se před brankou zjevil agilní Paňukov, ale trefil jen připraveného gólmana.
29:08'
Velmi nepříjemný pokus vyslal od modré čáry Michael Fora, jenž svou střelu skryl za spoluhráče. Andrej Šutov reagoval na poslední chvíli, když černou gumu zastavil držadlem hole.
28:33'
Z levé strany postupoval před branku Fabrice Herzog, který se snažil překvapit hostujícího brankáře bekhendovým pokusem na první tyčku. Andrej Šutov byl u brankové konstrukce jako přikovaný a zasáhl.
28:18'
Po Ambühlově přihrávce se dostal do zajímavé pozice Kukan, ale trefil jen beton kazachstánského gólmana. Z následné dorážky neuspěl ani Hischier.
27:47'
Po vyhraném vhazování vyslal tvrdou ránu od modré čáry Dean Kukan, jehož pokus brankáři vypadl. Po dorážce se ještě natahoval Fabrice Herzog, avšak marně.
27:41'
Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat po pravici Šutova.
27:41'
Hra se teď přelévala ze strany na stranu. Na jedné se ocitl sám před Aeschlimannem Asetov, na druhé zase po rychlém přechodu do útočné třetiny pálil Hischier. Oba gólmani jsou bezchybní.
27:08'
Švýcarský hráč propadl u mantinelu, čímž pustil soupeře do přečíslení. Těžká přihrávka mířila před prázdnou branku, kde letící kotouč nezasáhl Pavel Akolzin.
26:57'
Švýcaři se zatím v pohodě brání, znovu pohodově vyhodili kotouč přes všechny čáry a moc nechybělo, aby šli do další situace dva na jednoho.
26:15'
Švýcaři jsou v oslabení hodně aktivní, především pak střelec zatím jediné branky Malgin. Ani na dvakrát na Šutova v zajímavých pozicích nevyzrál.
25:48'
Jeden z hostujících hráčů se pokusil o zadovku, kterou zachytil Christoph Bertschy, který se vydal do protiakce. Sice měl proti sobě dvojici soupeřů, přesto vyslal nepříjemnou střelu z osy. Andrej Šutov zasáhl vyrážečkou a drží naději pro Kazachstán!
25:20'
První vyloučení v utkání. Andrea Glauser poslal z vlastní obranné třetiny puk do hlediště, jsou z toho pochopitelně 2 minuty za zdržování hry a kazachstánská přesilovka.
24:21'
Nico Hischier si před brankou narazil puk s Philippem Kurashevem, avšak kapitán Švýcarska před odkrytou bránou černou gumu nezkrotil!
23:58'
Tak přece jen se Švýcaři dočkali první branky v zápase. Po střele od modré se kotouč odrazil šťastně přímo na hůl Denise MALGINA, který jej u tyče poslal do poloprázdné branky. Asistence: Philipp Kurashev, Jonas Siegenthaler.
23:17'
Pokračuje stejný obrázek hry jako v první třetině. Švýcaři mačkají soupeře, ale bez efektu. Následuje další zakázané uvolnění.
22:43'
Dominik Egli vyslal tvrdou ránu, do které skočil Adil Beketajev, jenž inkasoval bombu kotoučem do krku. Kazachstánský hráč zůstal ležet na hrací ploše a po chvíli se zvedl. Nyní je ošetřován na střídačce!
21:58'
Herzog nadvakrát pálil ze zajímavé pozice. Poprvé jeho pokus zablokovala švýcarská obrana, podruhé přestřelil.
21:50'
Odraženého kotouče se chopil mezi kruhy Andres Ambühl, který rychle vystřelil, ale pouze vedle levé tyče. Švýcarsko tak stále čeká na úvodní trefu zápasu.
21:43'
Kazachstánci si nic nekomplikují. Jakmile jsou pod tlakem, klidně vyhodí puk přes všechny čáry, jako v tomto případě.
21:21'
Těžkou Meierovu přihrávku zachytil u mantinelu Michael Fora, který okamžitě vystřelil na první tyčku. Andrej Šutov kotouč celou dobu viděl a vyrazil jej betonem.
20:53'
Paňukov nepříjemně dotíral na švýcarské obránce, ale k puku se nedostal. Švýcaři rozjíždějí další útočnou akci.
20:13'
Švýcarsko sice vyhrálo úvodní vhazování druhé třetiny, poté jen nahodilo puk za soupeřovu branku a bude se bránit.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:08.
Střely na branku po 1. třetině: 8:3.
Švýcaři jsou zatím podle předpokladů hokejovější a aktivnější, ale dost těžko se dostávají do střeleckých pozic či šancí. Kazachstánci výborně brání, i proto po dvaceti minutách hry vidíme v Helsinkách bezbrankové skóre.
20:00'
19:16'
Ambühlovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů, navíc tak šikovně, že kotouč putuje do středního pásma.
18:57'
Kolem obránce proskočil Enzo Corvi, který už se nacházel před brankářem a vystřelil. Jeho pokus ovšem zamířil jen do připravený betonů.
18:03'
Siegenthaler zasáhl Paňukova hokejkou do obličeje. Sudí přerušují hru, ale po krátké poradě se rozhodli nevylučovat. K nelibosti kazachstánské střídačky se pokračuje v pěti hráčích na obou stranách.
17:45'
Po vyhraném vhazování zamířil puk na modrou čáru, odkud jen přes clonu poslal na branku Jesse Blacker. Sandro Aeschlimann byl ale na správném místě a zaznamenal čtvrtý zákrok v první třetině.
17:38'
Tentokrát si Švýcaři nerozuměli a hra se po zakázaném uvolnění po delší době přesouvá před Aeschlimanna.
16:55'
Nahozením od modré čáry se prezentoval Tobias Geisser, jehož snažení skončilo vedle levé tyče. Švýcarsko je mnohem aktivnější, ale nepřipravuje si vyložené šance.
16:21'
Kapitán Starčenko jen posouvá puk do středního pásma. Kazachstánu zatím zápasová taktika vychází.
15:49'
O dlouhou přihrávku se pokoušel kazachstánský obránce, který spoluhráče nenašel, proto puk doklouzal na zakázané uvolnění.
15:33'
Do dalšího švýcarského obléhání útočné třetiny vložil hů Savickij, kotouč končí v hledišti a vhazuje se po pravici Šutova.
15:19'
Kukanovu střílenou přihrávku protečovali hned dva jeho spoluhráči, ale pouze do připraveného Šutova, který si připisuje šestý zákrok.
14:36'
Pavel Akolzin už mohl mířit sám na brankáře, jenomže puk za sebou zapomněl. A tak se k němu dostal Dmitrij Ševčenko, který bekhendový pokus tlačil k zadní tyči, kde byla připravena brankářova lapačka.
14:22'
Martiho střelu od modré ztečovala kazachstánská obrana. Švýcaři zatím vyslali na Šutova jen pět pokusů.
14:00'
Za brankou o kotouč bojoval Kirill Paňukov a následně hru přerušil švýcarský brankář, který si všiml ležícího puku u oblouku brány.
13:50'
Zaváhání švýcarské obrany málem potrestal Valk, který se z ničeho nic zjevil osamocený mezi kruhy. Neměl však dobře seřízená mířidla a klec přestřelil.
13:37'
Několik soubojů u mantinelu podstoupil Alichan Asetov, který z otočky následně vystřelil. I když mířil mimo prostor tří tyčí, tak Sandro Aeschlimann kotouč schoval do lapačky.
13:06'
Švýcaři točí soupeře v jeho obranné třetině, ale Šutov je v posledních momentech bez práce. Kazachstánci pokračují ve skvělém a rychlém přístupu, který dělá favoritovi potíže.
12:36'
Do rohu přijel na pomoc spoluhráči Marco Miranda, jenž Švýcarsko udržel v útočném pásmu. Tlak domácího celku tak stále trvá, dočkáme se gólu?
11:35'
Švýcaři sice okupují útočnou třetinu, ale nic nedokáží vymyslet. Hráči v bílo-modrých dresech zatím dobře brání.
10:15'
Denis Malgin přihrával od modré čáry před branku, jenomže našel jen soupeře. Kazachstán v pohodě posunul černou gumu do bezpečných míst a dál drží bezbrankový stav.
10:01'
Velká šance Švýcarů! Kurashev v situaci dva na jednoho našel lépe postaveného Meiera, který ale nechal vyniknout Šutova. Kazachstánský gólman se dokázal skvěle přesunout.
09:33'
O kotouč se bojovalo v útočném rohu Švýcarska, odkud se odrazil mezi diváky. Poslední hrál hostující hráč, a tak se vhazuje po levici Andreje Šutova.
09:10'
Kazachstánci zatím dobře přistupují ke švýcarským hokejistům, kteří se tak těžce dostávají do palebných pozic.
08:31'
Dominik Egli před útočnou modrou čárou chtěl přihrávat na Andrese Ambühla, avšak trefil zezadu jeho brusli, takže je z toho jen další ofsajd Švýcarska.
08:28'
Orechovovu střelu od modré zastavuje švýcarská obrana, Aeschlimann stále čeká na první kontakt s pukem.
07:55'
Enzo Corvi se snažil projít do útočného pásma a soupeř mu puk vypíchl do středního pásma. Švýcarsko se chtělo vrátit zpátky, a tak se ocitlo v ofsajdu.
07:12'
Hráči v bílo-modrých dresech vyhazují kotouč do středního pásma.
06:37'
Z pravého kruhu zakončoval Dean Kukan, jehož pokus skončil na noze prvního soupeře. Zatím je Švýcarsko velmi aktivní, ale také bez vyložené příležitosti.
06:18'
Hra se přestěhovala na druhou stranu, Blacker to zkoušel od modré, ale jeho pokus skončil na zadním mantinelu.
05:57'
Timo Meier ztratil kotouč a Kazachstán mohl otočit kormidlem hry, ovšem přihrávka přes osu byla nepřesná, a tak je na tahu Švýcarsko.
05:18'
Marti těsně za modrou napřáhl, ale chyběla tomu větší přesnost. Švýcaři jsou zatím podle předpokladů aktivnější.
05:01'
Tobias Geisser zajel s kotoučem před vlastní branku, čehož zbytek hráčů využil k vystřídání.
04:29'
Geisserův pokus od modré čáry ztečoval některý z bránících hráčů, Šutov si s tím ale poradil a vyrazil puk mimo prostor tří tyčí.
03:58'
Přihrávku mířící před branku srazil jeden z bránících hráčů před sebe, kde se nacházel Janis Moser, jehož pokus mířil mezi brankářovy betony. Sandro Aeschlimann byl pozorný a mezeru rychle uzavřel.
03:23'
Hischier na pravé straně nabral rychlost, ale jeho přihrávku do předbrankového prostoru žádný ze spoluhráčů nezískal. Následuje zakázané uvolnění Kazachstánců.
02:45'
Na levém křídle dostal trochu prostoru Jegor Petuchov, jehož zakončení zamířilo nad domácí branku. Švýcarsko následně ztroskotalo ve středním pásmu.
02:11'
Glauserovi na modré utekl puk do středního pásma, kazachstánská obrana si může na chvíli oddechnout.
01:41'
Od modré čáry se napřáhl Tobias Geisser, jehož ránu zastavil Andrej Šutov. Hostující brankář měl ztíženou pozici, protože před ním přejel Dario Simion.
01:21'
Švýcaři se dostali do přečíslení, které Denis Malgin vyřešil šikovnou střelou, která ale skončila jen na tyči Šutovovy branky. V publiku to jen zahučelo.
00:55'
Michael Fora se schoval za branku, kde čekal na vystřídání spoluhráčů. Kazachstán rozehrávku napadal, avšak ze situace nic nevytěžil.
00:06'
Kazachstán vyhrál vhazování a po přejetí modré čáry nahazoval kotouč na branku Samat Danijar. Avšak Sandro Aeschlimann byl připravený a poprvé hru přerušil.
00:01'

Švýcarsko: Aeschlimann (Berra) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli, Marti – Kurashev, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Riat, Bertschy, Miranda.
Trenér: Patrick Fischer

Kazachstán: Šutov (Kudrjavcev) – Sam. Danijar, Svedberg, Blacker, Orechov, Beketajev, Metalnikov, Šalapov – Akolzin, Šestakov, Ševčenko – Michajlis (A), Valk (A), Paňukov – Savickij, Sagadějev, Starčenko (C) – Petuchov, Gurkov, Asetov – Rachmanov.
Trenér: Jurij Michajlis

Rozhodčí: Hansen (NOR), Stano (SVK) – Beresford (GBR), Zunde (LAT).
Švýcarsko na mistrovství světa

Švýcarská reprezentace se zatím na mistrovství světa prezentuje dobrými výkony, ve dvou zápasech navíc zaznamenala vítězství a vložila do turnaje správný základ. Asi není překvapení, že mužstvo s helvetským křížem patří mezi favority na postup do čtvrtfinále. Švýcarsko v prvním duelu vsítilo pět branek a ve druhém šest. Navíc je vidět, že kvalita týmu je rozložená do více formací.

Švýcarsko – Itálie 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Malgin (Simion, Siegenthaler), 18. Thürkauf (Corvi, Siegenthaler), 20. Ambühl (Siegenthaler, Scherwey), 27. Thürkauf (Kurashev, Scherwey), 59. Hischier (Meier) – 49. Glira (Hannoun, McNally), 59. Hannoun (S. Kostner, Petan).

Dánsko – Švýcarsko 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Herzog (Glauser, Corvi), 22. Meier (Moser, Malgin), 26. Suter (Malgin, Simion), 33. Moser (Malgin, Suter), 38. Kurashev (Hischier, Corvi), 47. Malgin (Meier, Moser).

Nejproduktivnější hráči Švýcarska na turnaji

Denis Malgin 5 bodů (2+3)
Janis Moser 3 body (1+2)
Timo Meier 3 body (1+2)
Kazachstán na mistrovství světa

V úvodním zápase na šampionátu Kazachstán naprosto propadl, když inkasoval devět branek od Dánska. Jediný čestný zásah zaznamenal Kirill Savickij. Druhý souboj byl už pro Kazachstán záchranářský, i když tato reprezentace vedla, tak Francie našla recept na otočení stavu, a tak se z těsného vítězství radovali galští kohouti.

Dánsko – Švýcarsko 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Bjorkstrand (Bau Hansen, Larsen), 4. Scheel, 5. Blichfeld (Ehlers, M. Lauridsen), 23. Storm (Ehlers, Jensen Aabo), 27. Poulsen (Jakobsen), 30. Blichfeld (Ehlers, Lassen), 40. Larsen (Bau Hansen, M. Lauridsen), 41. Regin (O. Lauridsen, Storm), 51. Blichfeld (M. Lauridsen, Bau Hansen) – 59. Savickij (Šestakov).

Francie – Kazachstán 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Texier (Gallet), 40. Chakiachvili (Texier, T. Bozon) – 6. Orechov (Michajlis, Blacker).

Nejproduktivnější hráči Kazachstánu na turnaji

Kirill Savickij 1 bod (1+0)
Valerij Orechov 1 bod (1+0)
Jesse Blacker 1 bod (0+1)
Vítáme vás u pátého hracího dne z mistrovství světa, které se odehrává ve Finsku. Ve helsinské skupině na sebe narazí Švýcarsko s Kazachstánem. Jasným papírovým favoritem je reprezentace s helvetským křížem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.