MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Slovensko - 19. května 2023   19:20

Kazachstán
Kazachstán
21:03' Starčenko (Rymarev, Danijar) • 24:50' Orechov (Michajlis, Starčenko) • 25:22' Rymarev (Michajlis, Starčenko) • ' Rymarev
4:3
(0:1, 3:0, 0:2 - 0:0)

4:1 (SN)

Slovensko
Slovensko
14:58' P. Koch  (Hrivík) • 48:33' Pánik  (Hrivík, P. Koch) • 56:58' Regenda  (Hrivík, Ivan)
Kazachstán
Bloski (Kanada), Huerlimann (Švýcarsko) – Davis (USA), Wyonzek (Kanada)
Arena Riga
3670 diváků
Slovensko

To je pro tuto chvíli z Rigy vše. Znovu se přihlásíme v sobotu, kdy bohatý program otevřou už od 11:20 čeští hokejisté proti Norsku. Hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou.
Střely na branku v zápase: 25:51.
Večerní duel v Rize končí překvapivým výsledkem! Kazachstán sice ve třetí třetině ztratil dvougólové vedení, ale Slovensko obrat nedokonalo a podlehlo po nájezdech, které suverénně ovládl jeho soupeř. Pro naše sousedy je to obrovská komplikace v boji o čtvrtfinále, o nějž bude ještě usilovat také asijský tým.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Kazachstán.
Kazachstánci využili všechny čtyři nájezdy a překvapivě porážejí Slováky 4:3, o vítěznou branku se postaral Jevgenij RYMAREV.
Nikita MICHAJLIS je taktéž úspěšný, Hlavaje překonal technikou střelou pod horní tyč a Kazachstánci slaví dvoubodové vítězství.
Róbert LANTOŠI ztroskotal na lapačce Šutova a Kazachstán je velice blízko vítězství.
Batyrlan MURATOV vykoupal Hlavaje, po blafáku zakončoval do odkryté klece a jeho tým vede už 3:1.
Marek Hrivík neproměňuje, Kazachstánci tak mají navrch.
Rymarev nic nevymýšlel – najel si mezi kruhy a nekompromisně poslal kotouč do horního rohu slovenské klece.
Libor HUDÁČEK po blafáku taktéž proměňuje.
Savickij rozhýbal Hlavaje, pohrál si s ním a zakončil hezkou žabičkou.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku v prodloužení: 3:2.
Strhující prodloužení gól nepřineslo, ale bylo se skutečně na co koukat! Drama v Rize rozseknou až samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:44'
Tohle je asi konec. Rozuzlení napínavé bitvy nepřinesl ani pokus Beketajeva, který se od brusle slovenského hráče odrazil někam do rohu. Dočkáme se nájezdové loterie.
64:00'
To je prodloužení jako hrom, fanoušci se mají na co dívat, hra se stěhuje ze strany na stranu, ale góly nikde.
63:19'
Na opačné straně zase Lantoši nabral rychlost, přebruslil bránící trojici, ale pak po kontaktu s Šutovem skončil na ledě. Slovenští fanoušci se dožadovali vyloučení, ale píšťalky rozhodčích mlčí.
63:08'
Nevídaná podívaná! Famózní Hlavaj zlikvidoval další samostatný úprk, který měl podobný průběh jako ten před chvílí.
62:27'
Na druhé straně si zase nabruslil za obranu asijského týmu Tamáši, ofenzivní posila Hradce Králové ale taktéž v úniku neuspěla a nechala vyniknout Šutova.
62:01'
Muratov zpracoval hezkou přihrávku za beka a položil si Hlavaje, ke smůle Kazachstánců ovšem nedokázal zakončit. O puk ho pak připravil slovenský obránce.
61:40'
Kazachstánci nyní uklidňují hru a začínají další útok zpoza své branky.
60:59'
Hráči v bílých dresech na zteči nic nevymysleli, sami se pak museli bránit útočnému nájezdu asijského soupeře. Hlavaj zatím zůstává bez další práce.
60:26'
Rymarev ujel trojici slovenských hráčů, v samostatném úniku to zkoušel mezi betony, ale Hlavaj se v brankovišti rozplácl a chytá. Strhující podívaná nekončí!
60:15'
Kazachstán nerozehrál ideálně, kotouč končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce gólmana Šutova.
60:01'
Střely na branku po základní hrací době: 22:49.
Střely na branku ve 3. třetině: 4:15.
Slovensko ve třetí třetině smazalo dvougólový náskok, když Marek Hrivík připravil góly pro Richarda Pánika a Pavola Regendu. Naši sousedé pak ještě sahali po tříbodové výhře, ale šance ze závěru nevyužili a drama tak bude muset rozseknout pětiminutové prodloužení se třemi hráči na ledě.
60:00'
59:31'
Uf, obrovská šance! Pánik hned po buly zkusil štěstí a rychle vypálil, skvělý Šutov byl každopádně připravený. Puk má ve své lapačce.
59:28'
Hrivík teď táhne slovenský útočný prapor, tentokrát to vzal na sebe, ale Šutov udržel kotouč ve výstroji. Vhazuje se po jeho levici.
58:56'
Kudrna ani po několika otočkách za brankou soupeře nic nevymyslel, velká šance nepřichází. Nejspíš uvidíme prodloužení.
58:11'
Sledujeme strhující závěr, v němž se hra přenáší ze strany na stranu. Teď prchali do útoku Kazachstánci, ale sudí pískají vysokou hůl a hra se vrací před Šutova.
58:00'
Drtivý tlak Slovenska, veškeré momentum je teď na jeho straně. Kazachstán jen tak tak stíhá bruslit.
56:58'
Slovensko právě vstřelilo branku!
V Rize máme vyrovnáno! Hrivík se znovu zaskvěl parádní přihrávkou do jízdy, tentokrát na Pavola REGENDU, který si najel do třetiny a přesnou střelou k tyči potěšil slovenské fanoušky v aréně. Asistence: Marek Hrivík, Michal Ivan.
56:28'
Kazachstán dostal puk do bezpečné vzdálenosti od své klece, útočit se už ale ani nesnaží. Hlavní priorita je jasná – rozbíjet výpady Slovenska.
56:09'
Kňažko bez přípravy pálil od modré, neměl však dobře seřízená mířidla. Kotouč skončil několik metrů od Šutovovy branky.
55:29'
Závěrečný slovenský tlak ne a ne přijít, teď naopak Michajlis prověřil pozornost Hlavaje, který raději přikryl puk pod lapačku.
55:07'
Šutov zachytil kotouč ze vzduchu a nechává své parťáky vydechnout. Nutno podotknout, že finální tlak Slováků stále nepřichází.
54:51'
Slováci se sami svou nepřesností připravují o útočnou třetinu, poslední minuty toho moc nepředvedli, což jejich soupeři vyhovuje.
54:22'
Orechov vyhodil kotouč kuriózně až pod strop arény, hra je přerušena a na programu je další komerční přestávka, po níž budou mít Slováci jen necelých šest minut na vyrovnání.
53:37'
Slováci teď chvíli nedokázali nic vymyslet, ale nakonec se puk dostal na volného Hudáčka, jenž protáhl kazachstánskou oporu v brankovišti.
52:54'
Vynikající Hlavaj zachránil Slovensko! Kajyržan v přečíslení našel Šestakova, proti jeho ráně do odkryté klece se ale mladý brankář dokázal fantasticky přesunout.
51:38'
Druhá útočná formace Kazachstánu v čele s aktivním Michajlisem pár dobrých sekund držela puk za brankou Hlavaje.
51:12'
Čacho ve středním pásmu nabral rychlost, nabruslil si až do střelecké pozice, ale zamířil přesně do míst, kde operoval Šutov.
50:45'
Kochovi puk přeskočil hokejku, nezbylo mu tak nic jiného, než ho nahodit do ofenzivní zóny. Spoluhráči mezitím spěchají za modrou čáru.
50:38'
Propagační pokus Okuliara z levé strany skončil pravděpodobně v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
50:23'
A znovu agilní Rachmanov vyhazuje puk přes všechny čáry, Slovákům se tahle přesilovka nedaří.
49:56'
Nepřesnosti v rozehrávce teď vyhnaly Slovensko až k jeho brance. Asijskému protivníkovi se povedlo vyhodit.
49:13'
Slovenští fanoušci žádají vyrovnávací trefu, ale Rachmanov vystihl jednu z přihrávek a pošetřil cenné sekundy.
48:36'
Komplikace pro Kazachstánce: Šestakov schytal neobvyklý trest za porušení postupu při vhazování a jeho tým se bude opět bránit ve čtyřech.
48:33'
Tak přece jen nás čeká v Rize ještě pořádné drama. Hrivík našel super přihrávkou najetého Richarda PÁNIKA, jenž se dostal za obranu a po blafáku vykoupal Šutova. Parádní akce zkušených útočníků elitní slovenské formace! Asistence: Marek Hrivík, Patrik Koch.
47:54'
Slováci měli po obrovských tutovkách velký tlak, ale Kazachstán se nakonec za bouřlivého aplausu svých příznivců osvobozuje.
47:14'
Neuvěřitelná skrumáž! Kazachstánci teď heroickým výkonem nedovolili Slovákům skórovat, před brankou se znovu činil především brankář Šutov. Naši východní sousedé spálili několik stoprocentních šancí.
46:32'
Slováci musejí začínat podruhé v krátkém sledu od vlastní brány, zatím se jim přesilovka vůbec nedaří.
46:11'
Tohle by mohla být šance pro Slovensko. Danijar se provinil hákováním, soupeř bude hrát přesilovou hru.
45:53'
Slovensko kombinuje v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba. Šutov má zatím ve třetím dějství pouhé tři zákroky.
45:22'
Šutov si relativně v klidu stáhl ze vzduchu nahození Nemce. Dneska je to zejména maskovaný muž Asiatů, kdo si zaslouží pochvalu za předvedený výkon.
44:49'
Sukeľ pálil ze strany, Šutov i s pomocí obrany chytá. Jinak se ale Slováci jen těžko zatím ve třetí třetině dostávají do příležitostí.
44:18'
Atmosféra v hale není na bodu mrazu, slovenští fanoušci se snaží svůj tým nakopnout. Až dosud to bylo marné, Kazachstán pozorně brání.
43:34'
Slovensko teď nemohlo do pásma, rozhodčí signalizoval ofsajd. Zatím docela rozkouskovaný úvod poslední části, hra se znovu přerušuje.
43:10'
Utkání sleduje 3 670 diváků. O tom, kteří jsou aktuálně spokojenější, asi není třeba diskutovat.
43:10'
Delší pobyt Slováků v ofenzivní zóně bez většího vzruchu. Potom je vyhnala nepřesná přihrávka, kterou se Nemcovi nedařilo zkrotit.
42:26'
Nemcův pokus bezprostředně po vyhraném buly skončil ve skrumáži před Šutovem, Slováci to budou mít ve třetí části nejspíš hodně těžké.
42:17'
Hodně zavařená slovenská pětka teď byla ráda, že se kotouč se štěstím dostal do středního pásma. O chvíli později se píská zakázané uvolnění Asiatů.
41:39'
Kazachstánci se už dobrou půlminutu drží ve slovenské obranné třetině, tohle našim sousedům vůbec nevyhovuje.
40:57'
Aktivní forčekování vedlo k tomu, že Kazachstánci ztratili puk. Teď už ho ale mají a míří vstříc Hlavajově svatyni.
40:41'
Zdá se, že Slováci budou vše posílat na branku. Tak jako nyní v případě Lantošiho, Šutova ale s jeho pokusem nemohl mít sebemenší potíže.
40:32'
Rymarev vyhazuje puk, který doklouzal až na druhou stranu kluziště. Píská se zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Šutova.
40:01'
Ve slovenské kabině bych teď očekával pořádnou bouřku. Dokáže trenér Craig Ramsay své svěřence dostatečně povzbudit k tomu, aby bitvu s outsiderem otočili?
Střely na branku po 2. třetině: 10:19.
Hrozivý výpadek Slováků, v kabině budou mít o čem přemýšlet. Kazachstánci během zhruba čtyř minut strhli třemi góly momentum na svou stranu a pokukují po velkém překvapení. Pro družinu kouče Ramsayho by případná porážka byla obrovskou komplikací směrem k postupu do čtvrtfinále.
40:00'
39:45'
Asiaté chtějí odcházet do kabin s dvoubrankovým náskokem, s ničím se nepárají a jen vyhazují puk do středního pásma.
39:24'
Vyhodit puk a rychle střídat. Asiaté si už situaci nechtějí komplikovat, druhá siréna se rychle blíží. Skvělá třetina v jejich podání.
39:08'
Zakázané uvolnění Kazachstánu.
38:44'
Na kazašskou branku nahazoval Nemec, ve slotu se ovšem kotouč od nějaké hokejky odrazil do rohu. Hráči v modrých dresech si mohou alespoň na chviličku vydechnout.
38:34'
Sukeľ křižnou přihrávkou přes pásmo našel volného Regendu, ten se opřel do puku, ale skvěle chytající Šutov se dokázal přesunout, čímž si vysloužil potlesk fanoušků.
38:06'
Kazachstán přečkal i druhé oslabení bez újmy, Beketajev je zpátky na ledě.
38:00'
Druhá přesilovková pětka Slováků se také dočkala nadějné šance. Na jejím konci byl Lantoši, který si opět vylámal zuby na maskovaném muži Kazachstánců.
37:23'
Kňažko po buly jen nastřelil prvního bránícího hráče, Šestakov přes bolestivou grimasu vyhazuje puk přes všechny čáry.
37:10'
Šutov si zatím mezi třemi tyčemi počíná výborně. Nyní nějakou částí výstroje zřejmě vyrazil pořádnou pumelici Hudáčka z kruhu a drží svůj tým psychicky na koni.
36:35'
Hrivík se na kruhu opřel do puku, ale znovu neměl správně seřízená mířidla a puk se po jeho dělovce odrazil až do středního pásma.
36:23'
Kazachstánci mohli vyhodit, k jejich smůle se to však nepovedlo. Hudáček potom vyzval ke střele Pánika, ten bekhendem pálil vedle protivníkovy klece.
36:06'
Slováci si vynutili svým zvýšeným pohybem další přesilovou hru. Hlavní rozhodčí posílají na lavici hanby Adila Beketajeva – 2 minuty za krosček.
35:40'
Nepříjemný zámek a signalizované vyloučení. Slovensko si zahraje další přesilovku, teď to ale ještě zkouší se šesti bruslaři v poli.
35:18'
Šestakovu střelu zablokoval jeden z bránících hráčů, Hlavaj tak byl bez práce.
34:46'
A opět jistý Šutov. Jeho zákrok se teď Kazachstáncům náramně hodí, Slováci si v útočném pásmu dlouho počínali nebezpečně. Stav se přesto nemění.
34:10'
Dvě solidní šance Slováků v krátkém sledu! Nejdřív pálil tvrdě od modré Nemec, následně z prostoru kruhu pálil Pánik. V publiku to jen zahučelo, ale oba pokusy skončily jen na zadním mantinelu.
33:51'
Rychlé reflexy Šutova! Kapitán Hrivík možná trochu nenápadně pálil na přední tyč, kazašský brankář ovšem zareagoval spolehlivě. Borci v bílém zapnuli motory a tlačí.
33:35'
Hokejisté v modrých dresech k radosti svých fanoušků posílají kotouč až k Hlavajovi.
33:11'
Uvidíme, zda nyní slovenští hráči sami odpoví v početní výhodě. Jejich útočnou akci zakládá Nemec, velký talent a dvojka loňského draftu NHL.
32:51'
První přesilovku v zápase si zahrají Slováci. Rozhodčí viděli faul Maxima Muchametova na Pánika, kazachstánskému útočníkovi udělili 2 minuty za sekání.
32:37'
Kus černé pryže opustil hrací plochu v blízkosti kazachstánské střídačky. Rozhodčí ukazují, že se bude vhazovat před Hlavajem.
32:15'
Alespoň na malý moment Slovákům pomohl Kelemen, když vyvezl kotouč do útočného pásma a získal cenné vteřiny. Náš bývalý federální partner každopádně musí hodně přidat.
32:00'
Slovensko se dvakrát v krátkém sledu osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.
31:22'
Asiaté dnes hrají přesilovky velice dobře. Tentokrát si několikrát vyměnili kotouč, hledali vhodnou pozici... Michajlis nakonec z pravé strany mířil jen do lapačky Hlavaje.
30:45'
Slováci si při obrovské šanci soupeře vypomohli faulem. Na trestnou lavici usedá kapitán Marek Hrivík – 2 minuty za hákování. Kazachstán má k dispozici další přesilovku.
30:45'
Mohlo to být 4:1! Slovensko propadlo ve středním pásmu a Kazachstán spálil obrovskou příležitost ke skórování. Kajyržan si krásně potáhl puk, zmátl obranu soupeře, pak ale trefil jen Nemce. Zívala na něj zcela odkrytá branka...
30:30'
Jánošíkovu střelu od modré protečoval Pánik, kotouč však skončil mimo branku na zadním mantinelu a hra se otáčí na druhou stranu.
29:57'
Reprezentanti dvojramenného kříže nemůžou přepnout do vyššího tempa. V tuto chvíli se pro ně šampionát láme, případná prohra by hodně zkomplikovala postup do čtvrtfinále.
29:20'
Na Slovácích je vidět snaha udělat něco s výsledkem, ale Asiaté je zatím nepouštějí do vážného ohrožení Šutovovy branky.
28:27'
Opaření slovenští hokejisté se musí dál bránit. V tomto případě ale útočné snažení Kazachstánců netrvalo příliš dlouho, hostující obrana byla pozorná.
27:18'
Oba tábory fanoušků jsou nyní hodně slyšet. Kazachstánci jsou stavem nadšení, Slováci se snaží své hokejisty povzbudit k obratu.
26:40'
Kazachstánci jsou snovým vstupem do druhého dějství povzbuzeni, zato jejich soupeř působí poněkud opařeně. Tohle budou mít Slováci těžké.
25:50'
Kelemen z předbrankového prostoru střílel z první, Šutov reflexivně jeho pokus vyrazil nad horní tyč a Kazachstán tak drží překvapivé vedení 3:1.
25:22'
Kazachstán právě vstřelil branku! Další pohroma pro Slováky, vítr z plachet jim do třetice kompletně sebral nešťastný gól. JEVGENIJ RYMAREV hledal přihrávkou přes brankoviště svého spoluhráče, puk se k němu ovšem odrazil zpátky a Hlavaj zůstal zcela mimo pozici. Jednoduchá střela do prázdné klece a vedení o dva góly. Asistence: Nikita Michajlis a Roman Starčenko.
25:12'
Rozpoložení svěřenců trenéra Ramsayho ještě zhoršil Regenda, který sekl kazašského hráče a vykoledoval si dvouminutový trest.
25:04'
No, tohle je poněkud překvapivý vývoj pátečního souboje v Rize. Nutno podotknout, že Slovensko vstoupilo do druhé periody dost vlažně.
24:50'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Asiaté sice přesilovku nevyužili, ale krátce po ní otáčejí skóre. Michajlis našel mezi kruhy nepokrytého VALERIJE ORECHOVA a jeho tvrdá rána skončila v horní části slovenské branky. Hlavaj byl bezmocný. Asistence: Nikita Michajlis, Roman Starčenko.
24:02'
Dlouhá kombinace kazašských borců k ničemu nebezpečnému nějakou dobu nevedla. Až po zesíleném pískotu slovenských příznivců práskl do kotouče Beketajev, Hlavaj zasáhl vyrážečkou.
23:24'
Kazachstáncům se zatím přesilovká hra vůbec nedaří. Nejdřív se nemohli nastěhovat před Hlavaje a když už překročili útočnou modrou čáru, rychle o puk přišli a Slováci vyhazují.
22:45'
Asijská země si zahraje druhou přesilovou hru. Tamáši podrazil jednoho z protihráčů a už míří na trestnou lavici. Rýsuje se nám rychlá otočka?
22:35'
Na druhé straně Lantoši střílel z ostrého úhlu, Šutov s tímto pokusem nemohl mít výraznější problémy.
21:25'
Hráči v modrých dresech jsou nabuzení, stejně jako jejich fanoušci. Z hlediště se ozývá hlasité "Kazachstán, Kazachstán!", Hlavaje tentokrát ohrozil Savickij.
21:03'
Kazachstán právě vstřelil branku! Rázem máme v Rize vyrovnáno. Na levém křídle se utrhl ROMAN STARČENKO, obdržel skvělou přihrávku za obránce a nájezd ze strany vyřešil velice zkušeně. Zvolil zakončení mezi Hlavajovy betony, slovenský brankář je sklapnout nestihl. Asistence: Jevgenij Rymarev a Samat Danijar.
20:22'
Hudáček našel před brankou šikovně najetého Hrivíka, jehož střelu z první Šutov skvělým zákrokem vytěsnil mimo prostor tří tyčí.
20:02'
Tentokrát byli na vhazování úspěšnější Slováci, kteří ihned vyrážejí na zteč. Role favorita je role favorita, své fanoušky určitě nechtějí zklamat.
20:01'
Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, za chvíli budeme v naší krasojízdě pokračovat.
Střely na branku po 1. třetině: 8:15.
Slovensko dlouho nemohlo najít na soupeře recept. Kazachstán byl v úvodu dokonce nebezpečnější, ale po dvaceti minutách jednu branku ztrácí. V 15. minutě prostřelil jinak jistého Šutova extraligový bek Patrik Koch. Pokud ale bude pokračovat stejný obrázek hry jako v první části, ještě nás čeká v Rize drama.
20:00'
19:42'
Kudrna pouze protečoval do pásma Kazachstánců. Víc už se asi v této třetině nestane – Slováci nevypadají, že by měli v úmyslu ještě zaútočit.
19:32'
Hlavaj si připisuje zákrok z kategorie těch snazších, vhazuje se po jeho pravici. Kazachstán má ještě necelou půl minutu na to, aby se v úvodní třetině pokusil o vyrovnání.
19:14'
Rozhodčí přerušili hru, vhazovat se bude po pravici brankáře Šutova. Gól do šatny by Slovákům jistě dodal klid na hokejky.
18:56'
Aktivní Hudáček našel jen hokejku soupeře, Šestakov vzápětí jen vyhodil puk do středního pásma a hra se opět otáčí před Šutova.
18:10'
Hudáček se snažil došťourat puk u pravé tyče kazachstánské svatyně, Šutov jej ale přes beton nepropustil a rozhodčí následně přerušují hru.
17:35'
A pozor, tohle nebyla pro Hlavaje lehká situace! Savickij hledal z kruhu místečko nad jeho ramenem, gólmanů Slováků kotouč jen tak tak vytěsnil mimo.
17:08'
Mírné vzrušení také na druhé straně před Hlavajem, soupeřovu střelu však zastavil jeden z bránících hráčů.
16:37'
Souvislejší slovenský nápor bez větší příležitosti. Střílenou nahrávku Nemce obrana exotického celku zastavila, stejně tak další pokusy o kombinaci.
16:18'
Slováky vstřelená branka očividně nabudila a znovu okupují útočnou třetinu.
15:23'
Kazachstánci dobře forčekují, Slováci se nemohou dostat ze své třetiny. Až teď se jim to konečně povedlo a spěchají na druhou stranu hřiště.
14:58'
Slováci se z ničeho nic ujímají vedení. Hrivík posunul puk na modrou na Patrika KOCHA a extraligový zadák vyslal střelu, která i díky teči jednoho z bránících Kazachstánců doplachtila až za Šutova. Asistence: Marek Hrivík.
14:34'
Zatím to tedy opravdu není festival nadějných šancí. Grencova rána z pravého kruhu letěla hodně mimo hostující branku.
14:16'
Šutov si připisuje zákrok po propagačním pokusu, následuje další komerční přestávka, kterou zpestřuje fanouškům "referee dance".
14:07'
Nemec neudržel puk na modré čáře, Slováci musejí začít zase od začátku s přechodem do útoku.
13:31'
Kudrnovu střelu zablokoval obranný val hráčů v modrých dresech, puk končí v ochranné síti a vhazuje se po pravici Šutova.
12:50'
Lehký zmatek ve středním pásmu vyústil v samostatný únik Rachmanova. Kazašský útočník se hnal na slovenskou klec z úhlu a byl pod tlakem obránce, jeho zakončení tedy Hlavajovi zase tolik práce nenadělalo. Každopádně nebezpečná situace.
12:35'
Slováci zatím nemohou najít recept na důslednou obranu Kazachstánu, který jim ještě nedovolil dostat se do jediné šance. Další pokus o útok končí rychlým vyhozením puku do středního pásma.
11:57'
Michajlis se hezky vyhnul svému protihráči, kotouč ale ztratil a navíc skončil na ledě. Dopředu opět jedou Slováci, podaří se jim otevřít skóre utkání?
11:48'
Další nepřesnost při rozehrávce asijského celku, zámořští čároví arbitři pískají zakázané uvolnění.
11:29'
Naši východní sousedé oslabení přestáli bez úhony a jejich fanoušci si žádají branku. Dočkat se jí mohou až po komerční přestávce, která na chvíli přeruší dění pod námi.
10:44'
Slováci se v oslabení vydali do ofenzivní zóny, rozhodčí jim pískají ofsajd a vzhazuje se ve středním pásmu.
10:30'
Dvě rychlé krosové přihrávky = dobrá pozice pro Orechova. Do jeho střely se však obětavě položil Gajdoš, od něj se odrazila mimo slovenské pásmo.
09:56'
A znovu Hlavaj: maskovaný muž Slováků schoval puk v lapačce a klidní kazašský tlak. Vhazuje se po jeho pravici.
09:45'
Michajlisova tvrdá střela z vrcholu kruhu skončila na zadním mantinelu, odkud se odrazila až do středního pásma.
09:34'
Jánošíkovi se nepodařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma. Kazachstánci pak postavili přesilovkovou formaci a po krátké kombinaci vypálil kapitán Starčenko. Gólman Hlavaj jeho ránu s obtížemi udržel pod sebou.
09:07'
První vyloučení v zápase a Kazachstán si zahraje přesilovku. Na lavici hanby usedá hradecký útočník Oliver Okuliar, verdikt rozhodčích zní 2 minuty za hákování.
09:01'
Borci v bílých dresech se nyní museli bránit. Polochov sice trochu překvapivě nevypálil, místo toho se ale hezky uvolnil a poslal puk do slotu, kde ho zachytil Hlavaj.
08:08'
Kazachstánci se lehce osmělili, další útočný výpad vedl Kajyržan. Hlavaj nicméně mohl zůstat v klidu, situaci na pravém kruhu vyřešili slovenští obránci.
07:48'
Další velká šance Kazachstánu! Agilní Muchametov dostal kotouč do jízdy, v samostatném úniku ale na Hlavaje nevyzrál. Slovenský gólman zapsal první úspěšný zákrok v zápase, když jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.
07:15'
Slovenský kapitán Hrivík to zkoušel u levé tyče, Šutova ale nezaskočil. Vhazuje se po pravici kazachstánského brankáře.
06:50'
Slováci každopádně působí aktivnějším dojmem. Potvrdil to Pánik, který z úhlu orazítkoval beton Šutova. Kazachstánci do této chvíle nevyslali na branku soupeře jediný pokus.
06:23'
Čacho vyslal na kazachstánskou branku pokus z kategorie propagačních, Šutov chytá a následuje komerční přestávka.
05:55'
Asijští hokejisté vyhazují kotouč tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění. Slováci zatím marně hledají cestu do ofenzivní zóny.
05:36'
Slováci vlétli do útočného pásma, Regenda poslal puk na Lantošiho, jenž ohrozil Šutova střelou z levého kruhu.
04:40'
První zajímavější příležitost! Muchametov se objevil v dobré pozici mezi kruhy, slovenskou klec se mu ale naplno ohrozit nepodařilo – při střele totiž zlomil hokejku.
03:54'
Naši východní sousedé dlouho kombinovali před Šutovem, ale ke střele se nedostali a hra se znovu rychle přesouvá na druhou stranu.
03:30'
Větší vzruch před brankou Hlavaje nevymyslela ani elitní formace Kazachstánců: Roman Starčenko se pokusil o kličku, kterou ale zneškodnili obránci Slovenska.
02:50'
Kazachstánci si při rozehrávce nerozuměli, píská se zakázané uvolnění.
02:33'
Nastartovat ofenzivní kejkle Slováků se pokusil Pavol Regenda, kazašští hráči si ovšem jeho výpad pohlídali. Zatím příliš atraktivní hokej k vidění není.
02:09'
Lantoši zatáhl puk do útočné třetiny, ale dlouho v ní Slováci nevydrželi. Zatím sledujeme z obou stran spoustu nepřesností.
01:28'
Hráči v modrých dresech se v pásmu neudrželi déle než pár vteřin. Akci slovenského týmu se pak pokusil založit Samuel Kňažko, píská se ale zakázané uvolnění.
00:41'
Favorizovaní Slováci začali aktivně, ale z prvního obléhání branky nic nevymysleli.
00:03'
Úvodní buly ovládli Kazachstánci, o kotouč ale rychle přišli a dopředu se ženou Slováci.
00:01'
Teď už po ledové ploše krouží hráči obou týmů, utkání může za malou chvíli začít. Příjemnou hokejovou zábavu.
Slovenští fanoušci v hledišti jsou opět slyšet. Při předzápasové show se starají o solidní atmosféru pokřikem "My sme tu doma!".

Kazachstán: Šutov (Bojarkin) – Danijar, Beketajev (A), Polochov, Orechov, Butěnko, Dichanbek, Koroljov, Gajtamirov – Starčenko (C), Šestakov, Rymarev – Michajlis (A), Savickij, Grenc – Omirbekov, Muchametov, Muratov – Kajyržan, Rachmanov, Mangisbajev.
Trenér: Galym Mambetalijev

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Nemec, P. Koch, Kňažko, Ivan, Jánošík, Rosandić (A), Gajdoš – Hrivík (C), Pánik, Hudáček – Kudrna, Kelemen, Sukeľ (A) – Lantoši, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lunter, Čacho – Chromiak.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Bloski (Kanada), Huerlimann (Švýcarsko) – Davis (USA), Wyonzek (Kanada).
Slovensko

Jasný favorit do utkání půjde s cílem získat tři body. Ty Slováci klidně mohli uhrát i ve čtvrtek ve večerním klání se Švýcarskem. Svěřenci kanadského kouče Craiga Ramsayho sice prohrávali ve druhé třetině už 2:0, ve stejné části hry se jim ovšem podařilo srovnat díky trefám Kudrny a také Regendy. Nakonec se ale dá říct, že Slovensko po zásluze padlo. Švýcaři byli po celý zápas střelecky aktivnější, ve třetí třetině za to byli odměněni góly Martiho a Haase a bodově tak po výhře 4:2 zůstali stoprocentní.

Naši východní sousedé mají po čtyřech odehraných utkáních na kontě body čtyři, o poslední příčku zajišťující postup do čtvrtfinále zřejmě budou bojovat s domácími Lotyši. Ti zatím mají bodů pět.

Výsledky Slovenska na letošním MS:
Česko – Slovensko 3:2
Lotyšsko – Slovensko 1:2
Kanada – Slovensko 2:1sn
Švýcarsko – Slovensko 4:2

Sestava Slovenska z posledního utkání se Švýcarskem:
Hlavaj (Škorvánek) – Nemec, P. Koch, Grman, Kňažko, Ivan, Rosandić (A), Jánošík, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Kudrna, Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lunter, Čacho.
Trenér: Craig Ramsay.
Kazachstán

Hokejisté Kazachstánu se zatím v hlavním městě Lotyšska prezentují poměrně sympatickými výkony. Hned na úvod navíc vyválčili v boji o kýženou záchranu dva veledůležité body, když se jim po nájezdech podařilo do vítězného konce dotáhnout souboj s Norskem. Další tři zápasy sehráli Kazachstánci s o poznání těžšími soupeři – parta kouče Mambetalijeva podle očekávání podlehla 5:1 Česku, 5:0 Švýcarsku a naposledy 5:0 Kanadě. Především s Kanadou ale měl Kazachstán pasáže, ve kterých mohl skórovat.

Výsledky Kazachstánu na letošním MS:
Norsko – Kazachstán 3:4 po s.n.
Česko – Kazachstán 5:1
Švýcarsko – Kazachstán 5:0
Kanada – Kazachstán 5:1

Sestava Kazachstánu z posledního duelu s Kanadou: Bojarkin (Šutov) – Danijar, Beketajev (A), Polochov, Orechov, Koroljov, Gajtamirov, Dichanbek, Butěnko – Rymarev, Šestakov, Starčenko (C) – Michajlis (A), Muchametov, Muratov – Rachmanov, Omirbekov, Savickij – Kajyržan, Mangisbajev, Musorov. Trenér: Galym Mambetalijev.
Hezký den z dalšího dne hokejového mistrovství světa. Druhý páteční duel nabídne v Rize souboj mezi Kazachstánem a Slovenskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.