Nejlepšími hráči dnešního utkání se stávají: za domácí Bělorusy je to obránce Vladimir Denisov (BLR), za Kazachy je to pak Andrej Gavrilin, jediný střelec Kazachů na tomto mistrovství.
Nyní zní halou hymna Běloruské republiky. Celá hala hrdě pěje.
Je to tady. Bělorusové otočili nepříznivý stav a zvítězili 4:1. Svou výhru stvrdili dvěma zásahy v poslední třetině, o které se postarali Kosticyn a kapitán Alexej Kaljužny. Kazachstán bude mít tedy další průběh turnaje velmi těžký. Zachovat si příslušnost v elitní skupině i pro příští rok bude velmi obtížné, ale ne neřešitelné.
60:00
59:56
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Je to jasné. Bělorusové si svou hymnu pro vítěze ve druhém utkání zazpívají! Kapitán ALEXEJ KALJUŽNYJ trefou do prázdné branky stvrzuje důležité vítězství. Asistence: Sergej Kosticyn, Vladimir Denisov.
59:10
Grabovskij nevyhodil, čímž způsobil velkou šanci Kazachů. Dallmanvoě ráně scházely centimetry!
58:51
Kazaši jsou na ledě se šesti bruslaři! Vhazovat se bude po pravici Kovala.
58:06
Alexej Ugarov, člen čtvrté útočné formace domácího celku, zamotal kazašským bekům hlavy a následně poslal do šance Osipova. Ten nedal.
57:42
Andrej Stas nastřádal svým hokejovým umem pár cenných sekund v pásmu svého soupeře. Tam se také nyní bude vhazovat.
57:22
Vhazovat se bude ve středním pásmu po ofsajdu bílého týmu.
56:43
Kazaši kombinují za běloruskou brankou, leč nemohou se dostat na její dostřel. Času ubývá a ubývá.
55:58
Fjodor Polišuk mohl snížit. Po rychlém vyjetí z rohu běloruského pásma za Kovala kotouč nezasunul.
55:43
Krasnoslobodcev se do pásma neprobil a první řada Kazachů odchází střídat.
55:17
Sergej Kosticyn je při chuti, nyní se pokusil o střelu na bližší tyč. Netrefil branku.
54:54
54:32
Hráči v bílém zoufale hledají cestičky k běloruské jedničce, zatím bez úspěchu.
53:35
Graborenko švihem vypálil kotouč po plexiskle. Kazaši začínají opět od svého brankáře.
53:31
Sražená střela a vhazování po levici brankáře Kovala.
53:18
Tu samou věc provedli i nyní, Korobov hází kotouč vstříc k Jeremejevovi.
53:03
Bělorusové se krátce po vhazování osvobozují.
52:54
Po komerční pauze se bude vhazovat po Kovalově pravici.
52:54
Kazašský útočník si nakonec vynutil aspoň faul. Vyloučen Vladimir Denisov (BLR) na dvě minuty za nedovolené bránění.
52:45
Puškarjov byl blízko k vyrovnání, Koval vykopl kotouč jen těsně předtím, než by zaplul za jeho záda.
51:56
Kolcov vyřešil situaci tři na dva nejhůře, jak mohl. Místo nahrávky volil střelu, kterou trefil prvního obránce před sebou.
51:21
Ani tu však červený celek nevyužil a Kazachstán je v plném počtu.
50:47
Lakiza a Stěpanov jsou na ledě, pokračuje zkrácená klasická početní výhoda domácích.
50:09
Geoff Platt nasadil svou obávanou ránu. Ta skončila těsně nad.
49:40
Sergej Kosticyn pálí z voleje do betonu kazašského brankáře.
49:21
Ve stejném čase si bere Glen Hanlon oddechový čas, aby více osvětlil svým svěřencům, jak že si to představuje sehrání přesilovky 4 na 3.
49:21
Andrej Stas posílal střílenou přihrávku na beton Jeremejeva, z čehož následně vyplynul faul Polišuka (KAZ). Dvě minuty pro kazašského útočníka za hákování.
48:47
Užuž to vypadalo, že Bělorusové budou hrát další přesilovku. Vyloučen byl dnes již potřetí Lakiza (KAZ), ovšem Andrej Stěpanov (BLR) by se svým pádem neztratil ani v Hollywoodu, a tak putuje taktéž – za nafilmovaný pád.
48:21
Arenou opět běží mexická vlna, do které se nezapojuje pouze novinářský sektor.
48:12
Protiútok dnes v bílém hrajícího Kazachstánu zastavil ofsajd. Následuje úklid ledu – tedy komerční pauza.
47:43
Kazašské manévry v běloruském pásmu zamezil vyvezením kotouče do středního pásma Kolcov.
47:07
Talgat Žajlauov míjí svou střelou z kruhu běloruskou branku.
46:49
Zakázané uvolnění středoasijské země, vhazovat se bude po levici kazašského brankáře.
46:28
46:20
Litviněnko osvobozuje Kazachy vyhozením přes všechny čáry.
46:00
Kaljužnyj pálil do připraveného Jeremejeva, což po několika momentech zopakoval i Graborenko.
45:27
Golovec naznačil přihrávku a našel Kolcova. Jeho tvrdá rána skončila v úkrytu Jeremejevovy výstroje.
45:07
Dva na jednoho jeli hráči domácích, Andrej Stěpanov svůj gólový počin nerozšířil. Kotouč mu přeskočil v rozhodující chvíli hůl!
44:50
Michail Grabovskij po přechodu modré čáry pálil jen těsně nad!
44:28
Vyloučen Roman Savčenko (KAZ) na dvě minuty za hákování.
44:28
Další velká šance Bělorusů, kterou nyní neproměnil Kitarov! Byl ovšem faulován a domácí tým bude hrát přesilovku.
44:02
Bělorusové nepouštějí do Kazachy do pásma a drží kotouč na svých holích.
41:25
Bělorusové zasazují velmi tvrdou ránu při vlastním oslabení! V úniku přenechal Jefimenko kotouč SERGEJI KOSTICYNOVI, jehož tvrdou ránu zastavila až síť za Jeremejevem. Asistence: Alexej Jefimenko, Oleg Jevenko.
40:54
Denisov osvobozuje svůj tým vyhozením přes všechny čáry.
40:31
Starčenko s Antropovem připravili první velkou šanci v početní výhodě. Kazašský kapitán se pokoušel zasunout kotouč pod Kovalovým betonem, který si situaci pohlídal!
40:01
Časům na ledě vévodí v kazašském dresu stále Kevin Dallman – 16:35. V běloruském týmu se to malinko prohodilo, nejvíce minut nastřádal Vladimir Denisov – 14:57.
We will rock you, v Minsk Areně se pomalu schyluje k začátku třetí třetiny. Chybí zatím však to nejdůležitější, oba národní týmy.
Nástup do druhé třetiny měli Bělorusové opět drtivý, na rozdíl od první třetiny to však přineslo své ovoce. Ve třiadvacáté minutě nejprve vyrovnal Stěpanov, skoro přesně v polovině utkání otočil stav zápasu Stasenko. Kazaši však v žádném případě nejsou odepsáni. Prohrávají pouze o branku a ve třetí třetině budou pokračovat v minutu a půl trvající početní výhodě.
Třetí dějství začne přibližně v 18:08.
40:00
39:53
Starčenkovovi v poslední chvíli sjel kotouč z hole a kazašská přesilovka tak bude pokračovat i ve třetí třetině.
39:37
Vhazování po Kovalově levici.
39:33
Kazaši na druhé straně měli hned dvě šance. Tu druhou musel nedovoleně zastavit Alexander Kitarov (BLR. Dvě minuty za hákování.
39:05
A vrcholí šancí Platta, který po přihrávce od Stase pálil do Jeremejevových betonů.
38:44
Běloruská kombinace pokračuje v rohu kazašského pásma.
38:07
Talgat Žajlauov v akci na levé straně. Z bodu pro vhazování vypálil vedle Kovalovy branky.
37:48
Polišuk se po akci na pravé straně dostal do zakončení. Koval byl pozorný.
37:36
Kazaši nyní započnou útok od své branky, který rozehraje Kazancev.
37:15
36:51
Kazaši kombinují v pásmu domácích, ale ne a ne vystřelit. Spíš se k ráně dostat.
35:51
Sergej Kosticyn se v oslabení probil až mezi kruhy, odkud pálil po provedené stahovačce těsně vedle branky Kazachů.
35:25
Domácí se zásluhou Denisova osvobozují.
35:15
Po další chybě v běloruské rozehrávce se řítil do šance Starčenko, jenže byl faulován a na trestnou lavici míří Dmitrij Korobov (BLR). Dvě minuty za podražení.
34:24
Halou nyní běží opravdu pohledná mexická vlna. Atmosféra je vskutku vynikající.
34:17
Ofsajd Bělorusů.
34:02
Bělorusové kombinují za kazašskou brankou, bez střely.
33:32
Hrubky v běloruské obraně vol. 3. Nyní se po ní dostal sám před branku Panšin, Kovala svou střelou nepřekonal!
33:25
Sergej Kosticyn se po jednom ze zákroků jen těžko dostal ke své střídačce.
32:51
Kazaši hledají cestičku před Kovala, což se jim prozatím nedaří.
32:43
Dnešnímu druhému domácímu utkání Bělorusů přihlíží 13 734 diváků. Ano, je tu rachot!
32:43
Komerční pauza.
32:31
32:26
O ránu z vrcholu kruhu se pokusil Žajlauov, minul.
31:42
...ale nepřesná přihrávka Starčenka je o ni připravila.
31:24
Teď už ale šablonu v útočném pásmu postavili...
31:07
Kazachům se nedaří přejít přes modrou čáru.
30:33
Hned za pár okamžiků ovšem oslabuje svým vyloučením domácí celek Sergej Kosticyn (BLR).
30:08
Michail Grabovskij svůj průnik neproměnil, ovšem hned za okamžik předložil Stěpanov před branku NIKOLAJI STASENKOVI, který přehodil Jeremejevův beton. Strhává tak vedení na stranu domácích! Asistence: Andrej Stěpanov, Roman Graborenko.
29:23
Po půlminutovém pobytu hráčů z asijské země v útočném pásmu se vstříc Jeremejevovi rozjel Kosticyn, aby vystřelil pouze do lapačky kazašského brankáře.
28:54
Kazaši byli blízko k tomu, aby si vzali vedení zpět! Po ráně Dallmana chvíli Koval nevěděl, kde má kotouč, který se snažil neúspěšně doklepnout Starčenko.
28:14
Na ledě je vidět velmi bojovný, kterému ovšem chybí v této chvíli šance.
27:52
Další ofsajd Kazachstánu.
27:18
Denisov vypálil od modré po přihrávce Platta do Jeremejevova ramena. Následně se Kazaši osvobozují vyhozením kotouče do středního pásma.
26:59
Čárový sudí je připraven s kotoučem v ruce vhodit vhazování u modré čáry blíž k běloruskému obrannému pásmu.
26:59
Kazaši vjeli do ofsajdu. V přerušení následuje komerční pauza.
26:38
Michail Grabovskij táhl akci po levém křídle, přihrávka na Stěpanova tentokrát neprošla.
26:09
25:44
Domácím se přece jen podařilo vyrovnat a čtveřice běloruských hráčů uhání střídat.
25:13
Kazaši jsou nastěhovaní u Bělorusů v pásmu, chybí jim ovšem střelba.
24:43
Kevin Dallman napřáhl od modré a trefil v rozkleku sedícího Kovala do betonu.
24:09
Kirill Golovec (BLR) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Šance pro Kazachy vzít si vedení zpět.
22:46
Nejprve se hnal do samostatného úniku Starčenko, který neproměnil a opět platilo známé pravidlo nedáš dostaneš. Michail Grabovskij překřížil na levou stranu a přenechal ANDREJI STĚPANOVOVI a ten trefil přesně na první tyč Jeremejevovy branky. Asistence: Michail Grabovskij.
21:59
Bělorusové jsou za aktivitu v začátku druhé třetiny odměněni. Vyloučen je hrdina předchozích okamžiků. Blochin (KAZ) pyká dvě minuty za hákování.
21:19
Po akci druhé útočné formace Bělorusů pálil Sergej Kosticyn, na brankové čáře kotouč vystřelil do bezpečí Blochin. Obrovská šance!
20:48
Grabovskij navedl zakončení znova na Stěpanova, který se z rohu projel před Jeremejeva, na zasunutí kotouče mu nezbyl čas. Kazašský brankář vyrazil.
20:11
Hned po jedenácti sekundách vypálil z otočky Kaljužnyj, jeho střele scházela tvrdost.
20:01
Úvodní formace se sjíždí kolem středového kruhu, za malý moment začne v Minsk Areně druhá třetina.
Statistiku času na ledě ovládli po první třetině v obou týmech dvě velké opory. Nejlepší hráč v Bělorusku v současné chvíli Michail Grabovskij má na kontě osm minut a tři sekundy. Na straně Kazachů má největší prostor na ledě naturalizovaný Kanaďan Kevin Dallman – 8:25.
Skončila nám úvodní dvacetiminutovka, pro oba celky velmi důležitého, utkání mezi Běloruskem a Kazachstánem. Stav zní 1:0 pro Kazachy. Domácí sice mají více ze hry, taktéž více šancí, jenže je nedokáží proměňovat, zatímco jejich soupeři ze svých sedmi pokusů vytěžili jednu krásnou branku Gavrilina. Ten je zatím jediným střelcem svého týmu na šampionátu. Uvidíme, co vymyslí trenér Glen Hanlon do dalšího průběhu hry. Pokud chtějí domácí myslet na vítězství, budou se muset vyrovnat Kazachům v srdnatosti a bojovnosti.
Druhá třetina začne přibližně v 17:20.
20:00
19:45
Ofsajd domácích.
19:30
Kazaši mohli zvýšit svůj náskok. Po velkém závaru před Kovalem našel kotouč Upper a zakončoval do prázdné branky a minul!
19:05
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:24
Kolcov si našel ránu Jevenka a snažil se jí poslat na branku. Kotouč mu sjel z hole.
17:44
Kazaši srdnatě brání, občas vyrazí na nějaký ten krátký útok. Antropov se teď ke střele nedostal.
17:14
Bělorusové se tlačí před Jeremejeva silou, ovšem střelecky zatím selhávají. Neuspěl opět Kaljužnyj.
16:21
Geoff Platt našlápl po levé straně a vystřelil golfem. Jeremejev s klidem skryl kotouč ve své výzbroji.
16:06
Vitalij Jeremejev v brance Kazachů působí velmi jistě. Kaljužného nahození si pohlídal v lapačce.
15:42
Kazaši posílají kotouč na zakázané uvolnění.
15:21
Velká chyba na běloruské straně, již několikátá! Roman Starčenko se po ní hnal sám na Kovala. Jeho tvrdá rána však postrádal přesnost a Vitalij jí chytá.
15:00
Spiridonov projel po levém křídle a vypálil. Jeho střela se odrazila k Rachmanovi, který vyprášil Kovalovu lapačku.
14:45
Konstantin Kolcov byl příliš rychlý na modré čáře, je pískán ofsajd. Následuje komerční pauza.
14:16
V další šanci se ocitl Golovec, ale přes hradbu těl kotouč nepropasíroval. Jermejev tak nemusel zasahovat.
13:46
Stěpanov obkroužil branku a posunul kotouč Stasenkovi. Jeremejev, ač jeho střelu neviděl, skvěle zasáhl lapačkou.
12:53
Jeden zajímavý poznatek. Pokud Kazach ztratí kotouč, okamžitě dává hlavu mezi ramena a uhání zpátky. To u Bělorusů zatím chybí – větší dravost.
12:33
To je odpískáno na druhé straně, Jevenko rozehrávku na Platta nenačasoval.
12:21
Kazaši se osvobozují, nebude to zakázané uvolnění, Denisov mohl hrát.
11:45
Dallman se dostal k ojedinělé střele svého týmu, kterou Koval vykopl betonem za branku.
11:24
Kazaši se příliš dopředu nehrnou. V obranné fázi však nemají zatím žádné mouchy.
10:48
Brankář Barysu Astana stejně jako v prvním duelu proti Německu drží svůj tým nad vodou. Se střelou Kaljužného, pravda, neměl větší problém.
10:25
Bělorusové se snaží o vyrovnání, devětatřicetiletý brankář Kazachů odolává.
10:16
Jevenko nyní musí vážně zpytovat svědomí. Po přihrávce Kosticyna na něj zela polovina prázdné branky, ale ani tento prostor mu nestačil a trefil přesunujícího se Jeremejeva!
09:53
Kazachstán v plném počtu.
09:50
Opět nepřesnost, Grabovskij poslal kotouč Denisovovi do ofsajdu.
09:32
Kombinace navedená na obránce Korobova, jehož ránu však Jeremejev viděl a v poklidu jí ukryl ve výstroji.
08:45
Bělorusům dnes nejdou přesilové situace. Těžko se dostávají do pásma, a když už tento moment nastane, vykáže je rozhodčí z pásma ven za postavení útočícího hráče v brankovišti. Nyní to byl Stěpanov.
07:53
Vyloučen Lakiza (KAZ) na dvě minuty za nedovolené bránění.
07:41
Situace častá z prvního utkání proti USA! Grabovskij našel Stěpanova, který míjí. Poté vypálil Stasenko, Jeremejev si se štěstím poradil.
07:20
Sergej Kosticyn ztratil helmu v souboji a míří na střídačku.
07:08
Antropov přihrávku na Krasnoslobodceva nenačasoval. Zakázané uvolnění Kazachů.
06:41
06:41
Rachmanov projel do útočného pásma a hledal před brankou Spiridonova, což zamezil svou holí Denisov. Puk je v ochranné síti a je tu první komerční pauza.
05:51
Obrovská chyba Golovce znamenala málem druhý gól v Kovalově síti! Dotírající Žailauov neměl dost prostoru na zakončení, a tak si běloruský brankář poradil.
05:26
Přihrávka rukou v podání Korobova.
04:58
Domácí jsou úvodní trefou zaskočení, Kaljužnyj nepropasíroval svou nahrávku přes obránce a Kazaši posouvají kotouč do středního pásma.
04:41
Zakázané uvolnění Kazachů.
04:12
Kazachstán právě vstřelil branku!
Sotva se Kazaši vymanili z oslabeni, připravili si první studenou sprchu pro domácí publikum. ANDREJ GAVRILIN zůstává jediným střelcem svého týmu na šampionátu. Nyní projel celé hřiště a krásně zavěsil nad Kovalovo rameno. Asistence: Alexej Vasilčenko.
03:44
Kazaši oslabení zvládli skvěle, Lakiza je na ledě.
03:35
Upper se s klidem projel až do zakončení, trefil Kovalův beton.
03:19
Bělorusům se nedaří přechod přes modrou čáru.
02:47
Bělorusům se přesilovka vůbec nedaří, nyní Antropov zaměstnal obránce Korobova ve vlastním pásmu a nastřádal tak cenné vteřiny.
02:25
Kazaši se stačí prozatím v klidu bránit, již podruhé v krátkém sledu vyhazují.
01:44
Lakiza (KAZ) si musel pomoci faulem. Je vyloučen na dvě minuty za hákování.
01:34
Velké šance Bělorusů! Platt se Stasem měli před sebou dvakrát prázdnou klec a stadion již křičel gól, ale Jeremejev svůj tým znova podržel.
01:04
Několik ošemetných musel řešit hned na začátku Jeremejev, ale poradil si všemi pokusy.
00:18
Obrovský povyk ihned po vhazování v tribunách, na což reagují hráči rychlým přechodem do útoku. Grabovskij nepřesně vypálil.
00:01
Oba týmy jsou již seskupeny kolem své branky, za několik momentů vypukne druhé utkání domácího týmu na šampionátu. Velmi důležité utkání.
Do utkání zbývá necelých sedm minut, za chvíli dostane prostor maskot letošního šampionátu. Jmenuje se Volat a má podobiznu zubra, což je jeden ze symbolů běloruského národa. V Bělovežském pralese se zubrů evropských na území tohoto státu nachází nejvíce na světě.
Oba týmy své první zápasy prohráli a je bezpochyby jasné, že tento zápas hodně ovlivní dění kolem situace, který tým půjde do nižší divize.
Minsk Arena se pomalými ale jistými krůčky plní. Atmosféra je zatím ozdobou tohoto turnaje. Proto v případě branky týmu, který zde má fanouškovskou převahu, často zaléhá v uších. Ale proto přece děláme sport, zvláště hokej.
V kazašském týmu prozatím jako v jediném nevidíme změnu na brankářském postu. Všechny ostatní týmy skupiny B v Minsk Areně doposud měnily své strážce. Finské duo na kazašské střídačce Solin, Helminem se rozhodlo v brance ponechat zkušenou oporu Barysu Astana Vitalije Jeremejeva.
Druhou změnou je pak výměna brankářů, po šesti obdržených brankách od USA Andrej Mezin přepustil své místo Vitaliji Kovalovi – kmenovému gólmanovi Nižného Novgorodu, který působí v ruské KHL.
Když nahlédneme to sestav obou celků, v celku domácího týmu nalezneme hned dvě změny. Jednu nucenou a druhou mezi třemi tyčemi. Andrej Kosticyn v prvním utkání neustál závěr zápasu a dostal distanc na jedno utkání. V útoku tedy jeho bratra doplní posunem ze třetí formace Geoff Platt a Andrej Stas. Kitarov vytvoří společně s Kovyršinem a Kolcovem třetí formaci, jíž můžeme nazvat podle začátečních písmen hráčů 3K.

Bělorusko: Koval (Mezin) – Korobov, Graborenko, Jevenko, Denisov, Stasenko, Gotovec, Usenko – Kaljužnyj "C", Stěpanov, Grabovskij – S. Kosticyn, Platt, Stas – Kolcov, Kitarov, Kovyršin – Ugarov, Jefimenko, Osipov – Volkov.

Kazachstán: Jeremejev (Ivanov) – Litviněnko, Dallman, Savčenko, Lakiza, Vasilčenko, Kazancev, Semjonov, Blochin – Starčenko, Antropov "C", Krasnoslobodcev – Upper, Puškarjov, Romanov – Žajlauov, Polišuk, Gavrilin – Panšin, Spiridonov, Rachmanov.

Rozhodčí: Lars Brüggemann (GER), Keith Kaval (USA) – Jimmy Dahmen (SWE), Joep Leermakers (NED).
Ani Kazaši ve svém prvním zápase na turnaji na výhru nedosáhli, přesto z bitvy s Německem vybojovali cenný bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech. Letošní nováček elitní skupiny MS svedl s Němci vyrovnanou bitvu, kterou musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich si rozhodující slovo připravil německý forvard Oppenheimer a blafákem do forhendu překonal brankáře Kazachstánu Jeremejeva.

Svěřenci trenéra Ari-Peka Selina však urvali první cenný bod, který by je mohl odrazit k dalším dobrým výkonům. Ambice na postup do čtvrtfinále si hráči ze střední Asie nedávají, jejich primárním cílem pro šampionát je udržet se v elitní skupině i pro příští rok. A bodový zisk proti domácímu mančaftu by jim k naplnění tohoto cíle mohl výrazně napomoci.
Domácí Bělorusové museli nakonec oželet olympijskou účast na letošních olympijských hrách v Soči, o to větší pozornost však celý národ upíná k domácímu šampionátu. Celý Minsk je vyzdoben do hokejové tematiky, na skoro každém rohu narazíte na upoutávku k turnaji, hlavní město Běloruska prostě zápolením nejlepších šestnácti týmů planety žije.

Hokejisté pořadatelské země ale zatím svým fanouškům vítěznou radost nenabídli. V prvním duelu na turnaji nestačili na favorizované Američany, se kterými padli vysoko 1:6. Přesto herní projev podobně krutému výsledku příliš nenapovídal, Američani vyslali na soupeřova brankáře jen o čtyři střely více (25:21), Bělorusové tak dostali patřičnou lekci z produktivity. Otázkou zůstává, jestli si z ní něco odnesou do dnešního zápasu.
První zápasy obou týmů:

Bělorusko – USA 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Stěpanov (Grabovskij, Kaljužnyj.) – 13. Nelson (Smith, Johnson), 35. J. Hayes (Trouba, Dekeyser), 36. Gaudreau (Petry), 38. McDonald (J. Hayes), 55. Trouba (Gadreau, Johnson), 57. Gardiner (Gaudreau, Hayes)

Kazachstán – Německo 1:2sn. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Gavrilin (Dallman, Polišuk) – 19. Plachta (Draisaitl, Ankert), rozh. náj. Oppenheimer.
Pěkný nedělní den z běloruského Minsku! I dnešní den uvidí hlavní Minsk-Arena tři zápasy, po bitvě mezi Německem a Lotyšskem pokračuje celý program střetnutím domácích Bělorusů s Kazachstánem. Utkání v rámci skupiny B startuje v 15:45. Favoritem by měli být domácí hokejisté Běloruska, kteří však svůj první duel na šampionátu nezvládli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.