V Minsk Areně bylo k vidění utkání plné zvratů. Švýcaři smazali prvotní náskok Běloruska a po první třetině vedli. V dalším průběhu však selhali v zakončení a povolili soupeři další obrat utkání. Vítěznou branku vstřelil v 58. minutě Michail Grabovskij a přál bych vám slyšet ten hukot. Švýcarsko tak po třech utkáních zůstává bez bodu, Bělorusové jich mají šest.
Nejlepší hráči zápasu: Eric Blum (SUI) – Sergej Kosticyn (BLR).
60:00
59:38
Ambühl trestuhodně minul kotouč ve vynikající pozici!
59:18
Roman Josi svým nahozením jen těsně minul.
58:55
Vhazuje se ve středním pásmu, přesto jsou Švýcaři na ledě v šesti.
58:55
Sean Simpson si vyžádal pro švýcarský tým oddechový čas.
58:55
Simon Moser nastřelil kotouč na Kovala, po čemž se strhla v brankovišti strkanice. Ta pokračuje nyní za Kovalovou brankou.
58:45
Švýcarsko je na ledě se šesti bruslaři.
58:22
Denisov osvobozuje již ve čtyřech hrající Bělorusy.
58:20
Střela Suriho končí v ochranné síti, vhazuje se před Kovalem.
57:54
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Šílenství? Ano, doslovné a zasloužené, Minsk Arena bouří! MICHAIL GRABOVSKIJ se dostal po krásné přihrávce do úniku a ten proměnil krásným blafákem do bekhendu.
57:37
I Bělorusové vědí, jak si zkomplikovat život. Po zablokované střele musel faulovat Dmitrij Korobov (BLR), který si odpyká dvě minuty za podražení.
57:02
Velká šance pro Grabovského se Sergejem Kosticynem! Tito hráči dvakrát dorážel těsně před Berrou nehlídaný puk. Švýcarský brankář odolal!
56:38
Hráči helvétskho kříže se osvobozují jen za cenu vyhození kotouče na střídačku, vhazuje se před Berrou.
56:20
A udělali jí Švýcaři, jmenovitě střelec prvního gólu Yannick Weber (SUI), který vyhodil kotouč mimo hracího plochu bez zavinění druhé hole. Dvě minuty za zdržování hry.
56:09
Oba celky se bojí udělat chybu, hra je nyní dosti opatrná.
55:28
Švýcaři začnou až od vlastního brankáře.
54:51
Hollenstein hledal své spoluhráče před brankou, Cunti jen těsně minul puk!
54:44
Froidevaux pláchl po levém křídle a poté do tandemu pouštěl kotouč Stancescovi, který vypálil přesně do míst, kde byl Koval.
53:57
Ty osvobozuje vyhozením Dmitrij Korobov.
53:37
Švýcaři nastěhováni v útočném pásmu domácích.
52:58
Plattovi v rychlé akci na pravé straně kotouč v poslední chvíli sjel z hole, z dobré šance tak nic nebude.
52:33
Po komerční pauze se vhazuje před Berrou.
52:33
Velká mela před brankou Berry! Grabovskij nahodil kotouč po výjezdu z rohu na branku, kde tuze bojoval Stěpanov. Běloruskému střednímu útočníkovi se nepodařilo chvíli nehlídaný kotouč, který nakonec pokryl švýcarský brankář!
51:52
Vhazování před Berrou.
51:25
Bělorusové teď svírali svého soupeře v útočném pásmu, ovšem Denisovova rána se neujala a následně osvobodil hráče helvétského kříže Josi. Ten vyhodil kotouč do středního pásma.
50:58
Po švýcarské šanci se bude vhazovat před Kovalem. Devět minut a dvě sekundy před koncem třetí třetiny.
49:49
Blesk z čistého nebe v krátkém sledu vol.2! Grabovskij vystihl švýcarskou rozehrávku, přistrčil Kaljužnému a domácí kapitán přehrál na SERGEJE KOSTICYNA, který zavěsil pod víko Berrovy branky. Ten byl proti této akce bezmocný. Asistence: Alexej Kaljužny, Michail Grabovskij.
49:12
Blesk z čistého nebe. Po krátkém víření ve švýcarském pásmu se ke střele dostal Grabovskij. Jeho rána nedošla ani na Berru.
48:33
Nakonec se domácí dostali do pásma týmu ze západní Evropy, ovšem hned potom je zastavila píšťalka sudího, která oznámila ofsajd.
48:13
Andres Ambühl svým agilním pohybem neustále narušuje běloruskou rozehrávku.
47:40
Opět švýcarský tým kombinuje za běloruskou brankou, čímž střádá cenné sekundy.
46:44
Čtvrtá útočná řada Švýcarů je po vstřelené brance při chuti. Zpoza branky nahrával Rufenacht a jeho pas zužitkoval Froidevaux ke střele do betonu Kovala.
46:23
Denis Hollenstein kotouč po přechodu modré čáry nahodil na běloruskou branku, kde jej raději Koval podržel pod svou lapačkou.
46:14
Berra přerušil svým zákrokem hru a následuje komerční pauza.
45:50
Z otočky po výjezdu z rohu vypálil Andres Ambühl jen do Kovalova ramena.
45:28
Oba týmy střídají, začínat se bude od švýcarské branky.
45:00
Bělorusové se snaží o rychlou odpověď, leč nedaří se jim usadit v pásmu. Švýcaři posunují kotouč do středního pásma.
43:59
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
No to byla akce, panečku! Náhradník za zraněného Bärtschiho ETIENNE FRODIEVAUX dostal přistrčený kotouč v obranném pásmu od Segera a po průniku do pásma krásně trefil pravé víko Kovalovy branky! Asistence: Mathias Seger.
43:20
Kevin Fiala po výjezdu z rohu jen o kousek minul Kovalovu branku!
43:00
Ambühl se prodral do útočného pásma a kousek za modrou přenechal kotouč Surimu, který pálil do vzpínajícího se Kovala.
42:27
Roman Graborenko a jeho pokažená rozehrávka znamenají zakázané uvolnění.
41:37
Alexej Jefimenko zkoušel přihrát do druhé vlny, ovšem nenašel ani jednoho z najíždějících spoluhráčů.
41:34
Ovšem nyní měl velkou šanci Luca Cunti, který se zjevil před běloruským brankářem. Ten mu jeho výjezd překazil, ač s obtížemi.
41:12
Švýcaři ani Bělorusové, zdá se, nebudou nikam spěchat.
40:40
Reto Schäppi vystřelil přízemní ránu zpoza obránce, se kterou si Koval v pohodě poradil.
40:01
Co se týče časů na ledě, tak největší počítáme u Bělorusů u Vladimira Denisova – ten nastřádal přesně šestnáct minut a třiačtyřicet sekund. Švýcarům vládne stejně jako poprvé Roman Josi – 16:57. Hráč helvétského kříže je vůbec nejvytíženějším hráčem celého dosavadního průběhu.
Střely na branku po druhé třetině:

Švýcarsko – Bělorusko – 20:18
Ve druhé třetině ze začátku tempo hry malinko opadlo, což zanedlouho využili domácí k vyrovnání. Prosadil ve hře čtyři na čtyři Andrej Stas. Stále tak platí, že při plném počtu hráčů nepadla branka. Co říci více? Asi že nás čeká velmi zajímavé, možná závěrečné, dějství tohoto vypjatého utkání. Buďte s námi.
Třetí třetina začne přibližně v 17:27.
40:00
39:30
Dvě velké šance teď zahodili domácí hráči! Nejprve se netrefil v dobré pozici mezi kruhy Grabovskij a poté z voleje vystřelil nad kapitán Kaljužnyj!
39:02
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42
Bělorusové se ještě mihli v několika dobrých pozicích, které však nedokázali využít k šanci.
37:55
Jevenko nahazoval puk, který málem stačil tečovat za Berru Volkov. Brankář v červeném dresu své země výtečně zasáhl.
37:27
Stasenko v akci svého týmu vypálil z pravého kruhu do připraveného Berry. Hra opět dostává rychlý spád.
37:00
Roman Josi vletěl do útočného pásma jako uragán a poté tvrdě vypálil. Ovšem do míst, kde byl připraven běloruský brankář.
36:35
Kovyršin nyní zamezil velké šanci Švýcarů, když vypíchl Ambühlovu přihrávku na Suriho.
36:14
Diváci si žádají šajbu. Domácí kombinují za brankou Berry.
35:51
Po pěkné akci Mosera se ke střele dostal Damien Brunner, který Kovala nepřekonal. Brankář Nižného Novgorodu si drží svůj nadstandard.
35:29
A během ní zahlásil místní hlasatel počet diváků. Dnešnímu třetímu domácímu utkání Bělorusů přihlíží 13 201 mužů a žen. Další skvělá návštěva je na světě.
35:29
Komerční pauza.
35:29
Po kombinaci Suri s Plüssem se musel vytáhnout brankář Koval, který skryl kotouč pod lapačkou.
35:01
Švýcarskou nepřesnou rozehrávku zastavuje zakázané uvolnění.
34:26
Kovyršin se protáhl do útočného pásma, jeho následný bekhendový pokus vyrazil betonem Berra.
33:46
Tempo hry polevilo ve značné míře. Nyní se do šance více tlačí Bělorusové.
33:06
...zastavil je ofsajd, už podruhé za krátký čas.
32:37
Moser po průniku Romy netrefil jeho nabídku ke skórování. Do protiútoku míří domácí...
32:12
Kaljužnyj okamžitě po buly pálil, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
32:09
Vhazování po pravici klubového brankáře Colorada Avalanche.
32:09
Po střele Sergeje Kosticyna je hra přerušena, neboť jí Berra ukryl v lapačce. Následuje komerční přestávka.
31:46
Reto Suri po chybě domácích zakončoval do betonu běloruského brankáře.
31:14
Geoff Platt vjel do útočného pásma a hned za modrou pálil z otočky, což mu nevyšlo.
30:22
Roman Josi po výjezdu z rohu napálil pouze plexisklo za Kovalovou brankou.
29:57
Opět icing domácích, po kterém se bude vhazovat po levici Kovala.
29:51
Zakázané uvolnění domácích.
29:28
Švýcaři se pokoušeli o střelu, Yannick Weber z levého křídla netrefil branku.
28:54
Hra se nyní malinko uklidnila. Hraje se více ve středním pásmu.
28:28
Bělorusové klidní hru za svou brankou, oba celky střídají.
27:49
Rána Graborenka z voleje skončila na Berrově betonu.
26:59
Andrej Kosticyn vybídl ke skórování Kovyršina. Ten ale jeho pobídku nevyslyšel, obránci Švýcarů mu nedovolili ani zakončit.
26:22
Teď už jsou Bělorusové nastěhovaní před Berrou, přihrávku Kovyršina však nikdo nezpracoval.
26:00
Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.
25:16
Bělorusové vyhodili kotouč na střídačku, bude se tak vhazovat v jejich obranném pásmu.
24:47
Oba týmy jsou v plném počtu.
24:38
Roman Josi se probil až před Kovala. Tam chtěl kotouč zasunout podél Kovalova betonu, na což si běloruský brankář dal dobrý pozor.
24:20
Andrej Stas je při chuti. Po průniku po levém křídle trefil Berrův beton.
23:06
Ušní bubínky opět dostávají zabrat, je totiž vyrovnáno! Korobov nastřelil kotouč za branku, kde ho vydoloval ANDREJ STAS a po krátkém výjezdu zpoza branky zakončil pod Berrou. Asistence: Dmitrij Korobov, Geoff Platt.
22:47
Po krátké potyčce byli vyloučeni. Za domácí Sergej Kosticyn (BLR) dvě minuty za hrubost. Stejný prohřešek byl přičten na účet Dominiku Schlumpfovi (SUI).
22:47
Tohle byla gigantická šance v podání domácích Bělorusů! Grabovskij poslal přihrávku přes brankoviště, která se dostala až k Sergeji Kosticynovi. Útočník Omsku netrefil prázdnou branku!
22:20
Denisov pochybil. Svou ránu natahoval až příliš dlouho, Tu zablokoval Eric Blum.
21:59
Grabovskij vybídl Kaljužného do velké šance, který střílel a poté dorážel za jistého Berru. Ten kotouč přikryl!
21:46
Švýcaři jsou již ve čtyřech.
21:09
Josimu se málem povedl únik ve dvojnásobném oslabení. Po kontroverzním zákroku však Bělorusové pásmo uhájili.
20:59
Platt pálil do připraveného Berry.
20:47
Sotva se Stěpanov vrátil z trestné, dostanou jeho spoluhráči velkou možnost. Budou hrát po faulu Andrese Ambühla (SUI) přesilovku 5 na 3. Ten dostává dvě minuty za hákování.
20:24
Ovšem zastavil je ofsajd.
20:16
Švýcaři začínají kombinaci od vlastní branky.
20:01
Oba celky se již postupně scházejí na ledě, za chvíli vypukne druhé dějství.
Čas na ledě po první třetině. Nejvíce z Bělorusů nastřádal Dmitrij Korobov, který byl na ledě úctyhodný čas devíti minut a sedmnácti sekund. To Švýcaři střídají pravidelněji, nejvíce z hráčů alpské země má Roman Josi – 8:27.
Skončila první, rozhodně zajímavá, třetina mezi Běloruskem a Švýcarskem. Oba týmy zvládly po jednom gólu v oslabení, k čemuž však hráči helvétského kříže vstřelili ještě jeden v přesilové hře. Při plném počtu hráčů na ledě tedy ještě nepadla branka. Domácí tým sráží především velké chyby v obraně, navíc neproměňují řadu šancí. Druhá třetina začne nejprve hrou ve čtyřech a poté budou mít Bělorusko k dispozici zkrácenou přesilovou hru. Ta bude trvat přesně 49 sekund. Využije jí tým Glena Hanlona k vyrovnání?
Druhá třetina začne přibližně v 16:38.
20:00
19:26
Jenže přesilovou hru odmítl Damien Brunner (SUI), který podrazil brankáře Kovala a bude pykat dvě minuty za nedovolené bránění. Pokračuje hra 4 na 4.
19:17
Helvétský kříž je v plném počtu.
19:02
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:41
Po vhazování v útočném pásmu švýcarského týmu pokračuje hra 4 na 4.
18:36
Další komplikace do domácích řad. Nyní jich bylo až příliš mnoho na ledě, za což odsedí trest Andrej Stěpanov (BLR).
17:41
V první třetině zde máme druhý gól v oslabení. Oba týmy si připsaly jeden. Po velké chybě Graborenka na modré čáře se sám na Kovala hnal RETO SCHÄPPI, který mistrně zvládl blafák do forhendu a zakončil pod padajícím běloruským brankářem přesně. Bez asistence.
17:17
Bělorusko bude mít k dispozici první přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází Yannick Weber (SUI) na dvě minuty za držení.
16:52
Na druhé straně pálil po přihrávce od Plüsse Reto Suri, ale Koval vyrazil projektil betonem.
16:28
Tlak první běloruské formace pokračuje, nyní pálil Korobov jen těsně vedle.
15:58
Grabovskému sjel kotouč z hole těsně před zakončením v mezikruží.
15:36
Po velké chybě běloruské obrany se do šance po přiklepnutí Benjamina Plüsse dostal Andres Ambühl. Jeho rána z voleje, ač s obtížemi, zkrotil Koval.
15:13
Nepřesná rozehrávka Platta zastavila rychlý protiútok domácích.
14:52
Reto Schäppi měl nyní po krásném uvolnění od Stancesca velkou šanci tváří v tvář Kovalovi, trefil pouze jeho beton! Následnou dorážku pokryla běloruská obrana
14:06
Hra se na moment přesunula do švýcarského pásma, odkud však rychle putovala do míst, kde se nachází středový kruh.
13:33
Ambühl odvádí černou práci za švýcarskou brankou, zatím bez výsledku.
12:57
Grabovskij střílel z mezikruží do Berrovy výstroje. Vhazovat se bude po pravici švýcarského brankáře.
12:42
Sergej Kosticyn se pokoušel o prohazovačku, což se mu nepovedlo. Následná rána Stasenka skončila v ochranné síti.
12:25
Vhazovat se bude v útočném pásmu týmu helvétského kříže.
12:25
Po průniku Cuntiho byla posunuta běloruská branka. Následuje druhá komerční přestávka první třetiny.
11:23
Velké šance Platta! Běloruský útočník vypálil hned dvakrát, při druhé střele se nádherným přesunem prezentoval Reto Berra, který kotouč vyrazil lapačkou!
10:49
Bělorusko míří vstříc Berrovi, kde nyní kombinuje.
10:30
Schlumpf se svým zakončením neunáhlil a po naznačené střele přehrál na Damiena Brunnera, jehož dělovku ukryl běloruský brankář v lapačce.
09:37
Korobov teď krásně našel v útočném zcela volného Sergeje Kosticyna, který ani nadvakrát nepřekonal Berru v brance Švýcarů!
09:10
Dean Kukan osvobodil svůj tým a poté pronikl až na pravý vrchol kruhu útočného pásma. Jeho střela mířila do Kovalovy vyrážečky.
08:34
Prozatím jsme svědky velmi kvalitního hokeje se spoustou šancí. Nyní se v útočném pásmu usadili Bělorusové.
08:13
Po komerční pauze se bude vhazovat před Kovalem.
08:13
Moser našel kvalitní prudkou přihrávkou Romana Josiho. Rána švýcarské devadesátky skončila v lapačce klubového brankáře Nižného Novgorodu.
07:56
Kevin Fiala v další šanci! Nyní pochybil, když se chtěl pokusit o samostatnou akci, protože vedle byl lépe postavený Denis Hollenstein. Koval situaci uhájil.
06:13
Jenže Švýcaři v téže přesilové situaci srovnávají krok. Roman Josi nabil na modré YANNICKU WEBEROVI, který z voleje trefil přesně dolní roh Kovalovy branky. Asistence: Roman Josi, Damien Brunner.
05:32
No to jsou věci! Domácí se v oslabení ujímají vedení. SERGEJ KOSTICYN si vzal kotouč ve středním pásmu a v přečíslení dva na jednoho zvolil střelu nad Berrovo rameno. Správné řešení. Bez asistence.
05:06
Bělorusové se nejprve osvobodili, při dalším pokusu Švýcarů o přechod do útočného pásma je zastavil ofsajd.
04:44
Brunner si počkal na to, až bude Romy ve výhodné pozici pro ránu a poté mu poslal nadýchanou žabičku, po níž vypálila švýcarská osmaosmdesátka do betonu Kovala!
04:16
Damien Brunner si svým agilním pohybem vynutil faul. Na trestnou lavici odchází za podražení Vladimir Denisov (BLR).
04:07
Zakázané uvolnění Běloruska.
03:58
Obrovská šance Švýcarska! Hollenstein stahovačkou totálně vyautoval domácího obránce a předložil Fialovi, který se ještě pohledně pokoušel o blafák do bekhendu. Na poslední chvíli mu sjel kotouč z hole!
03:35
Po ofsajdu Švýcarů se vhazuje ve středním pásmu.
03:02
Velká šance Běloruska, ve které se na moment ocitl Andrej Stas, ovšem netrefil kotouč zcela podle svých představ. Berra chytá!
02:17
Grabovskij opět překřížil ze své pravé strany a technicky vystřelil přes obránce. Jeho přízemní ránu Berra ztlumil betonem.
01:50
Mladíček Kevin Fiala se prodral až do útočného pásmu, odkud mířil do Kovalovy lapačky.
01:19
Po střele Suriho se strhla krátká krátká mela, kterou roztrhli až rozhodčí dnešního duelu.
00:38
Stěpanov byl nyní ve velké šanci, ovšem mohl nahrát Kaljužnému, což neudělal, a tak se na něj kapitán domácích malinko rozzlobil. Zlostí bouchl holí do ledu.
00:18
Ihned po patnácti sekundách se ke střele protlačil na levém kruhu Dominik Schlumpf. Jeho ránu vyrazil Koval betonem nad.
00:01
Za ohlušujícího jásotu na led nastupuje domácí reprezentace. Oba hlavní fanouškovské tábory sídlí hned vedle sebe. Decibely na šestou. Můžeme začít!
Rozhodčí jsou již na ledě, v čele s hlavním českým sudím Martinem Franěm.
Zubr Volat na ledě. Jako vždy se snaží a daří se mu roztančit naplněné davy v tribunách Minsk Areny.
Ze strany běloruské sestavy hlásí Glen Hanlon dvě změny, místo obránce Usenka byl dnes povolán Andrej Karev. Návrat do sestavy zažije po jednozápasovém distanci starší z bratří Kosticynových – Andrej. Forvard Amuru Chabarovsk se překvapivě nepostaví do útoku se svým rodinným příslušníkem, ovšem vyztuží třetí útočnou formaci s Kolcovem a Kitarovem.
Branky obou týmů nehlásí po posledních utkáních změnu svého strážce. Za Bělorusy bude připraven Vitalij Koval, za tým helvétského kříže pak kmenový brankář Colorada Avalanche Reto Berra.
Minsk Arena je rozsvícena, oba týmy jsou na ledě připraveny k rozbruslení. Za necelých čtyřicet minut začne pondělní program MS 2014 na půdě běloruského Minsku.
Zpráva ze švýcarského tábora. V sobotním utkání proti USA se zranil útočník Sven Bärtschi, pro kterého již šampionát s největší pravděpodobností skončil. Dnes ho v sestavě nahradí Etienne Froidevaux.

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Seger, Weber, Blum, Grossmann, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Fiala, Holenstein – Ambühl, Plüss, Suri – Rufenacht, Schäppi, Stancescu – Froideveaux

Bělorusko: Koval (Mezin) – Korobov, Graborenko, Denisov, Jevenko, Stasenko, Gotovec, Karev – Kaljužnyj, Stěpanov, Grabovskij – Platt, Stas, S. Kosticyn – Kolcov, A. Kosticyn, Kitarov – Ugarov, Jefimenko, Volkov – Kovyršin

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Piechaczek (GER) – Kilian (NOR), Schrader (GER).
Bělorusko:
Domácí Bělorusové za sebou mají velice důležitý zápas s Kazachstánem, ve kterém sice prohrávali po první třetiné 0:1, nakonec se ale radovali z pohodlného vítězství o tři branky. Dostali tak pod sebe v tabulce jednoho z konkurentů v boji o záchranu příslušnosti v elitní divizi MS. Pokud by se domácím povedlo bodovat i proti papírově silnějšímu Švýcarsku, hlavní úkol by zřejmě byl splněn. K tomu se ale výkon týmu kouče Glena Hanlona bude muset ještě zlepšit – co stačilo na slabý Kazachstán, to zdaleka nestačilo na Američany, kteří v zahajovacím utkání turnaje nadělili domácím miláčkům šestigólový příděl.
Švýcarsko:
Pro Švýcary se jedná o první zápas s papírově slabším soupeřem. Hokejisté z alpské země zatím totiž narazili na Rusko, jehož hráči jsou motivováni neúspěchem z domácí olympiády, a mladý americký výběr. Zatímco zápas s Ruskem se vyvíjel jednoznačně a Švýcaři pětkrát inkasovali, aniž by sami vstřelili jediný gól, v zápase s USA prohráli o jedinou branku. Ve třetí části jim navíc dva zásahy nebyly uznány, přičemž ve druhém případě se jednalo o hodně diskutované rozhodnutí čárového rozhodčího.
Pokud tedy Švýcaři chtějí bojovat o play-off, měli by v utkání s domácím týmem jednoznačně bodovat, protože další zaváhání by je naopak mohlo ještě zapojit do hry o sestup z elitní divize.
Předchozí zápasy obou soupeřů:

Švýcarsko – Rusko 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Plotnikov (Denisov, Šipačjov), 7. Ovečkin (Zaripov, Bělov), 18. Šipačjov (Čudinov), 30. Bělov (Kuljomin, Širokov), 59. Zaripov (Ovečkin)

USA – Švýcarsko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Mueller (Stapleton, Petry), 42. Smith (Nelson, Johnson), 54. Johnson (Jones) – 22. Hollenstein (Fiala), 30. Brunner (Romy)

Bělorusko – USA 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Stěpanov (Grabovskij, Kaljužnyj.) – 13. Nelson (Smith, Johnson), 35. J. Hayes (Trouba, Dekeyser), 36. Gaudreau (Petry), 38. McDonald (J. Hayes), 55. Trouba (Gadreau, Johnson), 57. Gardiner (Gaudreau, Hayes)

Bělorusko – Kazachstán 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Stěpanov (Grabovskij), 31. Stasenko (Stěpanov, Graborenko), 42. Kosticyn (Jefimenko, Jevenko), 60. Kaljužnyj (S. Kosticyn, Denisov) – 5. Gavrilin (Vasilčenko)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.