Střely na branku nakonec 25:24. To je pro dnešek vše, Švýcaři mohou slavit a užívat si toho, že jejich naděje na play-off nepohasla. Němci podruhé v řadě prohráli a po solidním úvodu se jejich pozice komplikuje. Skupina B je ale hodně vyrovnaná a situace je nadále poměrně otevřená. Nechme se překvapit, co přinesou další zápasy. Pro dnešek to rozhodně není vše, večer nás čekají další dva zápasy – pochopitelně i zde na onlajnech. Do té doby hezký den!
Ve třetí třetině nakonec žádná branka nepadla, byť šancí bylo k vidění dost. O výsledku tak rozhodl povedený švýcarský počin ve druhé třetině, konkrétně dvě branky během čtyř minut. Němci zareagovali pouze jednou a odcházejí tak poraženi, zůstávají na pěti bodech. Švýcaři poprvé na turnaji vyhráli a dotahují se na dostřel pozic, které je zajímají – byť je čeká ještě hodně práce.
60:00
59:57
Je to jasné, Švýcaři dnešní důležitý zápas zvládnou.
59:45
Ale jen kombinují, ke střele se nemohou dostat. Až nyní pálil Oppenheimer, ale jeho rána byla zblokována.
59:33
Němci usazeni v pásmu.
59:28
Po buly střílel Pietta, Berra musel na led. Němci pochopitelně nadále v šesti.
59:22
Němci si berou oddechový čas.
59:22
Na druhé straně se odražený kotouč dostal k Bartovi a ten pálí bez rozmýšlení. Kotouč se ovšem odráží od břevna do ochranné sítě.
59:14
To se jim mohlo stát osudným, Rufenacht ale minul prázdnou branku!
59:04
Němci odvolávají brankáře.
58:44
Oppenheimer dlouho na ledě, nyní svižně pálil příklepem, minul ovšem branku.
58:23
Hollenstein se obtočil kolem branky, Zepp byl ale dobře postavený a hrát může Hospelt.
57:42
Plachta si vyměnil puk s Oppenheimerem, ale do jejich poklidné kombinace vstoupil rušivý faktor jménem Ambühl. Ten získal puk a Švýcaři mohou zaútočit.
57:30
Němci se v poslední minutě nedokáží probít do pásma a čas rychle plyne.
57:10
Halou právě proběhla informace o druhém gólu českého týmu. Ohlas vzbudilo zejména jméno střelce – trefil se totiž Jaromír Jágr.
57:01
V závěru se hodně přerušuje. Kukan v ofsajdové pozici.
56:56
Puk zašlápnut u mantinelu, další buly.
56:48
Hollenstein operoval před brankou a donutil Zeppa k zákroku. Vzápětí se několik hráčů jalo ručně vysvětlovat, co se smí a co ne. Zdá se, že se to obejde bez trestů.
56:34
Weis zkusil vypálit z levého kruhu, Berra nemusel zakročit.
56:11
Pokus o švýcarský protiútok vedl Brunner. Výsledek to nemělo, ale časová úspora je vítána.
55:00
Série šancí německého týmu! Vše začal Barta, který se dostal před Berru do dobré pozice. Puk se odrazil zpět na německé hole a po kombinaci nakonec ostře pálil od modré Hördler, Švýcaři jeho pokus zblokovali a vyhodili.
54:27
Hollenstein nahodil do útočného pásma a spoluhráči mu mohou dostřídat.
54:07
Vzápětí musel Kink hlídat dotěrného Fialu, což zvládl.
53:52
Berra v akrobatické pozici sbírá kotouč po další ráně, jejím autorem byl tentokrát Kink. Němci zvyšují obrátky, do konce utkání něco přes šest minut.
53:39
Berra likviduje s přehledem Krügerův pokus od modré.
53:17
Němci po buly zůstali v pásmu, Plachtův pokus ale mířil hodně vedle.
53:02
Komerční přestávka.
52:55
Rufenacht nastřádal pár vteřinek útočným výpadem.
52:32
Kink za modrou nahodil puk, nikdo netečoval a hrát mohou Švýcaři.
52:03
Němci zvyšují tempo. Nebo Švýcaři snižují, kromě povedené desetiminutovky v prostřední třetině to nejde moc poznat.
51:26
Hospelt protečoval puk, poté se ještě po Weisově příhře před brankou dostal na vteřinu do nebezpečné pozice, ale byl tísněn a nedokázal puk umístit. Berra pozorný.
51:03
Vypadalo to na icing, ale nepřerušuje se a Němci musí rychle zpátky.
50:38
Berra riskantně rozehrál a nevyšlo to dle jeho představ, Němci jsou u puku. bartův pokus z levého kruhu ale nakonec švýcarský gólman kryje.
50:20
Schütz se neproháčkoval do zakončení, Švýcaři mají kotouč.
50:08
49:54
Nadějné přečíslení Švýcarů, které zakončil z druhé vlny Josi. Jeho pokus zblokoval Schlumpf.
49:16
Švýcaři útočí rozvážně, nechtějí hru otevřít a nemají věru důvod.
48:34
Cunti u mantinelu čekal na spoluhráče, nabídl puk Hollensteinovi a v publiku to jen zahučelo. Střela z toho ale nebyla, německá obrana situaci zvládla.
48:16
Seidenberg zkusil štěstí zpoza obránce, minul branku.
47:53
Švýcaři jsou kompletní, ve vlastním oslabení byli nebezpečnější.
46:58
Ambühl se jako rys protáhl přes zkoprnělého obránce, najel si před branku a snažil se procpat kotouč mezi betony německého gólmana. O dorážku se snažil Rufenacht, Zepp ovšem odolal.
46:44
Vzápětí ovšem Němci těsně opustili pásmo a je z toho ofsajd.
46:39
Na ledě nesmí chybět ani Oppenheimer, který se nyní snažil tečovat nahození Hördlera.
46:14
Hospelt si všiml bezprizorního puku, plácl do něj a byla z toho poměrně nebezpečná střela. Berra vyráží.
46:00
Hollenstein vyvezl kotouč a nastřádal cenné vteřinky.
45:51
Moser si přitáhl Hospelta a inkasuje dvě minuty, přesilovka pro německý tým.
45:24
Němci se vymanili z poměrně krkolomné pozice, na útočné modré je ale pouze Kink sám proti pěti Švýcarům. Jak to mohlo dopadnout?
45:05
Ambühl v pádu přišel o puk a hrát mohou Němci.
44:49
Švýcaři dobře napadali a málem z toho bylo přečíslení, situaci nakonec vyřešil Krüger.
44:37
Hned po buly střílel Weis, Grossmann puk zablokoval.
44:14
Nöbels využil chvilkové nepozornosti švýcarské obrany a dostal se až před Berru. Zamíchal s pukem a pak jej poslal těsně vedle – to byla velká šance na srovnání skóre.
44:01
Němci jsou kompletní.
43:44
Josi vjel do pásma, nyní míchá s pukem na modré.
43:30
Cuntiho pokus zblokoval Reul mimo tyče a Němci vyhazují.
43:11
Hollenstein se snažil tečovat u pravé tyče a Hospelt měl plné ruce práce, aby jej ustrážil.
42:45
Švýcaři hrají přesilovku dobře, nenechají Němce vydechnout.
42:18
Weber švihem donutil Zeppa k zákroku, kotouč se poté dostal na hůl Seidenberga a ten vyhazuje.
42:03
Konkrétně se jedná opět o Mauera, tentokrát se provinil sekáním. Dlouho si na ledě nepobyl.
41:59
Hospelt kombinoval s Akdagem, ke střele se nedostali. A je tu navíc další vyloučení pro Němce.
41:45
Ambühl se natahoval po puku, ale nedosáhl na něj.
41:35
Je to tak, Mauer skáče na led.
41:11
Němci vyhazují a zřejmě se ubrání.
40:47
Pokračují v přesilové hře, zatím se ale ke střelbě nedostávají.
40:10
Švýcaři vybojovali buly před Zeppem.
40:01
Střely na branku po dvou třetinách 15:17.
Je za námi druhá třetina, která byla o poznání zajímavější než první. Švýcaři během čtyř minut získali dvoubrankový náskok a byli ve velké pohodě, pak ale přešli na bohorovnější styl a to se jim vymstilo. Thomas Oppenheimer svým druhým dnešním gólem snížil a před poslední třetinou je vše otevřené. Boj začne přibližně v 17:19
40:00
39:48
Němcům se povedlo vyhodit.
39:38
Teď ovšem snahu o vyrovnání brzdí rozhodčí. Mauer inkasuje dvě minuty za krosček, kterým u mantinelu poslal k ledu Hollensteina.
39:24
Němci se hned po buly nastěhovali před Berru. Jako kdyby se soupeři domluvili, že bude vždy hrát jen jeden z týmů...
38:52
Německo právě vstřelilo branku!
Jenže Němci v pásmu zůstali, Hospelt poslal krásnou a přesnou přihrávku skrz brankoviště a THOMAS OPPENHEIMER potvrzuje svou střeleckou formu, do poloprázdné branky snižuje. Asistence: Kai Hospelt, Sinan Akdag.
38:40
Švýcaři dosud vyslali na Zeppa dvanáct střeleckých pokusů. To je tedy solidní produktivita, jen co je pravda. Nyní se s výsledkem pokusil něco udělat Hospelt, Berra jeho ránu vyrazil.
38:16
Buly ve středním pásmu.
38:01
Švýcaři v klidu brání náskok.
37:50
A navíc Rufenacht a Stancescu ujíždějí německé obraně. Druhý jmenovaný se natlačil do zakončení, neměl ale dost prostoru ke zvednutí puku. Zepp kryje.
37:21
Barta neudržel puk a Švýcaři jej posílají do středního pásma.
36:55
Němci tuto pasáž vůbec nezvládli a nyní musí útočit, což proti Švýcarům není nikdy jednoduché.
36:27
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je z toho třetí gól, po akci Damiena Brunnera a skrumáži před brankou dopravil kotouč do sítě KEVIN ROMY. Asistence: Damien Brunner, Simon Moser.
36:21
Švýcaři jsou opět v pásmu, německá obrana nestíhá.
35:12
Pietta se pokusil pozvednout padlý prapor Němců, bekhendem donutil Berru k zákroku betonem.
34:38
U tyče číhal na přihrávku Cunti, kotouč k němu nedospěl. Josi vzápětí nahazoval od modré a kotouč tečoval mimo Ambühl. Těžké chvilky pro mátožné Němce.
34:19
Švýcaři ožili a svírají Němce, Rufenacht střílel z úhlu nad.
33:30
Kevin Fiala dvakrát po sobě nadělal Němcům problémy. Nejprve zakončoval po Suriho přiťuknutí, poté rozjel rychlý brejk, který ale Švýcaři nevyřešili ideálně a nedokázali vypálit.
33:09
32:29
Němci se pokusili o rychlou odpověď, Schütz ale na Berru nevyzrál. K dorážce už Němce švýcarská obrana nepustila.
32:13
Teď už to ale Švýcarům vyšlo. DENIS HOLLENSTEIN převzal od Cuntiho kotouč mezi kruhy a umístěnou střelou jej poslal do sítě. Asistence: Roman Josi, Luca Conti.
32:00
Hollenstein zakončoval brejk dva na jednoho ranou nad branku. Velká šance švýcarského týmu.
31:01
Důkazem německého klidu byl nyní Kink, který jen vyvezl puk a nahodil jej do pásma Švýcarů, aniž by se svými spoluhráči vyvinul nějakou snahu o útočnou činnost.
30:50
Romyho zblokovaný pokus nadělal Zeppovi problémy – nečekal totiž změnu směru po zásahu vlastního beka. Kotouč projel pozvolna vedle pravé tyče bezmocného gólmana
30:30
Tempo hry nyní diktují Švýcaři, pro které je životně důležité dnešní zápas vyhrát.
29:53
Švýcaři ztratili pásmo, aniž by vystřelili, a z protiútoku střílel poměrně nebezpečně Oppenheimer. Minul branku.
29:30
Buly ve středním pásmu, příčinou byl ofsajd Švýcarů.
29:13
Hra se opět přesunula před Zeppa, Švýcaři mají puk v rohu. Na Rufenachta dotírá Seidenberg.
29:00
Navíc nadruhé straně dokázal Barta poměrně svižně vypálit, Berra zakročil a bude se hvazovat.
28:41
Barta si vzal na starost Cuntiho a zvládl to s grácií.
28:24
Ambühl napřáhl za modrou, jeho pokus zblokoval Reul.
28:07
Němci za vlastní brankou, rozehrávka jim ale nevyšla.
27:20
Ne však na dlouho. Oba týmy dobře napadají, na druhou stranu mají problém se přes pevnou obranu prohryzat do zakončení. Dva podobné styly proti sobě, to v tomto případě není zárukou pohledného hokeje.
27:01
Hollenstein ihned po buly vyváží kotouč.
26:36
Oppenheimer se zbavil protihráče a přihrál na Nöbelsovu hůl. Následný střelecký pokus kryje lapačkou Berra.
26:24
Josi posunul kotouč na Suriho, jeho nahození se pokoušel tečovat Fiala. Zepp odolal.
26:10
25:59
Němci se dostali do pásma a Plachta zakončoval v poměrně slibné pozici. Berra kotouč lapil, střela přece jen postrádala razanci i lepší umístění.
25:33
Cunti teď dostal naloženo od Hördlera na útočné modré.
25:06
Seger přišel o kotouč na červené čáře, Švýcaři se ale stihli vrátit.
24:53
Přihrávka rukou. Ve druhé třetině se přerušuje častěji.
24:29
Švýcaři šli ve dvou na jediného Němce, nedokázali si ale přesně přihrát, skvěle zakročil vracející se Nöbels.
24:07
Mauer prověřil Berrovu pozornost, ten puk jen vyrazil, k dorážce se ale nikdo ze Švýcarů nedostal.
23:51
Rufenacht nahazoval od mantinelu, kotouč ale k Zeppovi nedoputoval.
23:11
Schäppi zkusil překvapit německou obranu, jeho pas ale nebyl přesný. Nicméně by to mohla být cesta, jak na německý val vyzrát.
22:44
Hospelt se snažil prosmýlnout podél střídaček, zapomněl ale za sebou puk.
22:15
Druhá třetina zatím nabízí zajímavější hokej, a to máme za sebou pouhé dvě minuty hry. K překonání té první věru stačí málo.
21:31
Trojice Němců se vřítila do pásma. Schütz nic nevymýšlel a prudce vypálil, Berra kotouč jen vyrazil, ale do bezpečí jej uklidil Jossi.
21:19
Hráči v červeném napadají německou rozehrávku.
20:44
Švýcaři jsou kompletní.
20:25
Švýcaři měli v oslabení obrovskou šanci. Ambühl ujel německé obraně, byl sice tísněn, ale zakončil. Berrovi navíc vypadl kotouč a obrana měla co dělat, aby situaci ustála.
20:03
Němci mají před sebou 44 vteřin početní výhody, prohráli ale buly a musí za vlastní branku.
20:01
Hráči už míří na ledovou plochu, za pár okamžiků začínáme. Snad přinese druhá třetina více hokeje a méně taktického boje.
Střely na branku v první třetině 5:9.
Stav se ale nemění. V první třetině jsme tedy viděli na každé straně jeden gól. Nejprve se v přesilové hře prosadil Damien Brunner a poslal Švýcary do vedení, po dvou minutách ale srovnal Thomas Oppenheimer. Jinak jsme sledovali spíš boj než pohledný hokej, šancí bylo k vidění poskrovnu. Další třetina začne přibližně v 16:32.
20:00
19:57
Nakonec se k ráně odhodlal Schütz a Berra měl opět co dělat.
19:33
Opět Barta v palebné pozici, zvolil ale přihrávku místo střely a čas pomalu plyne ke konci třetiny.
19:15
Barta střílel z vrcholu kruhu, Berra připraven. Puk mu sice vypadl, hned jej ale ukryl zpět.
18:56
Němci se usadili v pásmu.
18:44
Cunti inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení. Druhá přesilovka Němců.
18:24
Puk za Zeppem, kam jej poslalo nahození Švýcarů.
17:57
Němci opět aktivnější, teď byl na hranici faulu odzbrojen Weis. Nepíská se.
17:30
Seidenberg vybojoval kotouč, Krügerovo nahození končí mimo branku.
17:00
Ofsajd Švýcarů přerušuje hru.
16:43
Opět Hollenstein, opět se nedostal ke střele. Na druhé straně zkusil štěstí Kink, jeho nepřesný pokus ale Berru nevyděsil.
16:28
Kolem mantinelu neprošel Hollenstein a hrají opět Němci.
15:55
Nyní se hra přestěhovala před německou branku, nadále tomu ovšem chybí střelba.
15:26
Rieder vnikl do útočného pásma a zkusil nahodit kotouč, ten ale neprošel přes první instanci – obránce Webera.
15:10
Švýcarům se lehkovážnost vymstila a začínáme znovu od nuly.
13:57
A máme vyrovnáno. Němci se po buly usadili v pásmu, Hospelt poslal puk na modrou, odkud pálil Hördler. Berra střelu jen vyrazil a kotouč doklepl do sítě dobře postavený THOMAS OPPENHEIMER. Asistence: Kai Hospelt, Frank Hördler.
14:38
Druhá komerční přestávka.
14:30
Fiala masírován u mantinelu, puk ale udržel a poslal jej na modrou, odkud nahazoval Seger.
13:08
Švýcaři drží kotouč a nikam nespěchají.
12:50
Kukan trefil svým nahozením mantinel. Hrají Němci.
12:17
Ovšem Švýcaři nakonec přesilovku využívají. Josi bravurně projel pásmem, naservíroval kotouč na hůl DAMIENA BRUNNERA a ten ranou po ledě propálil Zeppa. Asistence: Roman Josi, Yannick Weber.
12:03
Blum za modrou čarou ztratil rovnováhu a přišel o puk.
11:44
Nyní vyhazuje Ankert, Němci se zatím brání jistě.
11:18
Švýcaři začínají rozvážně za vlastní brankou, kam dostal puk svým vyhozením Braun.
11:10
Seidenberg druhým potrestaným hráčem dnešního utkání. Inkasuje dvě minuty za napadení. Přesilovka pro Švýcary.
10:27
Němci se nakonec osvobodili a mohou zkusit štěstí na druhé straně kluziště. Atmosféra je zatím na turnajové poměry ospalá – ale co by za takovou dali pořadatelé předchozích turnajů při podobných zápasech.
09:57
Zepp vyjel z branky, aby rozehrál. Neudělal to ale nejlépe a Oppenheimer se u mantinelu dostal do problémů.
09:34
Němci postupně ožívají a jsou nyní mírně lepším týmem. Další nadějnou možnost hatí ofsajd, v němž uvízl právě Schütz.
09:19
Schütz vybojoval buly v útočném pásmu.
08:33
Hra plyne nadále poměrně svižně, bohužel ale registrujeme spíš boj ve středním pásmu. Výjimkou byl Riederův průnik, po kterém musel Berra vytasit další zákrok.
08:01
Brunner zavezl puk za branku, nedokázal ale přihrát někomu ze spoluhráčů.
07:44
Po buly se zmocnili puku Švýcaři.
07:22
Nepovedená přihrávka, Němci ovšem vybojovali puk zpět a z levé strany střílel Seidenberg. Měl trochu prostoru a využil toho, Berra si připisuje první těžší zákrok.
06:56
Weis nenašel pochopení pro své útočné manévry a byl přitisknut Jossim na mantinel.
06:47
Vše se obešlo bez vyloučení, vhazuje se po Berrově levici.
06:47
Rozmíška před Berrou, po které následuje komerční přestávka.
06:24
Jenže opět nic z toho, Švýcaři se sami vytěsnili z pásma.
06:10
Puk v rohu za Zeppem.
05:49
Dvojička Němců v nadějné pozici, ale Seidenberg jen zamíchal s pukem a pak si jej nechal vzít.
05:28
S výjimkou faulu se vůbec nepřerušuje.
05:11
Němci se nikam neženou, Barta nyní jen žabičkou nahodil puk a také střídá.
04:40
Až nyní se Němci dostali za vlastní modrou a mohou střídat. Tlak Švýcarů ale nerezultoval v žádný nebezpečný moment.
04:21
Romy nahazoval na Zeppa, nikomu ze spoluhráčů se nepovedlo kotouč tečovat.
03:55
Vše zatím nasvědčuje tomu, že můžeme očekávat urputnou bitvu, jak je ostatně u obou soupeřů zvykem.
03:38
Nahození za německou branku dojel Ambühl, nenašel však podporu od spoluhráčů.
03:12
02:47
Hospelt přejel modrou, přišel ale o kotouč
02:35
A Seger v poklidu vyhazuje.
02:22
Pietta kombinuje s Bartou, ale chybí tomu střelba.
02:06
Švýcaři podruhé vyhazují.
01:38
Schütz poslal puk na modrou, o střelu se pokusil Ankert, kotouč zblokován.
01:24
Němci přišli o pásmo, Schlumpf vyhodil kotouč.
01:12
První vyloučení zápasu. Švýcar Suri inkasuje dvě minuty za panadení.
00:58
Osmělili se i Němci, ale Oppenheimer v rohu odzbrojen.
00:43
Ani druhý pokus usadit se před Zeppem Švýcarům nevyšel.
00:31
Josi přišel o pásmo při pokusu o kličku.
00:11
U kotouče po úvodním buly Švýcaři.
00:01
Připomínáme, že pro Švýcary je zápas nesmírně důležitý, hrají o naději na postup a potřebují vyhrát. Němci s pěti body na kontě jsou klidnější, na druhou stranu před sebou mají o něco těžší soupeře. Hráči obou týmů vstupují na hrací plochu, za malou chvíli začínáme!
Začátek utkání se pomalu blíží, hala se pozvolna zaplňuje. Uvidíme, který z fanouškovských táborů bude mít nakonec převahu – oba patří dlouhodobě k těm lepším, aktivnějším a slyšitelnějším.

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Schlumpf, Jossi, Kukan, Blum, Weber, Seger, Grossmann, Ramholt – Moser, Romy, Brunner – Hollenstein, Schäppi, Cunti – Ambühl, Suri, Fiala – Rufenacht, Froidevaux, Stancescu.

Německo: Zepp (Aus den Birken) – Braun, Ankert, Kohl, Hördler, Akdag, Krüger, Müller, Reul – Schütz, Barta, Mauer – Weis, Hospelt, Oppenheimer – Seidenberg, Kink, Pietta – Plachta, Dreiseitl, Rieder – Nöbels.

Rozhodčí: Patafie (USA), Raantala (FIN) – Kilian (NOR), Semjonov (EST).
Německo:
Němcům sice nevyšel ideálně vstup do turnaje, když papírově slabší Kazachstán udolali až po nájezdech. Ve druhém zápase ale zvládli veledůležitý zápas s Lotyšskem, který vyhráli poměrem 3:2. Až v posledním zápase vyšli bodově naprázdno, když Finům nedokázali vstřelit jedinou branku a prohráli 0:4. S pěti body Němcům zatím patří pátá pozice, bod za Běloruskem a Lotyšskem, ale také jen dva body před silným Finskem, které má své lehčí zápasy ještě před sebou.
Švýcarsko:
Hokejisté ze země helvétského kříže za sebou nemají špatné zápasy, výsledky jim ale mnoho radosti nedělají, Po úvodní jasné porážce s Ruskem 0:5 přišel hodně zlepšený výkon a nešťastná těsná prohra s Američany v poměru 2:3. Stejným rozdílem, tedy o jeden fól, prohráli Švýcaři ale i s Běloruskem, které se tím rázem ze hry o udržení vyšvihlo mezi týmy bojující o postup do play-off. Švýcarům tím naopak vyvstaly nepříjemné starosti, protože jim zatím patří poslední místo v tabulce. Pokud chtějí ještě živit naději na čtvrtfinále, výhra nad Německem se jeví jako bezpodmínečně nutná!
Středeční první utkání nabídne zajímavý zápas mezi Švýcarskem, kterém je zatím poměrně překvapivě bez jediného získaného bodu na posledním místě tabulky skupiny B, a Německem, které i přes úterný porážku od Finska nastřádalo bodů hned pět a drží se v boji o postup do čtvrtfinále.
Předchozí zápasy:

Švýcarsko – Rusko 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Plotnikov (Denisov, Šipačjov), 7. Ovečkin (Zaripov, Bělov), 18. Šipačjov (Čudinov), 30. Bělov (Kuljomin, Širokov), 59. Zaripov (Ovečkin)

USA – Švýcarsko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Mueller (Stapleton, Petry), 42. Smith (Nelson, Johnson), 54. Johnson (Jones) – 22. Hollenstein (Fiala), 30. Brunner (Romy)

Švýcarsko – Bělorusko 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Weber (Josi, Brunner), 18. Schäppi, 44. Froidevaux (Seger) – 6. S. Kosticyn, 24. Stas (Korobov, Platt), 50. Kosticyn (Kaljužnyj, Grabovskij), 58. Grabovskij

Kazachstán – Německo 1:2sn
Branky a nahrávky: 11. Gavrilin (Dallman, Polišuk) – 19. Plachta (Draisaitl, Ankert), rozh. náj. Oppenheimer

Německo – Lotyšsko 3:2
Branky a nahrávky: 13. Nöbels (Oppenheimer, Hordler), 21. Mauer, 56. Oppenheimer (TS) – 19. Pujacs (M. Redlihs, Sotnieks), 28. M. Redlihs (Keninš)

Německo – Finsko 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kontiola (Lehterä), 15. Immonen (Lajunen, Huhtala), 32. Palola (Kontiola), 33. Komarov (Ohtamaa, Karalahti)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.