Přenos se aktualizuje automaticky

Děkujeme vám za sledování on-line přenosu a těšíme se na vás u dalších zápasů přímo z běloruského hlavního města.
Finové už nemají postup mezi osm nejlepších ve svých rukou a musejí spoléhat na zaváhání soupeřů. Naopak Spojené státy si dnešním vítězstvím účast ve čtvrtfinále zajišťují. K dnešnímu vítězství je nasměrovala šťastná branka z úvodu zápasu, Finové, kteří se na turnaji v zakončení trápí, se pak těžko prosazovali.
Nejlepší hráči dnešního utkání: Tuukka Mäntylä (Finsko)Tyler Johnson (USA).
60:00
Konec zápasu.
59:45
Je to jasné, tým USA si zajišťuje účast ve čtvrtfinále šampionátu.
59:14
USA právě vstřelilo branku!
Shore se zmocnil za brankou kotouče, vyhodil ho po mantinelu. Na modré ho nezachytil Hietanen, naopak za ním vyjel TYLER JOHNSON a svým druhým gólem v zápase s největší pravděpodobností rozhoduje o vítězi dnešního utkání. Asistence: Drew Shore.
59:02
Pekka Rinne míří na střídačku, Finové budou hrát v šesti.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:05
Navrátivší se Craig Smith zamezil jasné šanci, ve které se po průniku v mezikruží nacházel Salomäki.
57:54
Američané ujeli do brejku, Brock Nelson hledal před brankou najíždějícího Craiga Smithe, ale americký útočník, který při absenci Abdelkadera dělá týmu kapitána, nedokázal v tísni zakončit.
57:27
Další zakázané uvolnění USA, Seth Jones vypálil po mantinelu kotouč, který skončil až finskou brankovou čarou.
57:19
Dan DeKeyser vyhazuje puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
57:07
Běloruské publikum žene Finy za vyrovnáním. Ti jsou usazeni v útočném pásmu.
56:46
Finsko právě vstřelilo branku!
Bude ještě drama! Po rychlé akci a přehrání po modré čáře posílal střílenou přihrávku TUUKKA MÄNTYLÄ, kterou ztečoval za záda bezmocného Thomase vlastní obránce Connor Murphy. Asistence: Juuso Hietanen, Jarkko Immonen.
56:28
Vhazovat se bude po pravici Thomase.
56:04
Američané se dostali do brejku. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Johnny Gaudreau přihrávkou na najíždějícího Petera Muellera, ale tomu puk přeskočil hokejku.
55:51
Američané se vymaňují z finského tlaku vyhozením do středního pásma.
55:11
Tlak Finů byl velmi silný, ale jejich soupeř se v oslabení ubránil. Jimmy Hayes už se zapojil do hry.
54:57
Jori Lehtera míjí prázdnou branku. To se snad nedalo nedat, ovšem finský útočník totiž zakončil velmi lehkomyslně!
54:31
Američané se osvobozují.
54:20
Po přihrávce Karalahtiho ujel Immonenovi puk do středního pásma.
53:52
Americká dvojice útočníků v oslabení Johnson a Nelson teď zaměstnali obranu Suomi. Prvně jmenovaný pálil a pravý křídelní s jedenáctkou na zádech dorážel do připraveného Rinneho.
53:40
Lehtera přihrával na Komarova, ten se na jeho pas nenatáhl. Následně pálil znovu Lehtera a Thomas vyráží a stále drží čisté konto.
53:11
Komerční pauza. Po ní začne stěžejní část utkání pro finské hokejisty, chtějí-li vyrovnat, měli by početní výhodu využít.
53:11
Jimmy Hayes je vyloučen za zákrok v útočném pásmu na dvě minuty za podražení. Svými gesty teď dává najevo, že se mu verdikt rozhodčího vůbec nelíbí.
50:57
Američané chtějí vyhrát. Je to na nich vidět, velmi dobře totiž brání střední pásmo. Právě tímto stylem hry byli dříve charakterističtí jejich předchůdci na přelomu devadesátých let a nového tisíciletí.
50:38
Hietanen nahazoval na Thomase ze středního pásma, gólman USA puk schoval do lapačky a přerušuje hru.
50:03
Tým USA střádá cenné vteřinky za brankou Finů. Kevin Hayes si hokejovou terminologií řečeno dal tělo a dlouho nepustil Lajunena ke kotouči.
49:21
Vince Trocheck se dostal za obranu Finska a tlačil se před Rinneho, tam ho odstavil Lehtera. Bylo to hodně sporné, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.
49:08
Ihned poté, co Seth Jones skočil na led, tak Mäntylä vypálil ránu od modré, která byla v předbrankovém prostoru ještě tečovaná. Tim Thomas je dnes velmi pozorný, inu, zkušenosti se vyplácejí.
49:06
Seth Jones se vrací na led, Američané jsou kompletní. Finové byli v přesilovce hodně nebezpeční.
48:22
Petry vyhazuje lobem přes všechny čáry a americká čtveřice odchází střídat.
47:49
Další velká šance Komarova! Po přistrčení Lehtery před ním zívala odkrytá branka, ale puk netrefil ideálně a minul.
47:38
Lehterovu chytrou nabídku tečoval jen o vlásek vedle Leo Komarov, při amerických hráčích teď stál anděl strážný.
47:06
Finové budou mít bezprostředně po americké druhé trefě šanci na snížení. Na trestnou lavici míří Seth Jones (USA), nejmladší obránce turnaje dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
46:42
USA právě vstřelilo branku!
Minsk Arenou zní hit Bruce Springsteena Born In the USA, a to znamená jediné, Američané přidávají druhou branku! TYLER JOHNSON si najel do prostoru mezi kruhy a vypálil přesně do horního rohu finské branky. Mladý forvard ukázal, že je právem nominovaný na cenu pro nejlepšího nováčka roku v NHL. Asistence: Craig Smith, Seth Jones.
45:58
Jeff Petry napřáhl ke střele od modré, ale pokus obránce Edmontonu Oilers skončil vedle branky.
46:07
Matt Donovan poslal takový centr směrem na Rinneho, kde jej tečoval McDonald těsně vedle pravé tyče.
45:32
Moc se zatím nepřerušuje. Teď je ovšem pískán americký ofsajd.
45:05
Pakarinenovu střelu zblokoval Shore.
44:16
Ve velké šanci se ocitla velká osobnost finského hokeje! Olli Jokinen se na chvíli mihl v mezikruží zcela sám, jenže americký brankář Thomas vyjel a snížil mu střelecký úhel. Někdejší útočník Floridy Panthers pak střílel jen do jeho betonu'
44:01
Nelsonův pokus od levého mantinelu vykopl Rinne betonem do rohu.
42:58
Finové chápou, že tohle může být jeden ze dvou posledních zápasů na turnaji, což nechtějí připustit. Do třetí třetiny vlétli s velkým elánem.
42:09
Velmi zdařilá teč Savinainena těsně míjí branku tmavě modrého celku!
41:59
Lajunenovu střelu tečoval před Thomasem Savinainen, puk skončil nad brankou.
41:22
Erik Haula okamžitě po přijetí kotouče za brankou hledal v mezikruží postaveného Palolu, který z voleje trefil jen vyjetého Thomase.
41:08
Ohtamaa vypálil kousek za modrou na Thomase, ten sice nastavil lapačku, ale puk se mu od ní odrazil a americký gólman mohl být rád, že neskončil za jeho zády.
40:35
Komarov se pokoušel prosadit individuálně, ale přes DeKeysera neprošel.
40:16
Tyler Johnson se snažil o střílenou přihrávku naslepo před finskou branku, ovšem ani jeden z jeho parťáků z útoku jí nevyslyšel.
40:01
Začala třetí třetina.
Ve druhé třetině vystřelily oba týmy na branku soupeře shodně osmkrát, celkově v této statistice vede zámořský tým 17:10. Oba brankáři dnes působí velmi jistě, Thomas si zákrok od zákroku postupně vylepšuje své nelichotivé statistiky na MS.
Skončila nám druhá třetina veledůležitého utkání, ve kterém zatím stále vede americký tým díky brance z první minuty úvodního dějství. V prostřední periodě se nic zásadního nedělo, protože američtí hráči si velmi dobře hlídají svůj předbrankový prostor a Suomi do přílišného množství šancí nepouštějí. Americké souhvězdí naopak ve svých přesilovkách nepřesvědčilo. Fotbalový výsledek je tak prozatím zasloužený.
Další třetina začne přibližně v 17:20.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:58
Po zablokované střele Villeho Lajunena do ochranné sítě uvidíme poslední vhazování této třetiny. Bude po levici Thomase.
39:44
Na druhé straně si připisuje zákrok Rinne po Smithově nepříjemné střele švihem z kruhu.
39:26
Tuukka Mäntylä střílí od modré čáry vysoko nad americkou branku. Takhle to nepůjde.
39:02
Drew Shore nabruslil do pásma a nahodil na Rinneho. Ten chtěl sice rozehrát, ale rychle u něj byli dva Američané, a tak musel podržet puk.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:53
Hietanenovo bekhendové nahození kryje v pohodě Thomas.
38:32
Finové se chtějí o přestávce vracet do šatny za vyrovnaného stavu. Nyní kombinují za americkou brankou.
38:00
Zpětnou nahrávku Jokinena Ohtamaa přebral už ve středním pásmu a Finy zastavuje offside.
37:44
Johnson vyhrál buly na Smithe, který svou střelou trefil nachystanou lapačku Pekky Rinneho. Obr v brance Suomi je jednoznačně nejlepší Fin na šampionátu.
37:29
Andy Miele dostal přihrávku od McDonalda do prostoru mezi kruhy a vypálil zpoza obránce, ovšem trefil pouze připraveného finského gólmana.
37:12
Dan DeKeyser hledal na útočné modré rozjetého McDonalda, jenže jeho úmysl nepochopil Miele a ten jeho nahrávku ještě před polovinou hřiště tečoval na zakázané uvolnění.
36:53
Trocheck přenechal puk na levém kruhu Shoreovi, ten mířil bekhendem nepříjemně pod horní tyčku, ale Rinne jeho úmysl vystihl.
35:55
Po Nelsonově nahození z modré čáry hledal před brankou puk Gaudreau. Nenašel. A finští lvi si tak mohou oddychnout, ba co více založit útok.
35:45
Ohtamaa a Wingels se vracejí na led, oba týmy hrají v plném počtu.
35:08
Peter Mueller švihem pálí do skvěle se přemisťujícího brankáře Finů.
34:34
Erik Haula vyzkoušel Thomasovu pozornost, ale bylo to spíše takové nahození, se kterým zkušený americký brankář nemohl mít žádný problém.
34:07
Dnešnímu utkání přihlíží opět a zase skvělá návštěva. Celkem 13 030 diváků, kteří jsou ve velké převaze nakloněni k severskému týmu.
33:45
Na dvě minuty za hrubost jsou vyloučeni Atte Ohtamaa (FIN) a Tommy Wingels (USA). Trest dostávají za vzájemnou potyčku před finským gólmanem. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
33:41
Finové v plném počtu.
33:40
Střela Matta Donovana šla od modré jen těsně vedle, Rinne by na ni nedosáhl, protože v brankovišti uklouzl.
33:17
Další nepřesnost, tentokrát se o ní v obranném pásmu postaral Gardiner.
33:08
Na to, že si brali Spojené státy oddechový čas, zatím nic v přesilovce nevymyslely, Finové se dobře brání.
32:10
Erik Haula se po vystihnutí americké kombinace ve středním pásmu hnal z levé strany na Thomase a jen těsně minul jeho levou tyč krásnou ranou švihem!
31:41
Peter Laviolette si vyžádal oddechový čas. Asi cítí, že by jeho svěřenci v této přesilovce mohli zlomit utkání a navýšit svůj náskok.
31:41
Finská obrana chybovala na modré čáře a Jere Karalahti (FIN) si musel následně pomoci nedovoleným bráněním, za což bude pykat na trestné lavici.
31:12
Smith nedostihl přihrávku Brocka Nelsona a hra se po zakázaném uvolnění stěhuje před americkou branku.
30:55
Craig Smith si to namířil do útočného pásma, i vystřelit se mu zachtělo, jenže jeho pokus nohou ztečoval Karalahti mimo. Finská desítka si teď s bolestivou grimasou v tváři dvakrát potřásla s nastřeleným nártem.
30:30
Leo Komarov obkroužil americkou branku a po výjezdu mezi kruhy vypálil do připraveného Thomase.
30:05
Tomi Salinen byl v dobré střelecké pozici mezi kruhy a jen těsně minul Thomasovu branku. Finové v posledních minutách přidávají na tempu.
29:54
Andy Miele byl nyní velmi tvrdě sražen k zemi, postaral se o to za finskou brankou Jyri Marttinen.
28:40
V hledišti je podstatně více fanoušků s finskými vlajkami a i domácí běloruské publikum teď žene dopředu severský tým pokřikem "Šajbu". Útoky Američanů jsou většinou odměněny pískotem.
28:12
Hned po pálil Savinainen, Thomas nachystal lapačku a finský útočník mu jí trefil.
28:05
Na druhé straně vyzkoušel pozornost Thomase Lajunen, gólman USA se znovu zaskočit nenechal.
28:01
Brock Nelson zavezl puk do útočného pásma, ale sám proti třem Finům neměl šanci.
27:50
A další zablokovaná rána ve finském podání, Karalahtiho na modré čáře výborně ubránil Tim Stapleton.
27:12
Komerční pauza. Po ní přijde buly v útočném pásmu Suomi.
27:12
Olli Jokinen pálil od levého mantinelu, jeho střelu v pohodě Thomas kryje a přerušuje hru.
26:35
Kontiola v rychlé akci zleva překřížil na střed a zadovkou vybízel ke střele Lehteru. Americká obrana dnes působí velmi jistě a neprostupně. Pokus prvního finského centra totiž opět blokuje připravený obránce v tmavě modré barvě dresu.
26:02
Pokus Petra Kontioly zblokoval Connor Murphy. Američané mají blokování střel perfektně zvládnuté.
25:08
Jyri Marttinen dostal po vhazování kotouč na modrou, ovšem všichni tři útočníci Finů sváděli souboj mimo brankoviště, a tak Thomas vše v pohodě viděl a střelu vyrazil.
24:40
Tvrdá rána Ohtamy končí po odrazu od Thomasovy vyrážečky na zadním hrazení, které jen zadunělo.
24:32
Gaudreau hledal na modré prudkou přihrávkou Tommyho Wingelse, ale útočník San Jose Sharks na puk nedosáhl a hra se po zakázaném uvolnění stěhuje před Thomase.
24:11
Palola se prohnal po pravém mantinelu a našel na bodu pro vhazování Erika Haulu, který nestačil vystřelit, protože mu do jeho snažení vložil hůl Jones.
23:53
Na druhé straně pálil od mantinelu švihem Drew Shore, Rinne ukryl puk do lapačky.
23:44
Jori Lehtera nahazoval z nouze na amerického brankáře ihned po přechodu modré čáry, jenže jeho bekhendový pokus neměl gólové parametry.
23:19
Suomi založí útok z vlastního pásma.
22:40
Američanům se přesilovka vůbec nevyvedla, Mäntylä je na ledě a Finové jsou v plném počtu.
22:19
Smithovi ujel kotouč a i potřetí v řadě se povedlo vyhodit stejnému finskému obránci.
21:39
Po několika nepřehledných situacích u modré čáry finského pásma nakonec kotouč vyhazuje Ville Lajunen.
21:11
Lajunen vyhazuje, Američanům se zatím přesilovka nedaří.
21:05
Puk se nacházel v ochranné síti. Vhazování ve středním pásmu.
20:45
Kivistö okamžitě po buly vyhazuje puk.
20:39
Tým USA si hned v úvodu druhého dějství zahraje přesilovku. Tuukka Mäntylä (FIN) odchází na dvě minuty, když nereagoval včas na pohyb Craiga Smithe a nešetrně jej podrazil.
20:01
Začala druhá třetina.
První třetina nabídla celkem jedenáct střel. Větší práci měl jednoznačně brankář Suomi Pekka Rinne. Ten musel zasahovat celkem osmkrát, přičemž hned první kotouč skončil nešťastně za jeho zády. Jeho soupeř, klubový brankář Dallasu Stars, Tim Thomas se musel k zákroku musel přinutit jen dvakrát. Uvidíme, s jakou taktikou přijdou do druhé části Finové, kteří budou muset své snažení umocnit, chtějí-li pomýšlet na vítězství.
Američané se ujali už po devatenácti vteřinách vedení, kdy využili šťastného odrazu od mantinelu, a to je nakoplo i do dalšího průběhu. Finové se zatím spíše hledají, nepovedlo se jim příliš ohrozit Thomase ani v přesilové hře pěti proti třem. Spojené státy tak drží díky Nelsonově trefě těsné vedení.
Druhá třetina začne přibližně v 16:30.
20:00
První třetina skončila.
19:59
V poslední vteřině ještě pálil od modré McCabe, Rinne si připsal další zákrok.
19:45
Seth Jones se pokoušel najít skulinku ke střele na branku, což se mu ke své smůle nepovedlo a kotouč končí v rohu.
19:08
Poslední minuta první třetiny.
18:54
Jimmy Hayes nahazoval od mantinelu puk na branku, před Rinnem nepříjemně clonil Mueller, ale finský gólman situaci zvládl.
18:44
Americké souhvězdí krouží kolem finské branky.
18:02
Po dalším protiútoku Finů se vhazuje v americkém obranném pásmu.
17:54
Přečíslení dva na jednoho na druhé straně! Johnny Gaudreau zvolil po stahovačce na bránícího Fina velmi dobrou střelu švihem, kterou skvělým zákrokem lapačkou pokryl Pekka Rinne, klubový brankář Nashvillu Predators!
17:42
Kivistö přejel modrou a okamžitě pálil, Connor Murphy střelu finského obránce zblokoval a Američané mohou jít do protiútoku.
17:14
Tým USA se po delší době usadil na čas v útočném pásmu.
16:27
Tomi Salinen se protáhl do útočného pásma a tlačil se mezi kruhy, tam ale šikovné ruce ukázal Seth Jones a vypíchl finskému forvardovi puk.
16:05
Jarkko Immonen se za americkou brankou utopil ve vlastních kličkách, Američané zakládají útok.
15:47
Američané přečkali oslabení, Wingels je zpět na ledě.
15:42
Finský kapitán Jokinen z bezprostřední blízkosti pouze vyprášil Thomasův beton. Americký gólman ucpal prostor u levé tyčky.
15:26
Karalahti pálil od modré. Před brankou sice velmi dobře stínil Olli Jokinen, ale Thomas si s přízemní ranou poradil. Vyrazil ji betonem do rohu.
14:42
Američané jsou ve čtyřech.
14:27
Kontiola přihrával na volného Lehteru, ten ale u tyče před odkrytou brankou nedokázal trefit puk. To byla ideální pozice!
14:17
Finové se usadili v útočném pásmu a kombinují.
13:59
Drew Shore se zmocnil puku a vyhodil jej až k Rinnemu.
13:47
Finové si po zatím nepříliš zdařilém průběhu přesilovky zahrají dokonce dvojnásobnou. Tommy Wingels (USA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
13:28
Kontiola s Palolou kombinovali příliš blízko u sebe, až celou situaci nezvládli, přišli o puk a Tyler Johnson vyhazuje.
12:47
Američané se ihned po vhazování osvobozují, zásluhu na tom má především Jeff Petry.
12:42
Po komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Finů, po pravici nejstaršího brankáře turnaje, Tima Thomase.
12:42
Dan DeKeyser je vyloučen na dvě minuty za krosček, první přesilovku si zahrají také Finové.
12:18
Na střely je to v dosavadním průběhu 6:0 pro Američany. Finové sice mají mnohdy optickou převahu a krouží kolem Thomasovy branky, ovšem jejich soupeři zatím velmi slušně brání předbrankový prostor.
12:18
Jimmy Hayes nestihl přihrávku svého spoluhráče, a i když ujížděl za pukem, ten přejel červenou čáru dříve, a tak sudí pískají zakázané uvolnění USA.
11:40
Vhazování před Thomasem.
11:32
Mäntylä se vrací zpět na led, Finové jsou kompletní.
11:20
Pakarinen vystihl americkou rozehrávku na útočné modré, ale neměl dostatečnou rychlost k tomu, aby přesprintoval obranu USA. Jeho střela tak bylo pouze z nouze ctnost.
10:47
Gardiner potáhl kotouč po modré čáře, odkud nabil na vrchol kruhu Donovanovi. Americká dvaadvacítka namířila pouze do hrudi Pekky Rinneho.
10:16
Po střele Tylera Johnsona z levého kruhu zvonilio břevno finské branky! Rinne puk lapačkou trochu přizvedl a zachránil Finy.
09:51
Craig Smith nadvakrát z prostoru mezi kruhy nepropálil Rinneho.
09:32
Spojené státy si zahrají první přesilovku. Za podražení Mieleho je vyloučen na dvě minuty finský obránce Tuukka Mäntylä.
09:16
Bratři Sallinenové nyní velmi zamotali hlavy americkým obráncům, kteří museli hasit šanci až na poslední chvíli, kdy kotouč směřující před branku na volného Huhtalu vystihl Seth Jones.
08:55
Marttinen u mantinelu čistě srazil Mieleho a sklidil potlesk tribun.
08:35
Finové založili další útok, který nebyl úspěšně dotažen do konce. Na modré čáře byl jeden z nich rychlejší než kotouč, je pískán ofsajd.
07:32
Mueller posunul za branku stojícímu Trocheckovi, který málem podruhé překvapil nic netušícího Rinneho. Střelou po brankovišti namířil do hole finského brankáře, jenž si ji jen tak tak nesrazil za svá záda.
07:01
Finům se nepovedla rozehrávka, puk končí na zakázaném uvolnění a bude se vhazovat po levé ruce Pekky Rinneho.
06:55
Jere Karalahti si opravdu nebere servítky. Známý finský bouřlivák teď na hranici pravidel zastavil Brocka Nelsona, který se po zásahu ramenem do hlavy jen těžce potácel na střídačku.
06:32
Prostor dostává osm bruslařů s lopatkami, první komerční pauza. Po ní se bude vhazovat po Thomasově pravici.
06:32
Leo Komarov nahodil na Thomase od modré, americký veterán raději puk podržel v lapačce.
05:57
Joriho Lehteru zastavil při tlaku do branky včasným obranným zákrokem Tyler Johnson.
05:26
Palola si nabruslil do útočného pásma, ale v rychlosti nedokázal obejít Gardinera, a ten ho odstavil od puku.
05:00
Seth Jones vyslal na pravém křídle najíždějícího Kevina Hayese, který po přechodu modré čáry trefil jen boční síťku.
04:31
Jimmy Hayes nahazoval bekhendem od levého mantinelu na Rinneho, finský gólman odrazil puk do rohu.
03:59
Zatím se hra přelévá z jednoho pásma do druhého, leč nestřílí se, takže diváci si zatím nepřichází na své pravé hokejové chutě.
03:39
Tim Stapleton nahazuje do útočného pásma a odchází střídat.
02:41
Kontiola zavezl kotouč do útočného pásma, ovšem neměl dostatečnou průbojnost k tomu, aby se dostal až ke střele na branku.
01:31
Kotouč mimo hrací plochu. Bude se vhazovat před Thomasem.
01:15
Finové se nyní usadili v útočném pásmu.
00:31
Je jen dobře, že se Američanům podařil tak bleskový, ač velmi šťastný, vstup do zápasu. Finové tak dostanou méně prostoru na svůj defenzivní blok.
00:19
USA právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečný úvod utkání! Seth Jones najel do pásma, nahodil puk po mantinelu za branku, kde si pro něj sjížděl Rinne, ale nedočkal se ho. Kotouč se o hranu plexiskla odrazil před branku, kde si pro něj sjel BROCK NELSON a zakončoval v pohodě do odkryté klece. Američané s velkým úsměvem slaví kuriózní vedoucí gól. Asistence: Seth Jones.
00:01
Utkání právě začalo.
Zdaleka nejstarší hráč výběru, brankář Tim Thomas, přichází a vede své ovečky směrem do boje.
Tým USA už stojí v průchodu před střídačkami, Tim Stapleton nyní obchází všechny spoluhráče, které poplácává. Americký výběr je nabuzený a uvědomuje si vážnost utkání.
Do americké branky se dnes opět staví Tim Thomas, který startoval ve všech utkáních svého týmu na světovém šampionátu. V nevydařeném zápase proti Lotyšům ho v průběhu střídal Leggio, jinak má odchytáno už 270 minut. Zároveň je ale na posledním osmnáctém místě ve statistice úspěšnosti zásahů mezi všemi gólmany, kteří odchytali na MS alespoň 40% minut svého týmu.

Jeho protějšek Pekka Rinne je v této statistice třetí. Na šampionátu udržel jako jediný gólman už dvě čistá konta, přičemž chytal ve 4 z 5 zápasů Suomi. Pouze proti Rusům pustil do branky dnešního náhradníka Koskinena.
Úvodní sestavy:

USA: Thomas (Leggio) – Jones, DeKeyser, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Smith, Johnson, Nelson – Stapleton, Gaudreau, Wingles – J. Hayes, Trochceck, Mueller – K. Hayes, McDonald, Shore – Miele.

Finsko: Rinne (Koskinen) – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Lehtera, Kontiola, Palola – Jokinen, Haula, Komarov – Savinainen, Immonen, Pakarinen – Salomäki, T. Sallinen, J. Sallinen – Huhtala.

Rozhodčí: Brüggemann (GER), Bulanov (RUS) – Hull (CAN), Valach (SVK).
Američanům bude v dnešním důležitém utkání chybět také jejich kapitán Justin Abdelkader, kterého IIHF potrestala dodatečným disciplinárním trestem na jeden zápas za faul kolenem v zápase proti Kazachstánu.
Tým USA opustil včera obránce Jacob Trouba. Mladý obránce Winnipegu Jets strávil na ledě po Jonesovi průměně nejvíce času a ve čtyřech zápasech nasbíral tři body za dva góly a jednu asistenci. V posledním utkání nehrál a Spojené státy nyní oznámily, že bek odjel domů, v oficiálním tiskovém prohlášení uvedly, že se jedná o "preventivní důvody". Zda je za tím zranění, které Trouba utrpěl v posledním zápase sezony ve Winnipegu, tým neuvádí.
Nejproduktivnější hráči
Seth Jones je sice úplně nejmladším obráncem na světovém šampionátu, přesto je nejvytěžovanějším a zároveň nejlépe bodujícím americkým hráčem. Nasbíral sedm bodů za dva góly a pět přihrávek. Nejproduktivnější útočníci Craig Smith a Johnny Gaudreau mají o bod méně.

Nejproduktivnějším Finem je se šesti body forvard Petri Kontiola následovaný tříbodovým kapitánem Ollim Jokinenem. Stejně bodů nasbíral také další útočník Jori Lehtera.
Finsko
Finové jsou sice ve skupině B na postupové čtvrté příčce, ale před svým dnešním soupeřem jsou pouze díky lepšímu skóre. Seveřanům nevyšel vstup do turnaje, když nejprve prohráli s Lotyšskem a poté s Ruskem. Následně začali hrát svěřenci Erky Westwrlunda tuhý defenzivní styl hokeje, který jim přinesl výhry v zápasech proti Německu, Bělorusku a Švýcarsku.
USA
Spojené státy vstoupily do turnaje suverénním vítězstvím nad domácím Běloruskem a následně porazily i Švýcary. Pak ale přišla porážka od Ruska, nečekané zaváhání proti Lotyšsku a ztráta bodu s Kazachstánem. Situace se tím pro zámořské hokejisty pořádné zkomplikovala a nyní jim patří ve skupině B s osmi body až pátá příčka.
Dobrý den z Běloruska. Minsk Arena dnes hostí dva zápasy, přičemž ten první bude mimořádně důležitý v souboji o čtvrtfinále. Vzhledem k tomu, že Finové i Američani již zaváhali se slabými soupeři, body z tohoto zápasu by se oběma celkům nesmírně hodily. Vítěz se přiblíží čtvrtfinále, poražený bude mít problémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.
Play off
Články odjinud