MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Švýcarsko - 29. dubna 2021   23:00

Švédsko
Švédsko
33:00' Rosén (Lysell) • 34:15' Dower-Nilsson (Lysell) • 35:43' Sundin (Dower-Nilsson, Edvinsson)
Švýcarsko

Z mé strany je to pro dnešek vše. přeji hezký zbytek noci a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Vyhraná buly: 24-21.
Švýcarsko odehrálo dobrý zápas a po většinu první čísti bylo zřetelně lepším týmem a zaslouženě šlo na začátku druhé části do vedení. Poté ale přišel faul kolenem, za který dostali Švédové 5 minutovou přesillovku, ve které vstřelili všechny tři branky, které znamenaly vítězství 3:1.
58:46'
Benjamin Bougro se dostal ke střele z kruhu bekhendem. Lindboma ale trefil pouze do prsou,
58:19'
Švýcarsko pokračuje se šesti bruslaři a bez brankáře.
58:18'
Oddechový čas pro hosty.
57:23'
Hasa střílí bez přípravy z mezikruží, náhle se ale ozval klasický tupý zvuk znamenající naražení puku do plexiskla.
56:16'
Livio Truog zkoušel štěstí bekhendem z kruhu. Lindbom ale opět svůj tý,m podržel.
55:49'
54:31'
Tre konor si sice opět vytvořili zámek a nedovolí soupeři vyhodit. Úspěšnost této přesilové hry však opět troskotá na střelbě.
53:49'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Lian Bichsel – 2 min., krosček).
53:00'
Benjamin Bougro přebruslil obranu, jeho pokus o kličku se zakončením mezi nohy ale Lindbom prokoukl.
51:06'
Jen co Švédi ubránili oslabení, už se opět pokouší o vstřelení branky a Risen nyní čelil vkleče pokus o objetí branky a zasunutí u druhé tyče.
50:47'
49:22'
Švédové dobře brání oslabení.
48:47'
Vyloučení v týmu Švédsko (Gabriel Kangas – 2 min., podrážení).
47:22'
Dario Sidler se rozhodl, že s pukem na hokejce projede celé kluziště. Na útočné modré jej však zastavila hokejka Eljase přes kterou Sidler přepadl. Eljas si 2 minuty odpočine.
46:34'
Švédsko se navzdory průběhu utkání nijak nezatahuje a snaží se rozhodnout zápas. Švýcaři vyhazují na icing.
45:25'
Švýcarsko se mohlo nadechnout. Lindboma ale nyní zachránila tyč po střele Zanettiho od modré.
44:43'
44:09'
43:48'
Více prostorů svědčí spíše Švédům, jejichž pokus nyní musel likvidovat Niels Riesen.
42:43'
Vyloučení v týmu Švédsko (Noah Hasa – 2 min., nedovolené bránění).
42:09'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Rodwin Dionicio – 2 min., krosček).
41:34'
Nicolas Perrenoud se ocitl zcela osamocený před Švédem v masce. Toho ale nepřekonal.
40:30'
Švýcaři vstupují lépe i do třetí třetiny.
Vyhraná buly: 18-17.
Vskutku zajímavý obrat přinesla druhé třetina, ve které to byli opět Švýcaři, kdo byl od začátku lepší. Poté ale přišel zbytečný faul kolenem na modré čáře, za který byl Streule vyloučen na 5 minut a do konce utkání. Švédové se nenechali pobízet a svoji pětiminutovou přesilovou hru využili hned třikrát, což v dalším průběhu Švýcaři evidentně nenesli úplně statečně a tak se nám to začalo na konci třetiny trochu šťouchat i mimo hru. Výsledkem toho je další trest na 5 minut + dokonce utkání pro Švéda Nilssona a Švýcara Henryho.
40:00'
39:29'
Tato třetina se už spíše dohrává.
38:10'
Henry nyní dost nevybíravě poslal krosčekem zezadu na mantinel jednoho ze Švédů, což nenechal bez povšimnutí Dower-Nilsson. Kromě velké hromadné strkanice výsledkem je, že ani jednoho z nich dnes již neuvidíme.
37:02'
Valná hromada před Riesenem...začíná se přiostřovat.
36:45'
Švédsko další vstřelenou brankou rozhodně neztratilo chuť přidat další....spíše naopak.
36:35'
Hosté v plném počtu. Švédsko během této přesilovky vstřelilo tři branky a otáčí zápas. Streule asi při pozápasovém hodnocení neuslyší příliš slova chvály.
35:43'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové nyní zahráli kombinaci zakončenou přihrávkou zpoza branky, na jejíž konci stál ARVID SUNDIN. Asistence: Liam Dower-Nilsson, Simon Edvinsson.
34:15'
Fabian Lysell vyslal stejnou přihrávku z z kruhu do kruhu a je tu další gól, když z one-timeru tuto přihrávku z puntíku pro vhazování v kruhu zužitkoval LIAM DOWER-NILSSON. Asistence: Fabian Lysell
33:32'
Švédsko pokračuje v přesilové hře a je jak polité živou vodou.
33:00'
A trest na sebe nenechal dlouho čekat. ISAK ROSÉN využil z kruhu křižné přihrávky a srovnává na 1:1. Asistence: Fabian Lysell.
31:35'
Tak to je teď krize. Streule trefil kolenem projíždějícího soupeře a posílá svůj tým do tří hráčů. Navíc je vyloučen na 5 minut a + do konce utkání.
30:45'
Švédská přesilovka je příliš pomalá a bez nápadu. Švýcarsko se sice moc z pásma nedostává, ale soupeře dobře vykrývá před střelou či křižnou přihrávkou.
29:57'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Livio Truog – 2 min., nedovolené bránění).
28:56'
Švýcaři hlubokým pressem donutili k chybě Švédy při rozehrávce zpoza vlastní branky. Do skvělé situace ke střelbě ze slotu se dostal Jeremy Jabola-Prada, který ale brankáře soupeře nepřekonal.
27:07'
Fabian Lysell prošel v útočném pásmu přes několik protihráčů a poté na vzdálenější tyči našel Nilssona, jehož pokus z voleje fantasticky chytil Niels Riesen.
26:51'
Linbom vytahuje další zákrok proti střele z dálky.
25:40'
Švédsko má problém dostat puk za půlku.
24:57'
Následující situaci již Lindbom vyřešil.
23:34'
Švýcarsko dál tlačí své soupeře a chce přidat i druhou branku.
22:59'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Perfektní práce Greutera, který nejprve v rohu rozhodil protihráče tak, že ten přihrál Nicoletovi, od kterého Greuter opět převzal puk a od tyčky našel v mezikruží BENJAMINA BOUGRA, který otevřel skóre utkání. Asistence: Kevin Nicolet, Noah Greuter.
21:39'
Nyní ale Švýcary zastavil ofsajd a posouzený jako úmyslný. Hra se tedy přesune před branku Riesena.
20:41'
Hra se opět odehrává především na polovině Švédů.
Vyhraná buly: 9-7.
V první části jsme viděli především hru téměř bez střel ale také dlouho bez vyloučení a bez přerušení a hlavně také bez branek. Na to, jak zápasu chybí střelba, viděli jsme poměrně dost tyčí...a to na každé straně jednu. Možná trochu překvapením je, že po většinu třetiny to bylo Švýcarsko, kdo určoval tempo hry. Švédsko však velice dobře brání a i proto je po prvním části hry stav nerozhodný 0:0.
20:00'
19:04'
18:25'
Jeremy Jabola-Prada nyní trefuje tyč, když na něj při dorážce zívala poloodkrytá branka. Tak na tyče to máme 1:1.
17:04'
Vyloučení v týmu Švédsko (Simon Edvinsson – 2 min., nedovolené bránění).
16:51'
16:51'
16:06'
Lian Bichsel si sebral kotouč na kruhu ve vlastním obranném pásmu a projel celé kluziště a natlačil se před Lindboma.To byla poslední avšak nepřekonaná překážka v cestě za gólem.
15:03'
Švédsko nyní zatlačilo a hraje před brankou Švýcarska.
14:51'
Vyloučení v týmu Švédsko (Albert Sjöberg – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Maxmilian Streule – 2 min., krosček).
13:32'
Toto švédské vyhození už bylo příliš dlouhé a končí zakázaným uvolněním.
12:57'
Stále vidíme stejný obrázek. Švýcarsko je tím, kdo tlačí, ale seveřané nepřipouští žádnou střelbu.
11:30'
Švédský tým zdatně vyhazuje puky ze své třetiny a až poté o ně bojuje, čímž znesnadňuje možnost střelby soupeře.
10:25'
Lilian Garessus nyní vyzkoušel pozornost Lindboma téměř z nulového úhlu. Švéd s tímto pokusem nemá problém.
09:15'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Od obou týmů ale chybí střelba.
08:50'
Švédové si nyní vynutili tlak před brankou soupeře. Riesena tentokráte zachránila tyč.
07:15'
Švédi tlak brzy otupili a sami se pokusili zaútočit. Žádný z brankářů ale zasahovat nemusel.
06:47'
Reprezentanti alpské země opět zatlačili Tre konor před branku.
05:25'
Švédsku se nyní podařilo vytvořit závar před brankou Švýcarů. William Strömgren ale Riesena nepřekonal.
04:24'
Lilian Garessus se nyní pustil do samostatného úniku od modré čáry. Carl Lindbom si připsal první těžký zákrok.
03:34'
Stále vidíme překvapivý obrázek. Švýcarsko severského soka přehrává.
02:47'
Švýcarsko je stále v útočeném pásmu. Carl Lindbom je ale bez práce.
01:34'
Švýcarům se sice podařilo zatlačit svého soka před branku, ale dosud se jim nepodařilo vystřelit.
00:14'
Švýcaři sice vyhráli úvodní buly, ale první zákrok si po střele z první Niels Riesen.
00:01'

Švédsko: Lindbom (H. Hävelid) – M. Hävelid, Edvinsson, Olsson, Sjöholm, Salomonsson, Forsmark, Aho, Asplund – Lysell, Dower-Nilsson (C), Robertsson (A) – Hasa, Rosén, Holmli – Kangas, Eljas, Sjöberg – Moberg (A), Strömgren, Sundin.

Švýcarsko: Pasche (Riesen) – Zanetti (C), Sidler, Bichsel, Cantin, Despont (A), Streule, Dionicio – Henry, Truog, Biasca – Taibel, Perrenoud, Garessus (A) – Nicolet, Greuter, Bougro – Jabola-Prada, Reichle, Spring – Alge..
Švýcarsko odehrálo přípravné utkání proti českému týmu. Švýcaři svým výkonem rozhodně nezklamali, ale svěřenci Jakuba Petra nakonec uhráli vítězství 3:1 a naladili se na vítěznou vlnu před začátkem šampionátu. Většinu kádru švýcarské reprezentace tvoří hráči z domácích soutěží. V ofenzivě pak bude stát za zmínku Attilio Biasca z Halifaxu. Do turnaje Švýcaři vstoupili do turnaje výhrou 4:2 nad Lotyšskem. Ale stejně jako jeho dnešní soupeř, odehrál zápas s výsledkem, který si určitě představovali lepší, když s Běloruskem prohráli 1:7.
Švédská osmnáctka vstoupila do turnaje ve Friscu vlastně v roli obhájců titulu. V roce 2020 se totiž šampionát kvůli Covidu nehrál a o rok dříve slavili na domácí půdě právě Tre kronor. Bylo to pro ně vůbec první zlato v této věkové kategorii. K tomu mají ve sbírce pět druhých míst a čtyři bronzy. Všichni švédští hokejisté hrají domácí soutěže. Řada z nich už nakoukla i do elitní dospělé ligy. 39 utkání za Malmö odehrál obránce Anton Olsson. Z útočníků pak získávali ostruhy Fabian Lysell (za Luleu 26 zápasů, 3 body (2+1)), Simon Robertsson (Skellefteå 22z, 2b (1+1)) a Isak Rosén (Leksand 22z, 1b (0+1)). Kapitán Liam Dower Nilsson se pak objevil v pěti utkáních v dresu Frölundy. Jinak hrál za juniorku či ve třetí nejvyšší soutěži. Švédové začali šampionát hned zahajovací den, kdy přehráli 5:1 Bělorusko. Následně však tvrdě narazili, když s Kanadou prohráli hrozivých 1:12.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z hokejového utkání Mistrovství světa do 18 let, ve kterém se proti sobě postaví týmy Švédsko a Švýcarsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.