MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Lotyšsko - 20. dubna 2023   16:00

Ukončeno
USA
USA
20:59' Eiserman (Hagens, Hutson) • 30:05' Leonard (Perreault, Terrance) • 34:15' Smith (Leonard, Hutson) • 40:22' Moore (Hutson, Eiserman) • 44:05' Smith (Perreault, Leonard) • 54:15' Guzzo (Nelson, Minnetian) • 55:29' Schulz (Moore, Terrance)
7:1
(0:0, 3:0, 4:1)
Lotyšsko
Lotyšsko
41:43' Niedrajs  
USA
Sestavy:
Augustine (54. Slukynsky) – Minnetian, Schulz (C), Buium, Fischer, Fortescue, Hutson, Cleveland – Leonard (A), Smith, Perreault – Fine, Moore (A), Terrance – Vote, Hagens, Eiserman – Guzzo, Nelson, Hendrickson – Slaggert.
Rozhodčí
Barcelo (FRA), Brander (FIN) – Merk (GER), Nordlander (SWE)
St. Jakob Arena, Basilej
810 diváků
Lotyšsko
Sestavy:
Ozols (41. Maurins) – Bulans (A), Uljanskis, Cjunskis, Kurbaka (A), Retenais, Petrovičs, Slogs – Mateiko (C), Livšics, Ansons – Mots, Kruminš, Dommers – Česlis, Ozollapa, Boltramovičs – Mezins, Streikišs, Niedrajs – Strazdinš.
Přenos se aktualizuje automaticky

Nejlepší hráči: Ryan Leonard – Darels Uljanskis.
Střely na bránu: 36 – 24.
Američtí hokejisté potvrdili roli obrovského favorita a na úvod světového šampionátu hráčů do 18 let rozstříleli Lotyšsko vysoko 7:1.

První třetina hráčům ze zámoří nevyšla, skončila bezbrankovým výsledkem. Od druhé dvacetiminutovky už ovšem hokejisté ze zámoří dominovali a postupně si vystříleli šestibrankovou výhru. Největší měrou se na úspěchu podíleli tříbodoví obránce Cole Hutson a útočník Ryan Leonard.

Svěřenci kouče Museho sehrají druhé utkání turnaje v sobotu proti Norsku, juniorka Lotyšska v pátek změří síly s Finskem.
Konec zápasu.
59:45'
V posledních vteřinách ještě jedno vyloučení do lotyšských řad. Je způsobeno špatným střídáním, týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě jede na posledních patnáct sekund odpykat Valdis Dommers.
59:30'
Spojené státy americké jsou kompletní. Ryan Leonard se okamžitě zapojil do hry, jeden na jednoho proti Harijsi Cjunskisovi neuspěl.
58:46'
Na teč nahazoval obránce Kists Retenais. Do puku vložil hokejku Valdis Dommers, kus černé gumy zvedl příliš vysoko.
58:20'
Lotyši získali zpět útočnou třetinu, ale nic zajímavého si nadále nevypracovali, Eriks Mateiko napálil prvního clonícího soka.
57:51'
Snadno se hokejisté ze zámoří ubránili prvním snahám protihráčů, Carey Terrance po nepřesné nahrávce Darelse Uljanskise prodral do středního pásma po levém mantinelu.
57:24'
Lotyšsko může zmírnit vysokou porážku v početní převaze. Ve snaze o znovuzískání touše Ryan Leonard podrazil Davida Livšicse.
56:58'
Po delší době zaútočili i Evropané, se slabým nahozením Darelse Uljanskise od modré čáry Hampton Slukynsky neměl žádné potíže.
56:22'
Moc nechybělo k třetímu americkému zásahu v krátkém časovém sledu, Ryan Leonard završil únik bekhendovou střelou po ledě těsně vedle brány.
55:29'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Trefil se i kapitán! Favorit zase zamkl protivníka v jeho vlastním obranném pásmu. Akce vyvrcholila Mooreovou nahrávkou za pravý kruh, odtud ZACH SCHULZ uspěl svižnou střelou ze zápěstí k pravé tyčce. Asistence: Oliver Moore a Carey Terrance.
54:15'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Ano, tohle se opravdu povedlo! SALVATORE GUZZO v levém kruhu udělal otočku čelem k soupeřově svatyni, aby následně pod poměrně těžkým úhlem pověsil kotouč neomylně do protějšího víka. Asistence: Danny Nelson a Aram Minnetian.
53:58'
Souboj o puk za lotyšskou bránou dopadl lépe pro bránící mužstvo, v klíčovém minisouboji Peteris Bulans přetlačil Careyho Terrance.
53:24'
Na nahození od pravého mantinelu Hampton Slukynsky velmi dobře viděl, puk navíc z výstroje dokázal vyklepat na hokejku Willa Smitha.
53:12'
Americký trenér Muse udělal zajímavý krok, když v blížící se koncovce utkání vystřídal gólmany, místo Treye Augustinea se do brankoviště postavil Hampton Slukynsky. Těžko říct, zda jde o taktický krok, nebo vynucený zdravotním problémem.
52:47'
Cole Eiserman znovu, v tomto případě vyslal dělový projektil z levého kruhu bez přípravy, kotouč se vynesl vysoko nad břevno.
52:15'
Na druhý gól v zápase měl políčeno Cole Eiserman. V úniku volil bekhendový blafák, zakončení usměrnil těsně vedle levé části brankové konstrukce.
51:50'
V pozoru musel být Trey Augustine. Poradil si s přehledem, pokus z levého kruhu na přední tyčku kryl betonem.
51:17'
S hlavou nahoře Cole Eiserman poslal kotouč na modrou čáru, adresát Paul Fischer po rychlém zpracování vystřelil mimo tři tyče.
50:42'
Rauls Ozollapa si věřil proti dvojici soupeřů. Toho prvního si obhodil po pravém mantinelu, jenže pak mu cestu zkřížil Zeev Buium a útočníka odclonil tělem.
50:10'
V začínající závěrečné desetiminutovce utkání se z trestné lavice vrátil Drew Fortescue, oba týmy tedy pokračují v plném počtu.
49:45'
Američané se zatím brání bez větších komplikací. Krátce po Coleu Hutsonovi zvládl vyhodit i Zeev Buium.
49:23'
Pěkné lotyšské kombinaci chybělo jediné, gólová tečka. Do pravého kruhu obdržel pobídku Kristers Ansons , clonu dvou konkurentů neprostřelil.
48:40'
Při vlastní přesilovce se do hry zapojil lotyšský gólman Nils Roberts Maurins, když za bránou zastavil Schulzovo vyhození a rozehrál na Kurbaku.
48:08'
Zpoza konkurentovy svatyně vyzkoušel "michigan" David Livšics. Drew Fortescue jako kdyby chtěl soka za tuto drzost potrestat, jenže místo čistého hitu ho podrazil.
47:54'
Na rozdíl tří branek chtěl stav zápasu upravit Darels Uljanskis. Vydal se na útočný výlet, zakončil ho pokusem ze zápěstí vedle brány.
47:28'
Ryan Leonard vyslal od pravého mantinelu tvrdou nahrávku do mezikruží, Oliver Moore střílel z voleje pár decimetrů nad břevno.
46:50'
Američané získali na svou stranu velký tlak. Zach Schulz nahazoval od modré Danny Nelson tečoval kus černé gumy mimo tři tyče.
46:14'
Zpoza pravého kruhu vyslal forhendový projektil Ryan Fine. Brankář Nils Roberts Maurins zasahovat nemusel, puk proletěl vedle pravé tyče.
45:49'
Zaútočilo si i Lotyšsko. Těsně za brankoviště dostal nahrávku Raivis Strazdinš, mezeru v pokleku brankáře nenašel.
45:30'
Zápas pokračuje v pěti na obou stranách. Lotyši se posléze dokázali ataku soupeře ubránit bez problémů, rozjetého Jamese Hagense zastavil Viktors Kurbaka.
44:05'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Převaha o dva hráče byla přetavena v gól. Za bránou soupeře Perraulut s chladnou hlavou posunul touš na WILLA SMITHA a centr elitního útoku zprava poslal puk do odkryté části brány, rozhozený gólman ležel na ledě. Asistence: Gabe Perreault a Ryan Leonard.
43:44'
Hokejisté v bílých dresech zatím brání bez problémů. Darels Uljanskis dokonce nabral puk na čepel hole a vyhodil ho středem kluziště.
43:10'
Velký problém pro Lotyše. Martins Slogs se provinil nedovoleným bráněním a věnoval soupeři přesilovku pěti proti třem, ta může trvat lehce přes minutu a půl.
42:50'
Mezi kruhy si udělal alespoň kousek prostoru Ryan Leonard, útočník vzápětí z forhendu vypálil vysoko nad břevno.
42:19'
Američané chtěli přispěchat s rychlou reakcí. Carey Terrance nabízel touš zprava do předbrankového prostoru, Gabe Perreault usměrnil touš vedle pravé tyče.
41:43'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, Evropané snižují v oslabení! Mezins skvěle zabojoval ve středním pásmu proti třem. Dva američtí hokejisté se následně srazili a do úniku vyrazil VALTERS NIEDRAJS, bekhendový blafák provedl skvěle, zakončil nad beton brankáře. Bez asistence.
41:12'
Netrvalo dlouho a hokejisté v tmavě modrých dresech znovu okupují útočnou třetinu, Gabe Perreault vypálil z první vedle pravé tyče.
40:22'
Spojené státy právě vstřelily branku!
První přesilovku v průběhu pětiminutového lotyšského trestu je tu. Hutson poslal puk za levý kruh OLIVERU MOOREOVI, parádně mířená střela zápěstím doplachtila přesně do levé šibenice. Asistence: Cole Hutson a Cole Eiserman.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Američané do ní vstupují téměř s ještě celou pětiminutovou přesilovkou způsobenou krosčekem Markusse Streikišse.
40:01'
Lotyšský trenér Sorokins se pro třetí třetinu rozhodl k výměně gólmanů. Aksels Ozols dostal volno a na jeho místo nastoupil Nils Roberts Maurins.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 14.
Američané v prostřední dvacetiminutovce výrazně zpřesnili hru a výsledek se dostavil, hráči ze zámoří si vybudovali tříbrankový náskok. Důležitý první gól vstřelil Cole Eiserman, na nějž posléze navázali Ryan Leonard a Will Smith. Navíc favorit bude nastupovat do třetí třetiny s téměř ještě celou pětiminutovou přesilovkou, trest ve hře si za ostrý krosček vykoledoval Markuss Streikišs.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:41'
Jen co se Lotyšsko ubránilo oslabení, tak míří do čtyř znovu. Rozhodčí si ostrý krosček Markusse Streikišse jeli zpětně prohlédnout na video, po zhlédnutí opakovaných záběrů udělili útočníkovi trest na pět minut + do konce utkání!
39:13'
Z levého kruhu pálil James Hagens, a to dokonce nadvakrát. Nejprve trefil prvního clonícího obránce, vzápětí napálil puk nečistě a ten se vznesl nad břevno brány.
38:43'
Podruhé v utkání chtěl z pravého kruhu uspět Cole Eiserman. Střílel ze zápěstí po rychlém zpracování, Aksels Ozols zaznamenal včasný přesun k levé tyči.
38:04'
Lotyši zahrozili v oslabení. Jenže Rauls Ozollapa prodloužil puk na Raivise Strazdinše vysokou holí, což pozornosti rozhodčích neuniklo.
37:36'
Hodně zbytečný prohřešek vymyslel v útočném pásmu Valdis Dommers, při forčekinku podrážením podsekl Zacha Schulze.
37:14'
Při náročném zpracování si Carey Terrance pomohl pravou bruslí, kterou si puk přikopl do levého kruhu, odtud napálil Ozolse do výstroje.
36:40'
Ryan Fine se vydal do útočného pásma, ostatní čtyři spoluhráči na střídačku. Útočník dle očekávání puk v rohu mantinelu na hokejce neudržel.
36:16'
Tentokráte už Trey Augustine musel být v permanenci. Neřešil moc složitou situaci, protože pokus Markusse Streikišse směřoval přímo do středu brány.
35:57'
Lotyšský protiútok neměl dlouhého trvání. Pravým mantinelem nastartoval své motory Marks Olivers Mezins, Zeev Buium jej zastavil čistým hitem.
35:11'
Hráči v tmavě modrých dresech pokračují v útočení. Od pravého mantinelu nahazoval Brady Cleveland, Carey Terrance tečoval do betonu Ozolse.
34:15'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Drtivý tlak hokejistů ze zámoří pokračoval a zasloužená odměna se dostavila. Ryan Leonard si udělal mezi kruhy prostor kolem Česlice, načež jeho střelu do středu brány WILL SMITH dokonale ztečoval nad brankářovu lapačku. Asistence: Ryan Leonard a Cole Hutson.
33:47'
V levém kruhu si vytvořil místo pro zakončení Zach Schulz, táhlý pokus zápěstím vyslal o pár čísel nad horní tyčku.
33:03'
Okamžitě po buly v útočném pásmu vypálil forhendovou dělovku Viktors Kurbaka, Trey Augustine proti puku včas nastavil vyrážečku.
32:50'
Pěknou individuální akci Carey Terrance zakončil střelou ze zápěstí z levého kruhu do dobře pozičně stojícího Darelse Uljanskise.
32:21'
Zakázané uvolnění Lotyšska. Rauls Ozollapa zkusil stříleným pasem vyslat Davida Livšicse, tento útočník už neměl dostatek sil.
31:48'
S velkým štěstím se Ryan Leonard po levé straně procpal až před bránu, z bezprostřední blízkosti nezvládl puk zvednout nad gólmanovo rameno.
31:16'
Chybného zkrácení hry Willa Smitha chtěl využít Valdis Dommers, jenže přihrávku za obranu nezpracoval vůbec dobře.
30:05'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Moseho družina využívá druhou početní převahu v utkání a dělá další důležitý krok směrem k zisku očekávaných třech bodů. Terrance zpoza brány posunul puk do pravého kruhu Perreualtovi, který křižným pasem našel RYANA LEONARDA a za projektilem poslaným k bližší tyčce se Ozols přesouval bez úspěchu. Asistence: Gabe Perreault a Carey Terrance.
29:44'
Na nelehkou střelu si v levém kruhu věřil Oliver Moore. Forvard puk netrefil dobře, ten zamířil vysoko nad břevno.
29:15'
Ze špatné americké komunikace těžil Harijs Cjunskis, jenž kotouč získal u obranné modré čár, odpálil ho až za soupeřovu svatyni.
28:31'
Gabe Perreault přihrával v levém kruhu pod sebe Ryanu Leonardovi, na jehož ránu Aksels Ozols reagoval pozdě, naštěstí pro něj se puk mezi tři tyče nevešel.
28:08'
Také důsledkem druhého lotyšského vyloučení je vražení na hrazení, jehož se dopustil Rauls Ozollapa. Útočník s výrokem rozhodčích nesouhlasí, ale už s ním nic nenadělá.
27:44'
Američané hru bleskově otočili. Nikým nepodporovaný Oliver Moore zvládl vypálit zpoza levého kruhu, přímo do gólmanovy lapačky.
27:09'
Pochvalu od trenéra si vysloužil Carey Terrance, který odcouval společně s Karlisem Česlisem a srazil jeho střelu pravou bruslí za bránu.
26:54'
Lotyšští hokejisté ve druhém dějství marně hledají cestičku k alespoň chvilkovému tlaku, rozjetého Markusse Streikišse zastavil Zeev Buium ještě ve střední třetině.
26:27'
Do akce musel Trey Augustine, jemuž zůstalo nahození Tomse Motse poměrně ukryté, naštěstí pro gólmana jej puk trefil do betonu.
25:55'
Jízdu s pukem na hokejce završil Carey Terrance forhendovým zakončením, Viktors Kurbaka jej zblokoval do ochranné sítě.
25:28'
Defenzivní povinnosti si Drew Fortescue splnil na jedničku. Udržel na za sebou Erikse Mateika a nahrávkou kolem něj našel Smitha.
24:55'
Z pod tlaku Lotyše na pár vteřinek dostal Darels Uljanskis, po zisku puku bez většího přemýšlení odpálil hrací předmět na zakázané uvolnění.
24:20'
Tlak amerických juniorů přetrvává. Před bránu posílal střílenou přihrávku Danny Nelson, Peteris Bulans v poslední chvíli zablokoval hokejku Fineovi.
23:57'
Cole Eiserman chtěl ke vstřelenému gólu přidat i asistence. Z pravého kruhu vymyslel parádní křižnou přihrávku na modrou, Paul Fischer z první minul.
23:21'
Proti přesile Zach Schulz zleva dokázal procpat touš do předbrankového prostoru, v němž úřadoval bránící Peteris Bulans.
22:53'
S velkým štěstím Aram Minnetian udržel puk na hokejce, potom nabil na modrou Bradymu Clevelandovi a ten trefil levý brankářův beton.
22:18'
Spoluhráčům se za bránu vydal pomoci s rozehrávkou Aksels Ozols a zahrával si s ohněm, Viktorsi Kurbakovi totiž přihrál těsně kolem hokejky Smitha.
21:42'
Odpovědět zkusil Valdis Dommers, avšak neuspěl, v situaci, kdy postupoval sám proti dvěma, dle očekávání o touš přišel.
20:59'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Bleskově proměněná využitá přesilovka a hráči USA konečně prolamují bezbrankové skóre. Do pravého kruhu dostal nahrávku COLE EISERMAN, forhendovou střelu namířil dokonale mezi brankářovu levou ruku a beton. Asistence: James Hagens a Cole Hutson.
20:47'
Možnost skórovat dostane reprezentace ze zámoří v početní převaze, za vražení na hrazení zamířil na lavici hanby David Livšics.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Favorizované Američané se určitě se současným stavem nebudou chtít spokojit, první gól by je mohl uklidnit.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:58.
Střely na bránu po 1. třetině: 7 – 11.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi USA a Lotyšskem gól nepřinesla. Evropané v roli obrovského outsidera předvádějí velmi sympatický výkon, zámořský soupeř určitě nepočítal s tak kvalitním výkonem konkurenta, dokonce se prozatím nechávají rozdílem čtyř pokusů přestřílet. Otázkou je, jak dlouho Lotyši dokáží s favoritem krok udržet, zatím se totiž opravdu hraje dost rychlý hokej.
20:00'
První třetina skončila.
19:42'
Cíleně nahazoval na teč Zeev Buium, avšak Carey Terrance puk jenom zpomalil, čímž Ozolsovi ulehčil práci se zákrokem.
19:29'
Ránu Ryana Leonarda zpoza kruhů Aksels Ozols neudržel, nicméně reputaci si spravil hned vzápětí, pravým betonem totiž vychytal dorážejícího Guzza.
18:54'
Už v oslabení dokázal Lotyšsko osvobodit Viktors Kurbaka, na ne příliš prudké vyhození Zach Schulz těsně nedosáhl.
18:23'
Pěknou kličkou směrem k brankové čáře se Paul Fischer zbavil osobního strážce, z ostrého úhlu posléze vysoko přestřelil.
17:50'
Síly na ledě se vyrovnávají. Na brejk si děla zálusk Salvatore Guzzo sprintující po pravém mantinelu, Darels Uljanskis jej zastavil za cenu držení.
17:22'
David Livšics se zkusil schovat za americkou defenzivou. Vysoký oblouček vyslal Raivis Strazdinš, bránící Zach Schulz ho sebral do rukavice.
16:55'
Téměř půl minuta z početní převahy je pryč a Lotyši ještě nic zajímavého nevymysleli, soupeř se dokázal už dvakrát osvobodit.
16:32'
USA míří do čtyř podruhé v krátkém časovém sledu. Znovu je na vině podrážení, Drew Fortescue se tohoto přečinu dopustil za vlastní bránou.
15:58'
Další nebezpečný útok Evropané podnikli už při hře pět na pět. Eriks Mateiko viděl před bránu najíždějícího Tomse Motse, jemuž touš smolně přeskočil přes hokejku.
15:14'
Opět byl Trey Augustine v permanenci, když vyrazil Dommersův projektil z kruhu pravým ramenem, dorážce zabránil dalekým odpalem Aram Minnetian.
14:49'
Lotyšsko získalo zpět útočné pásmo, načež dostal na modrou nabito Peteris Bulans, ránu těsně nad ledem Trey Augustine vyrážel pravým betonem.
14:22'
Prvnímu náporu se Američané ubránili poměrně bez problémů. Přihrávku před bránu zastavil Zach Schulz a zdárně vyhodil středem.
13:43'
Lotyši mají šanci strhnout na svou stranu senzační vedení. Přesilovku jim doslova daroval Salvatore Guzzo, když při forčekinku podrazil konkurenta.
13:30'
Do čtyř konkurentů najel Ryan Leonard. Střílel kousek za kruhy, přes hokejku Raulse Ozollapy puk zamířil nad břevno.
13:13'
Zákrok z kategorie jednodušších pro Treye Augustinea. Brankář zmenšil střelecký úhel Peterisu Bulansovi a jeho střelu ze zápěstí skryl do výstroje.
12:52'
Situaci zklidnil Valdis Dommers. Naznačil rychlou rozehrávku, aby posléze udělal ještě jeden oblouk do obranného pásma a umožnil oběma týmům vystřídat.
12:13'
Gabe Perreault obtočil soupeřovu svatyni, avšak Valdis Dommers ho nepustil do střelecké pozice, pas na modrou následně zastavil David Livšics.
11:45'
Americký protiútok zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí, ofsajd správně odpískal po nedorozumění mezi Jamesem Hagensem a Ryanem Finem.
11:11'
Sympatické lotyšské snahy pokračují. Protože neměl komu nahrát, tak Raivis Strazdinš vypálil z ostrého úhlu, Trey Augustine včas zvedl pravé rameno.
10:38'
Nejistý zákrok amerického gólmana, jenž pravým betonem vyrazil puk slabě před sebe, David Livšics vzápětí posílal zadovku mimo dosah některého ze spoluhráčů.
10:00'
Do dvou soupeřů vyrazil Rodions Boltramovičs. Vybral si nájezd do levého kruhu, odkud vystřelil zápěstím přes Clevelanda, Trey Augustine podržel kus černé gumy v lapačce.
09:40'
Paul Fischer nahazoval od modré čáry spíše naslepo. Aksels Ozols měl štěstí, že i po teči spoluhráče Bruna Petrovičse kotouč proletěl vedle pravé tyčky.
09:02'
Lotyšská osmnáctka si může odškrtnout první střelecký pokus na bránu. Před bránou USA zůstal opomenutý Eriks Mateiko, střelou po ledě na Treye Augustinea nevyzrál.
08:32'
Na druhé straně rozhodčí pískají zakázané uvolnění. Přestože Harijs Cjunskis nebyl pod nikterak velkým tlakem, tak vyhodil jen na icing.
08:20'
Situaci dvou proti dvěma řešil Gabe Perreault křižnou nahrávkou z pravé strany, adresát Salvatore Guzzo za pukem natahoval hokejku bez úspěchu.
07:50'
Na protiútok si dělal zálusk Rauls Ozollapa. Jen škoda, že mu lépe nevyšlo zpracování, po něm jej bez problémů přebruslil Zach Schulz.
07:11'
Ryan Leonard tělem odclonil Viktorse Kurbaku a byl sám před gólmanem, ovšem pod vědomím zezadu tlačícího beka zakončoval forhendem pouze vedle levé tyče.
06:49'
A nyní dokonce icing amerického výběru. Drew Fortescue hledal dlouhým nástřelem Dannyho Nelsona, jenže ten se vydal na střídačku.
06:17'
Pod tlakem osobního strážce Oliver Moore měl v plánu posouvat puk na modrou, kde tušil o Paulu Fischerovi, avšak pas poslal mimo jeho dosah.
05:53'
Tlak Američanů zatím rozhodně není takový, jaký se očekával, a to už měli hráči ze zámoří k dispozici jednu přesilovku. Evropané v úvodu působí velmi dobrým dojmem.
05:20'
Gabe Perreault ještě v útočné třetině obral váhajícího Darelse Uljanskise, jenže pak se sám zamotal do kliček a o puk přišel.
04:26'
S koncem Retenaisova trestu střílel zápěstím z vrcholku pravého kruhu Cole Eiserman, hrací předmět rozvlnil boční síťku.
04:16'
A nyní už se Lotyši dokázali osvobodit! Postaral se o tuto skutečnost Peteris Bulans vysokým obloučkem středem kluziště.
03:40'
Poměrně dlouho si Will Smith hledal v levém kruhu prostor ke střele. Neúspěšně, načež křižnou nahrávku Viktors Kurbaka posunul alespoň k modré čáře.
03:13'
Tvrdý projektil vyprodukoval od modré čáry Will Smith. Aksels Ozols měl obrovské štěstí, že se puk od břevna odrazil nad bránu.
02:54'
Nahození Colea Hutsona od modré před bránu mělo oči. Mířil k němu Carey Terrance, avšak poskakující touš minul.
02:21'
Komplikace pro Lotyšsko, které si krátce po startu utkání vyzkouší hru ve čtyřech, za zdržování hry byl vyloučen obránce Kists Retenais.
02:12'
Americká defenziva propadla a Karlis Česlis postupoval jeden na jednoho, Brady Cleveland se kličkou zprava na střed obelstít nenechal.
01:46'
Lotyši se dostali pod tlak. U levého mantinelu na chvilku vybojoval touš Darels Uljanskis, bez rozmýšlení ho pak odpálil na zakázané uvolnění.
01:21'
Lotyšský pokus o útok skončil ve středním pásmu. Valdis Dommers hledal Raulse Ozollapu, nahrávku mu poslal na brusle.
00:39'
Z levého kruhu mezi kruhy si kotouč posunul Ryan Leonard, táhlou ránu ze zápěstí namířil těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
00:10'
Zápas mezi USA a Lotyšskem odstartoval! O favoritovi není třeba dlouho polemizovat. Jsou jimi hokejisté ze zámoří, ti naznačili své kvality vysokou výhrou 9:2 nad Českem v přípravném střetnutí.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

USA: Augustine (Slukynsky) – Minnetian, Schulz (C), Buium, Fischer, Fortescue, Hutson, Cleveland – Leonard (A), Smith, Perreault – Fine, Moore (A), Terrance – Vote, Hagens, Eiserman – Guzzo, Nelson, Hendrickson – Slaggert.
Trenér: Dan Muse

Lotyšsko: Ozols (Maurins) – Bulans (A), Uljanskis, Cjunskis, Kurbaka (A), Retenais, Petrovičs, Slogs – Mateiko (C), Livšics, Ansons – Mots, Kruminš, Dommers – Česlis, Ozollapa, Boltramovičs – Mezins, Streikišs, Niedrajs – Strazdinš.
Trenér: Olegs Sorokins

Rozhodčí: Barcelo (FRA), Brander (FIN) – Merk (GER), Nordlander (SWE).
Lotyšsko

Lotyši půjdou do zápasu v roli outsidera, jejich úspěch by se rovnal obrovské senzaci. Mužstvo z Evropy tradičně na nejlepší mužstva světa nestačí, ale šance na překvapení samozřejmě existuje vždy. Lotyšská reprezentace loni získala v základní skupině tři body za senzační vítězství 3:2 nad Švédskem, přesto ve skupině obsadila poslední čtvrtou pozici a ve čtvrtfinále schytala debakl 3:13 od USA. Také Lotyši sehráli v rámci přípravy zápas s Českem, v němž prohráli 2:4.
USA

Američtí hokejisté obhajují z loňského šampionátu stříbrné medaile, když základní částí ve společnosti Česka, Kanady a Německa proletěli bez ztráty jediného bodu, načež ve čtvrtfinále rozdrtili 13:3 Lotyšsko, v semifinále si výsledkem 6:1 poradili s Českem a v dramatickém finálovém klání padli v gólově bohatém klání 4:6 se zlatými Švédy. Před turnajem ve Švýcarsku hráči ze zámoří absolvovali jedno přípravné utkání, Čechy porazili suverénně 9:2.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné čtvrteční odpoledne. Vítám vás při sledování světového šampionátu hráčů do 18 let, u zápasu mezi USA a Lotyšskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
Play off
Články odjinud