To je pro tuto chvíli ze Stockholmu vše. Za chvíli se vám ohlásíme z utkání Slovinsko – Kanada.
Celé utkání ovládli Dánové a byli lepší i ve střelecké statistice, kterou vyhráli 33:19. Dánové si výhrou zajistili jistotu záchrany,
Nejlepšími hráči utkání jsou ROMAN GRABORENKO (Bělorusko) a NICKLAS JENSEN (DEN). Není to překvapivý výběr. Graborenko vstřelil gól a Nicklas Jensen se také jednou zapsal do střelecké listiny. Mimoto byl celou dobu velice aktivní.
Zápas, který zprvu vypadal jako jasná záležitost pro Dány, se nakonec ukázal jako velmi dramatický. Do poloviny zápasu Bělorusové vůbec soupeři nestačili a prohrávali o tři branky. pak však snížil Kolcov a dostal svůj tým do hry. Bělorusové se zlepšili a sahali po vyrovnání.
60:00
59:38
Bělinskij opět ven z brány. Bělorusové hrají v šesti, ale nedokáží se prosadit do útočného pásma.
59:06
Další nepřesná rozehrávka Bělorusů, a to teď svěřenci trenéra Skabelky opravdu nepotřebují. Zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Bělinského, který se samozřejmě vrací do branky.
58:35
Bělorusové uvízli v pasti středního pásma. Po chvíli se ale dokázali propracovat do útočného pásma. Dánové však hrají velmi důsledně a za chvíli se jim povedlo puk vyhodit do středního pásma. V jednu chvíli dokonce Bělorusové odvolali brankáře a hráli v šesti.
58:12
Dánové se dostali do rychlého protiútoku a zakončovat nemohl nikdo jiný, než Nicklas Jensen. Ten hraje opravdu skvělý zápas, teď však pálil z levého kruhu pouze do hrudi brankáře Bělinského.
57:45
Bělorusko se potřebuje tlačit do útoku. V nejnevhodnější chvíli mu však selhala rozehrávka. Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Bělinským.
57:21
Seveřané to však udělali ještě lépe a dlouho drželi puk za běloruskou brankou. Získali tím tak dobrou půl minutu.
56:45
Dánové dokázali vytlačit soupeře ze svého obranného pásma a jejich úkolem nyní bude, zachytávat jeho útoky ve středním pásmu.
56:20
Nápor Bělorusů narůstá, teď pálil Kulakov, ale jeho střela postrádala přesnost. Brankář Nielsen s ní neměl výraznější problém.
55:25
Moc diváků tady není, ale mala dítka si alespoň mohou pořádně zadovádět s maskotem šampionátu, který nese jméno ICY a musí zachraňovat atmosféru na tomto utkání.
55:25
Nyní už běloruská střela na branku prošla, ale skončila pouze v lapačce brankáře Simona Nielsena.
55:07
Kulakov a Gavrus se snažili o zakončení, ale jejich střely byly zblokované. Pokračuje marná snaha Běloruska dostat Dány pod tlak.
54:15
Plynulá hra pokračuje. Nyní se snaží o útočnou aktivitu Bělorusové, ale těžko se prokousávají přes střední pásmo, které teď Dánové dobře hlídají.
53:12
Alexander Jeronov pálil od modré čáry a jeho střelu viděl brankář Simon Nielsen až na poslední chvíli, přesto si s ní dokázal poradit.
52:37
Už dlouho se hrálo bez přerušení, ale také jsme delší dobu neviděli nějakou střelu na branku, která by fanoušky trochu rozptýlila.
51:25
Urputný boj stále pokračuje, je to spíše taková přetlačovaná, než nějaký pohledný hokej. Dánové hrají daleko pozorněji a už moc neriskují, přesto je převaha spíše na jejich straně.
50:49
Nyní sledujeme pasáž hry, ve které se toho moc neděje. Na ledě se odehrává především boj o každý metr kluziště.
50:24
Dnešní utkání sleduje pouhých 537 fanoušků. To je na akci typu mistrovství světa opravdu žalostně málo.
49:23
Teď byli naopak na koni Dánové. Nicklas Jensen si vybruslil na pravý kruh a pak střelou švihem trefil brankáře Bělinského do výstroje. Nicklas Jensen dnes určitě jeden z nejlepších dánských hráčů.
48:17
Bělorusové byli v tlaku a Černook se dostal na modré čáře k prudkému nahození, které jen těsně minulo bránu. Simon Nielsen neviděl zhola nic a mohl si tak oddechnout, že puk naletěl přímo do brány. Černook pak poté ještě dobře zapracoval v obranné hře. Tvrdě, ale čistě.
47:34
Na druhé straně Simon Nielsen dvakrát za sebou raději přerušil hru, než aby si dělal nějaké zbytečné problémy. V této fázi utkání už by se to nemuselo vyplatit.
47:12
Dánové opět šlapou na plyn. Velký závar se teď vytvořil před Běloruskou brankou a před Bělinským zle dotíral jeden z dánských útočníků.
46:37
Nicklas Jensen zůstává nadále velmi aktivní. Teď se tlačil před bránu, ve snaze dorazit puk, trefil však pouze běloruského brankáře.
46:26
Rasmus Nielsen se dostal ke střele z mezikruží, pálil však pouze do připraveného brankáře Belinského.
45:49
Rychlý útok Běloruska, který však vyrovnáním neskončil. Konstantin Kolcov pálil z levého kruhu. Nielsen sice nepředvedl úplně jistý zákrok, ale střelu dokázal vyrazit.
45:28
Bělorusové mají už nejhorší za sebou. Teď už celkem v poklidu brání.
44:11
Dáni se sice usadili v útočném pásmu. A vypracovali si několik dobrých možností. Dobrou šanci měl z bezprostřední blízkosti Nicklas Jensen, ale běloruského brankáře nepřekonal. Pak se povedlo Dánům trefit z mezikruží dokonce tyč!
43:05
Dánsko si zahraje přesilovku. Vyloučen byl na dvě minuty za krosček Pavel Černook (BLR).
42:06
Nyní už se střela Sinkeviče na bránu dostala. Sinkevič si totiž sjel před bránu, odkud trefil pouze beton brankáře Simona Nielsena.
41:37
Dánové v plném počtu. Uvidíme, jak si povedou při hře v pěti. Druhá polovina prostřední části se jim moc nepovedla a mohlo to na nich zanechat nějaké následky.
41:12
Sinkevič pálil od modré čáry, ale jeden z Dánů mu do střely vložil hůl a tak puk skončil v ochranní síti.
40:44
Bělorusové si v útočném pásmu pracně vypracovávali pozici, ale Dánové k ním dobře přistupovali a nakonec dokázali vyhodit puk do středního pásma.
40:10
Bělorusko si přeneslo do třetí třetiny přesilovou hru ze závěru první části. Nyní v ní tedy bude pokračovat.
40:01
Zprvu to vypadalo ve druhé třetině opět na střeleckou dominanci Dánska. Bělorusové se však se vstřeleným gólem probudili a na střely to tak bylo v prostřední části 9:9, celkově ale 24:10 pro Dány.
Obraz ve druhé třetině nejprve vypadal přesně jako v první části. Bělorusové byli rádi, když přešli střední pásmo a po gólu na 3:0 byli zralí na pořádný výprask. Po třetí brance se však v brance místo Milčakova objevil Bělinský a při hře čtyři na čtyři snížil povedenou střelou Kolcov. Dánové náhle vypadli z rytmu a Bělorusové se probudili a dokonce druhé dvacetiminutovky ještě dokázali snížit. Z původně jasně rozvrženého zápasu tak máme drama.

Třetí třetina začne zhruba v 18:00.
40:00
39:36
Kovyršin se zjevil před bránou, tečoval ale puk pouze do brankáře Simona Nielsena. Bude se však vylučovat. Za úder loktem je vyloučen na dvě minuty Oliver Lauridsen (DEN).
38:33
Obrovský závar před dánskou brankou. Simon Nielsen si konečně zachytá. Z velmi nepřehledné situace se ale vyrovnání neurodilo.
37:15
Dresler se teď zjevil před běloruskou brankou a mohl zakončovat, chtěl však ještě přihrávat do prázdné brány Björkstrandovi, to se mu ale nepovedlo.
36:36
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Bělorusové využívají slabší chvilku dánského týmu v zápase a snižují na rozdíl jediné branky. Brankář Simon Nielsen teď může trochu zpytovat svědomí. Přízemní nahození ROMANA GRABORENKA (1+0) mu totiž spadlo do sítě, kotouč mu propadl mezi betony. Je sice pravda, že před Nielsenem byli hráči, ale úplně zakrytý výhled neměl. Asistence: Andrej Stas, Alexej Ugarov.
35:32
Nicklas Jensen se řítil na brankáře Bělinského, ale nedokázal přesně zakončit. Bylo to ve velké rychlosti a Jensen si nestačil pořádně připravit puk.
34:45
Tak Bělorusové přece jen trochu pookřáli, jejich střelu ale nyní Simon Nielsen schoval do lapačky. Neměl s tím žádný problém, na pokus dobře viděl.
34:28
Bělinskij teď musel krotit nahození Jespera B. Jensena ze středního pásma. V pohodě ho ztlumil v lapačce a pak rozehrál.
33:20
V zájmu hokeje doufejme, že vstřelený gól běloruský tým probudí. Trochu se ale bojím, že to byl pouze výkřik do tmy.
33:05
Dánský brankář Simon Nielsen musí mít hroznou radost z toho, že inkasoval. Gól dostal totiž z nějakých zhruba čtyř střel, a to vám na procentuální úspěšnosti zásahů zrovna nepřidá.
32:11
Hra čtyři na čtyři Bělorusům evidentně svědčí. Střelou z levého kruhu zpoza hráče se prosadil KONSTANTIN KOLCOV (2+0), který se trefil přímo do vzdálenější šibenice. Asistence: Oleg Goroško.
31:18
Tak nakonec to vypadá následovně. Vyloučen je Morten Green (DEN) na dvě minuty za hrubost. Na druhé straně pak Arťom Kyslij (BLR) na dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Hraje se čtyři na čtyři.
31:18
Máme tu vyloučení na obou stranách, ještě se však úplně neví, jaké budou konečné tresty. Musíme si chvíli počkat na rozhodnutí rozhodčích.
31:04
Pozor! Bělorusové ve velké šanci, to je dnes skoro zázrak. Rychlý protiútok zakončoval z mezikruží Arťom Demkov a trefil pravou tyč, jen to v Globenu zazvonilo.
30:41
Kim Staal dostal puk do tandemu na pravý kruh a poprvé otestoval novou tvář v běloruské brance. Vitalij Bělinskij vyrazil střelu pravým betonem do rohu kluziště. Pak se ještě Dánové dostali ke střele od modré čáry, ta však byl ztečována až do ochranné sítě.
29:34
Při hře pět na pět nemají Bělorusové v podstatě šanci. Teď se sice dostali až do útočného pásma, ale tam nedokázali proti dobře hrajícím Dánům zhola nic vymyslet.
29:17
Hrozící dánský útok teď zastavil ofsajd, Bělorusko si tak může oddechnout. Tedy alespoň pro tuto chvíli.
28:28
Bělorusové si připsali v přesilové hře dvě střely, a už to se dá považovat za menší zázrak. Příští účastník MS se nad sebou musí po turnaji hodně zamyslet.
27:03
Po třetím dánském gólu už to v bráně Milčakov nevydržel a pouští do brankoviště svého kolegu Vitalije Bělinského.
27:03
Dánsko právě vstřelilo branku!
Běloruská tragédie však pokračuje i při vlastní přesilové hře. Nichlas Hardt dobře zapracoval za brankou Běloruska, získal puk a pak ho předal na vrchol pravého kruhu, kde byl najetý MORTEN GREEN (3+0). Ten se trefil přesně k tyči. Asistence: Nichlas Hardt.
26:37
Bělorusko si konečně může vylepšit střeleckou bilanci. Bude totiž hrát přesilovou hru. Vyloučen je Julian Jakobsen (DEN) na dvě minuty za hákování.
26:26
Kiss Cam, která běží na kostce, když je hra přerušena, má dnes velký problém, koho zabrat. V Globenu totiž moc fanoušků není, a tak moc líbacích scén není k vidění.
26:26
Milčakov má narozdíl od svého kolegy na druhé straně stále dost práce. Teď musel likvidovat další pokus, který schoval ve výstroji. Máme tu reklamní přestávku.
25:55
Hlavním cílem Bělorusů teď není vystřelit na bránu, či dát dokonce branku, ale alespoň se dostat do středního pásma.
25:31
Fanoušky už musí bolet za krkem, stále jsou totiž upřeni pouze na jednu třetinu, a tou je obranné pásmo Běloruska.
24:37
Stefan Lassen střílel od modré čáry a Milčakov puk opět pouze vyrazil před sebe. Před bránou byl pak nikým nehlídaný Nicklas Jensen, kterému mu se ale nepodařilo dorážet, nebo respektive povedlo, ale pouze mimo bránu.
24:14
A aby toho nebylo málo, tak tu máme další zakázané uvolnění. Marně bych hledal činnost, ve které se Bělorusku v zápasu zatím daří.
24:06
Zoufalost a zmar teď dokazuje běloruské vyhození přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
23:46
Nicklas Jensen se tlačil zpoza brány do brankoviště, proti přesile běloruských hráčů se mu však puk do brány protlačit nepovedlo.
22:58
Simon Nielsen se v bráně stále nudí. Nešla na něj ve druhé třetině ještě jediná střela a v té první pouze jedna. To je opravdu zoufalá bilance běloruského týmu.
22:19
Bělorusové byli ve vlastní obranné třetině pod tlakem a nakonec je spasil až odražený kotouč, který dokázal přikrýt brankář Milčakov a přerušit hru.
21:25
Dánové jsou i ve druhé třetině lepší. Obraz hry se příliš nezměnil. Markus Lauridsen si z pozice obránce udělal menší útočný výlet a pak nahodil z nepříliš výhodného úhlu puk na Milčakova. Ten se ale nenechal překvapit a schoval puk do výstroje.
20:27
Další střela směr běloruská branka. Tentokrát pálil Julian Jakobsen a brankář vyrazil betony puk do ochranné sítě.
20:17
Alexander Kitarov před druhou třetinou hecoval své spoluhráče. Vhazování vyhrálo Bělorusko a mohlo tak podniknout první útočnou akci. O puk ale přišlo a ke střele z levého kruhu se dostal Nicklas Jensen. Milčakov byl pozorný.
20:01
Převahu dánského týmu jasně dokazuje statistika střel po první třetině, která je 15:1 pro Dánsko! Horší už to v zápase pro Bělorusy snad nemůže být.
Dánové měli v první třetině otěže zápasu jasně pod svojí kontrolou a není divu, že tak vedou už 2:0. Bělorusové toho moc nepředvedli, za zmínku stojí pouze mírný tlak v závěru prvního dějství. Navíc přišli o Alexeje Jefimenka, který se zranil a utkání pro něj skončilo.

Druhá třetina začne zhruba v 17:05.
20:00
19:26
Bělorusové se probudili až v samotném závěru první části. Před brankou Dánska vytvořili několik závarů. K čisté šanci se ovšem nedostali. Poté si zpoza brány vyjel na pravý kruh Kulakov, ale jeho následná střela nebyla přesná.
18:39
Závěr přesilovky se Bělorusům podařilo odehrát celkem obstojně. Nejprve vyhodili puk až za branku Simona Nielsena a pak nepustili soupeře do útočné třetiny.
18:02
Jesper B. Jensen střílel od modré čáry do betonů brankáře Milčakova. Na možnou dorážku čekali před bránou hned dva dánští hráči, ale Milčakov tentokrát dokázal puk udržet ve své moci.
17:26
Dánové zatím nehrají přesilovku špatně, vypracovali si i jednu dobrou šanci, která však gólem neskončila.
16:55
Bělorusové hrají stále špatně a budou hrát v oslabení. Vyloučen je Jaroslav Maslenikov (BLR) na dvě minuty za sekání.
15:28
Dánové hrají naprosto v pohodě. Bělorusy ani druhý inkasovaný gól nedokázal výrazněji probudit.
14:57
Dánové se dostávají do dvoubrankového vedení. Brankář Milčakov neudržel nedůraznou střelu Stefana Lassena od modré. K odraženému puku se dostal Mikkel Boedker a zadovkou našel u druhé tyče úplně volného NICKLASE JENSENA (2+0). Asistence: Mikkel Boedker, Stefan Lassen.
14:42
Tak zmýlená neplatí. Pro Jefimenka už jsou připraveny nosítka a běloruský hráč zřejmě poputuje na vyšetření do nemocnice.
14:19
Zraněný Jefimenko stále sedí na střídačce bokem všech ostatních hráčů. Do kabiny neodešel, takže by to v průběhu utkání možná zkusit.
13:26
Teď už to pro Bělorusy vypadalo nadějně a dokonce se mohli dostat i ke střele. Dánové je však ve svém obranném pásmu dobře stínovali a zakončení nedovolili.
12:47
Frederik Storm pálil zpoza hráče, ale jeho střela na bránu byla sražena a zaduněla o mantinel.
12:13
Kimu Staalovi se nepovedla přihrávka na spoluhráče v útočném pásmu a Dánové tak přišli o puk. Bělorusové však u něj také dlouho nezůstali a jejich přechod do útoku je doslova mizerný.
11:39
Bělorusové se pokusili o ojedinělý útok, ale jejich střela byla hned v zárodku přerušena a sražena. Bělorusům to v útočné fázi zatím vůbec nejde a v tomhle ohledu navazují na zápas s Norskem, který se jim také nepovedl.
11:04
Markus Lauridsen pálil od modré čáry. Jeho střelu Milčakov pouze vyrazil a u tyče mohl dorážet Starkov, skákající puk však nedokázal zkrotit a vůbec se tak k zakončení do prázdné brány nedostal.
10:07
Kim Staal si najel do útočného pásma a vypálil švihem z pravého kruhu. Jeho střela však nebyla příliš úspěšná.
09:14
Kitarov zlomil při vhazování v útočném pásmu svoji hůl a logicky tak nebyl na vhazování úspěšný. Bělorusové byli chvíli ve čtyřech, čehož Dánové využili k rychlému protiútoku. Dobrý pas celým středním pásmem dostal Green a jel sám na brankáře Milčakova. Navedl si ho na levou stranu, pak však svojí střelou minul bránu.
08:26
Na ledě se toho nyní příliš moc neděje. Dánové stále aktivnější a snaží se i běloruskou rozehrávku vysoko napadat.
07:49
Nepříjemná situace pro Alexeje Jefimenka, jenž se v souboji s jedním z dánských hráčů zranil. Ten mu zřejmě přilehl nohu. Jefimenko odjíždí v doprovodu spoluhráče na střídačku a nevypadá to, že bude pokračovat ve hře.
07:22
Je třeba říct, že dánské vedení je zasloužené. Bělorusové v utkání až na jednu střelu z větší vzdálenosti nic nepředvedli.
06:31
Dánové sice nezačali přesilovku dobře, ale nakonec ji využívají. PHILIP LARSEN (1+1) střílel od modré čáry a jeho pokus prošel až za záda brankáře Milčakova. Toho trochu zmátl stínující dánský hráč před bránou a běloruský gólman už poté na kotouč nedokázal zareagovat. Asistence: Kim Staal, Nichlas Hardt.
06:23
První čtvrtinu oslabení mají Bělorusové zdárně za sebou, hned na začátku se dokázali osvobodit a získat cenné vteřinky.
05:48
Bude se poprvé vylučovat. Jaroslav Maslenikov (BLR) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Podrazil Frederika Storma, který se chystal k ohrožení dánské branky.
05:28
Dánové mají stále více ze hry a Bělorusové mají značně problémy dostat se z obranného pásma a založit kloudný útok.
04:39
Kim Staal si najel na přihrávku do mezikruží a brankář Milčakov musel zasahovat, počínal si však velmi úspěšně.
04:17
Vypadalo to, že Mikkel Boedker se dostane na pravé straně do zakončení. Ale na pravém kruhu udělal oblouk a počkal na své spoluhráče.
03:39
Vhazovalo se v obranném pásmu Běloruska a Dánové se v něm po vyhraném vhazování usadili. Hrálo se však po mantinelech a dánský tým se nemohl dostat do zakončení.
03:06
Ještě před zmíněnou střelou inkasoval tvrdý hit Bělorus Artur Gavruš, bylo to ale čisté, takže se nevylučovalo.
02:35
Více elánu a chuti do hry je jednoznačně více na straně Dánska. Soupeř se ale teď také dostal do útoku. Střela z dálky Meleška však Simona Nielsena nemohla příliš vystrašit a dánský brankář puk vyrazil levým betonem.
02:22
Brankář Milčakov teď raději podržel puk a přerušil hru, bude se vhazovat v obranném pásmu Běloruska.
01:36
Dánové jsou ale aktivnější a snaží se rozprostřít kombinaci v obranném pásmu Běloruska. Nahození Markuse Lauridsena šlo však pouze mimo bránu.
01:01
Vidíme zatím opatrný a hodně bojovný začátek. Žádný z týmů se ještě k něčemu velkému nedostal.
00:17
Zápas za opravdu chabého zájmu fanoušků byl právě zahájen. Tenhle zápas není pro diváky ve Stockholmu zajímavý a projevuje se to také na návštěvě.
00:01
Bělorusové dnes budou postrádat distancovaného Ilju Kaznaděje, místo v sestavě pak nezbylo na dalšího beka Andreje Filičkina. Na druhé straně nemají dres Daniel Nielsen a Mads L. Christensen.
ROZHODČÍ: Matt Kirk (CAN), Jyri Petteri Ronn (FIN) – Chris Carlson (CAN), Christopher Woodworth.
SESTAVA BĚLORUSKO: Milčakov (Bělinskij) – Sinkevič, Goroško, Maslenikov, Graborenko, Jeronov, Černook – Kitarov, Meleško, Kulakov – Kovyršin, Kolcov, Ugarov – Stas, Jefimenko, Stefanovič – Demkov, Solomonov, Andrjuščenko – Kislyj, Gavrus.
Trenér: Andrej Skabelka.
SESTAVA DÁNSKO: S. Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, Jesper B. Jensen, O. Lauridsen, M. Lauridsen, Mads Boedker, R. Nielsen – Mikkel Boedker, Jakobsen, N. Jensen – Hardt, K. Staal, Green – Madsen, Björkstrand, Storm – Poulsen, Dresler, Starkov – J. Jensen.
Trenér: Per Bäckman.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Dánsko se s Běloruskem naposled střetlo v únorové olympijské kvalifikaci a prohrálo 2:3. Na mistrovství se setkaly oba týmy v roce 2010 v Německu a i tehdy byli úspěšnější Bělorusové. Bělorusové jsou i celkově výsledkově lepší, Dánové je porazili z deseti posledních vzájemných zápasů pouze třikrát.
BĚLORUSKO mělo podobnou cestu turnajem jako Dánsko, také totiž začínalo s favoritem turnaje. Česku podlehlo a pak se muselo soustředit na důležitý souboj se Slovinskem. Ač byl soupeř lepší, nakonec prohrál a Bělorusové si připsali doposud jediné tři body na turnaji. Pak sice ještě stihli potrápit domácí Švédy, ale na Švýcary a Nory už zdaleka neměli.

Z běloruského týmu nikdo bodově výrazně nevyčnívá. Bodový přísun je rozdělen na celý tým a nejvyšší hodnotou jsou dva kanadské body – ty zatím nasbírali tři hráči – Kulakov, Kitarov a obránce Ilja Kaznaděj. Nato, že mají Bělorusové pouze tři body, jsou na tom statisticky poměrně dobře brankáři. Bělinskij i Milčakov si drží procentuální úspěšnost nad devadesáti procentní hranicí.
DÁNSKO načalo turnaj prohrou s Kanadou a pak podlehlo v severské bitvě těsně Norům 2:3. Stěžejní zápas proti Slovinsku ale Dánové zvládli, i když zvítězili až v prodloužení. Tyto body jim nejspíše zaručily záchranu. Poté se dánský tým vytáhl na Česko, kterému dlouho vzdoroval a dokonce sahal po výhře. Nakonec ale český tým vyhrál na samostatné nájezdy. Proti Švýcarům mohli ještě Dánové bojovat o čtvrtfinále, ale na rozjetého soupeře nestačili.

Z dánského kádru vyniká čtyřbodový Kim Staal (1+3), jež je doposud hlavní hnací silou ofenzivy. Právě Staal je společně s kapitánem Green nejaktivnějším střelcem celého týmu – oba vyslali na bránu patnáct pokusů. Větší bodový přísun se možná čekal od dánské hvězdy hrající NHL Mikkela Boedkera, ten ovšem nasbíral pouze zatím dvě asistence.
SITUACE DÁNSKA A BĚLORUSKA VE SKUPINĚ A:

Mohlo by se zdát, že Dánům a Bělorusům už o nic nejde. K jistotě záchrany však potřebuj Dánové stále získat ze dvou utkání alespoň bod. Je to ale spíše formalita, protože výhra posledních Slovinců nad Kanadou se neočekává. Dánové jsou na šestém místě před Běloruskem jen díky lepšímu skóre.
Pěkný pondělní den ze Stockholmu. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu základní skupiny A MS v ledním hokeji mezi Dánskem a Běloruskem. Utkání začíná v 16:15.