To je ze Stockholmu pro tuto chvíli vše. Užijte si zítřejší volný den a u čtvrtečních čtvrtfinálových zápasů se opět těšíme. Pěknou dobrou noc.
Dnes se bodově prosadily všechny tři posily z Vancouveru. Oba bratři Sedinové nasbírali shodně po gólu a asistenci, Alexander Edler si připsal jednu gólovou nahrávku.
Dánsko nakonec obsadilo v základní skupině A šestou pozici. Švédové končí třetí a mohou se ve čtvrtfinále těšit na Kanadu.
Dánové na turnaji končí a tak byli vyhlášeni jeho tři nejlepší hráči na turnaji – STEFAN LASSEN, MORTEN MADSEN, OLIVER LAURIDSEN. Nejlepším hráčem utkání nebyl na dánské straně zvolen žádný hráč, ale právě končící trenér Per Bäckman. Na švédské straně to byl již klasicky střelec dvou švédských branek Martin Thörnberg.
Jestli dokázali Dánové držet se Švédy po dvě třetiny krok a dokonce vedli, tak ve třetí třetině na favorita nestačili. Švédsko do závěrečné třetiny doslova vlétlo a dvě rychlými góly otočilo vývoj utkání. Pak domácí tým přidal ještě čtvrtou branku a potvrdil vítězství.
60:00
59:56
Tak přeci jen se Švédové odhodlali ještě k jednomu útoku. Galbraith ale pátý gól za svá záda nepustil.
59:26
Dánům se povedlo vyhodit puk až za branku Markströma a zbytek utkání už se tak pouze dohraje. Ani Švédové už se nikam výrazně neženou.
58:57
Dánové tak budou hrát opět v oslabení. Na dvě minuty je vyloučen Jesper B. Jensen (DEN) za krosček.
57:40
Morten Madsen šel do samostatného úniku. Dohnali ho však švédští hráči a tak Madsen nedokázal zakončit. Puk ale doklouzal k Mikkelu Boedkerovi, který stál u tyče. Brankář Markström ho ovšem vychytal. Dánové si však ještě žádali trestné střílení za předchozí moment.
57:20
Johan Fransson mohl pálit, už měl dokonce i napřaženo, nakonec se rozhodl přihrát na levý kruh na lépe postaveného spoluhráče. Ten ale nedokázal puk zpracovat.
56:58
Švédsko si zahraje ještě jednu přesilovou hru. Vyloučen je Kiril Starkov (DEN) na dvě minuty za podražení.
56:39
Patrick Björkstrand pálil z levého kruhu, ale Markström jeho střelu v pohodě vyrazil do rohu kluziště.
56:08
Švédsko v plném počtu. Po dánské střele však přerušil Markström hru a bude se vhazovat po jeho levici.
55:42
I Galbraith měl v oslabení práci. Z mezikruží pálil Pettersson, ale jeho plachtící střelu dánský gólman v pohodě zkrotil.
55:39
Nichlas Hardt se ocitl ve velké šanci. V mezikruží byl úplně sám. Markström proti jeho střele ale předvedl dobrý reflex a střelu vyrazil pravým betonem.
54:20
S lehkým nahozením Larsena neměl Makrström žádné problémy. Pak jeden z dánských hráčů hledal spoluhráče úplně volného u vzdálenější tyče, ale přihrávka nebyla přesná.
54:09
Bude se vylučovat po rozmíšce za švédskou brankou. Vypadalo to, že to bude vyloučení na obou stranách, ale nakonec je potrestán jen Gabriel Landeskog (SWE) na dvě minuty za hrubost.
53:48
Landeskog předvedl dobrou individuální akci po pravé straně. Projel až do útočného pásma a pak puk nahodil na brankáře Galbraitha. Ten nahození vyrazil pravým betonem a k dorážce se ještě následně dostal Persson. Mířil ale pouze do brankáře.
53:30
Vyprodáno dnes není. Utkání sleduje 11568 diváků.
52:49
Granberg pálil od modré, ale střela se mu příliš nepovedla, puk již měl příliš pod nohama. Galbraith tak neměl se střelou velké problémy, ale raději přerušil hru.
52:23
Nyní tu máme reklamní pauzu, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Dánska. Jen připomenu, že Martin Thörnberg již dnes vstřelil dva góly. Byly to jeho první branky na turnaji.
51:48
Nálada v Globenu je hned o mnoho lepší a fanoušci rozjeli mexickou vlnu. Výhra už by domácímu týmu neměla uniknout.
50:45
Švédsko právě vstřelilo branku!
Možná rozhodující náskok pro Švédsko. Rozjetý MARTIN THÖRNBERG (2+1) si převzal před modrou čárou dobrou přihrávku. Měl dostatečnou rychlost, takže ujel všem bránícím hráčům a řítil se sám na brankáře Galbraitha. Toho nakonec prostřelil mezi betony. Asistence: Fredrik Pettersson, Alexander Edler.
49:45
Parádní individuální akce od Nicklase Danielssona. Ten se pěknou otočkou kolem bránícího hráče uvolnil až do šance, natlačil se před bránu, kde však pouze trefil brankáře Galbraitha. Pěkný hokejový moment.
49:22
Marně bych teď hledal k popsání nějaký zajímavý okamžik. Až teď se ke střele dostal Starkov.
48:44
Švédové teď ale také nevyvíjejí nějaké extra velké tempo. Proti Kanadě to bude podstatně jiný hokej.
48:09
Dánové se snaží, ale možná už jim trochu docházejí síly. Mají totiž v nohách včerejší zápas proti Bělorusku.
47:18
Daniel Sedin se uvolnil pěknou kličkou, před sebou měl však stále velkou přesilu hráčů v červených dresech.
46:56
Dánský tým dnes hraje také za Pera Bäckmana. Pro švédského kouče Dánska je to poslední zápas na dánské lavičce. Kdysi se v Modo dokonce Bäckman potkal s bratry Sedinovými, když tento tým trénoval.
46:28
Kiril Starkov dnes hraje dobrý zápas, už zaznamenal dva kanadské body. Teď ujel Švédům po levé straně až z vlastního pásma a štiplavou střelou z levého kruhu prověřil Markströma, který puk vyrazil pravým ramenem do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranné třetině Švédska.
45:57
Dánská střela od modré, na kterou však Markström velmi dobře viděl a neměl s ní vůbec žádný problém.
45:27
Dánský tým je v plném počtu a může se tak začít soustředit na vyrovnání brankového stavu. Bude to však mít hodně těžké.
44:39
Nahození Johana Franssona od modré čáry proletělo pouze vedle brány. Kdyby mířilo mezi tři tyče, bylo by to hodně nebezpečné, Galbraith měl totiž zakrytý výhled.
44:10
Dobrá kombinace švédského týmu v přesilové hře a ke střele z mezikruží se dostal Daniel Sedin, brankář Galbraith však jeho střelu dokázal zneškodnit.
43:26
Další komplikace pro Dány. Vyloučen je na dvě minuty za držení Markus Lauridsen (DEN). Přesilovka pro rozjeté Švédsko.
43:19
Dánové jsou rychlým obratem hodně zaskočeni a teď se snad poprvé dostávají do útočného pásma.
42:30
Švédové vstoupili do třetí části jako vítr a jasně svého soupeře přehrávají. Teď jeli v úniku dva na jednoho, zakončení se však nezdařilo.
41:36
Musím to napsat znovu. Skvělý nástup švédského týmu do třetí třetiny. Oscar Lindberg našel přihrávkou zpoza branky na vrcholech kruhů MARTINA THÖRNBERGA (1+1), který prostřelil brankáře Galbraitha. Asistence: Oscar Lindberg, Fredrik Pettersson.
40:22
Skvělý nástup Švédska do třetiny a opět to byl první útok. Střela od modré čáry se zastavila v chumlu před brankářem Galbraithem. Nejpozornější byl HENRIK SEDIN (1+1), který si našel v nepřehledné situaci puk. Vybruslil si s ním k levé tyči a pak zasunul puk kolem dánského brankáře, jenž se snažil marně zasáhnout. Asistence: Loui Eriksson, Daniel Sedin.
40:14
Švédové vyhráli vhazování. Puk se dostal až k dánskému brankáři, který znovu přerušil hru.
40:09
Třetí třetina rozehrána. Úvodní vhazování vyhráli Dánové a mohli se vydat do útoku. Jenže pokazili rozehrávku a byl z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Galbraithem.
40:01
Ani druhá třetina nebyla od švédského týmu to pravé ořechové, právě naopak. Švédové sice dokázali vyrovnat díky Danielu Sedinovi, jenže v signalizované výhodě se Dánové opět dostali do vedení. Domácím vázne kombinace a měli by se pokusit hrát jednodušeji.

Třetí třetina začne zhruba v 21:51.
40:00
39:08
Před brankou teď tečoval Simon Hjalmarsson, ale vyrovnání mu dopřáno nebylo. Dobře mu do zakončení holí sáhl Galbraith. Dánové půjdou do kabin, zdá se s jednobrankovým náskokem.
38:30
Dánové jsou již v plném počtu a Švédové se tak stále trápí, i když je třeba říct, že střelecky se Tři korunky oproti první třetině výrazně zlepšily.
37:26
Přesilovka Švédů není špatná. Domácí tým několikrát vypálil, ale Galbraith dokázal všechny střely pokrýt.
36:24
Švédové mohou odpovědět v přesilové hře. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Nicklas Jensen (DEN).
36:04
Dánsko právě vstřelilo branku!
Hodně dlouhou dobu hráli Dánové výhodu při signalizovaném vyloučení a tedy v šesti. Vyplatilo se a vylučovat se tak nebude. KIRIL STARKOV (1+1) tečoval před bránou střelu od pravého mantinelu Mortena Madsena. Brankář Markström s touto tečí nemohl vůbec nic dělat. Rychle se přesouval, ale už to nestihl. Asistence: Morten Madsen. Morten Green.
35:14
Švédové jsou pod tlakem dánského týmu a bude se vylučovat. Rozhodčí zatím nechává výhodu a Dánové si teď dělají se Švédy, co chtějí.
34:27
Dvakrát za sebou se teď přerušovalo. Hra nyní není příliš záživná, ale to se může rychle změnit.
33:27
Zajímavé momenty na obou stranách, žádná tutovka se však neurodila, skóre tedy zůstává stále vyrovnané.
32:40
Švédové prožívají slabší chvilku a Dánové pořádně koušou. Teď dělal nepříjemnosti před Markströmem jeden z dánských hráčů, jímž byl Frederik Storm, který byl však včas zastaven švédskými obránci.
32:25
Brankář Markström přerušil hru. Bude se vhazovat v obranném pásmu švédského týmu.
31:18
Dánové dlouho drželi Švédy v šachu, ale chyběla tomu střelba. Vystřelit se Dánům povedlo až po konci přesilovky, střela z levého kruhu po chybné švédské rozehrávce však šla mimo bránu.
30:17
Teď se však v dobré pozici ocitl Philip Larsen, který si najel do mezikruží a odtud poslal puk do betonu brankáře Markströma. Ten vyrazil puk opět k Larsenovi, který si kotouče zpracovával bruslí, zakončit už ale nedokázal.
29:54
Dánové nezačali přesilovku dobře a Švédům se poměrně brzy povedlo puk vyhodit až za Galbraithovu branku.
29:19
Po dlouhé době se vylučuje, jinak je to velmi fér zápas. Nyní je však vyloučen Henrik Sedin (SWE) na dvě minuty za držení, i když se to fanouškům v Globenu vůbec nelíbí. Přesilovka pro Dánsko.
28:56
Oscar Lindberg zachytil nepřesnou rozehrávku Dánů ve středním pásmu a hned se vydal do útoku. Jeho střela zpoza hráče z pravého kruhu však byla zblokována.
28:34
Na druhé straně musel puk přikrýt do lapačky a přerušit hru brankář Galbraith. Vhazovat se bude po jeho pravici.
28:24
Rychlý protiútok Dánů skončil střelou Jespera B. Jensena, který pálil z mezikruží, ale jeho střela byla ztečována do ochranné sítě.
27:49
Staffan Kronwall se zjevil těsně před brankářem Galbraithem. Střelu možná i tečoval, puk šel však přímo do dánského brankáře.
27:07
Thor Dresler ztratil hokejku, ale vůbec mu to nečinilo problémy a puk poslal do útočného pásma rukou.
26:26
Po švédském vyrovnání se hraje poměrně svižný hokej a střely se střídají na obou stranách. Fanoušky určitě druhá třetina baví více, než první část.
25:50
Na druhé straně pálil Martin Thörnberg, prudkou střelou z levého kruhu však trefil pouze připraveného Galbraitha, který si ještě z brány trochu vyjel.
25:39
Nicklas Jensen ukázal svoje šikovné ruce, ale svůj dobrý průnik nakonec neustál a skácel se na ledovou plochu.
25:21
Švédy gól nabudil a Galbraith měl teď plné ruce práce. Nakonec ale nebezpečné situace dokázal ustát.
24:30
Vyrovnáno a gól zařídil první útok. Loui Eriksson dlouho míchal s pukem za bránou a hledal, komu by před bránou nahrál. Nakonec si vybral DANIEL SEDINA (1+0), který se z bezprostřední blízkosti trefil k levé tyči. Asistence: Loui Eriksson, Henrik Sedin.
24:10
Loui Eriksson nabral ve středním pásmu rychlost a projel s pukem až do útočného pásma. Na branku se řítil z úhlu z pravé strany, přesto se rozhodl vystřelit. Byla to ale marná snaha, protože Galbraith byl u své levé tyče připravený.
23:48
Dánové teď Švédy v útočném pásmu pořádně zlobili a vypracovali si několik nadějných možností. Pálil Morten Green, ale Markströma nepřekonal.
23:20
První dánský střelecký pokus v druhé třetině. Pálil Markus Lauridsen, ale jeho lehká střela nemohla švédského gólmana ohrozit. Markströma ovšem donutila přerušit hru.
22:27
Hra ve druhé třetině se výhradně odehrává v obranném pásmu Dánska. Tutovku si však Švédové ještě vypracovat nedokázali. Vypadá to ale, že je to pouze otázka času.
21:48
Gustafsson pálil z vrcholu pravého kruhu. Jeho bomba však skončila vedle brány. Je možná, že byla ještě trochu tečována.
21:28
Dánové si mohli trochu vydechnout a vyvézt kotouč z obranné tetiny. Hned ve středním pásmu však ne ně byli připraveni nažhavení švédští hráči.
20:59
Dánové se od začátku musí bránit tlaku švédského týmu. Švédové měli jednu nadějnou možnost, která však gólem neskončila. Dánové následně vyhodili puk na zakázané uvolnění.
20:25
Jeden z dánských přihrával rukavicí malou domů brankáři Galbraithovi. Tomu nedělalo problém zkrotit puk a přerušit hru.
20:15
Druhá třetina rozehrána. Úvodní vhazování vyhráli Dánové a nahodili puk do útočného pásma, kde se však kotouče zmocnili Švédové.
20:01
První třetina je za námi a v hale Globen svítí na kostce překvapivé skóre 1:0 pro Dány. Ti se v první třetině převážně bránili, jeden útok jim však vyšel a Madsen je poslal do vedení. V závěru pak trefili ještě tyč! Švédové jsou aktivnější, ale chybí jim častější střelba. V první třetině vystřelili pouze sedmkrát. I celkově byla úvodní část chudá na střely, dohromady jsme jich viděli pouze jedenáct.

Druhá třetina začne zhruba ve 21:01.
20:00
19:30
Dánové se ocitli v závěru první třetiny pod velkým tlakem, stále se jim však daří bránit čisté konto a hubené vedení.
18:49
Na druhé straně kontroval svým zakončením Lindberg, který však Galbraitha z bezprostřední blízkosti neprostřelil.
18:30
Stefan Lassen teď orazítkoval svoji střelou tyč švédské branky! Teď měl domácí tým velké štěstí.
18:17
Niklas Persson se dobře proháčkoval u pravého kruhu, pak však nevymyslel přesnou přihrávku na spoluhráče.
17:04
Prvnímu švédskému útoku to neklape podle představ, bude to chtít trochu více času na sehrání. První formace k tomu má ještě více jak dvě třetiny. Ve čtvrtfinále proti Kanadě už nato prostor nebude.
16:29
Daniel Sedin teď vyslal na bránu z pravého kruhu takovou linou střelu, která nakonec skončila vedle brány.
16:09
Dánové v tísni vyhodili puk přes všechny čáry. Píská se tak zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici brankáře Galbraitha.
15:13
Johan Fransson dostal puk na modrou čáru, už byl připravený střílet. Nakonec si to ale rozmyslel a ještě nabídl puk na levý kruh Staffanu Kronwallovi, který však u tyče Galbraitha neprostřelil.
14:32
Dánové teď trochu trápili svého slavnějšího hokejového severského kolegu, ale k druhému gólu to nevedlo.
13:22
Je však pravda, že ani dánský tým aktivitou příliš nepřekypuje a soustředí se hlavně na defenzivu. Na střely pouze 5:3 pro Švédy. Za nějakých necelých čtrnáct minut jsme tak viděli pouhých osm střel.
12:57
Švédové postrádají trochu větší důraz, ve kterém ho zatím soupeř převyšuje. Domácí tým nastoupil do první třetiny hodně vlažně, už to může být jen lepší.
12:39
Puk se ocitl mimo kluziště. Bylo to od dánské hokejky, bude se tak vhazovat v obranném pásmu dánského týmu.
12:25
Další nebezpečí teď vezl na dánskou branku Fredrik Petterssson, ale ani on proti brankáři Galbraithovi neuspěl. Dánský gólman poté raději přerušil hru.
11:49
Daniel Sedin dal nabídku Louimu Erikssonovi do mezikruží. Útočník Dallasu Stars však trefil pouze brankář Galbraitha.
11:11
Henrik Sedin dobře zavezl puk za bránu a pak nahrával spoluhráči na pravý kruh. Ten však ještě nestřílel a rozhodl se dávat bekovi na modrou, ten ale neudržel puk v útočném pásmu.
10:43
Markström teď musel likvidovat lehčí střelu kousek od modré čáry, raději však přerušil hru před dotírajícími dánskými hráči.
09:37
Domácí tým se nemůže dostat do nějaké kloudné akce, dánská obrana zatím pracuje na jedničku.
08:28
Takový začátek se tedy rozhodně nečekal, i když v tomto zápase o nic nejde, Švédové by ho jistě neradi prohráli.
07:40
Dánové se překvapivě dostávají do vedení. Kiril Starkov nahodil puk na brankáře Markströma, který ho jen vyrazil na levý kruh, kde číhal MORTEN MADSEN (2+1), který bleskově zakončoval. Puk vrátil do brány, i když se snažil švédský brankář ramenem ještě zasáhnout. Asistence: Kiril Starkov.
08:00
Morten Madsen pálil z levého kruhu. Jeho pokus však šel pouze těsně vedle švédské brány.
06:49
Na ledě první švédský útok, který se však nemohl dostat do zakončení. Dánové předvedli jeden sporný zákrok, po kterém se jeden ze Švédů ocitl na ledě, vylučovat se však nebude.
06:07
Poté, co se ocitl puk mimo kluziště, se vhazovalo ve středním pásmu. Puk si vybojovali Švédové.
05:37
Tak časomíra se nám konečně rozběhla. Mezitím se toho na ledě příliš neodehrálo. Čekal se možná větší nástup švédského týmu do zápasu, ale zbrzdila ho úvodní přesilovka Dánů.
05:00
V Globenu nejde časomíra, což tedy není dvakrát příjemné, ale budeme se s tím muset nějak vyrovnat.
04:27
Jesper B. Jensen se objevil netradičně až u brány, ale nedokázal tečovat prudký puk. Švédové tak mohou zůstat klidní.
04:15
Švédsko je v plném počtu a hned se tlačí do útoku, kombinace však Třem korunkám nevyšla podle představ.
03:30
V oslabení ujel Joel Lundqvist a řítil se na brankáře Galbraitha z levé strany. Váhal však se zakončením, které poté skončilo vedle brány.
02:51
Dánům se přesilovka vůbec nedaří. Zatím se vůbec neusadili v útočném pásmu a nedokázali tak prověřit brankáře Markströma.
02:22
Danielu Sedinovi se povedlo vyhodit puk z obranného pásma, Švédové se tak osvobozují a Dánové musí začínat od vlastní brány.
01:44
Máme tu první vyloučení v zápase. Na dvě minuty si na trestné lavici odpočine Nicklas Danielsson (SWE) na dvě minuty plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.
01:17
Na druhé straně pálil z levého kruhu Alexander Edler, který si tak připsal první střelecký pokus na turnaji. Trefil však Galbraitha pouze do betonů.
00:58
Kiril Starkov se pokoušel tečovat střelu na bránu, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
00:10
Švédové vyhráli úvodní vhazování a mohli se řítit do prvního útoku. Granberg mohl střílet, ale ještě se rozhodl nahrávat před bránu, kde však nikdo ze spoluhráčů nebyl.
00:01
Při čtení švédské sestavy vzbudily největší ohlas dvě jména – Henrik a Daniel Sedin.
V tomto zápase můžeme sledovat českou stopu, jedním z hlavních rozhodčích totiž bude Antonin Jeřábek z Velkého Meziříčí.
Trenér Švédů Pär Marts vytvořil super silný první útok ve složení Henrik Sedin, Daniel Sedin, Loui Eriksson. Někteří hráči samozřejmě museli Sedinům uvolnit místo v sestavě. Bez dresu jsou tak Jimmie Ericsson a Dick Axelsson.
ROZHODČÍ: Antonín Jeřábek (CZE), Derek Zalaski (CAN) – Chris Carlson (CAN) Sakari Suominen.
SESTAVA ŠVÉDSKO: Markström (Enroth) – Granberg, Edler, Tallinder, Gustafsson, Kronwall (C), Fransson, Fälth – H. Sedin, D. Sedin, L. Eriksson – Landeskog, Persson, Hjalmarsson – Thörnberg, Danielson, Lindberg – Lundqvist, Järnkrok, Pettersson – Jämtin.
Trenér: Pär Marts.
SESTAVA DÁNSKO: Galbraith (S. Nielsen) – Larsen, Lassen, Jesper B. Jensen, O. Lauridsen, Mads Boedker, M. Lauridsen, R. Nielsen – N. Jensen, Jakobsen, Mikkel Boedker – Green (C), K. Staal, Hardt – Storm, Björkstrand, Madsen – Poulsen, Drseler, Starkov – J. Jensen.
Trenér: Per Bäckman.
HLASY PŘED ZÁPASEM:

HENRIK SEDIN (ÚTOČNÍK ŠVÉDSKA) – Účast na mistrovství nám dává šanci prodloužit si sezonu a také pomoci tomuto týmu. V play-off NHL to byl pro nás těžký konec, ale teď můžeme hrát hokej ještě o týden déle a navíc ve své rodné zemi. (zdroj: iihf)
ŠVÉDSKO V PLNÉ POLNÍ – Netrpělivě čekalo celé Švédsko na přílet vysněných posil z NHL. V pondělí se dočkalo, do Stockholmu dorazili Daniel Sedin, Henrik Sedin a obránce Alexander Edler. Posily z Vancouveru by měly jednoznačně zvýšit sílu švédského týmu a tím také naději na cenný kov. Švédové potřebují hlavně ofenzivní sílu bratří Sedinů. V turnaji totiž z doposud šesti odehraných utkání nastříleli pouze 13 branek a vůbec se jim nedaří v přesilovkách. Bratři Sedinové naposled reprezentovali Tři korunky na olympijských hrách v roce 2010 a na MS se dokonce představili naposled v roce 2005 v Rakousku.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Švédsko už se střetlo s Dánskem v základní skupině na loňském mistrovství, kde vyhrálo po přestřelce 6:4. Celkově Švédové kralovali proti Dánům v posledních deseti zápasech. Z toho pětkrát na MS včetně již zmíněné loňské výhry. Vzájemná bilance tak jasně mluví pro Švédy.
ŠVÉDSKO se v základní skupině A poměrně trápilo. Třem korunkám nevyšel úvod turnaje, když podlehly Švýcarsku. Zklamáni z ledu však poté odcházeli Švédové v průběhu bojů ve skupině jen jednou, když je přejela Kanada. Ostatní zápasy domácí tým zvládl (včetně utkání proti Česku), i když v některých kláních se výrazně trápil. V posledním zápase už Švédům prakticky o nic nepůjde, ze své třetí pozice už se nemohou posunout ani nahoru, ani dolů. Můžou si však před blížícím se čtvrtfinále navodit možnou výhrou nad Dánskem dobrou pohodu.

O švédské ofenzivě leccos naznačuje to, že nejlepším mužem v týmovém bodování je obránce Staffan Kronwall s pěti body. Až za ním jsou útočníci. Hned pět forwardů nasbíralo shodně tři body, což není opravdu příliš moc. Ofenzivu ale jistě mohutně vylepší bratři Sedinové.
DÁNSKO načalo turnaj prohrou s Kanadou a pak podlehlo v severské bitvě těsně Norům 2:3. Stěžejní zápas proti Slovinsku ale Dánové zvládli, i když zvítězili až v prodloužení. Tyto body jim hodně pomohly k záchraně. Poté se dánský tým vytáhl na Česko, kterému dlouho vzdoroval a dokonce sahal po výhře. Nakonec ale český tým vyhrál na samostatné nájezdy. Proti Švýcarům mohli ještě Dánové bojovat o čtvrtfinále, ale na rozjetého soupeře nestačili. Museli se tak soustředit na boj s Běloruskem, k jistotě záchrany totiž potřebovali získat alespoň bod. A získali rovnou tři, v pondělí se jim totiž Bělorusy podařilo porazit a zajistit si záchranu.

Z dánského kádru vyniká pětibodový Kim Staal, jež je doposud hlavní hnací silou ofenzivy. Právě Staal je společně s kapitánem Greenem nejaktivnějším střelcem celého týmu – oba vyslali na bránu sedmnáct střeleckých pokusů. Větší bodový přísun se možná čekal od dánské hvězdy hrající NHL Mikkela Boedkera, ten ovšem nasbíral pouze tři asistence.
SITUACE ŠVÉDSKA A DÁNSKA VE SKUPINĚ A:

Oběma týmům již v posledním utkání o nic nejde. Je jisté, že Švédové zůstanou na třetím místě. Dánové se ještě mohou posunout maximálně na páté místo, které ale nic neřeší.
Pěkný úterní den ze Stockholmu. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu základní skupiny A MS v ledním hokeji mezi Dánskem a Švédskem. Utkání začíná v 20:15.