Já se s vámi s přáním hezkého dne loučím a u dalších online přenosů na počtenou.
Střely na branku – 29:36
Vyloučení – 5:4
Využití – 1:1
V oslabení – 0:0
Páté místo ve skupině nakonec pro sebe uzmuli Němci, rozhodl o tom Christian Ehrhoff v prodloužení. Do čtvrtfinále však nepostupuje ani jeden tým.
Nejlepší tři hráči na celém šampionátu:
Německo: Rob Zepp, Christian Ehrhoff a Marcus Kink
Francie: Cristobal Huet, Yorick Treille, Damien Fleury
Ještě se dočkáme vyhlášení tří nejlepších hráčů obou týmů na celém šampionátu.
Nejlepší hráči utkání: Michael Wolf (GER) a Nicolas Besch (FRA).
61:05
Německo právě vstřelilo branku!
A Německo nakonec vítězí v duelu o páté místo! Marcel Goc vybojoval kotouč za branku, poslal ho kapitánovi CHRISTIANU EHRHOFFOVI, jenž ranou do levého horního růžku Huetovy branky skóruje. Asistence: Marcel Goc.
60:20
Němci se s pukem pouští do akce.
60:01
Ve třetí části utkání jsme sice byli svědky rychlého vyrovnání Němců, ale poté hra velice upadla a oba týmy se dopustily mnoha chyb a nepřesností. Pět minut před koncem začínali lépe bruslit Francouzi a pokoušeli se o vstřelení vítězné branky, ale necelé tři minuty před koncem se ještě nechal vyloučit Besch a Němci tak paradoxně měli velikou příležitost překlopit misky vah na svou stranu, ale početní výhodu nevyužili a jdeme tak do prodloužení, které každou chvíli začne.
60:00
59:18
Francouzi jsou kompletní, Němci tak velkou šanci nevyužili.
59:14
O chvíli později to ze stejného místa jako předtím Gogulla zkoušel Greilinger, ale ani on nemohl být úspěšný.
58:59
Gogullova střela od levého mantinelu nebyla nebezpečná a Huet si s ní s poklidem poradil.
58:01
Rozbíhají se poslední dvě minuty třetího dějství. Stav stále 2:2 a blíží se prodloužení.
57:50
Francouzi vyváží kotouč do neutrální zóny.
57:18
Besch vyloučen za zdržování puku a v závěru třetí třetiny tak ve velké šanci Němci.
57:02
Souboj o puk za Zeppovou brankou.
56:14
Francouzi jsou v závěru utkání živější a aktivnější, Němci trochu odpadávají. Stav je ale stále nerozhodný.
55:38
Kink se drží za obličej a nevypadá vůbec dobře.
54:38
Až teď si Francie dokázala vytvořit velký tlak! Ale nebezpečné střely Manaviana a Auvitua v síti neskončily. Rob Zepp předvedl skvělé zákroky.
54:10
Henderson zkoušel štěstí, ale oba gólmani chytají dobře a jistě a ni teď kotouč nekončí v brance.
54:10
53:27
Rána Yoricka Treilleho se zastavila o nohu jednoho z německých bránících hráčů.
53:01
Buly přesně uprostřed hřiště a u puku Němci.
52:36
Teď skrumáž těl před Zeppem, ale Francouzi nedokázali kotouč dostat do branky.
52:15
Je to stále jedna a ta samá písnička, ale budu se opakovat: oba týmy dělají stále mnoho chyb a žádný tým si nedokáže udržet kotouč delší dobu.
51:40
Nikolai Goc vnikl do útočné třetiny, ale o chviličku později o kotouč přišel.
51:02
Střetnutí týmů Francie a Německa sleduje 2062 diváků.
50:33
Francouzi vyhodili přes všechny čáry a sudí zapískali icing.
49:34
Souboj čtyř hráčů o puk u mantinelu po Huetově levici.
48:48
Němci jsou teď aktivnějším týmem, ale i tak stejně jako jejich soupeř dělají mnoho chyb.
48:13
Tripp se přes Meuniera nedostal blíž ke francouzské brance.
47:07
Rankel blokoval kotouč a dostal tvrdě do obličeje a odchází do kabin. Pravděpodobně na šití.
46:09
Po Ritzově střele z levé strany Zepp znovu přerušuje hru.
45:53
Rozhodčí po delší době bez přerušení už tentokrát musel písknout, neboť kus černé pryže upustil hrací plochu.
44:23
Bachetův pokus od modré skončil na brankářově betonu.
43:41
Fleury teď pálil od pravého mantinelu do Zeppova ramena.
43:28
Francouzi se opět snaží odpovědět a míchají s pukem v útočném pásmu.
41:24
Němci se radují z vyrovnání stavu. Nejprve z přečíslení tři na dva střílel Hordler, ale Huet vyrazil, kotouč do sítě pak doklepl MICHAEL WOLF. Asistence: Frank Hordler.
40:11
Němci rozjíždí svůj útok na vyrovnání stavu.
40:01
Ve druhé dvacetiminutovce bylo utkání ještě snad volnější než v té první, až později se hra začala postupně zrychlovat. Gólovou šanci jsme viděli jen jednu, když v německé přesilovce Ullmann najel před Hueta, ale bekhendem se prosadit nedokázal. Ve 35. minutě dokonce přišel i vedoucí gól, který vstřelil Roussel a určil tak prozatímní stav utkání – 2:1. Celkově jsme ale v této pasáži hry viděli minimum střeleckých pokusů.

Třetí třetina startuje zhruba v 16:52.
40:00
39:00
Minutu před konečným hvizdem druhé třetiny stále vedou hokejisté ze země galského kohouta 2:1.
37:55
Francouzská brána vychýlená mimo své stanoviště, a tak je hra přerušená.
37:34
Ani jeden tým nehraje bezchybně a stále se tak těžiště hry přelévá ze strany na stranu.
36:29
Marcel Goc střílel z pravé strany.
34:57
Francie právě vstřelila branku!
ANTOIN ROUSSEL doráží nahozený kotouč za bezmocného Zeppa a Francie opět vede o jednu branku. Bez asistence.
33:39
Francie vyhazuje na zakázané uvolnění.
32:38
Němci teď v menším tlaku na Francouze, ale žádný střelecký pokus nepřichází.
31:53
Po Ullmanově pokusu z pravé strany musel zasahovat Huet.
30:53
Hra se teď přelévá se strany na stranu, ale ani jedno z mužstev si nemůže vytvořit gólovou šanci.
30:00
V polovině utkání o páté místo skupiny "B" stále stav nerozhodný – 1:1.
29:23
Marcus Kink si dobře nabruslil po pravém křídle, ale pak netrefil vzdálenější tyč francouzské svatyně.
28:08
Francouzský celek kompletní a hraje se pět na pět.
27:43
Hordler teď konečně dobře vypálil od modré, Huet však branku nepřipustil a puk vyrazil do rohu.
27:20
Kotouč ale putuje po středním pásmu. Tato německá přesilovka silně připomíná tu první.
26:08
Francouzi opět usedají na trestnou a další přesilovka pro německý tým.
25:38
Baxmannova vybídka zpoza brány skončila na francouzských becích.
25:17
Francouzi jsou kompletní.
24:42
Teď ale veliká příležitost! Někdo z německých hokejistů si dokázal nabruslit před Hueta, ale bekhendem už ho překonat nedokázal.
24:02
A opět. Němečtí hokejisté se zatím nemohou dostat ke kombinaci a případné střele v útočném pásmu.
23:40
Francouzi se osvobozují.
23:17
Bertrand vyloučen a přesilová hra pro Německo.
25:25
Kink se dral za kotoučem, ale Huet u něj byl rychleji a rozehrál na svého beka.
22:05
Buly před Robem Zeppem.
21:34
Gogullova nahrávka skončila opět jen na francouzských holích.
20:51
Puk za francouzskou brankou a Bachet rozjíždí nový útok.
20:18
Yorick Treille vjíždí s kotoučem do útočné třetiny.
20:01
Oba celky už jsou na ledové ploše a za maličkou chviličku začne druhá třetina.
Uvolněné utkání začalo brzkým gólem Juliena Desrosiersa, jenž zakončoval krásnou přesilovkovou kombinaci do prázdné brány. Následně mohli Francouzi zvýšit na 2:0, ale Raux trefil pouze tyč. V následujících chvílích se hrálo poměrně klidně. Nejprve v sedmnácté minutě Marcel Goc trefil teprv tyč, ale o sedmdesát sekund později v početní výhodě už vyrovnával parádní ranou německého kapitána Christiana Ehrhoffa. Po první periodě tak máme vyrovnáno – 1:1.

Druhá třetina začne asi v 16:07.
20:00
19:26
Roussel střílel, ale trefil jen blokujícího Marcela Goce.
19:01
Startuje poslední minuta první třetiny.
18:46
Německým hokejistům narostly křídla a stále pokračují v obléhání francouzské branky.
18:26
Greilinger z otočky vyprášil Huetův beton.
17:34
Kapitán německého výběru CHRISTIAN EHRHOFF parádně vypálil z vrcholku kruhu a trefil se náramně do horního růžku Huetovy branky. Asistence: Christoph Ullmann a Thomas Greilinger.
17:22
Francouzi hrají ve čtyřech.
19:14
Ehrhoff netrefil branku ránou od modré.
16:54
Manavian míří za Da Costou na lavici pro hříšníky a Němci si zahrají chvilku pět na tři.
16:54
Wolf pálil velice jedovatě a Huet předvedl skvělý zákrok lapačkou.
16:24
Nikolai Goc trefil tyč! Němci se ještě snažili dorážet, ale Zepp kotouč přikryl svojí výstrojí.
15:22
Da Costa usedá na trestnou lavici, přesilovka pro Německo.
15:11
Da Costa nahrával zpoza brány Hendersonovi, ale kotouč zachytil Tripp.
15:03
Vhazování v obranném pásmu Francie.
14:53
Frank Mauer pálil z otočky z pozice levého kruhu, ale Huet gól nepřipustil.
14:36
A už i Francouzi jsou v pěti.
13:57
Kink je na ledě a začíná zkrácená přesilovka Němců.
13:46
Yorick Treille přišel o kotouč v útočném pásmu.
13:28
Derosiersova přihrávka před branku neprošla.
12:36
Ale po vyloučení na německé straně se bude hrát čtyři na čtyři.
11:57
Vyloučen Marcus Kink a Francouzi si zahrají podruhé v početní převaze.
11:44
Nicméně Němci se o chvíli později stejně připravují o kotouč a vyhazují na zakázané uvolnění.
11:35
Baxmann forčekoval v útočném pásmu, ale kotouč nezískal.
11:22
10:45
Besch vyhazuje.
10:01
Ehrhoff nahazoval od modré, ale kotouč se o francouzského bránícího beka zastavil.
09:22
A první přesilovka čeká i Německo. Za hákování vyloučen Manavian.
09:12
Bertrandova střela od modré našla pouze připravenou lapačku německého brankáře.
08:10
Da Costa zaváží kotouč do útočné třetiny.
07:35
Desrosiers ujel a i když byl tísněn, byl ve slibné šanci, ale bekhendem kotouč do brány nedostal.
07:01
Sacha Treille tvrdě střílel, ale pouze doprostřed brány a Zepp si vše pohlídal.
06:42
Bellemare vyvezl kotouč z obranného pásma a rozjíždí nový útok.
06:25
Teď ale hokejisté ze země galského kohouta vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
05:19
Francouzi mají častěji kotouč na svých hokejkách.
05:09
Ehrhoff pod tlakem rozehrával a nakonec také jeho přihrávka nenašla nikoho z Němců.
04:22
Raux mohl navýšit francouzské vedení, jeho střela se odrazila od horní tyče!
03:46
Roussel dostával přihrávku do tandemu v situaci tři na dva, ale nedokázal ji zpracovat.
01:42
A první početní výhoda v utkání je využita! Francouzi to sehráli výborně a JULIEN DESROSIERS zakončoval už do prázdné branky. Asistence: Yorick Treille a Nicolas Besch.
01:27
Francouzi kombinují v útočném pásmu.
01:00
Obránce Baxmann vyloučen za držení na dvě minuty, první přesilovka pro Francii.
00:28
Němci se nahrnuli do útočného pásma a nakonec opět střílel Rankel.
00:08
Rankel hned prověřil Hueta.
00:01
Hymny jsou za námi a utkání za pár malých okamžiků začne.
Týmy stojí na modrých čarách a vyslechneme si hymny.

Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu – Bachet (A), Hecquefeuille – Janil, Besch – Moisand – Treille Y., Meunier (C), Desrosiers – Fleury, Bellemare (A), Treille S. – Henderson, Roussel, Da Costa – Ritz, Raux, Guttig – Bertrand Trenér: Dave Henderson

Německo: Zepp (Endras) – Ehrhoff (C), Ankert – Baxmann, Hordler – Goc N., Muller – Kreuger – Rankel (A), Schutz, Goc M. – Wolf, Ullmann (A), Gogulla – Kink, Tripp, Seidenberg – Mauer, Greilinger, Hager – Pietta Trenér: Pat Cortina

Rozhodčí: Baluška (SVK), Reiber (SUI) – Blumel (CZE), Morrison (USA)
8. Rakousko 7 18:29 5
Německo naskočilo do šampionátu pěkným výsledkem, když prohrálo s hokejisty Suomi 3:4 až v prodloužení. V dalším utkání neměli naši severní sousedé šanci a podlehli 1:4 ruskému výběru. Ve třetím mači na mistrovství sebral Německu výhru nad Slovenskem Tomáš Záborský, jehož dva góly ve třetí třetině otočily stav utkání příznivěji pro Slováky. V dalším duelu už němečtí hokejisté vyhráli, zvítězili nad Rakouskem 2:0. Stejným poměrem si v dalším utkání Němci poradili i s Lotyšskem. A v neděli tento tým prohrál v předposledním zápase skupiny 0:3 se Spojenými státy.
Francie zatím na turnaji všechny mile překvapuje. I když hned v prvním utkání prohrála se Slovenskem 2:6, v tom druhém si hned spravila reputaci, neboť porazila Rakousko v čele s hvězdným Thomasem Vankem 3:1. V dalším souboji však hokejisté ze země galského kohouta podlehli domácím Finům stejně, jako předtím porazili Rakousko, 1:3. Devátého května se ale stala neuvěřitelná hokejová záležitost! To když Francouzi dokázali porazit jednu z hokejových velmocí – Rusko, 2:1! Následně přišly prohry 2:4 s USA a 1:3 s Lotyšskem. Francouzům tak patří šestá příčky se šesti body a stále mají naději na postup do čtvrtfinále.
Příjemné úterní hokejové odpoledne, v tomto on-line přenosu se zaměříme na utkání skupiny "B" Francie vs. Německo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.