Rakousko - Lotyšsko | ONLINE | 7.5.2013 15:15 | MS v hokeji Finsko/Švédsko 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Lotyšští hokejisté přijíždějí ke své brance, ale neskrývají zklamání. Podlehli outsiderovi z Rakouska a budou mít velké potíže s udržením elitní divize mistrovství světa i pro příští rok. Stejně jako na celém turnaji je trápila především hrozná koncovka. Rakousko naopak slaví nečekaný triumf, k němuž výrazně pomohl výkon brankáře Starkbauma.
60:00
Konec zápasu.
59:53
Ještě jedno vyloučení v samém závěru. Lotyšský útočník Dzerinš putuje na trestnou lavici za držení.
59:01
Rakouští fanoušci už na tribunách Hartwall arény slaví překvapivý triumf. Lotyši sice ještě kombinují v útočné třetině, ale vyrovnat už stejně nestihnou.
58:00
Lotyši jako celý zápas útočí, ale bez účinku. Starkbaum povedeně zasáhl proti pokusu Stalse.
56:50
Rakousko právě vstřelilo branku!
Tohle není lotyšský den. Rakušané získali kotouč na modré čáře a DANIEL OBERKOFLER ujel do samostatného nájezdu. Zamíchal kotouč před Masalskisem a pustil mu ho mezi betony. Asistence: Thomas Pöck, David Schuller.
56:02
Starkbaum skočil po puku na brankovišti, po kterém se sápali lotyšští útočníci.
55:14
Lotyši střílejí z hodně nepřipravených pozic a ještě ne úplně přesně, ani prudce. Zakončení opravdu není jejich silnou dovedností na turnaji a klidně je může stát místo v elitní divizi pro příští rok.
54:32
Lotyši zatím plodí samé zkažené střely, které pomalu nedoletí k brance. Starkbaum nemá potíže.
53:12
Rakušané vyhodili na zakázané uvolnění. Poslední minuty už budou především chtít ubránit svůj náskok, mají blízko k nečekanému vítězství.
51:45
Velký závar před Starkbaumem Rakušané přečkali. Spruktsova dorážka narazil jen do brankářova betonu a pak už puk zavalil chumel těl.
51:02
Dnešní utkání sleduje 3051 diváků.
50:54
A Lotyšům mohlo být ještě hůř. Peintner vystřelil z levého křídla a Masalskisovi vypadl puk z lapačky, odklouzal ovšem mimo branku.
49:32
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakouský nápor skončil pátým gólem. Hundertpfund zpoza branky přihrál volnému THOMASI RAFFLOVI, jenž zamířil do protipohybu Masalskise. Asistence. Thomas Hundertpfund.
48:14
Kristler nastřelil Masalskise. Rakušané udrželi hru před lotyšskou brankou, což jim vyhovuje.
46:41
Indrašisův švih nemířil na branku. Rakušané získali na chvíli kotouč a pokusí se vyrovnat hru.
45:19
Starkbaum si připsal další zásah po Darzinšově pokusu. Rakušané se brání a zatím drží těsně vedení.
44:34
Starkbaum pokryl Sotnieksovu ránu od modré čáry. Rakušané se nemohou vymanit z lotyšského svěráku.
44:02
Indrašis se propletl kolem protihráče, volný roh branky však minul.
42:52
Další početní výhodu Lotyši nevyužili. Pöck už je na ledě.
42:32
Rakušané neví, kam se dřív postavit. Starkbaum je ovšem zatím drží. Teď stihl vyrazit střelu, kterou šikovně tečoval Darzinš.
41:34
Lotyšský útok na vyrovnání pokračuje. Tentokrát zůstal před brankou Dzerinš, ale za Starkbauma puk neprotlačil.
40:52
Další lotyšská přesilovka. Thomas Pöck půjde na trestnou lavici za hákování.
40:52
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyši zkraje třetiny využívají svou přesilovku. Rakušané hráli hodně zataženě, soupeř měl před brankou místo k několika dorážkám. S tou poslední nakonec uspěl LAURIS DARZINŠ. Asistence: Martins Cipulis.
40:01
Začala třetí třetina.
Rakušané se opět o krok přiblížili k překvapivému vítězství. Ačkoliv soupeře nepřehrávají, téměř stoprocentně využívají své šance. Náskok nejprve navýšili Vanek a Altmann, až poté Lotyši snížili na 4:2. Utkání je však velmi otevřené a může se ještě jakkoliv zamotat. I proto sledujte třetí třetinu, která začne zhruba v 16:53 SEČ.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:48
Sprukts tečoval prudké nahození těsně vedle branky.
39:34
Girgensonsova střela po teči rakouského obránce vyletěla ze hřiště.
39:00
A ještě mají Lotyši přesilovku. Trest dostal rakouský obránce André Lakos za podražení.
38:08
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyšská střela konečně padla do branky. Na levé straně se otevřel prostor pro obránce AGRISE SAVIELSE, který střelou k bližší tyči překonal Starkbauma. Asistence: Janis Andersons, Miks Indrašis.
37:10
Hra se přelila ze strany na stranu, ale ani jeden z týmu se ke střele nedopracoval. Pak se puk zasekl v rohu.
36:03
Vanek si nabruslil do dobré pozice, ale střela mu nesedla a spadla přesně Masalskisova klína.
35:23
Latusa proskočil před branku, ze vzduchu zkoušel sklepnout letící kotouč. Masalskis byl na místě včas.
34:26
Rakouská přesilovka. Na trestnou lavici odjel Maris Jass kvůli nedovolenému bránění.
33:45
Důležitou úlohu dnes hrají také vhazování. Tři rakouské góly padly krátce po buly. Teď ho opět Rakušané vyhráli a do šance se prosadil Herburger. Branku však netrefil.
33:04
Lotyšům chybí mnohdy kousek. Kladenský útočník Koba Jass teď z mezikruží napálil horní tyč.
32:34
Lotyši opět v útoku. Savielsovu ránu odrazil Starkbaum.
30:12
Přesilovka zůstala bez využití. V závěru ještě nahazoval puk Lakos, nikdo na brankovišti ho však do branky neusměrnil.
29:23
Latusa několikrát dorážel na brankovišti. Lotyši mají s důrazem před brankou věčné problémy. Zase mohli inkasovat.
28:12
Rakušané budou mít navíc početní výhodu. Janis Andersons je potrestán za držení.
26:48
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakouská střelecká úspěšnost je nevídaná! Další rána od modré čáry a další gól. Tentokrát napřáhl k úspěšnému pokusu MARIO ALTMANN, před Masalskisem projel útočník a puk proletěl do sítě. Asistence: Daniel Welser, Andreas Kristler.
26:43
Rakušanům se povedl další nebezpečný brejk. Hunderpfund zavezl puk do nitra lotyšská třetiny a posunul ho na Raffla, jehož pokus mířil mezi Masalskisovy betony. Lotyšský gólman je ovšem přirazil včas.
26:02
Rakušané pod delší době vytlačili hru do středního pásma, pak sudí zapískali ofsajd. Lotyši mají navrch, jenže potřebují se přiblížit brance.
24:15
Hra se vrací před rakouskou branku. Lotyši se snaží, co jen mohou, ale v zakončení jsou úplně jaloví.
23:05
Rakousko právě vstřelilo branku!
Jenomže Rakousku dnes vyjde, na co jen sáhne! Lotyši ztratili při rozehrávce puk a soupeř se řítil ve třech proti jednomu. THOMAS VANEK si sjel blíž na střed a zavěsil puk do horního růžku. Bez asistence.
22:43
Maris Jass poslal vysoký puk na rakouskou branku. Starkbaum se natáhl lapačku stáhl si ho na led. Hra se posouvá blíž a blíž rakouské brance.
21:32
Rakušané se ještě v podstatě nedotkli kotouče. Jenom krouží kolem pohyblivějších Lotyšů.
20:13
Lotyšsko se pustilo do druhé části s velkou vervou. Zatáhlo puk do útočné třetiny a brzy pálil na branku Kulda. Ovšem minul.
20:01
Začala druhá třetina.
Je to zatím zajímavé utkání. Lotyši sice dominovali v první polovině třetiny a také se ujali vedení, jenže další šance poté nevyužili a Rakušané se chytili. Vstřelili šťastný gól a v přesilovce pak otočili utkání. Zápas, který může hodně ovlivnit boje o záchranu v elitní divizi šampionátu, tak zatím lépe rozehrál papírový outsider. Sledujte další třetinu, která začne přibližně v 16:03 SEČ.
20:00
První třetina skončila.
19:54
Nápor Rakušanů skončil zakázaným uvolněním Lotyšska. Ještě se uskuteční jedno buly před Masalskisem.
18:34
Sotnieks měl trochu místa na levým kruhem, tak švihem poslal puk směrem k brance, ale minul ji.
17:45
Kristlerova schováná rána přes obránce skončila na Masalskisově vyrážečce. Lotyši jsou ztuhlí, po výborném úvodu se všechno otočilo proti nim.
17:09
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakušané překvapivě otáčejí zápas! ANDRÉ LAKOS si na modré čáře připravil puk a tvrdý příklepem ho umístil pod horní tyč. Asistence: Manuel Latusa, Gregor Baumgartner.
16:45
Baumgartner rychle nabruslil k brance a zápěstím poslal puk na Masalskise. Ten střelu vyrazil za branku.
15:27
Rakušané si zahrají první přesilovku. Na trestnou lavici míří Maris Jass za držení.
15:15
Thomas Vanek zahodil třetí samostatný nájezd na turnaji! Tentokrát si stáhl puk na levou stranu a bekhendem ho zdvihl přes gólmana. Trefil tyčku.
13:45
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakušané jsou slabší, přesto srovnávají stav. Náhodné nahození FLORIANA IBERERA minulo dvojičku hokejistů před brankou a zapadlo k tyčce. Masalskis puk viděl příliš pozdě. Asistence: Thomas Hundertpfund.
13:40
Thomas Koch se pustil do ojedinělé útočné akce Rakouska. Nahodil puk do Masalskise a jel střídat.
12:42
Lotyši další minutu nepustili soupeře z pásma. Když zesláblá rakouská pětka konečně získala kotouč, nedokázala ho vyhodit přes modrou čáru. Toho využil Berzinš, který hned střílel. Ovšem velmi nedůrazně, a tak Starkbaum bez potíží chytil puk.
11:06
Lotyšska přesilovka skončila. Lotyši ji neodehráli špatně, jenže zůstali moc daleko od branky. Střely od modré čáry neměly účinek.
10:02
Indrašisová rán bez přípravy nebyla vůbec přesná. Obtiskla se na zadní tvrzené sklo. Rakušané pak vyhodili kotouč.
9:06
Thomas Hundertpfund za vlastní brankou nedovoleně obral soupeře o kotouč a dostal dvouminutový trest za krosček. Lotyšsko může posílit svůj náskok, má přesilovku.
8:21
Rafll zatáhl puk do pásma a kotouč se odrazil přímo před sjíždějícího beka Floriana Iberera. Ten mohutně napřáhl ke střele, jenže pak poslal puk do ochranné sítě.
6:29
Rakušané nestíhají šikovnější a hokejově vyspělejší Lotyše. Další možnost nevyužil Girgensons, který opět pálil z mezikruží pouze do rakouského gólmana.
5:12
Velkou šanci přidat druhý gól měl Cipulis. Stál v mezikruží a nikdo ho netísnil, Starkbaum nestihl vyjet a zůstal na brankové čáře. Přesto zasáhl proti střele betonem.
3:52
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Hartwall aréna plná Lotyšů slaví první gól. Rakušané se netakticky rozestavili ve vlastní třetině a nechali za zády úplně volného ARMANDSE BERZINŠE, jemuž před prázdnou branku nahrál Kenins. Berzinš sice klec minul, ale trefil Starkbauma od brusle, od níž se puk odrazil do sítě. Asistence: Ronalds Kenins, Gints Meija.
2:43
Spruktsova rána vyletěla nad branku. Tečoval ji rakouský bek, bude se tak vhazovat před Starkbaumem. Převahu mají Lotyši.
1:43
Berzinš bojoval u tyče Starkbaumovy branky, ale soupeři byli v přesile. Rakouský gólman pak puk zakryl rukavicí.
0:54
Rakušané začali náporem. Iberer dostal puk před branku, odkud se snažil zakončit Vanek. Lotyští obránci byli dostatečně důrazní a hrozbu odvrátili.
00:01
Utkání právě začalo.
Tribuny zaplnily především lotyšské barvy. Fanoušku z Pobaltí tu je několik tisíc, nechybí však ani příznivci z Rakouska.
Úvodní sestavy:

Rakousko: Starkbaum – Pöck, Lakos, Schumnig, Lukas, Unterluggauer, F. Iberer, Altmann – Latusa, Koch, Vanek – Welser, Kristler, Schuller – Raffl, Hundertpfund, Herburger – M. Iberer, Peintner, Baumgartner – Oberkofler.

Lotyšsko: Masalskis – Redlihs, Kulda, Saviels, Sotnieks, M. Jass, Andersons, Freibergs – Sprukts, Darzinš, Cipulis – Dzerinš, Girgensons, Indrašis – Kenins, Berzinš, Meija – Stals, Širokovs, K. Jass – Pavlovs.

Rozhodčí: Johansson (SWE), Rantala (FIN) – Hunnius (GER), Morrison (USA).
Do utkání naskočí podle rakouských novinářů nový hráč na soupisce Andreas Kristler. V útoku nebude chybět hvězdný Thomas Vanek, který zatím nemá na šampionátu absolutní formu. Ačkoliv vstřelil jeden gól, další velké šance promrhal.
Rakušané po očekávané porážce s USA (3:6) podlehli i v klíčovém duelu Francii 1:3 a se záchranou budou mít velké potíže. Vzhledem k vývoji skupiny by potřebovali srazit nejlépe právě Lotyšsko.
Lotyši prohráli oba své zápasy. Nejprve s Ruskem 0:6 a poté se Spojenými státy 1:4. Za dvě utkání tak vstřelili pouze jeden gól, což pro mužstvo kanadského internacionála Teda Nolana není dobrá vizitka.
Rakušané mají v dnešním utkání zřejmě jednu z posledních šancí, jak udržet elitní divizi mistrovství světa i pro příští rok. V dalších dnech už je totiž v Helsinkách čekají silní soupeři – Rusko, Finsko, Slovensko a Německo. Nejschůdnějším soupeřem by tak mohlo být právě Lotyšsko, jemuž se zatím na turnaji nedaří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud