Švédsko - Bělorusko | ONLINE | 6.5.2013 20:15 | MS v hokeji Finsko/Švédsko 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek ze Stockholmu vše. Přejeme pěknou dobrou noc a zítra se těšíme ze švédské metropole a haly Globen opět na počtenou.
Švédové byli střelecky aktivnější než soupeř až v druhé a třetí třetině a konečný stav střel na bránu je tak 29:21 pro Tři korunky. Švédové si připisují do tabulky tři body, celkově jich mají šest a posunuli se na třetí místo tabulky. Bělorusové zůstávají na tří bodovém zisku a jsou na tom stejně jako český tým včetně skóre.
Ceny nejlepším hráčům předal švédský princ Daniel. Nejlepším hráči utkání se stali střelec prvního gólu KONSTANTIN KOLCOV (Bělorusko) a střelec vítězně branky FREDRIK PETTERSSON (Švédsko).
Švédové nakonec dramatický zápas zvládli a dokázali otočit skóre. Vítěznou branku vstřelil až v závěrečné třetině Pettersson, který vymetl šibenici běloruské brány. Soupeř už pak neměl síly na vyrovnání a závěrečný tlak.
60:00
Konec zápasu.
59:07
Vhazování v obranném pásmu Běloruska vyhrálo Švédsko, což soupeři trochu komplikovalo situaci. Ale Bělorusové se nakonec k puku dostali. NemohlI však založit kloudnou akci a Gustafsson málem zamířil do prázdné brány.
59:01
Trenér Běloruska Andrej Skabelka si vyžádal oddechový čas. Dokáží Bělorusové vyrovnat, nebo Švédové uhájí těsně vítěství? Rozluštění tajenky už za chvíli.
58:08
Hostům však po těžkém utkání už nezbývá moc sil na vyrovnání a musí se nyní převážně bránit. Švédi konec utkání už kontrolují a na nějaký velký tlak soupeře to nevypadá.
57:34
Bělorusko v plném počtu a teď se bude snažit o to, aby se co nejrychleji dostalo do útočného pásma. Čas utíká velmi rychle.
57:02
K puku se dostal Gabriel Landeskog a rozhodl se, že předvede něco za svého umění z NHL. Vytvořil si na levém kruhu místo a pak střelou švihem zakončoval. Trefil ale přímo Milčakova, který pokus nadvakrát zlikvidoval.
56:13
Švédi se chybnou rozehrávkou sami připravili o útočné pásmo a musí začínat z pásma středníHO a znovu dobývat modrou čáru.
55:34
Bělorusko si komplikuje šanci na vyrovnání, bude hrát totiž v oslabení. Vyloučen byl Pavel Černook (BLR) na dvě minuty za vysokou hůl. Švédi tak mohou být relativně v klidu.
54:49
Po střele od modré Tallindera se k odraženému puku dostal na levém kruhu Pettersson, který je při chuti a vybruslil si až do mezikruží. Pak však trefil pouze brankáře Milčakova do výstroje.
54:12
Švédi už si dávají daleko větší pozor na rychlé protiútoky soupeře a teď vystavili na modré čáře žlutou hráz, o kterou se tříští běloruské útoky.
53:24
Švédové se teď soustředí na obranu. Otočení výsledku je stálo hodně sil. Tak dramatický průběh před zápasem rozhodně nikdo nečekal.
52:45
Pro Bělorusko je to velmi kruté. Dlouho srdnatě drželo vyrovnaný stav. Stále však má šanci na vyrovnání, čas ještě zbývá.
51:36
Švédsko právě vstřelilo branku!

Ihned po vhazování se dostal k puku FREDRIK PETTERSSON (1) a pak předvedl fantastickou trefu. Z vrcholu levého kruhu totiž vymetl vzdálenější šibenici běloruské branky a posílá Švédy do vedení. Asistence: Joel Lundqvist.
51:35
Vyprodáno na třetí zápas domácího týmu tentokrát není. Utkání sleduje 10 473 diváků.
51:20
Švédové se usadili v běloruském útočném pásmu a u mantinelu srdnatě bojovali o puk, nakonec však z velkého boje vzešli vítězně Bělorusové.
50:15
Začíná už se hrát trochu opatrněji. Oba dva týmy vědí, že každá sebemenší chyba teď může rozhodnout celé utkání.
49:24
Další šance Běloruska, ale Enroth byl opět pozorný a ukázal připravenost svých betonů.
48:16
Černook pálil ihned po vhazování a Enrothovi pomohla tyč! Teď měli Švédové velké štěstí!
47:56
Bělorusko bude hrát další přesilovku. Na trestnou lavici půjde právě autor předchozí střely Dick Axelsson (SWE), který ihned poté fauloval a odsedí si dvě minuty za hrubost.
47:56
Dick Axelsson napřáhl až ke stropu a pak vyslal dělovku z pravého kruhu na bránu. Milčakov jeho pokus zneškodnil a má ambici stát se hrdinou dnešního utkání.
47:26
Pettersson zatáhl puk do útočného pásma a pak ho nahodil na brankáře Milčakova, ten puk vyrazil za svoji bránu.
46:36
Hosté vyslali na závěr přesilovky několik nebezpečných střel, ale Enroth nemusel předvést žádný brilantní zákrok, při Filičkinově pokusu mu totiž pomohla až tyč! Z hlediště se začalo ozývat smělé Šajbu!
46:02
Naopak na druhé straně mohl zahrozit Oscar Lindberg, který je asi nejlepším Švédem v dnešním utkání.
45:13
Bělorusové začali přesilovku dobře, po prvním vyhození Švédů do středního pásma se ale ještě zpět do útočné třetiny nevrátili.
44:34
Teď naopak budou mít výhodu přesilové hry Bělorusové. Vyloučen byl Gabriel Landeskog (SWE) na dvě minuty za hákování. Landeskog se zatím na turnaji trápí.
44:11
Jämtin zkoušel pálil z pravého kruhu, ale střela mu příliš nesedla a mířila vedle běloruské branky.
43:10
Bělorusové dobře napadali švédskou kombinaci a donutili soupeře hrát po mantinelech, kde nebylo tolik prostoru. Hosté se tak ubránili a přečkali oslabení.
42:32
Švédové si sice vypracovali nějaké výhodné pozice, ale opět to nebyly vyložené šance. Přesilovek už domácí ve třetí třetině nemusí mít moc a třeba také žádnou.
41:49
Teď málem ujel v oslabení jeden z Bělorusů, ale neměl rychlost a ve středním pásmu byl o puk obrán.
41:23
Dick Axelsson se probíjel do zakončení, dokázal se proháčkovat až před bránkáře Milčakova, ale už nestihl zakončit, protože byl faulovaný. Na trestnou lavici jde Alexander Kitarov (BLR) na dvě minuty za hákování.
40:30
Järnkrok dokázal udržet útočné pásmo a Švédové tak mohli vytvořit závar před Milčakovem. Puk se odrazil na vrcholy kruhů k Danielssonovi, který však trefil jen protihráče.
40:10
Švédové budou na začátku třetího dějství ještě dohrávat přesilovou hru z konce druhé části. Na využítí přesilovky mají zhruba minutu.
40:01
Začala třetí třetina.
Švédové měli ve druhé části jasnou střeleckou převahu. Svého soupeře přestříleli 12:3, to jim však stačilo pouze na vyrovnání.
I druhá část byla pro oko diváka nesmírně zajímavá. Stále totiž není rozhodnuto o výsledku. Bělorusové sice vedení neudrželi, ale stále odhodlaně a statečně bojují, mohou se také spolehnout na brankáře Milčakov. Vyrovnávající branku Lindberga muselo potvrdit až video. Třetí třetina začne v 21:54.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:33
Nyní to byl Fälth, který pálil. Jeho přízemní střelu však Milčakov také zlikvidoval, i když na něj poté doráželi švédští hráči. Běloruský gólman měl však puk plně ve své moci.
39:19
Fransson si na modré čáře vyměnil puk s Fälthem a pak pálil z voleje ostře na bránu. Trefil však pouze hruď brankáře Milčakova, který puk ukryl ve výstroji a přerušil hru.
39:07
Bělorusové budou hrát 20 vteřin v dvojnásobném oslabení. Vyloučen byl Andrej Filičkin (BLR) na dvě minuty za nedovolené bránění.
38:39
Thörnberg dlouho kroužil s pukem na levé straně a pak nahodil puk na bránu. Ten ale uvízl v chumlu těl před bránou.
37:49
Hned po vhazování Švédové Milčakova zaměstnali, běloruský gólman ale dnes chytá ve velké pohodě a na jeho výkonu je to znát.
37:28
Švédsko bude hrát přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Arťom Demkov (BLR), který dostal dvě minuty za sekání.
37:19
Milčakov musel řešit několik krizovějších situací, ale všechny ustál.
36:13
Milčakov musel likvidovat střelu od modré čáry, ale dobře na ni viděl, takže neměl žádný problém. Při přerušení se na kostce objevil Peter Forsberg a hned si vysloužil velké ovace.
35:47
Švédové na konci druhé třetiny trochu nabírají obrátky, ale stále to není to pravé ořechové.
35:07
Situace se o malou chvíli později opakovala. Jenže Bělorusové byli nepřesní v rozehrávce a tak se Švédi dostali do přečíslení. Järnkrok hledal u protější tyče Danielssona. Ten se však k zakončení nedostal. Domácí tým se pak ještě tlačil před bránu, ale velký závar soupeř přestál.
34:43
Švédům se dnes příliš nedaří na vhazování, teď ho v obranném pásmu Běloruska opět prohráli a připravili se tak o dobrou pozici.
34:15
...Ti však ve svém útočném snažení také nebyli úspěšní. Už delší dobu jsme neviděli nějaký zajímavý moment.
33:47
Bělorusové bojovali o puk v útočném pásmu, ale nakonec byli méně důrazní a kotouč získali Švédové...
33:37
Švédští fanoušci mají i za vyrovnaného stavu dobrou náladu a zkoušejí rozjet mexickou vlnu. Utkání si užívají.
33:32
Žádný z týmů se nyní nemůže pochlubit nějakou větší převahou. Bělorusové stále drží s velkým favoritem krok, a to může dělat Švédům velké vrásky.
32:26
Bělorusům se tedy přesilovka vůbec nepovedla a oslabení mohlo paradoxně nakopnout Švédy.
31:40
Švédové mohli jít v oslabení do vedení. Z mezikruží pálil Oscar Lindberg a mohl si připsat druhý gól. Procedil betony Milčakova. Ten nevěděl, kde je puk, který zůstal ležet kousek od brankové čáry. Naštěstí pro Bělorusy si toho všiml jeden z jejich hráčů a kotouč odpálil.
31:02
Domácí začátek oslabení zvládají a nepouštějí Bělorusy do žádné větší kombinace v útočném pásmu. Naopak hostům se vůbec nedaří přejít střední pásmo.
30:43
Bělorusko bude mít přesilovku. Nedisciplinovaný byl Elias Fälth (SWE), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
30:11
Vhazovalo se před Milčakovem. Švédi však vhazování prohráli, a to znamenalo další rychlý úprk Bělorusů do útočného pásma a ihned střela na Enrotha.
29:41
Švédové se snaží soupeře zatlačit, ale Bělorusy vyrovnávací gól vůbec nepoložil, právě naopak, hrají velmi svědomitě.
29:11
Švédové hráli delší dobu v útočném pásmu Běloruska, ale těžiště hry se pohybovalo převážně za běloruskou branku. Hosty nakonec osvobodil vyvezením puku do středního pásma Filičkin.
28:43
Sledujeme pasáž hry, kdy se hraje převážně ve středním pásmu. Švédi se nemohou dostat do nějakého většího tlaku, či tempa.
27:56
Andrjuščenko se protáhl po pravé straně až do útočného pásma a střelou od mantinelu chtěl nachytat na švestkách brankáře Enrotha, ten se ale samozřejmě nedal.
27:26
Domácí ale mohou mít větší klid na hokejkách, už totiž neprohrávají. Teď se marně pokoušeli dostat do útočného pásma.
26:32
Švédové sice vyrovnali, ale stále mají problém s běloruskými obránci, kteří často vyrážejí do rozhozené obrany, což je pro Tři korunky hodně netradiční.
25:40
Švédsko právě vstřelilo branku!

Tak nakonec dorážka OSCARA LINDBERGA (1) skončila v síti. Puk zapadl přímo pod břevno, ale svým odrazem zmátl rozhodčí, kteří si museli branku potvrdit až na videu. Asistence: Staffan Kronwall, Fredrik Pettersson.
25:40
Před bránu si vyjel Staffan Kronwall, ale jeho zakončení nebylo přesné. Z dorážky však zkoušel trefil poloprázdnou bránu Oscar Lindberg, který už zvedal ruce nad hlavu, ale puk do sítě neprošel. Bude se zkoumat video.
24:49
Švédi se v závěru dostali spíše k náznakům šancí, než k nějakému přímému ohrožení Milčakova.
24:04
Nicklas Danielsson zaujal stanoviště na modré čáry a odtud dirigoval hru svého týmu. Nejprve pálil pouze do Milčakova a pak posílal nebezpečný pas před brány, který nebyl zužitkován.
23:24
Švédové nyní mají zkrácenou přesilovou hru, ale zatím se nedokáží dostat před běloruskou branku.
22:47
Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici usedl Alexander Kulakov (BLR), který dostal dvě minuty za hákování.
22:28
Další dobrá možnost Bělorusů, tentokrát pálili z pravé strany a střela šla jen těsně vedle švédské branky.
22:17
Teď se ale kousek od modré dostal ke střele Kaznaděj a Enroth musel vytasit dobrý zákrok.
21:53
Bělorusko bude mít za sebou pomalu první minutu přesilovky, ale zatím se k ničemu nedostalo. Švédové hrají oslabení dobře.
21:06
Bělorusko bude hrát přesilovou hru. Simon Hjalmarsson (SWE) usedne podruhé v utkání na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za sekání.
20:49
Švédové začali náporem. Tvrdou střelou se prezentoval Lundqvist, ale zaduněla pouze o mantinel za brankou Běloruska.
20:10
Make some noise, zaznělo z reproduktorů před druhou třetinou a fanoušci se toho náležitě chytli, uvidíme, zda to Švédům pomůže k vyrovnání.
20:01
Začala druhá třetina.
Na střely to bylo v druhé třetině 12:8 překvapivě ve prospěch běloruského týmu, takže poměrně vyrovnaná statistika, kterou Bělorusové vylepšili hlavně na konci první části.
Po první třetině tu máme překvapivý výsledek. Bělorusové přečkali úvodní tlak Švédů i dvojnásobné oslabení. Naopak sami se přesilovkou dostali do tempa a byli Švédům více než vyrovnaným soupeřem. Svěřenci trenéra Skabelky chodili do rychlých protiútoku a jeden z nich přetavili ve vedení. Druhá třetina začne cca. v 21:03.
20:00
První třetina skončila.
19:48
V závěru třetiny ještě pálil Graborenko od modré čáry. Jeho střelu po ledě vyrazil Enroth levým betonem.
19:15
Nejprve se před brankou objevil Lindberg, ale jeho střela do brány neprošla. Bělorusové rychle otočili hru a z druhé vlny pálil Šinkevič, Enroth však výborně zasáhl lapačkou.
18:49
Pro Švédy tedy pořádná sprcha, ale domácí tým si o to dlouho koledoval.
17:34
Bělorusko právě vstřelilo branku!

Hosté jdou překvapivě do vedení, ale v kontextu posledních minut to zase takové překvapení nebylo. Bělorusové podnikli další rychlý protiútok a tentokrát už jen nevarovali, ale rovnou trestali. KONSTANTIN KOLCOV (1) projel až do útočného pásma a z pravého kruhu poslal puk pod levým betonem Enrotha do brány. Asistence: Oleg Goroško.
16:18
Ale teď dokázali Švédi Bělorusy přečíslit a z pravého kruhu zakončoval bekhendem Joel Lundqvist, jeho pokus ale šel mimo bránu, což byla škoda. Lundqvist mohl se šancí naložit lépe.
15:55
Švédům se nepovedl přechod přes střední pásmo a doslova se utopili v moři červených dresů.
15:12
Vypadá to, že Švédům zatím nevyhovuje hra proti slabším soupeřů. Proti Česku to byl podstatně lepší výkon, ale domácí se ještě jistě rozjedou.
14:38
Bělorusové nejprve hráli v obraně hodně důrazně, ale čistě. Získali puk a bleskově si to namířili směr švédská branka. Konkrétně to byl Kolcov, který střílel švihem z pravého kruhu a mířil mezi betony Enrotha. Brankář Buffala je však stačil včas scvaknout.
13:59
Z hlediště se ozývá povzbuzování. Švédi ale zdaleka nemají takovou převahu jako na začátku utkání.
13:17
Filičkin nahazoval puk před bránu, kde sice kotouč tečoval jeho spoluhráč, ale jeho teč šla hodně mimo bránu a Enroth tak mohl zůstat klidný.
12:43
Utkání přihlíží i švédský princ Daniel, jistě by si přál nějaký ten gól v sítí Bělorusů, zatím je to ale stále 0:0.
12:37
Domácí si musí dávat pozor na rychlé protiútoky soupeře. Graborenko ujel po levé straně a vyzkoušel střelou od mantinelu pozornost Enrotha. Ten skryl puk ve své výstroji.
12:17
Bělorusům přesilovka velmi pomohla a nyní hrají se Švédy vyrovnanou partii. Nejdůležitější přežili, a to byl začátek utkání. Čím déle nyní udrží nulu, tím může být domácí tým více nervózní.
11:22
Kovyršin dlouho míchal s pukem u tyče a čekal až mu od modré sjede Graborenko, který také dostal puk na hůl, ale pak ideálně netrefil kotouč a Enroth se stačil přesunout ke své druhé tyči.
10:39
Enroth musel čelit dvěma střelám, jedna mířila mimo, ale byla tečována do brány. Druhá střela byla od modré a Černookův pokus musel vyrazit Enroth ramenem.
10:18
Sporný zákrok v obranném pásmu Švédska na jednoho z domácích hráčů, ale na vyloučení to nebylo a Bělorusové mohou pokračovat v přesilové hře.
09:38
Publikum bučí, což znamená, že Bělorusko bude hrát přesilovku. Erik Gustafsson (SWE) dostal dvě minuty za podražení, i když se švédským fanouškům zdálo, že to bylo nafilmované.
08:57
Hosté v plném počtu, ale stále museli chvíli odolávat atakům švédských útočníků, kteří se však nemohou dostat ke střelbě.
08:23
Bělorusové mají to nejhorší za sebou a jsou již ve čtyřech. Navíc se dokázali osvobodit a vyhodit puk až za Enrothovu branku.
07:25
Dvě dobré střely vyslali Švédi směrem na bránu, dvakrát pálil nebezpečně Staffan Kronwall, ale před Milčakovem nikdo neclonil a tak nebyla moc velká šance na úspěch. Ještě předtím pak dával pas před bránu Axelsson, ale jeho nahrávka se neujala.
06:51
Bělorusové jdou do tří. Na trestnou lavici usedá Alexander Kitarov (BLR) na dvě minuty za hrubost. Velká šance pro Švédy na otevření skóre.
06:34
Švédové se usadili v běloruském pásmu a svého soupeře pořádně zmáčkli. Z pravé strany střílel Danielsson a poté přišla ještě střela od modré čáry. Bělorusové se však velkému tlaku ubránili i za cenu faulu.
06:13
Přesilovku si zkusí i Tři korunky. Vyloučen byl Vjačeslav Andrjuščenko (BLR) na dvě minuty za nedovolené bránění.
05:32
Švédové jsou v plném počtu a hned se vrhli do útoku. Po svém trestu se ke střele z trestné lavice dostal Hjalmarsson. Milčakov byl připravený.
04:46
Závěr přesilovky se pořadateli příštího mistrovství příliš nepovedl a Švédi dohrávají své oslabení ve velkém klidu a daleko od Enrotha.
04:12
Švédové se po vhazování dokázali osvobodit a poslali puk až za bránu Milčakova a ušetřili cenné vteřinky.
03:48
Pro Bělorusko byla past střední pásmo, ale nakonec podnikli rychlý přechod do útoku a Stas našel na pravé straně Stefanoviče, který poslal z pravého kruhu ostrou střelu na Enrotha, puk skončil někde ve výstroji brankáře.
03:33
Bělorusko si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Simon Hjalmarsson (SWE) na dvě minuty za nedovolené bránění. Publikum odměňuje sudí pískotem.
03:27
Teď však gólman Metallurgu Žlobin raději přerušil hru před dotírajícími švédskými útočníky, vhazovat se bude po jeho pravici.
02:51
Domácí teď sevřeli Bělorusy a vyslali na Milčakova několik střel, běloruský brankář ale na všechny viděl a neměl s nimi žádný problém.
02:25
Fälth teď sledoval hru a přitom si nevšiml, že jede přímo na Andrjuščenka, která ho obdaroval ostrým hitem, z kterého se Fälth chvíli sbíral.
01:58
Hra se přestěhovala před Enrotha, ale Švédi vyhráli vhazování a nedovolili tak Bělorusům usadit se v útočném pásmu.
01:48
Domácí tým má od začátku jasnou převahu, ale zatím ji nedokáže střelecky přetavit. Bělorusové odolávají.
01:14
Hjalmarsson se probíjel ke střele, ale nakonec mu zakončení důraznou běloruskou obranou nebylo dovoleno.
00:37
Švédové začali svůj útok až od své vlastní brány a ihned se usadili v útočném pásmu Běloruska. Milčakov ale první střelu dokázal v pohodě vyrazit.
00:08
Niklas Persson prohrál úvodní vhazování a Bělorusové tak mohli podniknout první útok, ale jejich rozehrávka byla nepřesná a tak tu máme na začátek zakázané uvolnění.
00:01
Utkání právě začalo.
Netroufám si tvrdit, ale myslím, že dnes asi vyprodáno nebude, ale uvidíme, necháme se překvapit.
Po kluzišti už se prohání maskot mistrovství Icy, po chvíli ho následovali rozhodčí. A teď už máme na ledové ploše i oba týmy. Budou následovat hymny a pak už se začne.
V sestavě Běloruska chybí Jevgenij Solomonov. Na švédské straně nejsou žádné změny, do brány se opět postaví Jhonas Enroth, který udržel čisté konto proti českému týmu.
ROZHODČÍ: Keith Kaval (USA), Daniel Piechaczek (GER) – André Schrader (GER), Miroslav Valach (SVK).
SESTAVA BĚLORUSKO: Milčakov (Gorjačevskij) – Černook, Kaznaděj, Graborenko, Filičkin, Šinkevič, Goroško, Maslenikov – Kitarov, Meleško, Kulakov – Kovyršin, Kolcov (C), Ugarov – Stas, Jefimenko, Stefanovič – Kislyj, Demkov, Andrujščenko
Trenér: Andrej Skabelka.
SESTAVA ŠVÉDSKO: Enroth (Markström) – S. Kronwall (C), Fälth, Tallinder, E. Gustafsson, Granberg, Fransson – Axelsson, Persson, L. Eriksson – Jämtin, Lundqvist, S. Hjalmarsson – Thörnberg, Danielsson, Järnkrok – Landeskog, Lindberg, J. Ericsson – Pettersson.
Trenér: Pär Marts.
POZOR NA NĚJ!

Při utkání s Českem patřil k nejlepším hráčům na švédské straně Dick Axelsson. „Cítil jsem se dobře. Měl jsem tři velké šance, ale puk nechtěl jít do brány,“ prozradil po utkání. Pokud mu nadšení a forma vydrží, mohl by být pro Bělorusy velkou hrozbou.
STŘÍPKY Z HISTORIE

Běloruský hokej je ve Švédsku spojován hlavně s velkým a nepříjemným šokem, který připravil Třem korunkám na olympijských hrách v Salt Lake City v roce 2002. Švédsko vyhrálo skupinu a čtvrtfinále proti Bělorusům mělo být pouhou formalitou. Bělorusové ale překvapili celý svět a podařil se jim zázrak v podobě poražení jasného favorita a postupu do semifinále. Nakonec skončili Bělorusové na čtvrtém místě.
HENRIK LUNDQVIST MOŽNOU POSILOU ŠVÉDŮ?

Švédský brankář Henrik Lundqvist zatím stále bojuje s Rangers v play-off NHL. Jezdci jsou ale dvě porážky od vyřazení a Lundqvist v prosinci pro švédskou televizi SVT uvedl, že myšlenka hrát za reprezentaci na domácím šampionátu je pro něj velmi inspirující. V úvahu připadají i bratři Sedinové z Vancouveru, pro něž se série ze San Jose také nevyvíjí dobře.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Švédsko se naposled s Běloruskem poměřilo v roce 2012 dvakrát v rámci Euro Hockey Challenge a oba zápasy dokázalo byť až v prodloužení vyhrát. Poslední měření na MS proběhlo v roce 2008 v Kanadě, kde se strhla velká přestřelka, kterou ale nakonec ovládl favorit ze Švédska.
BĚLORUSKO má za sebou prakticky stejný scénář jako Švédové. I ono první zápas prohrálo, když podlehlo Česku, aby pak druhý zápas vyhrálo nad Slovinskem. V tomto duelu však Bělorusové nebyli zdaleka lepším týmem a Slovinci měli hodně šancí. Proti Švédku bude muset příští pořadatel předvést daleko lepší výkon.

Bělorusové spoléhají při neúčasti svých hlavních hvězd hlavně na týmový výkon a zatím se to potvrzuje, Když s k tomu přidá i poměrně solidní výkon brankáře Bělinského, může to fungovat.
ŠVÉDSKO zahnalo chmury po úvodní překvapivé prohře se Švýcarskem a ve druhém utkání těsně porazilo český výběr 2:1. V tomto duelu už to byli staří dobří Švédové se skvělou hrou ve středním pásmu a svižným pohybem. V nastaveném trendu z druhého utkání budou chtít Tři korunky pokračovat i v utkání proti Bělorusku.

Po dvou zápasech nejsou švédské statistiky zatím moc bohaté, nejlepší v kanadském bodování je obránce Henrik Tallinder, který nasbíral dva kanadské body, k tomu ale rovnou 12 trestných minut. Pozadu zatím zůstává kapitán Colorada Gabriel Landeskog, který doposud na svém kontě nemá ani bod, ale turnaj je zatím stále na začátku. Je možné, že důvěru pro utkání s Běloruskem dostane opět brankář Jonas Enroth, který se osvědčil v duelu s Českem a udržel čisté konto.
Pěkný pondělní den ze Stockholmu. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu základní skupiny A MS v ledním hokeji mezi Švédskem a Běloruskem. Utkání začíná v 20:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud