Švédsko - Kanada | ONLINE | 9.5.2013 20:15 | MS v hokeji Finsko/Švédsko 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z haly Globen se s vámi loučíme, buďte s námi zítra u dalších zápasů MS v ledním hokeji 2013. Přeji dobrou noc.
Statistiky po 3. třetině:

Střely na branku: 33:27
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
HVĚZDY UTKÁNÍ:
SWE: Simon Hjalmarsson (Ú) – 0 bodů
CAN: Mike Smith (B) – 33 zákroků
V poslední části jsme už branku neviděli. Kanada tedy vítězí nad domácím výběrem Švédska 3:0, když se postupně trefili Stamkos, Schenn a Jordan Staal. Švédové si v zápase vytvořili několik šancí, ovšem pokaždé si vylámali zuby na skvělém brankáři Miku Smithovi, jenž ani jednou neinkasoval!
60:00
Konec zápasu.
59:48
Je to jasné, Kanaďané drží puk v útočném pásmu, Švédové už dnes své fanoušky nerozradostní.
59:00
Jordan Eberle navíc mohl navýšit kanadské vedení ještě o jeden gól, když vystihl špatnou rozehrávku domácí obrany. Markströmovu klec ovšem netrefil.
58:34
Nic ani nenasvědčuje tomu, že by se domácí pokusili o hru bez brankáře. Teď už zřejmě půjde jen o Smithovo čisté konto.
58:01
Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a s největší pravděpobodností i celého utkání.
57:20
Henrik Tallinder navíc inkasoval u mantinelu tvrdý hit, který si nemohl odpustit Brian .Campbell Javorové listy si chtějí užít konec zápasu pěkně po kanadsku.
56:25
Je ale potřeba říct, že na obrat to opravdu nevypadá, Kanada si hraje přesto to, co potřebuje. Ve svém obranném pásmu si posílá puky z hole na hůl, šetří časem. Přesně to teď týmu kouče Ruffa stačí.
55:51
Švédští diváci se po desítkách odebírají domů, svému týmu už očividně nevěří.
55:31
Švédsko se provnilo úmyslným postavením mimo hru, proto se hra stěhuje před branku Jacoba Markströma.
54:42
Henrik Tallinder si netypicky jako obránce sjel až k pravé tyči, odkud mohl poprvé v dnešním zápase kanadského gólmana pokořit, ten však o své čisté konto nechce přijít za žádnou cenu!
54:00
Od modré čáry vyslal na Smithe ránu i kapitán domácího výběru Staffan Kronwall, Smith však pokusy, na které vidí, vyráží s velkým klidem.
53:19
Dick Axelsson se zjevil v další slibné šanci svého mužstva, jenomže nyní se domácímu křídelníkovi nepovedlo ani trefit branku, proto nyní zůstal Smith bez zákroku.
52:25
Gabriel Landeskog se pokusil Smithe překvapit poněkud nevýraznou střelou z levého kruhu. Brankář Kanady do puky jenom vložil hůl a poslal ho do druhého rohu kluziště.
51:43
A Markström si hned musel připsat skvělý zákrok, když se před ním objevil Eberle. Domácí mladík ale dokázal své betony včas sklapnout, proto puk neměl, kudy by prošel.
50:48
Ve stejnou dobu se odhodlal domácí kouč Pär Mårts poslat na zbytek utkání do branky Jacoba Markström, jenž tak nahrazuje dnes fantastického Jhonase Enrotha.
50:48
Stockholm Globe Arena hlásí VYPRODÁNO! 12 500 !!!
50:26
Veliká šance pro Joela Lundqvist, který dostal nabito k pravé tyči, puk mu však šel na brusle, proto domácí útočník a bratr brankáře NY Rangers Henrika Lundqvista nemohl zakončit tak, jak by chtěl.
49:50
Calle Järnkrok udělal dvě kličky u levého hrazení, první mu sice vyšla, druhou už mu ale přečetl Robidas, jenž posílá puk znovu daleko od kanadské klece.
49:00
Simmonds zkoušel kombinovat s kapitánem Ericem Staalem, ten byl ale obklíčen dvojicí domácích zadáků, proto mohl v tuto chvíli zůstat Enroth v klidu.
48:20
Hjalmarsson pálil bez přípravy z mezikruží, jenže Smith ukázal další parádní zákrok, když střelu domácího útočníka vykopl pravým betonem. Boj o pozici kanadské jedničky bude ještě hodně zajímavý, Smith dnes totiž ukazuje, že je opravdu světová třída.
47:34
Jamtin viděl, že přes několikanásobnou přesilu Kanaďanů ani projít nemůže, proto nastřeil kotouč na kanadského brankáře už ze středního pásma. Ten si ale ale vychutnal svou oblíbenou činnost, a to hru s hokejkou, když puk sebral ze vzduchu, položil na led a poslal na své spoluhráče.
47:01
Podél mantinelu se snažil prosmýknout Joel Lundqvist, jenže obrana Kanady hraje opravdu bezchybně, tvrdě a přitom podle hokejových regulí.
46:14
Pro domácí výběr už bude velice těžké s utkáním ještě něco udělat, Kanada zatím hraje nejlepší zápas na turnaji a nic nenasvědčuje tomu, že by si tříbrankové vedení nechala vzít.
45:42
Švédové se této početní výhodě Kanaďanů ubránili, i když se hodně zapotili.
44:58
Poprvé se Švédsko v oslabení osvobozuje, zámek Kanady byl pro domácí borce skoro nekonečný. Obrana v čele s brankářem Enrothem ovšem pro tuto chvíli obstála.
44:18
Kanaďané dlouho kombinovali, přesilovku režíroval na modré čáře obránce Campbell, jenže po chvíli vybídl k teči Duchena, jeho pokus si dokázal Enroth pohlídat.
43:42
Dlouhá výhoda Kanady končí a na trestnou lavici mířá za hákování Fredrik Petterssen (SWE).
43:16
Eric Staal zůstal u pravé tyče úplně sám, měl před sebou zcela odkrytou klec, tu však kapitán kanadského výběru trefit nedokázal. Sám tomu ani nemohl uvěřit.
42:55
Naopak si právě Kanada zahraje početní výhodu, brankář Smith už je na střídačce ...
42:21
Kanada je v plném počtu, Giroux opustil vrátka trestné lavice.
41:30
Martin Thörnberg mohl být prvním hráčem Švédska, který Smithe pokoří! Před brankou zůstal úplně nehlídaný, proto na něj namířil svou přihrávku Linberg, jenže Thörnberg netrefil prostor u pravé tyčky!
41:13
Z pravého kruhu provětral Smithovu rukavici Nicklas Danielsson, kanadský brankář však i nadále drží čisté konto, Kanada doslova překypuje pohodou.
40:21
A pravě Claude Giroux (CAN) je vyloučen za podražení, je tu šance pro domácí celek dostat se hned po přestávce do kontaktu.
40:15
Claude Giroux se snažil mezi kruhy najít Stevena Stamkose, ten byl ovšem pečlivě strážen Gustafssonem.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 16:22
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Čtyřicet minut dnešního zápasu je minulostí. Švédové se stále nemohou prosadit, zato Kanaďané udeřili v druhé čásit hned dvakrát, což znamená, že se jejich vedení vyšplhalo až na skóre 3:0. O braky se postarali Luke Schenn a Jordan Staal.

Třetí perioda začne přibližně v 21:52.
40:00
Druhá třetina skončila.
38:50
Landeskog už se na to nemohl dívat, a proto vzal puk už ve svém pásmu, doplul s ním až za Smithovu klec, objel ji a mezi kruhy našel volného Fältha. Ten byl však podražen, rozhodčí však zůstávají klidní.
38:00
Loui Eriksson na jedné straně neprohodil puk přes obránce a do dalšího slibně vypadájícího útoku se hnal Giroux se Stamkosem. První jmenovaný se rozhodl vzít situaci na sebe a vypálil, to si však Enroth pohlídal, proto švédské naděje ještě stále žijí.
37:02
Švédové v posledních vteřinách hodně chybují, další z řady hrubek mohl potrestat Andrew Ladd, ten se ale rozhodl poslat kotouč dozadu na obránce.
36:21
Mohla se opakovat spolupráce, která zafungovala před několika desítkami sekund. O'Reilly prostrčil před branku na Jordana Staala, jenž se pokusil pokořit Enrotha mezi betony. Domácí brankář si nebyl vůbec jistý, zda má kotouč ve své moci. Puk však nakonec brankovou čáru nepřešel.
35:56
Kanada hraje ve velké pohodě, svou obrannou třetinu si hlídají skvěle a následně kontrují z brejků.
35:04
Gabriel Landeskog se pokoušel vymyslet nahrávku na svého spoluhráče z útoku Järnkroka, ten byl ale odstaven kanadskou obranou, takže se neměl šanci k puku dostat.
34:27
Švédové jsou hodně dole, když už se zdálo, že by se konečně mohli dostat do kontaktu, dostali další úder, a to přímo mezi oči. Hala Globen však stále věří v obrat. I za stavu 0:3 z pohledu Švédů zde panuje skvělá atmosféra.
33:00
Pär Mårts si vyžádal oddechový čas!
33:00
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada jde do trháku! Když už byly Javorové listy v plném počtu, vydali se do přečíslení dva na jednoho Ryan O'Reilly a právě JORDAN STAAL, jenž opustil trestnou lavici. První jmenovaný posunul na mladšího z bratrů Staalových a bylo hotovo. Enroth neměl šanci. Asistence: Ryan O'Reilly, Matt Read.
32:45
U branky Mika Smithe byl dost kontroverzní zákrok na jednoho ze Švédů, následně se v gólovce objevil Giroux, ale Enroth ho vyčapal.
32:00
Kanada se výtečně brání a dokonce útočí z brejkových situací. Teď jednu takovou předvedla dvojice Ladd – Read. Ladd přenechal na druhého jmenovaného, ten ale nedokázal trefit volný prostor.
31:12
Obránce Gustafsson se chtěl ze všech sil opřít do střely, jenže puk mu z čepele hole uklouzl. Zadák Švédska však po kotouči sáhl podruhé a nyní jeho nápřah nabral správnou trajektorii, jenže jako zatím ve všech případech skončil puk ve výstroji kanadského brankáře.
30:52
Švédsko může své tlaku využít. Jordan Staal (CAN) totiž za brankou Mika Smithe podrazil projíždějícího Thörnberga.
29:54
Aktivnějším celkem je nyní uričtě Švédsko, to dokázala i akce forvarda Jamtin, jenž se proháčkoval až před Smithe. Ten však jeho střelu vykryl, žádná mezírka v jeho svatyni nezůstala volná. To jen dokazuje, že se kouč Lindy Ruff může opřít o dva velice kvalitní brankáře.
29:29
Taylor Hall se hnal do rychlého brejku, proti sobě měl však ještě obránce Fältha, jenž mu znemožnil vystřelit, když mu do jeho rány vložil hůl. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře Jhonase Enrotha.
29:11
Dalším velice nebezpečným nahozením se prezentoval Loui Eriksson, Mike Smith nyní ani možná nevěděl, jak zasáhnul. Puk po jeho teči však končí v ochranné síti.
28:20
Johan Fransson se pokusil objet Smithovu klec, jenže za brankou na něj čekal Jordan Eberle, který ho o puk obral a nastartoval tak další útočnou akci svého mužstva.
27:55
Henrik Tallinder projel přes celé střední pásmo, přes modrou čáru až do ofenzivní zóny svého celku. Z jeho hole ale vyletěl poměrně neškodný projektil, se kterým si Smith veděl rady.
27:25
Několik tvrdých soubojů v obranném pásmu Kanady, borci s javorovým listem na hrudi nakonec vyšli ze souboje vítězně.
26:31
Hjalmarsson se prohnal kolem pravého kruhu jako vítr a následně adresoval puk do brankoviště na najetého Gabriela Landeskoga, všechno ale přečetl brankář Smith, jenž do nahození strčil svou širokou hůl.
26:09
Své štěstí nyní zkoušel i domácí kapitán Staffan Kronwall, jenže Smith na jeho ránu viděl, a tak si tento zákrok lapačkou doslova vychutnal.
25:40
Střelu od modré čáry však nyní málem tečoval Loui Eriksson, což by Smithovi nadělalo velké potíže. To se však útočníkovi, jenž v NHL hájí barvy Dallasu, nepovedlo. Puk přesto zaduněl o chrániče gólmana Kanady.
25:00
Kanada skvěle napadá ve středním pásmu, tudíž se domácí celek nemůže dostat dál než na útočnou modrou. Tu totiž bedlivě stráží celá pětka hráčů v červeném.
24:15
Švédsko se chce ovšem rychle dostat Kanaďanům na dostřel, avšak podobné střely, jako tato z hole Gustafssona, nemohou nadělat kanadskému brankáři sebemenší problémy.
23:40
Jordal Staal obral o puk jednoho ze Švédů a do jasné šance vybídl Skinnera, ten ale minul puk.
23:20
Švédové nejsou ve své kůži, jejich útoky už nejsou tak nebezpečné a zřejmě chvíli potrvá, než se dostanou zpět do provozní teploty.
22:09
Mezi kruhy se objevil zcela volný Taylor Hall, tento pokus ale nebyl pro domácí brankáře žádný problém. Na druhé straně kontroval střeleckým pokusel Nicklas Danielsson, Mike Smith i nadále ale drží čisté konto.
20:55
Kanada právě vstřelila branku!
A v Globenu je zase o něco pochmurnější atmosféra, radost má jen několik desítek kanadských příznivců. Javorové listy se dostávají do dvoubrankového vedení! Obránce LUKA SCHENNA totiž naprosto ideálním pasem našel Matt Read, obránce Philadelphie Flyers následně vypustil ze svých rukavic tak přesnou dělovku, že na ni Enroth nemohl dosáhnout. Navíc měl zakrytý výhled. Asistence: Matt Read, Eric Staal.
20:42
Teď už však Smith musel do akce zapojit i svou výstroj, protože na něj letěla střela z hole Hjalmarsson. Jedovka vypuštěná ze zápěstí domácího borce branku neznamenala.
20:12
Mike Smith ukazuje svou zručnost v praci s hokejkou, nyní nedal za brankou šanci Louimu Erikssonovi, který jej ryhle atakoval.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 8:13
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Zazněla první siréna, úvodní část dnešního střetnutí je za námi. Radostněji mohou do šaten odcházet hráči Kanady, kteří proti domácímu výběru Pära Mårtse zatím vedou 1:0. Hned první početní výhodu totiž dokázal využít Steven Stamkos. I Švédové si vytvořili řadu zajímavých příležitostí, jenže Smith byl vždy ve správný čas na správném místě. Naopak "Tři korunky" mohly děkovat Enrothovi, jenž zlikvidoval dokonce dva samostné úniky Kanaďanů. Jisté je to, že se ani nadále nudit nebudeme.

Druhá dvacetiminutovka odstartuje zhruba v 21:03.
20:00
První třetina skončila.
19:51
Do útočného pásma si najel s kotoučem na holi Gabriel Landeskog, jeho projektil ale hostující gólman schoval ve své výstroji, i když musel Landeskogův pokus likvidovat nadvakrát.
19:10
Jasným hrdinou prvních dvaceti minut je domácí brankář Jhonas Enroth. V první šanci Kanady měl sice velké štěstí, že Hall nedokázal zasunou do odkryté klece, ovšem následně už se švédský brankář ukázal v plné kráse. Tváří v tvář totiž čelil dalšímu forvardovi Kanady, tentokrát proti němu jel Eric Staal. Enroth ale ze souboje vyšel jako vítěz!
18:10
Luke Schenn najel s pukem do útočného pásma a napřáhl až ke stropu, ale branku Enrotha netrefil. Málem však rozbil sklo za jeho klecí.
16:34
Na jedné straně v obrovské šanci Lundqvist, který se zjevil před Smithem! Podle všeho nastřelil pouze brankovou konstrukci, i když už se většina z diváků radovala! Na druhé straně znovu parádně zasáhl Enroth, jenž skvěle vyčapal Stevena Stamkose!
15:57
Kanada je v posledních chvílích mírně lepším a aktivnějším celkem, nyní to od pravé tyčky zkoušel Eric Staal, jeho pokus však do branky nešel a navíc do něj v brankovišti ani žádný z borců v červeném nezasáhl.
15:23
Parádní zákrok brankáře Jhonase Enrotha! Kanada mohla jít do vedení o dvě branky, ale jen díky domácímu gólmanovi se skóre nezměnilo! Matt Read předal skvěle načasovaný pas na svého jmenovce Duchena, jenž ujížděl na domácího strážce svatyně úplně sám, jeho pokus mezi betony ale Enroth zneškodil a zasloužil si tak ovace vyprodaného publika!
14:59
Martin Thörnberg, mimochodem nová posila pražského Lva, chtěl vybojoval svým nahozením alespoň útočné pásmo. Nikdo z Kanaďanů ale kotouč netečoval, proto se vhazuje ve středním pásmu.
14:22
Švédové několikrát v řadě vyhodili kotouč až za branku Kanady, tato početní výhoda borců v červeném nebyla ani zdaleka tak dobrá, jako ta první.
13:17
Na chvíli se Kanada usadila před Enrothem, jenže nepřišla žádná myšlenka, která by znamena pro domácího brankáře pořádné nebezpečí, proto se po pár vteřinách zmocnil kotouče Tallinder a zase vyhodil.
12:50
Švédové se hned po vhazováním vysvobozují, Kanada musí další útočnou akci začínat až od svého brankáře.
12:22
Thörnberg dostal nabito na pravý kruh, ale rychlá rána zaduněla jen o beton Smitha! Vzápětí šla Kanada do protiútoku a dokonce si vybojovala faul. Vracející se Martin Thörnberg (SWE) zastavil Girouxe nedovoleným způsobem. Další početní výhoda Javorových listů.
11:41
Švédové jsou dlouho usazení před Mikem Smithem, proti dobře se přemísťujícímu se čtveřici bránících hráčů Kanady moc šancí ale nemá.
10:45
Bez přípravy se do kotouče opřel útočník domácího výběru Järnkrok, jeho tvrdá rána ale šla jen těsně nad kanadskou branku. V hale Globen to jenom zahučelo.
10:20
Domácí Švédsko má po chvíli šanci vyrovnat. Za hákování odchází za katr kanadský útočník Jeff Skinner (CAN).
08:56
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada ovšem hned svou první přesilovku v zápase využívá! Rychlá akce na jeden dotek končí úvodní brankou zápasu. Schultz posunul na pravý kruh pro Briana Campbella, jenž neváhal a hned poslal puk na STEVENA STAMKOSE, jenž v mezikruží na nic nečekal a pálil z první. Jhonas Enroth se nestihl přesunout a kotouč rozvnil síť! Asistence: Brian Campbell, Justin Schultz.
08:39
Po střele Briana Campbella zazvonila za zády Jhonase Enrotha tyčka!
08:35
Na řadu přichází první vyloučení zápasu, za podražení pronikajícího Simmondse si jde na trestnou lavici odpočinout Johan Fransson (SWE).
07:53
Několik marných pokusů svěřenců trenéra Lindyho Ruffa o projití za útočnou modrou čáru, Švédové působí ve svém defenzivním pásmu dost sebejistě.
07:04
Jordan Staal zkoušel své štěstí z velkého úhlu, jeho nemastná neslaná střela však skončila pouze na holích domácích beků, kteří vyváží černou gumu až do útočného pásma.
06:31
Matt Duchene předal puk na Brodieho, ten se protlačil až před Enrothovu klec, ale domácího brankáře pokořit nedokázal!
05:44
Mírně lepší jsou prozatím Švédové, jejich akce jsou totiž o něco nebezpečnější než ty v podání Kanaďanů. Nyní však musel být na pozoru Enroth, ten ve své výstroji schoval projektil z hole Halla.
04:53
Hjalmarsson v další velké šanci Švédů! Rychlá akce skončila právě u tohoto útočníka, jenž v oblasti mezi krůhu napálil puk ze všech sil směrem na kanadského brankáře, ten ale znovu stihl střelu vytěsnit!
04:00
Loui Eriksson nyní ukázal své šikovné ruce, když v obranném pásmu Kanady obral o kotouč Dillona, až ke Smithovi se ale nedostal, protože ho odtlačil druhý zadák Javorových listů.
03:23
Rychlá akce tří hráčů Švédska, kterou nakonec zakončil střeleckým pokusem obránce Tallinder. Jeho pokus ale reflexivně stihl mimo tři tyče vytlačit Mike Smith!
02:46
Lindbergův pokus z mezikruží byl zablokován, a nakonec skončil mimo ledovou plochu. vhazovat se bude ve neutrální zóně.
02:12
Jordan Eberle se hnal za nahozeným kotoučem, jenže Stafan Kronwall využil svých kilogramů a o poznání menšímu kolegovi nedal u mantinelu žádnou šanci.
01:30
Na druhé straně pálil z pravého kruhu Hjalmarsson. Mike Smith jeho střelu zblokoval, ovšem kotouč vyletěl jen do vzduchu před něj. Tam se o doražení snažil Järnkrok, byla mu však odpískána hra vysokou holí.
00:35
Matt Read střílel od levého mantinelu, ale brankář Švédska Enroth zasáhl svým betonem a vyrazil černou gumu do ochranné sítě.
00:01
Utkání právě začalo.
Na led nastupují za bouřlivých ovací oba celky, za malou chvíli zazní státní hymny.
Stockholmská hala Globen už se pomalu začíná plnit, vypadá to, že dnes bude vyprodáno. Zápas Švédska a Kanady začíná za necelých třicetminut, buďte u něj s námi!
Úvodní sestavy:

Švédsko: Enroth (Markström) – Tallinder, Gustafsson E., Fransson, Grandberg, Kronwall S. (C), Fälth – Lindberg, Eriksson, Axelsson – Hjalmarsson, Järnkrok, Landeskog – Pettersson, Lundqvist, Jamtin – Danielsson, Thörnberg. Trenér: Pär Mårts

Kanada: Smith (Dubnyk) – Robidas, Dillon, Schenn, Campbell, Schultz, Harrison, Brodie – Ladd, Giroux, Stamkos – Staal E. (C), Simmonds, Read – Hall, Duchene, Eberle – Staal J., Skinner, O'Reilly. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Olenin (RUS), Ronn (FIN) – Šeljanin (RUS), Woodworth (USA).
JEDEN Z VRCHOLŮ TURNAJE JE TADY! Ve večerním zápase sedmého dne mistrovství světa v ledním hokeji 2013 se střetnou dva velcí favorité na zisk zlaté medaile. ŠVÉDSKO vs. KANADA. Utkání začíná v 20:15. Nenechte si tento zápas ujít, buďte u něj s námi!

Dá se očekávat, že hala Globen dnes bude praskat ve švech stejně tak, jako při každém utkání “Tří korunek“. Před každým utkáním domácích borců je kolem místní arény pořádný hukot a než do tohoto hokejového stánku vstoupíte, musíte si vystát dlouhou řadu!
ŠVÉDSKO: Domácí výběr Pära Mårtse má za sebou už čtyři utkání a na svém kontě devět bodů, což ho řadí na druhé místo skupiny A, první je zatím suverénní Švýcarsko, které ztratilo prozatím jen jediný bod.

První utkání, které tým Tre Kronor odehrálo, nedopadlo pro domácí barvy vůbec dobře. Vstup do turnaje se Seveřanům nepovedl, protože celek Švýcarska je na úvod přehrál poměrem 3:2. Od té doby ale Švédové válí. Nejprve těsně zdolali výběr České republiky, a to poměrem 2:1. Stejným výsledkem dopadlo i utkání proti Bělorusku, i když se čekal o dost hladší průběh. Ve včerejším duelu proti Norsku však domácí celek už rozjel své motory na ty nejvyšší otáčky. Švédsko v tomto utkání zvítězilo vysokým rozdílem 5:1.

Loui Eriksson po utkání s Norskem: „Norové mají dobrý tým se skvělými hráči. Každým rokem jsou lepší a lepší, já jsem rád, že jsme zvítězili a dali tolik gólů.“

Zajímavost: ŠVÉDOVÉ POSÍLÍ DVOJČATA!!!
Není to ještě úplně definitivní, ovšem je velmi pravděpodobné, že dvojčata Daniel a Henrik Sedinové budou na soupisce švédského národního týmu, pro nadcházející program mistrovství světa. Stejně tak by měl obranné řady vystužit zadák Alexander Edler. S Vancouverem Canucks totiž tato trojice vypadla v prvním kole play-off 0:4 na zápasy, nyní se čeká na vyjádření vedení týmu Canucks.
KANADA: Svěřenci zkušeného kouče Lindyho Ruffa odehráli zatím o utkání méně, než jeho dnešní sok. Stejně jako Švédsko, tak i Javorové listy ztroskotaly na Švýcarech. Proto v průběžném pořadí stockholmské skupiny patří Kanaďanům se sedmi body třetí pozice.

Na úvod mistrovství si Kanada poradila s nevyzpytatelnými Dány, které díky dvěma brankám Matta Duchena a jedné brance Stevana Stamkose zdolala poměrem 3:1. V dalším utkání Kanada poprvé a zatím také naposledy ztratila, a to se Švýcarskem. Oproti Švédsku však parta okolo kapitána Erica Staala sebrala Švýcarsku jeden bod. Tým ze země helvéstkého kříže totiž zvítězil až po nájezdech 3:2. Ve třetím zápase si ovšem Kanaďané otevřeli střelnici, Norsko rozmetli 7:1.

Jeff Skinner po utkání s Norskem: „Snažili jsme se mezi sebou hodně komunikovat, poté všichni kluci vědí, kde kdo je a také hra s pukem je mnohem lepší. Myslím, že to dnes bylo vidět.“

Zajímavost: KDO SEBERE POST JEDNIČKY?
To je otázka. Kanada má ve svém kádru dva vyrovnané brankáře. Devana Dubnyka z Edmontonu a Mika Smithe z Phoenixu. Na koho Lindy Ruff ukáže v rozhodujících momentech zatím není jasné. První utkání proti Dánsku odchytal Dubnyk, proti Švýcarům stál v brankovišti Smith, avšak při kanonádě s Norskem chytal zase Dubnyk. Pokud hlavní trenér Kanady své pravidlo neporuší, měl by dnes chytat jednatřicetiletý Mike Smith.
Poslední vzájemný zápas:
Naposledy na sebe oba celky narazily v osmifinálové skupině mistrovství světa 2011 na Slovensku. Kanada tehdy v Košicích porazila Švédy 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud