Je tu konec dnešního zápasu, ve kterém zvítězilo USA. Francie po celou dobu utkání byla hodně nebezpečná, jenže nedokázala využívat nabídnuté šance. Američané po skvělé třetí třetině, kde převládali, (vstřelili dvě branky a jednu obdrželi) si připisují do tabulky skupiny B další tři body. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a u dalších online přenosů opět na počtenou!
Střely na branku celkem: USA – 36; Francie – 17.
Zásahy brankářů: Bishop – 15; Huet – 32.
Vyloučení: USA – 4; Francie – 6.
60:00
59:41
Američané jsou pod velkým tlakem, uvidíme, zda z toho Francie vstřelí branku.
59:18
Tým Francie si vyžádala oddechový čas a Huet již je na střídačce. To znamená, že Francouzi budou hrát power-play, hru se šesti hráči v poli.
59:18
Do konce utkání zbývá několik málo vteřin a vhazovat se bude po pravici amerického brankáře, který drží svůj tým.
58:30
Francie právě vstřelila branku!
Francouzi se přece jen dočkali zasloužené branky! Prosadil se YORICK TREILLE, který tečoval střelu Desrosierse a zapisuje se tak na listinu střelců. Uvidíme, jestli se Francie pokusí vyrovnat toto utkání. Asistence: Julien Desrosiers, Laurent Meunier.
58:03
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:26
Sacha Treille se snažil probruslit až k Bishopovi, který se ale nenechal překvapit a efektivně zasahuje proti této střele.
56:44
Carter vyhazuje puk k brance Hueta, kde se jej zmocňuje obránce Auvitu a posílá puk do rohu hřiště, odkud se budou snažit Francouzi přihrávat na střed hrací plochy.
55:46
Roussel nakonec přišel o puk, který střežil a zahrají si i Američané, kteří hrají v klidu a s rozvahou.
55:00
Rozbíhá se posledních pět minut třetí třetiny. U puku jsou nyní hráči Francie, kteří se nenechávají obehrát a postupují vpřed.
53:23
USA právě vstřelilo branku!
Američané odskakují již na tříbrankový rozdíl! Od modré čáry střílel Justin Faulk, jehož střelu kvalitně stínil DAVID MOSS, který těsně před brankářem střelu tečoval a kotouč se dostal za záda Hueta! Asistence: Justin Faulk, Jamie McBain.
52:58
Vyloučen hráč Francie, Sacha Treille na dvě minuty za bránění ve hře. USA má k dipozici další přesilovou hru.
52:33
Hráči v modrém se ale nevzdávají a nevypouštějí tento zápas! Ba naopak. Francouzi bojují ze všech sil a snaží se vstřelit branku.
51:37
Američané navyšují vedení opět na dvě branky! Po pár odrazech se k puku dostal PAUL STASTNY, který neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky! Francie má co dělat, aby stáhla tento náskok USA. Asistence: Craig Smith.
50:30
Hráči USA jsou kompletní a snaží se vybojovat puk z holí Francouzů.
50:21
Američané jsou pod velkým tlakem a Francouzi zásobují branku Bishopa ostrými střelami, které zatím neskočily v brance.
49:51
Sacha Treille se zabořil hlavou do brankové konstrukce a hra se musí na malý okamžik přerušit.
48:23
Tak nakonec vyloučen pouze Bobby Butler na 2 minuty za hákování a Francie má možnost vyrovnání skóre.
48:23
Na ledě se přiostřuje a vypadá to, že padne více jak jeden trest.
47:29
Nicolas Besch získal puk za Huetovou svatyní a může v klidu rozehrát od své branky. Ve středním pásmu na něj čekají spoluhráči, kteří jsou připraveni na další akci.
46:47
Puk byl na okamžik bez majitele, než si jej přivlastnil hráč USA, který poté tvrdě vystřelil na připraveného Hueta.
46:03
Danny Kristo vyhrál osobní souboj a mohl pokračovat ve své krasojízdě na branku Hueta.
45:08
Hráči Francie opět kompletní a v hledišti můžeme vidět maskota, který se stará o skvělou atmosféru v Hartwall Aréně.
44:16
Hráči chvíli nevěděli kde se jim schoval puk, nakonec ho první našli Francouzi, kteří vyhazují a vysvobozují se tak z náporu Američanů.
43:08
Další vyloučení v tomto utkání! Na trestnou lavici usedne Meunier na dvě minuty za vysokou hru. Domácí tak mají další možnost přiblížit se ke třetí brance.
43:04
Bishop hezky zakročil proti střele Janila a puk se dostal za jeho svatyni.
42:03
Desrosiers je opět na ledě a Francie je kompletní.
41:54
Hráči Francie vyhodili puk až k Bishopovi, který přihrává svým obráncům a Američané jdou do poslední přesilovkové akce.
41:03
Přesilová hra USA se přehoupla do své druhé poloviny a domácí kombinují v útočném pásmu.
40:33
O puk se rvou hráči u branky Hueta, který ve třetí třetině prozatím nezasahoval.
40:03
Julien Desrosiers vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Američané mohou znovu navýšit své vedení.
40:01
Druhá třetina nám přinesla pouze jednu branku a to v podání hráčů Francie. Přesněji to byl Kevin Hecquefeuille, který po přihrávce z pravé strany prostřelil opravdu všechno co mu stálo v cestě a Bishop nemohl již nijak zasáhnout do této střely. Po čtyřiceti odehraných minutách na kostce svítí stav 2:1 ve prospěch Američanů. Uvidíme, co hráči předvedou ve třetí třetině.
Další třetina začne přibližně ve 12:52.
40:00
39:33
Francouzi jsou opět pod velkým tlakem, ze kterého je vysvobozuje daleký výhoz puku a konečná siréna.
39:03
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46
Američané pronikají do útočné třetiny, jenže obránci Francie Manavian a Auvitu zablokovali tento pokus a vysílají své spoluhráče do protiútoku.
38:00
Brian Henderson vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Uvidíme další přesilovou hru domácích.
38:00
Branka USA nebyla uznána!
V momentě, kdy se posunula branka Hueta puk překročil brankovou čáru, a tak rozhodčí komunikuje s videorozhodčím.
Hra je na chvíli přerušena z důvodu posunutí branky Hueta.
37:28
Američané čekali na modré čáře, kde si vyžádali přihrávku zpoza branky Bishopa, jenže nakonec puk přeletěl všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
36:32
Výborný zákrok Hueta! Američané se dostali do zakončení, jenže střela z hole Davida Mosse neskončila brankou, nýbrž skvělým zákrok francouzského brankáře.
35:13
Francouzi napadají hráče USA u jejich branky. To se jim málem stalo osudným, když David Moss byl kousek od vstřelení třetí branky Američanů.
34:22
Bishop přerušuje hru a rozhodčí Rantala uklidňuje celou situaci, která vzniká před brankou Američanů.
33:43
Huet neměl přehled o hře a bylo velké štěstí, že letící puk neskončil za jeho zády!
33:04
O kotouč se bojuje za brankou Bishopa, který si musí dávat obrovský pozor, aby neinkasoval vyrovnávací branku.
32:11
Drew LeBlanc si vzal na svou hůl volný puk, který se nacházel u postranního mantinelu a tímto založil novou útočnou akci, ze které by se dalo těžit.
31:26
Američané hrají v plném počtu hráčů a začíná opět vyrovnaná hra pět na pět.
30:38
Francie má před sebou ještě přibližně čtyřicet vteřin přesilové hry a drží puk pod svou kontrolou s přehledem.
29:26
Ryan Carter vyloučen na dvě minuty za zdržování hry a Američané jsou opět ve třech proti pěti!
28:24
Francouzi využívají dvojnásobnou přesilovou hru a střelou od modré čáry se blýskl KEVIN HECQUEFEUILLE, který prostřelil vše, co mu stále v cestě! Francouzi se tak dotahují a rozdíl už je pouze jednobrankový. Asistence: Pierre-Edouard Bellemare.
27:50
Nepříjemná situace pro Američany! Erik Johnson půjde taktéž na trestnou lavici za sekání a Francie má možnost dvojnásobné přesilové hry.
27:32
Francie si zahraje první přesilovou hru v tomto zápase! Paul Stastny se zřejmě neudržel a odpyká si dvě minuty za sekání.
27:08
Po krátké přestávce se vhazovalo ve středním pásmu a druhý útok Francouzů opět míří vpřed.
26:40
Čtvrtý útok USA měl velice dobrou příležitost ke vstřelení gólu, když se mohl k puku dostat Bjugstad a zakončoval by tak do odkryté branky.
25:46
Chris Butler si pomalu dojel pro puk za svatyni Bishopa a v klidu rozehrává na volné spoluhráče, kteří se dostávají dopředu a snaží se ohrozit branku Francie.
24:50
Hráči v modrém opět získali kotouč ve svém obranném pásmu a ujíždějí po pravé straně k brance Bishopa, který likviduje jejich střely.
23:36
Hráči v modrých dresech blokují střely Američanů a zakládají z toho skvělá přečíslení, které prozatím nevyužili.
22:50
Obránci Carle a Faulk skvěle brání a dokázali vzít útočníkům USA puk přímo z hole. Nakonec se bude vhazovat po levici brankáře Hueta.
21:51
Francouzi neskládají zbraně a ženou se do nebezpečných útoků. Před okamžikem chyběl kousek, aby Henderson doklepl puk za záda Bishopa.
21:17
Paul Stastny se ocitl opět v dobré šanci, ale útok jim nakonec nevyšel, jelikož dobře zakročil Huet a uschoval puk pod svou lapačkou.
20:10
Začátek druhé třetiny je velmi zběsilý, za deset vteřin se puk dostal na obě strany hrací plochy.
20:01
Hráči vycházejí z kabin a naskakují na led. Druhá třetina bude za okamžik zahájena.
První třetina byla hodně zajímavá a to jak na gólové šance, tak i na osobní souboje. Po osmi minutách dostal USA do vedení Carle, který od modré čáry prostřelil Hueta. O deset minut později navyšoval Bobby Butler na 2:0. Tato akce byla v první třetině to nejlepší, co jsme mohli vidět! Američané byli v útočném pásmu a po pěti přesných přihrávkách Bobby Butler zakončoval za bezmocného Hueta.
Další třetina začne přibližně ve 12:04.
20:00
19:56
V této třetině se již mnoho nestane a týmy odcházejí do šaten za stavu 2:0.
19:05
Probíhá poslední minuta první třetiny a u puku jsou Francouzi.
18:36
Smith posouval kotouč na Carla, ten však nedokázal prostřelil blokujícího hráče a puk se objevil ve středním pásmu.
17:36
Američané stále aktivnější u puku a tvoří si další šance, ze kterých mohou vystřelit na branku Hueta.
17:17
Nádherná akce Američanů! Do této akce se zapojili všichni hráči USA a po velmi přesných přihrávkách se do odkryté branky prosazuje BOBBY BUTLER, který posílá svůj tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Tim Stapleton, Drew LeBlanc.
15:53
Sacha Treille tvrdě zasáhnul Johnsona, který přišel v souboji o helmu. Hlavní sudí mu ukazuje, že má rychle odjet na střídačku.
14:55
Desrosiers se opřel hned z vhazování do puku, který minul branku Bishopa o pár centimetrů a odráží se od zadního mantinelu.
14:19
Na ledě řádí čtvrtá formace Francouzů, která obsadila obranné pásmo Američanů a tlačí se do zakončení.
13:44
Brian Henderson se zbavil kotouče a celá pětka Francie odjíždí střídat.
13:05
Fleury a Treille v ofsajdu. Druhý zmiňovaný přejel modrou čáru dříve, než Fleury, který v tu chvíli držel puk pod kontrolou.
12:19
Vhazování vyhráli Francouzi, kteří se ihned přesouvají do útočné třetiny Američanů a snaží se vystřelit na Bishopa.
12:10
Do konce první třetiny zbývá necelých osm minut, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.
11:44
Další přečíslení hráčů USA v čele s Paulem Stastnym, který se pokouší přihrát na střed hřiště, kde by měl být připraven David Moss.
10:06
Hra probíhá ve velmi rychlém tempu, Francouzi dokázali vystřelit pouze jednou. Američané mají na svém kontě hned osm střel na branku Francie.
08:58
Smithovo nahození k brance Hueta bylo zablokováno, Bellemare může jít dopředu a ohrozit branku Bishopa, který prozatím neměl moc práce.
08:18
Francie je opět pod výrazným tlakem a Američané se pokoušejí kombinovat a vstřelit další branku.
07:08
Američané jdou do vedení! Na začátku osmé minuty se k puku dostal MATT CARLE, který nahazoval puk na branku Francie. Kotouč nakonec zapadává za záda brankáře Hueta! Bez asistence.
06:45
Francouzi jsou opět kompletní, Vincent Bachet naskakuje na led a odjíždí střídat.
05:42
Paul Stastny se nabízel u levé tyčky branky Hueta, ale přihrávku, kterou by mohl doklepnout za záda francouzského brankáře nedostal.
05:10
Smith vypustil ze své hole tvrdou střelu, která letěla tím správným směrem, jenže rameno Hueta zakročilo na jedničku.
04:45
Další vyloučení Francie! Američané budou mít další možnost přesilové hry. Vincent Bachet vyloučen na 2 minuty za hrubost.
04:13
Američané vyhráli vhazování ve středním pásmu a tlačí se k brance Hueta, který si s koncovkou Gionty poradil.
04:08
První přesilová hra USA nebyla zrovna nejlepší, Francie se dokázala skvěle ubránit a dostat se z tlaku. Bude se vhazovat po pravici Hueta.
03:52
Da Costa naskočil opět na led a Francie je kompletní.
03:21
LeBlanc ztratil ve středním pásmu puk a hosté opět vyhazují puk na zakázané uvolnění.
02:30
Přesilovková formace USA se zatím moc neprosazuje, přestřeluje branku Hueta a obránci Francie vyhazují puk za modrou čáru.
01:52
Máme tady první vyloučení v zápase. Teddy Da Costa bude vyloučen na 2 minuty za krosček. Američané si tak zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání.
01:32
Chris a Bobby Butlerovi měli namířeno na Hueta, bohužel jim puk utekl z hole a k puku se dostávají Francouzi.
00:39
Velká šance Američanů, kteří se dostali do rychlého přečíslení a brankář Huet měl obrovské štěstí. Puk nakonec končí za brankou Francie.
00:29
První ostřejší střet dvou hráčů. Paul Stastny dostal tvrdou ránu do oblasti hlavy a těžce se sbírá z ledu.
00:05
Úvodní buly vyhráli hráči USA, kteří hned zakládají útočnou akci.
00:01
Všichni hráči jsou nastoupeni na modrých čarách. Zazní hymny obou států.
V dnešním zápase nastoupí USA v bílých dresech a Francie oblékne dresy modré. Za pár minut utkání začne.

USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Butler Bobby, Stapleton, LeBlanc – Petry, Butler Chris, Gionta, Carter, Thompson – McBain, Kristo, Bjugstad, Palushaj

Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Treille Yorick, Meunier, Desrosiers – Bachet, Hecquefeuille, Fleury, Bellemare, Treille Sacha – Janil, Besch, Henderson, Roussel, Da Costa – Moisand, Bozon, Raux, Guttig, Bertrand

Rozhodčí: BRUEGGEMANN Lars (GER) , RANTALA Aleksi (FIN) – ARM Roger (SUI) , KACK Johannes (SWE).

8. Lotyšsko – 3 body
USA: Reprezentace USA letos odehrává zápasy skupiny B. V prvním zápase změřili síly s Rakouskem, které je dokázalo dost ohrozit a po urputném boji vyhráli Američané v poměru 5:3. Druhé utkání čekalo USA den poté, kdy si připsali druhou výhru, když zdolali Lotyše 1:4. Po zápase s Lotyšskem mělo USA den volno a v úterý nastoupili proti silnému Rusku, které jim uštědřilo první porážku ve skupině a to 5:3. Poslední zápas odehrálo USA proti Finsku, který se jim povedl na jedničku a zvítězili nad skandinávským týmem 4:1.

Francie: Francouzi jsou stejně jako Američané ve skupině B, kterou zahájili zápasem hned v prvním hracím dni proti Slovensku, které jim nedalo příliš mnoho šancí a porazilo je vysoko 2:6. V sobotu měli Francouzi volno a v neděli nastoupili v zápase proti Rakousku, ve kterém si připsali první body za výhru 3:1. Pondělní den se nenesl pro Francii ve stejném duchu jako vítězná neděle. Po vyrovnanějším zápase podlehli Finsku 3:1. Včera nastoupila Francie proti Rusům, kteří pro tento zápas byli jasní favorité, jenže Francouzi nečekaně, ale zaslouženě vyhráli 1:2.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Hezké dobré dopoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Mistrovství světa pokračuje dalším dnem, kdy mezi sebou změří síly tyto dva celky a budou bojovat o vyšší místa v tabulce B. Od 11:15 se nám představí USA a Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.