Finsko - Rusko | ONLINE | 21.5.2016 15:15 | MS v hokeji Rusko 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z první semifinálového utkání vše, opět se přihlásíme zhruba za hodinu a tři čtvrtě, kdy se rozhodne o druhém finalistovi mezi týmy Kanady a Spojených států. Díky za pozornost a u dalších přenosů z Moskvy napočtenou.
Dohrála finská hymna, utkání je definitivně ukončeno! Ruští hokejisté jedou poděkovat fanouškům, kterých polovina tleská a polovina píská.
Dnešní utkání sledovalo podle oficiálních statistik 12215 diváků, což je o 115 více než je kapacita stadionu. Netuším, kam se diváci vešli, když byla po celé utkání k vidění volná místa.
Následují tři nejlepší hráči týmu Finska:

1. Mikko Koskinen
2. Mikael Granlund
3. Patrik Laine
Vyhlášeni také budou tři nejlepší hráči Ruska na turnaji. Těmi se stávají:

1. Sergej Bobrovskij
2. Vjačeslav Vojnov
3. Vadim Šipačjov
Za Rusko přebírá ocenění kapitán Pavel Dacjuk. Za finský tým ocenění získává dvougólový mladík Sebastian Aho!
Následuje ceremonie předávání cen nejlepším hráčům utkání.
Je to tak! Finsko skvělým výkonem ze druhé třetiny poráží sbornou, a zahraje si finále! Závěrečné dějství sice gól nenabídlo, ale zato byla k vidění aktivní hra od obou týmů.
Konec zápasu.
59:39
Další šance Ruska končí na Koskinenových betonech! Neuvěřitelný výkon finského gólmana!
59:24
Ovečkinovu ránu od modré tečoval před Koskinenem Ljubimov, puk se vznesl do výšky a mířil do bránu, finský gólman ale máchl lapačkou a puk chytil!
59:10
Rusové se snaží vytvořit si drtivý tlak, ale finský tým odpovídá skvělou obrannou strategií. Laine ovšem vyhazuje na zakázané uvolnění.
58:36
Kuzněcov si našel puk na vrcholu kruhu, zamířil a vystřelil jen těsně mimo Koskinenovu bránu! Obrovská šance Ruska!
58:24
Po nahození od modré, které si Koskinen pohlídal, se bude vhazovat po pravici finského gólmana.
58:17
Finové hrají v plném počtu, Rusko zůstává v šesti a také v útočné třetině.
58:03
A ještě jednou, Rusové jsou dost bezradní.
57:30
Hráči Ruska si vzájemně dávají přednost, nikdo na sebe nechce vzít odpovědnost střelce. Finové využili příležitosti a vyhazují.
57:06
Rusové si s pukem vyjeli do středního pásma a Bobrovskij míří opět na střídačku!
56:52
Finové vyhráli vhazování a hned se osvobozují.
56:46
Bude se vhazovat ve středním pásmu, Bobrovskij míří zpět do brány.
56:46
Rusové kombinovali v pásmu, ale po střetu s pukem zůstal na ledě ležet Tělegin, kterého musí spoluhráči odvézt na střídačku. Ruský útočník našlapoval na levou nohu a hned míří do útrob stadionu.
56:22
Hned po vhazování míří Bobrovskij na střídačku!
56:17
Ve stejném čase si ještě Finové berou oddechový čas.
Bobrovskij už mířil na střídačku, ale trenér Znarok se je ještě rozhodl ponechat v bráně.
56:17
Rusko si zahraje přesilovku! Hietanen se provinili vysokou holí a oslabuje svůj tým na dvě minuty.
55:39
Sborná kombinuje na polovině Finska a vysílá nebezpečné střely, Vojnov od modré skrytou střelou málem skóroval, ale Koskinen na poslední chvíli vytasil zákrok ramenem!
54:36
Rusové hrají v plném počtu a zůstávají před finskou bránou.
54:19
Naopak sborná ještě útočí! Kalinin se dostal k zakončení po objetí dvou obránců, ale jeho puk jen projel brankovištěm!
53:53
Rusové se osvobodili vyhozením kotouče až ke Koskinenovi a nedovolují soupeři najet si zpět do pásma.
53:25
Finové dlouho kombinovali na polovině soupeře, ale první střela, která se jim naskytla, skončila po teči ruského obránce v ochranné síti.
52:36
Ve stejném čase se také vylučuje, za nedovolené bránění si Marčenka, který inkasoval dvě minuty, si Rusko zahraje oslabení.
52:36
Po velmi dlouhé době se puk dostal také k Bobrovskému, Laineho nahození si ale ruský maskovaný muž pohlídal. Následuje vhazování po Bobrovského levici.
51:38
Třetí ruský útok je dnes velmi aktivní, ale na výborně rozestavené Finy to prostě nestačí. Kombinace končí většinou třetí až čtvrtou přihrávkou, kterou Finsko zachytí a puky okamžitě nahodí do středního pásma.
50:48
Finové se osvobodili, momentálně hrají jako by byli v oslabení. Puk skončil až u Bobrovského, který jej zachytil a zabránil písknutí zakázaného uvolnění.
50:17
Po nepovedené kombinaci Ruska se puk odrazil k Marčenkovi, jehož ránu od modré Koskinen viděl a chytil ji lapačkou. Sborná i nadále útočí.
49:55
Rusové se i nadále snaží protlačit se k zakončení, závaru před Koskinenem se snažil využít Kalinin, ale finský gólman zaklekl na brankové čáře a puk si pohlídal.
49:00
Finové hrají v plném počtu a hned se vrhají do útoku.
48:25
Elitní komando sborné ve složení Kuzněcov – Dacjuk – Ovečkin zůstalo i nadále na ledě, ale poslední jmenovaný promáchl v téměř stoprocentní šanci před odkrytou bránou!
47:56
Finové se navíc hned ze vhazování uvolňují a vyhazují puk přes všechny čáry.
47:53
Rusové předvedli drtivý tlak a několik střel, ale ani Ovečkin ani Dacjuk na zakleknutého Koskinena nevyzráli!
47:23
Jen o chvíli později přihrával Ovečkin k tyčce, kde byl postaven Dacjuk, ale jeho dorážka vůbec netrefila bránu a skončila v ochranné síti!
47:13
Rusové se hned usadili v pásmu, ale Ovečkinova pumelice z vrcholu kruhu minula bránu.
47:00
Barkov byl před Bobrovským až příliš aktivní, za což si od sudích vykoledoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
46:57
Přesto se Finové dostávají ke střele! Hietanen pálil od modré, před bránou stál nachystaný Pyörälä, ale ten tečoval puk těsně mimo tři tyče!
46:14
Rusové sice stihli vystřídat, ale nedokáží s pukem vůbec vyjet od vlastní brány, za což sklízí od fanoušků pískot. Finové v klidu napadají a nikam nespěchají.
45:28
Pomalu se probouzejí i ruští fanoušci, kteří ale se hrou svého týmu nemohou být spokojeni. Bezzubý útok sborné se nyní provinil zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po levici Bobrovského.
44:41
Rusové se snaží o snížení, ale jejich snahy ani nekončí střelami, naposledy se málem dostal ke střele z mezikruží Kuzněcov, ale než stihl napřáhnout, puk mu byl odebrán.
43:59
Finové po delší době také dostali do útoku, ale jediná střela z půlminutové kombinace v podání beka Kivistöho končí mimo bránu.
42:46
Momentálně je v Moskvě k vidění divácky neatraktivní pasáž hry, ve které se puk přesouvá z jedné strany hřiště na druhou, ale ani jeden tým nepálí.
41:45
Rusové se sice snaží přenést hru před Koskinena, ale nedokáží překonat finský obranný val, který na modré čáře sbírá nahozené puky sborné jak houby po dešti.
40:35
Finové i Rusové si už střihli útočnou vložku, ale oba útoky ztroskotaly na modrý čarách, oba týmy si útoky soupeřů pohlídaly.
40:01
Začala třetí třetina.
Nejvíce času na ledě opět strávil finský obránce Juuso Hietanen, který k 8 minutám a 1 vteřině z první třetiny přidal dalších 8 minut a 45 vteřin.
Střely na bránu:

V první třetině – 4:10.
Ve druhé třetině – 10:6.

Celkem – 14:16.
To je hokej! Po první třetině, která byla poměrně vyrovnaná přišla ta druhá, ve které se hraje nádherný hokej! Finové sice na ledě jasně nedominují, ale využívají své šance, které byly rovnou tři. Hrdinou Finů je prozatím Sebastian Aho, který dvakrát skóroval v přesilovce. Utkání se bude postupně vyhrocovat, třetí dějství začne přibližně v 16:55.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:55
Sborná je evidentně frustrovaná, nahození od modré si Koskinen podržel, ale Rusové doráželi víc než se Finům líbilo a vzniká další strkanice před bránou. Ani tentokrát sudí nevylučují.
39:10
Čtvrtá formace Ruska se málem dostala ke snížení! Rusové se dostali do přečíslení tří na jednoho, útočníci si ale tak dlouho dávali přednost ve střelbě, až ztratili kotouč!
38:58
Rusové se nechávají drtit Finy, kteří v pohodě kombinují před Bobrovským.
38:15
Finsko právě vstřelilo branku!
Ticho v aréně nahrazuje pískot! Koivu poslal před bránu z rohu kluziště střílenou přihrávku, nejdříve ji tečoval Koskiranta, který ale bránu netrefil, následně se ale k puku dostal SEBASTIAN AHO, který dnes střílí již svou druhou branku, navíc druhou v přesilovce! Asistence: Jarno Koskiranta a Mikko Koivu.
37:59
Sborná přitvrzuje, což se ale nelíbí sudím, kteří trestají Ovečkina dvěma minutami za nedovolené bránění. Ruská kanonýr natlačili Lindella na brankovou konstrukci za Bobrovským, za což se ještě strhla strkanice za bránou domácích.
37:06
Rusové se sice snaží o průnik do pásma, ale z jejich herního projevu čiší frustrace, nemohou se dostat přes střední pásmo, po každém průniku pouze odevzdají kotouč na modré čáře.
35:50
Finsko právě vstřelilo branku!
Ledová sprcha pro Rusy! Laine si vybojoval kotouč za bránou, vyjel si do kruhu, odkud poslal křižný pas na JUSSIHO JOKINENA, který pálil do odkryté brány! Hrobové ticho v aréně vystřídala radost necelé dvacítky finských fanoušků, kteří mávají vlajkami. Asistence: Patrik Laine.
35:15
Rusko se sice ještě na chvíli dostalo do útoku, ale Finové si uzmuli kotouč a s vidinou konce oslabení se vydali útočit.
34:44
Drtivý tlak sborné, kdy na Koskinena mířila střela co pět vteřin, je u konce, puk se dostal až k Bobrovskému.
34:13
Rusové hodně zatlačili Finy, kteří už evidentně nemohou a ostřelují bránu hostů, obětaví Finové ale padají do střel!
33:23
Ve stejném čase je vyloučen finský útočník Pihlström za sekání.
33:23
Velký tlak nyní vyvinula čtvrtá ruská formace! Ljubimov se dostal ke střele z velmi ostrého úhlu, navíc bekhendem. Jeho rána sice byla zblokována, ale i tak se lobbem málem dostala do brány, nebýt Koskinena, puk skončil v síti! Finský brankář ale skokem puk zachytil a nakonec i zakryl před dorážejícími Rusy.
33:04
První ruská formace je na ledě snad každé druhé střídání, Ovečkin pálil z vrcholu kruhu mimo bránu. Rusové ale pokračují v útoku.
32:17
Finové mají momentálně více ze hry, lépe útočí a organizovaně brání. Rusko má velké problémy napadat rozehrávku přesných finských útočníků.
31:43
Rusové se také hrnou do útoku, Ovečkinova rána od modré ale skončila jen na Koskinenově betonu.
30:50
Skandinávci se nyní hodně snaží o zvrat, Hietanenova pumelice od modré prolétla jen milimetry od ruské tyče! Halou zahučelo oddechnutí si.
30:13
Finský protiútok se nepovedl, Komarov se snažil protlačit před bránu a byl krosčekován, hodně se zlobí na rozhodčí, za kterými odjel debatovat. Sudí jsou ale neoblomní, vylučovat se nebude.
30:02
Po vhazování, které Rusové vyhráli, se ke kotouči dostal Tělegin, který s ním vybruslil až před Koskinena, na kterého vypálil z vrcholu kruhu. Finský gólman si střelu pohlídal a podržel ji v lapačce.
29:44
Rusové si nerozuměli v rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění. Finové celkem pohodlně kombinují.
29:37
Spolu s návratem na led dostal Komarov přihrávku do jízdy, ale neměl dostatečnou rychlost a Vojnov jej těsně před zakončením dojel a odstavil od puku. Komarov byl navíc odstrčen na brankovou konstrukci, která se posunula, vhazovat se tak bude po Bobrovského levici.
29:02
Až doteď! Dacjuk se dotlačil k odraženému puku před Koskinenem, ale usměrnil jej mimo tři tyče!
28:47
Finové napadají rozehrávku domácích, hraje se ve středním pásmu.
28:21
Finsko velmi organizovaně brání, sborné se opětovně vůbec nedaří přejet přes modrou čáru.
27:44
Rusové dobře kombinovali po celém pásmu, Panarin zpoza brány přihrával do mezikruží, ale tam nikdo nebyl a puk zamířil až k Bobrovskému!
27:29
Přesilovka pro Rusko! Komarov zcela zbytečně podrazil Kuzněcova a odsedí si dvě minuty.
26:46
Rusové evidentně chtějí zpět jednogólové vedení, zatlačili Finsko před jeho bránu, ale nedokáží přesně vystřelit. Vojnovova rána neprošla vůbec až k bráně.
26:08
Dacjuk předvedl parádní kličkování, od modré si prohodil dva bránící Finy, ale na třetího už nevyzrál a sborná ztrácí puk.
25:34
Finsko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Finové si dlouho s přesilovkou nedokázali poradit, až zaúřadoval Granlund, který od mantinelu našel úplně volného SEBASTIANA AHA, který ranou z voleje nedal Bobrovskému nejmenší šanci! Asistence: Mikael Granlund a Esa Lindell.
25:11
Při dalším finském útoku píská sudí ofsajd, vhazování ve středním pásmu.
25:01
A ještě jednou, Rusové jsou velmi dobře rozestaveni.
24:41
A znovu, finský celek se nedokáže udržet v pásmu, puk vždy ztratí už na modré čáře.
24:24
Sborná hned po vhazování vyhazuje kotouč až ke Koskinenovi.
24:08
Finové přesunuli hru před Bobrovského a dokonce si vynutili faul. Komarova podrazil Marčenko, který si za svůj prohřešek odsedí dvě minuty.
23:34
Po velkém ruském tlaku se Finové už téměř osvobodili, ale puk najednou sebral Ovečkin, který s ním vybruslil úplně sám před Koskinena, ale fohendovým blafákem jej neprostřelil!
22:17
Pyörälä se dostal k puku, vyjel s ním až za modrou čáru, odkud se pokusil i vystřelit, ale dřív, než vypustil ránu, jej od kotouče odstavili ruští obránci, kteří následně rozjeli vlastní akci.
21:48
Sborná je hodně při chuti! Ke střele ze střední vzdálenosti se propracoval Mozjakin, jeho rána ale končí na Koskinenově betonu!
21:04
Rusové byli dlouho na kotouči, ale při přechodu do útočné třetiny o něj přišli, když po souboji u mantinelu touš zaletěl na střídačku domácích.
20:19
Hned po vhazování se ruský tým dostal do útoku, puk si vzal Ovečkin a vstřelil z vrcholu kruhu, jeho projektil ale minul finskou bránu.
20:01
Začala druhá třetina.
Na ledě strávil nejvíce času obránce Finska Juuso Hietanen, který v prvním dějství odbruslil dohromady 8 minut a 1 vteřinu.
Střely na bránu:

V první třetině: 4:10.
Úvodní dějství je minulostí! V jeho první půli na ledě jasně dominovali Rusové, kterým se podařilo dokonale překvapit soupeře první vstřelenou brankou o kterou se postaral Sergej Širokov. Finové se pak vzchopili ve druhé polovině první periody, kdy několika velmi nebezpečnými šancemi ohrozili ruské vedení, ale neskórovali. Druhá část začne přibližně v 16:04.
20:00
První třetina skončila.
19:59
Spolu se sirénou se ještě dostal ke střele Koivu, ale Bobrovskij puk přikryl lapačkou, čímž ukončil úvodní dvacetiminutovku.
19:02
První ruská formace nastoupila na led, Ovečkin zabojoval u mantinelu a vybojoval puk. Domácí hráči se ale moc do útoku nehrnou, spíš puk drží na své polovině hřiště.
18:11
Další obrovská šance Finska málem skončila gólem! Do Bobrovského zajel jeho vlastní spoluhráč, takže by ruský gólman téměř bez pohybu, ale přesto Sallinen trefil jen jeho beton!
17:38
Finsko stále stupňuje svůj tlak a Rusové jsou nuceni přitvrdit v obraně. Granlund se dostal ke střele z těsně blízkosti, ale Vojnov jej srazil k zemi. Následná strkanice se obešla bez trestu.
16:57
Ohtamaa pálil od modré do skrumáže těl před ruskou bránou! Kotouč se odrazil od několika hokejek a bruslí, načež se zjevil před Bobrovským a těsně minul tyč jeho brány!
16:14
Rusové se dlouho drželi v útočném pásmu, ale k střele se dostal až Marčenko, který si vybruslil od modré čáry do mezikruží, kde dorážel odražený kotouč. Gólman Finska zasahoval lapačkou.
15:18
Rusko bylo i po skončení přesilovky stále na puku, ale hráči se nerozuměli v kombinaci a dlouhé nahození končí až v lapačce finského brankáře, který přerušuje hru.
14:37
Laine je zpět na ledě, Skandinávci hrají v plném počtu.
14:31
Rusy navíc při přechodu před Koskinena zbrzdil ofsajd, hosté už oslabení přečkají.
14:22
Domácí hráči se dlouho u finské brány neohřáli a puk opět míří až k Bobrovskému. Finové dobře brání už ve středním pásmu.
13:36
Finsko vyhazuje kotouč přes všechny čáry a střídá, Rusové střídají také a drží puk.
13:13
Finskému brankáři se nelíbilo dorážení ruských útočníků poté, co přerušil hru a hodně se zlobí na rozhodčího, který se rozhodl nikoho netrestat.
12:58
Kuzněcov si s pukem vybruslil až do mezikruží a nebezpečně vystřelil, Koskinen ale zasáhl vyrážečkou! Sborná pokračuje v útoku.
12:37
První přesilovou hru si zahrají také domácí hráči, Laine fauloval a odsedí si dvě minuty za podražení.
12:22
Rusové jsou v plném počtu, ale Finsko pokračuje v útoku.
12:02
Střelu od modré čáry dorážel před odkrytou bránou Barkov, ale Bobrovskij opět předvedl parádní zákrok a švihem lapačkou puk chytil!
11:57
Rusové se po finském nátlaku lépe zorganizovali a dvakrát vyhodili kotouč až k finské bráně.
11:16
V kruhu se ale objevil Koivu, který nikým neatakován pálil do odkryté brány! Zčistajasna se ale objevil Bobrovského beton, který střelu vytáhl mimo tři tyče!
10:45
Finové kombinují před Bobrovským, ale nepřesnými přihrávkami sami sebe brzdí. Jediná střela v podání Granlunda ani nedoputovala k bráně.
10:22
První přesilovka utkání! Panarin se provinil v útočné třetině hákováním, za které si odsedí dvě minuty.
10:17
Rusové se vrhli do protiútoku, kapitán Dacjuk na sebe vzal odpovědnost, vybruslil si do mezikruží a vypálil, jeho rána ale byla zblokována a puk skončil v ochranné síti.
09:33
I Finové ukázali, že umí kombinovat! Koivu si povodil ruské obránce, zpoza brány si vybruslil do kruhu a poslal střílenou přihrávku na Granlunda, který ji ale nasměroval tečí jen do Bobrovského betonu!
08:56
Útok sborné neměl dlouhého trvání, Finové zaúřadovali ve středním pásmu a poslali dlouhé nahození na ruskou bránu, Bobrovskij raději puk podržel.
08:21
Finsko se po hodně dlouhé době dostalo do útoku, ale Sallinen v souboji za Bobrovského bránou neudržel puk, čímž poslal soupeře do útoku.
07:38
Třetí ruská formace si vypracovala nebezpečnou šanci! Po ose Šipačjov – Dadonov – Panarin se puk dostal na hůl posledního jmenovaného, který z ostrého úhlu vypálil, ale Koskinen se stihl přesunout!
06:47
S Finy je to momentálně hodně špatné, jejich útoky končí na zakázaném uvolnění a hodně se nadřou, aby vůbec vybojovali kotouč.
06:34
Další nebezpečná rána Rusů! Ovečkin se dostal k odraženému puku přímo před Koskinenem, ale jeho rána neměla dostatečnou razanci a finský gólman ji stihl na poslední chvíli zastavit betonem a zalehnout puk!
06:11
O ruské nadvládě zatím plně vypovídají střely na bránu. Rusko vystřelilo pětkrát, Finsko ani jednou.
05:53
Velmi nebezpečnou střelou se prezentoval Tělegin, jehož rána z těsně blízkosti finské klece o notný kus přeletěla břevno za Koskinenem.
05:25
Finové marně napadají ruskou rozehrávku, domácí hráči jsou více než v pohodě a nenechají si vzít kotouč ani při přechodu přes modrou čáru.
04:42
Finům se na chvíli podařilo vyhodit kotouč a vystřídat, Rusové se pak opět snažili přesunout hru před Koskinena, jenže dlouhé nahození skončilo v ochranné síti.
04:08
Finové jsou zaskočeni a nechali se zatlačit před svou bránu, kde Rusové pohodlně kombinují. Střelu od gólu nevyprodukovali, ale drží kotouč.
02:52
Rusko právě vstřelilo branku!
To je vstup do utkání! SERGEJ ŠIROKOV se dostal v mezikruží k puku, vystřelil, ale Koskinen jen puk vyrazil před sebe. Ruský útočník neváhal a okamžitě jej dorážel, načež puk propadl pod rukou finského gólmana! Asistence: Ivan Tělegin a Alexej Marčenko.
02:01
Sborná i nadále pokračovala v útoku, Dadonov střelou z kruhu minul bránu, ale touš se odrazil až na modrou čáru, odkud pálil přesně Bělov, jehož rána ale zaplula jen do Koskinenovy náruče.
01:32
Panarin se málem proháčkoval ke střele, ale v mezikruží si moc dlouho podržel puk, načež k němu přibruslili tři hráči soupeře a kotouč jej obrali.
00:47
Je tu první přerušení. Finové se drali do útoku, ale ztratili kotouč za bránou. Rusové nicméně pokazili rozehrávku a rozhodčí hlásí zakázané uvolnění.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba týmy nastoupily na led, utkání do dvou minut začne!
Úvodní sestavy:

Finsko: Koskinen (Saros) – Jaakola (A), Hietanen, Pokka, Lindell, Kivistö, Ohtamaa – Koivu (C), Granlund, Komarov – Laine, Jokinen (A), Barkov – Aho, Pyörälä, Koskiranta – Rantanen, Sallinen, Pihlström – Pulkkinen, Lajunen.

Rusko: Bobrovskij (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Orlov, , Čudinov, Bělov, Zajcev, Marčenko – Ovečkin, Širokov, Kuzněcov – Sannikov, Dacjuk (C), Mozjakin (A) – Panarin, Dadonov, Šipačjov (A) – Tělegin, Kalinin, Ljubimov – Plotnikov.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Kubuš (SVK) – McIntyre (USA), Ritter (USA).
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Tento rok se obě reprezentace střetly dvakrát v rámci Euro Hockey Tour, a to dokonce na stejném kolbišti, na kterém se dnes utkají o finále – ve VTB Ledovém paláci v Moskvě. Oba duely vyhráli Finové:

Rusko – Finsko 1:3 (28.4.2016)
Rusko – Finsko 2:3 (30.4.2016)
STATISTICKÉ OKÉNKO

Že se proti sobě střetnou zřejmě dva ze tří nejlepších týmů na turnaji, je jasno. Pohled na prvních pět pozic v tabulce produktivity na turnaji totiž vypadá následovně:

1. Vadim Šipačjov (Rusko) 16 bodů (5+11)
2. Artěmij Panarin (Rusko) 12 bodů (5+7)
3. Patrik Laine (Finsko) 11 bodů (7+4)
4. Jevgenij Dadonov (Rusko) 11 bodů (5+6)
5. Mikael Granlund (Finsko) 11 bodů (4+7)
RUSKO

Sborná se Mistrovstvím světa 2016 také probojovala suverénně. Po úvodní překvapivé porážce od Čechů už neprohrála zápas, od Kazachstánu sice dostala čtyři branky, ale pak už hrála skvěle. Ruští hráči porazili Lotyšsko, Dánsku dali deset branek, následně si vyšlápli i na Švýcary, Nory i Švédy, do čtvrtfinále postupovali z druhého místa.

Ve čtvrtfinálovém zápase proti Německu byli Rusové jasným favoritem, ale překvapivě tuhý odpor outsidera nadělal svěřencům trenéra Olega Znaroka velké problémy. Němci totiž vyhráli první třetinu, ve které se jim podařilo vstřelit branku. Rusko ale překvapení nedopustilo, vstřelilo soupeři čtyři branky a vykročilo do semifinále.

Za ruským týmem spočívá v brance Sergej Bobrovskij, brankář Columbusu Blue Jackets, který má na turnaji druhé nejlepší statistiky hned za Čechem Dominikem Furchem. Rus odchytal sedm utkání, ve kterých inkasoval deset branek s úspěšností 94,19%.
FINSKO

Výběr reprezentace Finska zůstává jako jediný na turnaji neporažen. Postupně si svěřenci trenéra Kariho Jalonena poradili s Běloruskem, Německem, Spojenými státy, Maďarskem a Francií, na kopytech roznesli výběry Slovenska a Kanady a probojovali se do čtvrtfinále z prvního místa.

V něm narazili na tým Dánska, se kterým sehráli hru na kočku a myš. I přes urputnou obranu Dánů se jim podařilo pětkrát skórovat, přičemž jedenkrát inkasovali. Největší podíl měl na výhře Mikael Backlund, který dvakrát skóroval a byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

Záda kryje Finům Mikko Koskinen, brankář týmu SKA Petrohrad, který tak měl v základní části téměř domácí atmosféru. Statisticky je na tom maskovaný muž skandinávského týmu více než dobře, v šesti odchytaných zápasech inkasoval 7 branek s úspěšností zákroků 93,46%.
Příjemné odpoledne z Moskvy! Po čtvrtfinálových duelech se dnes na zdejším ledě odehrají semifinálové, v tom prvním se proti sobě postaví silné výběry Finska a Ruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud