Nejlepším hráčem Slovenska byl vyhlášen Pavol Skalický, na straně Finů si pro cenu přijíždí Mikko Koivu.
Utkání Slovenska s Finskem nakonec skončilo jednoznačným výsledkem. Více než polovinu utkání se přitom čekalo na gól, ale zbývající část utkání suverénně ovládli Seveřané, kteří nasázeli Slovákům, stejně jako v sobotu Kanada, pět branek.
59:57
Finsko právě vstřelilo branku!
Uběhlo pouhých třináct sekund a Finové přidávají pátý zásah. Bezprostředně po buly se Jalonenova družina vydala na další útočný výlet a PATRIK LAINE nechytatelnou střelou z levého kruhu přidává pátou branku. Asistence: Aleksander Barkov.
59:44
Finové využívají přesilovou hru poté, co Hietanen našel krásnou nahrávkou na útočnou modrou rozjetého JUSSIHO JOKINENA, jenž prvním gólem na turnaji navyšuje finské vedení už na 4:0. Asistence: Juuso Hietanen, Aleksander Barkov.
59:27
Lušňák zblokoval jednu z ojedinělých střel a vyhazuje přes všechny čáry.
58:49
Finové pohodlně kombinují v útočné třetině, ke střelám se zatím příliš netlačí.
58:11
Zdá se, že Slováci se nedočkají ani čestného zásahu, Na trestnou lavici totiž v závěru usedá útočník Vladimír Dravecký – 2 minuty za hákování. Přesilovka pro Finy.
57:35
Réwayovu nahrávku zastavil Aho, opět se hra obrací směrem ke slovenské brance.
56:55
Finové už nikam nespěchají, mají v kapse luxusní náskok tří branek.
56:15
Line v přečíslení našel lépe postaveného Jokinena, jeho pokus dobře zablokovali slovenští obránci.
55:16
Slováci vyvážejí puk. Je na nich vidět snaha vstřelit aspoň jednu branku, ale od poloviny utkání se jim nic nedaří. Saros je úplně bez práce.
54:31
Pihlström byl u mantinelu ozbrojen, ale jen na chvíli. Finové vybojovali puk a dál operují v útočném pásmu.
53:53
Ale Aho už jim odebral puk a hra se stěhuje zpátky k Hudáčkovi.
53:19
Hra se po komerční přestávce poněkud uklidnila, v útoku pro změnu Slováci.
52:26
Hietanen dostal ve slovenské obranné třetině až nečekaně příliš prostoru, ani nadvakrát však Hudáčka nepřekonal. Nejdřív trefil jen připraveného slovenského gólmana, vzápětí minul branku.
51:56
Hudáček si připisuje další zákrok po střele Lindella od modré, Finové v této třetině vedou na střely už 13:3!
51:32
Na druhé straně se pokoušel při přečíslení Barkov najít ještě lépe postaveného Jokinena. Neúspěšně.
51:00
Ani talent Réway nedokázal nic vymyslet při přechodu do útočné třetiny.
50:22
Slováci působí bezradně, jejich ojedinělý útok zastavuje hvizd čárového sudího – ofsajd.
49:36
Hudáček je zpátky na ledě, Finové sehráli přesilovku skvěle. Chybělo jim pouze gólové vyjádření.
49:10
Granlund poslal puk na modrou, odkud Lindell donutil předvést Hudáčka další těžký zákrok. Slovenský brankář zastavil kotouč jenom těsně před brankovou čarou.
48:54
Hudáček se teď měl ve slovenské brance co otáčet, šla na něho jedna střela za druhou, ale se všemi pokusy si dokázal poradit.
48:27
Barkov je při chuti, jeho dělovka proletěla jen těsně nad horní tyčí Hudáčkovy branky.
47:52
V brankovišti Hudáčka vznikl pořádný závar, slovenská obrana v čele s brankářem švédského Orebrö ho dokázala uhasit.
47:36
Libor Hudáček inkasuje menší trest za sekání, Finové mají k dispozici další přesilovou hru.
47:36
Finové nastěhováni před Hudáčkem, následuje komerční přestávka, při níž se obzvláště finští fanoušci dost baví.
46:46
Finové v signalizované výhodě přidávají další branku a tohle už vypadá se slovenským týmem hodně špatně. Na modré čáře napřáhl Hietanen, jehož pokus dokázal protečovat za Hudáčka před brankou operující ALEKSANDER BARKOV. Asistence: Juuso Hietanen, Jussi Jokinen.
46:26
Ale píská se zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpátky před Hudáčka.
46:06
Rychlá finská akce končí na Hudáčkovi, který zkrotil neposedný puk. Dopředu vyrážejí Slováci.
45:21
Na opačné straně protáhl Lušňák finského gólmana, který na MS ještě stále neinkasoval.
44:52
Aho si šikovně vybruslil z rohu kluziště do dobré střelecké pozice. Přestřelil.
44:03
Z hlediště se ozývá "Suomi, Suomi"! Slovenští fanoušci jsou poněkud zaskočení, přece jen už ve druhém utkání za sebou neviděli branku svého týmu.
43:25
Slovákům je při pokusu o vjetí do útočné třetiny odpískán ofsajd.
42:43
Cígerova družina působí velmi unaveně, Finové teď vyhrávají všechny osobní souboje a v poklidu směřují za vítězstvím.
42:01
Tvrdá střela aktivního Sallinena končí jen na slovenské obraně.
41:06
Slováci si teď musejí připadat jako na kolotoči, Finové se stále drží v útočné třetině.
40:41
Barkov to zkoušel od mantinelu, Hudáček schoval puk do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 6:14.
Je za námi druhá třetina, ve které se stále dlouho čekalo na první branku. Střelecké trápení obou týmů nakonec protrhl až kapitán finského národního týmu Mikko Koivu, na nějž navázal za dalších 40 sekund Antti Pihlström. Od té doby se Slováci trápili a po druhé třetině tak prohrávají 0:2. Závěrečná část začne přibližně v 20:43.
40:00
39:34
Následuje velký závar na brankovišti Hudáčkovy branky, závěr druhé třetiny si Slováci za rámeček rozhodně nedají.
39:25
Finové to sehráli znovu velmi pěkně. Ke střele se nakonec dostal Hietanen, jehož dělovce nechybělo mnoho, aby zapadla mezi tři tyče.
38:39
Na opačné straně na chvíli zahrozili Slováci, kterým ale jakoby v posledních minutách scházely síly.
37:50
Tak to byla hokejová lahůdka v podání Rantanena, který si udělal ze slovenských hokejistů stojící kužely a snažil se najít ještě lépe postaveného Sallinena. Ten však netrefuje branku.
37:19
Slováci se po dvou inkasovaných gólech trápí, teď jim nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
36:47
Až další zákrok Hudáčka, který ustrážil prostor u levé tyče, přerušuje finskou aktivitu.
36:27
Laineho šikovná teč nezapadla mezi prostor tří tyčí, Finové však pokračují ve velkém náporu.
35:46
Slovenský tým toho v početní výhodě příliš nepředvedl, v jejím závěru se dokonce Finové chvíli drželi před Hudáčkem.
35:01
Dravecký se nerozmýšlel a zkusil překvapit Sarose, jeho pokus však postrádal přesnost a skončil jen na zadním mantinelu.
34:31
Finové se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, a vzápětí znovu.
33:46
Bude se opět vylučovat. Mikko Koivu to přehnal s důrazem a míří na trestnou lavici. Verdikt sudích zní sekání. Přesilovka pro Slovensko.
33:03
Píská se posunutá finská branka, působení Slováků v útočném pásmu mělo jepičí život.
32:48
Finy dvě vstřelené branky očividně povzbudily a znovu okupují útočnou třetinu. Právě probíhá čtvrtá komerční přestávka.
31:47
Tak to je pro Slováky dost studená sprcha poté, co sehráli výbornou první polovinu utkání. Je tady druhá branka Finů. Sallinen nahazoval puk do útočné třetiny. ANTTI PIHLSTRÖM ho dojel a střelou mezi Hudáčkovy betony navýšil finský náskok. Asistence: Tomi Sallinen, Ville Pokka.
31:07
Z početní výhody uběhlo 40 sekund a Finové otevírají skóre dnešního zápasu. Kapitán MIKKO KOIVU se opřel do puku a s pomocí teče jednoho ze slovenských obránců trefuje horní růžek Hudáčkovy branky. Asistence: Esa Lindell, Sebastian Aho.
30:27
Martin Marinčin inkasuje 2 minuty za sekání, Finové si zahrají druhou přesilovku.
30:10
Hudáček se vydal na výlet mimo svou branku, čehož vzápětí málem litoval. Koskiranta s Pyörälou však kotouč do původně opuštěné branky nedopravili.
29:28
Na opačné straně pěkná slovenská akce. Skalický posílal puk před branku na Lušňáka, ten však trefuje z první pouze náruč připraveného Sarose.
28:53
Komarov posílal puk skrz útočnou třetinou na Granlunda, který z první netrefil skulinu mezi Hudáčkovými betony. Ty dokázal slovenský gólman včas zacvaknout.
28:23
Slovenská přesilovka je minulostí, Finové si v oslabení počínali velmi dobře a soupeře do ničeho nepustili.
27:37
Pyörälä vyhazuje puk přes všechny čáry, Slovákům se zatím početní výhoda nedaří.
27:01
Graňákova střela od modré zablokována finskými obránci, kteří poslali kotouč aspoň do středního pásma.
26:23
Bude se podruhé vylučovat, tentokrát si přesilovku zahrají Slováci. Na lavici hanby usedá Mikko Rantanen, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
26:23
Také druhé dějství se hraje prakticky bez přerušení, následuje třetí komerční přestávka.
26:02
Pro změnu Slováci operují před Sarosem a z publika se znovu ozývají jejich fanoušci.
25:22
Slováci úvodní oslabení přečkali bez výraznějších problémů, Švarný je zpátky na ledě.
24:59
Až teď Finové uzamkli slovenské kvarteto, Lindellův pokus skončil ve zdi hráčů.
24:25
Lušňák to udělal velmi pěkně, když poslal puk na obránce a pošetřil tak cenné sekundy.
23:48
Finové se sami připravili o pásmo, začínat musejí znovu od Sarose.
23:22
Švarný zastavil před brankou Pihlströma pouze za cenu faulu, od rozhodčích inkasuje menší trest za vysokou hůl. Finové si zahrají první přesilovku.
22:40
Slovenský tlak pokračuje, ke střele se znovu dostal Daňo. Tentokrát ho zastavila finská obranná hráz.
22:16
Réway posunul puk vedle sebe na Daňa, kterému střela vůbec nevyšla.
21:18
Marcinko si nabruslil do třetiny a střelou z kruhu protáhl Sarose, který zatím působí velmi jistě.
20:36
Koviu pálil z první do protipohybu brankáře Hudáčka, který jeho pokus stačil jen tak tak vyrazit koncem betonu.
20:24
Píská se posunutá finská branka, vhazuje se po pravici Sarose.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 5:2.
Je za námi úvodní dějství, které trvalo pouhých 25 minut. Finové sice začali náporem, ale v dalším průběhu měli navrch možná i Slováci, přesto se solidně zaplněný Sportovní palác Jubilejnyj zatím branky nedočkal. Další třetina začne přibližně v 19:55.
20:00
19:22
Z tribun se opět ozývají slovenští fanoušci, kterým se poslední minuty v podání svých oblíbenců musejí líbit.
18:31
Na druhé straně pálil tvrdě od modré Jaakola, Hudáček ovšem zasahovat nemusel.
17:59
Réway zavezl puk do útočné třetiny a vybídl ke skórování Daňa, který těsně míjí Sarosovu branku.
17:16
Skalický si sjel do ideální střelecké pozice a přestože mu střela nevyšla, právě tím zmátl Sarose, který měl co dělat, aby kotouč zastavil před brankovou čárou.
16:42
Slováci se znovu dokázali chvíli držet v útočné třetině, po rozpačitém začátku jsou teď možná lehce aktivnějším týmem.
15:49
Na opačné straně šance Slováků a v ní Bakoš, kterého zpoza brány našel Meszároš. Saros chytá.
15:19
Zdálo se, že kotouč zasáhl ochrannou síť, ale podle rozhodčích bylo všechno v pořádku. Finové pokračují v útočení.
14:28
Nenápadné nahození doskákalo až na hůl Bartánuse, který ale z těžkého úhlu nenašel prostor, kterým by procpal kotouč do finské branky.
13:52
A opět stejná situace, finskou akci zastavuje hvizd čárového sudího.
13:32
Teprve třetí přerušení v zápase, finský útok zastavuje ofsajd. Na programu další komerční přestávka.
12:53
Slováci dobře stráží obrannou modrou čáru, teď se přes ní nedostal ani Koskiranta.
12:08
Z tribun se ozývá "Slovensko, Slovensko!" Naši východní sousedé zatím mohou být s výsledkem spokojeni.
11:26
Talentovaný mladíček Laine dostal puk do ideální střelecké pozice, ze které se tak často nemýlí. Tentokrát Hudáček jeho pokus vytěsnil do ochranné sítě.
10:53
Úvodních jedenáct minut se odehrálo prakticky bez přerušení, následuje komerční přestávka.
10:34
Pokus Rantanena od modré výborně zablokoval kapitán Sekera.
09:52
Dravecký svým aktivním přístupem vybojoval na chvíli útočnou třetinu, Slováci srovnali hru.
09:03
Slováci ucítili šanci a znovu operují v obranné třetině Finů.
08:21
Slovenští fanoušci už se málem radovali z branky, před Sarosem vznikl obrovský závar, v němž ale nedokázal žádný z hráčů v bílých dresech dotlačit kotouč za brankovou čáru.
07:48
Teď však vyrazili do rychlé protiakce a Bartánus přestřeluje Sarosovu branku.
07:13
Sallinenův pokus zablokovala obrana Slováků, kteří se nadále brání.
06:38
Hraje se už dlouho bez přerušení, Finové opět krouží s pukem v obranné třetině Slováků.
05:52
Finové pokračují v aktivitě, stále však platí nerozhodný stav. Ozývají se i oba tábory fanoušků.
04:55
Další obrovská šance Finů! Slovenská obrana zatím nepůsobí příliš jistě, tentokrát nechala před Hudáčkem osamoceného Granlunda, který si slovenského gólmana položil, ale u druhé tyče nedokázal zvednout kotouč. Trefil jen boční tyč.
04:01
Hraje se opět před brankářem švédského Orebrö.
03:09
Na opačné straně zapomněla obrana na Sallinena, který trefuje levou tyč Hudáčkovy branky! Tak teď měli naši východní sousedé velké štěstí.
02:48
Poprvé zahrozili také Slováci, Skalický trefuje z kruhu jen připraveného Sarose.
02:05
Slováci jsou od začátku pod velkým tlakem Finů, kteří na turnaji ještě neztratili ani bod.
01:18
Koivu posílal střílenou přihrávku před Hudáčkovo brankoviště, kde se ke kotouči žádný z finských hráčů nedostal.
00:38
Jokinenův pokus z levého kruhu zablokovala slovenská obrana.
00:01
Oba týmy jsou na ledě, druhý duel desátého hracího dne skupiny B v Petrohradu může zanedlouho vypuknout.
Marodka slovenského národního týmu dosahuje nevídaných rozměrů, kromě Šťastného, Sersena a Hrnky dnes proti Finům nenastoupí ani zranění Viedenský s Jarošem. Kouč Cíger má k dispozici pouze sedmnáct hráčů. V brance se opět představí Július Hudáček, Finové tentokrát ukázali na Juuseho Sarose.

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Meszároš, Švarný, Graňák (A), Mikuš – Jurčo, Réway (A), Bakoš – Dravecký, Lušňák, L. Hudáček – Cehlárik, Marcinko, Skalický – Daňo, Bartánus.

Finsko: Saros (Koskinen) – Lindell, Pokka, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Lajunen, Kivistö – Jokinen, Barkov, Laine – Mikael Granlund, Koivu (C), Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Sallinen, Rantanen.

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Wiegand (SUI) – Kilian (NOR), Ritter (USA).
FINSKO
Země tisíce jezer paří mezi ozdoby šampionátu. Velice kvalitní mužstvo pod vedením lodivoda Kariho Jalonena proplouvá turnajem jako nůž máslem a v dosud pěti odehraných zápasech nepoznalo porážku! Slováky však rozhodně nesmí podcenit, zvláště pokud chce pomýšlet na první pozici ve skupině B. Pokud Finové Slováky porazí, utkají se o nejlepší výchozí pro čtvrtfinále v posledním duelu s Kanadou.

SLOVENSKO
Slováci se na turnaji trápí. Úvodní dva zápasy sice zvládli úspěšně, následovaly ovšem dvě porážky se slabým Německem a Běloruskem, což byl dost k tomu, aby se nálada v týmu pokazila. Ve včerejším večerním duelu navíc Slovensko nestačilo na Kanadu v poměru 5:0 a nyní by se zřejmě jen zázrakem dostalo do čtvrtfinále. Čekají je ještě souboje s Finskem a USA.

3. Libor Hudáček – 3 body (1+2)
Příjemný sportovní podvečer! Druhé utkání dnešního dne obstarají celky Slovenska a Finska. O tom, že se bude jednat o zajímavý duel, nemůže být pochyb. Slováci bojují o účast ve čtvrtfinále, Finové zase o neporazitelnost. Sledujte náš online přenos přímo z Petrohradu od 19:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.