Nyní přichází na řadu vyhlášení tří nejlepších hráčů Slovenska na turnaji, jsou jimi obránci Andrej Sekera, Martin Marinčin a Dominik Graňák.
Nejlepším hráčem USA byl vyhlášen útočník Tyler Motte, na straně Slovenska si pro cenu přijíždí Július Hudáček.
Je konec, Slovákům ani vítězství 3:2 v prodloužení nestačí k tomu, aby si v Moskvě zahráli čtvrtfinále. Do něj postupují Američané, kteří vyzvou český národní tým.
60:59
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci teď ani pořádně nevědí, zda se radovat. Je to pro ně celkem hořký konec turnaje, když zvítězili nad USA, ale přesto dál nepostupují. Skvělou individuální akcí se blýskl MARKO DAŇO, který se dostal až za obranu, položil si Kinkaida a zasouval puk do poloprázdné branky.
60:22
Hanifin posílal nepříjemný puk před branku, Hudáček ho srazil do rohu kluziště.
60:01
Před námi je pětiminutové prodloužení, vůbec první ve skupině B.
Střely na branku ve 3. třetině: 8:13.
Skončila základní část souboje Američanů se Slováky, Viděli jsme neuvěřitelně dramatický závěr, v němž Slováci sahali po třetí trefě, ale nedočkali se. Stav 2:2 znamená, že do čtvrtfinále postupují Američané a Slováci na turnaji končí.
60:00
59:50
Jurčovu střelu zablokovala americká obrana.
59:21
Američané vyhazují puk přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
59:15
Réway to zkoušel ihned po buly, Kinkaid jeho nepříliš razantní pokus dobře viděl.
59:10
Slovensko si vyžádalo oddechový čas, vhazovat se bude po pravici amerického gólmana.
58:53
Lušňák se snažil najít mezeru mezi betony Kinkaida. Neúspěšně. Mezitím Hudáček prchá z branky a Slováci to zkoušejí s šesti hráči na ledě.
58:09
Prakticky celá aréna si teď žádá gól Slováků, kteří operují v útočné třetině.
57:27
Fasching mohl rozhodnout, ležícího Hudáčka však u tyče nepřehodil. Drama vrcholí.
56:52
Slováci jsou kompletní, na kýžený třetí gól mají už jen něco málo přes tři minuty.
56:22
Američané ve vlastní třetině chybovali a mezi kruhy byl v ideální střelecké pozici Daňo. Podobně jako při několika dalších šancích Slováků mířil nepřesně. V publiku to zahučelo.
55:53
Teď se Američané sami připravili o pásmo nepřesnou nahrávkou.
55:22
Slováci se už podruhé osvobozují. Zámořský tým musí začít od Kinkaida.
54:52
Slovensko si samo komplikuje situaci, na trestnou lavici odchází kapitán Andrej Sekera. Ten se provinil podražením. Američané si zahrají přesilovku.
54:31
Compherovu střelu od modré zablokovali slovenští zadáci. Na druhé straně Slováci nepřesní.
53:43
Američané drží puk za Hudáčkovou brankou. Čeká nás mimořádně dramatický závěr.
52:59
Ozývají se i slovenští fanoušci, kteří cítí šanci na zázračný obrat.
52:14
Tak to je pro Američany velice kruté. Poté, co vstřelili gól, který nebyl uznán, udeřili na druhé straně Slováci. Po střele Marcinka od modré dokázal těsně před Kinkaidem vložit hůl do dráhy puku PAVOL SKALICKÝ. Americký brankář byl bez šance. Začíná se zase od začátku, Slováci potřebují ještě jeden gól. Asistence: Tomáš Marcinko.
52:02
Po menší mele před brankou následuje komerční přestávka, vylučovat se nebude.
51:48
Američané se dostali do situace tři na jednoho. udělali to pěkně, když ve finální fázi poslal Foligno kotouč na lépe postaveného Matthewse, který střílel k tyčí. Hudáček vytáhl výborný zákrok.
51:02
Američané se radují z branky, ale hlavní rozhodčí Sidorenko rozpažuje. Viděl postavení útočícího hráče v brankovišti.
50:53
Zatímco Češi navýšili vedení nad Švýcarskem už na 4:2, vrací se do hry Hanifin. Ani tuto přesilovku Slováci nevyužili.
49:59
Po Sekerově nahození od modré tečoval puk Marinčin jen těsně před Kinkaidem. Ten měl tentokrát i štěstí, kotouč klouzal kolem pravé tyče.
49:19
Slováci se tlačí za vyrovnáním, k postupu však potřebují vstřelit dvě branky.
48:53
Réway se dostával za americkou obranu, zastavit ho musel pouze za cenu faulu Noah Hanifin. Slováci toužili po trestném střílení, ale jsou z toho "pouze" dvě minuty pro amerického zadáka a přesilová hra.
48:21
Lušňák, operující na pravém kruhu, teď naznačoval nahrávku, ale nakonec zvolil střelu. Kinkaida nepřekvapil.
47:53
Střela Libora Hudáčka přes bránícího hráče pořádně protáhla amerického brankáře.
47:17
Američané pouze posouvají kotouč do středního pásma tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
46:34
Následuje další komerční přestávka, mezitím se změnilo skóre v Moskvě. Švýcaři snížili, český tým vede už "jen" 3:2. Pokud oba výsledky vydrží, pak by narazil ve čtvrtfinále právě na USA.
46:00
Kinkaid měl opět práci, ale s neposedným pukem si poradil.
45:16
Ani Američané nic nevymysleli, Cígerova družina začíná opět od vlastní branky. Čas se jí krátí.
44:33
Slováci jsou nastěhovaní před Kinkaidem, ale do šancí se jen velmi těžko dostávají.
43:41
Aktivní Réway vlétl do útočné třetiny a zkoušel to z těžšího úhlu. Minul však branku.
42:53
USA právě vstřelilo branku!
Američané otáčejí vývoj utkání a jsou dost blízko postupu do čtvrtfinále. V nepřehledné situaci před brankou se dobře zorientoval NICK FOLIGNO, který poslal puk za zmateného Hudáčka. Beci Slováků tentokrát jen přihlíželi. Asistence: Dylan Larkin.
42:24
Jaroš si málem srazil do vlastní branky nahození Američanů, kotouč prošel jen pár centimetrů nad horní tyčí.
42:04
Lušňák pálil od modré, Kinkaid jeho střelu dobře viděl a vyrazil.
41:27
Američané jsou kompletní, slovenský tým v dohrávané početní výhodě nic nepředvedl.
41:00
Američané posílají puk do středního pásma, Slováci musejí začít opět od své branky.
40:24
Sekerovi na modré utekl puk, Slovákům se zatím zbytek přesilové hry nedaří.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 6:9.
Skončila nám druhá třetina utkání mezi Amerikou a Slovenskem. Nadále sledujeme vyrovnaný zápas, spokojeněji ale tentokrát odcházejí do kabin Američané, kteří vyrovnali trefou Nelsona. Tento výsledek by posouval do čtvrtfinále právě zámořský tým, před sebou však máme ještě dalších dvacet minut. Závěrečné dějství začne přibližně v 12:54.
40:00
39:45
Američané vyhazují kotouč až k Hudáčkovi, Slováci nejspíš už nic ve druhé třetině nestihnou.
39:27
Nick Foligno inkasuje menší trest za hrubost, slovenský národní tým si zahraje další přesilovou hru.
39:21
Réway, tísněn obráncem, se skvěle natlačil až před Kinkaida, ale trefil pouze připraveného amerického brankáře. Meszároš se pak neúspěšně natahoval po dorážce.
38:46
Slovenský útok zastavují čároví rozhodčí, píská se ofsajd.
38:15
Velká šance Američanů. Matthews dostal puk přesně před bránu, Hudáček po jeho střele z první stačil včas zaklapnout své betony a udržet kotouč před brankovou čarou.
37:23
Meszároš posílal puk šikovně před branku na volného Draveckého, který promáchl. V publiku to jen zahučelo.
36:51
Nahození Lušňáka schoval Kinkaid pohodlně do své lapačky.
36:25
Na druhé straně se řítil na branku Réway, z dobré pozice trefuje jen připraveného Kinkaida. Vhazuje se po jeho pravici.
36:10
Po Woodově střele tečoval těsně před Hudáčkem Fasching, jeho pokus však končí nad horní tyčí.
35:35
Aktivní Nelson to zkoušel z těžkého úhlu, Hudáček si tento prostor zkušeně pohlídal.
35:13
Slováci teď pouze posunují puk do středního pásma.
34:38
Hra se v posledních minutách poněkud uklidnila, nevidíme žádné šance.
33:58
Foligno stál podle Jeřábka v brankovišti, Američané jsou vykázáni z útočné třetiny.
33:29
Vatrano je zpátky na ledě, Američané přečkali další oslabení bez výraznějších problémů. Následuje komerční přestávka.
33:03
Meszároš se na modré opřel tvrdě do kotouče, Kinkaid pouze puk vyrazil před sebe. Následná dorážka jednoho ze Slováků skončila mimo brankový prostor.
32:21
Compher s Faschingem šli dva na jednoho, ale nevyřešili to vůbec dobře. Pošetřili tak aspoň cenné sekundy
31:59
Ti musejí začínat znovu od své branky po americkém vyhození.
31:28
Jenže Frank Vatrano si pomohl zbytečným přidržením, což neuniklo pozornosti hlavního sudího Jeřábka. Přesilovka pro Slováky.
31:25
Na opačné straně přihrával nepřesně Cehlárik a do útoku tak jdou Američané.
30:49
Američané už jsou kompletní, Jaroš zaváhal v obranné třetině, ale zámořský tým toho nedokázal využít.
30:11
Bakoš dostal puk do prostoru kruhu, ale neměl dobře seřízená mířidla. Stejně jako o chvíli později Meszároš.
29:36
A znovu se hraje překvapivě před Hudáčkem, tahle přesilovka se Slovákům vůbec nedaří.
29:01
Američané se osvobozují, Compher navíc šetří cenné sekundy daleko od své branky.
28:19
Máme tady další vyloučení. Tentokrát to přehnal s důrazem Chris Wideman, který inkasuje menší trest za nedovolené bránění. Naši východní sousedé mají k dispozici přesilovku.
27:50
Američany vstřelená branka nabudila, vhazování před Hudáčkem předchází komerční přestávka.
27:15
Pouhou sekundu před vypršením trestu Graňáka se Američané prosazují a srovnávají krok. Po střele Warsofskeho se kotouč odrazil přesně k BROCKU NELSONOVI, o jehož nohu se kotouč odrazil do poloprázdné slovenské branky. Regulérnost branky ještě musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: David Warsofsky, Frank Vatrano.
26:58
Vatranovu dělovku zablokovala slovenská obrana do ochranné sítě. Americký tlak pokračuje.
26:24
Slováci se za potlesku svých fanoušků osvobozují.
25:52
Matthewsovu střelu Hudáček pouze vyrazil, ale naštěstí pro Slováky se nikdo z jeho spoluhráčů k dorážce nedostal.
25:16
Na sekundu se síly na ledě vyrovnají, pak přijde na řadu přesilovka Američanů. Na trestnou lavici usedá Dominik Graňák, který si pomohl hákováním.
25:04
Až nyní si mohou Američané v čele s Kinkaidem oddechnout, vhazuje se po pravici amerického gólmana.
24:26
Slováci mají velký tlak. Nejdříve se kotouč odrazil mezi kruhy k nekrytému Réwayovi, který přestřelil, a vzápětí puk poskakoval po brankovišti Kinkaida, jenž se má v těchto chvílích co ohánět.
23:53
Sekera poslal puk na kruh na volného Libora Hudáčka, který z první netrefuje branku.
23:16
Bude se poprvé vylučovat. Na lavici hanby už odchází Američan Breck Nelson, který inkasuje 2 minuty za držení protihráče. Naši východní sousedé si zahrají přesilovku.
22:59
Kinkaid zasahuje po dalším nahození z prostoru levého kruhu. Vhazuje se po jeho pravici.
22:29
Slováci výborně brání, Bartánus vyváží puk z obranného pásma. Američané zatím nedokáží najít recept na naše východní sousedy, kteří předvádějí o poznání lepší hokej než v minulých zápasech.
21:56
Na druhé straně schoval Kinkaid do lapačky propagační pokus Slováků.
21:38
Motte prověřil pozornost Hudáčka střelou od mantinelu. S tím ale slovenský gólman nemohl mít problémy.
21:11
Lušňákovi na útočné modré utíká puk do obranné třetiny.
20:33
Marinčin tak dlouho váhal nad tím, komu nahraje, až poslal puk přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 11:7.
Máme za sebou první třetinu, v jejímž závěru Slováci protrhli velké střelecké trápení a trefou Jaroše se přiblížili čtvrtfinále. Máme však před sebou další dvě třetiny, které ještě mohou přinést cokoli. Jen pro připomenutí, Slovensko potřebuje vyhrát za tři body, aby slavilo postup do čtvrtfinále. Další třetina startuje přibližně ve 12:00.
20:00
19:23
Američané se tlačí za vyrovnáním, ale Slováci je k šancím vůbec nepouštějí.
18:39
Slováci se dočkali a po dlouhých 162 minutách na turnaji skórují. A schovali si to opravdu na nejdůležitější možný okamžik. Skvělou práci odvedl Viedenský, který obral Američany o puk, našel lépe postaveného CHRISTIANA JAROŠE a ten tvrdou ranou prostřelil Kinkaida. Obrovská radost slovenských fanoušků! Asistence: Marek Viedenský.
17:45
Draveckého střela od mantinelu byla zablokována, brankáři příliš práce nemají.
16:59
Američané se drží v útočné třetině, ale jen těžko se prosazují přes dnes dobře pracující slovenskou obranu.
16:05
Stále čekáme na první branku. Připomeňme si, že zatímco Američanům ztratí jakýkoli bodový zisk, Slováci musejí vyhrát v základní hrací době, aby postoupili do čtvrtfinále.
15:06
Bartánus střílel od modré, v nepřehledné situaci před brankou pak nedokázal poslat puk za Kinkaida ani Graňák.
14:35
Zámořský tým se přece jen vymanil z obranné třetiny, Hudáčka prověřil od mantinelu Foligno.
14:05
Slováci teď rychlým přístupem narušují americkou rozehrávku. Pokračuje vyrovnaná partie.
13:30
Další útok Slováků zastavuje hvizd čárového rozhodčího – ofsajd. Následuje druhá komerční přestávka.
13:03
Nahození Libora Hudáčka od modré ztečoval jeden z bránících hráčů do boční tyče. V publiku to jen zahučelo.
12:51
Zatím sledujeme hokej nahoru dolů, Američané teď vyhazují puk přes všechny čáry.
12:01
Ten vyráží betonem propagační střelu agilního Matthewse.
11:30
Bakošovi nevyšla zadovka do země nikoho, hra se opět obrací směrem k Hudáčkovi.
10:42
Začínají se výrazněji ozývat slovenští fanoušci, kteří mají dnes ve Sportovním paláci Jubilejnyj pochopitelně větší fanouškovské zastoupení.
10:03
Slováci zatím ztrácejí v osobních soubojích, tentokrát to byl Bartánus, kdo za brankou nepřetlačil amerického obránce.
09:34
Dravecký zkoušel z těžkého úhlu najít skulinu u pravé tyče branky amerického gólmana.
08:45
Meszároš našel dobře rozjetého Lušňáka, který v nadějné pozici trefuje jen připraveného Kinkaida.
08:13
Ale vzápětí ztratili kotouč a byla z toho rychlá americká protiakce. Widemanovu střelu od modré Hudáček dobře viděl a schoval ji do lapačky.
07:39
Viedenský se snažil natlačit přes dva bránící hráče, ale neuspěl. Slováci se dál drží v útočné třetině.
07:21
Američané zatím hrají velmi tvrdě, ale podle názoru rozhodčích je zatím vše v rámci pravidel. Teď schytal tvrdý úder Cehlárik, jenž se jen těžko zvedá z ledu.
07:01
Dravecký střílel tvrdě od modré, ale opět neměl dobře seřízená mířidla.
06:33
Další hraniční zákrok za brankou Condona, ale ani tentokrát se rozhodčí nechystají vylučovat amerického hráče.
05:55
Američané jsou zatím lepším týmem, Slováci toho moc nevymysleli.
05:12
Obrovská hrubka slovenského brankáře, který při signalizovaném zakázaném uvolnění Američanů vyjel za branku pro puk a poslal ho přesně na hůl soupeře. Zámořský tým ani na několik pokusů netrefil prázdnou slovenskou klec.
04:47
Nahození Widemana od modré čáry bylo hned dvakrát tečováno, ale naštěstí pro Slováky mimo prostor tří tyčí. Vzápětí se opět hra přerušuje, Hudáček má nějaký problém s maskou.
04:34
Slovákům nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
04:05
Americká hvězdička Matthews se dostala k zakončení, slovenská obrana jeho pokus zablokovala.
03:43
Lušňák byl ostře přimáčknutý na mantinel, hra je přerušena. Slovenští fanoušci se zlobí, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
03:02
Na druhé straně kluziště si připisuje další zákrok Hudáček. Střela Nelsona byla z kategorie propagačních.
02:31
Daňo spěchal za kotoučem, ale za brankou Kinkaida neustál souboj s americkým obráncem.
01:50
Práce pro Hudáčka, který zkrotil americké nahození od mantinelu. Vhazuje se po jeho levici.
01:02
Na druhé straně Lušňák protáhl Kinkaida, ten nakonec zasahovat nemusel. Lušňákova dělovka skončila na zadním mantinelu.
00:22
Hudáček si připisuje první zákrok po střele Larkina z prostoru pravého kruhu.
00:01
Oba týmy už krouží po ledové ploše, zanedlouho může klíčové utkání o postup do čtvrtfinále vypuknout.

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Foligno (A), Matthews, Larkin – Hinostroza, Nelson, Vatrano – Motte, Compher, Connor – Fasching, Hendricks (C), Wood – Maroon.

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Meszároš, Švarný, Graňák (A), Mikuš, Jaroš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Bakoš, Lušňák, Réway (A) – Dravecký, Marcinko, Skalický – Cehlárik, Daňo, Bartánus.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Sidorenko (BLR) – Lazarev (RUS), Suominen (FIN).
SLOVENSKO
O výsledcích a výkonech slovenského týmu už toho bylo řečeno a napsáno dost. Svěřenci Zdeno Cígera první dva zápasy se slabými mužstvy vyhráli, od té doby se ale trápí. Paradoxně je však zachránili Němci, kteří v nedělní utkání senzačně za tři body porazili Američany, a dali tak Slovákům naději. Od našich východních sousedů se nechce nic menšího, než porazit zámořský celek v základní hrací době. V tom případě by šli na úkor USA do čtvrtfinále a narazili by na nejlepší celek ze druhé skupiny.

USA
Výkony Spojených států amerických na turnaji jsou lidově řečeno nic moc. Aktuálně až čtvrtá příčka ve skupině B za Kanadou, Finskem a Německem je toho důkazem. Američanům stačí získat z tohoto zápasu jediný bod, aby si zajistili postup do vyřazovací části ze čtvrtého místa. Pokud USA vyhraje, půjde do čtvtfinále ze třetí příčky. V případě porážky ho přeskočí právě Slováci.

3. Connor Murphy – 5 body (3+2)
Příjemné dopoledne, milí fanoušci hokeje! Dnešní den začneme utkáním, které může s kartami ještě pořádně zamíchat. USA se jako tým držící aktuálně poslední příčku pro čtvrtfinále utká se Slovenskem, jež by se v případě tříbodového vítězství vyhoupnulo rovnou do čtvrtfinále! První dnešní utkání petrohradské skupiny je naplánováno na 11:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.