26:46' Mlýnková (Mrázová, Křízová) • 27:35' Mrázová (Tejralová, Čajanová)
15:18' Vainikkaová  (Tulusová, Laitinenová)
Lieffersová, Rapinová – Hammarová, Toddová
CAA Centre, Brampton, Kanada
1034 diváků
Finsko

JE TO TAM!!! České hráčky porazily Finky 2:1 a po roce si znovu zahrají o medaile. Jako první sice v zápase udeřily Seveřanky, avšak ve druhé třetině Češky za 49 vteřin zápas fantasticky otočily. Nejprve vyrovnala Natálie Mlýnková a jen o chvilku utkání otočila Kateřina Mrázová. Parádní zápas navíc odchytala Blanka Škodová.

Nejlepší hráčky: Natálie Mlýnková – Viivi Vainikkaová.

Střely na bránu: 22 – 42.
59:29'
Český tým je velice blízko postupu do semifinále. Sanni Rantalaová je totiž vyloučená a český celek může dohrát zbytek zápasu v přesilové hře.
59:05'
Puk ve středním pásmu. Probíhá již poslední minuta třetí třetiny.
58:30'
Češkám se nedaří vyhrát jediné buly. Dvakrát nyní pálila obránkyně Nelli Laitinenová, nejprve ji skvěle vychytala Škodová, poté branku vůbec netrefila.
58:15'
Vyhození na prázdnou bránu, avšak puk skončil vedle. Po zakázaném uvolnění se bude znovu vhazovat před brankou Škodové.
57:49'
Blanka Škodová zachytila další střelu do své lapačky. Střídačka Finska si posléze vyžádala oddechový čas na poradu před závěrem zápasu.
57:41'
České hráčky dostaly puk do středního pásma. Lvice ukrojily několik dalších cenných vteřin.
57:09'
Puk se zajímavě odrazil před branku, další skvělý zákrok ale předvedla Blanka Škodová.
56:45'
Finky riskují a již nyní jsou v šesti!
56:45'
Puk v ochranné síti za brankou Blanky Škodové. Napětí na stadionu by se dalo kráje, čekají nás poslední tři minuty třetí třetiny. Před nimi ale ještě proběhne komerční přestávka.
55:50'
Noemi Neubauerová vystřelila z ostrého úhlu, Anni Keisalaová puk pouze vyrazila. Následně ho Klára Hymlárová trefila ze vzduchu, jenomže jen kousek vedle brány.
55:20'
Denisa Křízová získala puk u české střídačky, česká hráčka ho odvezla do útočné třetiny vystřelit však nedokázala.
54:30'
Češky vyhodily puk jen tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a celá pěti českých holek spěchala na střídačku.
53:58'
Puk zašlápnut u mantinelu. Hlavní rozhodčí už se na to nemohla koukat a hru raději přerušila. Vhazovat se bude před brankou Anni Keisalaové.
53:39'
Tereza Vanišová v další velké šanci, na poslední chvíli ale vložila svou hokejku jedna z bránicích hráček Finska a puk skončila nakonec vysoko nad brankou.
52:45'
České hráčky se začínají čím dál více soustředit na obranu a vyrážet do brejku. Do jednoho z nich se dostala Klára Hymlárová, která jela z levé strany sama na branku, avšak neuspěla.
51:53'
Finky nyní mají velý tlak v útočném pásmu a Češky se brání, seč jim síly stačí. Český tým ale nadále drží Blanka Škodová, která předvádí nejlepší výkon na turnaji. Přejme si, aby to české brankářce ještě vydrželo.
50:49'
Češky bojují, Alena Mills tentokrát ale vypálit nedokázala. Hra se rychle přesouvá na druhou stranu. Čeká nás ještě zajímavých devět minut.
49:53'
Noemi Neubauerová zpět na ledě, české hráčky výborně ubránily další přesilovou hru soupeřek.
49:00'
Minuta početní výhody je pryč, ale Blanka Škodová tentokrát měla i pořádný kus štěstí. Střela za pravého kruhu vypadala nebezpečně, přesto v brance neskončila.
48:17'
Češky na úvod klasicky získaly kotouč a ten bez větších rozpaků poslaly až za branku, kterou stráží Anni Keisalaová. Skvělou práci poté opět odvedla Natálie Mlýnková.
47:53'
Avšak Finky v tlaku zůstanou, protože na dvě minuty jsi tentokrát půjde odpočinout Noemi Neubauerová, která za hostující brankou podrazila soupeřku.
47:20'
Denisa Křížová zpět na ledové ploše, české hráčky je určitě nutno pochválit i za práci v oslabení.
46:41'
Na modré čáře napřáhla Nelli Laitinenová, její runu ale Blanka Škodová kontrolovala. Puk nakonec rozduněl jen zadní mantinel.
45:42'
České hráčky opět začaly své oslabení dobře, ve středním pásmu podržela puk Natálie Mlýnková, která ušetřila několik cenný vteřin. Finky ale posléze rychle zaútočily a znovu musela zasahovat Blanka Škodová.
45:20'
Vyloučení v týmu Česko:
Denisa Křízová – 2 min., hákování.
44:12'
Noemi Neubauerová krásně přešla přes tři soupeřky za brankou Finska, poté předala puk české kapitánce, ta obranný val clonící před ní ale neprostřelila.
43:37'
Dominika Lásková je zpět na ledové ploše a Češky přečkaly další oslabení. Skvěle nadále zatím chytá Blanka Škodová.
42:59'
České hráčky mohly vstřelit branku dokonce ve vlastním oslabení. Natálie Mlýnková táhly rychlý protiútok dvou na jednu, česká útočnice to vzala na sebe, Anni Keisalaová ale dokázala zasáhnout i proti její následné druhé ráně.
42:01'
Skvělá práce a české hráčky se již podruhé dokázaly osvobodit.
41:37'
Dominika Lásková – 2 min., hákování.
41:04'
Drzý průnik finské hráčky po levé straně, následnou ránu z levého kruhu ale vytáhla Blanka Škodová nad svou branku. Vhazovat se bude po její pravici.
40:23'
Třetí třetinu odšpuntovaly české hráčky náporem. Finky posléze vyhodily kotouč je na zakázané uvolnění.
40:01'
Skvělá práce českých hráček ve druhé třetině! Po čtyřiceti minutách totiž vedou nad Finkami 2:1, velký obrat stihly navíc za pouhých 49 sekund. Nejprve využila početní výhodu Natálie Mlýnková, která po výjezdu od zadního mantinelu zametla puk mezi betony a poté Kateřina Mrázová, která se prezentovala fantastickou ranou od modré čáry. Držme palce českým holkám, aby tento nadějný výsledek udržely až do konce zápasu.

Střely na bránu po čtyřiceti minutách: 17 – 24.
40:00'
39:35'
Puk ve středním pásmu, kde ho mají české hráčky pod kontrolou. Vypadá to, že ve druhé třetině už se toho příliš moc nestane.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny. Teď je potřeba hlavně neinkasovat a odvést si tento nadějný stav i do třetí třetiny.
38:26'
Krista Parkkonenová dostala nabito na modré čáře, avšak české hráčky hrají dneska hodně obětavě, což je v takovém zápase potřeba. Skvělý blok nyní předvedla mladá Adéla Šapovalivová.
37:55'
Češky se dostaly do pásma, finské hráčky chvilku nevěděly, kde jim hlavy stojí, proto po získání kotouče ho poslaly hned na zakázané uvolnění.
37:19'
Viivi Vainikkaová to tentokrát chtěla vzít více na sebe, avšak přes Danielu Pejščovou se ke střele nedostala. Navíc česká obránkyně ji vzala kotouč a ten rychle rozehrála na své spoluhráčky.
36:27'
FInky jsou opět v plném počtu, Češky tentokrát svou početní výhodu nepřetavily v branku.
36:21'
Češky se chtěly bleskově vrátit do útočné třetiny, to se jim ale nepovedlo. Při druhém pokusu je navíc českým holkám pískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:54'
Natálie Mlýnková byla zcela sama na pravém kruhu, proti její ráně ale stačila včas zasáhnout Anni Keisalaová. Poté už se Finky konečně dočkaly vyhození alespoň do středního pásma.
34:59'
Za brankou Finek probíhal velký souboj o kotouč, ten nakonec vyhrály Finky, avšak vyhodit se jim přesto nepovedlo. Češky kombinují a snaží se něco vymyslet.
34:27'
Vyloučení v týmu Finsko:
Ronja Savolainenová – 2 min., podrážení.
34:05'
Po rychlém brejku dostala puk mezi kruhy Julia Liikalaová, finská útočnice mířila pod horní tyčku, ale puk příliš zvedla a Blanka Škodová ho nakonec vyrazila svou maskou nad branku.
33:17'
Finky tlačily a snažily se vypracovat nějakou střeleckou pozici. To se jim nakonec povedlo, skvělý obranným zákrokem se ale prezentovala Sára Čajanová, která hraje výborně dopředu, ale i dozadu.
32:30'
Sára Čajanová si udělala prostor na modré čáře, česká obránkyně poté vykouzlila skvělou ránu, avšak ještě hezčí zákrok předvedla Anni Keisalaová. Hra se opět obrací na druhou stranu.
32:06'
Dominika Lásková udělala dvě kolečka v útočném pásmu, stále nevěděla komu přihrát, nakonec vykouzlila překvapivou přihrávku ke druhé tyči, tu si ale nakonec obrana Finek pohlídala.
31:02'
Blanka Škodová nadále pod velkou palbou, Petra Nieminenová se dostala středem do útočné třetiny, rychlým švihem přes obránkyni zaměstnala českou brankářku, ta nadále drží ambice svého týmu hodně vysoko.
30:30'
České hráčky bojují jak lvice. Noemi Neubauerová si vypracovala další zajímavou příležitost, když se od mantinelu dostala až před branku, Anni Keisalaová ale tentokrát své mužstvo podržela.
29:38'
Jenniina Nylundová se pokoušela o vyrovnání, její rána z levé strany ale byla sražená českou obranou až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce české brankářky.
28:35'
Češky se znovu tlačí do zakončení, avšak nesmí také zapomínat na zadní vrátka. Blanka Škodová čelila krátce po sobě dvou ranám, obě ale zvládla chytit. Česká brankářka zatím chytá velice spolehlivě.
27:35'
Česko právě vstřelilo branku!
To je obrat panečku! Aneta Tejralová zavezla puk do útočného pásma podél levého mantinelu, záhy zpětnou přihrávkou našla na modré čáře KATEŘINU MRÁZOVOU, která nádhernou ránou nedala brankářce šanci zasáhnout. Asistence: Aneta Tejralová, Sára Čajanová.
26:46'
Fantazie, Češky využívají početní výhodu a srovnávají na 1:1. NATÁLIE MLÝNKOVÁ si vybruslila od zadního mantinelu až před branku Keisaloové a té poté puk zametla mezi betony. Asistence. Kateřina Mrázová, Denisa Křížová.
26:11'
Viivi Vainikkaová získala puk u české střídačky a ten záhy dovezla až do útočné třetiny, kde finský tým šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
25:47'
Ronja Savolainenová – 2 min., nedovolené bránění.
25:11'
Sanni Vanhanenová držela kotouč za brankou Škodové, poté si finská hráčka vybruslila k pravé tyči, kde se pokoušela překonat českou brankářku, ta si ovšem svou bližší tyčku svědomitě pohlídala.
24:23'
Natálie Mlýnková si křikla o kotouč, který záhy také dostala. Ten následně rozehrála na pravé křídlo, kde byla najetá Adéla Šapovalivová, tu si však obrana Finek pohlídala.
23:32'
Hra se poté přestěhovala na druhou stranu, po rychlých přihrávkách přišla i česká střela, avšak Anni Keisalaová rovněž tentokrát zasahovat nemusela.
22:32'
Výborně, české lvice zvládly na jedničku i druhé oslabení. Krátce po jejím skončení měla ale slibnou šanci Viivi Vainikkaová, která si vybruslila na osu hřiště, svůj následný pokus ale poslala vedle brány.
21:48'
Neuvěřitelný výkon v tomhle oslabení předvádí Klára Hymlárová, která inkasovala dvě tvrdé střely do nechráněných míst, česká hráčka ale bojuje dál.
21:08'
České holky se zatím brání velice dobře, Blanka Škodová zatím nemusela čelit jediné střele.
20:32'
20:01'
Je za námi první třetina, která nabídla jednu branku. Tu měla na svědomí v šestnácté minutě Viivi Vainikkaová, po jejím zásahu tak vedou finské hráčky 1:0. České hráčky jsou ale zatím v zápase daleko aktivnější, je jen škoda, že své šance nedokázaly proměnit.

Střely na bránu: 11 – 13.
20:00'
19:40'
Tereza Vanišová se pokoušela před brankou najít Michaelu Pejzlová, avšak přihrávka nebyla z kategorie nejpřesnějších.
18:59'
Zakázané uvolnění českého celku, hra se opět vrátí před branku, kterou stráží Blanka Škodová. Vhazovat se bude po její pravici.
18:19'
České hráčky také své první oslabení zvládly na jedničku, i když Blanka Škodová tam měla těžké momenty.
17:19'
Další rána z pravého kruhu, tentokrát pálila Julia Liikalaová, avšak svou ránu poslala vysoko nad branku. Český tým se záhy dokázala osvobodit.
16:58'
Finky zamkly české hráčky před svou bránou, z pravého kruhu pálila Emmi Rakkolainenová, Škodová tentokrát měla štěstí, že jí kotouč spíše jen trefil.
16:19'
Vendula Přibylová – 2 min., pozdní dohrání.
15:42'
Finky vstřelená branka na kopla a na českou bránu se nyní valily další rychlé akce. Přečíslení dvou na jednu ale skvěle zlikvidovala Blanka Škodová.
15:18'
Finsko právě vstřelilo branku!
Obrovská škoda pro české barvy. České lvice měly plno šancí, paradoxně ale sami jako první inkasují. Noora Tulusová našla před brankou VIIVI VAINIKKAOVOU, která udělala rychlou kličku do bekhendu a záhy zasunula mezi betony Škodové puk do sítě. Asistence: Noora Tulusová, Nelli Laitinenová.
14:22'
Alena Miils udržela puk za bránou, poté přihrála na modrou čáru, před brankou clonily Pištěková s Plosovou, Anni Keisalaová ale tentokrát zasahovat nemusela.
13:50'
Další velkou šanci měla Natálie Mlýnková, která zatím hraje hodně dobře, ale z vrcholu kruhů poslala svou ránu nad branku. Poté si vybruslila do zajímavé pozice Adéla Šapovalivová, leč proti její ráně dokázala zasáhnout Anni Keisalaová svou lapačkou.
12:30'
Finky jsou nadále pod velkým tlakem českých hráček, ty se pokouší ze všech sil, na první branku v zápase ale nadále čekáme.
11:05'
Obrovské chyby v defenzivě Finek, nejprve byla sama mezi kruhy Natálie Mlýnková, avšak rychlým švihem neuspěla. Poté se drzým průnikem drala před branku Adéla Šapovalivová, svůj blafák ale nedotáhla. Zdálo se, že mladá česká hráčka byla faulovaná, avšak rozhodčí byla jiného názoru.
10:17'
Máme za sebou polovinu první periody. Krátce na startu té druhé rozjely Finky útok na po pravé straně, avšak další jistý zákrok převedla Blanka Škodová.
09:15'
Tereza Vanišová si povodila soupeřku na zádech, česká hráčka skvěle udržela puk na své hokejce, poté se pokoušela ještě oslovit na brankovišti stojící Mlýnkovou, ta ale puk zasáhnout nedokázala.
08:04'
Až nyní musela konečně do práce také Blanka Škodová, ránu z pravého kruhu ale bez problému vyrazila až do ochranné sítě.
07:09'
České hráčky nadále velice aktivní, pokouší se střílet z každé pozice, zatím české hráčky vedou na střely jasně 7:1, z toho ta finská byla spíše propagační.
06:42'
Finky už jsou znovu v plném počtu, první přesilovou hru české lvice využít nedokázaly.
06:22'
Obrovská šance českých hráček v přesilové hře. Po hezké akci pálila z přadbrankového prostoru Michaela Pejzlová, Anni Keisalaová nicméně předvedla fantastický zákrok, brankářka se zcela roztáhla na brankové čáře.
05:20'
Daniela Pejšová vystřelila od modré čáry, Anni Keisalaová toho tentokrát moc neviděla, přesto na poslední chvíli vykopla ránu české obránkyně svým betonem.
04:42'
Jenniina Nylundová – 2 min., podrážení.
04:16'
Noemi Neubauerová měla před sebou spoustu místa, poté ale z pravého kruhu ještě zbytečně přihrávala. Česká hráčka se nicméně ke kotouči ještě jednou dostala, nabruslila si s ním až před bránu a tentokrát už musela Anni Keisalaová zasahovat.
03:09'
První velká příležitost na české straně. Natálie Mlýnková si nabruslila za obranu Finek, rázem byla zcela sama před gólmankou, avšak s její bekhendovou ránou si nakonec strážkyně brankoviště dokázala poradit.
02:55'
Aneta Tejralová po krásné individuální akci zavezla puk do útočné třetiny, následná rána nicméně šla vedle brány.
02:31'
Utkání se zatím hraje ve vysokém tempu, ani jednou se ještě nepřerušovala hra. Puk prozatím létá z jedné strany na druhou.
01:13'
Češky odpověděly podobnou akcí, po zavezení kotouče byla chvilku sama u modré čáry Andrea Trnková, i její pokus obrana Finek srazila vedle brány. Poté ale už Anni Keisalaová musela zasahovat, z pravého kruhu vyzkoušela její pozornost Noemi Neubauerová.
00:28'
Finky se jako první dostaly do útočné třetiny, po dvou rychlých přihrávkách pálila od modré čáry Nelli Laitinenová, avšak její rána byla na poslední chvíli sražená českou obranou mimo bránu Blanky Škodové.
00:01'
Obě mužstva jsou již na ledové ploše, vše je připraveno na samotné utkání – pojďme na něj! Češky do toho!
Rozbruslení obou celků je u svého konce, za patnáct minut už začne samotné utkání. V Kanadě klasicky všechna utkání začínají až v 16:08.

Česko: Škodová (Zechovská) – Pejšová, Lásková, Tejralová (A), Čajanová, Jandusíková, Trnková – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová (A), Pejzlová, Vanišová – Hymlárová, Přibylová, Neubauerová – Pištěková, Mills (C), Pátková – Plosová.
Trenér: Carla MacLeodová.

Finsko: Keisalaová (Aholaová) – Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Savolainenová, Rantalaová, Karjalainenová, Parkkonenová, Lindstedtová – Vainikkaová, Tulusová (A), Yrjänenová – Liikalaová, Vanhanenová, Nieminenová (A) – Sundelinová, Nylundová, Vesaová – Antti-Roiková, Rakkolainenová, Montonenová – Havanaová.
Trenér: Juuso Toivola.

Rozhodčí: Lieffersová, Rapinová – Hammarová, Toddová.
Krásné čtvrteční odpoledne, i když my v Kanadě máme ještě dopoledne!

Dnes začíná ten pravý šampionát – play off mistrovství světa! Češky v něm vyzvou, stejně jako v minulém roce, Finky.

Češky se na úvod turnaje utkaly s Japonkami, nervózní utkání dospělo až do prodloužení, kde druhý bod českým barvám vystřelila Kateřina Mrázová. Nicméně poté přišly dva těžké oříšky, nejprve souboj s domácí Kanadou a suverén skupiny vyhrál 5:1. Ani proti Spojeným státům Češky nebodovaly, přestože zanechaly velmi dobrý doje. Až poslední zápas mezi Češkami a Švýcarkami rozhodl o dvojicích pro play off, české reprezentantky ho po dobrém výkonu zvládly jasně 5:2 a do play off jdou ze třetího místa. Soupeřkami výběru Carly MacLeodové budou, stejně jako tomu bylo na loňském šampionátu, Finky.

Finky turnaj otevřely svým zápasem a na úvod to byla pořádná divočina, Francouzkám nastřílely hned čtrnáct branek a stylem start – cíl ovládly druhou výkonnostní skupinu. Poté si totiž ještě poradily postupně s Němkami (3:0), v derby se Švédkami (4:2) a na závěr porazily Maďarky rozdílem třídy 5:0.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenost.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.