Boston - Carolina | ONLINE | 6.3.2019 01:00 | NHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Carolina - 6. března 2019   01:00

Ukončeno
Boston
Boston
32:28' Wagner (Carlo) • 38:12' DeBrusk (Krejčí) • 42:45' Bergeron (Marchand) • 61:46' Krejčí (DeBrusk)
4:3
(0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Carolina
Carolina
06:30' Aho  (de Haan, T. van Riemsdyk) • 21:10' Aho  (Niederreiter, Faulk) • 52:17' Williams  (Martinook, Pesce)
Boston
Sestavy:
Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Ma. Johansson, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Coyle, Cehlárik – Wagner, Acciari, Nordström.
Rozhodčí
Peel, South.
TD Garden, Boston
17 565 diváků
Carolina
Sestavy:
McElhinney (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, H. Fleury, de Haan (C) – Williams, Aho, Niederreiter – T. Teräväinen (A), J. Staal, Ferland – B. McGinn, Martinook, Svečnikov – Mäenalanen, Wallmark, McKegg – Foegele.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne pro tento zápas vše. Někdy příště se budu těšit znovu na počtenou!
Česká stopa v zápasu:

Jaroslav Halák (BOS) – 3 ink. góly, 24 zák., 91,90%
Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 0 střel, 22:41
Peter Cehlárik (BOS) – 0+0, 1 střela, 11:04
David Krejčí (BOS) – 1+1, 4 střely, 17:29.
Tři hvězdy zápasu:

1. David Krejčí (BOS) – 1+1
2. Chris Wagner (BOS) – 1+0
3. Sebastian Aho (CAR) – 2+0.
Krásný zápas dospěl do prodloužení, ve kterém přisoudil Bostonu vítězství David Krejčí!

Bylo vidět, že proti sobě stály dva celky se skvělou formou, utkání sneslo vysoká měřítka. Ve třetí periodě se domácí dostali do vedení při vlastním oslabení, když zakončil přečíslení Patrice Bergeron. Následovala trošku divoká pasáž plná příležitostí na obou stranách. Oba gólmani drželi své barvy a paradoxně se tak ujala rána bez přípravy v podání Justina Williamse, která na první pohled tak nebezpečně nevyhlížela.

Za stavu 3:3 se šlo do prodloužení. Bod navíc přisoudil Medvědům David Krejčí, jenž elegantně ukončil zápas po skvělé práci DeBruska! Boston tedy boduje už posedmnácté v řadě, zatímco Canes po pěti vítězstvích poznávají hořkost porážky. Radost jim navíc nedělá výsledek Pittsburghu, který vyválčil výhru nad Floridou.
Střely na branku – 38:37.
61:46'
Konec zápasu.
61:46'
Bruins právě vstřelili branku!
Tak to byla paráda, navíc s českou pečetí! Jake DeBrusk příkladně zabojoval za klecí Caroliny a čistě odebral puk s rozehrávkou váhajícího Justina Faulka. Poté si vybruslil do kladného úhlu a z levého kruhu vyslal po otočce křižnou přihrávku, pro kterou si dojel DAVID KREJČÍ. Curtis McElhinney proti němu skočil rybičku, ovšem zkušený útočník si kotouč nenechal vypíchnout a rychlým blafákem jej zasunul mezi tři tyče! Asistence: Jake DeBrusk.
61:15'
Nino Niederreiter přihrál na pravý kruh Justinu Faulkovi, jehož táhlou střelu likviduje Jaroslav Halák, který si dobře povyjel z branky.
60:44'
Torey Krug si už dělal zálusk na střelu z mezikruží, avšak Jordan Staal jej parádně obral o puk! Kupředu se tedy vydávají hostující hokejisté.
60:26'
Pojďme na to! První útočnou akci má na kontě Boston, který se ale raději vrátil dozadu a kombinuje ve své vlastní defenzivní zóně.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla. Uvidíme, zda tajenku rozlouskne pětiminutové prodloužení, ve kterém si to týmy rozdají pouze se třemi bruslaři na obou stranách!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:56'
Puk skončil mezi diváky na tribuně. Několik málo sekund před koncem třetí části se bude vhazovat ve středu kluziště.
59:29'
Zbytek základní hrací doby se již dohrává spíše opatrně, Calvin de Haan nahazuje pryž do útočného pásma a Boston už se taktéž nikam nežene. Vypadá to na prodloužení.
58:45'
Nino Niederreiter si pokryl touš před Chárou. Carolina chvilku kombinovala, avšak nedostala se do žádných lukrativnějších pozic.
Dnešní utkání sleduje 17 565 diváků.
58:05'
Jaroslav Halák si vyjel za branku, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Justin Williams se výborně vrátil do defenzivy a akci Bostonu ukončil.
57:38'
Jake DeBrusk se dostal u hrazení do souboje s Hamiltonem. Ocitl se na ledě, nicméně vše bylo čisté. Medvědi se usazují ve třetině.
57:03'
Brock McGinn nahazoval od modré lajny, před brankou clonil Jordan Martinook. Jaroslav Halák to ale řešit nemusel, pokus totiž šel mimo jeho klec.
56:47'
Danton Heinen nahání Canes při rozehrávce. Trošku je to zneklidnilo a lacině se zbavili kotouče. To ovšem platí také o domácích, kteří se provinili icingem.
56:27'
Lucas Wallmark se objevil volný na levém kruhu a Jaroslav Halák vyráží jeho střelu zápěstím vysoko do ochranné sítě! Drama vrcholí.
55:50'
Greg McKegg poslal kotouč za domácí bránu. Noel Acciari poté nedokázal dostat touš ven ze třetiny, což se podařilo až Chrisi Wagnerovi.
55:16'
Sebastian Aho obkroužil ofenzivní zónu. Poté hledal mezi kruhy Williamse, ten to ale dostal na brusle a nedokázal si srovnat puk k zakončení.
54:37'
Jake DeBrusk prokázal baseballové vlohy a zastavil vyhození Caroliny. Touš se ale dostal zpátky na hole hostů, Canes se tak mohou vydat vpřed.
Střely na branku – 35:35.
53:51'
Greg McKegg z ničeho nic nabral velkou rychlost a zprava se protlačil až před Haláka! Zkoušel mu zakončit přes beton, nicméně právě touto částí výstroje strážce bostonské svatyně zasahuje.
53:20'
Sebastian Aho zastihl puk v útočném pásmu, ale poté prováhal šanci ke střele a Danton Heinen se už s kotoučem na holi žene proti kleci hostů.
Střely na branku – 34:34.
52:53'
Hosty útočné choutky neopustily. Teuvo Teräväinen zakončoval z pravé strany golfákem a Jaroslav Halák pomohl kotouči na jeho cestě do ochranné sítě.
52:17'
Carolina právě vstřelila branku!
Kapitán srovnává zápas! Hurricanes se usadili ve třetině. Jordan Martinook operoval za Halákovou brankou, načež si vybruslil vpřed a přihrál za pravý kruh JUSTINU WILLIAMSOVI, jenž vystřelil bez přípravy a dělovka prosvištěla slovenskému gólmanovi mezi nohama. 3:3! Asistence. Jordan Martinook, Brett Pesce.
51:27'
Zdeno Chára vyhodil kotouč obloučkem z domácího pásma. Chris Wagner se s ním poté dostal až za branku. Přihrávka do kladného úhlu neslavila úspěch.
50:41'
Patrice Bergeron vyslal dvojici střel, do první obětavě lehl Lucas Wallmark a další už prolétla až k brance, ale minula ji.
50:20'
Matta Grzelcyka trošku zaskočil podivný odraz puku od zadního hrazení, ale rychle se zorientoval. Andrej Svečnikov posléze uspěchal rozehrávku a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levé ruce Curtise McElhinneyho.
49:50'
Warren Foegele vystřelil zpoza kruhu pro vhazování. Kotouč byl nejprve tečován hokejkou Toreyho Kruga a poté ještě Jaroslavem Halákem, který ho nasměroval do ochranné sítě.
48:52'
Noel Acciari vybojoval touš v defenzivním pásmu a poslal jej vpřed. Chris Wagner se vydal do otevřené obrany Canes a z pravého křídla najížděl na Curtise McElhinneyho. Zkoušel si ho roztáhnout a vložit puk do mezery mezi betony, ale McElhinney udržel hosty ve hře!
48:24'
Justin Williams ukončil obléhání bostonské branky střelou z pravé strany. Jaroslav Halák ji nachází v rukavici a nechává přerušit hru.
47:48'
Brad Marchand vjel v rychlosti za útočnou modrou čáru. Byl sám proti čtyřem, přesto si navedl kotouč až na levý kruh a hezky zaměstnal brankáře.
46:57'
Curtis McElhinney vytáhl další parádní zákrok! David Krejčí zvedá zrak ke stropu haly, dorážku totiž z bezprostřední blízkosti poslal jen do jeho zvednutého betonu.
46:29'
Brandon Carlo si troufl na kličku před vlastní brankou. Vyšlo to a Boston konstruktivně obrací hru na druhou stranu hřiště.
Střely na branku – 29:30

Carolina vede ve třetí části na střely 9:2, přesto v této třetině prohrává 0:1. Velice nebezpečná navíc byla i druhá střela domácích z přečíslení.
45:56'
Trevor van Riemsdyk vystřelil od modré čáry do prvního domácího hráče a Medvědi rázem jeli ve dvou na jednoho! Joakim Nordström to vzal z levé strany na sebe a Curtis McElhinney předvedl veledůležitý zákrok. Následně branka vypadla ze svého ideálního postavení, hra je přerušena.
45:19'
Brock McGinn se protáhl po pravém křídle. Na Haláka si zkoušel přijít bekhendovou střelou, maskovaný muž ale žádný šok nepovolil.
44:41'
Carolinští teď svírají soupeře pod tlakem. Bruins zahráli na zakázané uvolnění, buly se uskuteční po pravé ruce jejich brankáře.
44:20'
Sebastian Aho na levé straně zvedl hlavu a krásně vystřelil po ledě do brankoviště. Nino Niederreiter mohl usměrnit kotouč do volné části brány, avšak nedokázal jej zasáhnout podle představ!
43:50'
Chris Wagner si našel puk v souboji s Wallmarkem a vyhazuje ho do bezpečí. Přesilovka hostů se chýlí ke konci, Bruins se kromě ubránění ještě dostali do vedení.
43:08'
Nino Niederreiter znovu ohrozil Haláka, ten se ale nenechal překvapit a proti střele z pravé strany zasahuje. Hra je přerušena, bude se vhazovat.
42:45'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston ve vlastním oslabení otáčí skóre! Jaroslav Halák vychytal nebezpečnou teč Nina Niederreitera a hned vzápětí šli domácí ve dvou proti jednomu. Brad Marchand přihrál přes obránce na PATRICE BERGERONA, jenž suverénně zamířil do poloprázdné svatyně! Asistence: Brad Marchand.
42:14'
To se moc často nevidí, Bruins podruhé v utkání špatně střídali a jsou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě!
41:22'
Výborný nástup Canes do třetiny! Další příležitost měl Jordan Staal, proti jehož střele z levé strany se Jaroslav Halák stihl s vypětím všech sil přemístit.
40:33'
Torey Krug velmi nepřesně přihrával. Nino Niederreiter se dostal k puku a posunul jej na Justina Williamse. Ten parádní zadovkou vybídl mezi kruhy Sebastiana Aha, který mohl završit hattrick, ovšem Jaro Halák jej výborně vychytal!
40:07'
Jdeme znovu na to! Lucas Wallmark pořádně uspěchal rozehrávku a mámu tu rychlé zakázané uvolnění Caroliny.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 3:06.
Za bouřlivých ovací diváků končí druhá perioda. Sebastian Aho hned v jejím úvodu proměnil samostatný únik a Canes vedli o dvě branky. Bruins zvyšovali aktivitu, jenže McElhinney se zdál dlouho být nepřekonatelnou překážkou. To přestalo platit, když Chris Wagner nejprve tečoval, a poté také dorazil pokus Carla. Hosté malinko vypadli z role a Jake DeBrusk po výborné práci Krejčího vyrovnal! Kdo bude nakonec šťastnější?

Střely na branku po 2. třetině:
Boston 27:21 Carolina.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:29'
A skutečně, Boston už mohl vést! Joakim Nordström to udělal krásně. Z pravé strany se proháčkoval až před branku. Chtěl zasunout touš pod betony Curtise McElhinneyho, což se mu nepodařilo. Černá guma se nicméně odrazila na kruh, odkud ji sváteční střelec Brandon Carlo nasměroval mimo carolinskou pokladnici!
38:49'
Medvědi by rádi dokonali obrat. Navíc je žene publikum, které se zájmem sleduje, jak jejich oblíbenci kombinují v útočném pásmu a utahují pomyslné šrouby.
38:12'
Bruins právě vstřelili branku!
Máme vyrovnáno! Jaccob Slavin žongloval s pukem na útočné modré čáře jako s horkým bramborem. Oloupil jej David Krejčí, který po levé straně postupoval na bránu. Ještě si troufl na kličku proti Trevoru van Riemsdykovi, načež zakončoval zblízka po ledě. Curtis McElhinney vykopl touš betonem před sebe a JAKE DEBRUSK už se nemohl mýlit! Asistence: David Krejčí.
37:07'
Greg McKegg velmi pěkně projel až do ofenzivní zóny. Poté zvolil místo snahy o zakončení vracečku na Pesceho, k tomu se ale kotouč nedostal.
Střely na branku – 24:20.
36:46'
Jaroslav Halák byl nucen ukončit skrumáž u jeho brankoviště přikrytím puku pod rukavici. O slovo se hlásí další reklamní přestávka.
35:56'
Domácím se nedařilo přejít přes střední zónu. Calvin de Haan odvedl dobrou práci a vrátil kotouč až k Jaroslavu Halákovi.
35:26'
Jake DeBrusk se po pravé straně protáhl až k brance a Curtis McElhinney skvělým zákrokem ramenem pokračuje ve svém fantastickém výkonu!
34:46'
Torey Krug přihrál do strany DeBruskovi. Ten trošku fotbalově centroval vzduchem před branku, Curtis McElhinney se musel mít znovu na pozoru.
33:54'
Senzační Curtis McElhinney! Po střele Backese z nulového úhlu se pryž odrazila přímo mezi kruhy, kde byl Peter Cehlárik. Ten zblízka pálil bez přípravy, ovšem maskovaný muž skvěle zasáhl rychlým vytyčením svého levého betonu!
33:28'
Justinu Faulkovi přeskočil puk hokejku na modré čáře. Faulk k němu měl nejblíže, žádný brejk se tedy nekonal. Canes si vzápětí vydobyli vhazování v útočné třetině.
Střely na branku – 18:17.
33:04'
Hurricanes se po obdržené brance nahnali před Haláka. Nic velkého si zde nevytvořili, slovenský brankář schoval puk pod lapačkou po přízemním nahození Justina Williamse od mantinelu. Na programu je komerční přestávka.
32:28'
Bruins právě vstřelili branku!
Dougie Hamilton nedokázal odpálit kotouč z obranného pásma hostů. Zastavil ho Brandon Carlo, který neváhal a okamžitě nahodil na branku. CHRIS WAGNER touš jemně tečoval, Curtis McElhinney vyrazil pouze před sebe a stejný útočník Bostonu dorážkou snižuje na 1:2! Asistence: Brandon Carlo.
31:50'
Canes jsou v plném počtu. Hned se vydali do ofenzivy, avšak kvůli signalizovanému postavení mimo hru byli nuceni útočné pásmo opustit.
31:22'
Jake DeBrusk se s tím nepáral a vystřelil bez přípravy zpoza pravého kruhu. Curtis McElhinney tuto ránu v dnešní formě nemohl jen tak pustit.
30:56'
Lucas Wallmark dobře zblokoval snahu Patrice Bergerona o přihrávku před branku, kde už číhal David Krejčí. Tlak Bostonu ale v těchto momentech narůstá.
30:25'
Brett Pesce opět osvobozuje svůj tým. Vstup do přesilovky se Medvědům zrovna nedaří úplně podle představ...
29:47'
Brock McGinn rychle po vyhraném vhazování ve vlastním obranném pásmu vyhazuje kotouč až k brance Jaroslava Haláka. Domácí se musejí vracet.
29:43'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., sekání).
29:18'
Boston má k dispozici ponechanou výhodu. Nemá důvod nikam spěchat a domácí si pečlivě rozmýšlejí další postup za vlastní brankou.
28:38'
Jordan Staal dobře napadal rozehrávku Bruins, ti rychle odvrátili hrozící nebezpečí. Hurricanes se hned museli bránit náporu elitní formace, která se ale nedostala dál od mantinelu.
27:42'
Nino Niederreiter se krásně proháčkoval až do mezikruží. S jídlem vzrostla chuť, švýcarský útočník ještě neúspěšně zkoušel vymíchat Matta Grzelcyka.
27:10'
Brandon Carlo po pravé straně pronikl do ofenzivní zóny. Neměl ale komu nahrát, a tak z poměrně velké dálky vystřelil do brankáře hostí.
26:37'
Peter Cehlárik byl při své pouti do útočného pásma přimáčknut na hrazení de Haanem, Canes tedy znovu přenášejí těžítko hry na druhou stranu.
26:16'
Trevor van Riemsdyk od modré lajny jednoduše nahodil touš na branku. Jaroslav Halák si k němu našel cestu a ukrývá ho ve výstroji.
Střely na branku – 15:14.
25:56'
Medvědi už se po ledě prohánějí opět v plném počtu. Paradoxně až nyní si hosté vytvořili zajímavější tlak a Jaroslav Halák chytá tvrdý pokus Calvina de Haana.
25:10'
Domácí pokračují v dobré práci na oslabení a znovu odesílají kotouč do bezpečí, což tribuny oceňují potleskem. Přesilovka Canes se krátí.
24:29'
Brad Marchand využil obrovské minely v rozehrávce Caroliny. Z levé strany najížděl zcela sám na branku, ovšem Curtis McElhinney jeho blafák do bekhendu dokonale přečetl a nechal mezi betony hokejku, kterou zasáhl! Další vyložená šance, kterou Bruins nevyužili.
24:00'
Bostonští vstupují do oslabení dobře a Charlie Coyle rychle posílá kotouč až na druhý konec ledové plochy.
23:50'
Rozhodčí Tim Peel upadá v TD Garden malinko v nemilost. Patrice Bergeron (BOS) před hostující brankou jemně zavadil o brusle de Haana a inkasuje menší trest za podražení!
22:48'
Curtis McElhinney je zatím skvělý! Vyrazil štiplavou střelu Joakima Nordströma, jenž to zkoušel v plné rychlosti z levého kruhu, a poté si poradil také s dorážkou Coylea!
22:23'
Justin Faulk nahodil kotouč do útočné třetiny. Na druhou stranu se vydával Joakim Nordström, včasně jej ale zastavil Trevor van Riemsdyk.
21:57'
Bostonští se hned po další obdržené brance usadili v ofenzivní zóně. Hosté neváhali s vyhozením na zakázané uvolnění, teď budou především hrát hlavně jednoduše.
21:10'
Carolina právě vstřelila branku!
Krásná akce! Justin Faulk odehrál puk ze svého obranného pásma. Nino Niederreiter jej na půlicí čáře posunul do uličky mezi beky, kam si najel SEBASTIAN AHO. Ten už měl volnou cestu až před Haláka a se štěstím mu kotouč propasíroval bekhendem mezi betony! Asistence: Nino Niederreiter, Justin Faulk.
20:16'
Jsme zpátky. Úvodní vhození kotouče se malinko protáhlo, načež hosté zachybovali ve středním pásmu a moc nechybělo k nebezpečnému úniku Charlieho Coylea.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:12.
Úvodní část přinesla skvělý hokej. Je vidět, že proti sobě stojí dva ve formě hrající celky. Směrem do ofenzivy je o něco málo nebezpečnější Boston, zatímco Canes disponují územní převahou. Ta jim přinesla šťastný vedoucí gól z brusle Sebastiana Aha! Domácí měli několik příležitostí k vyrovnání, zatím jim ale není přáno, například Matt Grzelcyk mířil do tyčky. Na své si přicházejí také milovníci tvrdého hokeje, první dvacetiminutovka trvala také díky tvrdým hitům, spoustě šarvátek a jedné ostré bitce 42 minut.

Střely na branku:
Boston 12:11 Carolina.
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
Justin Williams v závěru nahazoval od pravého mantinelu. Před bránou hlídkoval Sebastian Aho, tomu ale mířil touš za brusle.
19:27'
Calvin de Haan zachytil kotouč ve středním pásmu. Poté jej dává Ninu Niederreiterovi, který s ním ještě míří do ofenzivní zóny.
18:38'
Matt Grzelcyk obdržel přihrávku na levý kruh, pohrál si s pukem na čepeli a pálil pod břevno. Mířil ale moc přesně a horní tyč ke smůle Bostonu trefil!
18:16'
Andrej Svečnikov odvedl ve svém pásmu dobrou práci, vypíchl kotouč domácím hokejistům a Jaroslav Halák si pro něj musel vyjet mimo brankoviště.
Střely na branku – 12:11.
17:55'
Micheal Ferland se dnes po ostrém hitu už nevrátí do hry! Canes si tedy budou muset poradit bez důležité součástky svých ofenzivních řad. V útoku se v těchto chvílích drží právě oni a B´s vyhazují na icing.
17:20'
Carolina malinko zklidňuje hru. Trevor van Riemsdyk se nakonec odhodlal k nahození od modré čáry, trefil ale pouze zadní plexisklo.
16:30'
Jordan Staal si zprava najel až za branku. Poté chtěl oslovit mezi kruhy Grega McKegga, ten si puk ve změti hokejek nenašel.
16:08'
Přesilovka Canes je minulostí. Medvědi zůstali v ofenzivní zóně, David Backes posílal touš z pravého kruhu do brankoviště, kde si znovu sjednal pořádek Curtis McElhinney.
15:38'
Brad Marchand mohl zaznamenat do sbírky další gól v oslabení, jenže Justin Faulk předvedl úžasný obranný zákrok a touš mu čistě vypíchl!
14:55'
Sebastian Aho je znovu v přesilovce velmi aktivní. Přihrál na levou stranu, kde si puk zpracoval Teuvo Teräväinen a zápěstím ho poslal nad bránu.
14:20'
Brandon Carlo vyhodil přes celé hřiště až na branku. Curtis McElhinney si zkušeně nechal přijet Acciariho až k sobě a poté lišácky rozehrál.
14:11'
Nino Niederreiter se neostýchal pokračovat v akci ani bez helmy. Následná střela skončila po teči v ochranné síti a Zdeno Chára vražením do Niederreitera rozdmýchal další emoce.
13:49'
Domácí hráli v šesti! Inkasují tedy trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Další přesilovka pro Carolinu!
13:02'
Patrice Bergeron nahodil puk kolem branky Curtise McElhinneyho do rohu. Z druhé strany hned pálil Marchand, jehož překvapivý pokus zblokoval obránce.
12:25'
Torey Krug si po vhazování vzal kotouč a pálil z pravé strany, Brett Pesce jeho střelu zápěstím zblokoval. Nedlouho poté se Canes znovu osvobozují icingem.
12:17'
Dlouhá rozehrávka Caroliny měla najít Sebastiana Aha, avšak bylo to velice nepřesné. Po zakázaném uvolnění se vhazuje před klecí hostů.
Střely na branku – 8:7.
11:50'
Boston si vytvořil velký tlak, avšak sám si ho ukončil. Jake DeBrusk totiž hledal z hráčské lavice přijíždějícího Bergerona, který ovšem puk zachytil až ve středním pásmu.
11:05'
Curtis McElhinney udržel svůj tým ve vedení. Na brankovišti nadvakrát zakončoval Peter Cehlárik, jenže maskovaný muž byl pevný jako skála a odmítl kapitulovat!
10:29'
Přesilovka Canes je minulostí, skóre se v ní nemělnilo ani na jedné straně. Jaroslav Halák si troufl na odpálení skákavého puku, a měl štěstí, že jej soupeři nezachytili.
09:43'
John Moore předvedl pěknou individuální akci a mohl vyrovnat! Z těsné blízkosti ovšem střelou ke vzdálenější tyčce neuspěl, Curtis McElhinney zasahuje vyrážečkou.
09:16'
Brad Marchand, hnán tribunami, uháněl do akce v oslabení. Dobře si jej ale hleděl hostující obránce a nenechal ho vystřelit.
08:49'
Canes mají výhodu čtyř proti třem. Dlouho si pohledně vyměňovali kotouč v útočném pásmu, avšak střela Sebastina Aha byla sražena do bezpečí.
08:27'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., podrážení).
08:10'
Charlie McAvoy posílal bekhendem puk přímo před branku. Najížděl si tam Jordan Staal, nicméně krok mu k zakončení ještě scházel.
07:44'
Síly na ledě se vyrovnávají. Justin Williams (CAR) zbytečně hákoval Marchanda.
07:09'
Justin Faulk otevřel přesilovku střelou z levého kruhu, Jaroslav Halák ji kontroloval na cestě mimo bránu. Musel likvidovat až slabý pokus Sebastiana Aha.
07:02'
John Moore (BOS) si vzápětí půjde sednout za krosček, načež jsme byli svědky další potyčky. Přesilová hra pro hosty!
06:30'
Carolina právě vstřelila branku!
Hurricanes jdou do vedení! Trevor van Riemsdyk pálil od modré čáry, Jaroslav Halák vyrazil jeho pokus betonem na druhou stranu. U puku byl první navrátilec po zranění Calvin de Haan, který ho okamžitě napálil do předbrankového prostoru. Tam sváděl souboj SEBASTIAN AHO se Zdenem Chárou a od brusle nic netušícího útočníka Canes putoval gumový nesmysl za Halákova záda! Asistence: Calvin de Haan, Trevor van Riemsdyk.
05:59'
Sebastian Aho ujel po levém křídle. Z kruhu trefil betony Haláka, ale počkal si před brankou, kam se k němu kotouč rychle vrátil a Jaroslav Halák musel znovu zasahovat!
05:24'
Torey Krug si sjel na pravý kruh pro přihrávku DeBruska od mantinelu, načež poslal ránu bez přípravy mimo tři tyčky.
05:18'
Medvědi střílejí ze všech pozic. John Moore znovu zkoušel zaskočit Curtise McElhinneyho od modré, nicméně je z toho pouze další dobře odvedená práce maskovaného muže.
05:02'
Boston zažil aktivní pasáž, hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění. Buly se chystá po pravé ruce brankáře Caroliny.
04:20'
Uprostřed dalších hitů se našel prostor i na trošku hokeje. Brandon Carlo ohrožoval branku už potřetí, jenže jeho pokus z pravého kruhu znovu kryje betonem Curtis McElhinney.
03:53'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 5 min., bitka).
03:53'
Žádné překvapení, je tu bitka! David Backes si vyhlédl prvotního viníka emocí, Micheala Ferlanda. Ten se ale nenechal a Backese sérií přesných úderů poslal k zemi!
03:50'
Nino Niederreiter to teď pořádně schytal od Noele Acciariho, který jej srazil zezadu. Tohle už zřejmě bylo na vyloučení, nicméně nikdo na trestnou nebude.
03:38'
Joakim Nordström se mimo hru postrkával s Brettem Pescem, Ferlandův hit to hned v úvodu pořádně vyburcoval!
03:15'
Au! Micheal Ferland tvrdě vrazil do Marcuse Johanssona. Byl to ukázkový hit ramenem na rameno, avšak s domácím útočníkem to nevypadá úplně dobře a zvedl se až s pomocí spoluhráčů a zdravotníka...
03:00'
David Krejčí předložil kotouč Carlovi, ten okamžitě nahazoval na branku, Curtis McElhinney si připisuje další zákrok, tentokráte betonem.
02:42'
Hosté se při trošku kostrbatém přechodu modré lajny dopustili postavení mimo hru, rozhodčí tedy znovu musel zadout do píšťalky.
02:17'
Od hole Charlieho Coylea zamířil kotouč až na domácí hráčskou lavici, pokračovat budeme na buly ve střední třetině.
02:09'
Brandon Carlo na modré čáře nic velkého nevymýšlel a nahodil na bránu. Curtis McElhinney puk celou dobu dobře viděl a v klidu zasahuje.
01:57'
Charlie McAvoy si dobře pokryl puk, podél pravého mantinelu se s ním dostal až za branku, načež ho poslal před Curtise McElhinneyho, který přerušuje hru.
01:45'
Následuje zakázané uvolnění Bostonu, kotouč nepřesnou rozehrávkou poslal na icing John Moore.
01:10'
Hurricanes vyhodili do bezpečí. Touš si hned vzal Marcus Johansson, který se po pravé straně prohnal až do palebné pozice a zaměstnal Curtise McElhinneyho, jenž vyráží do ochranné sítě.
00:37'
Teuvo Teräväinen si vzal kotouč na pravé straně, najel si s ním hlouběji do hřiště a hledal u vzdálenější tyčky Brockaa McGinna. Neúspěšně.
00:15'
Jdeme na to! Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí hokejisty, kteří ale přišli o puk za vlastní brankou, kde se jej chopil Lucas Wallmark.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků již vstupují na ledovou plochu jako vždy vyprodané, a dnes také z venku silně zasněžené, TD Garden. Medvědi oblékli, pro domácí utkání, netradičně bílé dresy, zatímco Carolina se představí ve speciální zelené barvě. Utkání započne za několik málo minut!
Oba trenéři se rozhodli tímto zápasem prověřit své gólmanské dvojky. Bostonskou branku bude hájit Slovák Jaroslav Halák, zatímco za Canes nebude chytat Petr Mrázek, nýbrž Curtis McElhinney.
Úvodní sestavy:

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Ma. Johansson, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Coyle, Cehlárik – Wagner, Acciari, Nordström.

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams (C), Aho, Niederreiter – T. Teräväinen, J. Staal (A), Ferland – B. McGinn, Martinook, Svečnikov – Mäenalanen, Wallmark, McKegg.

Rozhodčí: Peel, South..
CAROLINA HURRICANES

Carolina je rozhodně jedním z nejpříjemnějších překvapení aktuální sezóny! Díky skvělé formě se dostala před Pittsburgh na třetí příčku Metropolitní divize, na druhou stranu ale disponuje pouze tříbodovým náskokem na nesestupové pozice. Momentálně drží Hurricanes sérii pěti výher v řadě, z posledních deseti střetnutí pak ovládla hned osm. Zaskočí v souboji dvou skvěle hrajících týmů domácí Medvědy?

Týmové statistiky:

Tabulkové umístění: 3. v Metropolitní divizi (6. ve Východní konferenci)
Počet bodů: 78
Skóre: 196:176
Úspěšnost přesilových her: 18,41% (23. v lize)
Úspěšnost oslabení: 81,73% (6. v lize)
Poslední zápas: Florida – Carolina 3:4 po prodl.
Průměrná návštěvnost: 13 050.

Hráčské statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Sebastian Aho (27+46)
Nejlepší střelec: Sebastian Aho (27+46)
Brankářská jednička: Petr Mrázek (90,33%)
Československá stopa: Petr Mrázek, Martin Nečas.
BOSTON BRUINS

Tým z Massachusetts válí, už šestnáctkrát za sebou totiž nepoznal porážku v základní hrací době! Momentálně se nachází uvnitř šňůry domácích zápasů. Ve své aréně přivítal postupně San Jose, Tampu Bay a New Jersey. Bruins v těchto střetnutí vytěžili maximální počet šesti bodů, nicméně proti Devils se naposledy relativně nadřeli, zvítězili totiž pouze 1:0 trefou Marchanda už ze 3. minuty. O jejich postupu do vyřazovacích bojů už prakticky není pochyb. Ani dnes do utkání nezasáhne David Pastrňák, jenž si před několika týdny mimo led nešťastně poranil prst. Potvrdí domácí i bez něj roli lehkého favorita?

Týmové statistiky:

Tabulkové umístění: 2. v Atlantické divizi (2. ve Východní konferenci)
Počet bodů: 87
Skóre: 194:161
Úspěšnost přesilových her: 31,40% (1. v lize)
Úspěšnost oslabení: 79,31% (13. v lize)
Poslední zápas: Boston – New Jersey 1:0
Průměrná návštěvnost: 17 565.

Hráčské statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Brad Marchand (27+49)
Nejlepší střelec: David Pastrňák (31+35)
Brankářská jednička: Tukka Rask (92,20%)
Československá stopa: Jaroslav Halák, Dan Vladař, Zdeno Chára, Jakub Zbořil, David Krejčí, Peter Cehlárik, David Pastrňák.
Zdravím všechny fanoušky zámořského hokeje! National Hockey League má v noci na středu na programu bohatou várku zápasů. My se společně zaměříme na velice atraktivní souboj dvou týmů s aktuálně nejlepší formou. V TD Garden si to rozdají Boston Bruins a Carolina Hurricanes! Sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud