NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Toronto - 22. listopadu 2018   01:00

Carolina
Carolina
10:56' T. van Riemsdyk  • 11:18' Williams (de Haan, J. Staal) • 47:45' Ferland (T. Teräväinen) • 58:42' Aho  • 59:22' Svečnikov (Wallmark, Martinook)
5:2
(2:1, 0:0, 3:1)
Toronto
Toronto
15:30' Tavares   • 51:47' Kapanen  (Dermott)
Carolina
Ian Walsh, Francois St. Laurent – Kory Nagy, Bryan Pancich
PNC Arena, Raleigh
Toronto

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemné čtvteční ráno.
Tři hvězdy utkání:
1. Curtis McElhinney
2. Michael Ferland
3. Andrei Svechnikov
Zápas je u konce a Carolina nakonec vítězí 5:2 a zaslouženě tak bere dva body. Domácím hlavně vyšel vstup do první třetiny, kdy si vybojovali dvougólový náskok, který už poté hosté nedotáhli. Hurikány pak ještě daly dva góly do prázdné a upravili tak skóre na konečných 5:2.
59:22'
Carolina právě vstřelila branku!
Je tu ještě jedna branka do prázdné. U vyhozeného kotouče byl první ANDREJ SVEČNIKOV, který ho pohodlně zasunul do branky. Asistence: Lucas Wallmark a Jordan Martinook.
58:42'
Je rozhodnuto, Carolina vítězí! SEBASTIAN AHO se chopil kotouče ve středním pásmu a kus gumy poté dostal do prázdné branky.
58:35'
Toronto odstřeluje domácí branku, stále ale neskóruje.
58:18'
Hosté vyhráli vhazování a ihned vystřelili, McElhinney ale opět zasahuje.
58:14'
Zakázané uvolnění Caroliny. Toronto se tak stále bude moct udržet v útočné třetině.
57:57'
Toronto hraje v šesti bez brankáře!
57:25'
Toronto třikrát vystřelilo, ani jednou se ale puk nedostal k domácímů brankáři. Hurikány se poté vrhají do útoku.
56:34'
Carolina ubránila protiútok hostů a stále tak drží těsné vítězství.
55:46'
Williams si nyní připsal velmi pěknou střelu z otočky, Andersena ale nepřekonal. Domácí však pokračují v tlaku.
54:57'
Carolina se musí stále bránit. Zvládá to ale bravurně a dostává kotouč až do své útočné třetiny.
54:41'
Hosté přesto vystřelili, McElhinney ale drží domácí tým dalším zákrokem.
54:05'
Hurikány se snaží udržet hru ve středním pásmu. To se jim daří a Toronto už dlouho nemělo možnost střely.
53:22'
Toronto útočí a žene se za vyrovnáním. Carolina však zatím odolává.
51:47'
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto snižuje a bude to ještě hodně zajímavé! KASPERI KAPANEN vybojoval kotouč a z pravého kruhu zamířil přesně do levého horního růžku. Asistence: Travis Dermott.
51:47'
Aho nyní dostal prostor a mohl potvrdit vítězství domácích, proti Andersonovi ale neuspěl.
51:16'
Carolina je hned na úvod přesilovky vyhnána do své třetiny, asi jí to ale zas tak tolik nevadí.
50:57'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., sekání).
50:28'
Toronto se ještě zoufale snaží prosadit, je to pro ně ale opravdu velmi tězké.
50:01'
Anderson však stále musí zůstat ostražitý a připisuje si další zákrok. Následovat tak bude vhazování před ním.
49:25'
Carolina má puk pod kontrolou. Hraje velmi klidně a hodlá si dokráčet pro dnešní vítězství.
47:45'
Carolina vstřílí dost uklidňují branku! Z pravého kruhu se v přesilovce napřáhl MICHEAL FERLAND a trefil se přesně mezi betony Andersona. Pro něj je to tedy velmi smolný zápas. Asistence: Teuvo Teräväinen.
47:28'
Anderson stále drží naději na body skvělým zákrokem.
46:58'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andreas Johnsson – 2 min., podrážení).
46:38'
Carolina vyhrála nasledující vhazování, už se ale do šance nedostala. Útočit tak může opět Toronto. To opět zastavuje skvělý McElhinney.
46:21'
Nyní se hraje hlavně ve střední třetině, z čehož těží domácí. Ti se nakonec dostali ke střele od modré. Hamilton si ale na Andersona nepřišel.
46:01'
Toronto nyní vyhazuje na zakázané uvolnění. Bude se tak muset chvíli soustředit hlavně na obranu.
45:23'
Nepřesná přihrávku hostů skončí u domácích hráčů, kteří se vrhají do útoku. Tam se snaží získat co nejvíc času.
44:52'
Carolina se pokouší získávat čas útočením, to se jim ale moc nedaří. Toronto je však zastaveno ofsajdem.
44:08'
Hurikány se stále skvěle brání a nedovolují hostům sebemenší šanci.
43:40'
Kotouč se nyní odrazil od nějaké hokejky mimo hrací plochu a hra je tedy přerušena. Bude následovat vhazování ve středním pásmu.
42:58'
Přihrávka před branku jen těsně minula hostující hokejku. Domácí poté puk dostali z vlastní třetiny a oba celky střídají.
42:06'
Carolina je pod obrovským tlakem, zvládá se ale velmi dobře bránit. Svému soupeři totiž nedovoluje žádné šance na vyrovnání.
41:13'
Javorové Listy vyhráli další vhazování a opět jsou usazení v útočné třetině. Domácí gólman ale stále nebyl v přímém ohrožení.
40:52'
Nyní už však hosté velmi nebezpečně vystřelili, McElhinney ale zasahuje.
40:28'
Toronto ihned od začátku třetiny tlačí na svého soupeře, stále se ale nemůže prosadit.
40:01'
Druhá třetina byla o dost méně zajimavější než ta první. Nepadla tu ani jedna branku a tak je stav stále 2:1. Hra už se velmi srovnala a oba celky se již dostali do velkého počtu šancí, všechny ale zůstaly nevyužity.
Další třetina začne přibližně v 3:03.
40:00'
39:39'
Domácí si však ještě střelu připsali, tu ale likviduje Anderson.
39:05'
Carolina podniká jeden z poslední útoku třetiny. Dost pravděpodobně už ale nebude úspěšný, protože oba celky již myslí na třetí třetinu.
38:42'
Ke střele se dostal Hyman, z jasné tutovky ale branku minul. Poté Carolina opět vyhazuje na zakázané uvolnění.
38:23'
Toronto se musí bránit aktivní Carolině. Ta to ale nyní s aktivitou přehnala a nepřesná přihrávka končí až na zakázaném uvolnění.
38:06'
V závěru druhé třetiny měl velkou šanci Faulk. Na Andersona se totiž hnal sám, hostujícího gólmana ale nedokázal přechytračit.
37:42'
Toronto má kotouč za brankou a zkusilo další útok zahájit nahozením. To ale končí až u McElhinnoye.
37:02'
Hurikány vyhrály vhazování a drží útočné pásmo. Ke střele se ale nakonec nedostaly.
36:53'
Nyní se píská zakázané uvolnění proti Torontu a hra se tak přesune před Andersona.
36:15'
Hosté jsou usazení v útočné třetině a snaží se prosadit. Obrana Caroliny nakonec ale kotouč v klidu vyveze.
35:16'
Carolina tedy oslabení zvládla a opět může pomýšlet na útok. Tam se okamžitě žene, obrana Toronto ale ve druhé třetině funguje velmi dobře.
34:40'
Toronto se v závěru přesilovky ještě snaží prosadit. Kadri mohl po střele dorážet, rozhodčí ale přerušil hru, protože puk neviděl.
33:57'
Hurikány vyhazují a můžou si tak na chvíli oddechnout. Polovinu oslabení mají navíc už za sebou.
33:16'
Javorové Listy stále útočí a tlačí se za vyrovnaním.
32:53'
Toronto vyhrála vhazování a mohlo udeřit. Hra je ale přerušena, protože McElhinney upadl při zákroku velmi nepříjemně na záda.
32:41'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., nedovolené bránění).
32:14'
Toronto je nyní aktivnějším týmem a je mnohem častěji u puku. Nyní se ale dopustilo stejného prohřešku jako jeho soupeř, což znamená zakázané uvolnění.
31:58'
A další zakázané uvolnění domácích.
31:44'
Další zakázané uvolnění Caroliny. McElhinney tak bude muse zůstat ostražitý.
31:05'
Domácí vyhráli i toto vhazování před vlastním brankářem. Kotouč nahodili dopředu a snažili se ho vybojovat, to se jim však nepovedlo. Nyní tak mohou útočit hosté.
30:56'
Nepřesná přihrávka Hurikánů znamená zakázané uvolnění a hra se tak přestěhuje před McElhinneye.
30:14'
Následné vhazování vyhráli domácí a můžou tak útočit. Anderson si proto musel připsat další zákrok.
29:36'
Toronto se pokouší o další úspěšný útok. Vypadalo to velmi nadějně, Tavares dostal puk před branku, odkud pak přišla střela, McElhinney ale pohotově zareagoval a kotouč schoval ve své rukavici.
28:53'
Carolina se vrhá do útoku. Nyní ho vede Aho, nakonec ho ani tento úspěšný finský střelec nedovedl k úspěšnému konci.
28:00'
Kotouč je venku z obranného pásmo domácích, což znamená, že Hurikány toto oslabení neinkasují.
27:12'
Javorové Listy se už však usadili v útočné třetiny a odstřelují McElhinneye. Ten ale se svou obrannou čtveřicí zatím odolává.
26:26'
Toronto první vhazování třetiny prohrála a musí tak zakládat útok z vlastní třetiny. S tím mají hosté obrovské problémy.
26:12'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., nedovolené bránění).
25:46'
Kotouč nyní dostal do útočné třetiny Williams, dlouho ho tam ale neudržel. Carolina tak musí začínat zpoza své branky.
25:02'
Přesto se Toronto nyní pokoušelo vyvíjet tlak na svého soupeře, je to ale neúspěšné. Carolina je už vepředu, tam ale také nic nevymyslela.
24:23'
Torontu se směrem dopředu ve druhé třetině vůbec nedaří. Sotva dokáže přejít střední třetinu a když už se tak stane, střela většinou končí mimo branku. Tomu je tak i teď.
23:52'
Anderson si připisuje další úspěšný zákrok a poté jeho spoluhráči dostali kotouč z třetiny.
23:09'
Kotouč je stále na hokejkách domácích, kteří zakládají další útočnou akci. Přišla střela od modré, ta je ale sražená mimo tři tyče.
21:59'
Carolina zvládna obranu skvěle šla do přečíslení dva na jednoho. Wallmark poté po přihrávce nastřelil tyčku, což může hodně mrzet.
21:08'
Po nahození Hymana McElhinney kotouč radší podrží. Bude tak následovat vhazování po jeho levici.
20:17'
Do útoku se jako první vydala Carolina, tam ale neuspěla. Kotouč tak má Toronto, které má velké problémy s rozehrou.
20:01'
První třetina je minulostí a po ní Carolina vede 2:1. Prvních patnáct minut domácí naprosto dominovali hře, což přineslo dvě branky. Toronto se pak ale také ujalo režie a vstřelilo jednu branku. Stále ale nedokázalo srovnat a proto prohrává poměrem 1:2.
Další třetina začne přibližně v 2:09.
20:00'
19:47'
Toronto ale ještě před první sirénou zahrozilo, hostující hráč totiž ujížděl sám na McElhinneye. Útoční Javorových Listů se ale s šanci nevypořádal úplně dobře a kotouč poslal mimo branku.
19:32'
Domácí jsou stále u kotouče, na vstřelení branky už ale moc času nemají.
19:06'
Carolina má puk pod kontrolou a nikam se založením útoku nespěchá. Pak to ale domácí moc uspěchali a píská se tak zakázané uvolnění.
18:10'
Hurikány jsou opět v útoku a snaží se vzít si své dvoubrankové vedení zpět. Toronto ale už rozhodně nehodlá inkasovat.
17:54'
Nahození Toronta McElhinney radší podrží a bude tak následovat vhazování po jeho pravici.
17:16'
Toronto se díky vstřelenému gólu probudilo k životu a útočí jak nejvíc může. Nyní však zahrozila i Carolina, Anderson a jeho obránci si však opět poradili.
16:09'
Toronto zakládá další útočnou akci. S kotoučem už je v útočném pásmu a snaží se dostat do střelecké pozice.
15:30'
Carolina chybuje při rozehře a Toronto díky tomu snižuje! Skvěle vystihl přihrávku soupeře JOHN TAVARES. Díky tomu se dostal do úniku, který proměnil střelou pod beton McElhinneye.
15:09'
Toronto se po dlouhé době bude moci uklidnit. Domácí byli donuceni k vyhození, hosté ale poté páchají zakázané uvolnění.
13:59'
Torontu se směrem dopředu stále moc nedaří. Carolina zabránila přechodu modré a ihned sama útočila. Anderson tak měl plné ruce práce, potřetí ale zatím neinkasuje.
13:11'
Carolina hraje opět vepředu. Tam ale prohrála buly a Toronto tak šla do protiakce, kterou opět ukončil až McElhinney.
12:10'
Carolina pokračuje v aktivitě a Anderson si tak musel připsat další zákrok. Z následného protiútoku ale mohlo snížit Toronto, tam ale zakročil McElhinney.
11:18'
A domácí se ujímají dvoubrankového vedení! Po vyhraném vhazování našel de Haan před brankou JUSTINA WILLIAMSE, který se trefil přesně mezi Andersonovi betony. Asistence: Calvin de Haan a Jordan Staal.
11:13'
Carolina by chtěl vstřelit i podruhé. Proto nyní vypálil Rask, Anderson ale pohodově zasahuje svou lapačkou.
10:56'
Branka se ještě bude prověřovat videozáznamen, protože Anderson ztratil při souboji o puk vyrážče. Nakonec se ale nic nemění, branka platí.
10:56'
Carolina jde do vedení! Po velkém zmatku v brankovišti Andersona kotouč nakonec našel TREVOR VAN RIEMSDYK a prostě ho zasunul do branky, protože gólman Toronta nevěděl, kde se kus gumy nachází.
10:04'
Toronto vhazování vyhrálo a drží tedy kotouč. Nikam nespěchá a velmi opatrně se snaží zakládat útočnou akci.
09:23'
U kotouč jsou nyní hosté. Puk ale museli darovat svému soupeři, aby mohli střídat. Carolina se ale díky tomu nedostane do šance, protože se proviňuje ofsajdem.
08:49'
Javorové Listy stále velmi těžko útočí. Nyní se ale povedlo zachytit rozehru domácích a vystřelit, v brance je ale pouze připravený McElhinney.
08:05'
Hurikány zakládají další útok. Jde jim to ale velmi pomalu, protože si Toronto brání svou modrou.
07:16'
Toronto hraje velmi rozpačitě a má problémy s rozehrou. Carolina nakonec puk získala, do velké šance se ale nedostala.
06:37'
Domácí jsou stále u kotouče a nyní dokonce vyprodukovali střelu. Anderson ale opět zasahuje a posílá tak svůj tým do protiútoku.
06:18'
Gardiner neočekávaně nahodil na gólmana Caroliny, ten ale nakonec nemusel zasahovat. Kotouč totiž skončil mimo branku a má ho tak Carolina.
05:28'
Hraje se velmi svižný hokej a vidíme šance na obou stranách. Nyní zrovna útočí Toronto, které několikrát vystřelili, puk ale ani jednou nezamířil mezi tři tyče.
04:33'
Několik střel vyslaly Hurikány na Andersona, brankář Toronta je ale stále stoprocentní. Vzápětí se hosté osvobozují.
04:00'
První výrazný šance Toronta. Přihrávka před branku se nakonec dostala až k McElhinneyovi, ten ji ale dokázal pokrýt.
03:37'
Hamilton se dostal k bekhendové střele, i tu ale Anderson pokryl. Kotouč rychle rozehrál a tak se hosté dostali do protiútoku, který zastavil až McElhinney.
03:05'
Carolina je stále aktivnější a častěji hraje s pukem. Toronto ale skvěle brání a zatím neinkasuje.
02:37'
Další zákrok Andersona. Ten nyní pokryl střelu z mezikruží svou lapačkou. Bude se tak vhazovat před ním.
02:10'
Domácí sice dostali kotouč do útočné třetiny, neměli ho ale pod kontrolou. Proto Toronto dostala puk do střední třetiny.
01:33'
Javorové Listy zvládly obranu, útočení jim ale moc nevychází.
01:08'
Hurikány nakonec vystřelili, Anderson si ale připisuje první snadný zákrok. Kotouč radši podrží a bude se tak vhazovat před ním.
00:36'
Carolina je stále u puku, nyní ho má ale ve své třetině. A stále se jí nedaří dostat se přes střední třetinu.
00:07'
Úvodní vhazování vyhrála Carolina, vzápětí ale kotouč končí mimo hrací plochu vinou Toronta.
00:01'

Carolina Hurricanes: McElhinney (Darling) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, T. van Riemsdyk, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams (C), J. Staal (A), B. McGinn – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Di Giuseppe, V. Rask, Foegele.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, P. Lindholm, A. Johnsson – Leivo, F. Gauthier, Ennis.

Rozhodčí: Ian Walsh, Francois St. Laurent – Kory Nagy, Bryan Pancich.
Československá stopa
Petr Mrázek (CAR) – nebude hrát kvůli zranění
Carolina Hurricanes
Carolina je podle sázkových kanceláří mírným favoritem, s postavením v tabulce je na tom ale hůře jak Toronto. Hurikány jsou totiž v Metropolní divizi až na pátém místě a za dvacet odehraných zápasů posbírali jednadvacet bodů. Dnešní domácí zatím zvládli vyhrát devět zápasů, prohráli ale jedenáctkrát. Ani skóre pro ně není přiznivé, jejich skóre je konkrétně 53:59. Carolinu táhnou hlavně finští útočnící. Nejprve je to Aho a poté Teräväinen. Ti si dohramady připsali již deset branek a devětadvacet asistencí. Dnes se určitě budou chtít zase bodově prosadit, to ale platí i o zbytku mužstva. Na sledování to tak bude určitě velmi zajímavé.

Toronto Maple Leafs
Toronto momentálně prožívá velmi vydařenou sezónu a nyní i období. Javorové listy totiž dominují Atlantické divizi a k tomu mají vítěznou sérii čtyř zápasů. Celkově posbírali za jednadvacet zápasů třicet bodů a to za patnáct výher a šest proher. Toronto se také může pyšnit tím, že je třetí nejproduktivnější tým letošního ročníku. Dnešní hosté totiž vstřelili 74 branek. Obrana také patří k nejlepším v soutěži, inkasovalo totiž pouze 53 gólů. V útoku táhne javorové listy kanadské duo Marner a Rielly. Dohromady mají na kontě 54 bodů a jsou to jedni z nějvětších postrachů brankářů. Toronto si tak dnes bude chtít určitě dokráčet pro další vítězství, Carolina ale pro ně určitě nebude lehký soupeř.

Toronto vs. Columbus – 4:2
Anaheim vs. Toronto – 1:2pp
San Jose vs. Toronto – 3:5

Mitchell Marner osmadvacet bodů (6+22)
Morgan Rielly šestadvacet bodů (9+17)
John Tavares pětadvacet bodů (13+12)
Zdravím všechny fanoušky NHL. Dnes v noci je na programu nespočet zápasů a všechny stojí za sledování. Konkrétně se mnou budete moct sledovat duel mezi Carolinou a Torontem. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.