NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : St. Louis - 18. října 2018   01:20

Montreal
Montreal
00:39' Domi (Lehkonen, Reilly) • 27:42' Reilly (Hudon, Drouin) • 59:50' Gallagher (Tatar)
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
St. Louis
St. Louis
23:21' Dunn  (Tarasenko, R. O'Reilly) • 56:31' B. Schenn  (Steen, Perron)
Montreal
Anderson, Furlatt – Knorr, Nansen
Bell Centre, Montreal
St. Louis

To je z mé strany již vše, dobré ráno a příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Mike Reilly (MTL): 1+1
2. Tomáš Tatar (MTL): 0+1
3. Brendan Gallagher (MTL): 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Tomáš Plekanec (MTL): 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 10:35
Dramatická bitva mezi Montrealem a St. Louis je minulostí. Blues sice v první polovině zápasu byli jasně horším týmem, na góly Domiho i Reillyho se jim ale podařilo odpovědět, a tak se užuž zdálo, že se za stavu 2:2 bude prodlužovat. Necelých deset sekund před třetí sirénou ale vinou obrovské chyby Coltona Parayka poslal Montreal potřetí do vedení Brendan Gallagher!
59:50'
Montreal právě vstřelil branku!
To jsou věci, Canadiens se 9,7 sekundy před třetí sirénou dostávají znovu do vedení! Colton Parayko zaváhal při rozehrávce a namazal kotouč Tatarovi, který neváhal a přenechal černou pryž BRENDANU GALLAGHEROVI – a ten se nezmýlil! Asistence: Tomáš Tatar.
59:28'
Po Petryho nepovedené rozehrávce končí puk na hokejce Alexe Pietrangela, to už do konce třetí třetina zbývá pouze půlminuta.
58:31'
Rychlonohý Paul Byron přebruslil Coltona Parayka, z nevýhodného úhlu se mu ale už nepodařilo ohrozit Allena.
57:57'
Gallagherův projektil od modré zaduněl jen o zadní hrazení, následná protiakce Bluesmanů ale neměla dlouhého trvání.
57:17'
Edmundsonův pokus od modré si Carey Price pohlídal, montrealští hokejisté už se pokoušejí založit protiútok.
56:31'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté se nakonec přeci jen dočkali. David Perron vybojoval puk u zadního mantinelu a poté ho přenechal Steenovi, který povedeným křižným pasem našel úplně volného BRAYDENA SCHENNA, jenž nedal Priceovi šanci. Asistence: Alexander Steen a David Perron.
56:02'
Vladimir Tarasenko dostal na levém kruhu nabito od Dunna, s jeho následnou střelou si ale Carey Price bez sebemenších problémů poradil.
55:15'
Nyní si však hosté hru ve zvýhodněném počtu hráčů na ledě vyzkoušejí znovu, na dvě minuty za držení půjde po komerční přestávce pykat Matthew Peca (MTL).
54:52'
Charles Hudon už je zpět na ledě, Bluesmani se v uplynulé přesilové hře nedostali byť jen k jediné střele.
54:25'
Pietrangelův pokus od modré postrádal přesnost i razanci, svěřenci Claudea Juliena následně vyhodili touš až k Allenovi.
53:26'
Hokejisté St. Louis sice kombinují v útočném pásmu, ještě se ale nedostali k žádné střele.
52:38'
Hudonovi (MTL) vyletěla hůl do Maroonova obličeje, Blues si tak po komerční přestávce zahrají přesilovku.
52:01'
Plekanec nahazoval touš do předbrankového prostoru, kam si najel Charles Hudon, který ale nedokázal přihrávku od českého veterána zachytit.
51:12'
Tak to byla obrovská šance Blues! Před ležícím Pricem vznikl neuvěřitelný závar, po němž kotouč skončil u Jordana Kyroua, ten ale nedokázal uklidit touš do sítě!
50:38'
Bitvu o puk u hrazení ovládl Kyrou a poté si s kotoučem najel do mezikruží, zakončit se mu ale nepodařilo.
49:47'
Jesperi Kotkaniemi zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na modrou Jordieho Bennovi, jeho následný projektil byl ale zblokován.
48:50'
Už se hraje dlouho bez přerušení, ani jednomu týmu se v této pasáži zápasu nedaří kloudně rozehrát.
47:54'
Nepovedená rozehrávka Blues končí na zakázaném uvolnění, po delší době se tak bude vhazovat před Allenem.
47:22'
Brayden Schenn nabral rychlost na pravém křídle a natlačil se až před Priceho, do zakončení už se ale nedostal.
46:41'
Jordan Kyrou číhal u vzdálenější tyče, Tarasenkův prudký pas k němu ale nedoletěl a svěřenci Claudea Juliena posléze dostali kotouč do bezpečí.
46:07'
Zach Sanford nabil na pravý kruh Barbaševovi, který ale netrefil puk podle svých představ a poslal ho až do ochranné sítě.
45:25'
Joel Armia už je zpět na ledové ploše a okamžitě se zapojil do hry, tato přesilovka hostům vůbec nevyšla.
44:53'
Alexander Steen si narazil puk s Pietrangelem a poté od modré vypálil, jeho pokus ale k Priceovi ani nedoletěl.
44:15'
Vladimir Tarasenko se vydal kupředu po levém křídle, jeho následnou střelu z ostrého úhlu si ale Price pohlídal a přerušil hru.
43:44'
Habs začali v oslabení přesvědčivě, Phillip Danault nyní vyhodil kotouč až k Jakeovi Allenovi.
43:10'
Vzápětí ale v útočném pásmu zbytečně fauloval Joel Armia (MTL), který dostal dvouminutový trest za podrážení.
43:06'
Snaha Blues přišla vniveč, Canadiens vyhodili kotouč až k Allenovi a Alex Pietrangelo musí zakládat další akci hostů od píky.
42:21'
Svěřenci Mikea Yea se usadili v útočném pásmu, zatím si ale vyměňují kotouč jen podél zadního mantinelu.
41:27'
Phillip Danault dostal od Gallaghera nabito do mezikruží, jeho následnou střelu ale Joel Edmundson přizvedl do ochranné sítě.
40:36'
Bluesmanům v této sezóně třetí třetiny vůbec nevycházejí, v této fázi zápasů mají nelichotivé skóre 5:10. Vylepší to dnes?
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:05.
V prostřední části se hra vyrovnala a Blues dokázali postupně zlepšit svůj zoufalý střelecký apetit z první třetiny. Svěřenci Mikea Yea se nakonec dočkali vyrovnání z hole Vince Dunna, o pouhé čtyři minuty později ale Montrealu vrátil vedení Mike Reilly.
40:00'
39:12'
Alznerova dělovka od modré trefila jeho spoluhráče Pecu, který je v bolestech a pomalu kulhá na střídačku. Blues už mezitím zakládají protiakci.
38:33'
Patrick Maroon už je zpět na ledě a okamžitě se zapojil do akce Blues, kromě nebezpečné střely Tatara se domácí v uplynulé přesilovce k ničemu nedostali.
38:02'
Tyler Bozak se ve vlastním oslabení vydal kupředu, jeho následná rána z levého kruhu ale postrádala přesnost.
37:37'
Habs si nerozuměli v rozehrávce, čehož hosté využili a opět vyhodili kotouč do bezpečí.
36:54'
Tomáš Tatar se po narážečce s Drouinem dostal ke střele z mezikruží, ta ale proletěla těsně vedle pravé tyče!
36:18'
Patrick Maroon (STL) u mantinelu podrazil Kotkaniemiho – další přesilová hra pro Montreal.
35:15'
Zničehonic se v obrovské šanci ocitl Jordan Kyrou, jeho dělovou ránu z pravého kruhu ale zastavila tyč!
34:36'
Tlak Canadiens ještě pokračoval a nakonec z toho vzešel střelecký pokus Tomáše Plekance, Allen ale bez potíží přerušil hru a následovat bude komerční pauza.
34:10'
Artturi Lehkonen si od zadního mantinelu navezl kotouč až do mezikruží, jeho následná střela ale proletěla vysoko nad břevnem.
33:26'
Jonathan Drouin v útočném pásmu obral o puk Pietrangela, jeho následné nahození do předbrankového prostoru ale nedokázal nikdo v červeno-modrém dresu tečovat.
32:29'
Brendan Gallagher vyslal na zteč Kotkaniemiho, ten se ale daleko nedostal a svěřenci Mikea Yea nyní mají čas a klid na rozehrávku.
31:34'
Jake Allen nyní pro jistotu přerušil hru, před námi je další komerční přestávka.
30:56'
Joel Armia nepustil Schwartze do útočného pásma a spolu s Kotkaniemim okamžitě poté založil protiútok, z nějž se ale domácím nepodařilo Allena ohrozit.
30:08'
Carey Price musel po delší době zasahovat, tribuny jeho zákrok po střele Steena kvitují hlasitým potleskem.
29:24'
Další akci Canadiens zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:26'
Ryan O'Reilly neměl komu přihrát, a tak jen poslal puk do útočného pásma a odjel vystřídat.
27:42'
Domácí ale poté ještě udrželi kotouč v útočné třetině a nakonec z této přesilovky vytěžili gól! MIKE REILLY se na modré čáře zbavil svého strážce Schenna a poté vystřelil – a vystřelil úspěšně. Asistence: Charles Hudon a Jonathan Drouin.
27:23'
Po Kotkaniemiho akci se puk na levém kruhu dostal k Hudonovi, jeho rána ale byla zblokována.
26:25'
Montrealští si navíc zahrají v početní převaze, Jay Bouwmeester (STL) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
25:52'
Tak jsem to asi zakřikl. Hosté teď zaspali v obraně, nebezpečné střely Tatara ani Reillyho ale v síti neskončily!
25:09'
Jordan Kyrou obral o puk Gallaghera a poté zavezl černou pryž do útočného pásma, hokejisté St. Louis po první přestávce působí mnohem lepším dojmem.
24:14'
Mladík Jesperi Kotkaniemi nahodil puk do útočného pásma, kde ho poté vybojoval Paul Byron, vzápětí o něj ale zase přišel.
23:21'
A je vyrovnáno, Blues využívají přesilovku. VINCE DUNN si dvakrát vyměnil kotouč s Tarasenkem a poté tvrdě vypálil od modré. Price vůbec nestihl zareagovat! Asistence: Vladimir Tarasenko a Ryan O'Reilly.
22:34'
Jordie Benn z vlastního pásma vyhodil puk do bezpečí, načež se kotouč od zadního mantinelu nečekaně odrazil do brankoviště a zaskočený Allen jen tak tak stihl zareagovat!
22:03'
Přesilovka Canadiens je u konce, Charles Hudon (MTL) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.
21:55'
Hudon na modré čáře zachytil pokus Blues o vyhození puku, domácí tak ještě mohou pokračovat v kombinaci v útočném pásmu.
21:16'
Jonathan Drouin nabil na modrou Petrymu, jehož přízemní střelu ale Allen viděl a bez potíží přerušil hru.
20:23'
Jaden Schwartz (STL) podrazil Riellyho, Habs si tak hned na začátku druhé třetiny zahrají další přesilovku.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:12.
Úvodní buly se o deset minut zpozdilo z důvodu ceremonie pro Tomáše Plekance, který v pondělí odehrál svůj tisící zápas v NHL. Habs do zápasu vstoupili skvěle a po půlminutě hry šli do vedení zásluhou Domiho. Dalšího gólu jsme se zatím nedočkali, domácí jsou ale jasně lepší, o čemž svědčí i poměr střel na branku 11:3.
20:00'
19:29'
Joel Armia ujel po pravém křídle a poté z úrovně kruhů vypálil, Allen si ale připsal další jistý zákrok.
18:53'
Vhazovat se bude před Pricem, nepovedená rozehrávka Canadiens skončila na zakázaném uvolnění.
18:27'
Perron se Schwartzem se omylem srazili ve vlastním pásmu, načež hosté o kotouč opět přišli. Bluesmanům zatím nevychází vůbec nic...
17:48'
Steen už je zpět na ledě a hosté se pokoušejí rozehrát, zatím se jim to ale vůbec nedaří.
17:16'
Kotkaniemi měl na hokejce gól, přemisťujícího se Allena ale z mezikruží nepřekonal!
16:32'
Artturi Lehkonen se ocitl v ideální palebné pozici, příliš dlouho ale se zakončením čekal a Jake Allen si nakonec připsal vcelku komfortní zákrok.
16:00'
Drouin se křižnou přihrávkou pokusil oslovit Maxe Domiho, Barbašev ale kotouč ještě předtím stihl zachytit a Blues se poté osvobodili.
15:23'
Alexander Steen (STL) ve středním pásmu nedovoleně bránil Kotkaniemiho, Canadiens si tak zahrají svou první přesilovku.
14:20'
Těsně před návratem Gallaghera na led se po pravém křídle vydal Artturi Lehkonen, po jehož následném nahození (které přišlo v okamžik, kdy se otevřela dvířka na domácí trestné lavici) Allen pro jistotu přerušil hru.
13:54'
Napadající Byron s Plekancem teď o dobrých patnáct sekund zpomalili rozehrávku Blues, Pietrangelovi se až nyní podařilo zavézt puk do útočné třetiny.
13:06'
Maroon nabil na pravý kruh Tarasenkovi, jeho následná rána z první ale postrádala přesnost a domácí se poté osvobodili.
12:20'
Po komerční přestávce si Blues zahrají přesilovku, dvě minuty za sekání vyfasoval Brendan Gallagher (MTL).
12:09'
Sammy Blais obral o kotouč rozehrávajícího Juulsena, jeho následný projektil z ostrého úhlu ale Careyho Price nevyvedl z míry.
11:20'
Už dlouho se hraje bez přerušení, Vladimir Tarasenko teď podél pravého hrazení zaváží puk do útočné třetiny.
10:29'
Na konci protiakce Habs stál Jeff Petry, který ale ani tentokrát nedokázal propálit hradbu těl před Allenem.
09:45'
Na opačné straně kluziště se až před Allena prokličkoval Tomáš Tatar, na gólmana Blues ale nevyzrál!
09:10'
Petryho pokus z levého kruhu zblokoval Sanford a na opačnou stranu se okamžitě vydal Ivan Barbašev, vracející se Hudon jej ale nepustil do zakončení.
08:17'
Paul Byron se ve středním pásmu zbavil Barbaševa, poté ale jen nahodil puk směrem k Allenovi a odjel vystřídat.
07:28'
Po chybě v domácí rozehrávce se ke střele z mezikruží dostal Zach Sanford, jeho pokus ale postrádal přesnost, a Price tak nemusel zasahovat.
06:52'
Tarasenko se k teči Bouwmeesterova nahození nedostal a Brendan Gallagher poté dostal kotouč do bezpečí.
06:05'
Drouinův projektil z vrcholu kruhů si Jake Allen pohlídal a přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
05:41'
Tomáš Plekanec měl za sebou dlouhé střídání, a tak jen vyhodil puk do útočného pásma a odjel vystřídat.
04:44'
Tyler Bozak nabil na vrchol levého kruhu Bouwmeesterovi, jeho pokus byl ale sražen na zadní hrazení.
03:51'
Brayden Schenn mocným hitem odstavil od kotouče Gallaghera, svěřenci Mikea Yea nyní mají spoustu času na založení protiakce.
03:12'
Schennovo nahození do předbrankového prostoru nikoho v bílo-modrém dresu nenašlo a na opačnou stranu už se vydává Artturi Lehkonen.
02:25'
Zach Sanford nedokázal zachytit nepříliš přesnou rozehrávku Blaina, kotouč doletěl až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Allenem.
01:56'
Patrick Maroon (STL) vyzval k pěstnímu souboji Jordieho Benna (MTL). Tato šarvátka skončila remízou, sudí Derek Nansen už oba kohouty oddělil od sebe a Benn s Maroonem vyfasovali pětiminutové tresty za hrubost.
00:39'
Rychlá protiakce Habs končí gólem, tak to je parádní start v podání domácího týmu! Po Schennově ztrátě u mantinelu vybojoval Artturi Lehkonen kotouč pro MAXE DOMIHO, který přebruslil Bouwmeestera i Tarasenka a poté bekhendem vyzrál na zaskočeného Allena! Asistence: Artturi Lehkonen a Mike Reilly.
00:19'
Od modré to okamžitě zkusil Alex Pietrangelo, navrátilec do montrealského brankoviště Carey Price si ale bez potíží poradil.
00:01'
Plekanec nyní z rukou legendárního Guye Lafleura, generálního manažera Marca Bergevina a zásupce rodiny Molsonů, jimž Canadiens patří, přebírá stříbrnou hokejku. Zaplněné Bell Centre mu aplauduje vestoje.
Tomáš Plekanec je nyní ve středovém kruhu, kam za ním míří jeho maminka a synové Matyáš a Adam.
Ještě před úvodním vhazováním je na kostce nad ledem promítáno poděkování Tomáši Plekancovi, který začátkem týdne odehrál svůj tisící zápas v NHL jakožto třináctý hráč v historii Canadiens. Ke gratulantům se přidali i jeho bývalý spoluhráči Richard Zedník, Saku Koivu, Sheldon Souray či Brian Gionta.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Reilly, Juulsen, Ouellet, Jo. Benn – Tatar, Danault, Gallagher – Drouin, Domi, Lehkonen – Byron, Kotkaniemi, Armia – Hudon, Plekanec, Peca.

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Dunn, Schmaltz – Kyrou, R. O'Reilly, Tarasenko – Schwartz, B. Schenn, Perron – Steen, Bozak, Maroon – Blais, Barbašev, Sanford.

Rozhodčí: Anderson, Furlatt – Knorr, Nansen.
ST. LOUIS BLUES

To v St. Louis nemohou být se vstupem do sezóny 2018/2019 spokojeni. Ambiciózní missourský klub se po dvou týdnech základní části krčí na posledním místě Centrální divize s jedinou výhrou v pěti zápasech; to se v klubu, který v létě získal Ryana O'Reillyho, Patricka Maroona, Tylera Bozaka či Davida Perrona rozhodně nečekalo. Zklamáním jsou zatím především výkony brankáře Jakea Allena, jenž průměrně inkasuje více než čtyři branky na zápas a jeho úspěšnost zákroků nedosahuje ani 88 %.