Pittsburgh - Detroit | ONLINE | 5.4.2019 01:08 | NHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Detroit - 5. dubna 2019   01:08

Ukončeno
Pittsburgh
Pittsburgh
10:43' Guentzel (Määttä, Crosby) • 18:18' Kessel (Crosby, Hörnqvist) • 35:32' Kessel (Malkin) • 46:36' Crosby (Kessel, Hörnqvist)
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Detroit
Detroit
07:35' Puempel  (Hronek, Hirose)
Pittsburgh
Sestavy:
M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Määttä, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (C), McCann – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen, Blueger.
Rozhodčí
Skilliter, Kozari – Amell, Driscoll
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 574 diváků
Detroit
Sestavy:
Howard (Fulcher) – Hronek, Kronwall (A), Bowey, Hicketts, McIlrath, Chelios, Witkowski – Mantha (A), D. Larkin, Bertuzzi (A) – Helm, Athanasiou, Hirose – Frk, Ehn, Kuffner – Turgeon, Puempel.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že si Penguins zajistili postup do vyřazovacích bojů, se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc nebo dobré ráno, pokud zrovna vstáváte.
Československá stopa:

Dominik Simon (PIT) žádný bod, 2 střely, 9:59 čas na ledě

Filip Hronek (DET) žádný bod, 2 střely, 18:30 čas na ledě
Martin Frk (DET) žádný bod, 4 střely, 13:33 čas na ledě
Hvězdy zápasu:

1. Phil Kessel (PIT) 2+1
2. Sidney Crosby (PIT) 1+2
3. Matt Murray (PIT) 33 zákroků, 1 inkasovaný gól, 97,1% úspěšnost zákroků
Je to jasné, Pittsburgh postupuje do vyřazovacích bojů, kde se utká s Islanders! Domácí celek od začátku duelu byl lepším celkem, který kráčel za vítězstvím, což se mu také podařilo. Hráči Penguins si tak připsali poslední body, které potřebovali k definitivní jistotě. Utkání kralovala hlavně trojice Phil Kessel – Sidney Crosby – Patric Hörnqvist, které skvělým výkonem podpořil také Matt Murray. Ovšem abychom nemluvili jen o domácích, tak musíme přiznat, že Detroit měl také řadu příležitostí, ale doplatil dnes na nízkou produktivitu. Red Wings tak po šesti zápasech zůstávají poraženi, ovšem je jasné, že v posledním duelu sezóny budou chtít zvítězit.

Střely na branku: 47:34.
Střely na branku ve třetí třetině: 11:14.
Konec zápasu.
59:57'
Další přečíslení měli na svědomí hráči Red Wings! Filip Hronek přihrál přes bránícího hráče na levou stranu, kde se nacházel Matt Puempel. Jenže Matt Murray se skvěle přesunul a kotouč znovu zastavil.
59:29'
Mezi kruhy zůstal zapomenutý Luke Witkowski, ke kterému sice spěchal Sidney Crosby, ovšem byl u něj pozdě. Jenže hostující útočník stejně nezamířil přesně.
57:50'
Hráči Pittsburghu uháněli do přečíslení! Celou akci na sebe vzal Jake Guentzel, který mířil z pravé strany na zadní tyč, ovšem bránu netrefil.
56:33'
Český útočník měl na holi branku, ale Matt Murray se rozchytal k velkému výkonu! Domácí brankář vyrazil kotouč do kruhu pro vhazování, kam přijel Martin Frk, jehož pokus mířil k bližší tyči. Jenže gólman Tučňáku se skvěle přesunul a znovu zasáhl.
56:14'
Bryan Rust zvedl hlavu a u zadní tyče viděl svého kapitána. Ovšem zpoza branky přispěchal do stejného prostoru Joe Hicketts, jenž puk přizvedl do ochranné sítě.
55:36'
A znovu se nehraje, jelikož domácí mužstvo nepřekonalo modrou čáru dle pravidel. Hra se znovu vrátí do středního pásma.
55:22'
Hra se znovu přerušuje, protože tentokrát Pittsburgh vyhodil přes všechny čáry. Hra se vrací před branku, kterou hájí gólman Penguins.
55:10'
Z levé strany pálil český obránce, který recept na překonání domácího brankáře nenašel. Filip Hronek mířil sice k zadní tyči, ale Matt Murray byl znovu připravený.
Střely na branku: 46:30.
55:06'
Po vystřídání se Detroit hnal do útočné akce, kterou zastavilo ofsajdové postavení. Po reklamní přestávce bude hra vykázaná do neutrální zóny.
54:24'
Přihrávku po mantinelu zachytili hráči Red Wings, kteří posunuli hru na do středního pásma a rychle zamířili na střídačku.
53:04'
Ovšem Penguins se do třetiny rychle vrátili, ale nahození od modré čáry skončilo v lapačce hostujícího maskovaného muže, jenž hru opět přerušil.
52:48'
Po souboji u mantinelu se o přihrávku na modrou čáru pokusil Bryan Rust, který vyhnal domácí mužstvo ze třetiny.
Střely na branku: 46:29.
52:01'
Zakončení od modré čáry srazila domácí obrana do ochranné sítě. Je tu další komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Pittsburghu.
51:15'
Ve vlastním oslabení se opět představil Jared McCann, kterému tato situace svědčí. Domácí útočník totiž orazítkoval brankovou konstrukci.
50:28'
Střelu z vrcholu pravého kruhu mířil na branku, kde si s ním poradil brankář. Tyler Bertuzzi ho poté sekl přes lapačku, ovšem vylučovat se nebude.
49:58'
Po rychlé kombinaci zakončoval z mezikruží Dylan Larkin, který mířil po ledě mezi brankářovy betony. Jenže gólman Penguins byl pozorný a se střelou si poradil.
49:52'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., sekání).
49:06'
Hostující brankář si připisuje další zákrok do statistiky, když zastavil střelecký pokus z pravé strany. Následuje další vhazování před brankou Red Wings.
48:48'
Do útočného pásma vletěl zleva Jared McCann, který zakončoval z kruhu pro vhazování. Ovšem puk zastavil Jimmy Howard, jenž utěsnil prostor mezi rukou a tělem.
48:38'
Pittsburgh se nacházel pod tlakem, a tak raději po zisku černé gumy vyhodil na zakázané uvolnění.
48:17'
Od mantinelu mířil na zadní tyč Joe Hicketts, jehož pokus letěl těsně nad ledem. Domácí brankář si našel výhled a zasáhl betonem.
46:36'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hattrick Philu Kesselovi není přán! Střelec z povolání trefil z levé strany bližší tyč, od které se puk odrazil do brankoviště. Před brankou byl důrazný SIDNEY CROSBY, jenž pohotově zareagoval a zametl kotouč do branky. Asistence: Phil Kessel a Patric Hörnqvist.
46:01'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – 2 min., nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Střely na branku: 41:25.
46:01'
Odražený puk získal Garrett Wilson, jehož pokus po ledě lapil na dvakrát Jimmy Howard. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
45:21'
Cink! Od pravého mantinelu zakončoval po ledě Justin Schultz, do jehož pokusu vložil hůl Patric Hörnqvist. Puk se sice rychle zvedl, ale zamířil jen do horní části bližší tyče.
44:18'
Kotouč letěl po ose Jake Guentzel – Jevgenij Malkin – Sidney Crosby a zakončující Patric Hörnqvist. Po rychlé kombinaci švédský útočník prostor tří tyčí netrefil jen těsně.
43:34'
Domácí hráči si otočili role! Phil Kessel přihrával mezi kruhy, kde se nacházel Sidney Crosby. Střelu po ledě pak Jimmy Howard vyrazil a Patric Hörnqvist se k dorážce neprobojoval.
43:17'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., podrážení).
42:57'
Red Wings se nacházeli pod tlakem a raději vyhodili za cenu zakázaného uvolnění. Následuje vhazování po pravé ruce hostujícího maskovaného muže.
42:12'
Z levé strany se před branku hnal Dominik Simon, jehož pokus vyrazil hostující brankář. Český útočník se pak rozsekal o mantinelu, ale dle záběrů je v pořádku.
41:48'
Phil Kessel přejel modrou čáru a vystřelil. Jenže Jimmy Howard jeho pokus dobře viděl a schoval jej do výstroje.
40:22'
Přes střed vletěl do útočného pásma Dylan Larkin, který střílel na vyrážečku brankáře. Ovšem Matt Murray obstál a nejproduktivnější hráč Detroitu poté netrefil prázdnou bránu, když kopíroval brankovou čáru.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhé třetině už Detroit přidal, ovšem neproměnil své šance. Přesto si troufám tvrdit, že Penguins byli aktivnější a zaslouženě kráčí za vítězstvím. Vypadá to, že dnešním výsledkem se Pittsburgh v úvodním kole představí na ledě Islanders. Ovšem utkání má před sebou ještě dvacet minut, v nichž se Red Wings mohou vzepřít. O jediný zásah se v prostřední části postaral Phil Kessel, který zaznamenal druhý zásah v zápase.

Střely na branku: 36:20.
Střely na branku ve druhé třetině: 18:13.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:38'
Od pravého mantinelu se snažil vystřelit Filip Hronek, ale trefil prvního bránícího hráče. Akce Detroitu pokračovala, jenže v druhé části se nic zásadního nestane.
39:09'
Přihrávku před branku srazil do ochranné sítě dnes skvěle hrající Marcus Pettersson. Následuje vhazování po pravé ruce domácího maskovaného muže.
38:44'
Marcus Pettersson přibrzdil ve středním pásmu Darrena Helma, jenž vystavil spoluhráče do ofsajdu. Hra se stěhuje zpátky do středního pásma.
38:08'
Pittsburgh se naházel pod tlakem, a tak vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění. V přerušené hře se na rozhodčí hodně zlobí Erik Gudbranson, kterého krosčekem do zad atakoval Martin Frk.
37:24'
Sidney Crosby chtěl spoluhráči přihrát o mantinelu, jenže puk příliš přizvedl a poslal jej mezi spoluhráče na střídačce. Hra se tak opět stěhuje před branku Penguins.
36:47'
Za hostující obranou zůstal osamocený Patric Hörnqvist, který se sám hnal na brankáře. Ovšem Jimmy Howard si pohlídal mezeru mezi betony, ale také následnou dorážku švédského útočníka.
36:20'
Phil Kessel měl na hokejce hattrick, ovšem nedal! Domácí útočník z osy hrací plochy mířil k pravé tyči, jenže Jimmy Howard jeho zakončení vyrazil.
35:32'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jevgenij Malkin v prvním zápase po zranění připisuje kanadský bod! Ruský útočník vyhrál vhazování na PHILA KESSELA, jehož pokus zamířil přesně nad lapačku Jimmyho Howarda. Asistence: Jevgenij Malkin.
35:24'
Sidney Crosby přes celou šířku našel nalevo najetého Olliho Määttü, který zamířil jen do hostujícího brankáře.
34:52'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jack Johnson – 2+2 min, vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tyler Bertuzzi – 2+2 min, vysoká hůl).
Střely na branku: 29:18.
34:19'
A mohlo být vyrovnáno! Puk se zpoza brány dostal rychle mezi kruhy, kam si najel Taro Hirose, jemuž puk z čepele hole sjel, a tak jeho pokus v pohodě lapil Matt Murray. Domácí gólman po zásluze sklidil potlesk.
33:48'
Před brankou Detroitu se nacházel Jared McCann, kterého taky domácí kapitán viděl. Ovšem přihrávku přes soupeře na něho nedostal, a tak se hra znovu otáčí.
33:23'
Nick Bjugstad si připisuje střelu zleva, ale Jimmy Howard byl dobře postavený a hru znovu přerušil.
32:02'
Cink! Po pravé straně vnikl do útočné třetiny Jack Johnson, jehož zakončení zastavila bližší tyč. Ovšem jednalo se nejspíše o tečovaný pokus, protože puk se hodně vrtěl.
31:45'
U pravé tyče se nacházel Anthony Mantha, který zadovkou hledal lépe postaveného spoluhráče. Ovšem v předbrankovém prostoru už nebyl nikdo v bílém.
31:00'
Od modré čáry zakončoval Kris Letang, jehož pokus byl sice tečován, ale kotouč zamířil jen vedle levé tyče.
Střely na branku: 26:16.
30:35'
Střelu od modré čáry tečoval mezi kruhy Sidney Crosby, ovšem Jimmy Howard se skvěle přesunul a puk zastavil. Rozhodčí rychle přerušil hru, ale z hostujícího maskovaného muže černá guma vypadla. Jenže Jared McCann už se ani o dorážku nepokoušel, stejně by už byla zbytečná.
30:20'
Zakončením se prezentoval český útočník, ovšem Dominik Simon trefil střeleckým pokusem zprava jen bránícího hráče. Red Wings se pak osvobodili jen vyhozením přes všechny čáry.
29:37'
Z pravého kruhu zakončoval Phil Kessel, který nezamířil přesně. Jeho pokus měl takovou razanci, že donutil Pittsburgh k opuštění útočného pásma.
29:24'
Domácí mužstvo se pokusilo o přihrávku na ruskou megastar. Jenže přihrávka byla nepřesná, a tak se píská další zakázané uvolnění.
28:27'
Pittsburgh doslova opustil pozice v mezikruží! Od modré čáry až mezi kruhy si snadno najel Darren Helm, jehož pokus z nadějné pozice nebyl přesný.
28:01'
Po střele z otočky vyrazil kotouč před sebe Matt Murray, o dorážku se snažil ještě Anthony Mantha, ovšem brankář Tučňáků ji nedopustil.
27:24'
Po vyhraném vhazování zakončoval od modré čáry Anthony Mantha, jehož pokus byl zastaven bránícím hráčem. Do protiakce tak může jít domácí celek.
Střely na branku: 22:14.
27:13'
Hra se velmi rychle otočila a další zákrok do statistik zaznamenal také Matt Murray. Domácí brankář hru přerušil a po reklamní pauze se bude vhazovat znovu před ním.
26:48'
Mezi bránícím hráčem a mantinelem proskočil Jared McCann, který zakončil z levého kruhu. Jeho pokus letěl pod horní tyčku, ale trefil Jimmyho Howarda do masky.
25:54'
Na modrou čáru si pro kotouč sjel Tyler Bertuzzi, který ale nezamířil přesně. Akce Detroit ještě chvíli trvala, jenže bez střely mezi tři tyče.
24:50'
Red Wings po snadném prohohození obránce ujížděli do přečíslení! Celou akci na sebe vzal Andreas Athanasiou, jehož pokus z levého kruhu zamířil jen do brankářových betonů.
23:47'
Třetí formace Penguins kombinovala v útočném pásmu, ale střelu si nepřipsala. Hostující tým poté raději posunul černou gumu do neutrální zóny.
23:05'
Obrana Detroitu se rozestavila na modré čáře, kde zastavila útok soupeře. Jake Guentzel neprošel do pásma a dopustil se ofsajdového postavení, hra je vykázaná do střední třetiny.
22:35'
Po souboji u mantinelu kotouč zamířil mimo hrací plochu. Niklas Kronwall se dožadoval vyloučení, ale rozhodčí jsou jiného názoru.
21:42'
Přihrávku na útočnou modrou čáru zastavil Jevgenij Malkin, od něhož se puk odrazil za branku Red Wings. Oba celky využívají situace a jdou střídat.
20:50'
O dlouhou přihrávku se pokoušel Filip Hronek, jenže kotouč z jeho hole skončil na zakázaném uvolnění. Po vhazování střílel Phil Kessel, ovšem hostující brankář zasáhl.
20:19'
Přihrávka přes celé pásmo měla mířit na domácího kapitána, ovšem černá guma byla obranou přibržděna. Pittsburgh poté musel vyklidit útočnou třetinu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Úvodní dvacetiminutovce vládl Pittsburgh, který ji otočením skóre zvládl také výsledkově. Tučňáci vletěli do zápasu ve velkém stylu, ale brankově se nezadařilo, a tak z přesilové hry udeřil Detroit. Hronkův pokus od modré čáry tečoval Matt Puempel, který otevřel skóre. Ovšem poté se ukázalo, jak je důležité mít v týmu Sidneyho Crosbyho, který byl u vyrovnání i vedoucí branky Penguins. Přesnými zásahy se prezentovali Jake Guentzel a v početní výhodě také střelec z povolání Phil Kessel.

Střely na branku: 18:7.
20:00'
První třetina skončila.
19:48'
Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry z jedné Filip Hronek, jehož střela byla nepřesná. Poté se Pittsburgh Penguins osvobodil vyhozením na icing.
19:43'
Po souboji u zadního mantinelu kotouč mířil do brankoviště, ovšem Matt Murray byl pozorný a ještě nad brankou schoval kotouč do lapačky.
18:18'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Také Tučňáci využívají početní výhodu a převrací výsledek na svou stranu! Domácí kapitán se pokusil o přihrávku na zadní tyč, která byla zastavena. Ovšem Patric Hörnqvist přikopl puk znovu k němu. Sidney Crosby vystřelil do brankáře, ale dostal se k posunutí černé gumy na osamoceného PHILA KESSELA, jenž celou situaci dokončil. Asistence: Sidney Crosby a Patric Hörnqvist.
17:17'
Na modré čáře se zjevil Jevgenij Malkin, jehož pokus byl nepřesný, ale od zadního mantinelu se odrazil před branku. V tomto prostoru se nacházel Sidney Crosby, jenž si zkrátil hokejku, ale puk ze vzduchu netrefil.
17:03'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., vysoká hůl).
Střely na branku: 14:7.
16:54'
Zprava na druhé straně střílel Jared McCann, ovšem Jimmyho Howarda nepřekonal. Následuje poslední reklamní pauza v první periodě, po které se bude vhazovat před brankou Detroitu Red Wings.
16:21'
Přes osu se do střelecké pozice nacpal Andreas Athanasiou, jehož pokus vyrazil Matt Murray před sebe. Do tohoto prostoru najížděl také Martin Frk, kterého zpacifikoval Justin Schultz.
15:00'
Vedle branky se nacházel Patric Hörnqvist, který se snažil zamést kotouč z ostrého úhlu kolem tyče do branky. Jenže hostující maskovaný muž byl na správném místě a připsal si další zákrok.
14:01'
Velkou rychlost nabral ve středním pásmu Justin Schultz, jenž z pravého kruhu mířil na zadní tyč. Ovšem Jimmy Howard byl znovu výborně postaven a vyrážečkou zasáhl.
13:27'
Z pravé strany vystřelil Jared McCann, jehož snažení zmařil brankář Red Wings. Hostující mužstvo poté vyhodilo jen za cenu zakázaného uvolnění.
13:04'
Mezi trojici soupeřů se neohroženě vydal Sidney Crosby, jemuž byl puk odebrán. Ovšem černá guma zamířila k zadnímu mantinelu, kde se opět zjevil domácí kapitán.
10:43'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Před malou chvíli poskytl JAKE GUENTZEL v komerční přestávce rozhovor, kdy říkal, že přichází velký okamžik pro Penguins a nyní se raduje z vyrovnávací branky. Sidney Crosby přihrál před branku, kde se nacházel nejlepší střelec Pittsburghu, jenž trefil beton gólmana. Puk se odrazil na levý kruhy, odkud se Olli Määttä stáhl za branku. Z tohoto prostoru našel opět Jake Guentzel, jenž zamířil přesně. Asistence: Olli Määttä a Sidney Crosby.
Střely na branku: 5:3.
10:20'
Do samostatného úniku se vydal Martin Frk, který před brankovištěm zamíchal s pukem a vystřelil bekhendem pod horní tyč. Jenže Matt Murray situaci ustál a pokus zlikvidoval.
09:58'
Dalším pokusem od modré čáry se prezentoval Justin Schultz, jenže domácí obránce brankový prostor netrefil.
09:16'
Od modré čáry se napřáhl Marcus Pettersson, jehož bombu vyrazil Jimmy Howard betonem. Poté se Detroit dostal alespoň do středního pásma.
08:34'
Zpoza branky našel na levém kruhu Sidney Crosby Jareda McCanna, jemuž kotouč sjel z čepele hole, a tak do prostoru tří tyčí nezamířil.
07:35'
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit využívá přesilovou hru a ujímá se vedení! Nejprve z vrcholu levého kruhu se napřáhl Martin Frk, jehož bombu vyrazil Matt Murray do strany. Akce trvala dál a ke střele od modré čáry se odhodlal Filip Hronek. Jeho pokus mezi kruhy tečoval ještě MATT PUEMPEL, a tak byl domácí gólman bez šance na zásah. Asistence: Filip Hronek a Taro Hirose.
06:47'
Na modré čáře zaváhal Niklas Kronwall, který našel jen před sebou stojícího Teddyho Bluegera. Ovšem domácí útočník stál, a tak se s ním obránce stihl rozjet.
05:50'
Po nepřesném nahození po vhazování se Penguins dostali k černé gumě, kterou vyvezli alespoň do středního pásma, ale poté o ni rychle přišli.
05:40'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., nedovolené bránění).
04:50'
Od modré čáry vystřelil Jack Johnson, jehož pokus mezi kruhy zastavil Garrett Wilson. Domácí útočník chtěl z otočky ještě přihrávat, ale kotouč mu utekl, a tak se to nepodařilo.
04:04'
Hostujícímu mužstvu se podařilo vyhrát vhazování a znovu vyhodit přes celé kluziště. Je jasné, že Detroit první oslabení přežije bez ztráty kytičky.
03:27'
Red Wings přežili další kombinaci soupeře ve vlastním pásmu a poté posunuli hru do střední třetiny.
02:21'
Z levého kruhu se před branku nacpal Patric Hörnqvist, jenž na dvakrát nepřekonal Jimmyho Howarda. Hra se otočila a před branku domácího celku se nacpal Darren Helm, jenž přestřelil.
02:11'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Martin Frk – 2 min., sekání).
01:57'
Dominik Simon přihrál mezi kruhy, kde se nacházel Patric Hörnqvist, jehož pokus po ledě mířil do betonů hostujícího brankáře.
01:08'
Jevgenij Malkin objel branku se snažil se přihrát před ní, ovšem obrana hostujícího celku si prostor pohlídala a situaci zastavila.
00:10'
Úvodní vhazování zápasu vyhrál Sidney Crosby, který se sám vydal za branku soupeře. Od modré čáry vystřelil Kris Letang, jenž trefil soupeře před brankou.
00:01'
Utkání právě začalo.
Do sestavy Pittsburghu se po zranění vracejí dva důležité články. Kris Letang i Jevgenij Malkin totiž doléčili zranění a budou opět svému celku k dispozici. Oba hráči se vrátili na svá tradiční místa a mohou společně se spoluhráči, posunout definitivně Penguins do vyřazovací fáze sezóny.
Úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Määttä, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (C), McCann – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen, Blueger.

Detroit Red Wings: Howard (Fulcher) – Hronek, Kronwall (A), Bowey, Hicketts, McIlrath, Chelios, Witkowski – Mantha (A), D. Larkin, Bertuzzi (A) – Helm, Athanasiou, Hirose – Frk, Ehn, Kuffner – Turgeon, Puempel.

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – Amell, Driscoll.
Československá stopa:

Filip Hronek (DET) 21 bodů (5+16), 44 odehraných zápasů
Libor Šulák (DET) žádný bod, 6 odehraných zápasů
Martin Frk (DET) 6 bodů (1+5), 28 odehraných zápasů
Filip Zadina (DET) 3 body (1+2), 9 odehraných zápasů

Dominik Simon (PIT) 28 bodů (8+20), 69 odehraných zápasů
Oba celky se naposledy utkaly ve středu v noci a z vítězství se radovali hráči Red Wings, kteří zvítězili 4:1. Ovšem dnes jen nový den a utkání začíná za bezbrankového stavu. Pojďme si oba soupeře krátce představit. Při pohledu na tabulku zjistíme, že Detroit dlouhodobou část už jen dohrává, což vyvracují výsledky. Hostující celek totiž v šesti posledních případech vždy zvítězil. Při pohledu na tabulku Východní konference zjistíme, že Red Wings se nacházejí na třináctém místě, když vyválčili čtyřiasedmdesát bodů. V předchozím dni podepsal nový kontrakt trenér Jeff Blashill, jemuž v závěru sezóny schází hned deset hráčů. Pokud se podíváme na druhou stranu, tak Pittsburghu stačí dva body k postupu do vyřazovacích bojů nebo zaváhání jednoho ze trojice Carolina, Columbus a Montreal. Tým sestavený kolem kapitána Sidneyho Crosbyho získal sedmadevadesát bodů, což ho posílá na šestou příčku konference. Zatím to vypadá, že Penguins by v úvodním kole play-off měli narazit na Islanders, ovšem může ještě změnit Carolina, která se nachází jen dva body za domácím celkem. V osudí je také otázka, zda budou doma začínat Ostrované nebo Tučňáci.

Nejproduktivnější hráči Penguins:

Sidney Crosby 95 bodů (33+62)
Phil Kessel 79 bodů (25+54)
Jake Guentzel 73 bodů (38+35)

Nejproduktivnější hráči Red Wings:

Dylan Larkin 73 bodů (32+41)
Andreas Athanasiou 53 bodů (30+23)
Anthony Mantha 47 bodů (24+23)
Vítám všechny hokejové nadšence u kanadskoamerické NHL, v níž se základní část chýlí ke konci. V dalším střetnutí se představí Pittsburgh Penguins a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud