NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Edmonton - 7. listopadu 2018   01:30

Tampa
Tampa
04:40' Stamkos (Kučerov) • 19:34' B. Point (Gourde, T. Johnson) • 33:19' Gourde (McDonagh, B. Point) • 38:59' Kučerov (Stamkos, Coburn) • 48:23' Kučerov (J. T. Miller, Stamkos)
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)
Edmonton
Edmonton
32:32' R. Strome  (Klefbom) • 40:40' Draisaitl  (Rattie, Nugent-Hopkins)
Tampa
Jake Brenk, Dan O'Rourke – Tim Nowak, Brandon Gawryletz
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Edmonton

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek středeční noci!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 10 – 24
Lightning zaznamenali třetí výhru v řadě za sebou, přičemž si polepšili svou bilanci na 11-3-1. Oilers naopak prohráli druhý zápas po sobě a zůstávají tak na 17 bodech.

Výhru Tampy Bay 5:2 režírovali útočníci Nikita Kučerov, Steven Stamkos. Kučerov dva góly, asistence; Stamkos gól, dvě asistence. Velmi dobrý výkon navíc podal mezi třemi tyčemi brankář Andrej Vasilevskij – celkem 33 úspěšných zákroků.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.
58:40'
Střela Killorna od pravého mantinelu míjí Koskinenovu svatyni.
58:27'
Sergačjov s toušem ve vlastní zóně, obě mužstva prostřídávají své formace.
57:16'
Larssonův pokus od modré čáry skončil na zadním mantinelu.
56:39'
Proběhla reklamní přestávka, nyní se vhazuje po pravici gólmana Tampy Bay mezi hole Pointa a Nugenta-Hopkinse.
56:39'
Pěkná akce od McDavida, na skvěle chytajícího Vasilevského ale kapitán kanadského týmu recept nenašel.
56:01'
Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny, o dnešním vítězi máme zdá se velmi pravděpodobně rozhodnuto.
55:51'
Střely na bránu: 33 – 33
55:39'
54:30'
Střelecký pokus Nugenta-Hopkinse zablokován Strålmanem do ochranné sítě.
53:39'
Konec reklamní přestávky, je tu přesilová hra pro Oilers. Vhazuje se po pravici Vasilevského.
53:39'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., hákování).
53:39'
Probíhá reklamní přestávka.
53:39'
Po delší době také práce pro Vasilevského. Jeho pozornost otestoval zleva Rieder.
53:31'
52:57'
Point na Gourdea, i jeho ale zastavil pravý beton gólmana Edmontonu.
52:33'
Johnson nabil Sergačjovovi, ten od modré trefil Koskinenův pravý beton.
51:32'
První dvě minuty z trestu Lucice jsou pryč.
51:10'
Lightning se zatím nemohou k ničemu dostat.
50:19'
Stromeovi se podařilo puk dostat do neutrální zóny, bránící čtveřice Oilers tak zvládne alespoň částečně vystřídat.
49:31'
Domácí Tampa si zahraje čtyřminutovou přesilovku. Vhazování ve střední třetině, před střídačkou Edmontonu.
49:31'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
49:31'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., nedovolené bránění).
49:31'
Na udělení trestů si budeme muset chvíli počkat.
49:31'
Lucic nyní naprosto zbytečně atakoval tvrdě Josepha. Strhává se velká potyčka!
49:11'
Pokus Nurse zablokován Callahanem.
48:23'
Tampa právě vstřelila branku!
5:2 pro Lightning! Střela NIKITY KUČEROVA z pravého kruhu pro vhazování si našla cestu za Koskinenova záda. Ruský útočník si připsal druhý gól, třetí bod v dnešním duelu! Asistence: J. T. Miller, Steven Stamkos.
47:49'
Hosté ve čtyřech.
47:42'
Stamkos pálil z první, avšak přestřelil bránu.
47:26'
24 vteřin přesilová hra 5 na 3 pro Lightning! Podaří se domácím skórovat?
47:26'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., sekání).
46:50'
Začíná druhá minuta z trestu Larssona, Koskinen zatím může být naprosto v klidu.
45:55'
Hostům se podařilo ihned po vhazování kotouč vyhodit pryč z obranné třetiny.
45:49'
Třetí početní výhoda Blesků, vhazování po levici Koskinena.
45:49'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., hákování).
45:49'
Johnsonovo zakončení z úhlu, Koskinen byl ale u své levé tyče připraven.
45:23'
Callahan přihrával od pravého mantinelu před bránu na Erneho, tomu se ale Koskinena nijak ohrozit nepodařilo.
44:37'
Killornův pokus byl tečován Cirellim, avšak mimo tři tyče.
43:56'
Střely na bránu: 28 – 29
42:41'
Larssonovo nahození od modré, jednoduchý zákrok pro Vasilevského.
42:25'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
42:10'
Miller se pokoušel prosadit po levé straně, obrana Edmontonu byla ale dobře zorganizovaná.
41:40'
Vasilevskij přikryl kotouč pod svou lapačku, vhazovat se následně bude po jeho levici.
40:40'
Edmonton právě vstřelil branku!
Olejáři využívají přesilovku, 2:4 z jejich pohledu! Pěknou kombinaci zakončil po Rattieho přihrávce z pravé strany střelou bez přípravy LEON DRAISAITL. Devátá trefa pro německého útočníka! Asistence: Ty Rattie, Ryan Nugent-Hopkins.
40:05'
Killorn to zkusil při vlastním oslabení, Koskinen rychle vytřepal puk ze své rukavice, hra pokračuje.
40:02'
Oilers zahajují třetí třetinu na přesilovce.
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledě. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků.

39:53'
Další výborný zákrok od Vasilevského! Zuby si na něm vylámal Draisaitl.
39:43'
Paquette a Strome zpět na ledě.
39:41'
V pořadí třetí přesilová hra pro Oilers. Vhazuje se po pravici Vasilevského.
39:41'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anton Strålman – 2 min., sekání).
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:59'
Lightning přidávají čtvrtý gól! Další parádní kombinaci předvedli přihrávající Stamkos a zakončující NIKITA KUČEROV. Pro oba hokejisty druhý bod v dnešním zápase, 4:1! Asistence: Steven Stamkos, Braydon Coburn.
38:07'
Střela Johnsona byla zablokována Larssonem do ochranné sítě.
37:43'
Vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice domácích. Hrát se bude ve čtyřech.
37:43'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Strome – 2 min., sekání).
37:10'
Zpět do akce! Na vhazování po levici ruského gólmana ve službách Tampy Bay máme Paquettea a Stromea.
37:10'
Benningova střela od modré čáry, Vasilevskij zasahuje. 2 minuty a 50 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne další z reklamních přestávek.
36:57'
Rattie se tlačil zleva před bránu, dobrý defenzivní zákrok holí ale předvedl Strålman.
36:20'
Nepřesná rozehrávka Blesků, je tu zakázané uvolnění.
35:47'
Stamkos pálil zprava bez přípravy, Koskinenovu bránu ovšem netrefil.
34:50'
Joseph inkasoval u mantinelu tvrdý hit od Kassiana.
33:46'
Střely na bránu: 22 – 22
33:19'
Netrvalo dlouhou a Bolts mají zpět dvougólový náskok! Střelecký pokus McDonagha od modré čáry tečoval do brány YANNI GOURDE. Kanadský forvard skóruje ve třetím zápase po sobě, celkově posedmé v sezoně, 3:1! Asistence: Ryan McDonagh, Brayden Point.
33:04'
32:37'
Domácí v plném počtu. Začíná jejich kratičká přesilovka.
32:32'
Oilers se dostávají na dostřel! RYAN STROME předvedl pěknou individuální akci, přičemž ji zakončil povednou střelou přesně k levé tyči. 1:2 z pohledu hostů! Asistence: Oscar Klefbom.
31:43'
Stamkos střílel z dobré pozice po pasu od Kučerova, minul ale bránu.
31:04'
Tak druhá přesilovka Oilers netrvala vůbec dlouho. Sledovat budeme hru ve čtyřech.
31:04'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., držení).
30:37'
Začíná přesilová hra Olejářů, vhazování po pravici Vasilevského. Souboj zde obstarávají Johnson a Draisaitl.
30:37'
Druhá přesilovka Edmontonu ale začne až po reklamní přestávce.
30:37'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., podrážení).
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání, Lightning mají k dispozici v utkání proti Oilers stále dvougólový náskok.
29:10'
Stamkose nakonec musel v kruhu pro vhazování nahradit Miller.
29:08'
Můžeme znovu pokračovat. Stamkos a Draisaitl na vhazování po levici Koskinena.
29:08'
Hra je přerušena, následuje reklamní přestávka.
28:56'
Výborná střela od Millera, za Koskinenem zvoní tyč!
27:40'
Už téměř tři minuty se hraje bez přerušení.
27:11'
Střely na bránu: 18 – 18
26:59'
Ostrá rána McDavida, Vasilevskij ovšem předvádí další skvělý zákrok!
26:48'
26:20'
Edmonton se sice drží v útočném pásmu, jeho přesilovce ale chybí střelba.
25:49'
První polovina z trestu Millera je minulostí.
25:07'
McDavidova dobrá střela z pravé strany, Vasilevskij dokázal kotouč vyrazit do rohu.
24:48'
Oilers si zahrají dnešní první početní převahu. Vhazování po levici Vasilevského.
24:48'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J. T. Miller – 2 min., nedovolené bránění).
24:16'
Nepříjemná střela od Caggiuly, Vasilevskij musel předvést dobrý zákrok.
24:03'
Lightning vyhodili touš na icing, vhazovat se tak za malý moment bude v jejich obranné třetině.
23:55'
Prudká střela Nurse, Vasilevského a vlastně celou Tampu nyní zachránil McDonagh.
22:17'
Akci Edmontonu zastavují čároví a ofsajd.
22:08'
Ihned po vhazování střílel Girardi, Koskinena ale neohrozil.
22:05'
Svěřenci Todda McLellana vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
21:59'
Nahození Kučerova od modré čáry, Koskinen má kotouč ve svém náručí.
20:59'
Stamkos se postaral o první střelu druhé třetiny, jeho pokus z levého kruhu ale Koskinen dokázal vytěsnit.
20:01'
Hokejisté Tampy a Edmontonu jsou zpět na ledové ploše Amalie Areny. Druhá část začne co nevidět.

19:59'
Kotouč zamířil po vhazování do neutrální zóny, z úvodního dějství je to tedy vše.
19:55'
Zakázané uvolnění Tampy, pět vteřin před koncem třetiny se ještě bude vhazovat poblíž Vasilevského.
19:34'
Domácí hokejisté jdou do dvougólového vedení! Necelých 26 vteřin před koncem první třetiny se podařilo dostat puk za Koskinenova záda BRAYDENU POINTOVI. Jeho devátý gól v sezoně 2018/2019, 2:0! Asistence: Yanni Gourde, Tyler Johnson.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:33'
Zaútočit následně mohli hosté, Vasilevského se jim ale ohrozit nepodařilo.
18:14'
Callahan přihrával zleva mezi kruhy, žádného spoluhráče zde ale nenašel.
17:04'
Po pasu od Coburna střílel z úhlu Kučerov, Koskinen proti němu vytáhl excelentní zákrok lapačkou.
16:48'
Další útočná akce Olejářů končí postavením mimo hru.
16:30'
Na druhé straně to zkusil z úhlu Klefbom, Vasilevskij ale bez problémů vyrazil.
16:04'
Střelu Gourdea od modré čáry tečoval před bránou ještě Johnson, Koskinen se tak musel mít na pozoru.
15:30'
Ofsajd Blesků.
15:18'
4 minuty a 42 vteřin do konce první třetiny, na vhazování po pravici Koskinena se staví Gourde a McDavid.
15:18'
Koskinen má puk ve svém držení, je tu další reklamní přestávka.
15:15'
Killorn přihrával zpoza brány do ohně na Josepha, tomu se ovšem zakončit nepodařilo.
14:45'
Oilers následně poslali touš na icing.
14:40'
Střela McDonagha od modré zablokována hned prvním bránícím hráčem – Riederem.
13:47'
Draisaitl se dostal za obranu soupeře, na Vasilevského si ale následně nepřišel.
13:32'
Nyní je tu zakázané uvolnění hostujících hokejistů.
13:21'
Střely na bránu: 10 – 6
12:44'
Postavení mimo hru v podání Edmontonu.
11:47'
McDavid se snažil s kotoučem dostat zprava před bránu, avšak neuspěl.
11:18'
Koekkoek střílel zleva nepřesně, Koskinen tak zasahovat nemusel.
10:42'
10:42'
Touš následně skončil mimo hrací plochu, na řadu tak přichází druhá reklamní přestávka.
10:40'
Nebezpečná střela Nurse ze středu útočného pásma, Vasilevskij dokázal puk vyrazit na tyč!
10:30'
Draisaitl se pokoušel obhodit si Sergačjova, avšak nepochodil.
09:58'
Jsme těsně před polovinou první třetiny, Lightning vedou doma nad Oilers díky gólu Stamkose z páté minuty 1:0.
09:16'
Strålmanovo nahození od modré minulo Koskinenovu svatyni.
08:37'
08:23'
Touš ve střední třetině, do návratu Rattieho zbývá ještě 14 vteřin.
07:53'
Střelecký pokus Kučerova z mezikruží skončil v rukavici gólmana Oilers.
07:35'
Killorn mohl navýšit vedení domácí Tampy, z těsné blízkosti ale Koskinena nepřekonal.
06:46'
McDonagh to zkoušel ihned po buly od modré čáry, puk byl ale zablokován soupeřem vysoko nad, do ochranné sítě.
06:41'
Kotouč si to namířil mimo hrací plochu, následovat bude další vhazování v obranné zóně hostů.
06:37'
Bolts si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazování po pravici Koskinena.
06:37'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ty Rattie – 2 min., sekání).
06:11'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Pointa a McDavida po pravici gólmana Lightning.
06:11'
V Amalie Areně proběhne první reklamní přestávka.
06:11'
Obrovská příležitost pro Edmonton srovnat, Vasilevskij ovšem vytáhl proti Rattiemu doslova senzační zákrok!
06:06'
Střely na bránu: 6 – 1
05:41'
Oilers odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude podle signalizace sudích po pravici Koskinena.
05:11'
Postavení mimo hru ze strany Tampy Bay.
04:40'
Lightning potvrzují dobrý start do utkání a v páté minutě otevírají skóre! STEVEN STAMKOS se trefil po kombinaci s Kučerovem z pravého kruhu pro vhazování přesně pod horní tyč, Koskinen neměl šanci zareagovat. Kapitán Blesků zaznamenal svůj pátý gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Nikita Kučerov.
04:25'
Kučerov vystřelil z pravé strany, jeho pokusu ale scházela přesnost.
04:08'
Po pasu od Millera vyzkoušel pozornost gólmana Olejářů od modré Stamkos.
04:03'
Koskinen má kotouč ve své moci, hra je přerušena.
03:20'
Erne v další dobré příležitosti, Koskinen ale znovu připraven na správném místě.
02:58'
Velmi dobrá šance pro Erneho, Koskinen ale dokázal vyrazit a podržet své mužstvo.
02:36'
Následovala střela Coburna od modré čáry, z levé strany, Koskinen má puk v náručí.
02:31'
Erne zkoušel štěstí zprava z otočky, minul ale tři tyče.
01:25'
Útočnou akci Edmontonu zastavil ofsajd.
00:41'
K první střele se dostal na pravé straně Johnson, avšak přestřelil Koskinenovu bránu.
00:10'
Úvodní rozehrávka domácích nepřesná, čároví pískají zakázané uvolnění.
00:03'
Buly vyhráli Lightning.
00:01'
Na úvodní vhazování se do středového kruhu staví Point a McDavid, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel mezi Lightning a Oilers odstartuje za malou chvíli.
Nyní už zazní v Amalie Areně zazní kanadská a americká státní hymna.
Oba týmy stojí na modrých čarách, proběhne krátký předzápasový program v rámci Hockey Fights Cancer.
Zahajovací formace

TBL: Vasilevskij – McDonagh, Strålman – Gourde, B. Point, T. Johnson

EDM: Koskinen – Klefbom, A. Larsson – Nugent-Hopkins, McDavid, Rattie
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

TBL: Andrej Vasilevskij – 24 let, RUS
Z:10 REC:7-2-1 OG:20 PR:1.98 %ÚS:93.5 SO:1

EDM: Mikko Koskinen – 30 let, FIN
Z:3 REC:3-0-0 OG:6 PR:2.01 %ÚS:93.5 SO:1

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – McDonagh, Strålman (A), Koekkoek, Girardi, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Gourde, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Joseph – Erne, Paquette, Callahan (A).

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Russell, Gravel, Benning – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Rattie – Rieder, Draisaitl, Caggiula – Lucic (A), R. Strome, Yamamoto – Khaira, Brodziak, Kassian.

Rozhodčí: Jake Brenk, Dan O'Rourke – Tim Nowak, Brandon Gawryletz.
Příjemnou středeční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Edmonton Oilers.
ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

EDMONTON OILERS

Oilers vstupují do dnešního nočního utkání na ledě Lightning s bilancí 2-1-0 za poslední tři zápasy. Svůj třízápasový trip, na kterém se momentálně nacházejí, zahájili prohrou 2:4 na hřišti Washingtonu Capitals.

V tabulce Pacifické divize Olejářům v tuto chvíli patří třetí příčka. Na svém kontě mají celkem 17 bodů. Třízápasový trip zakončí v noci ze čtvrtka na pátek na ledové ploše Floridy Panthers.

Kdo je ve formě?

Kapitán týmu, útočník Connor McDavid bodoval už v osmi zápasech po sobě. Zaznamenal v nich celkem 11 kanadských bodů – šest gólů, pět asistencí. ... Útočník Drake Caggiula vstřelil za poslední tři zápasy tři góly.
TAMPA BAY LIGHTNING

Lightning dnes v noci v domácím zápase proti Oilers mohou zapsat třetí výhru v řadě za sebou. Na dvouzápasovém tripu, který předcházel tomuto jejich dnešnímu utkání, totiž porazili Montreal Canadiens 4:1 a Ottawu Senators 4:3 v prodloužení.

Hokejisté Tampy Bay se v tabulce Východní konference nacházejí na prvním místě, přičemž zde mají tříbodový náskok před nejbližšími pronásledovateli. Proti Oilers v noci navíc zahájí třízápasový homestand. (Homestand = série zápasů doma v řadě.)

Útočník Brayden Point v posledních čtyřech zápasech nasbíral celkem osm kanadských bodů – dva góly, šest asistencí. ... Obránce Anton Strålman za poslední dva zápasy získal za čtyři asistence celkem čtyři kanadské body.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý 6. na středu 7. listopadu nejlepší hokejová liga světa nabídne celkem devět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Tampa Bay Lightning a Edmonton Oilers. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.