NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Vegas - 7. listopadu 2018   01:10

Toronto
Toronto
05:30' Co. Brown  • 20:09' Marner (Tavares) • 59:26' Kadri (Co. Brown, Marleau)
Vegas

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Je dobojováno, Toronto na domácím ledě zabralo a udolalo Vegas 3:1. Maple Leafs se ujali vedení v šesté minutě zásluhou Connora Browna a ihned po startu druhé třetiny zvýšil na 2:0 Mitchell Marner. Poté převzali iniciativu hosté, kteří svého soupeře výrazně přestříleli, zmohli se ale jen na kontaktní branku Eakina. Golden Knights zápas ovládli na střely 37:21, vyrovnat se jim ale nepodařilo a v poslední minutě navíc Kadri gólem do prázdné branky zvýšil na konečných 3:1 pro Toronto.

Toronto právě vstřelilo branku!
A je hotovo. Po souboji ve středním pásmu se kotouče ujal NAZEM KADRI a poslal černou pryž do odkryté vegaské svatyně. Asistence: Connor Brown a Patrick Marleau.
59:04'
V Torontu už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny a hosté se ještě ani pořádně neusadili v útočném pásmu. Tato hra bez brankáře zatím Vegas nevychází.
58:19'
Vegaská svatyně je prázdná, Marc-Andre Fleury už je na střídačce!
57:40'
Reilly Smith se dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, z prakticky nulového úhlu ale na Andersena nevyzrál.
57:16'
Kasperi Kapanen byl u vyhození z hokejky Zajceva jako první, zakázané uvolnění se tak nepíská a Golden Knights musejí hrát.
56:35'
Mitchell Marner se od levého hrazení prokousal až do prostoru mezi kruhy, tváří v tvář Fleurymu ale neuspěl!
55:41'
William Karlsson o puk v útočném pásmu přišel, následná protiakce Toronta však byla přerušena kvůli ofsajdu.
54:29'
Brayden McNabb to zkusil od modré a Fleury pro jistotu přerušil hru, aby se nedostal k dorážce poblíž stojící Carrier.
53:46'
Maple Leafs už hrají v plném počtu. Morgan Rielly teď dobrých dvacet sekund kroužil s pukem na hokejce útočným pásmem, nakonec se ale dostal jen k nahození od modré.
52:53'
Alex Tuch se prokousal až do předbrankového prostoru, tam mu ale kotouč sjel z čepele a Andersen poté pro jistotu přerušil hru.
52:19'
Pär Lindholm vyhrál vhazování ve vlastní třetině, načež Maple Leafs vyhodili kotouč až k Fleurymu.
51:26'
Jake Gardiner (TOR) trefil Smithe holí do obličeje, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.
50:44'
Ofsajd a v něm Mitchell Marner, před námi je další komerční přestávka.
49:45'
Svěřenci Mikea Babcocka teď dostali puk až do útočné třetiny, do konce základní hrací doby už zbývá jen něco málo přes deset minut.
48:54'
Marner vyhodil puk na zakázané uvolnění, v posledních minutách jsou Golden Knights jasně aktivnější a ženou se za vyrovnáním.
48:03'
William Karlsson se pokusil najít v mezikruží Marchessaulta, ten se ale k puku vůbec nedostal. Akce Vegas přesto ještě pokračuje.
47:08'
Marc-Andre Fleury pro jistotu podržel puk ve své lapačce před dotírajícím Johnssonem, vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.
46:14'
Eakinův projektil od modré byl zblokován, Golden Knights už ale ze středního pásma zakládají další útok.
45:20'
Hra už pokračuje, finský křídelník ve službách Vegas byl před chviličkou na nosítkách odvlečen z ledové plochy. Přejeme brzké uzdravení.
45:01'
Na ledě už jsou ošetřovatelé s nosítky, s Haulou to nevypadá vůbec dobře.
45:01'
Tohle muselo bolet. Erik Haula dostal ve středním pásmu v souboji u hrazení naloženo od Marleaua a po dopadu na led se drží za koleno...
44:40'
Jon Merrill upadl na útočné modré a Maple Leafs se okamžitě poté vydali do přečíslení. Kasperi Kapanen hledal před brankou volného Marleaua, ten ale na jeho pas nedosáhl!
44:06'
Aktivní Smith od modré nahodil kotouč na Frederika Andersena, ten si ale poradil a nepustil dotírajícího Karlssona k dorážce.
43:42'
Colin Miller vyslal na zteč Reillyho Smithe, po jehož akci se v mezikruží dostal k puku William Karlsson, vystřelit už ale nedokázal.
42:45'
Tyler Ennis nabral rychlost na pravém křídle a prokousal se až před Fleuryho, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.
40:51'
Bekhendové nahození Tomáše Noska Andersena neohrozilo a na opačnou stranu už se může vydat Josh Leivo.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:00.
Hned po devíti sekundách prostřední části zvýšil vedení Maple Leafs Mitchell Marner, poté ale převzali iniciativu hosté a zaslouženě se dočkali snížení – byť trefa Codyho Eakina byla z kategorie šťastných gólů. Po dvou třetinách vedou Golden Knights na střely 31:16, stále ale o gól prohrávají.
40:00'
39:59'
John Tavares těsně před sirénou obkroužil vegaskou svatyni, Fleury ale zareagoval včas a prostor u své levé tyče si pohlídal.
39:18'
Kotouč skončil na torontské střídačce, to už se ve Scotiabank Areně rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:54'
Reillyho nahození od modré nakonec skončilo ve Fleuryho náruči, gólman Golden Knights poté pro jistotu přerušil hru.
38:37'
Josh Leivo se na pravém kruhu povedenou kličkou zbavil svého strážce, jeho následná bekhendová střela už ale tak povedená nebyla.
37:44'
V závěru druhé třetiny se hra neustále přelévá ze strany na stranu a šancí je jako hub po dešti, předváděná hra musí oku nezaujatého diváka lahodit.
37:05'
Od modré teď nenápadně vystřelil Ryan Reaves a dezorientovaný Andersen jeho pokus vyrazil do pravé tyče!
36:07'
Kadri vyzval ke skórování Kasperiho Kapanena, ten ale tváří v tvář Fleurymu neuspěl!
35:12'
Andreas Johnsson ujel po levém křídle a poté z kruhu tvrdě vypálil, Marc-Andre Fleury ale skvěle zasáhl!
34:22'
Nepovedená rozehrávka Maple Leafs končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po pravici Frederika Andersena.
33:09'
Po nepřehledném závaru před Andersenem celou situaci vyřešil Nikita Zajcev a o chvilku později se domácím podařilo vyhodit puk do bezpečí.
32:20'
Max Pacioretty nabil na pravý kruh volnému Haulovi, jehož ránu z voleje si ale Andersen pohlídal.
31:22'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Hosté se zaslouženě dočkali snížení. Theodore z vrcholu levého kruhu napálil kotouč do břevna, akce Vegas ale poté ještě pokračovala a právě Shea Theodore to vzal na sebe znovu – a CODY EAKIN puk protečoval za záda bezmocného Andersena! Asistence: Shea Theodore a Jon Merrill.
30:35'
O pár sekund později skončila černá pryž na hostující střídačce, po tomto přerušení hry bude následovat další komerční pauza.
30:24'
Merrill s Huntem opět zaváhali při bránění, domácí toho ale tentokrát nedokázali využít. Puk skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Andersenem.
29:39'
Connor Brown se dostal do samostatného úniku, před Fleurym mu ale puk sjel z čepele!
28:27'
Spoustu času a prostoru teď na levém kruhu dostal Shea Theodore, jeho střela ale postrádala razanci a Frederik Andersen zkušeně zasáhl. Následovat bude komerční přestávka.
27:54'
Morgan Rielly na útočné modré přenechal kotouč volnému Leivovi, ten se ale sám zahnal do rohu kluziště a nakonec vůbec nevystřelil.
27:23'
Reaves vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, po delší době se bude vhazovat před Fleurym.
26:29'
Maple Leafs hrají v plném počtu, William Karlsson ale zaváží kotouč zpět do útočné třetiny.
25:45'
Volný Brad Hunt dostal nabito na vrchol kruhů, Frederik Andersen ale jeho dělovku v krkolomném postavení dokázal polapit!
25:28'
Colin Miller to dvakrát v krátkém časovém sledu zkusil z vrcholu levého kruhu, poprvé ale mířil nepřesně a podruhé si Andersen poradil.
24:43'
Dnes velmi aktivní Hunt se prokličkoval až před Fleuryho, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu a nepodařilo se mu zakončit.
24:01'
Mitchell Marner (TOR) zahákoval Reillyho Smithe, hokejisté Vegas si tak zahrají svou druhou přesilovku.
23:10'
Po nenápadné střele Brada Hunta od modré čáry zachránila Andersena tyč!
22:22'
Tomáš Nosek se dostal přes svého strážce Ožiganova, jeho následné nahození z ostrého úhlu ale bylo sraženo mimo Andersenův dosah.
21:15'
Mitchell Marner ještě zůstal na ledě a opět se vydal do protiútoku, vysílený forvard Maple Leafs se ale tentokrát už ke střele nedostal.
20:09'
Maple Leafs vstoupili do druhé třetiny parádně a po pouhých devíti sekundách prostřední části zvyšují své vedení! Tavares se ujal puku na útočné modré, najel si až na úroveň kruhů a poté černou pryž přenechal MITCHELLOVI MARNEROVI, který dokázal najít recept na Fleuryho. Asistence: John Tavares.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:01.
Skutečně tomu tak je. První třetina se hrála s minimem přerušení a do kabin se jde za stavu 1:0 ve prospěch domácích Maple Leafs, kteří se ujali vedení v šesté minutě zásluhou Connora Browna. V úvodních minutách bylo Toronto jasně aktivnějším týmem, postupem času se ale hra vyrovnala a také Golden Knights začali vystrkovat růžky, Frederik Andersen ale stále drží nulu.
20:00'
19:49'
Nick Holden teď jen vyhodil puk do útočné třetiny, před první sirénou už se zřejmě nic nestane.
19:02'
Golden Knights v závěru první třetiny převzali iniciativu, na střely na branku už Vegas dokonce vede 13:8.
18:07'
Jonathan Marchessault nabral rychlost ve středním pásmu a poté přenechal kotouč volnému Karlssonovi, švédský šikula ale nedokázal zakončit přesně.
17:18'
Uzdravený Max Pacioretty to zkusil z mezikruží, Frederik Andersen poté pro jistotu přerušil hru.
16:10'
Tomáš Hyka se vydal kupředu po pravém křídle, jeho následnou přízemní střelu ale Andersen polapil a před námi je další komerční přestávka.
15:57'
Noskův střílený pas skončil jen u Connora Browna, jenž poté vyhodil kotouč až k Fleurymu.
15:12'
Shea Theodore to zkusil od modré, Frederik Andersen ale jeho projektil vyrazil a svěřenci Mikea Babcocka se posléze osvobodili.
13:58'
Golden Knights si zahrají v početní převaze, Jake Gardiner (TOR) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
12:59'
Mitchell Marner s neuvěřitelnou lehkostí obkroužil celé útočné pásmo a poté našel na pravém kruhu volného Tavarese, jehož dělovku ale Fleury vyrazil!
12:04'
Brad Hunt to nakonec zkusil od pravého hrazení, jeho bekhendové nahození si ale Andersen bez sebemenších problémů pohlídal.
11:39'
Tyler Ennis se prokousal do útočného pásma, na vrcholu kruhů ale o kotouč přišel a na opačnou stranu už vyráží Hunt.
10:57'
Maple Leafs se se štěstím dostali do zajímavé šance, Mitchell Marner ale v předbrankovém prostoru na Hymanovu pobídku nedosáhl.
10:08'
Fleury pro jistotu přerušil hru před dotírajícími hráči soupeře, načež hlasatel ve Scotiabank Areně ohlásil komerční přestávku.
09:17'
Golden Knights první oslabení ubránili, nyní ale vyhodili touš na zakázané uvolnění, a hra se tak vrátí před Fleuryho.
08:09'
Marc-Andre Fleury teď vůbec nic neviděl, ránu Gardinera od modré i následnou dorážku Andrease Johnssona ale dokázal vyrazit!
07:26'
John Tavares si na levém kruhu udělal prostor ke střele, tu ale Fleury vyrazil a Jon Merrill poté vyhodil puk do bezpečí.
06:43'
Toronto si navíc po komerční přestávce zahraje přesilovku, McNabb (VEG) totiž půjde pykat za držení Johnssona.
05:30'
Leafs teprve popáté v této sezóně otevírají střelecký účet zápasu! Pär Lindholm nahodil puk do mezikruží, kde zaváhal bránící Holden a k volnému kotouči se poté dostal CONNOR BROWN, jenž přesnou střelou pod břevno překonal Fleuryho. Bez asistence.
04:59'
Kadrimu se sice podařilo vložit hůl do střílené přihrávky Patricka Marleaua, domácí centr ale nedokázal puk nasměrovat mezi tři tyče.
04:16'
Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění, během přerušení hry se mezitím Reaves dobelhal do útrob stadionu...
03:44'
Jonathan Marchessault dojel vlastní nahození a málem se dostal ke střele z levého kruhu, zakončení mu ale vůbec nesedlo.
02:50'
Ryan Reaves po souboji s Dermottem opustil kluziště s bolestivou grimasou v obličeji, hra ale pokračuje dál.
01:54'
Marc-Andre Fleury po nahození Connora Browna počkal do hvizdu sudího, tentokrát bude následovat buly v útočném pásmu Maple Leafs.
01:31'
Na konci rychlé protiakce Leafs stál Nikita Zajcev a Fleury měl co dělat, aby jeho jedovatou ránu z vrcholu kruhů zastavil!
01:06'
Frederik Andersen teď pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po levé ruce domácího brankáře.
00:36'
Elitní lajna Vegas se hned v prvním střídání usadila v útočném pásmu a Andersen musel po střele Marchessaulta zasahovat.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Ožiganov – Marleau, Kadri, Kapanen – Hyman, Tavares, Marner – A. Johnsson, P. Lindholm, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Leivo.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Holden, Hunt, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Haula, Tuch – Nosek, Eakin, Hyka – Carrier, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Joannette, St. Pierre – Shewchyk, Brisebois.
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Senzačnímu finalistovi z minulé sezóny se v té aktuální zatím nedaří podle představ. V minulém utkání sice Golden Knights porazili Carolinu 3:0, v Západní konferenci se ale stále krčí na třetí příčce od konce se čtyřbodovou ztrátou na postupové pozice. Venku navíc družina Gerarda Gallanta zvítězila jen dvakrát ze sedmi pokusů.