NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Edmonton - 26. února 2020   04:00

Anaheim
Anaheim
05:48' Milano  • 13:12' Deslauriers (Ja. Larsson, Del Zotto) • 52:33' Henrique (Heinen, Manson) • 62:05' Milano (Henrique, Getzlaf)
4:3
(2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Edmonton
Edmonton
29:09' Ennis  (Athanasiou, McDavid) • 44:23' Draisaitl  (Nugent-Hopkins, McDavid) • 55:25' Athanasiou  (Ennis, McDavid)
Anaheim
Edmonton

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Tři hvězdy utkání:

1. Sonny Milano (ANA) 2+0
2. Josh Manson (ANA) 0+1
3. Tyler Ennis (EDM) 1+1
Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Velmi vyrovnané utkání jde nakonec díky Adama Henriquea a Sonnyho Milana na pažbu Anaheimu, který se v průběhu druhé i třetí třetiny poněkud trápil. V defenzivě ale nedělal výraznější chyby, a i proto si došel pro dvoubodové vítězství.
62:05'
Anaheim právě vstřelil branku!
A SONNY MILANO končí tento duel přesně tak, jak ho odstartoval – vstřelenou brankou. V pokračující přesilovce zaparkoval na hraně brankoviště, zpoza klece mu na hůl přistála přihrávka Adama Henriquea a novopečený útočník Ducks střelou na vzdálenější tyčku neudělal chybu. Je rozhodnuto, Anaheim vítězí v prodloužení. Asistence: Adam Henrique, Ryan Getzlaf.
61:55'
Kombinace se zatím nedaří, vede ji Getzlaf.
61:09'
Oddechový čas pro domácí.
61:09'
Connor McDavid podrážel při obranné snaze a Ducks mohou rozhodnout.
60:25'
Draisaitl stál sám před bránou, ale nerozhodl a rozehrávky se zmocní Ducks.
60:01'
Ve třetí třetině se podařilo Edmontonu hned dvakrát srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení. Vyrovnávací trefu zaznamenal Andreas Athanasiou. Skóre má hodnotu 3:3.
60:00'
59:46'
Čtrnáct vteřin před koncem se vhazuje ve středním pásmu.
59:14'
Střela Williama Lagessona nenašla cestu mezi tři tyče.
59:08'
Ještě jedno buly před Gibsonem.
58:37'
Zahrozil i Richard Rakell, ale jeho přihrávka nenašla nikoho v černém dresu, přestože se o zakončení snažil Michael Del Zotto.
57:33'
Edmonton má tlak, od modré nahazoval Adam Larsson, ale scházelo mu několik centimetrů.
55:25'
Edmonton právě vstřelil branku!
Velmi rychlá odpověď, které se dočkala nová posila ANDREAS ATHANASIOU. Bývalý útočník Detroitu stál v pravý čas na hranici brankoviště a dorazil střelu Tylera Ennise, která se překulila před beton Gibsona. Asistence: Tyler Ennis, Connor McDavid,
54:35'
Od modré puk centroval Caleb Jones, ale Gibson svým pohybem černou pryž zkontroloval.
52:33'
Velký propad hostující defenzivy a ADAM HENRIQUE z bezprostřední vzdálenosti dává gól, kterým značně přibližuje svůj tým k vítězství. Nepohrdl přihrávkou Dantona Heinena do jízdy a vsítil svůj 24. gól v této sezoně. U trefy sehrál svou roli i Manson. Asistence: Danton Heinen, Josh Manson.
52:18'
Edmonton po komerční pauze jen na zakázané uvolnění.
51:21'
Propadnutí domácí obrany zkoušel trestat Adam Henrique, ale puk nechal za sebou.
50:13'
Andreas Athanasiou pálil z pravé strany, teč změnila dráhu letu puku, ale ten i tak skončil těsně vedle.
49:37'
Ani Connor McDavid se tentokrát ke kloudnému zakončení nedostal.
48:48'
Kiefer Sherwood také nehraje špatný zápas, znovu se jal ostřelovat branku soupeře.
48:15'
Střela Rakella z výrazného úhlu skončila na zadním mantinelu.
47:55'
Getzlaf rozjel ještě jednu akci, ta je ale zastavena ofsajdem. Za chvíli se Jones vrátí na led.
47:31'
Domácí se zvládnout osvobodit.
46:23'
Christian Djoos zkoušel propasírovat puk na branku, jeho snaha přišla vniveč.
46:02'
Domácí mají šanci vrátit se rychle do vedení, Jones fauloval, když držel protihráče.
45:27'
Anaheim přece jen polevil, ale Irwin se nebál vypálit z větší vzdálenosti. Smith měl vcelku snadnou práci.
44:23'
Oilers se od samého počátku přesilovky drželi v útočném pásmu a puk doputoval až na hůl LEONA DRAISAITLA. Ten si z vrcholku kruhu věděl rady a příklepem napálil kotouč do sítě. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.
43:30'
Heinen se snažil dosáhnout na odražený puk, místo toho zasáhl soupeře a je tu šance srovnat.
43:03'
Ihned po buly zajímavá střela od modré čáry, kterou vyslal William Lagesson, Gibson ji skryl do rukavice.
42:34'
Teď se ve středním pásmu nedobrovolně prolétl Caleb Jones a puk mají na hokejkách hráči Ducks.
41:27'
Alex Chiasson vyčkával na pas Connora McDavida, který jen o chloupek nenamířil přesně. Edmonton se bude hnát za vyrovnáním od úvodních minut této třetiny.
40:53'
Ryan Nugent-Hopkins sice namířil svou střelu na branku, ale nevzniklo z ní žádné velké ohrožení.
40:01'
V prostřední dvacetiminutovce se podařilo Edmontonu po rychlé akci z vlastní obranné třetiny snížit, na vyrovnaní ale hosté ještě musí nějakou chvíli počkat. Počet šancí byl tentokrát značně omezený, i proto Ducks udrželi své vedení v poměru 2:1.
40:00'
39:24'
Getzlaf se snažil zastavit hákováním McDavida, a byť mu nezpůsobil újmu, půjde na trestnou lavici.
39:02'
Getzlaf opět nabízel kotouč do nebezpečné pozice, zakončovat se pokoušel Kiefer Sherwood, ale znovu neúspěšně.
38:18'
Tyler Ennis zkoušel bekhendem tlačit kotouč do brankoviště, jenže přihrávka mu nevyšla a přerušuje se.
35:52'
35:50'
Na poslední chvíli při vlastním oslabení zastaven Draisaitl.
35:36'
Neprosadil se ani Sonny Milano střelou z vrcholku kruhu.
35:00'
Oilers se napodruhé v klidu osvobozují.
33:52'
Rakell byl při zakončení hákován.
33:52'
Perfektní zákrok Smithe proti kličce Richarda Rakella.
33:20'
Andrew Agozzino se nedokázal připomenout svým nahozením, tempo se ustálilo na bodu mrazu.
32:27'
Mikeu Smithovi se nelíbil atak před bránou a Sam Steel musí rychle odbruslit z brankoviště.
31:12'
Ennis tentokrát nepřijmul přihrávku McDavida,
30:28'
Henrique zatím neúspěšně kombinuje s Heinenem.
29:09'
Nádherná akce a Oilers snižují. Nově seskládaná formace má od počátku určitou chemii, Connor McDavid zavezl kotouč do pásma, přihrál na Andrease Anthanasioua a ten celou kombinaci vyšperkoval přihrávkou na TYLERA ENNISE. Jeho patnáctá trefa v tomto ročníku je velmi důležitá pro budoucí průběh zápasu. Asistence: Andreas Athanasiou a Connor McDavid.
28:21'
Rakell zkoušel vypálit z levé strany po dobré příhře Jacoba Larssona, ale trefil přesouvajícího se Smithe.
27:54'
Draisaitlova střela a po ní leží na zemi Hampus Lindholm.
26:55'
Andrew Agozzino při přečíslení perfektně oslovil Cartera Rowneyho, který ale ztroskotal na chabém zakončení.
26:13'
Domácí řeší situaci zakázaným uvolněním.
25:58'
Geztlaf tentokrát neosvobodil Ducks a ti se musí nadále bránit.
25:08'
Perfektní pas mířící na Connora McDavida, který byl ale nakonec zpacifikován.
24:13'
Caleb Jones a Adam Larsson osvobozujíc svůj celek od tlaku soupeře.
23:47'
Ethan Bear se odhodlal ke střele příklepem, jenže jeho rána mířila na přední tyč, kde Gibson dobře viděl.
23:10'
Hostující Nurse jen poslal puk za Gibsona, který se ho snažil rychle rozehrát.
22:23'
Getzlaf spolupracoval s Del Zottem, z nadějné možnosti ale nevzešlo vážnější ohrožení Smithe, třebaže musel vytáhnout zákrok betonem.
21:27'
Rozehrávky se chopil Smith a Andreas Athanasiou zkoušel kombinovat s Tylerem Ennisem, avšak v útočném pásmu neuspěl.
20:15'
Josh Archibald zkoušel hned od začátku vyprodukovat nebezpečnou situaci, ale střela mu nevyšla a zamířila mimo.
20:01'
Statistiky 1. třetiny

Střely: 6:10
Hity: 8:17
Trestné minuty: 0:2
V první třetině byl rozhodně aktivnější Anaheim, zejména jeho nové akvizice. První gól dával Sonny Milano a o pár minut později se prosadil i Nicolas Deslauriers. Jejich trefy udávají současný stav 2:0. Bude zajímavé sledovat, jak se herní obraz změní v prostřední části zápasu, zatím ale Ducks utkání kontrolují.
20:00'
19:19'
Adam Larsson se zapomněl v útoku, i proto Alex Chiasson neudržel pásmo.
18:32'
Patrick Russell nedokázal překonat modrou linii s pukem na holi, o chvíli později se nacházel v ofsajdu Getzlaf.
17:30'
Josh Manson čekal na přihrávku Jakoba Silfverberga, které se k němu nakonec přece jen dostala. Jen o kousek ji nedokázal trefit.
17:18'
Střela i na druhé straně, Edmonton se neprosazuje.
17:08'
Michael Del Zotto se neprezentoval nejpřesnější ranou, i proto našel rukavici Mikea Smithe.
16:32'
Adam Larsson zkusil nachytat Gibsona od modré čáry, ale našel jen zadní mantinel.
15:59'
Draisaitl přihrál na Ryana Nugenta-Hopkinse, jenže ani krosový pas nepřekvapil Gibsona, který při přesunu zvládl včas sepnout své betony.
15:42'
Josh Manson zprostředkoval nahození do útočného pásma, tam se ale Anaheim dlouho neohřál.
14:27'
Ethan Bear zvládl ošemetnou situaci za svou brankou, s následným zakončením si ale poradil Smith.
13:12'
NICOLAS DESLAURIES dostal perfektní přihrávku do předbrankového prostoru a je to rázem 2:0. Jacob Larsson poslal luxusní nabídku a Deslauries ji nehodlal odmítnout, což se projevilo při jeho sebevědomém zakončení k tyči. Ducks dokáži zužitkovat své šance, i proto vedou už o dva góly. Asistence: Jacob Larsson, Michael Del Zotto.
12:36'
Getzlaf perfektně našel před brankou Nicolasa Deslaurierse a jen málo chybělo tomu, aby se prosadil.
12:04'
Richard Rakell sice proskočil přes modrou čáru, tam se ale jeho postup zastavil. Po další akci Ducks nedokázal tečovat ránu od modré čáry.
10:58'
Connor McDavid pálil z mezikruží a zase jen těsně minul anaheimskou bránu. Ducks teď nehrají nejlépe a koledují si o inkasovaný gól.
10:23'
Sonny Milano znovu hodně nebezpečný, jeho tečovaná střela nadělala Smithovi problémy.
09:44'
Icing hostů, vhazovat se bude před Mikem Smithem.
08:56'
08:45'
Larsson vyhazuje, hostům se přesilovka nedaří sehrát podle představ.
07:42'
Rána Leona Draisaitla našla jen brankovou konstrukci.
06:56'
Adam Henrique si nedal pozor a bude pykat po faulu na Jonese. Dvě minuty za sekání.
06:46'
Ani Heinen se nechce nechat zahanbit. Jeho zakončení ale v brance neskončilo.
05:48'
A nová posila se okamžitě zapisuje do osudu zápasu. SONNY MILANO vybojoval kotouč u mantinelu, vyjel na střed a zakončením jednou rukou šokoval Mikea Smithe v brance Oilers. Domácí Anaheim se ujímá vedení. Pro Milana je to naprosto snový začátek nového angažmá. Bez asistence.
04:32'
Alex Chiasson chtěl vyzkoušet pozornost Gibsona, ale jeho střela také nemíří přesně.
04:07'
Draisaitl nabízel puk před branku, ale nepovedla se mu přihrávka. O chvíli později vyhnal spoluhráče z pásma.
03:24'
Henrique postupoval do pásma, ale Kiefer Sherwood najíždějící na střed hřiště se ke kotouči nakonec nedostal.
02:53'
Christian Djoos je také novým mužem, avšak v sestavě Anaheimu. Jeho nahození od modré čáry se neujalo.
02:42'
Hosté si neporozuměli při rozehrávce a je z toho pouze icing.
02:15'
Riley Sheahan zkusil prostřelit Gibsona z ostrého úhlu, ale nemohl uspět.
01:27'
Před brankou se nabízel Andreas Athanasiou, nová posila Edmontonu.
00:46'
Josh Archibald se nemohl dostat do útočného pásma kvůli ofsajdového postavení svého spoluhráče.
00:01'
Před zápasem ještě uvidíme ceremoniál s Williem Eldonem O'Reem, prvním Afroameričanem, který kdy hrál v NHL, a Blake Boldenovou, první Afroameričankou v ženském profesionálním hokeji.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Irwin, Ja. Larsson, Djoos – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Jones, A. Larsson, Lagesson, Green – Ennis, McDavid, Athanasiou – Nugent-Hopkins, Draisaitl, J. Archibald – M. Granlund, Sheahan, Chiasson – Khaira, Haas, P. Russell..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.