NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : St. Louis - 12. března 2020   03:00

Anaheim
Anaheim
05:29' Henrique  • 33:28' Hakanpää (Henrique)
2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
St. Louis
St. Louis
07:17' Barbašev   • 16:08' Pietrangelo  (B. Schenn, R. O'Reilly) • 37:13' Sanford  (R. O'Reilly, Blais) • 59:00' Pietrangelo  (Faulk)
Anaheim
Stolarz (R. Miller) – Ja. Larsson, Del Zotto, Irwin, Manson (A), Djoos, Hakanpää – Milano, Getzlaf (C), Heinen – Rakell, Henrique, Silfverberg (A) – Jones, Steel, Sherwood – Deslauriers, Backes, Rowney.
Walsh, Luxmore – Tobias, MacPherson
Honda Center, Anaheim
St. Louis
Allen (Binnington) – Bortuzzo, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Blais – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen (A), Thomas, Bozak – MacEachern, Sundqvist, Barbašev.

To je z mé strany již vše, přeji klidný zbytek noci.
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Ryan O'Reilly (STL) 0+2
2. Jani Hakanpää (ANA) 1+0
3. Jake Allen (STL) 26 zákroků
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Je dobojováno. Odložené utkání, které začalo za stavu 1:1, nakonec končí vítězstvím Blues. Ducks nepodali špatný výkon, povětšinou ale tahali za kratší konec provazu a fanoušky v Honda Center dnes rozjásal pouze Jani Hakanpää. Krátce po jeho trefě na 2:2 navíc poslal Blues zpět do vedení Sanford a minutu před koncem svým druhým gólem v zápase pojistil výhru obhájců Stanleyova poháru Alex Pietrangelo.
59:45'
Ducks se ještě sympaticky snaží usadit se v útočném pásmu, to už jim ale nebude nic platné.
59:00'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je rozhodnuto. ALEX PIETRANGELO z hloubi vlastní třetiny poslal kotouč směrem k odkryté anaheimské svatyni a k překvapení všech, především laxně se vracejícího Del Zotta, puk skončil v síti! Asistence: Justin Faulk.
58:15'
Anthony Stolarz už ujížděl směrem na střídačku, když vtom domácí o puk přišli. Brankář Ducks se okamžitě vrátil a jen tak tak stihl zastavit střelu Schenna.
57:24'
Blues byla odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude po levici Jakea Allena.
56:23'
Sanford vyhodil puk do útočné třetiny a odjel střídat, Michael Del Zotto a Jani Hakanpää už rychle zakládají protiútok.
55:37'
Domácím už na vstřelení vyrovnávacího gólu zbývají jen necelé čtyři a půl minuty, v posledních minutách jsou navíc jasně aktivnějším celkem hosté ze St. Louis.
54:45'
Po dalším závaru před svým brankovištěm raději Anthony Stolarz přerušil hru.
53:47'
Z levého kruhu to vzal na sebe Ivan Barbašev, na dnes velmi dobře chytajícího Anthonyho Stolarze si ale nepřišel.
53:04'
Jakob Silfverberg našel v mezikruží z druhé vlny si najíždějícího Steela, ten si ale nedokázal kotouč zpracovat, natožpak vystřelit.
52:16'
Ducks byla odpískána přihrávka rukou, následovat bude další vhazování ve středním pásmu.
51:33'
Ryan Getzlaf zpoza branky nahodil puk do prostoru před Allenem, tam ale nebyl nikdo v černém dresu.
50:39'
Po dalším přerušení hry bude následovat komerční přestávka, do Honda Center se vrátíme za pár okamžiků.
49:45'
Matt Irwin to zkusil z vrcholu levého kruhu a jeho střelu ještě dost možná tečoval Rakell, Jake Allen však přesto dokázal zakročit.
48:50'
Ryan O'Reilly si nedokázal zpracovat prudký pas od Scandelly, čehož využil Jani Hakanpää a vybojoval puk pro Anaheim.
47:58'
Steenův průnik po pravém křídle nepřinesl ovoce, kotouče se nakonec zmocnili Ducks a na opačnou stranu už upaluje Carter Rowney.
47:01'
Po poměrně divoké pasáži se šancemi na obou stranách se hra opět uklidnila, hosté nyní pomalu rozehrávají.
46:02'
Na opačné straně hřiště nebezpečně vypálil Dunn, Anthony Stolarz ale jeho ránu z levého kruhu bravurně lapil!
45:39'
Do další protiakce Ducks se zapojil obránce Manson, který z nějakých čtyř metrů těsně minul!
44:50'
Rychlý protiútok Anaheimu zakončoval z mezikruží Jakob Silfverberg, Allen však jeho ránu bez potíží lapil.
44:02'
Domácí svatyně byla vychýlena ze své pozice, po divoké pasáži tak byli sudí nuceni přerušit hru.
43:27'
Právě Sam Steel se teď natlačil až před Allena, svůj blafák ale nedotáhl do gólového konce!
43:06'
Manson a po něm ještě Steel se teď dostali ke střelám z nebezpečných pozic, Blues ale nadále drží těsné vedení.
42:35'
Sammy Blais se dostal ke střele zblokované střely od modré, na připraveného Stolarze si ale nepřišel.
42:01'
Dunnovi se zamotal kotouč pod nohama, čehož využili napadající hráči Ducks, vzápětí ale o puk rovněž přišli.
41:15'
Jaden Schwartz ujel po levém křídle a zakončil, jeho pokus ale doletěl přímo do Stolarzovy náruče.
40:43'
Hostům je signalizován ofsajd, Marco Scandella tak nemůže pokračovat ve hře a Ducks mohou v klidu rozehrát.
40:01'
Ve druhé třetině se tempo hry znatelně zvýšilo. Vše odstartoval vyrovnávací gól Janiho Hakanpää na 2:2, po němž si oba týmy vytvořily několik šancí a Zachary Sanford nakonec poslal hosty do vedení 3:2. Jak se bude toto drama vyvíjet dál? To začneme zjišťovat ve 4:52.
40:00'
39:37'
Marco Scandella vypálil z voleje od modré, Anthony Stolarz ale jeho ránu vyrazil a Ducks poté poslali puk na zakázané uvolnění.
39:02'
Rakellova střela z pravé strany byla zblokována, to už se rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Hra se nyní neustále stěhuje ze strany na stranu, po neúspěšném přečíslení Blues se vydali kupředu Ducks a Allen musel zasahovat proti ráně Del Zotta.
37:13'
Bluesmani předlouhou ponechanou výhodu nakonec využívají! Ducks reklamují, že se kotouče dotkl Sonny Milano, a tak měla být hra přerušena, gól ale platí. V předbrankovém prostoru se k odraženému kotouči dostal ZACH SANFORD a bekhendem přehodil puk za ležícího Stolarze. Asistence: Ryan O'Reilly a Sammy Blais.
36:27'
Hosté mají k dispozici výhodu. Během ní už stačil vystřelit Perron, na Stolarze si ale nepřišel.
36:06'
Geztlafova formace se usadila před Allenem, další nebezpečí pro brankáře Blues z toho ale zatím nepramenilo.
35:19'
Nicolas Deslauriers a David Backes ujeli do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale ze skvělé pozice nedokázal pořádně zakončit!
34:20'
Napadající Carter Rowney obral o puk Barbaševa, vzápětí o něj ale zase přišel.
33:28'
Anaheim právě vstřelil branku!
Zničehonic je ale vyrovnáno! Po zakázaném uvolnění Blues se vhazovalo po Allenově pravici. Toto buly vyhrál Adam Henrique pro JANIHO HAKANPÄÄ, jehož střela od modré nečekaně propadla brankáři St. Louis za záda! Asistence: Adam Henrique.
32:44'
Max Jones zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale přišel. Blues se velmi dobře brání a nepouštějí domácí do šancí.
31:51'
Aktivně napadající hráči Ducks donutili hosty k chybě v rozehrávce, což nakonec pramenilo ve střelu Mansona z vrcholu kruhů, která ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
30:27'
Oskar Sundqvist z mezikruží pálil nepřesně, svěřenci Dallase Eakinse se vzápětí osvobodili a oba týmy mohou vystřídat.
29:38'
Po zblokované střele Del Zotta od modré byla Ducks odpískána hra vysokou holí, hra tak byla vykázána do středního pásma.
29:05'
Ducks okamžitě po přechodu do útočné třetiny opět přišli o kotouč, domácí se ne a ne dostat k nějakému souvislejšímu tlaku.
27:51'
Sonny Milano to vzal na sebe z vrcholu kruhů, jeho projektil ale Jake Allen schoval ve své lapačce.
26:57'
Faulkovu střelu od modré Anthony Stolarz vytěsnil a na opačnou stranu se okamžitě vydal Ryan Getzlaf, po jehož rozehrávce se do útočného pásma dostal Danton Heinen, už ale nezakončil.
26:09'
Deslauriers na Rowneyho pas nedosáhl, Jake Allen tak mohl zůstat v klidu.
25:13'
Dnes velmi aktivní Pietrangelo z pravého kruhu minul, tlak Blues ale ještě pokračuje.
24:09'
Jaden Schwartz to vzal na sebe z vrcholu kruhů, Anthony Stolarz měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
23:18'
Další Pietrangelova střela od modré byla zblokována, na opačnou stranu už vyráží autor hattricku ve včerejším duelu s Ottawou Nicolas Deslauriers.
22:35'
Jacob Larsson vystihl křižný pas Kyroua a vyhodil puk do bezpečí, oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
21:54'
Z podobné pozice to teď zkusil Colton Parayko, i s jeho nahozením si však Anthony Stolarz poradil.
21:22'
Alex Pietrangelo se vydal kupředu po pravém křídle a po přejetí modré čáry vypálil, jeho rána ale zamířila přímo do Stolarzovy náruče.
20:39'
Jani Hakanpää vybojoval puk v souboji s MacEachernem, následná rozehrávka mu ale příliš nesedla a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. V zápase, který začal za stavu 1:1 se toho zatím moc nedělo, oba týmy hrozily výhradně v přesilovkách. Blues jednu z nich díky Alexi Pietrangelovi využili, a drží tak těsný náskok. Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat ve 3:59.
20:00'
19:21'
Milanovu střelu vyrazil Allen pouze před sebe, o dorážku se pokoušející Max Jones ale nakonec na puk nedosáhl!
18:45'
Po nepovedené rozehrávce Ducks se puku ujal Marco Scandella, ani jemu se ale nepodařilo založit kloudnou akci.
17:53'
Justin Faulk vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, do konce první třetiny už zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.
16:57'
Rickard Rakell zavezl kotouč do útočné třetiny, kde o něj ale rychle přišel a Jordan Kyrou poté osvobodil Blues.
16:08'
Blues využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Brayden Schenn nabil na modrou ALEXI PIETRANGELOVI a hostující kapitán ranou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Brayden Schenn a Ryan O'Reilly.
15:12'
Ryan Getzlaf (ANA) podrazil Parayka, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
14:54'
Henriqueovi se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, hokejisté St. Louis se ale nakonec ocitli v ofsajdu. Následovat bude komerční přestávka.
14:18'
Z levého kruhu to tentokrát zkoušel Colton Parayko, Stolarz ale jeho ránu jistě vykopl.
13:43'
Hosté se opět usadili v útočném pásmu, střela Schwartze z levého kruhu ale proletěla vysoko nad břevnem.
12:54'
Del Zotto pod tlakem jen vyhodil puk do středního pásma, následná protiakce Blues ale nebezpečná nebyla.
12:05'
Jani Hakanpää už je zpět na ledě, ani jedna z pěti střel Blues v uplynulé přesilovce se neujala.
11:31'
Jakob Silfverberg vystihl křižný pas na Parayka a vyhodil puk přes všechny čáry.
10:45'
Stolarz nadvakrát zneškodnil i prudkou ránu O'Reillyho z levého kruhu, dotírající Brayden Schenn se k dorážce z předbrankového prostoru nedostal.
10:27'
Alex Pietrangelo dostal nabito na modrou, jeho ránu z první ale Anthony Stolarz vyrazil.
09:46'
Stolarz vychytal bekhendový pokus Blaise a přerušil hru, načež sudí vyloučili Janiho Hakanpää (ANA) na dvě minuty za podrážení.
08:39'
Ducks se teď dobrou půlminutu pokoušeli kloudně rozehrát, ani jednou se jim to ale nepodařilo a puk nyní mají v moci hosté.
07:56'
Blues při přechodu do útoku uvízli v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:41'
Jacob Larsson na útočné modré promáchl a na opačnou stranu se okamžitě vydal Kyrou, daleko se ale nedostal.
06:49'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu skončil kotouč na hostující střídačce, hra je opět přerušena.
06:34'
Schwartz už je zpět na ledě, Ducks však přesto pokračují v tlaku. Z levého kruhu teď pálil úplně volný Milano, Allen se ale přemístil včas!
05:35'
Po dalším pokusu Silfverberga se dostal k dorážce z nebezpečné pozice Adam Henrique, Jake Allen si ale bravurně poradil!
04:54'
Jakob Silfverberg to zkusil z poměrně ostrého úhlu, na Allena si ovšem nepřišel. Tlak Anaheimu ale stále pokračuje.
04:05'
Jaden Schwartz (STL) zahákoval Heinena a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
02:20'
Jani Hakanpää nepřesně rozehrál, kotouč doletěl až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Anthonym Stolarzem.
01:31'
Úvod utkání je poměrně opatrný z obou stran, na hráčích Ducks i Blues je možná znát, jak zvláštní je hrát tento zápas.
00:42'
David Backes nahodil puk na Allena, brankář St. Louis raději přerušil hru, a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Ducks.
Utkání právě začalo!

Anaheim Ducks: Stolarz (R. Miller) – Ja. Larsson (A), Del Zotto, Irwin, Manson, Djoos, Hakanpää – Milano, Getzlaf (C), Heinen – Rakell (A), Henrique, Silfverberg – Jones, Steel, Sherwood – Deslauriers, Backes, Rowney.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Gunnarsson (C), Pietrangelo, Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn (A), Blais – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen, Thomas, Bozak (A) – MacEachern, Sundqvist, Barbašev.

Rozhodčí: Walsh, Luxmore – Tobias, MacPherson.
"Bude to trochu nepříjemné, je to těžká situace vrátit se do Honda Center, protože ty vzpomínky na to, co se tady stalo, nás budou trochu pronásledovat. Budeme myslet na Jaye a hrát pro něj," přiznal útočník St. Louis Robert Thomas. Jeho Blues vyhráli v osmi z posledních deseti utkání a nadále vévodí Střední divizi. Ducks se po nedávné uzávěrce výměn zvedli a bodovali v sedmi z posledních deseti duelů, v Západní konferenci jsou ale stále třetí od konce.
Dobrý den. Vítejte u sledování textového přenosu z odloženého utkání mezi Anaheimem Ducks a St. Louis Blues, které se odehraje v noci na čtvrtek od 3:00. Bude se hrát celých 60 minut, zápas ale započne za stavu 1:1, za kterého byl předčasně ukončen poté, co obránce Blues Jay Bouwmeester ztratil vědomí.
____________________________________________
Dnešní zápas je oficiálně odložen poté, co Jay Bouwmeester během druhé komerční přestávky zkolaboval na střídačce Blues a na NHL je nyní rozhodnutí, kdy bude dohrán. Rozhodnutí by mělo padnout během dnešního dne. To je vše.
Jay Bouwmeester je při vědomí a zamířil rychle do nemocnice na vyšetření. Čekáme tedy, zda se bude hrát. Rozhodnutí leží na organizaci Blues.
Jedno je jisté. Na hokejistech St. Louis je rozhodnutí, zda utkání bude pokračovat nebo ne. Obě rozhodnutí je třeba respektovat a Anaheim čeká, jak to dopadne.
Hokejisté obou týmů míří do kabin a není jisté, zda bude dnešní zápas pokračovat. Zápas je přerušen a čekáme na podrobnější informace.
12:10'
Jeden z hráčů na střídačce St. Louis zkolaboval a na ledové ploše jsou nosítka. Hokejistou, který je nyní v péči lékařů je zřejmě Jay Bouwmeester.
12:10'
Alex Pietrangelo na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk se od vyrážečky Johna Gibsona odrazil do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
11:53'
Michael Del Zotto předváděl v pravém kruhu útočného pásma oblouk a nedokázal pod tlakem odražený kotouč zpracovat. Ducks se tedy ke střele nedostali.
11:00'
Hokejisté St. Louis po inkasování úvodní branky okamžitě zabrali a podařilo se jim rychle vyrovnat. Blues jsou nyní lepším týmem a touží po obratu skóre.
09:28'
Blues se dostali k další střele, která mířila opět do levého horního rohu brány, John Gibson ji ale vyrazil vyrážečkou do rohu ledové plochy a připsal si dobrý zákrok.
08:21'
Vince Dunn vypálil na vrcholu mezikruží, jenže jeho následná rána minula pravý horní roh brány domácích Ducks a John Gibson tedy nemusel zasahovat.
07:17'
IVAN BARBAŠEV si najel v mezikruží na pěknou krátkou kolmou přihrávku od Jordana Kyroua a nádhernou střelou zápěstím z blízkosti vymetl levý horní roh brány! Asistence: Jordan Kyrou.
07:06'
Útočník Ryan O'Reilly vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování s příklepem a jeho rána skončila v náručí Johna Gibsona, který zatím chytá dobře a drží nadále čisté konto.
06:40'
Jakob Silfverberg vypálil z levého kruhu pro vhazování, zatímco Sam Steel poté z pravého, Jake Allen ale obě střely zneškodnil. Následuje komerční přestávka.
05:50'
Jaden Schwartz mohl vyrovnat po střele z pravého kruhu pro vhazování, puk ale skončil v lapačce připraveného brankáře Johna Gibsona, který přerušil hru.
05:29'
Hampus Lindholm nahodil puk z vrcholu levého kruhu před bránu Blues, kde se od hole ADAMA HENRIQUEA odrazil vedle pravého betonu Jakea Allena k přední levé tyči brány! Brankář Blues se přesouval na opačnou stranu a na změnu směru puku už neměl šanci zareagovat. Domácí vedou. Asistence: Hampus Lindholm a Josh Manson.
04:28'
Blues na levém křídle vypálili z ostrého úhlu a John Gibson dokázal puk vyrazit mimo. Vzápětí už se hokejisté St. Louis k další střele na bránu nedostali.
03:13'
Devin Shore teď mohl skórovat na levém křídle z úhlu, jenže puk se od přední levé tyče odrazil do vzdálenější pravé a poté ven! Poté na vrcholu mezikruží vypálil Rickard Rakell a Jake Allen puk vleže zmrazil pod lapačkou. Domácí málem vedli.
02:42'
Blues se nedokázali dostat ke střele v prostoru mezikruží a Ducks vyrazili podél střídaček rychle do protiútoku, jenže ani domácí hokejisté se poté ke střele nedostali.
01:41'
John Gibson zastavil u své pravé tyče brány nepřesnou kolmou přihrávku hokejistů St. Louis a poté rychle rozehrál za svou klec, aby se vyhl případným problémům.
00:58'
Jaden Schwartz odpověděl prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování, která těsně nad ledem minula vzdálenější pravou tyč brány. Dvě podobné střely v úvodu.
00:15'
Nicolas Deslauriers se postaral o první střelu zápasu a jeho pokus z levého kruhu pro vhazování minul vzdálenější pravý horní roh brány Jakea Allena.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm, Del Zotto, Fowler, Holzer, Ja. Larsson – Rakell, Getzlaf (C), D. Shore – Silfverberg (A), Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Blais, B. Schenn, Schwartz – Bozak, Thomas, Steen (A) – Kyrou, Barbašev, MacEachern. Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Gord Dwyer. Čároví: Scott Cherrey, Brad Kovachik.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL dvakrát v St. Louis a oba dva vzájemné zápasy skončily výsledkem 4:1, v listopadu pro Ducks a v lednu poté pro Blues.
St. Louis Blues

Blues se budou snažit odvrátit osmou porážku během posledních deseti zápasů, když po poslední výhře nad Ducks ze 14. ledna vyhráli pouze dvě z devíti střetnutí. St. Louis dvakrát nestačilo na Winnipeg a v posledním zápase poté na Dallas, přesto vede Centrální divizi o tři body před Coloradem, jenž má během posledních dnů fantastickou formu a hodlá v ní rozhodně pokračovat.
Anaheim Ducks

Hokejisté Anaheimu bodovali v pěti zápasech v řadě a svou nejdelší sérii v letošním ročníku NHL budou chtít prodloužit proti St. Louis. Ducks naposledy vyhráli 3:2 v Buffalu a během série pěti venkovních zápasů třikrát vyhráli. Útočník Derek Grant vstřelil během posledních pěti střetnutí tři branky a současných třináct branek v sezóně je jeho nový osobní rekord. Může ho vylepšit.
Forma obhájců Stanley Cupu rapidně poklesla a nyní na ledě Anaheimu budou ve středu v noci usilovat o to, aby neutrpěli osmou porážku během posledních deseti zápasů, zatímco domácí Anaheim bodoval již v pěti duelech v řadě a bude chtít svou sérii prodloužit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.