NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Kings - 18. prosince 2019   01:00

Kings
02:17' Lizotte  (J. Carter, Toffoli) • 22:45' A. Kempe  (Lizotte, MacDermid) • 57:59' Roy  (Prochorkin) • 63:23' Kopitar  (Doughty)
Boston
Hebert G. – Hebert J. (oba CAN)
TD Garden, Boston
17850 diváků
Kings

Z tohoto atraktivního duelu, jenž vygradoval až v prodloužení, je to všechno. S konstatováním, že Los Angeles porazilo favorita z Bostonu 4:3, se s vámi loučím. Na viděnou.

Hity: 24 – 24
Dramatické utkání mezi Bostonem a Los Angeles je u konce. Hosté na horké půdě favorita dvakrát vedli, domácí ale dokázali srovnat a zkraje třetí periody dokonce otočit skóre na svou stranu. Zlepšený výkon ze třetí třetiny však přinesl Los Angeles dvě minuty před sirénou srovnání stavu, a tak se šlo do prodloužení. V tom se hrál, jak už to tak při hře tři na tři bývá, svižný hokej nahoru dolů, při němž měli více možností na ukončení zápasu domácí, ti si ale dokonale vylámali zuby na skvěle chytajícím Quickovi. A tak nakonec putuje bonusový bod na konto do dneška nejhoršího celku Západní konference. Rozhodující trefu vsítil po rychlém přečíslení kapitán Kopitar a králové se díky ní odlepili ze dna tabulky a dostali se v ní před Chicago s Anaheimem.
63:23'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Duel je u konce! Hosté se dostali do rychlého přečíslení dva na jednoho a zodpovědnost vzal na sebe Slovinec ANŽE KOPITAR. Hostující kapitán potvrdil nálepku nejproduktivnějšího hráče Los Angeles a zvolil místo přihrávky na Browna sebevědomou střelu přesně pod víko. Asistence: Drew Doughty.
62:43'
Bravurní Quick! Nejprve vychytal z bezprostřední blízkosti branky Bjorka, aby o chvíli později vytěsnil lapačkou vedle pravou tyčku i střelu po úniku Bergerona. Toho vyslal na zteč šikovným pasem Marchand.
61:10'
Na druhé straně se vytáhl Rask, jenž zasáhl ramenem proti ráně Toffoliho.
60:56'
Quick vychytal nadvakrát McAvoye, který se po střele dostal ještě k zakončení z většího úhlu.
60:01'
Střely na branku: 37 – 25
Také třetí třetina zápasu mezi Bostonem a Los Angeles skončila nerozhodně 1:1, a tak bude divákům servírován přídavek v podobě prodloužení. Domácí se dostali zásluhou Carla poprvé do vedení, hosté ale srovnali na konci 58. minuty nekompromisní dělovkou z hole Roye.
60:00'
59:55'
Boj o kotouč v rohu kluziště poblíž branky Quicka. Ten musel před chvílí zasahovat proti pokusu Coyla, byť z větší distance.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí periody.
58:48'
Hosté chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době. Teď se kotouč dostal k Ryanovi, jeho pokus zápěstím ale skončil v Raskově výstroji.
57:59'
Teď už se Los Angeles podařilo proniknout do pásma a je z toho přeci jen vyrovnávací trefa! Tvrdý projektil MATTA ROYE vyslaný od modré čáry zamířil k levé tyči přesně nad Raskovu vyrážečku. Asistence: Nikolaj Prochorkin.
56:58'
Los Angeles se teď daří zachytávat útočné výpady domácích, tři minuty před koncem třetiny ovšem potřebují být v úplně jiných místech kluziště.
56:04'
DeBrusk se dostal k odraženému kotouči a tlačil svou ránu zápěstím z prostoru mezi kruhy do pravého horního růžku branky, Quick ale máchl lapačkou a nádherným zákrokem šanci likviduje.
54:24'
Boston se teď držel téměř minutu v útočném pásmu. Pastrňák byl za brankou atakován Kopitarem, dle rozhodčích šlo o čistý zákrok. Krátce poté vypálil bombu od modré Moore, Quick ji ukrývá ve výstroji a zastavuje domácí kolotoč.
53:34'
Doughtyho křižný pokus byl zablokován clonícím protihráčem. Rask tentokrát zasahovat nemusel.
52:03'
Z pravého kruhu pro vhazování střílel zápěstím Bergeron, druhou trefu v utkání ale neslaví.
50:49'
Po Krejčího úspěšně vybojovaném vhazování pálil mimo brankový prostor Grzelcyk. Medvědi v posledních desítkách sekund přeci jen přidali.
50:44'
A další zákrok amerického brankáře, tentokrát po ráně zápěstím v podání Švéda Nordströma. Probíhá reklamní přestávka.
50:00'
Quick je ve třetí části hry méně vytíženým gólmanem, teď ale musel přeci jen likvidovat bekhendový pokus Coyla.
49:02'
Rozjetý Carlo nedosáhl na příliš prudkou přihrávku, a tak je z toho místo brejku domácího borce zakázané uvolnění. Aktéři zápasu se opět přesouvají před Raska.
48:26'
Krátce poté, co Kopitar vyhrál vhazování, vypálil od modré čáry Roy. Stav se nemění.
48:22'
Los Angeles v posledních minutách zabralo a je nyní aktivnějším týmem. Boston se nyní ubránil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
47:44'
Iafallo přihrával z levé strany do chumlu před brankou, kde se snažili uplatnit důraz Brown s Kopitarem. Rask se ale přetlačit nenechal.
47:12'
Komerční "brejk" vyplnily vánoční písně a diváci se při nich skvěle bavili. Nyní už se mohou opět kochat děním na ledě.
47:02'
Roy plácl na modré do puku, ten končí vedle levé tyče. O chvíli později se černá guma přeci jen dostala do moci Raska, který ji pro jistotu ukryl pod rukavici před dotírajícími protihráči. Následuje reklamní pauza.
45:50'
Ryanova střela zápěstím pleskla jen o mantinel za brankou. Spíše propagační pokus, po kterém už útočí opět Boston.
44:08'
A další dobrá příležitost Bostonu na navýšení náskoku! Tentokrát se do zakončení z bezprostřední blízkosti prodral Jake DeBrusk, také jeho rána z pravé strany ovšem skončila na pozorném Quickovi. Ten teď drží akcie svého týmu.
42:57'
Marchand obdržel kolmou přihrávku na pravou stranu, jeho pokus ale skončil jen na hrudi Quicka, který se stačil bleskově přemístit.
42:35'
Boston je nadále aktivní. Backes pálil mimo tři tyče, Moora chvíli po něm vychytal Quick.
41:24'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston otáčí skóre ve svůj prospěch! BRANDON CARLO vypálil od pravého mantinelu a směr jeho střely změnil před Quickem nešťastně Matt Roy. Brankář Los Angeles nestihl reagovat. Bez asistence.
40:24'
Z větší dálky otestoval pozornost Quicka Pastrňák, brankář Los Angeles si vylepšuje statistiky.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:04.
Střely na branku: 21 – 17
Rovněž druhá třetina nabídla na každé straně po jedné brance. I třetí gól zápasu padl v početní výhodě, i když v tomto případě spíše nevýhodě. Marchand neproměnil obrovskou šanci, aby z bleskového protiútoku nasadil Ruskovi jesličky Kempe. Pro Boston šlo v této sezóně vůbec o první inkasovaný gól ve vlastní přesilovce. Domácí nicméně dokázali podruhé srovnat, když se střelou o levou tyč prosadil Bergeron. Následně měli medvědi velký tlak, politi živou vodou z něj ale vedoucí trefu nevydolovali.
40:00'
39:57'
Stejný hráč, tedy Patrice Bergeron, se ještě v samotném závěru třetiny dostal k zajímavé střele z pravé strany, radost z druhého gólu v zápasu mu ale vzal Quick, jenž vytěsnil jeho pokus ramenem.
39:26'
Útočnou snahu Bostonu zastavuje hvizd rozhodčího, který postřehl ofsajd Bergerona.
39:00'
V době, kdy mají domácí kotouč na holích za vlastní klecí, je ohlášena poslední minuta druhého dějství.
38:07'
Brown už je na ledě, hra pokračuje v pěti mužích na obou stranách.
37:47'
Přesilovka zatím Bostonu vůbec nevychází. Medvědi nejsou schopni v těchto chvílích založit kloudnou akci.
36:52'
Pastrňák byl poslán k zemi Doughtym a v hledišti to zašumělo. Rozhodčí ale do píšťalky nefoukají, a tak se Kings opět osvobozují.
36:15'
Hostům se velmi rychle povedlo vyhodit puk až k protější svatyni.
36:07'
Boston má možnost svůj tlak ještě umocnit výhodou jednoho muže v poli. Brown sekl v rohu kluziště McAvoye a jsou z toho dvě minuty!
36:07'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., sekání).
34:17'
Po přihrávce na levou stranu se do kotouče opřel bez přípravy McAvoy, rána však domácímu zadákovi vůbec nesedla a zamířila daleko mimo vzdálenější tyč.
33:27'
K odraženému kotouči se dostal rozjetý Kuraly, z dobré pozice ale mířil nikým nehlídán pouze do Quicka! Boston má teď drtivý tlak a drží Los Angeles pod zámkem.
32:42'
Teď měli hosté štěstí! Backes překonal Quicka, toho ale zachránila pravá tyč!
31:19'
Krejčí se blýskl dvojicí vyhraných vhazování. Domácí jsou po vyrovnávací trefě jako polití živou vodou.
30:44'
Boston podruhé vyrovnává! Krug našel přihrávkou na střed kluziště PATRICE BERGERONA, jehož střela ze střední vzdálenosti zamířila o levou tyč až do sítě! Dobrou práci odvedl před Quickem také Marchand, jenž hostujícímu brankáři dokonale zakryl výhled. Asistence: Torey Krug.
30:02'
Ryan se snažil svou střelou od modré čáry propálil hlouček těl před Raskem, puk si ale cestu do brankoviště nenašel a je sražen do růžku kluziště.
29:30'
Nahození domácích zastavil za brankou Quick, který tak pomáhá svým spoluhráčům. Krátce poté je opět pískáno. Vhazuje se ve středovém kruhu.
28:47'
Hrálo se delší dobu bez přerušení, nyní už je pískán Los Angeles špatně načasovaný přechod do útoku. Ofsajd vrací hru do středního pásma, vhazovat se ale bude až po komerční přestávce.
27:56'
K překvapivé střele z otočky se odhodlal Coyle, kotouč minul levou tyč.
26:03'
Z pravého kruhu pro vhazování střílel Sean Walker, jeho pokus ale zamířil mimo prostor tří tyčí.
25:41'
Na ledě se hodně přitvrdilo. K vidění je celá řada osobních soubojů, které jsou okořeněny častými hity. Nutno podotknout, že vesměs čistými.
23:59'
Lewis je zpátky na ledové ploše. Tohle vyloučení zůstalo ze strany Bostonu nepotrestáno, navíc favorit podruhé inkasoval a bude muset opět dotahovat.
23:31'
Již se hraje opět před Quickem. Toho naposledy zaměstnal střelou z pravé strany McAvoy, hostující gólman ale drží těsné vedení svého celku.
22:45'
Boston inkasuje vůbec poprvé v sezóně gól při vlastní přesilovce! Marchand si nejprve vylámal zuby na skvělém přesunutí Quicka, aby se hosté dostali do bleskového protiútoku. Lizotte vysunul do brejku ADRIANA KEMPEHO, jenž před Raskem zamíchal pukem a procedil ho přesně mezi Finovy betony. Asistence: Blake Lizotte a Kurtis MacDermid.
21:59'
Trevor Lewis zahákoval rozjetého DeBruska, Los Angeles jde do čtyř!
21:26'
Krejčí vyhrál vhazování v obranném pásmu, a tak může Boston zaútočit.
20:21'
Royovu pumelici od modré čáry tečoval před brankou Dustin Brown. Rask se ale zaskočit nenechal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:06.
Střely na branku: 11 – 7
Úvodní třetinu zápasu mezi Bostonem a Los Angeles olemovaly dvě využité přesilové hry. Nejprve šli do vedení hosté, kteří potrestali domácí hru v šesti šikovnou tečí Lizotta. Medvědi odpověděli minutu před sirénou rovněž v početní výhodě, když prudkou přihrávku Marchanda umístil do brány bruslí Heinen. Chvíli se zkoumalo video, rozhodčí ale úmyslné kopnutí nespatřili, a tak platí po dvaceti minutách nerozhodné skóre 1:1!
20:00'
19:42'
Králové mohli bleskově odpovědět! K dělovce od modré čáry napřáhl Ben Hutton, jehož tečovaná rána byla sražena jen o centimetry vedle levé Raskovy tyče. To bylo velmi těsné!
19:01'
Rovněž Boston využívá svou první přesilovku a necelou minutu před první sirénou srovnává krok! Na konci gólové akce, které položil základ David Pastrňák, byl DANTON HEINEN. Ten usměrňoval na zadní tyči bruslí do branky prudký pas Marchanda. Pohyb útočníkovy nohy ještě zkoumal rozhodčí u videa, nakonec ale byla branka k radosti publika posvěcena! Asistence: Brad Marchand a David Pastrňák.
19:00'
Ohlášena poslední minuta úvodní třetiny.
18:50'
Tentokrát si oba jmenovaní role vyměnili. Krug nahrával na levou stranu Pastrňákovi, jeho dělovku bez přípravy Quick na bližší tyči vykryl.
18:34'
Pastrňák adresoval zpětnou přihrávkou kotouč Krugovi, jeho střelu do protipohybu Quick za svá záda nepropustil.
18:14'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., nedovolené bránění).
18:14'
Hosté se k ohrožení branky nedostali, nyní se navíc budou muset po faulu v rohu kluziště bránit první přesilové hře Bostonu.
17:20'
Marchand odevzdal špatnou přihrávkou kotouč na hůl Doughtyho. Los Angeles může vyrazit do protiútoku.
16:39'
Joakim Nordstrom si sjel mezi kruhy, Švédova střela zápěstím ale ke Quickovi nedoputovala – byla sražena Walkerem do ochranné sítě.
15:27'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, k vidění je opravdu aktivní hokej. Na pozoru se musí mít čím dál častěji i Rask, na druhou gólovou trefu však zatím čekáme marně.
13:31'
Od levého mantinelu napřáhl k dělovce Torey Krug. Quick hlouček dotírajících supů k dorážce nepustil, puk zachytil do výstroje.
12:04'
Po delším čase o sobě dali vědět také hosté. K nebezpečné teči se před brankou Bostonu dostal po Doughtyově nahození od modré čáry Lizotte a Rask měl co dělat, aby proti autorovi zatím jediné dnešní trefy včas sklepl své betony.
11:44'
Možnost trochu si odpočinout. Na programu je druhá reklamní přestávka.
11:22'
Gólem nekončí ani krásná individuální akce Charlieho Coylea! Sedmadvacetiletý útočník Bostonu nasadil mezi kruhy MacDemidovi nádhernou kličku a rázem byl sám před Quickem, ten ale jeho pokus vyrazil betonem!
10:25'
Před brankovištěm Quicka se utvořil menší závar, aktivní byl zejména Marchand. Brankář Los Angeles ale nakonec zasahovat nemusel, všechny pokusy o zakončení zastavili obránci před jeho svatyní.
09:41'
Anders Bjork se dostal k další střele – tentokrát z levé strany kluziště. Quick byl opět pozorný a ukryl kotouč ve výstroji. Další buly.
08:58'
Backesova dalekonosná rána vyslaná od mantinelu na vzdálenější tyč byla sražena do ochranné sítě. Následovat bude vhazování.
07:39'
Tentokrát střílel z prostoru pravého kruhu pro vhazování Pastrňák, rovněž jeho slabší ránu ale Quick vyrazil. Chvíli před tím sestřelil český šikula za brankou čistým hitem Ryana.
06:58'
Bjork vybojoval kotouč kousek za modrou čarou a vyslal na Quicka skrytou střelu. Hostující brankář i přes stížený výhled vyráží.
06:14'
Dění na ledě je opět přerušeno. Na programu je první komerční pauza, a tak se hráči obou celků radí se svými trenéry.
05:51'
Boston přidal na aktivitě, Quicka ale ještě příliš nezaměstnal. Králové se nyní osvobodili z mírného tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění.
04:11'
Kempe se prezentoval čistým hitem proti Kuralymu.
03:34'
Hra je kouskována častými přerušeními. Při dalších dvou vhazováních obstál Bergeron – nejprve před brankou soupeře, pak před tou vlastní.
02:20'
Krejčí přetlačil na vhazování Prochorkina, hrát může Boston.
02:17'
Hosté využívají svou první přesilovku v utkání! Toffoli posunul kotouč od pravého mantinelu mezi kruhy, kde jej poslal zápěstím směrem k bráně Carter. Jeho pokus ovšem ještě šikovně tečoval před brankou BLAKE LIZOTTE, jenž otevírá stav střetnutí. Asistence: Jeff Carter a Tyler Toffoli.
01:54'
A další vyhození domácího týmu. Minuta z přesilovky Los Angeles je pryč.
01:23'
Volný Kopitar obdržel kolmici na levý kruh, rána slovinského centra ale byla zblokována. Boston posléze vyhazuje kotouč z pásma.
01:00'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brad Marchand.
00:30'
Boston nastoupil k utkání v černo-žlutých dresech, hosté z Los Angeles hrají v bílých.
00:03'
Úvodní buly vyhrál hostující kapitán Kopitar.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí (A), DeBrusk – Heinen, Kuraly, Bjork – Backes, Wagner, Nordström.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), J. Ryan, Roy, B. Hutton, Walker, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Toffoli, Amadio, Prochorkin – Wagner, Lizotte, A. Kempe..
Boston neprohrál s Los Angeles v základní hrací době už šest utkání v řadě. Naposledy se oba týmy utkaly 17. února, kdy se Bruins radovali z venkovního vítězství v poměru 4:2.
Los Angeles jsou s pouhými 31 body na samém chvostu Východní konference, v posledních zápasech si ale králové nevedli až tak zle. Z posledních pěti duelů zvítězili ve třech případech, a tak by se dalo říci, že formu mají aktuálně lepší než Boston. Naposledy zvítězili hokejisté Los Angeles rovněž výsledkem 4:2, a sice v pondělí v hale Detroitu. Nejpilnějším sběratelem kanadských bodů je v dresu LA Slovinec Anže Kopitar (13+18). Dvaatřicetiletý útočník je zároveň i nejlepším střelcem svého týmu.
Boston se v tabulce Východní konference nachází se ziskem 48 bodů na druhé pozici za vedoucím Washingtonem, na který ztrácí pět bodů. Zkraje prosince se nevedlo Bruins vůbec podle představ, když prohráli hned pětkrát v řadě. Tuto nelichotivou sérii ukončili až v neděli, kdy vyhráli 4:2 na ledě Floridy. Hned dvěma góly se na triumfu podílel David Pastrňák, s bilancí 28 branek a 20 asistencí aktuálně pátý nejproduktivnější hráč celé NHL, jenž je zároveň nejlepším střelcem soutěže. Jednu trefu Floridě zasadil i Pastrňákův krajan David Krejčí (letos 7+16).
Příjemné středeční ráno u sledování prestižní zámořské NHL! Hokejisté Bostonu Bruins, jejichž dres obléká i nejproduktivnější český hráč soutěže David Pastrňák, přivítají v TD Garden Los Angeles Kings. A domácí budou v tomto souboji velkým papírovým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.