NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Pittsburgh - 17. ledna 2020   01:15

Boston
Boston
10:03' Kuraly (Kuhlman, McAvoy) • 12:16' P. Lindholm (Kuhlman, Heinen) • 43:19' Bergeron (Pastrňák) • 59:07' Marchand (Pastrňák)
4:1
(2:1, 0:0, 2:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
00:24' Crosby  (Simon, J. Johnson)
Boston
Halák (Vladař) – Carlo, Krug, Chára (C), McAvoy, J. Moore, Grzelcyk – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Coyle, Bjork – Heinen, P. Lindholm, Kuhlman – Nordström, Kuraly, Wagner.
StLaurent, Hebert – MacPherson
TD Garden, Boston
Pittsburgh
Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – McCann, Crosby (C), Simon – Kahun, Malkin (A), Rust – Galchenyuk, Agozzino, Hörnqvist – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev.

To je pro tuto chvíli z mé strany vše. Přeji Vám dobrou noc/dobré ráno a příjemný zbytek týdne!

Buly 53:47%
Skončilo utkání mezi Bostonem Bruins a Pittsburghem Penguins. Domácí celek byl v tomto utkání lepším týmem a také se to promítlo na výsledku zápasu. Hosté sice otevřeli skóre v první minutě, ale poté se už trefovali přesně pouze hokejisté Bruins, kteří v tomto zápase naprosto zaslouženě vítězí poměrem 4:1.
59:07'
Bruins právě vstřelili branku!
Domácí přidávají 4. gól v zápase! David Pastrňák zachytil chybnou rozehrávka Krise Letanga a i když mohl střílet sám, tak kotouč předložil BRADU MARCHANDOVI, kterému možná zvedne sebevědomí i tento gól do prázdné brány. Asistence: David Pastrňák.
58:46'
Oddechový čas pro hosty.
58:46'
Patrice Bergeron odpálil kotouč pouze na zakázané uvolnění.
58:26'
Kotouč už je opět ve střední třetině.
58:05'
Domácí dostali kotouč pryč ze svého obranného pásma.
57:45'
To byl obrovský závar v brankovišti domácích! Hosté měli hned několik střel za sebou, ale kotouč, zdá se, brankovou čáru nepřešel!
57:32'
Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!
57:20'
Hokejisté Pens zatím pouze honí kotouč okolo mantinelu. Takhle to hostům nepůjde.
56:42'
Domácí hokejisté zahnali svého soupeře až k jeho vlastní bráně, odkud rozjíždí akci Kris Letang.
56:10'
Brandon Tanev nic nevymýšlel, pouze nahodil puk na bránu. Jaroslav Halák měl s kotoučem menší starosti, ale nakonec si svou tyč ustrážil.
55:45'
Domácí se po delší době vymaňují z tlaku svého soupeře.
55:13'
Po přihrávce Sidneyho Crosbyho pálil Jared McCann, ale Jaroslava Haláka překonat nedokázal.
54:39'
Od modré čáry vypálil Kris Letang, ale prostor mezi třemi tyčemi trefit nedokázal.
54:05'
Jevgenij Malkin zapomněl kotouč za sebou, a tak se ke kusu černé gumy dostávají opět domácí hokejisté.
53:42'
53:28'
Domácí drží zkušeně kotouč na svých holích. V tuto chvíli jim tato taktika stačí.
52:57'
Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.
52:33'
Patrice Bergeron hledal před bránou Brada Marchanda, ale tomu první dotek s kotoučem nevyšel.
52:05'
Hosté se sice v oslabení osvobozují, ale čas na vyrovnání se jim krátí.
51:42'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patric Hörnqvist.
51:05'
Brandon Carlo vypálil od modré čáry tvrdě, ale Tristan Jarry si prostor u bližší tyče pohlídal.
50:41'
Hosté teď měli dobrou pasáž zápasu, ale kýžený úspěch zatím nepřichází. Hosté se navíc nyní dopustili ofsajdu.
49:38'
Bruins v rozehrávce zmatkují, čehož se snaží hokejisté Pens využít a už jsou opět v útočném pásmu.
48:39'
Nyní jsou Pens v útočné třetině, ale kromě dvou nahození nemusel Jaroslav Halák nic velkého řešit.
47:48'
Čas v zápase plyne, ale čas, který hosté stráví ve sém útočném pásmu, příliš nenarůstá.
46:52'
Domácí to teď v útočném pásmu dělají dobře. Neženou se do zakončení, pouze drží puk daleko od své brány, což jim za současného stavu a současného rozpoložení soupeře stačí.
46:10'
Další útočná snaha hostů skončila pouze na modré čáře. U kotouč jsou nyní domácí hokejisté.
45:27'
Hra je přerušena. Bryan Rust hrál podle rozhodčích vysokou holí. Vhazování proběhne ve středí třetině.
45:05'
Hosté se ani ve svém dalším útočném snažení nedostali do žádné šance. Hra Pens je v dnešním zápase nemastná, neslaná.
44:16'
Domácí pokračují v aktivitě. Od modré čáry pálil tvrdě Charlie McAvoy, ale další gól medvědů tento obránce nevstřelil.
43:19'
Domácí celek odskakuje na rozdíl dvou branek! David Pastrňák nalezl přesným pasem PATRICE BERGERONA, který přesnou střelou na bližší tyč nedal Jarrymu nejmenší šanci k úspěšnému zákroku. Asistence: David Pastrňák.
43:08'
Tentokrát rozehráli špatně domácí hokejisté. Je pískáno zakázané uvolnění.
42:49'
Hostům opět vázne kombinace, ale v tomto zápase to není nic nového. Pens dnes zkrátka nejsou ve své kůži.
42:01'
Chris Wagner ukořistil kotouč, zavezl jej do útočného pásma a vypálil. Jeho střela byla však zblokována do ochranné sítě.
41:40'
Jevgenij Malkin nepřihrál svému spoluhráči přesně, nicméně kotouč na holích hokejistů Pens zatím zůstává.
40:41'
40:18'
Tristan Jarry se musel hned z kraje třetiny činit. V pokračující přesilovce domácích jej zkusil překvapit Matt Grzelcyk.
40:01'
Střely na branku 24:19
Skončila druhá perioda, ve které byli opět domácí tím aktivnějším celkem. Nicméně ani jeden z týmů se prosadit nedokázal, a tak je i po dvou třetinách skóre 2:1 pro domácí.
40:00'
39:50'
Nyní jeli hosté dokonce sami ve dvou na Jaroslava Haláka, ale Bryan Rust jej překonat nedokázal!
39:36'
Domácí se stále nemohuo dostat do svého útočného pásma.
39:01'
Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1, ale Brandon Tanev nebyl se svým střeleckým pokusem úspěšný.
38:41'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., držení).
38:11'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 5 min., bitka).
38:05'
Oba týmy v plném počtu.
38:01'
Až nyní měl skvělou šanci na skórování Sean Kuraly, který dorážel střelu Matta Grzelcyka, ale skóre zůstává 2:1.
37:43'
Hra je nyní neurovnaná z obou stran. Ani jeden z týmů se nemůže ve hře 4 na 4 pořádně prosadit a usadit v pásmu.
36:55'
Kotouč je v moci domácích hokejistů, kteří se ženou do útočného pásma.
36:20'
Dominik Simon pálil zpoza kruhu, ale na slovenského brankáře ve službách Bruins si nepřišel.
36:05'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., hrubost).
35:00'
Útočná snaha Jevgenije Malkina vyšla vniveč. Kotouč mu odebral Zdeno Chára a nyní mohou útočit domácí hokejisté.
34:08'
Střelu Brada Marchanda dokázal hostující gólman vytěsnit do ochranné sítě. Následuje další komerční přestávka.
33:28'
Hra je přerušena. Hostující hokejisté se provinili postavením mimo hru.
33:10'
Pohlednou akci na jeden dotek v podání hostů zakončoval Zach Aston-Reese z mezikruží. Jaroslav Halák předvedl skvělý zákrok, díky kterého je stav stále 2:1
32:46'
Nebezpečnou střelu od modré v podání Toreyho Kruga dokázal Tristan Jarry polapil do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
32:00'
Tvrdou střelu Matta Grzelcyka dokázal Tristan Jarry zastavit.
31:47'
31:12'
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale ke střelám se zatím nedostávají.
30:30'
Brad Marchand se hnal sám na bránu Pens, ale když chtěl zakončit, tak mu kotouč ujel z hole. Tento týden si tento útočník Bruins za rámeček nedá.
30:00'
Hosté opět začínají svou přesilovou hru ve svém obranném pásmu po dobré práci útočníků Bruins.
29:47'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Anders Bjork – 2 min., sekání).
29:29'
V další nadějné pozici se ocitl Charlie Coyle, ale hostující gólman střelu bekhendem vyrazil úspěšné.
28:53'
Překvapivá střela Patrice Bergerona z otočky překvapila i Tristana Jarryho, ale gólman Pens měl štěstí, jelikož jej kotouč doslova trefil.
28:20'
Střela Marcuse Petterssona až na bránu Bruins neprošla. Následně se kupředu vydali domácí, ale zastavil je ofsajd.
27:30'
Velmi dobrou kombinaci hostí zakončil Patric Hornqvist, ale beton Jaroslava Haláka změnu ve skóre odmítl.
26:36'
Střela Jakea DeBruska z kruhu na bránu Pens neprošla. Jeden z obránců hostů předvedl dobrou obrannou práci,
26:00'
Andres Bjork chtěl projít skrz obranou Pens individuálně, ale to se mu nepovedlo.
25:34'
David Pastrňák sice ukázal, že techniku má dobrou, ale jeho následný pas po kličce už přesný nebyl.
24:57'
Střelu Krise Letanga ještě dokázal v mezikruží tečovat Bryan Rusk, ale Jaroslav Halák zasahovat nemusel. Kotouč totiž mířil mimo tři tyče.
24:19'
Přečíslení 3 na 2 se hostům zužitkovat nepovedlo, vůbec se nedostali k zakončení.
23:39'
23:13'
Střelu Juusa Riikoly dokázal zablokovat Joakim Nordström.
22:40'
Domácí se opět bez větších potíží osvobozují.
22:15'
Hosté začínají svou přesilovou hru velice špatně. Bruins už dvakrát vyvezli kotouč ze své obranné třetiny.
21:39'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., podrážení).
21:12'
Brad Marchand našel skvělým pasem hůl Davida Pastrňáka, ale i s jeho tečí si Tristan Jarry poradil.
20:40'
O první útočnou akci druhé periody se postarali domácí. Zakončoval Charlie McAvoy, ale obránce Bostonu pouze vyprášil betony Tristana Jarryho.
20:01'
Střely na bránu 12:10
Skončila první třetina, ve které byli aktivnějším celkem domácí. Hosté šli sice hned v 1. minutě do vedení zásluho Sidneyho Crosbyho, ale domácí poté převzali iniciativu a dokázali skóre ještě v první dvacetiminutovce otočit. Trefili se Sean Kuraly a Pär Lindholm.
20:00'
19:45'
Domácí dokázali dostat kotouč pryč ze svého pásma. Vypadá to, že se nic podstatného již v této třetině nestane.
19:22'
Rozehrávka nevyšla domácím podle představ. Po icingu se veškeré dění přesune před Jaroslava Haláka.
19:12'
Jared McCann tečoval střelu od modré v podání Jacka Johnsona. Slovenský gólman ve službách Bruins byl připraven na všechno.
18:34'
První formace Bruins se v útočné třetině neusadila, ale hosté také nejsou nyní v dobývání pásma soupeře úspěšní.
17:40'
Chad Ruhwedel zkusil od modré čáry pozornost Jaroslava Haláka, ale ta byla v naprostém pořádku.
17:00'
Z mezikruží pálil Charlie Coyle. Tristan Jarry změnu skóre odmítl skvělým zákrokem lapačkou!
16:39'
Střela Krise Letanga byla ještě tečována, ale kotouč zamířil pouze mimo tři tyče.
15:47'
Čtvrtá formace Pens teď předvedla dobré střídání v útočné třetině, ale nakonec to k žádné větší příležitosti nevedlo.
15:19'
15:05'
Střela Alexe Galchenyuka z levého kruhu mířila pouze do výstroje Jaroslava Haláka.
14:10'
Kris Letang musel opět pro kotouč jet až za svou bránu. Hosté v této přesilovce dokazují, že v tomto zápase zatím v pohodě nejsou.
13:50'
Domácí celek vyvezl kotouč až k bráně hostí. Pens hrají tuto přesilovou hru zatím tragicky.
13:19'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., podrážení).
12:16'
Bruins otáčejí skóre zápasu! Prosadil se další sváteční střelec z řád Bostonu. PÄR LINDHOLM byl dobře najetý směrem bráně, čehož si všiml Karson Kuhlman. Druhý jmenovaný poslal přesný pas na Lindholma, který kotouč tečoval za záda Tristana Jarryho. Asistence: Karson Kuhlman a Danton Heinen.
11:59'
V dobré pozici v předbrankovém prostoru se ocitl David Pastrňák, ale Tristan Jarry předvedl dobrý zákrok, a tak stav zůstává vyrovnaný.
11:48'
Další dlouhá rozehrávka Pens úspěšná také nebyla. Je pískáno zakázané uvolnění.
11:33'
Jevgenij Malkin se už mohl hnát sám na bránu, ale přihrávka na útočnou modrou čáru na ruského útočníka přesná nebyla.
11:10'
Domácí jsou opět aktivní ve svém útočném pásmu a chtějí přidat i svou druhou branku v zápase.
10:03'
Domácí vyrovnávají skóre! SEAN KURALY si přebral kotouč u modré čáry a nic složitého nevymýšlel. Útočník Bostonu nahodil kotouč směrem na bránu, a ten se ještě cestou odrazil od nohy Jacka Johnsona mimo dosah Tristana Jarryho. Asistence: Karson Kuhlman, Charlie McAvoy.
09:33'
09:08'
Hra 4 na 4 zatím nabídla více nepřesností než pohledných akcí.
08:30'
Sidney Crosby zavezl po chybě domácích kotouč do útočného pásma Pens, ale hosté o touš rychle přišli. Nicméně opět útoční hosté, jelikož domácí se u kotouč také dlouho neohřáli.
07:33'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., hrubost).
06:49'
Domácí byli přibližně půl minuty aktivní ve svém útočném pásmu, ale ke střele se nedostali. Nyní hrají s pukem na holích hosté.
06:09'
Dominik Kahun nabil kotouč jednomu z obránců, který vypálil tvrdě, ale Jaroslav Halák si tentokrát připsal úspěšný zákrok vyrážečkou.
05:35'
John Marino chtěl pouze kotouč posunout do středního pásma, ale do vyhození dal příliš mnoho síly, a tak kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
05:23'
05:13'
Do třetice to zkusil z pravého kruhu Danton Heinen. Tentokrát už střela na bránu prošla, ale kotouč mířil pouze do středu brány, kde byl připravený gólman Pens.
04:53'
Danton Heinen zkusil opět své střelecké štěstí, ale ani jeho druhá střela v zápase na bránu hostí neprošla.
04:16'
03:38'
Patrice Bergeron byl před Tristanem Jarrym naprosto osamocen, ale dostat kotouč za jeho betony se domácímu útočníkovi nepovedlo!
03:23'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., vražení na hrazení).
03:16'
02:49'
Střela Dantona Heinena až na bránu neprošla, hosté se následně už poněkolikáté osvobodili.
02:20'
Střela Charlieho Coyla skončila pouze na výstroji Tristana Jarryho, který hru přerušil.
02:09'
Bruins budou muset útočnou akci zakládat opět od své vlastní svatyně.
01:55'
Hostující celek se osvobozuje pomocí vyhození kotouče přes všechny čáry.
01:33'
Jake DeBrusk se svou střelou z bezprostřední blízkosti neuspěl.
01:16'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Zach Aston-Reese – 2 min., hrubost).
01:16'
Domácí celek se snaží rychle z obdržené branky oklepat. Charlie McAvoy předvedl tvrdý hit u mantinelu, ale tento zákrok potrestán nebude, nýbrž odplata se už trestat bude.
00:24'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je tady první gól zápasu! Dominik Simon předal kotouč svému kapitánovi, a ten si s ním už věděl rady. SIDNEY CROSBY přejel přes modrou čáru a zpoza kruhu vypálil nechytatelnou ránu příklepem k zadní tyči. Asistence: Dominik Simon a Jack Johnson.
00:01'
Halou nyní zní hymna Spojených států amerických.
Začátek zápasu bude o několik minut pozdržen. V Bostonu probíhá slavností ceremoniál na počet Tuukky Raska, který odehrál v NHL již 500 zápasů.