NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Chicago - 1. ledna 2020   03:00

Calgary
Calgary
39:55' S. Bennett (D. Ryan, Lucic) • 55:30' Frolík  • 56:48' Monahan (Tkachuk, J. Gaudreau)
3:5
(0:3, 1:1, 2:1)
Chicago
Chicago
04:14' Määttä  (P. Kane, Sikura) • 05:35' DeBrincat  (D. Strome, P. Kane) • 12:44' P. Kane   • 29:41' D. Strome  (DeBrincat, C. Murphy) • 59:59' P. Kane  (Määttä)
Calgary
Chicago

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.

David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě 14:00
Utkání velice ovlivnila první třetina, ve které se domácí dostali velice rychle do dvoubrankového a následně tříbrankového vedení. Když indiáni svůj náskok navýšili ve druhé třetině na 0:4, zdálo se, že je po zápase. Jenže domácí se trefili 5 sekund před koncem druhé třetiny, poté v oslabení a následně o minutu déle přidali třetí gól a drama bylo na světě. To ukončil střelou do prázdné branky Chicagský Manitů Patrick Kane.
59:59'
Chicago právě vstřelilo branku!
Do prázdné branky ukončuje dnešní duel symbolicky PATRICK KANE. Asistence: Olli Määttä.
58:30'
Lehner zasahuje proti Bennettovi a Tkachukovi. Hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.
57:21'
Hráči Calgary najednou ožili a zatlačili soupeře. Lehner musí zasahovat.
56:48'
Calgary právě vstřelilo branku!
A máme tady drama. Tkachuk se nejprve dvakrát bekhendem neprosadil proti Lehnerovi. Vyražený puk však poté do sítě dopravil SEAN MONAHAN. Asistence: Matthew Tkachuk, Johnny Gaudreau.
55:32'
55:30'
MICHAEL FROLÍK se po samostatné akci prosazuje v oslabení střelou z kruhu. Bez asistence.
54:19'
Domácí hráči i za tohoto stavu hrají obětavě a blokují pokusy letící na Ritticha.
53:32'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., sekání).
52:50'
O slovo se přihlásil také Dominik Kubalík. Do jeho střely ale skočil Andersson a zblokoval ji.
51:44'
Domácím se daří osvobodit a narušit tak opět vzrůstající talk indiánů.
50:17'
Rittich zastavuje hru po střele Kana.
49:05'
Murphy nyní rozhýbal plexisklo s Lucicem.
48:28'
Monahanova střela byla zblokována.
47:20'
Lehner nyní zastavil střelu Ryana a Anderssona.
46:29'
Také Frolík dnes zaměstnal Lehnera.
45:36'
DeBrincatova pěkná střela z kruhu končí v lapačce Davida Ritticha.
44:35'
Bennett si nyní počkal na Kana, ještě před tím trefil dobře u mantinelu Keitha.
43:15'
Indiány nyní zastavil ofsajd.
42:49'
Na druhé straně musí zasahovat také Lehenr po pokusu Lindholma od modré.
41:15'
Další Rittichův zákrok jsme viděli po střele Kana.
40:15'
Rittich byl opět nucen zasahovat hned v prvních sekundách.
Zisk puku po chybách: 11-11
Indiáni vstoupili do druhé třetiny, jako by snad ani neměli skvělý náskok z první třetiny. Odměnou jim byl čtvrtý gól v síti Ritticha zhruba v polovině utkání. Poté hráči Chicaga trochu ubrali na obrátkách, avšak hru kontrolovali a začínali spřádat plány na odehrané utkání s nulou. Tyto plány jim však pět sekund před koncem roztrhal svoji trefou Bennett.
40:00'
39:55'
Tak domácí se přeci jen dočkali. Lucic vyslal tvrdou střelu, která však zatím minula soupeřovu branku. Odražený puk od mantinelu srazil a dojel ze branku Ryan, který našel před brankovištěm SAMA BENNETTA, který si s nabídkou poradil. Asistence: Derek Ryan, Milan Lucic.
39:17'
Indiánům se snaží jednoduše vyhazovat puky přes celé kluziště tak, aby to nebyl icing.
38:14'
Derek Ryan vyzkoušel z kruhu Lehnera, který ve stoje vykopl pravý beton a puk vyrazil.
37:34'
Jonathan Toews dotíral na Ritticha a po jeho zákroku uviděl puk, který dorazil do sítě. Těsně před tím však puk ztratil z dohledu rozhodčí, který tak píšťalkou přerušil hru. Gól tedy nemůže být uznán.
36:46'
Calgary předvedlo náznak zámku, avšak chybou na modré čáře bylo donuceno vrátit se za vlastního muže s maskou.
35:35'
Robin Lehner nyní musel dvakrát zakročit. Poslední střelu kryl Seanu Monahanovi z bezprostřední blízkosti. Zřejmě se jednalo o druhou největší šanci Calgary v zápase.
34:40'
Indiáni opět krouží kolem Ritticha.
33:30'
Hosté mají puk i zápas po kontrolou.
32:05'
31:30'
Indiánům se ve zkrácené přesilovce nedaří dostat ke střelbě.
30:15'
30:05'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., podrážení).
30:02'
29:41'
Po Lehenrově zásahu domácí jednoduše vyvezli puk do útočné třetiny. Na konci řetězce byl DYLAN STROME, který nic nevymýšlel a po přejetí modré čáry si to ihned zamířil do kruhu odkud překonal Rytticha a zdá se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Asistence: Alex DeBrincat, Connor Murphy.
29:13'
Hra 4 na 4 více vyhovuje domácím a Robin Lehner musel nyní nadvakrát zasahovat.
28:15'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., vysoká hůl).
28:02'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Zac Rinaldo – 2 min., pozdní dohrání).
27:16'
Calgary nyní chvilku pobylo v útočné třetině, čehož výsledkem byla pouze střela od modré, kterou vyslal Mark Giordano. Střela však byla zablokována a následný protiútok musel vyřešit Rittich.
26:10'
Erik Gustafsson si nyní sjel za hráče, ale poté místo střely ještě vracel před branku, kdy puk vyrazili k modré čáře hosté. Následně se tento bek dostal ke střele od modré, odkud bolestivě trefil Andrew Mangiapana, který v bolestech posílá puk na icing.
25:10'
Johnny Gaudreau v samostatném úniku nepřekonal Lehnera.
24:55'
Indiáni se opět tlačí před Ritticha.
23:45'
Milan Lucic nyní vyslal jednu propagační střelu a následně krosčekoval kolem projíždějícího hráče. Rozhodčí nechávají hru plynout dále.
22:59'
Calgary se konečně vymanilo ze sevření indiánů.
21:50'
Chicagu se to daří a hru musí uklidňovat Rittich.
20:20'
Chicago se opět snaží zatlačit svého soka.
Zisk puku po chybách: 5-6
Průběh první třetiny, který nečekal snad ani nejzarytější fanoušek Chicaga odstartoval rychlým gólem Määttä, aby v šesté minutě proměnil přesilovou hru DeBrincat. Takový úvod třetiny zcela jistě ovlivnil dění na ledě, na kterém Chicago jasně dominovalo. Pod obě trefy se svými asistencemi podepsal Patrick Kane, který následně i sám skóroval po skvělé individuální akci. Hokejisté Chicaga tak po první třetině vedou 3:0 a nutno říci, že zaslouženě, neboť Calgary defacto vymazalo z ledu, kromě jedné jasné brankové příležitosti domácích.
20:00'
19:34'
Calgary se ještě usídlilo v útočném pásmu, všechny střelecké pokusy jsou zablokované.
18:40'
Calgary nyní dobře brání střední pásmo.
17:55'
Chicago se raději opět přemístilo před Rittcha.
16:10'
Lehner předvádí další kvalitní zákrok po zastíněné střele od modré.
15:15'
Neuvěřitelný zákrok předvedl nyní Robin Lehner, který byl po rychlém přechodu do útoku již zády k Johnnymu Gaudreau který z bližšího kraje kruhu již zakončoval do prázdné branky, ale trefil pouze Lehnerovu hůl, která ležela na zemi, když se Švédský brankář jen tak zkusmo položil na zem.
14:15'
Chicago se usadilo opět před Rittichem.
13:57'
Chicago veze další nebezpečný útok.
12:44'
Rychlý přechod do útoku vyřešil PATRICK KANE nejlépe jak mohl, když ihned po přechodu modré čáry si navedl touš od mantinelu až ke vzdálenějšímu kruhu a střelou zápěstím vymetl pavouky v Rittichově horním rohu. Bez asistence.
12:20'
Indiáni jsou na chvíli v pozici bránicích a brání se vyhozením až k Rittichovi.
11:57'
Tentokráte se už Chicagu nedaří přejí střední pásmo.
10:59'
Indiáni se vymanili ze sevření a opět se hraje před Rittichem.
09:55'
Rychlý protiútok vyřešil zákrokem Robin Lehner.
08:27'
Indiáni jsou opět usídleni před osadou Calgary.
07:55'
Tentokráte hosté nebyli tak přesní, čehož výsledkem je icing.
06:55'
Chicago chytilo slinu a nepřestává útočit.
05:35'
Další akce na jeden dotek, na jejíž konci byl v mezikruží na chvíli osamocený ALEX DEBRINCAT, který z voleje prostřeluje Davida Ritticha. Asistence: Dylan Strome, Patrick Kane.
05:01'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Derek Ryan – 2 min., držení).
04:14'
Následující útok předvedl pravou rychlost NHL. Akce téměř na jeden dotek vyústila na modré čáře, kde si OLI MÄÄTTÄ zpracoval puk, posunul ke kruhu a svižnou střelou zápěstí otevřel skóre utkání. Asistence: Patrick Kane, Dylan Sikura.
02:55'
Indiáni jsou stále v tlaku.
01:53'
Rittich si připisuje první zákroky.
00:59'
Do útoku se jako první pustilo Chicago.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – R. Andersson, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, Mi. Stone, Kylington – Mangiapane, E. Lindholm, Tkachuk (A) – Backlund, Monahan (A), S. Bennett – J. Gaudreau, D. Ryan, Lucic – Frolík, Rieder, Rinaldo.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Gilbert, Määttä – P. Kane (A), J. Toews (C), Carpenter – D. Strome, Dach, DeBrincat – Quenneville, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Z. Smith, Sikura..
00:01'
Ačkoliv mají indiáni z Chicaga poměrně slušnou formu, čeká je dnes hodně náročný úkol. Nad Calgary dokázali vyhrát naposledy v listopadu v roce 2016. Od té doby dvakrát prohráli v prodloužení a čtyřikrát (poslední čtyři vzájemné zápasy) v základní hrací době.
Ačkoliv je Chicago na tom v tabulkovém postavení hůře (12. místo v konferenci) než jeho dnešní soupeř, může se opřít o svoji aktuální formu, která činí 5 vítězství v posledních 7 utkáních. Co je však pro indiány horší, je jejich marodka, kdy zcela jistě pro různá zranění se nemohou opřít hned o 5 hráčů základní sestavy včetně střelce Saada. Pozitivní však je, že Chicago se bude moci opět spolehnout na 10. nejproduktivnějšího hráče NHL P. Kana a vzhledem k vysoké marodce ale i k podávaným výkonům se s největší pravděpodobností dočkáme i dalšího startu plzeňského snipera Dominika Kubalíka, který při své premiérové sezoně a sporadickému nasazování do zápasů je šestým nejproduktivnějším hráčem a druhým nejlepším střelcem svého týmu, čímž zastínil i českého mazáka Davida Kampfa ale i třeba švédské hvězdy jako jsou Nylander či Gustafsson.
Calgary je aktuálně na osmém místě Západní konference a jeho aktuální forma lze nazvat jako průměrnou. Posledních 5 zápasů Calgary pravidelně střídá prohru s výhrou a pokud bude v tomto trendu pokračovat i dnes, lze očekávat jeho výhru. Plameny se mohou těšit z minimální marodky, kdy jim pro poranění kolene chybí pouze Fin Valimaki a proti se i dnes budou moci opřít o svého nejlepšího střelce M. Tkachuka.
Hezký den Vám přeji od novoročního onlajn přenosu z hokejové klání NHL, ve kterém se proti sobě postaví týmy Calgary Flames a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.