NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Nashville - 10. ledna 2020   02:30

Chicago
Chicago
26:43' D. Kubalík (J. Toews, Keith) • 45:32' DeBrincat (J. Toews, P. Kane)
2:5
(0:3, 1:0, 1:2)
Nashville
Nashville
03:17' Arvidsson  (Josi, F. Forsberg) • 08:22' Blackwell  (Trenin) • 16:55' Duchene  (Ekholm) • 59:24' Bonino   • 59:39' Rinne
Chicago
Lee, Chmielewski – Baker, Daisy
United Center, Chicago
Nashville

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

3. Jonathan Toews (CHI) 0+2
Dnešní zápas je u konce. Lépe ho zvládli hosté z Nashvillu, kteří první třetinu ovládli o tři branky. Domácí pak postupně zvyšovali tlak, o zásluhou jedné branky Dominika Kubalíka snížili na rozdíl jedné branky, jenomže srovnat se jim nepovedlo. Naopak v poslední minutě zápasu hned dvakrát inkasovali. Hrdinou tohoto zápasu se bezpochyby stal brankář Pekka Rinne, jenž pomohl k vítězství Predators devětadvaceti úspěšnými zákroky a svůj úchvatný výkon navíc vyšperkoval gólem přes celé kluziště do prázdné branky!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:30 (10:12, 7:13, 14:5)
Zblokované střely –11:28
Vyhraná vhazování – 29:23
Trestné minuty – 4:6
Hity – 40:35
59:39'
Nashville právě vstřelil branku!
No tak to je naprosto neuvěřitelné! PEKKA RINNE převzal kotouč za svou brankou a přes celé kluziště ho poslal do prázdné branky, to je nádherné zakončení jeho perfektního výkonu! Bez asistence.
59:24'
Teď už je definitivně rozhodnuto! NICK BONINO vyhodil kotouč přes celé kluziště a ten s pomočí mantinelu doputoval do prázdné branky! Bez asistence
59:15'
Chicago si vybírá oddechový čas!
59:01'
Rinne je stále nepřekonán, hosté drží kotouč za vlastní brankou!
58:37'
Chicago zkouší hru v šesti bez brankáře!
58:05'
Domácím nezbývají ani dvě minuty, Nashville na vlastní obranné polovině vůbec nikam nespěchá.
57:41'
Hosté teď na chvíli udrželi útočné pásmo.
57:07'
V další obrovské možnosti se zjevil Kane, jenomže místo střely volil přihrávku a to byla špatná volba!
56:40'
Nashville se až teď osvobodil, o zakázané uvolnění se ale nejedná.
56:18'
Domácí drží útočné pásmo a chtějí za každou cenu alespoň prodloužení.
55:12'
Kämpf rozjel útok, ale akci 3 na 2 nevyřešil vůbec dobře.
54:53'
Nashville nikam nespěchá, zatímco Chicago přidává do pedálů.
53:43'
Domácí mají enormní tlak, finský čaroděj však stále odolává! Teď si poradil s bekhendovou střelou Kämpfa!
52:59'
Rinne byl včas se svým betonem u své bližší tyče a zabraňuje téměř jistému gólu!
52:56'
Rinne si připisuje na konto další skvělý zákrok! Znovu tak drží svůj tým, následuje komerční přestávka!
52:05'
Hamhuis vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
51:41'
51:15'
Chicago je usazeno před Rinnem a tlačí se za vyrovnáním.
50:50'
V ofsajdu se ocitl DeBrincat.
50:38'
Nashville úspěšně vyhodil a drží kotouč daleko od své branky.
50:05'
Chicago se hned v úvodu přesilovky udrželo v útočném pásmu, ale nebezpečně vystřelit se mu nepovedlo.
49:41'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 2 min., podrážení).
49:24'
Caggiula nyní nevyzrál na Rinneho, ten drží naděje svého výběru.
48:11'
Nashville se znovu tlačil dopředu, jenomže Crawford je prakticky bez práce.
47:29'
Chicago má stále dostatek času, hosté jakoby přestali hrát.
46:35'
Následuje komerční přestávka.
46:08'
Domácí výrazně ožili, stále ale mají ztrátu z první třetiny.
45:32'
Chicago právě vstřelilo branku!
Tak to ještě bude drama. ALEX DE BRINCAT dostal kotouč od Toewse a pak krásným bekhendem do poloprázdné branky překonal bezmocného Rinneho. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane
45:09'
Chicagu se úvod přesilovky nedaří, hosté hned dvakrát úsoěšně vyhodili.
44:43'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., držení).
44:23'
Patrick Kane to nyní zkoušel hodně zkušeně. Po parádní kličce se zbavil dvou protihráčů, jenomže z hodně ostrého úhlu si na Rinneho nepřišel a chytrou střelou ho nepřekvapil.
43:13'
Chicago to zkouší, ale Rinneho zatím nedokáže ohrozit.
42:48'
Ve třetí třetině se zatím nic neděje a prakticky se hraje bez přerušení.
41:58'
Hosté nikam nespěchají, Chicago zatím nedokáže Rinneho nijak výrazně ohrozit.
41:12'
Rinne byl poprvé v pohotovosti a dobře zasahuje levým betonem.
40:56'
Nashville se zatím skvěle brání a soupeře vůbec k ničemu nepouští.
Hity – 28:28
Druhá třetina je za námi. Domácím se povedlo snížit zásluhou českého kanonýra Dominika Kubalíka, ale bohužel stále jim to není nic platné a na svého protivníka mají manko dvou banek. Třetí třetina začne přibližně v 4:27.
40:00'
39:44'
Murphy opět v akci, ale ani tentokráte se svou střelou neuspěl.
39:17'
Obrovský závar před Rinnem! Ten nejprve vychytal Dacha, Kämpf následně v jasné pozici vůbec netrefil kotouč a nakonec je rána Murphyho sražena do ochranné sítě!
38:51'
Craigh Smith byl přistižen v ofsajdu.
38:08'
Nashville se ubránil a vyráží do protiútoku, druhou třetinu ale spíše sohrává.
37:39'
Střela od modré letěla mimo, poté přišel o kotouč na poslední chvíli Toews.
36:38'
Nylander byl nyní přistižen v ofsajdu.
36:27'
Josi nebezpečně nahodil kotouč a Crawford téměř nic neviděl, i přesto ukryl kotouč v lapačce.
36:09'
Crawford je nyní zaměstnanějším mužem než Rinne a připisuje si další zákrok.
35:35'
Crawford musel být pozorný, nyní si poradil se střelou Trenina.
35:08'
Chicago se tlačilo do zakončení, ale nic nebezpečného si nevypracovalo.
34:25'
Ofsajd Nashvillu, následuje komerční přestávka.
34:16'
Tohle domácím nevyšlo, kromě úvodního tlaku si nic další nevypracovali.
33:23'
Domácím početní výhoda příliš nevychází, hosté se znovu osvobodili.
32:23'
Rinne musel být hned v pohotovosti a připisuje si na konto první přesilovkový zákrok.
32:16'
32:16'
První přesilovku si nyní zahraje Chicago. Tinordi přidržel Kubalíka a odsedí si menší trest za držení.
31:05'
Josi rozjíždí akci zpoza vlastní branky.
30:28'
Chicago nyní dvakrát během krátké chvíle vyhodilo na zakázané uvolnění.
29:58'
Krásný čistý bodyček nyní předvedl Hamhuis.
29:16'
29:08'
Domácí přešli do dalšího rychlého brejku, nicméně akci dva na jednoho nevyřešili dobře.
28:49'
Smith ujížděl do brejku, ale na poslední chvíli byl zablokován.
28:09'
Před Crawfordem bylo hodně rušno, ale ten po velkém tlaku především od Josiho odolal.
27:16'
Hosté si ale vzápětí zahrají svou druhou přesilovku, dvě minuty za hru vysokou holí odsedí Määttä.
26:43'
Na a domácí se rázem přibližují na rozdíl dvou branek! DOMINIK KUBALÍK potvrzuje skvělou formu, když po přihrávce od Toewse zkusil rychlou střelu zápěstím a trefuje se přesně k protější tyči. Asistence: Jonathan Toews, Duncan Keith
26:26'
Po rychlém brejku se na levé straně řítil do zakončení DeBrincat, nicméně Rinne skvěle zasahuje a poté přikrývá kotouč pod lapačku. Následuje komerční přestávka.
26:08'
Chicago znovu nedůrazné při rozehrávce, Duchene ale při střele zlomil hokejku.
25:21'
Rinne si vzápětí připisuje další zákrok po střele od modré.
25:19'
Kane se zjevil sám na pravém kruhu, ale zblízka Crawforda nepřekonal!
24:59'
Nashville rozehrává zpoza vlastní branky.
24:25'
Hra teď plyne celkem rychle, Chcicago ale zatím na Rinneho nevyzrálo.
23:49'
Chicago nyní tlačí, jenomže Rinneho nedokáže nijak výrazně ohrozit.
23:09'
Další chyba v rozehrávce Chicaga! Po nedorozumění domácí defenzívy se zjevil před Crawfordem osamocený Forsberg, zblízka však na něj vyzrát nedokázal!
22:22'
Järnkrok se nacpal před domácího brankáře, ale překonat ho nedokázal.
21:23'
Mikael Granlund zkusil vystřelit z první, ale horní tyčku těsně minul!
20:51'
Josi předvedl skvělou obranou práci a zablokoval Murphyho.
20:14'
Hned v úvodu se pokusil zahrozit Johansen, ale pozorný Crawford byl připraven.
20:01'
První třetina je za námi a jasně v ní dominoval Nashville, i když počet střel byl celkem vyrovnaný. Nicméně hostům se povedlo skórovat hned třikrát, vůbec svou první branku v NHL vsítil Colin Blackwell. Oba čeští zástupci Dominik Kubalík a David Kämpf si vytvořili jednu dobrou možnost, ale proměnit je nedokázali. Další třetina začne přibližně v 3:34.
19:28'
Nashvillu se tato přesilová hra příliš nedaří, ale v tuto chvíli mu to zatím příliš vadit nemusí.
19:15'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká John Quenneville.
18:47'
Úvodní třetina se spíše dohrává, Chicago hraje absolutně bez náboje.
17:38'
Gustafsson si svou tvrdou střelou nepřišel na Rinneho.
17:17'
Hosté jsou na koni a snaží se dokonce přidat čtvrtý zásah.
16:55'
No tak to zatím vypadá na debakl! Nashville už vede o tři branky. Ekholm po chybné rozehrávce soupeře udržel ocentimetry kotouč na modré čáře, naservíroval ho MATTOVI DUCHENEMU a ten po nádherném blafáku do forhendové strany zasunul kotouč pod beton bezmocného Crawforda. Asistence: Mattias Ekholm.
16:39'
Hosté nyní bojují o udržení útočného pásma v rohu kluziště.
16:03'
Domácí se pokusili zaútočit, ale Rinneho neohrozili.
15:31'
Forsberg se snažil překvapit Crawforda, ten je ovšem připravený a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
15:08'
První třetina se nám pomalu chýlí ke svému konci, větší důvody k oslavě má rozhodně Nashville.
14:37'
Trenin prokázal dobrý přehled a vyhazuje kotouč do bezpečí.
14:28'
Crawford se nyní dostal pod tlak, ale po dobré práci holí akci zastavil.
13:49'
S povedenou střelou zápěstním zkusil štěstí Smith, nicméně Crawford je pozorný,
13:35'
Zatím se hraje nahoru-dolů, domácí nemají přesnou mušku a nedokážou překonat skvělého Rinneho.
12:31'
Rinne je zatím hrdinou první třetiny, v tuto chvíli likviduje pokus Keitha.
12:22'
12:08'
Rinne opět pozorný, nyní si poradil se střelou Kanea.
12:02'
Od modré se pokusil vystřelit Boqvist, ale výborně ho zablokoval pozorný Weber.
11:35'
Nashville je na koni a v této fázi zápasu je stále aktivnější než soupeř.
10:22'
Finský gólman Rinne znovu čaruje, tentokráte zlikvidoval pokus Dacha.
10:10'
Bonino se zjevil sám před gólman Chicaga, ale překonat ho nedokázal.
09:47'
Ve velké šanci se zjevil Kubalík, ale svým bekhendem si na Rinneho nepřišel!
09:00'
Na druhé straně se snažil zahrozit Toews, ale míří těsně vedle.
08:48'
Nyní to mohlo být dokonce o tři branky, ale Crawford si poradil s bekhendem Arvidssona.
08:22'
Svou vůbec první branku v NHL dává COLIN BLACKWELL, který využil skvělé práce Turrise za brankou a po přihrávce od Trenina se zjevil sám před Crawfordem, kterého překonal střelou zblízka kolem lapačky! Asistence: Jakov Trenin
07:59'
Na levé straně se prodral k zajímavé střele Kämpf, ale proti jeho pokusu předvedl výborný zákrok připravený Rinne!
07:39'
Z mírného úhlu vyzkoušel pozornost Crawforda aktivní Grimaldi, pak neuspěl s dorážkou z jasné pozice ani Bonino!
07:10'
Domácí se snažili vyzrát na soupeře, ale těsně se dopustili ofsajdu.
06:21'
Rinne znovu v pohotovosti, tentokráte si poradil s ranou od Määttäy.
05:47'
Rinne teď předvedl skvělý zákrok proti střele Smithe, čtvrtá lajna domácích je hodně aktivní.
05:39'
Chicago se osmělilo a nyní se tlačí za vyrovnáním.
05:18'
Weber se zjevil v nadějné pozici, ale na poslední chvíli ho dokázal zablokovat Weber
04:59'
Hra se nyní vyrovnává, Chicago se snaží tlačit do zakončení.
03:40'
Josi vzápětí předvedl skvělý obranný zákrok, když zastavil přihrávku po akci dva na jednoho!
03:17'
A hosté se z ničeho nic dostávají do vedení. Po předávce od Filipa Forsberga předvedl krásné sólo Roman Josi a nakonec střílel z bekhendu, jeho střelu tečoval do sítě VIKTOR ARVIDSSON. Asistence: Roman Josi, Filip Forsbeg.
02:28'
Do brankového prostoru se tlačili Smith s Highmorem, ale na Rinneho si nepřišli.
02:08'
Crawford se musel činit! Na pravé straně se zjevil osamocený Irwin, ale na skvělého domácího strážce si nepřišel!
01:49'
Nahození Määttäy nikdo ze spoluhráčů nedokázal využít.
01:23'
Hosté nyní vyrobili chybu za svou brankou a gólman Rinne měl co dělat, aby se vrátil mezi vlastní tři tyče.
00:47'
Predátoři se pět hnali do útočné třetiny a střela od modré končí nad domácí brankou.
00:16'
Nashville se hned v úvodu dostal do šance, ale po střele z mezikruží skvěle zasahuje brankář Crawford.
00:01'
Arénou právě zní americká hymna.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Boqvist, Keith (A), Koekkoek, Määttä, C. Murphy, E. Gustafsson – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat – P. Kane (A), Carpenter, A. Nylander – Quenneville, Z. Smith, Highmore.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Y. Weber, Josi (C), Ekholm, Hamhuis, Irwin, Tinordi – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Turris, Trenin.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Baker, Daisy.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
V domácím dresu by se opět měli objevit útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf, na marodce se stále nacházejí brankář Lehner, obránci Seabrook s de Haanem a útočníci Shaw se Stromem. Hosté postrádají Ellise, Sissonse a jistotu stratu nemá ani Fabbro.
Nashville Predators je na desátém místě a má na kontě o jeden bod více než Chicago. V posledních čtyřech zápasech dokázal zvítězit pouze jednou a to proti Los Angeles (1:4), naposledy před vlastními fanoušky neměl šanci proti rozjetému Bostonu (2:4). Domácí naopak uspěli třikrát z předchozích pěti případů, minule těsně nestačili na Calgary (1:2). Na svého nadcházejícího rivala naposledy narazili v polovině listopadu uplynulého roku a na jeho vlastním ledě ho deklasovali vysoko 7:2.
Oba dva dnešní protivníci zatím neprožívají zrovna nejlepší sezónu a za vytouženou osmičkou zatím lehce zaostávají. Domácí Chicago Blackhawks je v západní konferenci na jedenáctém místě se čtyřiatřiceti body, oproti svému rivalovi mají o dva odehrané zápasy více a na play-off ztrácí šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.