Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, Shattenkirk, Sergačjov – T. Johnson, Cirelli, Palát – Kučerov, B. Point, Stamkos – Maroon, Paquette, Killorn – Gourde, Stephens, Verhaeghe.

Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:47
Radek Faksa (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:19
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:19
Jan Rutta (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:06
Erik Černák (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:11
Tři hvězdy utkání
1. Jamie Benn (DAL) 2+0
2. Ben Bishop (DAL) 23 zák., 92%
3. Andrej Vasilevskij (TBL) 32 zák., 91,4%
Dallasu se povedlo na domácím ledě ustát souboj se silnou Tampou a vyhrát 3:2 po prodloužení. Stars dlouho ve třetí třetině vedli, ale 86 vteřin před závěrečnou sirénou se povedlo Tampě vyrovnat. V prodloužení ale byli domácí lepším týmem a po zásluze si došli pro dva body.
62:07'
Dallas právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Domácí se radují z vítězství poté, co JAMIE BENN narušil rozehrávku soupeře, popíchl si puk blíž k brance, objel obránce a pronikl před Vasilevského, kterého překonal bekhendem! Bez asistence.
61:27'
Heiskanen z pravého kruhu vypálil mezi nohama obránce a mířil pod horní tyč hostujcí branky. Vasilevskij lapačkou zachytil puk
61:04'
Benn krásný pasem na útočnou modrou našel Seguina, který se dostal za obranu a zkusil kličkou do bekhendu obhodit Vasilevského. Ten se rychle položil na led a nedovolil soupeři úspěšně zakončit.
60:01'
60:00'
59:32'
Ještě Dickinson zkusil štěstí od modré čáry. Neuspěl.
58:34'
Tampa právě vstřelila branku!
Hostům se povedlo ze závěrečného tlaku vytěžit maximum! STEVEN STAMKOS vypálil z levého kruhu z první a tvrdou střelou prostřelil Bishopa. Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov.
58:10'
Vasilevskij odjel na střídačku, Tampa hraje v šesti!
57:12'
56:45'
Blesky dotírají, snaží se prosadit a vyrovnat, ale naráží buď na obranu nebo brankáře.
55:44'
Kučerovovu střelu zpoza levého kruhu Bishop vytěsnil ramenem a domácí poté vyhazují.
55:22'
Dallasu se povedlo vyčistit své pásmo.
55:12'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., podrážení).
55:12'
Komerční přestávka.
53:55'
Hra se přesunula před Bishopa, který musel čelit nepříjemnostem zejména z levé strany.
52:51'
Janmark před brankou Tampy dokázal vystřelit, ale Vasilevskij zachránil svůj tým velmi dobrým zásahem. Hra pokračuje.
52:08'
Dvě rychlá zakázaná uvolnění domácích.
51:55'
Tampě se velmi rychle krátí čas, potřebovala by se usadit v útočném pásmu a trochu zatlačit na soupeře.
51:45'
Rána Klingberga šla mimo tři tyče, puk se poté odráží do hlediště, komerční pauza.
51:04'
Palát vypálil tvrdou ránu od modré čáry. Bishop puk vyráží mimo brankoviště.
49:52'
Po zákroku Bishopa po střele Kučerova je hra přerušena. Komerční přestávka.
49:06'
Paráda v podání JAMIEHO BENNA, který vyrazil do úniku a nikým nebráněn se dostal až k Vasilevskému. Kličkou do bekhendu našel prostor k zakončení a i trochu se štěstím podstřelil lapačku brankáře, který na puk nedosáhl ani svým betonem, ani svou rukou. Asistence: Blake Comeau.
47:17'
Rychlý útok hostů, Gourde s pukem pronikl po pravé straně, dostal Bishopa do nevýhodné pozice, ale jeho přihrávka na levou stranu neprošla.
46:52'
Vyhození Tampy, které ale nebude zakázaným uvolněním. Dallas mohl podle rozhodčích hrát.
46:10'
Z jejího útoku ovšem nic nebylo, pouze rychlý protiútok domácích. Ten vyřešil Vasilevskij, který vytěsnil puk na zadní mantinel.
45:38'
Zápolení o puk ve středním pásmu dopadlo lépe pro Tampu.
44:58'
Vhazuje se u modré čáry Dallasu, když se hosté při přechodu středního pásma dopustili postavení mimo hru.
43:40'
Stephens se dral s pukem k brance Dallasu, ale zakončit svou akci nedokázal.
43:17'
pokus o návrat do útoku ze strany hostů končí pukem na střídačce Dallasu. Vhazuje se ve středovém kruhu.
43:01'
Killorn chtěl z boku ohrozit Bishopovu klec, ale minul. Tampa přichází o útočné pásmo.
42:13'
Vasilevskij zastavil střelu zpoza kruhů mezi svými betony a přerušil hru.
41:13'
Bishop si musel dávat pozor na nebezpečně rozehranou akci soupeře. Střela Kučerova k němu ovšem nakonec nedolétla.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:57.
Ve druhé třetině začaly padat o góly. Skóre sice otevřela Tampa, ale z vedení se nakonec příliš dlouho neradovala. Domácím se podařilo vyrovnat po brejku Gurjanova.
40:00'
39:40'
Druhá třetina je pomalu u svého konce. Domácí jsou v útočném pásmu, ale ztrácí kontrolu nad pukem.
38:39'
Výborné přenesení hry z pravé strany do levého kruhu, kde se k rychlé střele napřáhl Pavelski. Vasilevskij puk vyrazil vedle sebe a ukryl pod lapačku.
38:31'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
37:49'
DENIS GURJANOV prokázal svou rychlost, rozkmital nohy a z vlastního pásma se vydal až k brance Tampy. Dostal se za obranu a jakmile nabruslil do dobré pozice mezi kruhy, poslal puk mezi betony Vasilevského. Asistence: Tyler Seguis, Esa Lindell.
37:11'
36:35'
Domácí vyrazili v oslabení do útoku, ohrozit branku Vasilevského se jim ale nepovedlo.
36:17'
Další přerušení hry po zákroku Bishopa. Ten si v tomto oslabení na nedostatek práce nestěžuje.
35:28'
Bishop si poradil s ránou Hedmana zpoza pravého kruhu.
35:11'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
35:11'
Seguin zavezl puk do útočného pásma a vypálil na Vasilevského. Založil tím krátký nápor, který před brankovištěm Tampy vyústil ve faul domácích! Bude se vylučovat. Komerční pauza.
33:41'
Je tu první gól zápasu! Kučerov vystřelil až od modré čáry a vysoký puk před Bishopovou klecí protečoval STEVEN STAMKOS, který jej usměrnil za záda domácího brankáře. Asistence: Jan Rutta.
33:10'
Zakázané uvolnění Tampy.
32:52'
32:05'
Další vyhození Tampy. V tomto utkání jsou zatím přesilovky pro oba týmy spíš problémem než výhodou.
31:50'
Stars se musí vracet pro puk do vlastního pásma.
30:52'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., podrážení).
30:52'
Obrovská šance domácích. Vasilevskij téměř zázračně zastavil střelu z mezikruží a uhájil své brankoviště i proti dorážce.
30:40'
Bude se vylučovat na straně Tampy. Dallas má výhodu.
29:32'
Další přečíslení Dallasu! Polák zavezl puk do útoku a nakonec přihrál do druhé vlny před kruhy. Prudkou střelu zastavily Vasilevského betony.
28:56'
Domácí vyrazili do přečíslení tří proti dvěma. Oleksiak se rozhodl pro střelbu místo přihrávky, ale přestřelil Vasilevského branku a celou akci zazdil.
28:10'
Hosté se dostali do postavení mimo hru. McDonagh se unáhlil při přechodu útočné modré.
26:37'
Útok hostujícího týmu. Puk se po krátké kombinaci dostal na levou stranu do kruhu pro vhazování, odkud přišla střela na Bishopa. Ten puk vyrazil před sebe a ukryl po lapačku. Komerční pauza.
25:35'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se střídají ve vedení puku.
24:18'
Zakončení Dickinsona z pravé strany brankoviště, Vasilevskij puk vyráží mimo tři tyče.
23:54'
Kučerov se snažil ohrozit branku Bishopa, byl ovšem zablokován.
23:14'
Kotouč byl ve středním pásmu vystřelen mimo kluziště. Vhazuje se u modré čáry Dallasu.
21:37'
Vasilevskij chytá zakončení Cogliana z pravé strany a přerušuje hru.
21:19'
Domácí v plném počtu. Lightning vůbec nevystřelili na branku.
20:45'
Pokračuje přesilovka Tampy. Hosté po průniku do útočného pásma nedokázali vypálit na branku a Dallas vyhazuje.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:03.
První třetina zápasu mezi Dallasem a Tampou branku nepřinesla. V průběhu periody měly oba týmy chvíli herní převahu a nedá se říct, že některému z nich vyloženě patřily otěže utkání.
20:00'
19:32'
Pro změnu Tampa hraje v početní převaze po návratu Kuřerova na led.
19:19'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., hákování).
18:42'
Začíná zkrácená přesilovka Dallasu.
18:09'
Ale byl to Dallas, kdo ve hře ve čtyřech poprvé vystřelil. Domácí hokejista z pravého kruhu, Vasilevskij chytá.
17:55'
Hraje se ve čtyřech, zatím to více sedí Tampě, která dokonce kombinuje v útočné třetině.
17:32'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., hákování).
16:42'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mattias Janmark – 2 min., hákování).
16:30'
Hraje se znovu delší úsek bez přerušení. Podstatné je, že Tampa vyrovnala hru a naopak se zdá, že přebírá otěže.
15:00'
Kučerov na pravé straně brankoviště zkusil ohrozit Bishopa, který ovšem střelu zápěstím bez větších problémů srazil mimo brankoviště.
14:35'
Rychlé zakázané uvolnění Dallasu po vhazování ve vlastním pásmu.
14:24'
Tvrdá střela Rutty od modré čáry, kterou Bishop likviduje nad svými betony. Komerční přestávka.
13:36'
Bishop si připsal teprve třetí zásah v utkání. Rychlý útok Tampy, přihrávka z levé strany na střed, kde si najížděl Kučerov a střela mezi betony, které Bishop výtečně uzavřel.
12:56'
12:09'
Další vyhození, tentokrát podél levého mantinelu. Dallasu zatím přesilové hry hrubě nevychází.
11:40'
Blesky znovu dvakrát v rychlém sledu vyhodily puk mimo své pásmo.
10:56'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., podrážení).
09:50'
Domácí mají v první třetině zatím více ze hry, Tampa především brání.
08:17'
07:50'
Domácí stále nedokáží vybojovat delší postavení v útočném pásmu.
07:13'
Benn nahodil ze středního pásma na Vasilevského, ten vyráží a jeho spoluhráči posléze vyhazují.
06:55'
Zatím je to z pohledu tampy dobré oslabení, Dallas neudržel útočné pásmo.
06:17'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., podrážení).
05:16'
Point se s pukem dostal až téměř k brankovišti Dallasu a zakončil svou akci. Bishop puk vyráží.
04:37'
Nepřesná rozehrávka skrz střední pásmo. Tampa se dopouští zakázaného uvolnění.
03:47'
Rychlá střela Johnse po vyhraném buly před brankou Tampy. Vasilevskij si připisuje už čtvrtý zákrok.
03:40'
Až nyní dochází k prvnímu přerušení hry. Vasilevskij zlikvidoval střelu Oleksiaka od modré čáry.
02:24'
Šance Kučerova, který byl zpoza levého kruhu zablokován obráncem soupeře.
01:40'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Stars se znovu vrátili do útočného pásma, Johns pálil od modré.
00:26'
Domácí se natlačili do útočného pásma, Heiskanen ohrozil Vasilevského střelou od modré.
00:01'
Československá stopa v utkání

Roman Polák (DAL)

Obránce, 33 let, 28 zápasů, 4 body (0+4)

Andrej Sekera (DAL)
Obránce, 33 let, 44 zápasů, 7 bodů (2+5)

Radek Faksa (DAL)
Útočník, 26 let, 45 zápasů, 16 bodů (9+7)

Jan Rutta (TBL)
Obránce, 29 let, 28 zápasů, 5 bodů (1+4)

Ondřej Palát (TBL)
Útočník, 28 let, 47 zápasů, 30 bodů (12+18).

Dallas Stars

Také Texasané se v úvodu sezóny trápili a zejména jejich největší hvězdy byly pod palbou kritiky. Časem si to ale sedlo a Dallas se zařadil mezi špičku Západní konference, kde mu aktuálně patří třetí místo. O jistotě postupu do play-off se však mluvit nedá, oproti devátému Chicagu mají Stars jen o čtyři body více. Svěřencům Ricka Bownesse se několik posledních zápasů před All-Star Game příliš nevydařilo. Po prohře se San Jose sice přetlačili Colorado, ale pak vůbec nebodovali ve dvojzápase s Buffalem a Minnesotou, při kterém měli negativní skóre 1:11.

Nejproduktivnější hráči:
• T. Seguin – 36 bodů (11+25)
• A. Radulov – 28 bodů (13+15)
• R. Hintz – 24 bodů (15+9).
Tampa Bay Lightning

Floridský klub se po zlém vstupu do základní části rozehrál do své očekávané formy a například v Atlantické divizi se už stihl posunout na druhé místo, z něhož ztrácí na vedoucí Boston osm bodů a navíc má hned tři zápasy k dobru. Ve Východní konferenci jsou Bolts pátí, přestože mají jen dvoubodový náskok na deváté Flyers. Do několikadenní přestávky šla Tampa v dobré pohodě i díky vysoké výhře 7:1 nad Winnipegem, kterou odčinila těsnou prohru 2:3 z ledu Minnesoty.

• N. Kučerov – 54 bodů (22+32)
• S. Stamkos – 48 bodů (18+30)
• B. Point – 42 bodů (18+24).
Všem hokejovém fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na utkání mezi Dallasem Stars a Tampou Bay Lightning!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.